loading...

دانلود پاورپوینت پروژه پایان نامه کاراموزی

پایان نامه

خوش امدگویی

با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.  من مهدی بنی حسن  دانشجوی مهندسی کشاورزی هستم که افتخار دارم اطلاعات مربوط به پروژه ، پایان نامه و  مقالات مربوط به اغلب رشته های کارشناسی و ارشد را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. 

  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پال  مورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.


ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک

ادرس سایت جدید :  www.payannameyab.ir


عزیزانی که دسترسی به رمز دوم برای پرداخت ندارند میتوانند از طریق سیستم کارت به کارت با شماره (6063731014667027  ) استفاده و به پشتیبانی سایت پیامک کنند تا در کوتاهترین زمان فایل مورد نظر ایمیل شود.

دانلود پاورپوینت با موضوع فيزيولوژي دستگاه دفع ادرار

دانلود پاورپوینت با موضوع فيزيولوژي دستگاه دفع ادرار  آناتومی و فیزیولوژی دستگاه دفع ادرار  دستگاه دفع ادرار در انسان  دستگاه دفع ادرار  دستگاه ادراری تناسلی  دستگاه ادراری ppt  آناتومی دستگاه ادراری ppt پاورپوینت فیزیولوژی دستگاه ادراری  پاورپوینت دستگاه دفع ادرار انسان

 

اعمال کلیه 

1.تنظیم تعادل آب و الکترولیتها 
2.تنظیم تعادل اسید و باز 
3.تنظیم اسمولالیته و غلظت الکترولیتهای ماعات بدن 
4.دفع فراورده های زاید متابولیک و مواد شیمیایی خارجی 
5.تنظیم فشار شریانی 
6.ترشح هورمونها 
7.نوسازی گلوکز 
 
 

تنظیم تعادل آب و الکترولیتها 

به منظور حفظ هوموستازی ، دفع آب و الکترولیتها باید دقیقا با مقدار ورودی آنها هماهنگ باشد. اگر مقدار ورودی از مقدار دفع شده تجاوز کند مقدار آن ماده در بدن افزایش خواهد یافت. اگر مقدار ورودی از مقدار دفع شده کمتر باشد، مقدار آن ماده در بدن کاهش خواهد یافت. مقادیر ورودی آب و بیشتر الکترولیتها معمولا بطور عمده تحت تاثیر عادات خوردنی و آشامیدنی شخص قرار دارد و این امر ایجاب می‌کند که کلیه‌ها میزان دفع خود را تنظیم کنند. تا با مقادیر ورودی مواد مختلف هماهنگی داشته باشد اگر فردی میزان مصرف سدیم خود را یک دفعه 10 برابر کند و از مقدار کم 30 میلی اکی والان در روز به مقدار زیاد 300 میلی اکی والان در روز نشان می‌دهد. در ظرف 2 تا 3 ساعت بعد از زیاد کردن سدیم خوراکی ، دفع کلیوی نیز به حدود 300 میلی اکی والان افزایش می‌یابد. بطوری که تعادل بین مقدار ورودی و مقدار خروجی دوباره برقرار می‌شود. اما در جریان 2 تا 3 ساعت سازش کلیوی با این مقدار ورودی زیاد سدیم ، تجمع مختصر سدیم بوجود می‌آید که حجم مایع خارج سلولی را مختصر بالا می‌برد و موجب بروز تغییرات هورمونی و سایر پاسخهای جبرانی می‌شود که به کلیه‌ها علامت می‌دهند تا دفع سدیم خود را افزایش دهند. ظرفیت کلیه‌ها برای تغییر میزان دفع سدیم در پاسخ به تغییرات مقدار ورودی سدیم فوق العاده عظیم است. 
 
 
دفع فرآورده‌های زاید متابولیک و مواد شیمیایی خارجی 
کلیه‌ها راه اصلی برای دفع فراورده‌های زاید متابولیسم که دیگر مورد نیاز نیستند به شمار می‌رود. این فراورده‌ها شامل اوره (از متابولیسم اسیدهای آمینه)، کراتینین (از کراتین عضله) ، اسید اوریک (از اسیدهای نوکلئیک)، فراورده‌های نهایی تجزیه هموگلوبین (از قبیل بیلی روبین) و متابولیتهای هورمونهای مختلف هستند.
همانند الکترولیتها ، این فرراوردهای زاید باید به همان سرعتی که تولید می‌شوند از بدن دفع گردند کلیه‌ها همچنین سموم و سایر مواد شیمیایی خارجی را که یا توسط بدن تولید می‌شوند یا خورده می‌شوند از قبیل سموم دفع آفات ، داروهای و مواد اضافه شده به غذاها را دفع می‌کنند. 
 
 
فيزيولوژي دستگاه دفع ادرار
 
دانلود پاورپوینت با موضوع فيزيولوژي دستگاه دفع ادرار
قالب فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش توسط شما) --- 35اسلاید
 
 

تنظیم فشار شریانی 

کلیه‌ها با دفع مقادیر متغیر سدیم و آب نقش برتر را در تنظیم دراز مدت فشار شریانی بازی می‌کنند. علاوه بر آن کلیه‌ها با ترشح عوامل یا مواد موثر بر عروق از قبیل رنین که منجر به تشکیل فراورده‌های موثر بر عروق می‌شوند به تنظیم کوتاه مدت فشار شریانی کمک می‌کنند. 
 
 

تنظیم تعادل اسید – بازی 

کلیه‌ها همرا با ریه‌ها و بافرهای مایعات بدن با دفع اسیدها و تنطیم ذخایر با فرهای مایعات بدن با دفع اسیدها و تنظیم ذخایر بافرهای مایعات بدن به تنظیم اسیدی - بازی کمک می‌کنند. کلیه‌ها تنها راه برای دفع بعضی انواع اسیدهای تولید شده توسط متابولیسم پروتئینها از قبیل اسید سولفوریک و اسید فسفریک از بدن هستند. 
 
 

ساختمان کلیه 

کلیه‌ها به صورت جفت در پشت صفاق قرار دارند. کلیه‌ها با وجود وزن کمشان (حدود 1% وزن بدن در انسان) مقدار قابل ملاحظه‌ای خون دریافت می‌کنند. کلیه توسط پوششی سخت و مقاوم از بافت همبند به نام کپسول پوشیده شده است. بطور کلی کلیه از قشر ، مرکز و لگنچه تشکیل شده است. لگنچه از طریق میزنای به مثانه ارتباط پیدا می‌کند.
ادرار در طی عمل دفع از طریق مجرای ادراری مثانه را ترک می‌کند تشکیل ادرار هنگامی که به لگنچه می‌رسد کامل می‌شود. ادرار از لگنچه به مثانه حمل شده و بدون تغییر دفع می‌شود. دفع ادرار از طریق کنترل عصبی اسفنکتر ارادی مثانه که در گردن پیشابراه قرار دارد صورت می‌گیرد. کلیه از واحدهای ساختاری به نام نفرون ساخته شده است. 
 
 

مراحل تشکیل ادرار 

مرحله اول تشکیل ادرار یعنی پالایش پلاسما و تجمع مایع پالایش شده که ادرار اولیه گفته می‌شود در کپسول بومن صورت می‌گیرد. مایع پالایش شده گلومرولی در انسان به میزان 125 میلی‌لیتر در دقیقه و یا حدود 180 لیتر در روز است. هنگامی که این رقم با میزان آب آشامیده مقایسه گردد معلوم می‌شود که بدن می‌بایست سریعا دچار کم آبی شود مگر اینکه قسمت اعظم مایع پالایش شده مجددا به درون جریان خون جذب گردد. جذب مجدد یکی از اعمال مهم نفرون است. 
 
 
 
فهست این پاورپوینت :
فيزيولوژي دستگاه دفع ادرار
اعمال کلیه 
تنظیم تعادل آب و الکترولیتها 
دفع فرآورده‌های زاید متابولیک و مواد شیمیایی خارجی 
تنظیم فشار شریانی 
تنظیم تعادل اسید – بازی 
ترشح هورمون 
تنظیم اسمولالیته و غلظت الکترولیتهای مایعات بدن 
نوسازی گلوکز 
ساختمان کلیه 
نفرون 
کپسول بومن 
لوله پیچیده نزدیک 
بخش پایین رونده لوله هنله 
قسمت بالا رونده وضخیم لوله هنله 
لوله پیچیده دور 
مجرای جمع کننده 
مراحل تشکیل ادرار 
جذب مجدد لوله‌ای 
ترشح مجرایی 
مکانیسمهای تنظیم کننده کلیه 
احساس دفع ادرار 
 
 
 
( با تشکر از خانم دلنیا ذیجی که این فایل را تهیه و در اختیار ما قرار دادند. )
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت بررسی دستگاه لنفاوی 34 اسلاید به همراه تصاویر و توضیحات

دستگاه لنفاوی چه کار می‌کند  دانلود پاورپوینت بررسی دستگاه لنفاوی  پاورپوینت درباره دستگاه لنفاوی X دانلود فايل دانلود پاورپوينت دستگاه لنفانی  دستگاه لنفاوی بدن  پاورپوینت دستگاه لنفاوی  دستگاه لنفاوی ppt

 
عمده‌ترین سلولهای تشکیل دهنده بافتهای لنفاوی ، لنفوسیتها هستند که به همراه آنها سلولهای دیگری نظیر پلاسماسل‌ها و ماکروفاژها نیز دیده می‌شوند. سلولهای تشکیل دهنده بافتهای لنفاوی بر روی داربستی از سلولها و الیاف رتیکولر قرار دارند و معمولا به دو صورت ندولر و منتشر دیده می‌شوند. ندول‌ها یا همان گرهک به دو صورت اولیه و ثانویه وجود دارد. ندول‌های اولیه ندولهایی هستند که در آنها تراکم سلولها یکنواخت می‌باشد و عمدتا از لنفوسیتهای کوچک تشکیل شده‌اند. ندولهای ثانویه ندولهایی هستند که دارای یک ناحیه متراکم و تیره محیطی و یک ناحیه کم تراکم روشن مرکزی به نام مرکز زایا می‌باشد. 
 
 

اعضای لنفاوی 

اعضای لنفاوی در مقایسه با بافتهای لنفاوی توسط کپسولی از بافت همبند احاطه شده‌اند و به عنوان ارگانی مستقل محسوب می‌شوند. اعضای لنفاوی به دو دسته تقسیم می‌گردند. اعضای لنفاوی اولیه شامل مغز استخوان و تیموس می‌باشد که محل تمایز لنفوسیتها هستند و اعضای لنفاوی ثانویه شامل عقدهای لنفی ، طحال ، لوزه‌ها و پلاک‌های پی‌یر می‌باشد که محل استقرار لنفوسیتهای تمایز یافته می‌باشد. 
 
 

اعضای لنفاوی اولیه 

مغز استخوان:
که بافت نرم و پر عروقی است که حفره مرکزی استخوانهای دراز و فضاهای بین ترابکولی استخوانهای اسفنجی را پر می‌کند.
 
تیموس:
تیموس ارگانی است که در زیر قسمت فوقانی جناغ سینه رشد و تکامل می‌یابد. وزن تیموس در مقایسه با وزن کل بدن در زمان تولد حداکثر می‌باشد و به عنوان عضو لنفاوی اولیه محل تولید لنفوسیت T می باشد. وظیفه اصلی تیموس این است که محلی برای تکثیر و تمایز لنفوسیتهای T می‌باشد که این امر تحت تاثیر فاکتورهای مترشحه از تیموس انجام می‌گیرد. تیموس پس از بلوغ سیر قهقرایی آغاز می‌کند که طی آن جمعیت لنفوسیتها کاهش یافته و بوسیله بافت چربی جایگزین می‌شود. 
 
 
دانلود پاورپوینت سیستم لنفی لنفانی
 
 

اعضای لنفاوی ثانویه 

عقدهای لنفی:

عقدهای لنفی ساختمانهایی هستند لوبیایی شکل پوشیده شده بوسیله کپسولی همبندی که در سراسر بدن در مسیر رگهای لنفی قرار گرفته‌اند، عقدهای لنفی در زیر بغل ، کشاله ران ، در امتداد رگهای بزرگ گردن ، قفسه سینه و مزانتر به تعداد زیاد و به صورت گروهی یافت می‌شوند. هر عقده دارای یک قسمت محدب و یک ناحیه فرو رفته به نام ناف می‌باشد که ناف عقده محل ورود شریان و اعصاب و خروج رگهای لنفی وابران و وریدی می‌باشد. لنف توسط رگهای لنفی آوران و از سطح محدب وارد عقده شده و پس از فیلتره شدن در عقده توسط رگهای لنفی وابران از ناحیه ناف عقده خارج می‌گردد. از نظر ساختمان بافتی هر عقده دارای یک ناحیه قشری و یک ناحیه مغزی است
 

عوامل موثر بر جریان لنف 

تاثیر فشار مایع میان بافتی بر جریان لنف 

تاثیر فشار مایع میان بافتی بر جریان لنف اگر عملکرد عروق لنفاوی طبیعی باشد، هر عاملی که فشار مایع میان بافتی را افزایش دهد، در حالت طبیعی جریان لنف را نیز زیاد می‌کند. برخی از این عوامل عبارتند از افزایش فشار مویرگی ، کاهش فشار اسمزی کلوئیدی پلاسما ، افزایش پروتئین مایع میان بافتی و افزایش نفوذپذیری مویرگها. کلیه این عوامل باعث می‌شوند تعادل تبادل مایع در محل غشای مویرگ خونی به گونه‌ای تغییر کند که مایع بیشتری وارد فضای میان بافتی شود، و در نتیجه بطور همزمان حجم مایع میان بافتی ، فشار مایع میان بافتی و جریان لنف نیز افزایش یابد. البته اگر فشار مایع میان بافتی 1تا 2 میلیمتر جیوه از فشار جو بیشتر باشد، دیگر باعث افزایش جریان لنف نمی‌شود، زیرا افزایش فشار بافت علاوه بر افزون بر مایعی که وارد مویرگهای لنفاوی می‌شود، سطح خارجی عروق لنفاوی بزرگتر را نیز می‌فشارد و مانع از جریان لنف می‌شود. این دو عامل در فشارهای بالا تقریبا بطور کامل همدیگر را خنثی می‌کنند، به نحوی که جریان لنف به حداکثر میزان خود می‌رسد. 
 
 
نقش دستگاه لنفاوی در کنترل غلظت پروتئین ، حجم و فشار مایع میان بافتی 
دستگاه لنفاوی در کنترل موارد زیر نقش محوری دارد. اول غلظت پروتئین‌های مایعات بینابینی ، دوم مایع میان بافتی و سوم فشار مایع میان بافتی. همواره مقدار کمی از مویرگهای خونی به فضای میان بافتی نشست می‌کند. مقدار پروتئینی که از طریق سر وریدی مویرگهای خونی به گردش خون باز می‌گردد ناچیز یا صفر است. لذا این پروتئین‌ها معمولا در مایع میان بافتی جمع می‌شوند و فشار اسمزی کلوئیدی آن افزایش می‌دهد. افزایش فشار اسمزی کلوئیدی مایع میان بافتی باعث فیلتراسیون بیشتر مایع به درون فضای میان بافتی می‌شود و لذا حجم و فشار مایع میان بافتی افزایش می‌یابد. افزایش فشار مایع میان بافتی تا حدود زیادی جریان لنف را تسریع می‌کند و بدین ترتیب مایع میان بافتی و پروتئین‌های اضافی که در فضاها جمع شده بود از بافتها دور می‌شود. بازگشت پروتئین و مایع از طریق دستگاه لنفاوی تا حدی زیاد می‌شود که می‌تواند با میزان نشست پروتئین و مایع از مویرگهای خونی به تعادل کامل برسد. 
 
 
تيموس
 
يك ارگان لنفاوي مركزي
لنفوسيتهاي T در اين ارگان بالغ مي شوند.
بعد از سال اول زندگي شروع به تحليل مي كند و بافت چربي و پيوندي در آن تجمع مي يابد. بر داشتن آن در بزرگسالان تاثيري بر ايمني ندارد.
 
 
 
فهرست این پاورپوینت :
دستگاه لنفاوی 
اعضای لنفاوی 
اعضای لنفاوی اولیه 
اعضای لنفاوی ثانویه 
عقده لنفاوي 
اعضای لنفاوی ثانویه
تشکیل لنف 
عوامل موثر بر جریان لنف 
نقش دستگاه لنفاوی در کنترل غلظت پروتئین
تيموس
گره لنفاوي
GALT
Mucosa-associated lymphoid tissue
BALT Bronchus-Associated Lymphoid Tissue
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 3 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي سيستم عضلاني به همراه تصاویر و توضیحات

دانلود پاورپوینت فیزیولوژی عضله اسکلتی ppt فیزیولوژی انقباض عضله  سیستم عضلانی بدن انسان  بررسی سیستم عضلات  دانلود پاورپوینت فيزيولوژي سيستم عضلاني  مکانیسم انقباض ماهیچه ها  پاورپوینت ترومای سیستم عضلانی اسکلتی  پاورپوينت فيزيولوژي بافت عضلاني  دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی سیستم عضلانی

 

بافت عضلاني

بافت ماهیچه‌ای یا بافت عضلانی (Muscular tissue) یکی از بافتهای اصلی بدن جانوران است. برای نامگذاری اجزای بافتهای عضلانی اغلب از دو کلمه ریشه‌ای Myo و Sarco که هر دو به معنای عضله هستند استفاده می‌شود. 
ماهیچه‌ها در انجام حرکات بدن به جاندارن کمک می‌کنند. جانداران برای ماهیچه‌های خود تکیه گاهی دارند که این تکیه گاه اسکلت نام دارد و در مجموع ماهیچه‌ها و اسکلت حرکات جاندارن را کنترل می‌کنند. بافت ماهیچه‌ای از سلولهای ماهیچه‌ای تشکیل شده است که برای انقباض تخصیص یافته‌اند. ماهیچه‌ها وسیله حرکت هستند. سلولهای ماهیچه‌ای معمولا طویل بوده و توسط بافت پیوندی به یکدیگر متصلند و ماهیچه‌های بدن را تشکیل می‌دهند. یکی از اختصاصات عمده سلولهای ماهیچه این است که در سیتوپلاسم این سلولها ، رشته‌های منقبض شونده‌ای وجود دارد و انقباض و انبساط آنها موجب انقباض و انبساط سلول ماهیچه‌ای و در نتیجه بافت ماهیچه‌ای می‌شود. بافت ماهیچه‌ای به سه دسته عضله تقسیم بندی می‌شود. 
 
 

تاندون

تراكم غلافهاي پيوندي در دو سر عضله بافت سختي بنام تاندون بوجود مي آورد. تاندونها به لايه خارجي استخوانها (ضريع) محكم متصل شده اند و نقش رابط بين عضلات مخطط و استخوانها نداشتند و كنشهاي خيلي شديد توسط ناندونها تحمل و دفع مي شوند. 
 
 
فیزیولوژی دستگاه عضلانی و عصبی

دانلود پاورپوینت با موضوع : فيزيولوژي سيستم عضلاني

قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 47 اسلاید
 
 
 

سه نوع اصلي عضله

عضله اسكلتي يا مخطط:بلند، استوانه اي داراي چند هسته انقباض سريع و قوي، كنترل ارادي
عضله قلبي: شاخه دار، غير ارادي، ريتميك و قوي
عضله صاف يا احشايي : سلول مخروطي، مخطط نيست، انقباض كند، غير ارادي
 

 

ماهیچه مخطط 

این نوع عضله را به خاطر داشتن نوارهای تیره و روشن (در زیر میکروسکوپ) عضله مخطط ، به علت چسبیده بودن آنها به استخوانها ، عضله اسکلتی و به جهت عملکرد ارادی آنها عضلات ارادی می‌نامند که وظیفه اصلی این نوع عضله شرکت در حرکات بدن می‌باشد. سلولهای عضله مخطط چون از بهم پیوستن تعداد زیادی سلول سازنده عضلانی (میوبلاست) بوجود می‌آیند بسیار بلند می‌باشند و رشته‌های عضلانی نیز نامیده می‌شوند. گروههای سلولهای عضلانی را که از تعدادی سلول موازی هم در هر گروه تشکیل می‌گردد دسته و مجموعه دسته‌ها را باهم عضله می‌نامند. این ماهیچه‌ها ارادی هستند و با یک میکروسکوپ نوری به شکل مخطط دیده می‌شوند.
 
 

عملکرد ماهیچه مخطط 

ماهیچه مخطط دارای سلولهایی به شکل استوانه و بسیار بزرگ به طول 1 تا 40 میلیمتر به پهنای 10 تا 50 میکرومتر است. هر سلول یک میوفیبر خوانده می‌شود واجد تعدادی زیادی رشته به نام میوفیبریل است. میوفیبریل از دو نوع رشته تشکیل شده است، رشته‌های ضخیم که از میوزین و رشته‌های نازک که از اکتین بوجود آمده‌اند. هر میوفیبریل از واحدهای تکراری سارکومر تشکیل شده است که هر سارکومر در حال استراحت حدود 2 میکرومتر درازا دارد. مجموعه سارکومرها در هر میوفیبریل به شکل نوارهای تیره و روشن متناوب دیده می‌شوند هر نوار روشن توسط نوار تیره باریکی به نام صفه Z به دو نیم تقسیم می‌شود. در حقیقت فاصله بین دو صفحه Z همان سارکومر است.
 
 

انواع فيبرهاي عضله اسكلتي

فيبرهاي قرمز: ميوگلوبين زياد، ميتوكندري فراوان، انقباض كند، متابوليسم اكسيداتيو(هوازي)، اندام پستانداران، بال پرندگان مهاجر، گليكوژن كم
 
فيبرهاي سفيد: ميو گلوبين كم، ميتوكندري كمتر از فيبر قرمز، عضله سينه پرندگان، انقباض سريع، بي هوازي، گليكوژن بالا، تحمل و پايداري زياد
درصد تركيبي تارهاي تشكيل دهنده تعيين خواهد كرد كه يك فرد چه نوع فعاليتي مي تواند داشته باشد و اين درصد تركيب گونه هاي مختلف تار عضلاني تاثير مهمي برتواناييهاي عملي فرد اعمال مي نمايد.
 
 

تفاوت انقباض عضله صاف با انقباض عضله اسکلتی 

اگر چه بیشتر عضلات اسکلتی به سرعت منقبض می‌شوند اما بیشتر انقباضات عضله صاف از نوع تونیک طولانی است که گاهی ساعتها یا حتی روزها طول می‌کشد. بنابراین باید انتظار داشت که هم مشخصات فیزیکی و هم مشخصات شیمیایی عضله صاف در مقایسه با عضله اسکلتی متفاوت باشند. عضله اسکلتی منحصرا بوسیله دستگاه عصبی فعال می‌شود ولی عضله صاف می‌تواند توسط انواع متعددی از سیگنالها وادار به انقباض شود. توسط سیگنالهای عصبی ، تحریک هورمونی و کشش عضله و به چند روش دیگر که به علت وجود رسپتورهای پروتئینی بیشتری است که در غشای عضله صاف وجود دارد. 
 
 
فهرست:
بافت عضلاني
تاندون
تعاريف
سه نوع اصلي عضله
ماهیچه مخطط 
Muscle spindle
عملکرد ماهیچه مخطط 
انقباض ماهیچه 
انواع فيبرهاي عضله اسكلتي
خونرساني عضله
تعاريف
پيوستگاه عصبي-ماهيچه اي
خستگي پيوستگاه عصبي-ماهيچه اي
منبع انرژي عضله
عضله صاف
روند انقباضی در عضله صاف 
تفاوت انقباض عضله صاف با انقباض عضله اسکلتی 
 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت آناتومی کبد انسان 28 اسلاید

 

 آناتومی کبد انسان  آناتومي كبد انسان  دانلود پاورپوینت آناتومي كبد انسان  آناتومی کبد ppt X فیزیولوژِی کبد انسان  دانلود پاورپوینت کبد  پاورپوینت فیزیولوژی کبد  آناتومی کبد

 
کبد یک عضوي مثلثی شکلی است که در جلوي معده و در پشت دنده ها در قسمت فوقانی و راست
شکم قرار دارد . بزرگ ترین غده و پیچیده ترین عضو بدن می باشد که حدودا 1500 گرم وزن دارد و به
چهار لوب تقسیم می شود که لایه نازکی از بافت پیوندي هر لوب را در برگرفته که به داخل لوب ها، نفوذ
می کند و لوب ها را به بخش کوچکتر به نام لوبول تقسیم بندي می کند و هر 2 دقیقه یک بار همه ي خون
بدن از این لوبول ها عبور می کند .کبد عضوي است که به دلیل مقدار زیاد خون رنگ آن قرمز مایل به سیاه
است .
 
 
 
خون کبد معمولاً از دو منبع است :
 
 
1- حدود 75 % خون از طریق ورید پورت وارد کبد می شود که از دستگاه گوارش تخلیه می شود و غنی از مواد مغذي است .
2 - بقیه ي آن به وسیله ي شریان کبدي وارد کبد می شود که غنی از اکسیژن است. این دو منبع خون رسانی در نهایت شاخه ي انتهایی شان به هم می پیوندند و تشکیل سینوزوئیدهاي کبدي را میدهد که این سینوزوئیدها پس از خون رسانی به کبد به درون وریدچه هاي واقع در مرکز لوبول هاي کبدي تخلیه میشوند و ورید مرکزي نامیده می شود. این وریدهاي مرکزي بهم ملحق می شود و ورید کبدي را تشکیل می دهد که در نهایت خون ورید کبدي به ورید اجوف تحتانی تخلیه میشود. سلولهاي کبدي هپاتوسیت ها می باشند و بقیه ي آنها شامل سلولهاي : کوپفر، اقماري و سلول هاي ذخیره کننده ي چربی است. ساختمان هپاتوسیتها شش ضلعی است ( همانند کندو عسل ) . خون شریان کبدي و ورید پورت از ناحیه ي 1 به آسینوس وارد شده و پس از عبور از سینوزئیدها به ورید کبدي انتهایی ناحیه 3 جریان می یابد و در نهایت به صورت ورید فوق کبدي به ورید اجوف تحتانی می ریزد. سلولهاي کوپفر نقش بیگانه خواري دارند، که جزء سیستم رتیکولو اندوتلیال هستند و وظیفه ي اصلی آنها به دام انداختن مواد خاصی است که از طریق ورید پورت آورده می شوند.
 
 
 
کبد از دو منبع خونی تغذیه می شود:
 
شریان کبدي، که یک سوم خون کبد را تامین میکند و از آئورت منشا میگیرد ، و ورید باب که دو سوم خون کبد را تامین میکند و خون گرفته شده از لوله ي گوارش را به آن میرساند . . مجموعه اي از مجاري صفراوي نیز در کبد وجود دارند که صفرا (که منشأ آن سلول هاي کبدي است) از طریق این مجاري 10 درصد از کل کبد براي ادامهي حیات - خارج میشود .کبد قادر به تولید مجدد خود می باشد . وجود 20 کافی است، ولی با خارج کردن آن از بدن، مرگ در عرض 24 ساعت اتفاق میافتد . کبد براي انجام بیشتر اعمال متابولیک بدن ضروري بوده و بیش از 500 عمل مختلف را انجام میدهد.
 
 
پاورپوینت اناتومی وفیزولوژی کبد

دانلود پاورپوینت آناتومی کبد انسان 

قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 28 اسلاید
 
 
 
هپاتیت
در حال حاضر، میلیونها نفر مبتلا به هپاتیت ویروسی هستند و بیش از میلیونها نفر نیز در خطر آلوده شدهاند، از وجود HCV یا HBV ابتلا به هپاتیت میباشند. بیشتر افرادي که در گذشته دور با ویروس عفونت مزمن در بدنشان آگاه نیستند. این افراد در معرض خطر ابتلا به بیماريهاي کبدي مزمنِ شدید و نیز انتقال ناخواسته ویروس به دیگران قرار دارند. هپاتیت ویروسی به دلیل ایجاد هزینه هاي ناشی از درمان نارساییهاي کبدي و بیماريهاي مزمن کبدي بار سنگینی را به سیستم مراقبت سلامت تحمیل میکند. در بسیاري از کشورها، هپاتیت ویروسی عامل اصلی در ضرورت انجام جراحیهاي پیوند کبد میباشد. چنین درمانهایی که در مرحله نهایی مورد نیاز هستند، هزینه زیادي دارند که این هزینه براي هر فرد، به بیش از صدها هزار دلار میرسد. برخی گروههاي جمعیتی، بیشتر در خطر ابتلا به هپاتیت ویروسی میباشند. در جوامعی که خدمات C و B بیشتر است. هپاتیت E و A بهداشتی و نوع رژیم غذایی در شرایط مطلوبی قرار ندارد، شیوع هپاتیت نیز اغلب در دریافت کنندههاي عضو اهدایی، خون و بافت، افرادي که در بخش مراقبتهاي عفونی فعالیت کرده و یا بستري هستند و در گروههاي آسیب پذیر جامعه مشاهده میشود. در چند دهه اخیر، بیماري هپاتیت ویروسی توجهی که شایسته آن بوده را در جوامع جهانی دریافت نکرده است. این بیماري با وجود بار سنگینی که اعمال میکند به دلایلی به صورت جدي مورد توجه قرار نگرفته است که از جمله میتوان به موارد زیر اشاره نمود.
 
 
 
تقسیم بندي خودکار تومور کبد از سی تی اسکن
 
گزارش کار تقسیم بندي کبد و تومور شامل مراحل زیر است :
-1 قبل از پردازش:حذف سر و صدا فیلتر گوسی است.
-2 روش رو به رشد منطقه براي پیدا کردن منطقه کبد است.
-3 تقسیم بندي تصفیه شده با استفاده از عملیات مورفولوژي
-4 تقسیم بندي کبد
-5 روش آستانه
6_تومور تقسیم بندي تجزیه و تحلیل بار
7_تومور
-8 ویژگی تومور و طبقه بندي تومور به عنوان خوش خیم و بدخیم از بافت ،منطقه و شکل آن است.
 
 
 
 
فهرست پاورپوینت:
آناتومی کبد
مکان کبد در زوایاي مختلف
آناتومی کبد
محل استقرار کبد در داخل بدن
هپاتیت
سی تی اسکن کبد
تقسیم بندي خودکار تومور کبد از سی تی اسکن
روشهاي ارائه شده
تصویر سی تی اسکن کبد از شکم
3 با برش همسایهD برسی سازگاري مدل مدور
تصویر سی تی اسکن کبد با فیلتر گوسین
تصویر باینري با الگوریتم ایزودیتا
الگوریتم ایزودیتا
تقسیم بندي آستانه
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 3 هزار تومان
 

دانلود پاورپوینت مورفولوژی دستگاه اسکلتی انسان 100 اسلاید

دانلود پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن انسان دانلود پاورپوینت دستگاه اسکلتی  ساختمان ستون فقرات فیزیولوژی ستون فقرات  انواع استخوان دستگاه اسکلتی بدن انسان عملکرد مغز استخوان 

 

دستگاه اسكلتي

استخوان : استخوانها نوعی بافت همبند متراکم می‌باشند که سلولها و رشته‌های آن در ماده زمینه‌ای کلسیفیه شده‌ای به‌نام ماتریکس محصور شده‌اند. استخوان از مواد آلی و مواد معدنی تشکیل شده است. مواد آلی تقریبا 3/1 وزن استخوان را تشکیل داده و شبکه‌ای با خاصیت ارتجاعی در درون استخوان تشکیل می‌دهند. 3/2 باقیمانده ، از مواد معدنی از قبیل کلسیم و فسفر تشکیل یافته و سختی استخوان را باعث می‌شوند. استخوانها در بدن وظایف متعددی را بر عهده دارند.
بافت استخوانی سخت‌ترین بافت بدن است. استحکام این بافت از آن جهت است که در ماده بین سلولی آن املاح آهکی موجود است، ماده بین سلولی بافت استخوانی به شکل ورقه‌های بسیار نازکی روی هم قرار دارد که در قسمت سطحی استخوان به موازات طول استخوان به نام تیغه‌های خارجی بوده و در قسمت داخلی استخوان ورقه‌های نازک دایره‌ای شکل به نام تیغه‌های داخلی دور مغز استخوان را احاطه کرده است. اگر استخوان را حرارت دهند. مواد آلی آن می‌سوزد ولی مواد معدنی آن باقی می‌ماند. از این رو استخوان شکل خود را حفظ کرده ولی خیلی شکننده می‌شود.
 
 

اعمال استخوان

استخوان چهارچوب نگهدارنده بافتهای نرم را تشکیل داده و به منزله تکیه‌گاهی برای تحمل وزن بدن می‌باشد. 
استخوان اهرمی است که ماهیچه‌ها برای ایجاد حرکت ، فشار خود را بر آن اعمال می‌کنند. 
محافظت از احشاء حياتي نظير مغز، نخاع، قلب و ريه خونسازي (مغز استخوان) منبع ذخيره كلسيم
 
 

انواع استخوان

استخوانهای دراز :

استخوان دراز ، از یک تنه تقریبا استوانه‌ای با یک قسمت پهن در دو انتها تشکیل شده‌اند. این گروه بیشتر استخوانهای اندامهای فوقانی و تحتانی را در بر می‌گیرد.
 

 

استخوانهای کوتاه :

از نظر شکل تفاوتهای زیادی باهم دارند ولی بطور کلی می‌توان آنها را به شکل مکعب در نظر گرفت. این گروه استخوانهای قسمت پروکسیمال دست و پا را در بر می‌گیرند که به ترتیب استخوانهای کارپال و تارسال نامیده می‌شوند.
 
 

استخوانهای پهن :

استخوانهای پهن در مقایسه با قطرشان سطح پهن دارند و شامل استخوانهای سقف جمجمه و دنده‌ها می‌باشند.
 

استخوانهای نامنظم :

استخوانهای نامنظم در نظر شکل تفاوتهای زیادی باهم دارند و در هیچکدام از گروههای فوق قرار نمی‌گیرند و شامل استخوانهایی می‌شوند که ستون فقرات و بعضی از استخوانهای جمجمه را تشکیل می‌دهند.
 

استخوانهای سزامویید (کنجدی) :

این استخوانهای در تاندونهای نزدیک مفاصل ظاهر می‌شوند مهمترین استخوان این گروه ، استخون کشکک می‌باشد. 
 
 
 
 
دانلود پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن انسان
دانلود پاورپوینت با موضوع :مورفولوژی دستگاه اسکلتی انسان
 
قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما ) --- تعداد 100 اسلاید
 
 
 

توسعه و رشد استخوانها

بیشتر استخوانها ابتدا به صورت غضروف نمایان می‌شوند. اما تعداد کمی از آنها مانند ترقوه و استخوانهای سقف جمجمه ابتدا توسط پرده‌های متشکله مزودرم ظاهر شده و هیچ غضروفی ندارند. این تشکیلات اولیه غضروفی پرده‌ای بعدا طی مراحل استخوان سازی به استخوان تبدیل می‌شوند. بعضی از استخوانها از یک مرکز استخوان‌سازی منفرد بوجود می‌آیند. 
 
استخوانهای دیگر ، مانند استخوانهای دراز ، از بیش از یک مرکز استخوان سازی استخوانی می‌شوند. بطوری که در بعضی از مراحل رشد، استخوان بوسیله قسمتهای غضروفی به چندین بخش تقسیم می‌شود. اولین مرکز استخوان سازی که در هر استخوان ظاهر می‌شود مرکز استخوان سازی اولیه ، و مراکز بعدی ، مراکز استخوان‌ سازی ثانویه نامیده می‌شوند. مرحله نموی که در آن این مراکز ظاهر می‌شوند در هر استخوان تقریبا ثابت است. بنابرین تعیین سن یک کودک نرمال با انجام رادیوگرافی از مناطق بخصوصی از اسکلت وی امکان پذیر است. 
 
 
سيستم اسكلتي
استخوانها و مفاصل ، روی هم اسکلت بدن را تشکیل داده و با کمک عضلات ، باعث ایجاد حرکت می‌شوند. 
اسکلت بدن یک فرد بالغ از 206 قطعه استخوانی تشکیل شده است که بصورت زیر طبقه بندی می‌شوند:
اسکلت محوری (AxialSkeleton) شامل: کاسه سر 8 قطعه ، صورت 14 قطعه ، ستون مهره‌ها 26 قطعه ، دنده‌ها و جناغ 25 قطعه ، استخوان لامی یک قطعه و استخوانچه‌های گوش 6 قطعه. اسکلت ضمایم و اندامها (Appendicular Skeletan) شامل: اندام فوقانی 64 قطعه و اندام تحتانی 62 قطعه. 
 
انجام حرکات بدن در یک جانور پرسلولی فقط بر عهده ماهیچه‌ها نیست و جانوری که تنها از ماهیچه‌های خود برای حرکت کردن استفاده کند، حرکاتش بسیار کند خواهد بود. در عوض جانورانی که برای ماهیچه‌های خود تکیه‌گاهی دارند حرکتشان هم به نسبت سریع است این تکیه‌گاه را اسکلت می‌نامند. جانوران دارای اسکلت خارجی معمولا جثه‌های کوچکی دارند. در عوض امروزه بزرگترین جانوران کره زمین مانند فیل دارای اسکلت داخلی هستند جنس اسکلت داخلی از استخوان یا غضروف و یا هر دو باهم است. 
در انسان هم مانند جانوران دیگر ، وظیفه اسکلت عبارتست از: حفاظت اندامهایی مانند مغز ، قلب ، ششها و حرکت. چون اسکلت تکیه‌گاه عضلات قرار می‌گیرد. در عین حال مغز استخوان مرکز گلبول سازی است. همچنین استخوان را باید منبع مهم ذخیره مواد معدنی بخصوص کلسیم شمرد که وجود آنها در فعالیتهای حیاتی بدن ضرورت دارد.اسکلت آدمی برای سهولت مطالعه به سه بخش سر ، تنه ، دست و پا تقسیم می‌شود.
 

استخوان پرویزنی يا اتموئيد 

این استخوان در قسمت قدامی قاعده جمجمه و در زیر استخوان پیشانی و قدام استخوان اسفنوئید قرار دارد. دارای یک صفحه سوراخدار به نام صفحه غربالی ، یک تیغه عمودی و دو توده طرفی است . صفحه غربالی بخشی از سقف حفره بینی را می‌سازد، توده‌های طرفی در تشکیل جدار خارجی حفره بینی و جدار داخلی حفره کاسه چشمی شرکت دارند. 
 
 
بخش داخلی یا حفره بینی (Nasal Cavity) 
از سوراخهای خارجی بینی (Nostrils) در جلو تا سوراخهای عقبی بینی (Choanae) امتداد داشته و توسط یک دیواره میانی بینی به دو نیمه چپ و راست تقسیم می‌گردد. ابعاد تقریبی هر حفره بینی شامل ارتفاع 5 سانتیمتر ، طول 5 - 7.5 سانتیمتر و پهنا از نزدیکی کف 1.25 سانتیمتر و پهنای سقف بینی در یک حفره حدود 2 میلیمتر است. هر حفره شامل جدار تحتانی ، جدار فوقانی ، جدار داخلی و جدار خارجی است. در تشکیل هر جدار بخشهای زیر شرکت دارند:
جدار تحتانی از زائده کامی استخوان ماگزیلا و صفحه افقی استخوان کامی.
جدار فوقانی از جلو به عقب ، استخوان پیشانی و استخوان اسفنوئید شرکت دارند.
جدار داخلی از استخوان خیش ، تیغه عمودی استخوان غربالی و غضروف تیغه بینی تشکیل شده است.
جدار خارجی دارای سه برجستگی به اسامی شاخکهای فوقانی ، میانی و تحتانی می‌باشد.
در عقب حفره بینی ، سوراخ شیپور استاش قرار دارد که بینی را با گوش میانی مرتبط می‌سازد. مخاط پوشاننده حفره‌های بینی به داخل گوش میانی و سینوسها نیز کشیده شده و التهاب این مخاط را در داخل سینوسها ، عارضه سینوزیت را ایجاد می‌کند. 
 
 
چگونگی حرکت دنده‌ها در حین تنفس 
دنده‌ها در وضعیت استراحت طبیعی ، بطور مایل به سوی پایین کشیده شده‌اند و به این ترتیب ، موجب می‌شوند که استخوان جناغ سینه به طرف عقب یعنی به سوی ستون فقرات برود. هنگامی که قفسه سینه بالا برده می‌شود، دنده‌ها تقریبا بطور مستقیم به طرف جلو برآمدگی پیدا می‌کنند، بطوریکه استخوان جناغ نیز به طرف جلو و دور از ستون فقرات حرکت می‌کند و در جریان دم عمیق در مقایسه با بازدم عمیق ضخامت قدامی خلفی قفسه سینه را حدود 20 درصد بیشتر می‌کند. دنده‌ها در جریان بازدم متوجه پایین هستند و عضلات بین دنده‌ای خارجی دراز شده و در جهت رو به جلو و رو به پایین کشیده شده‌اند. بتدریج که این عضلات منقبض می‌شوند، دنده‌های فوقانی را نسبت به دنده‌های تحتانی به طرف جلو می‌کشند و این امر مانند اهرمی بر روی دنده‌ها عمل کرده و آنها را به طرف بالا می‌کشد و از این راه موجب دم می‌شود. عضلات بین دنده‌ای داخلی دقیقا در جهت مخالف یعنی به عنوان عضلات بازدمی عمل می‌کنند، زیرا زاویه قرار گرفتن آنها بین دنده‌ها در جهت مخالف بوده و موجب حرکت دنده‌ها در جهت مخالف می‌شوند. 
 
 
فهرست این پاورپوینت :
 
استخوان
انواع استخوان
توسعه و رشد استخوانها
سيستم اسكلتي
استخوانهای سر 
جمجمه
استخوان پیشانی 
استخوان پرویزنی يا اتموئيد 
استخوان اسفنوئيد 
استخوان پس سری 
استخوان آهیانه 
استخوان گیجگاهی 
استخوانهای فک فوقانی 
استخوانهای کامی 
استخوانهای گونه 
استخوانهای بینی 
استخوانهای اشکی 
استخوانهای شاخک تحتانی بینی 
استخوانهای شاخک تحتانی بینی 
استخوان تیغه بینی 
استخوانهاي فک تحتانی 
ملاجها و استخوان های لامی 
بخش خارجی بینی (external nose)
بخش داخلی یا حفره بینی (Nasal Cavity) 
استخوانهای تنه 
قفسه سینه 
دنده‌ها Ribs 
مهره‌های شرکت کننده در ساختمان قفسه سینه 
جناغ سینه (Sternum) 
عضله متصل شده بزرگ (Pectoralis major) 
عضلات قفسه سينه 
عضلات قفسه سينه
پرده دیافراگم 
چگونگی حرکت دنده‌ها در حین تنفس 
تغییر شکل قفسه سینه 
ستون فقرات
فیزیولوژی ستون فقرات 
ساختمان ستون فقرات 
ساختمان یک مهره معمولی
مهره‌های آزاد 
استخوان خاجی (Sacrum) 
استخوان دنبالچه (Coccygeal) 
مفاصل ستون فقرات 
ديسك بين مهره اي 
تغییر شکل ستون مهره‌ای 
استخوانهای دست و پا 
استخوان شانه 
استخوان لگن 
استخوان دست 
استخوان پا 
رشد و نمو استخوان 
مفصل 
مفصل متحرک 
مغز استخوان 
عملکرد مغز استخوان 
دودمان گلبول قرمز 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

مقاله فلسفه و هدف از ازدواج word

مهدی بنی حسن بازدید : 321 چهارشنبه 16 فروردين 1396 : 12:47 نظرات ()

دانلود مقاله با موضوع فلسفه و هدف از ازدواج ( 27 صفحه - word)

دانلود مقاله در مورد ازدواج موفق  دانلود مقاله ازدواج در اسلام  مقاله ازدواج جوانان مقاله ازدواج doc  تحقیق در مورد ازدواج

 

فلسفه و هدف از ازدواج 

هدف از ازدواج هم برای مرد و هم برای زن، پاسخ مثبت دادن به سنت الهی و تولید نسل است.
لذا، هر دو در این زمینه بر یک عقیده اند. فلسفه ازدواج براساس این دو مبنا ملاک دین و نجابت است. در نتیجه، هدف از ازدواج و تولید نسل، مقدس می گردد و هیچ یک از مادیات ملاکی برای آن به حساب نمی آید. 
اصولا فلسفه خلقت زن و مرد (زوجیت) تولید مثل است، همان گونه که این زوجیت در سایر حیوانات و حتی گیاهان نیز وجود دارد. نکته اصلی که باید در ازدواج مورد توجه هر دو طرف باشد دین و کمال است. از این رو، از روایات نقل شده از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام چنین برمی آید که هر کس ممکن است به یکی از این 
چهار دلیل ازدواج کند: 1- پول; 2- دین; 3- زیبایی; 4- شهرت و عنوان. بین این چهار هدف، دین از همه بالاتر و بهتر است. 
 

 

«تهذیب نفس » فلسفه بزرگ ازدواج 

زن و مرد لازم است در پرتو کانون گرم خانواده به تکامل دست یازند و همدیگر را با برخورداری از «صبر» و «شکر»، که دو رکن ایمان است، یاری کنند. شرع مقدس اسلام در تشکیل خانواده تنها به ارضای غریزه جنسی نظر ندارد، اگرچه این نکته مهم نیز جزئی از فلسفه ازدواج است و اسلام برای حفظ عفت عمومی در جوامع بشری، به دختران و پسران بالغی که نیاز به ازدواج دارند امر به پیوند و تشکیل خانواده کرده است، بلکه نکته مهم تری که اسلام از ازدواج و تشکیل خانواده دنبال می کند عبارت است از: «تهذیب نفس »; زیرا محیط خانه و کانون گرم خانواده را بهترین مکتب برای خودسازی و کسب کمالات می داند. حال اگر از این مکتب ارزنده و حیات بخش و انسان ساز درست استفاده نکنیم و یا آن را از هم بپاشیم، تقصیر از شارع مقدس اسلام نیست، بلکه خودمان مقصر هستیم که با عوامل گوناگون باعث سردی کانون خانواده یا از هم پاشیدگی آن شده ایم. 
 
 

صفات همسرخوب:

۱. ايمان و دينداري: 

امام باقر ـ عليه السّلام ـ مي فرمايند: «شخصي به محضر رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ شرفياب گرديده و در مورد ازدواج خود با آن سرور مشورت كرده حضرت فرمود: با شخصي كه اهل ديانت و تقوا باشد ازدواج كنيد.»[۲] و در حديثي ديگر امام حسن عليه السلام ـ به مردي كه با ايشان درباره ازدواج دختر خود مشورت كرد ـ فرمود : او را به مردي با تقوا شوهر ده . زيرا اگر دختر تو را دوست داشته باشد گرامي اش مي دارد و اگر دوستش نداشته باشد به وي ستم نمي كند[۳].
 

۲. اخلاق نيك:

حسين بن بشار باسطي مي گويد: به امام رضا ـ عليه السّلام ـ نامه اي نوشتم كه: يكي از خويشان از دخترم خواستگاري كرده ولي بد اخلاق است اكنون چه كنم؟ حضرت فرمود:اگر بد اخلاق است دختر به او نده.[۴]
 
 
 
معیارهایی که به وسیله آن‌ها می‌توان اصالت خانوادگی فرد مقابل را به عنوان همسر آینده سنجید، عبارتند از:
 
1) حلال ‌زادگی: 
2) پارسایی و تقوا: 
3) افکار و اعتقادات صحیح
4) صلاحیت اخلاقی و روانی
5) عزت نفس و نوکیسه نبودن
 
مقاله با موضوع ازدواج و فلسفه ان
 
  موضوع مقاله :  فلسفه و هدف از ازدواج 
 
قالب فایل : word --- تعداد 27 صفحه
 

 

موانع ازدواج:

 
ترس ازمشکلات مالی:
درتوانمدی خداوند هیچ گونه تردیدی نیست.خدایی که توانسته است تاکنون به شما روزی دهد مطمئن باشید که توان روزی رسانی به همسروفرزندان شمارانیز درآینده دارد
این وعده اودرقران کریم است 
 
دختران وپسران وبندگان وکنیزان صالح خودرا به ازدواج یک دیگردراورید.اگرفقیرباشند خداوندازلطف خود آنان را بی نیاز میکند
 
سختگیری والدین: 
استخاره بی مورد:
نداشتن خاستگار:  ( توضیحات کامل در فایل اصلی )
 

خلاصه و نتیجه بحث

از مجموعه بحث ها چنین نتیجه می گیریم که هدف از ازدواج در اسلام به مراتب، بالاتر و مقدس تر از آن است که تنها در حد کام جویی جنسی باشد; زیرا اگر چنین بود هیچ فرقی میان ازدواج انسان و جفت گیری حیوانات نبود و ازدواج مشمول این همه قوانین آسمانی و رهبری پیامبران علیهم السلام و راهنمایان قرار نمی گرفت. پس باید در آن اهداف مهم دیگری نیز وجود داشته باشد; از جمله: ایجاد، بقا و طهارت نسل، تکمیل و تکامل، مودت و صفا و از همه بالاتر، انجام وظیفه الهی. پیمان ازدواج پیمانی مقدس و الهی است. بدین سان، جز در سایه احکام الهی نمی توان آن را فسخ کرد. ازدواج امری اساسی و مهم است، باید در جامعه رشد و توسعه یابد تا افراد در سایه پای بندی بدان از بسیاری انحرافات و پیش آمدهای ناگوار مصون بمانند. 
 
 
فهرست :
موضوع مقاله :  فلسفه و هدف از ازدواج 1
فلسفه و هدف از ازدواج 5
الف - ضرورت های فردی 6
ب - ضرورت های اجتماعی 6
ج - ضرورت های مذهبی 7
«تهذیب نفس »; فلسفه بزرگ ازدواج 11
خلاصه و نتیجه بحث 12
صفات همسرخوب: 14
موانع ازدواج: 21
.2.سختگیری والدین: 21
3.استخاره بی مورد: 22
3.نداشتن خاستگار: 22
عوامل تحکیم خانواده:برگرفته ازکتاب تحلیل خانواده محمدی ری شهری 23
1.اظهارمحبت: 23
2.خوش خویی وخوش رفتاری: 24
3.رعایت حقوق: 24
4.نامین نیاز جنسی: 24
5.همکاری: 24
6.احترام متقابل: 25
7.قناعت وساده زیستی: 25
8.رضا(خوشنودبودن به خواست خدا): 25
ب.وظایف خاص مرد: 25
1تامین نیازهای دینی: 25
2.تامین نیازه های علمی وفرهنگی: 26
3.تامین هزینه اقتصادی: 26
پی نوشت ها: 27
سایر منابع 28
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن مقاله ازدواج بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 5 هزار تومان
قیمت : 2 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي حواس ( حسی بویایی شنوایی تعادل )

 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي حواس حسی بویایی شنوایی تعادل  رشته اعصاب بینایی  فيزيولوژي حواس ويژه  فیزیولوژی حواس پنجگانه  فیزیولوژی حواس  پاورپوینت فیزیولوژی حواس  پاورپوینت تعادل و حرکت  گیرنده های لامسه  مکانیسم شنوایی

 
حواس 
 
سابقاً به پیروی از ارسطو می پنداشتند که آدمیان پنج حس دارند: بینائی ،شنوائی، بویائی، چشائی و حس بودن (لمس) اما امروز می دانیم که بیش از پنج حس داریم امروز از چندین حس خبر داریم که سابقاً درباره آنها هیچ نمی دانستند دو تا از مهم ترین این حسها حس تعادل و حس حرکت یا حس عضلانی است. پوست بدن که پیش از این می پنداشتند داراي یک حس است چهار حس دارد یعنی: حس درد، حس فشار ،حس سرما و حس گرما .همچنين امروز به عده ای حسهای عضوی پي برده ايم، از مهم ترین اینها حس های پیچیده و مبهمی است که ما را از گرسنگی و تشنگی آگاه می سازد. 
 
 
نمای شبکیه 
سلول های شبکیه، رنگ و شدت نور را ثبت می کنند. در پشت شبکیه، دیسک بینایی قرار دارد که در آنجا رشته های عصبی به هم نزدیک شده، عصب بینایی را تشکیل می دهند و رگ های خونی وارد چشم می شوند. دیسک، هیچ گونه سلول حساس به نور ندارد و آزمایش نقطه کور خوانده می شود. این عکس با یک افتالموسکوپ گرفته شده است که داخل چشم را بزرگ و روشن می کند. 
 

رشته اعصاب بینایی 

لایه شبکیه داخلی‌ترین لایه کره چشم است که در طرف جلو تقریبا تا جسم مژگانی گسترش می‌یابد. شبکیه از 10 لایه درست شده و محتوی سلولهای استوانه‌ای و مخروطی است که گیرنده‌های بینایی هستند، به علاوه 4 نوع نورون به اسامی سلولهای دوقطبی ، عقده‌ای ، افقی و آماکرین. استوانه‌ها و مخروطها که بلافاصله بعد از لایه مشمیه قرار دارند با سلولهای دو قطبی سیناپس می‌دهند و سلولهای دو قطبی با سلولهای عقده‌ای سیناپس می‌دهند. آکسون سلولهای عقده‌ای متقارب شده و کره چشم را به صورت عصب بینایی ترک می‌کنند.
 
 
مسیرهای عصبی
آکسونهای سلولهای عقده‌ای در عصب بینایی و راه بینایی به طرف عقب سیر کرده و در جسم زانویی خارجی یعنی بخشی از تالاموس ختم می‌شوند. فیبرهای مربوط به هر نیمه طرف بینی شبکیه در کیاسمای اپتیک تقاطع می‌کنند. در جسم زانویی فیبرهای مربوط به نیمه طرف بینی شبکیه و نیمه گیجگاهی شبکیه مقابل روی سلولهایی سیناپس می‌دهند که آکسونهای آنها راه زانویی - کالکارینی را تشکیل می‌دهند. این راه به سوی لوب پس سری قشر مغز سیر می‌کند. ناحیه پذیرای اولیه بینایی در اطراف شیار کالکارین واقع شده است. 
 

مکانیزم تشکیل تصویر 

چشمها انرژی طیف مرئی نور را به پتانسیلهای عمل در عصب بینایی تبدیل می‌کنند. طول موج نور مرئی بین 700 -400 نانومتر قرار دارد. تصاویر اشیاء موجود در محیط روی قرنیه متمرکز می‌شوند. پرتوهای نوری که به شبکیه برخورد می‌کنند، پتانسیلهایی در سلولهای استوانه‌ای و مخروطی تولید می‌کنند. از یک نظر پروراندن اطلاعات بینایی در شبکیه ، تشکیل سه تصویر را شامل می‌شود، تصویر نخست که بوسیله عمل نور روی گیرنده‌های نوری تشکیل می‌شود، در سلولهای دو قطبی به تصویر دوم تبدیل می‌شود و این تصویر دوم به نوبه خود به تصویر سوم در سلولهای عقده‌ای تبدیل می‌گردد.
 
 
آناتومی و فیزیولوژی حواس حسی شنوایی بویایی تعادل

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي حواس

قالب فایل : پاورپوینت (قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 53 اسلاید
 
 
 
راههای بینایی به قشر مغز 
آکسون سلولهای عقده‌ای یک نمودار فضایی شبکیه را روی جسم زانویی خارجی تصویر می‌کنند. هر جسم زانویی خارجی محتوی لایه است. در هر طرف ، لایه‌های 1 ، 4 و 6 مسیرهای ورودی از چشم طرف مقابل را دریافت می‌کنند.، در حالیکه لایه‌های 2 ، 3 و 5 مسیرهای ورودی را از چشم همان طرف دریافت می‌کنند. در هر لایه یک تصویر نقطه به نقطه دقیق از شبکیه وجود دارد و هر 6 لایه با یکدیگر مطابقت دارند. فقط 10 - 20 درصد از ورودیهای هسته زانویی خارجی از شبکیه می‌رسند. سایر ورودیهای عمده از قشر بینایی و سایر نواحی مغز می‌آیند که به نظر می‌رسد در تنظیم فیزیکی ورودی بینایی به قشر مغز شرکت داشته باشند. 
 
 
اصلاح نزدیک بینی 
برای اصلاح این ایراد باید افزایش توان همگرایی چشم را به حد معمول برسانیم. برای اینکه مقداری از توان همگرایی چشم را از بین ببریم، از یک عدسی واگرا کننده در مقابل چشم استفاده می کنیم که بسته به توان عدسی از توان همگرایی چشم کاهش می یابد. حداکثر رویت چشم سالم 15متر می باشد که در چشم نزدیک بین کاهش یافته است. بنابراین وقتی پرتوها از حداکثر رویت به چشم نزدیک بین می رسند، واگرایی عدسی به اضافه همگرایی چشم باعث ایجاد تصویر بر روی شبکیه می شود. پس باید عدسی واگراکننده ، تصویر پرتوهای رسیده از بینهایت را روی کانون حداکثر رویت چشم نزدیک بین بیندازد. بنابراین عینک تجویز شده با فاصله کانونی برابر با حداکثر رویت چشم نزدیک بین خواهد بود. 
 
 
اصلاح دوربینی 
برای تصحیح ایراد چشمهای دوربین باید از عدسی های همگرا کننده استفاده کنیم. در این حالت هم مقدار توان عدسی همگرا کننده از طریق تعیین حداکثر رویت چشم دور بین مشخص می شود. 
 
 

پیرچشمی 

پیرچشمی ناشی از عدم طبیعی بودن اجزای چشم است. در این حالت اجزای مختلف چشم حداکثر توانهای خود را از دست داده اند. در حالت طبیعی عضله ها با کشیدن یا فشار دادن ضخامت عدسی را تغییر می دهند ولی در این حالت عضله ها توانایی خود را از دست داده اند. و نمی توانند به طور کامل اعمال فشار یا کشش کنند. در واقع در این حالت دامنه تطابق کاهش یافته است. یعنی حداقل رویت از چشم دور شده و حداکثر رویت به چشم نزدیک شده است. پیر چشمی ، بسته به افراد مختلف از 45 سالگی شروع شده و هر 5 سال به اندازه 0.5 دیوپتری افزایش پیدا می کند.
 

اصلاح آستیگماتیزم 

برای اصلاح آستیگماتیزم ، باید نقش عدسی استوانه ای را از بین ببریم. این کار با اضافه کردن یک عدسی استوانه ای و جمع توانهای آنها عملی خواهد بود. 
 
تعادل و حرکت 
در تعادل و حرکت گوشها دارای این عملکرد هستند: آگاهی از موقعیت سر و تشخیص چرخش و حرکت سردر تمامی جهات. مغز اطلاعات گوشها را با اطلاعات حاصل از گیرنده‌های موقعیت در عضلات ، تاندونها و مفاصل و اطلاعات بینایی بدست آمده از چشمها ترکیب می‌کند. ترکیب این اطلاعات باهم ما را قادر می‌سازد تا بدون از دست دادن تعادل در جهات مختلف حرکت کنیم. 
 
 
حس بویائی 
گیرنده هاي بویائی ساختمانهای دوک شکلی هستند که از پیاز بویائی وارد حفره بالائی بینی می شوند. در آخر آنها که مژکهای کوچکی قرار دارد سلولهای بویائی در غشاء مخاطی بویائی قرار دارند. شکل سوم محل این ساختمانها را نشان می دهد این شکل نیز نشان می دهد که غشاء مخاطی بویائی در فوق جریان هوایی قرار دارد که از بینی به ریه ها می رود اینست که برای بوییدن چیزی باید هوا را بطرف بالا بکشیم از قسمت بالای پیاز بویائی بافته های عصبی به مرکز پیچیده عصبها وصل می شود و از این مرکز خبر به مغز می رسد. 
 
 
مکانیسم شنوایی 
توانایی شنوایی به یک سری وقایع پیچیده در گوش بستگی دارد. امواج صوتی در هوا از طریق ساختمانهایی به گیرنده شنوایی منتقل می‌شوند. این گیرنده اندام کورتی نام داشته و در گوش داخلی قرار گرفته است. داخل اندام کورتی ، ارتعاشات فیزیکی بوسیله سلولهای مویی (hair cells) حسی تشخیص داده می‌شود و این سلولها با تولید سیگنالهای الکتریکی پاسخ می‌دهند. اعصاب این سیگنالها را به مغز منتقل می‌کنند و در آنجا این سیگنالها تفسیر می‌شوند . فرکانسهای مختلف صوتی سلولهای مویی را در قسمتهای مختلف اندام کورتی تحریک کرده و باعث درک اصواتی مثل موسیقی و مکالمه می‌شوند. صدا در نواحی شنوایی دو طرفه مغز پردازش می‌شود. اما صحبت بیشتر در طرف چپ مغز تفسیر می‌شود. 
 
 
در این پاورپوینت به موضوعات زیر پرداخته شده است:
حواس 
نمای شبکیه 
رشته اعصاب بینایی 
مسیرهای عصبی
مکانیزم تشکیل تصویر 
راههای بینایی به قشر مغز 
قشر بینایی 
سایر نواحی قشری 
ضایعه راههای بینایی 
نزدیک بینی
اصلاح نزدیک بینی 
دوربینی
اصلاح دوربینی 
پیرچشمی 
اصلاح پیرچشمی 
اصلاح آستیگماتیزم 
تعادل و حرکت 
حس تعادل 
حس بویائی 
حس چشائي 
حس لامسه 
گیرنده های لامسه 
گوش 
گوش خارجی 
گوش مياني
پنجره گرد 
گوش داخلي 
راههای ارتباطی 
مکانیسم شنوایی 
شنوائی 
فراخنای شنوائی 
راه عصبی شنوایی 
عمل قشر در شنوایی 
تمیز طرحهای صوتی بوسیله قشر شنوایی 
تمییز جهت صوت 
انواع کری 
موارد استفاده از سمعک 
حس وضعيت 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي و اناتومی دستگاه تنفس  40 اسلاید

دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تنفس انسان  ﺗﺸﺮﻳﺢ و ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژی دﺳﺘﮕﺎه ﺗﻨﻔﺲ pptX دستگاه تنفسی انسان چگونه کار میکند پاورپوینت دستگاه تنفسی انسان  دستگاه تنفس انسان به زبان ساده

دستگاه تنفس

دستگاه تنفسی ، اکسیژن برای سلولهای بدن را تامین می‌کند و دی‌اکسید کربن موجود در بافتها را به خارج از بدن دفع می‌کند. دستگاه تنفس شامل ریه‌ها ، مجاری هوایی و قفسه سینه است که ریه‌ها را در خود جای داده است. در هنگام دم ، ریه‌ها بزرگ می‌شوند، فشار درون ریه کاهش می‌یابد. اختلاف فشار بین ریه و هوای بیرون افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که هوا به درون ریه‌ها راه یابد. در هنگام بازدم حجم ریه کمتر می‌شود فشار درون ریه افزایش یافته و اختلاف فشار با هوای بیرون بیشتر شده و هوا از ریه‌ها خارج می‌شود.هدف تنفس مبادلات گازها بین بدن و محیط خارج است. برای انجام این کار تنفس را می‌توان به 4 بخش تقسیم کرد: تهویه ریوی که به معنی ورود و خروج هوا بین محیط و حبابچه‌هاست ، دیفوزیون اکسیژن و دی‌اکسید کربن بین حبابچه‌ها و خون ، انتقال اکسیژن و دی‌اکسید کربن در خون و مایعات بدن به سوی سلولها و بر‌عکس و تنظیم تنفس. سیستم عصبی بطور طبیعی میزان تهویه حبابچه‌ای را بسته به نیازهای بدن تنظیم می‌کند. بطوری که فشار اکسیژن و دی‌اکسید کربن خون شریانی حتی در جریان فعالیت عضلانی متوسط تا طاقت فرسا و انواع استرسهای تنفسی به سختی تغییر می‌کند. 
 
 

ناحیه هوایی دستگاه تنفسی 

بخش بیرونی ناحیه تنفسی دستگاه تنفس از حفره بینی تا نایژه‌ها دارای پوشش مطبق کاذب مژک‌دار با سلولهای جامی شکل است. بافت پیوندی سست زیرین دارای تعداد زیادی غدد سروزی- موکوسی است. ترشحات غدد بوسیله مژه حمل می‌شوند. مژه با حرکت موجی ترشحات را به طرف حفره بینی هدایت می‌کند. آستر مخاط دارای سلولهای ائوزینوفیل ، ماکروفاژ و فولیکولهای لنفاوی است.
این قسمت ایمونوگلوبولین A تولید می‌کند و به پوشش مخاطی می‌رسد و باکتریها و ویروسها را می‌کشد. استخوان دیواره‌های حفره بینی و غضروف حنجره و نای و نایژه به دستگاه استحکام می‌بخشد. تا در مقابل فشار هوا فشرده شده و یا بیش از حد منبسط نشوند. رشته‌های ارتجاعی باعث کشیده شدن لوله‌های هوایی به هنگام دم و کاهش آن به هنگام بازدم می‌شود. 
 
 
دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تنفس انسان

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي دستگاه تنفس

قالب فایل: پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 40 اسلاید
 
 
 
حفره بینی 
حفره بینی بوسیله دیواره بینی به دو بخش قرینه تقسیم می‌شود. کام سخت حفره بینی را از حفره دهانی جدا می‌کند. پوشش این ناحیه از بافت مطبق سنگفرشی غیر شاخی همراه با مو ، غده‌های چربی و غده‌های عرق است. حفره بینی شامل بخش تنفسی و بویایی است. در نتیجه لایه سلولهای پوششی می‌تواند حفره بینی را مرطوب و به کمک رگهای خونی خود آن را گرم کند.
 
حلق 
حلق به دو بخش بینی- حلقی و دهانی- حلقی تقسیم شده است. کام نرم ، ناحیه بینی-حلقی را از حفره دهان جدا می‌کند. ناحیه دهانی- حلقی راه تنفسی و گوارش است. مخاط ناحیه بینی- حلقی دارای سلولهای مژه‌دار و غدد است و مخاط ناحیه دهانی- حلقی همراه با غدد موکوسی است. لوزه‌های حلقی در سقف ناحیه بینی- حلقی قرار دارند. زیر مخاط حلق محتوی غدد موکوسی است. ماهیچه حلق مخطط و متشکل از دو طبقه طولی در درون و حلقوی در بیرون است. 
 
انشعابات نای 
نای انشعاب یافته نایژه اصلی را می‌سازد. این دو شاخه به ششها راه دارند ساختار نای و نایژه اصلی مشابه یکدیگر است گر چه غضروف بخش انتهایی نایژه‌ها نامنظم می‌شود. نایژه‌های اصلی به تعدادی مجاری هوایی تقسیم می‌شوند. نایژه‌های بزرگ ، نایژکها ، نایژکهای انتهایی ، نایژکهای تنفسی ، مجرای آلوئولی و کیسه هوایی. 
 
 
تنظیم حرکات دم و بازدم 
نورونهای بصل‌النخاع دارای فعالیت خودکار و متناسب هستند. در بصل‌النخاع علاوه بر نورونهای مرکز دم ، نورونهای دیگری وجود دارد که تحریک آنها ماهیچه‌های بازدم را فعال می‌کند. اما در تنفس عادی پس از توقف فعالیت مرکز عصبی دم ، انقباض ماهیچه‌های تنفسی پایان می‌یابد و بازدم به صورت غیر فعال و به علت خاصیت ارتجاعی ششها صورت می‌گیرد. همچنین مراکز ارادی تنفس در قشر مخ وجود دارد. گازهای تنفسی نیز در میزان فعالیت تنفس نقش دارند. عامل این تنظیم مقدار اکسیژن و بویژه دی‌اکسید کربن موجود در خون است. توازن این دو گاز در خون باید حفظ شود. 
 

کنترل شیمیایی تنفس 

هدف نهایی تنفس حفظ غلظتهای مناسب اکسیژن ، دی‌اکسید کربن و یونهای هیدروژن در مایعات بدن است.
زیادی دی‌اکسید کربن یا یونهای هیدروژن بطور عمده خود مرکز تنفس را تحریک می‌کنند و موجب افزایش شدید قدرت سیگنالهای دمی و بازدمی صادره به عضلات تنفسی می‌شوند.
از طرف دیگر اکسیژن اثر مستقیم قابل ملاحظه‌ای بر روی مرکز تنفسی مغز از نظر کنترل تنفس نداشته بلکه بطور تقریبا کامل بر روی گیرنده‌های شیمیایی محیطی واقع در اجسام آئورتی و سباتی عمل می‌کند و اینها به نوبه خود سیگنالهای عصبی مناسب را جهت کنترل تنفس به مرکز تنفسی ارسال می‌کنند. 
 
 

اثر دی‌اکسید کربن خون در تحریک ناحیه حساس شیمیایی 

اگر چه CO2 اثر مستقیم اندکی بر روی تحریک نورونهای ناحیه حساس شیمیایی دارد اما یک اثر غیر مستقیم بسیار پر قدرت اعمال می‌کند. CO2 این کار را بوسیله واکنش با آب بافتها و تشکیلHCO3 انجام می‌دهد. این ماده به نوبه خود به یونهای هیدروژن و یونهای بی‌کربنات تجزیه می‌شود و آنگاه یونهای هیدروژن یک اثر تحریکی پر قدرت مستقیم دارند. 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت با موضوع فيزيولوژي دستگاه عصبي 

 

پاورپوینت فیزیولوژی دستگاه عصبی  آناتومی و فیزیولوژی دستگاه عصبی  اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک سيستم اعصاب محيطي هیپوتالاموس و رفتار  دستگاه اعصاب مرکزی  ناقل هاي عصبي شيميايي يا نوروترانسميترها  تارهای عصبی (اکسونها)   ساختمان نورون

 

سيستم عصبي 

دستگاه عصبی همراه دستگاه غدد درون ریز ، بیشتر وظایف کنترلی بدن را بر عهده دارد. بطور کلی دستگاه عصبی ، فعالیتهای سریع بدن مثل انقباضات عضلانی ، وقایع احشایی دارای تغییر سریع و حتی میزان ترشح برخی از غدد درون ریز را کنترل می‌کند. دستگاه عصبی از نظر پیچیدگی اعمال زیادی را انجام می‌دهد. این دستگاه به واقع ، میلیونها ذره اطلاعاتی را از اعضای حسی مختلف دریافت می‌کند و بعد با در نظر گرفتن مجموعه آنها ، پاسخی که بدن باید بدهد، مشخص می‌کند. طرح کلی دستگاه عصبی شامل دو قسمت مرکزی و محیطی می‌شود و خود محیطی به دو قسمت گانگلیونها و اعصاب محیطی تقسیم می‌شود. 
 
 

بافت عصبي

بافت عصبی کل سیستم عصبی بدن را شامل می‌شود که از سلولهای عصبی یا نورون (Neuron) و سلولهای پشتیبان به نام سلولهای گلیال یا نوروگلی (neuroglia) تشکیل شده است. نورون واحد ساختمانی وو عملکردی دستگاه عصبی است که در مرحله جنینی از اپی‌اتلیوم پوشاننده لوله عصبی منشا می‌گیرد. ویژگیهای اصلی نورونها تحریک پذیری و تولید تکانه‌ها یا ایمپالسهای عصبی و انتقال این تکانه است. هر نورون از جسم سلولی و دو نوع زایده به نامهای دندریت و اکسون تشکیل شده است. جسم سلولی حجیمترین قسمت سلول و حاوی هسته و عمده ارگانلهای سلول عصبی است.
 
 

تقسیم بندی نورونها 

نورونها را بر حسب اینکه پیام عصبی را در چه جهتی هدایت کنند به دو گروه نورونهای حسی ونورنهای حرکتی تقسیم می‌کنند. نورونهای حسی دندریت بلند و اکسون کوتاه دارند و پیامهای عصبی را از گیرنده‌های حسی به سمت مراکز عصبی هدایت می‌کنند و نورونهای حرکتی اکسون بلند و دندریت کوتاه دارند و پیامها را به اندامهای واکنش مانند ماهیچه‌ها و غده‌ها می‌رسانند. 
 
 

تارهای عصبی (اکسونها) 

تارهای عصبی در مهره‌داران به دو نوع قطور (25 - 1 میکرون) و نازک (کمتر از 1 میکرون) تقسیم می‌شوند. تارهای قطور به یک یا چند غلاف مجهزاند. معمولا سلولهای شووان تمام اکسونهای محیطی را می‌پوشانند این سلولها اغلب با یک نظم خاصی همانند شیرینی رولت در اطراف اکسونها پیچیده شده‌اند. علاوه بر غلاف شووان ممکن است اکسونها دارای پوششی از لایه میلین باشند. وجود یا عدم وجود لایه میلین را می‌توان معیاری برای تقسیم بندی تارهای عصبی در نظر گرفت. میلین عمدتا از چربی تشکیل یافته است منکسر کننده نور می‌باشد و سفید رنگ است. 
 
 

اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک (سيستم عصبي خودكار يا اتونوم)

نورونهای پس گانگلیونی ، نورونهایی هستند که جسم سلولی آنها در گانگلیونی واقع شده و اکسون آنها تا ارگان عامل امتداد یافته و پایانه عصبی را تشکیل داده است. در نورون پیش گانگلیونی و پس گانگلیونی در محل گانگلیون با یکدیگر سیناپس می‌یابند. اعصاب حرکتی سیستم عصبی اتونوم از دو بخش سمپاتیک و پاراسمپاتیک تشکیل شده است. 
 
 
تشریح و فیزیولوژِی دستگاه اعصاب انسان

دانلود پاورپوینت با موضوع فيزيولوژي دستگاه عصبي 

قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 90 اسلاید
 
 
 

تقسیم بندی شیمیایی سیستم عصبی خودمختار 

بر اساس ماده میانجی آزاد شده می‌توان سیستم عصبی خودمختار را به بخشهای کولینرژیک و نورآدرنرژیک تقسیم کرد. نورونهایی که کولینرژیک هستند عبارتند از: کلیه نورونهای پیش عقده‌ای ، نورونهای پس عقده‌ای پاراسمپاتیک از نظر تشریحی ، نورونهای پس عقده‌ای سمپاتیک از نظر تشریحی که به غدد عرق عصب می‌دهند ، نورونهای سمپاتیک از نظر تشریحی که روی عروق خونی عضلات مخطط ختم شده و هنگام تحریک موجب اتساع عروقی می‌شوند. باقیمانده نورونهای پس عقده‌ای سمپاتیک نورآدرنرژیک هستند یا ظاهرا در مورد سلولهای آدرنرژیکی بافت عضله قلبی آدرنرژیک می‌باشند. قسمت مرکزی غده فوق کلیوی در اصل یک عقده سمپاتیک است که در آن سلولهای پس عقده‌ای آکسونهای خود را از دست داده و مستقیما نوراپی‌نفرین ، اپی نفرین و مقداری دوپامین را به داخل جریان ترشح می‌کنند. نتیجتا نورونهای پیش عقده‌ای کولینرژیکی که به این سلولها می‌روند به صورت اعصاب حرکتی ترشحی این غده در آمده‌اند. 
 
 
 

ارتباط سیستم عصبی خود مختار با سیستم عصبی مرکزی 

دستگاه عصبی خود مختار در عین داشتن استقلال و خود مختار بودن تحت تاثیر دستگاه عصبی مرکزی (C.N.S) نیز قرار دارد. دستگاه عصبی مرکزی از طریق سیستم کناری (لیمبیک) و تشکیلات شبکه‌ای ، برخی هسته‌های تالاموس و بویژه از طریق هیپوتالاموس با سیستم عصبی خود مختار ارتباط پیدا کرده و بر اعمال آن تاثیر می‌گذارد.
 
 

فارماکولوژی سیستم عصبی خودمختار 

فارماکولوژی علمی است که در مورد تغییرات ایجاد شده در ارگانها بر اثر داروها و مواد دیگر ، بحث می‌کند. سیناپسهای محیطی مسیرهای حرکتی خودمختار یک محل منطقی برای دستکاری فارماکولوژیک عمل احشایی است. زیرا انتقال در آنها به روش شیمیایی انجام می‌‌گیرد. مواد میانجی در انتهاهای عصبی ساخته شده و انبار می‌شوند و سپس در نزدیکی نورونها ، سلولهای عضلانی و سلولهای غده‌ای که روی آنها عمل می‌کنند آزاد می‌گردند. این میانجیها به رسپتورهای (گیرنده‌های) موجود در سطح غشایی این سلول می‌چسبند و موجب بروز اعمال خاص آنها می‌شوند و آنگاه بوسیله جذب یا متابولیزم از آن ناحیه حذف می‌گردند. 
 
 
 
فهرست پاورپوینت :
 
فيزيولوژي دستگاه عصبي 
سيستم عصبي 
ساختمان نورون
تقسیم بندی نورونها 
 تقسيم بندي نورونها بر اساس شكل    
تارهای عصبی (اکسونها) 
انواع تارهاي عصبي
گره‌های رانویه 
اندازه قطر اکسونها 
خصوصيات نورون
تحريك پذيري
پيام عصبي
علت پتانسيل آرامش
پتانسيل عمل
قوانين هدايت
انتقال پيام عصبي
انواع سيناپس
ناقل هاي عصبي شيميايي يا نوروترانسميترها
ناقل هاي عصبي شيميايي يا نوروترانسميترها
نوروترانسميترها 
بافت همراه نورون 
انواع نوروگليا ها 
پرده‌های مغز و نخاع 
دستگاه اعصاب مرکزی
نیمکره‌های مخ  (cerebrum) 
 هیپوتالاموس 
ساختار هیپوتالاموس 
ارتباطات ورودی و خروجی هیپوتالاموس 
سیستم هیپوتالاموس -هیپوفیز 
هیپوتالاموس و رفتار 
مخچه
بصل‌النخاع 
نخاع 
اعمال حرکتی نخاع 
ساختمان نخاع 
پرده‌های نخاع 
سد خونی مغزی 
شاخ پشتی ماده خاکستری 
ساختمان تشریحی ماده سفید نخاع 
انعکاسهای (رفلكسهاي)نخاعی  
سيستم اعصاب محيطي 
اعصاب محیطی 
اعصاب مغزی 
اعصاب نخاعي  
اعصاب محیطی 
اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک (سيستم عصبي خودكار يا اتونوم)
اعصاب سمپاتیک 
اعصاب پاراسمپاتیک 
تقسیم بندی شیمیایی سیستم عصبی خودمختار 
تخلیه نورآدرنرژیک 
تفاوتهای سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک
ویژگی سیستم عصبی خود مختار 
ارتباط سیستم عصبی خود مختار با سیستم عصبی مرکزی 
فارماکولوژی سیستم عصبی خودمختار 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان
 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي و آناتومي قلب

دانلود پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی قلب  آناتومی و فیزیولوژی قلب و عروق  پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی قلب  آناتومي و فيزيولوژي قلب  فیزیولوژی و آناتومی قلب  بررسی ساختمان قلب  دانلود پاورپوینت فیزیولوژی قلب و دستگاه گردش خون  پاورپوینت فیزیولوژی قلب ودستگاه گردش خون

 

فيزيولوژي و آناتومي قلب:

سلول عضلاني قلب

شاخه دار

غير ارادي 

انتقباض قوي

 
 

ساختمان قلب 

قلب داراي 4 حفره است: دو دهليز و دو بطن
از نظر بافت شناسي قلب از سه لايه پريكارد (پوشش بيروني قلب)، ميوكارد (قسمت مياني و عضلاني قلب) و اندوكارد (قسمت داخلي و پوشش حفرات قلب) تشكيل شده است.
 
             
 
دهليزها
حفرات كم فشار
ذخيره خون در سيستول (انقباض قلب)
پر كردن بطنها در دياستول (استراحت قلب)
دهليزها توسط ديوارهاي نازك از هم جدا مي شوند.
 
بطنها
حفرات با فشار بيشتر 
بطن چپ خون را به بافتهاي محيطي مي راند.
بطن راست خون را به ريه ها مي راند.
به دليل آنكه بطن چپ جهت غلبه بر فشار بالاتر جهت رساندن خون به بافتهاي محيطي نياز به كار بيشتري نسبت به بطن راست دارد ديواره ضخيمتري دارد. 
ديواره بين بطني در قسمت فوقاني غشايي و در قسمت مياني و تحتاني عضلاني است. 
 
 
دريچه هاي دهليزي بطني
جداكردن بطنها از دهليزها 
در زمان انقباض قلب (سيستول) مانع پس زدن خون به دهليزها مي شوند.
ميترال: جداكردن بطن چپ از دهليزچپ ، دو لت دارد.
تريكوسپيد: جداكردن بطن راست از دهليزراست ، سه لت دارد.
سطح اين دريچه ها توسط طنابهاي قوي به نام Cordae Tendineae به عضلات پاپيلري بطنها متصل مي شوند.
عضلات پاپيلري امتداد عضله قلب هستند كه به داخل حفره هاي بطن برجسته شده اند و كمك مي كنند تا دريچه هاي دهليزي- بطني درست بسته شوند.
 
 
فیزیولوژی و اناتومی قلب
 

دانلود پاورپوینت با موضوع :  فيزيولوژي و آناتومي قلب

قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 55 اسلاید
 
 
 
دريچه هاي نيمه هلالي 
بطنها را از شريانها جدا مي كنند.
مانع پس زدن خون از شريانها به قلب در زمان استراحت قلب يا دياستول مي شوند.
دريچه آئورت: شريان آئورت را از بطن چپ جدا مي كند.
دريچه ريوي: شريان ريوي را از بطن راست جدا مي كند.
هر دو سه لت دارند و Cordae Tendineae ندارند.
از جنس فيبروزي هستند و لبه هاي آنها خيلي خوب جفت مي شود.
 
 
گردش خون قلب
قلب خون مورد نياز خود را از شريانهاي كرونر راست و چپ دريافت مي كند كه در حقيقت اولين شاخه هاي شريان آئورت هستند.
1-شريان كرونر چپ : از سينوس والسالواي چپ منشا مي گيرد و به دو شاخه به نامهاي شريان نزولي قدامي چپ و شريان سيركومفلكس چپ تقسيم مي شود.
2- شريان كرونر راست: از سينوس والسالواي چپ منشا مي گيرد. 
 
 
فيزيولوژي انقباض قلب
به دنبال دپلاريزاسيون الكتريكي غشاي سلولهاي قلبي كلسيم وارد اين سلولها مي شود سبب رها شدن سريع مقادير زيادي كلسيم در داخل سلولهاي قلبي مي شود. اين كلسيم به پروتئين تروپونين c متصل شده، سبب واكنش بين اكتين و ميوزين مي شود و در نتيجه سلول منقبض مي شود. انرژپ لازم براي انقباض سلولهاي قلبي از ATP تامين مي شود. در حالت طبيعي، اسيدهاي چرب منبع انتخابي انرژي هستند. البته قلب مي توانداز گلوكز هم به عنوان منبع انرژي استفاده كند. خود قلب ذخاير انرژي اندكي دارد و مواد غذايي بايد به طور مداوم توسط جريان خون به قلب برسندو متابوليسم قلب هوازي است و نياز به اكسيژن دارد.
 
 

پاسخ  قلب  و عروق  به  فعاليت بدني

با احساس  فعاليت  قريب الوقوع، مراکز عصبي  مغز ضمن  مهار کنش  عصب  واگ، سيستم  سمپاتيک  را فعال  مي کنند و حتي  قبل  از شروع  فعاليت  ضربان  قلب  و انقباض پذيري  (در نتيجه   CO ) افزايش  مي يابند. در حين  فعاليت، انقباض  وريدها توسط  سمپاتيک، تشديد عمل  تلمبه اي  عضلات  اسکلتي  و افزايش  حرکات  تنفسي  ديواره  قفسه سينه  منجر به  افزايش  برگشت  وريدي  خون  به  قلب  مي شود. از طريق  مکانيسم  فرانک ـ استارلينگ  اين  امر باعث  افزايش  قدرت  انقباض و برون ده  قلبي  مي شود. هرچند فعاليت  سمپاتيک  باعث  افزايش  قدرت  انقباضي  نيز مي شود، اما علت  اصليِ افزايش   CO  در جريان  ورزش  (که  به  6ـ4 برابر حد طبيعي  مي رسد)، افزايش  تعداد ضربان  قلب  است. حداکثر تعداد ضربان  قلب  به  سن  فرد بستگي  دارد و از فرمول  زير به  دست  مي آيد.
(دقيقه / ضربان  12-10)  +-  (سن  - 220) = حداکثر تعداد ضربان
 
 
فهرست پاورپوینت :
سلول عضلاني قلب
ساختمان قلب 
دهليزها
بطنها
دريچه هاي دهليزي بطني
دريچه هاي نيمه هلالي 
پريكارد
مسير گردش خون 
گردش خون قلب
شريان كرونر چپ
شريان كرونر راست
عروق كرونر
سيستم هدايتي قلب
عصب رساني قلب
فيزيولوژي انقباض قلب
دوره (سيكل) قلبي
كار قلبي 
حجم ضربه اي 
اندكس قلبي 
فيزيولوژي گردش خون كرونر 
پاسخ  قلب  و عروق به  فعاليت بدني
ECG
کاربرد ECG
امواج نوار قلبی 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي غدد درون ريز

دانلود پاورپوینت فيزيولوژي غدد درون ريز فيزيولوژي اعصاب و غدد درون ريز پاورپوینت فیزیولوژی غدد درون ریز فیزیولوژی غدد درون ریز ppt  انواع هورمون‌ها  نحوه حمل و انتقال هورمون در خون نحوه تاثیر هورمونها  رابطه بين هيپوفيز هيپوتالاموس و غده تيروئيد

غدد درون ريز

غدده‌ها بافتهایی هستند که سلولهای آنها ، برای ترشح کردن موادی ویژه تخصص یافته اند. بعضی از غده‌ها ، مانند غدد گوارشی ، ترشحات خود را از راه مجراهای موجود ، به داخل لوله گوارشی می‌ریزند. به چنین غده‌هایی برون‌ریز گفته می‌شود. غده‌هایی هم وجود دارند که ترشحات خود را در خون می‌ریزند. این غده‌ها درون‌ریز هستند. ترشحات غده‌های درون‌‌ریز هورمون نام دارد.
 
 

هورمونها

هورمونها (Hormones) در راه اندازی و تنظیم سوخت و ساز بدن ، نگهداری حالت تعادل بدن ، تنظیم رشد ، تنظیم تولید مثل نقش دارند. 
 
 

انواع هورمون‌ها 

هورمونها از نظر ترکیب شیمیایی به سه دسته تقسیم می‌شوند :
1-هورمونهای پپتیدی : که می‌توانند پپتید ساده باشند یا گلیکوپپتید. یک هورمون پپتیدی ساده در بدن انسان مثل انسولین و هورمون گلیکوپپتیدی مثل FSH و LH
2-هورمون‌های استروئیدی : که از کلسترول منشا می‌گیرند مثل هورمون‌های جنسی (استروژن ، تستسترون)
3-هورمونهای آمینی : که فقط از یک اسیدآمینه یکروزین تشکیل یافته‌اند که شامل هورمونهای تیروییدی و هورمونهایی می‌باشند که از قسمت مرکزی غده فوق کلیوی ترشح می‌شوند و عبارتند از دوپامین ، آدرنالین و نورآدرنالین 
 
 

نحوه حمل و انتقال هورمون در خون 

آن دسته از هورمونهایی که در آب محلولند در خون حل شده و آزادانه در خون می‌گردند. مثلا هورمون انسولین که آزادانه در خون حل شده و انتقال می‌یابد. ولی هورمونهایی که در آب محلول نیستند، مثل هورمونهای تیروئیدی و استروئیدی به یکی از پروتئینهای خون باند شده و به کمک آن حمل می‌گردد. در کبد ، پروتئینی ساخته می‌شود به نام SBG (پروتئین باند شونده به هورمونهای جنسی) که این پروتئین به هورمونهای جنسی چسبیده و آنها را حمل می‌کند. 
 
 
فیزیولوژی دستگاه غدد درون ریز

دانلود پاورپوینت با موضوع : فيزيولوژي غدد درون ريز

 
قالب فایل : پاورپیونت( قابل ویرایش توسط شما) --- تعداد 49 اسلاید
 
 
 

نحوه تاثیر هورمونها 

لازمه تاثیر هورمون به سلول هدف وجود گیرنده یا رسپتور در سلول هدف است. این گیرنده‌ها در سلول هدف می‌توانند غشایی باشند یا داخل سلولی. هورمونهایی که می‌توانند از غشا عبور کنند (هورمونهای تیروییدی و استروییدی) گیرنده‌شان در داخل سلول است ولی هورمونهای پپتیدی و هورمونهایی که از قسمت مرکزی غده فوق کلیوی ترشح می‌شوند، قادر به عبور از غشای سلول نیستند. در نتیجه گیرنده آنها در غشای سلول قرار دارد. 
 
 
چگونگی عمل هورمونها 
 
      روش اول 
هورمونهای استروئیدی به علت حل شدن در چربی غشای سلول می‌توانند از آن بگذرند پس امکان ورود آنها در بیشتر سلولهای بدن وجود دارد. اما تاثیر خود را فقط بر سلولهای هدف می‌گذارند. در این سلولها پروتئینهای ویژه‌ای به نام گیرنده وجود دارند که با هورمون ترکیب می‌شوند. مجموعه هورمون - گیرنده نوعی عامل فعال برای راه اندازی واکنشهای شیمیایی درون سلول خواهد بود. این مجموعه پروتئی‍نی را داخل هسته وارد می‌سازد تا آنزیم معینی بسازد و به کمک آن واکنش شیمیایی خاصی را در سلول انجام دهد.
 
روش دوم 
هورمونهای پروتئینی معمولا به علت درشتی از غشای سلول نمی‌گذرند. اما در سطح بیرونی غشا پروتئینهای گیرنده وجود دارند که این هورمونها را شناسایی می‌کنند و با آنها ترکیب می‌شوند و مجموعه هورمون - گیرنده را تشکیل می‌دهند. وجود این مجموعه آنزیمی را در غشا فعال می‌کند. این آنزیم سبب بوجود آمدن ترکیبی به نام AMP حلقوی در داخل سلول می‌شود. AMP حلقوی آنزیم ویژه‌ای را در سلول فعال می‌سازد تا واکنش شیمیایی معینی را انجام دهد. 
 
 

عوامل موثر در تنظیم ترشح هورمون 

سیستم کنترل فیدبکی (Feed back) 
در این نوع تنظیم مخصوص کار هورمون بر روی ترشح هورمون اثر می‌گذارد. مثل هورمون انسولین و اثرش روی قند خون. انسولین قند خون را کم می‌کند. با کم شدن قند خون ترشح هورمون انسولین کاهش می‌یابد. سیستم کنترلی فیدفوروارد (Feed forward) 
عاملی که روی ترشح هورمون اثر می‌کنند اثرش را به صورت یک طرفه دیکته می‌کند مثل هورمون تیروکسین و اثر سرما روی آن. با سرد شدن هوا میزان ترشح هورمون تیروکسین افزایش می‌یابد. ولی سرمای هوا و هورمون تیروکسین با هم حلقه فیزیکی تشکیل نمی‌دهند. تنظیم گیرنده‌های هورمون اهمیت تنظیم گیرنده‌های هورمون به همان اندازه تنظیم خود هورمون می‌باشد. مثلا نوعی بیماری دیابت وجود دارد به نام دیابت غیر وابسته به انسولین که در آن کمبود هورمون انسولین وجود ندارد بلکه کمبود گیرنده‌های انسولین مطرح است. جنس گیرنده‌ها هم از پروتئین است و گیرنده‌ها هم نیاز به تنظیم دارند. بطوری که اگر در بدن قسمتی وجود داشته باشد که نیاز به هورمون خاص بیشتری دراد آن قسمت گیرنده‌های هورمونش افزایش می‌یابد. 
 
نكاتي درباره غده هاي  درون ريز (اندوكرين) 
در بدن انسان غده هايي وجود دارند كه موادي به نام هورمون تر شح مي كنند.هورمونها مواد شيميايي هستند كه وظيفه كنترل تعداد زيادي از اعمال بدن را بر عهده دارند. اكثر هورمونها مجموعه اي از اسيدهای آمينه هستند و بعضي از هورمونها ازمشتقات كلسترول تشكيل شده اند.
 

 

هيپوتالاموس

هيپوتالاموس بخشي از مغز است كه هورمونهايي براي تنظيم ميزان هورمونهاي مترشحه از هيپوفيز توليد مي كند . علاوه بر آن ، موادي براي تنظيم ميزان آب بدن، خواب، درجه حرارت بدن، اشتها و فشار خون ترشح مي نمايد. هيپوتالاموس رابط بين سيستم عصبي مركزي و غده هاي درون ريز است و مغز با استفاده از آن مي تواند غده هاي درون ريز و به تبع آن بسياري از فرآيندهاي بدن را تنظيم كند. هيپوتالاموس هورمون آزاد كننده تيروتروپين (TRH) را ترشح مي كند كه هورمون تحريك كننده تيروئيد (TSH) را تنظيم ميكند كه خود وظيفه تنظيم ترشح هورمونهاي تيروئيد را بر عهده دارد.
 
 
 

رابطه بين هيپوفيز ، هيپوتالاموس و غده تيروئيد

همانگونه كه مشاهده مي نمائيد  هيپوفيز با ترشح هورمون تحريك كننده تيروئيد (TSH)  يا تيروتروپين باعث افزايش توليد و ترشح هورمونهاي تيروئيد مي شود و متقابلاً هورمونهاي تيروئيد نيز با تاثير بر هيپوفيز باعث تنظيم ترشح هورمون تحريك كننده تيروئيد (TSH) مي شوند و بدين وسيله ميزان ترشح هورمون تيروئيد در محدوده طبيعي باقي مي ماند. به اين مكانيسم تنظيمي كه در اغلب غده هاي درون ريز ديگر نيز مشاهده مي شود فيد بك يا بازخورد منفي مي گويند.
 
 
فهرست این پاورپوینت :
غدد درون ريز
هورمونها
انواع هورمون‌ها 
نحوه حمل و انتقال هورمون در خون 
نحوه تاثیر هورمونها 
چگونگی عمل هورمونها 
عوامل موثر در تنظیم ترشح هورمون 
نكاتي درباره غده هاي  درون ريز(اندوكرين) 
هيپوتالاموس
رابطه بين هيپوفيز ، هيپوتالاموس و غده تيروئيد 
جسم پينه آل
هيپوفيز
تيروئيد
پاراتيروئيد
غدد فوق کلیوی 
بخش قشری غدد فوق کلیوی 
آلدوسترون 
کورتیزول 
بخش مرکزی غدد فوق کلیوی 
آدرنالین
 تخمدانها و بيضه ها 
 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 5 هزار تومان

 

دانلود پایان نامه با موضوع شبکه و مسیریابی و بررسی شبکه های پتری

دانلود پایان نامه رشته نرم افزار شبکه و مسیریابی شبکه و مسیریابی  پایان نامه ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي ﭘﺘﺮي  پروژه با موضوع ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي ﭘﺘﺮي  ﭘﻴﺎده ﺳﺎزي ﺳﺨﺖ اﻓﺰاري ﻛﻨﺘﺮل ﻛﻨﻨﺪه  راه اندازی آی پی در شبکه  اجزای شبکه پتری  تاریخچه شبکه های پتری مسیریابی هوشمند

 
چکيده : امروزه علم کامپيوتر به حدي پيشرفت کرده که بسياري از علوم ديگر پيشرفتشان وابسته به علم کامپيوتر مي باشد. شبکه هاي کامپيوتري به حدي پيشرفت کرده اند که توانسته اند جهان را به يک دهکده علمي کوچک تبديل نمايند. براي برقراري ارتباط بين اين شبکه ها نيازمند به يک ستون فقرات مي باشيم اين شبکه زير بنايي که از تعداد زيادي مسيرياب تشکيل شده است وظيفه انتقال اطلاعات را دارد. بر روي اين مسيرياب ها بايد الگوريتم هايي اجرا شوند تا بتوانند بهترين مسير را براي انتقال اطلاعات در اين دهکده را انتخاب کنند.
 
استفاده از متدهاي مدلسازي در كارهاي صنعتي خصوصاً با گسترش علوم رايانه‌اي و افزايش سرعت پردازنده‌ها، كاربرد وسيعي پيدا كرده است. يكي از روشهاي مدلسازي استفاده از شبكه‌هاي پتري است كه در فصل دوم اين پايان نامه به بيان عملكرد آن مي‌پردازيم. ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي ﭘﺘﺮي  ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻳﻚ اﺑﺰار ﻣﺪﻟﺴﺎزي ﮔﺮاﻓﻴﻜﻲ از دﻳﺮﺑﺎز در ﻋﻠﻮم ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . ﺑﻪ وﺿﻮح ﻣﻲ ﺗﻮان درﻳﺎﻓﺖ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺖ اﻳﻦ اﺑﺰار را ﺑﺮاي اﺳﺘﻔﺎده در ﺳﻴﺴﺘﻤﻬﺎي ﭘﻴﭽﻴﺪه اﻣﺮوزي ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺳﺎزي ﻛﺮد و ﻗﺎﺑﻠﻴﺘﻬﺎي ﺟﺪﻳﺪي ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﻣﻜﺎﻧﺎت و اﺑﺰارﻫﺎي ﻣﻮﺟﻮد اﻣﺮوزي، ﺑﻪ آن اﺿﺎﻓﻪ ﻛﺮد. اﻳﻦ ﻋﻤﻞ در ﺻﻮرﺗﻲ ارزﺷﻤﻨﺪ ﻛﻠﻲ، و ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﺘﻮان ﭼﺎرﭼﻮب ﻗﻮاﻧﻴﻦ و ﺟﺒﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي ﭘﺘﺮي ﻛﻼﺳﻴﻚ را ﺣﻔﻆ ﻛﺮد  و ﻓﻘﻂ ﺑﻪ آن ﻗﺎﺑﻠﻴﺘﻬﺎي ﺟﺪﻳﺪ اﺿﺎﻓﻪ ﺷﻮد.
 
ﻛﻠﻤﺎت ﻛﻠﻴﺪي : ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي ﭘﺘﺮي، الگوریتم، مسیریاب ها، ﭘﻴﺎده ﺳﺎزي ﺳﺨﺖ اﻓﺰاري ﻛﻨﺘﺮل ﻛﻨﻨﺪه، مدلسازی
 
 
مقدمه
از بررسي و قضاوت در مورد تحقيقاتي که هم اکنون صورت مي پذيرد مي توان به اين نتيجه رسيد که مسيريابي در اينترنت جزء اکثر مواردي است که رغبت بدان هم چنان تنزل نيافته است.  مخصوصا مسيريابي مبتني بر کيفيت سرويس   در سالهاي اخيرگواه صحت اين ادعاست.
 

1-1  تاریخچه شبکه

در سال 1957 نخستین ماهواره، یعنی اسپوتنیک توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق به فضا پرتاب شد. در همین دوران رقابت سختی از نظر تسلیحاتی بین دو ابرقدرت آن زمان جریان داشت و دنیا در دوران رقابت سختی از نظر تسلیحاتی بین دو ابر قدرت آن زمان جریان داشت و دنیا در دوران جنگ سرد به سر می برد. وزارت دفاع امریکا در واکنش به این اقدام رقیب نظامی خود، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته یا آرپا   را تاسیس کرد. یکی از پروژه های مهم این آژانس تامین ارتباطات در زمان جنگ جهانی احتمالی تعریف شده بود. 
 
 
 
دانلود پایان نامه با موضوع شبکه و مسیریابی و بررسی شبکه های پتری
 

دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر نرم افزار با موضوع :

شبکه و مسیریابی و بررسی شبکه های پتری

قالب فایل: word تعداد  110 صفحه
 

1-2 شبکه و کاربرد آن

هسته اصلی سیستم های توزیع اطلاعات را شبکه های کامپیوتری تشکیل می دهند. مفهوم شبکه های کامپیوتری بر پایه اتصال کامپیوتر ها و دیگر تجهیزات سخت افزاری به یکدیگر برای ایجاد امکان ارتباط و تبادل اطلاعات استوار شده است. گروهی از کامپیوتر ها و دیگر تجهیزات متصل به هم را یک شبکه می نامند. کامپیوتر هایی که در یک شبکه واقع هستند، میتوانند اطلاعات، پیام، نرم افزار و سخت افزارها را بین یکدیگر به اشتراک بگذارند. به اشتراک گذاشتن اطلاعات، پیام ها و نرم افزارها، تقریباً برای همه قابل تصور است در این فرایند نسخه ها یا کپی اطلاعات نرم افزاری از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل می شود. 
 
 

1-5-3 تقسیم بندی شبکه ها براساس توپولوژی

نوع آرایش یا همبندی اجزای شبکه بر مدیریت و قابلیت توسعه شبکه نیز تاثیر می گذارد. برای طرح بهترین شبکه از جهت پاسخگویی به نیازمندی ها، درک انواع آرایش شبکه دارای اهمیت فراوانی است. انواع همبندی شبکه، بر سه نوع توپولوژی استوار شده است. این انواع عبارتند از: توپولوژی خطی  ، حلقه ای  و ستاره ای  .
 
 

1-6  مسير ياب 

محيط‌هاي شبكه پيچيده مي‌توانند  از چندين قسمت كه از پروتكل‌هاي مختلف با معماري‌هاي متفاوت هستند، تشكيل شده باشند. در اين حالت ممكن است استفاده از پل براي حفظ سرعت ارتباطات بين قسمت‌هاي شبكه مناسب نباشد. در اين محيط‌ هاي شبكه‌اي پيچيده و گسترده به دستگاهي نياز خواهد بود تا علاوه بر دارا بودن خواص پل و قابليت‌هاي تفكيك يك شبكه به بخش‌هاي كوچكتر، قادر به تعيين بهترين مسير ارسال داده از ميان قسمت‌ها نيز باشد. چنين دستگاهي مسيرياب نام دارد. 
 
 

1-6-1 تفاوت يك سوييچ لايه ۳ با يك مسيرياب معمولي

سوييچينگ لايه ۳   و مسيريابي هر دو به يك مضمون اشاره دارند : هدايت هوشمند بسته ها بر روي خروجي مناسب براساس آدرسهاي جهاني و سرآيندي كه در لايه ۳ به داده ها اضافه شده است. منظور از هدايت هوشمند نيز آن است كه الگوريتمي بكار گرفته مي شود تا كوتاهترين و بهينه ترين مسيرها محاسبه شده و براساس آن مسير خروج بسته ها انتخاب گردد.
 
 

1-8  پروتکل ها

فرآیند به اشتراک گذاشتن اطلاعات نیازمند ارتباط همزمان شده ای بین کامپیوتر های شبکه است. برای ایجاد سهولت در این فرایند، برای هر یک از فعالیت های ارتباط شبکه ای، مجموعه ای از دستور العمل ها تعریف شده است. هر دستور العمل ارتباطی یک پروتکل یا قرارداد نام دارد. 
 

-12 ای دی  مسيرياب OSPF

بسياري از عملکردها در OSPF وابسته به آی دی مسيرياب  OSPF هستند. آی دی مسيرياب OSPF يک عدد 32 بيتي است که يک مسيرياب OSPF را مشخص مي کند.آموختن چگونگي تعيين آی دی مسيرياب بسيار با اهميت است.
اگر فقط رابط هاي فيزيکي موجود بر روي يک مسيرياب تنظيم شده باشند آی دی مسيرياب OSPF بالاترين آدرس آی پی ثبت شده بر روي يک رابط فيزيکي فعال خواهد بود. اگر آی دی  مسيرياب از بين برود يا غير فعال شود آنگاه دوباره مسيرياب جهت گرفتن آی دی  به رابط ها رجوع ميکند و از بين آنها بزرگترين شماره آی پی  را بعنوان آی دی  انتخاب مي کند  اما به دليل ايجاد ثبات و پايداري در شبکه نبايد امکان تغيير آی دی مسيرياب OSPF را بدهيم .پس يک راه بهتر استفاده از يک رابط مجازي   و يا حلقه برگشتي  است. يک رابط حلقه برگشتي رابطي غير فيزيکي و يا مجازي است که بر روي مسيرياب تنظيم و پيکربندي مي شود. 
 

1-13 همسايه يابي OSPF

زماني که OSPF بر روي يک رابط فعال مي شود مسيرياب يک بسته سلام  بر روي شبکه ارسال مي کند تا همسايگان خود را بيابد.در يک شبکه با چندين دسترسي   بسته سلام هر ده ثانيه يکبار فرستاده مي شود.
 

1-18-2  توپولوژي تمام شبکه  

در اين توپولوژي تمامي روترها داراي يک VC به سمت روترهاي ديگر مي باشند. با اينکه هزينه برقراري چنين توپولوژي زيادتر خواهد بود ولي به دليل وجود ارتباط مستقيم بين تمامي روترها مزيت هايي را نيز در اختيار خواهيم داشت. براي محاسبه تعداد VCها ي مورد نياز از فرمول n(n-1)/2 استفاده مي شود که n نشان دهنده تعداد روترهاي موجود در شبکه مي باشد.
 
 

1-20 کاربرد OSPF در شبکه frame relay point-to-multipoint

براي اجراي سناريو فوق نياز به در اختيلر داشتن توپولوژي تمام بخش يا ستاره داريم. در اين نوع نيازي  به انتخاب روترهاي DR/BDR نداشته و همچنين پيام هاي   نوع 2 نيز براي روترهاي مجاور ارسال نمي شود.در چنين حالتي  روترها اقدام به تبادل پيام هاي LSU مخصوص کرده و در نتيجه روترهاي همسايه خود را شناسايي مي نمايند.
 
 
نتیجه گیری
در بحث مسیر یابی از آنجايي که الگوريتم هاي مسيريابي هر کدام نقاط ضعف و نقاط قوت خود را دارند ما بايد الگوريتمي را انتخاب کنيم که داراي خصوصياتي از جمله :
عمومي باشد يعني بر روي انواع مسيرياب بتوان آنرا اجرا کرد سرعت همگرايي بالايي داشته باشد يعني در کوتاهترين زمان اطلاعات به روز خود را براي بقيه مسيرياب ها ارسال کند از انواع پروتکل هاي routed پشتيباني نمايد بتواند هوشمندانه عمل نمايد و... باشد. در بين تمامي الگوريتم ها ي مسيريابي چنانچه در اين مجموعه ذکر شد الگوريتم OSPF تا حدودي توانسته است اين انتظارات را برآورده کند. از آنجا که تصميم گيري در انتخاب مسير در زمان استفاده از معيار فازي با استفاده از اطلاعات اضافي يک بعد ديگر(علاوه بر تاخير، طول صف نيز هست) صورت مي گيرد لذا خوشايندتر بوده وجلب نظر مي نمايد . اما نقطه ضعف استفاده از پارامتر هاي ترکيبي از نوع فازي ، از بين رفتن اطلاعات مربوط به پارامترهاي تنهايي هست که از ترکيب آنها اين پارامتر فازي را ايجاد مي شوند که در اينجا همان تاخير و طول صف مي باشند. اما نبايد نگران بود چراکه ،هر دوي اين پارامترها از ارائه اطلاعات دقيق در باره کل شبکه عاجز بودند لذا استفاده از پارامتري فازي جهت مسير يابي در شبکه به جاي هر کدام از اين 2 پارامتر، نه تنها نگران کننده نيست ،بلکه راضي کننده هم خواهد بود. اميد است که در آينده بتوان بهترين الگوريتم هاي ممکن را که بتوانند به صورت هوشمند عمل نمايند بر روي مسيرياب ها پياده سازي کرد.
 و همچنین در بحث شبکه های پتری امروزه مدلسازی و شبيه سازی  کاربرد وسيعي در صنعت دارد. در واقع با مدلسازی و شبيه سازی، يک سيستم صنعتی را قبل از خلق مورد مطالعه قرار دادو از نظر اقتصادی و زمانی بسيار مقرون به صرفه است. پتری نت مطالعه جز به جز سيستم و کنار هم را امکانپذير می سازد.کاربرد پتری نت آنقدر وسيع شده که شرکت  Math work  يک جعبه ابزار در ويرايشهای جديد Matlab  برای پتری نت طراحی کرده است. استفاده از پتری نت درسيستمهای کنترل بر اساس اتفاق باعث مي شود که بتوانيم پايداری و همزمانی بر اساس اتفاق را بتوانيم بررسی کنيم همچنين از مثال مي توان دريافت که پتری نت يک وسيله مناسب و ساده برای  مدلسازی سيستمهاي پيچيده  Web Base  مي باشد،که برای مطالعه  همزماني و نا معينی و... بسيار مفيد مي باشد.
 
 
 
 فهرست مطالب  
 
فصل اول شبکه و مسیریابی ...................................................7
مقدمه.................................................................................8
1-1 تاریخچه شبکه ................................................................8
1-2 شبکه و کاربرد آن ............................................................10
1-3 اجزای شبکه.................................................................12
1-4 ویژگی های شبکه ........................................................12
1-5 تقسیم بندی شبکه ها...................................................13
1-5-1 تقسیم بندی بر اساس گره ............................................13
1-5-2 تقسیم بندی بر اساس گستره جغرافیایی ..........................15
1-5-3 تقسیم بندی بر اساس توپولوژی ....................................16
1-6 مسیریاب ..................................................................18
1-6-1 تفاوت سوئیچ لایه 3 با یک مسیریاب معمولی ...................19
1-6-2 شبکه هایی که با مسیریاب BGP  در ارتباط اند.................22
1-6-2-1 شبکه پایانی .......................................................22
1-6-2-2 شبکه چند ارتباطی .................................................22
1-6-2-3 شبکه ترانزیت .......................................................22
1-7 دو دیدگاه الگوریتم های مسیریابی ...................................22
1-7-1 نحوه مسیریابی به صورت ایستاتیک................................24
1-8 پروتکل ها ...................................................................28
1-8-1 انواع پروتکل...............................................................29
1-8-1-1 پروتکل ROUTED  ...................................................29
1-8-1-2 پروتکل ROUTING  ......................................................30
1-8-1-3 پروتکل IP Distance Vector ...... ...................................32
1-8-1-3-1عملکرد پروتکل Distance Vector .......... ..........................32
1-8-1-4 پروتکل IP Link State  ......... ...................................34
1-9 آگاهی از وضعیت شبکه..... .................................................34
1-8-1-5 پروتکل های درونی و بیرونی.. .........................................36
1-8-1-6  پروتکل RIP .........................................................36
1-8-1-7 پروتکل OSPF  ......... ....................................................38
1-8-1-7-1 سلسله مراتب تعیین شده برای نواحی در پروتکل OSPF  .............39
1-10  انواع ناحیه... .......................................................................41
1-10-1 انتهای ناحیه ................................................................35
1-11 وضعیت های اتصال ..............................................................43
1-12 -خصوصیات یک شبکه OSPF ........................................................43
1-13  آی دی مسیریاب OSPF ..... ..........................................................43
1-14 همسایه یابی OSPF  .......................................................................44
1-15 بررسی عملکرد OSPF ... .............................................................45
1-16 تایمرهای OSPF...... . ............................................................46
1-17 انواع LSA  در پروتکل OSPF...........................................................47
1-18 انواع شبکه های تعریف شده در OSPF.... ........................................48
1-18-1 برقراری رابطه مجاورت در اتصالات نقطه به نقطه..........................49
1-18-2 برقراری رابطه مجاورت در اتصالات پراکنده ...................................49
1-18-3 برقراری رابطه مجاورت درشبکه های NBMA..................................50
1-19 پیکربندی شبکه OSPF در شبکه های قاب بازپخش...................51 1-20 کاربرد OSPF  در شبکه های غیرپراکنده ..........................................................53
1-21 کاربرد OSPF در شبکه Frame Relay Point-to-Multi Point  .. ....................54
1-22 انواع روترهای OSPF  ............... .......................................................... .55
1-23 انواع پیام در پروتکل OSPF  .... ..............................................57
1-24 کاربردآی پی ورژن6 در پروتکل OSPF  ..............................58
1-25 مقایسه OSPF   ورژن 2با OSPF   ورژن 3. ...........................60
1-26 نحوه مسیریابی با پروتکل OSPF  ................................................61
1-27 مسیریابی چند منظوره ............................................63
1-8-1-8 پروتکل مدیریت گروهی اینترنت...........................65
1-8-1-9 پروتکل CGMP  .................................66
1-8-1-10 پروتکل مستقل مسیریابی چند منظوره.........................62
1-28  آدرس های چند منظوره ذخیره .................................73
1-29مسیریابی هوشمند.................................................73
 
فصل دوم شبکه های پتری ....................................................75
مقدمه..............................................................................76
2-1 شبیه سازی، مدل سازی، ارزیابی..............................77
2-2 مدل......... ............ .................................................77
2-2-1 مدل سیستم.. .......................................................78
2-2-2 هنر مدلسازی..... ............. ....................................78
2-2-3  انواع مدل ها...................................... ...............78
22-4 اهداف ساخت مدل... ............. .................................79
2-3 شبکه های پتری... ................................................79
2-4 تاریخچه شبکه های پتری. ............. ................80
2-5 اجزای شبکه پتری....................... ............................74
2-6 وضعیت شبکه های پتری.....................................81
2-7 یک شبکه پتری ساده..... ............. ..............................82
2-8 گراف شبکه های پتری................................. ....83
2-9  گراف قابل دسترس........ .........................................83
2-10 تعریف شبکه پتری علامت گذاری شده....................................84
2-11 علامت گذاری شبکه پتری..................................84
2-12 قوانین اجرا بر شبکه های پتری... .................................84
2-13 مدلسازی و کنترل از راه دور براساس اینترنت.............................85
2-14 همزاد شبکه پتری.......... ............. ...............................................86
2-15 معکوس شبکه پتری...........................................................87
2-16 توسعه شبکه پتری........................................................87
2-17 کاربرد تئوری شبکه پتری.............................................87
2-18  مدل پتری نت..........................................................89
2-20 آنالیز پتری نت.................................................92
نتیجه گیری....................................................................94
منابع ........................................................................95
 
 
 
 
 
 
 
 فهرست اشکال   
شکل 1-1  راه اندازی آی پی در شبکه.................................................26
شکل 1-2 مسیریابی با پکت تریسر....................................................62
شکل2-1 یک پتری نت ساده...........................................................83
شکل 2-2 شلیک گذار.. ............................................................85
شکل 2-3 ربات.............................................................................86
شکل 2-4 تبدیل پتری نت پیچیده به ساده.........................................89
شکل 2-5 مدل فنری..................................................................90
شکل 2-6 مدل فنری................................................................91
شکل 2-10 درخت پوشانندگی کاهش یافته. ...............................92
 
 
   فهرست جداول
جدول1-1 انواع پروتکل ...............................................................35
جدول 1-2 آدرس های چند منظوره...............................................73
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 35 هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان

 

دانلود پاورپوینت با موضوع : آموزش  صحیح مقاله نویسی ( اصول و قوانین مقاله نویسی )

روش مقاله نویسی علمی پژوهشی  روش مقاله نویسی علمی  آموزش مقاله نویسی به زبان ساده  مقاله نویسی به زبان ساده  چطور یک مقاله بنویسیم 

 
مقدمه ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان عزیز و گرامی بر اساس درخواست انجمن علمی دانشجویی در این پست قصد داریم روش مقاله نویسی را به شما عزیزان ارائه بدیم. این کارگاه ارائه می شود و امیدواریم که در این مدت کوتاه بتوانیم به اهدافی که برای این جلسه پیش بینی شده دست یابیم.
 
 
اهداف کارگاه:
 هدف از برگزاری این کارگاه ، آشنایی دانشجویان عزیز با فرآیند تهیه و چگونگی نگارش مقاله با تأکید بر ساختار حاکم بر مقالات علمی است. 
 
 برای نیل به این هدف کلی، مطالب مورد نظر در دو قسمت تقدیم عزیزان می شود:
 
1- بررسی مراحل تهیه و تدوین مقالات علمی
2- اصول و قواعد نگارش مقالات علمی
 
 

ضرورت تدوین مقالات علمی

انجام رسالت معلمی و قبول این حرفه  مستلزم انجام 2 فعالیت به طور همزمان  است که در یکدیگر تأثیر متقابل دارند:
1- آموزش
2- پژوهش
در عصر امروز جریان علم یعنی چاپ مقالات در مجلات علمی.
بنابراین همه ما برای کمک به ارتقاء علم و گسترش مرزهای دانش و نیز برای کسب امتیازات لازم جهت ارتقاء منزلت و جایگاه علمی و اجتماعی نیاز به چاپ مقاله در نشریات معتبر داریم.
 
 

 انواع مقالات علمی

مقالات علمی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم نمود: 
1- مقالات علمی- پژوهشی: 
این مقالات اعم از بنیادی یا کاربردی مستخرج از یک پروژه تحقیقاتی است که معمولاً به تولید علمی منجر می‌شود. مجله‌های معتبر داخلی در شکل فصلنامه‌ شامل آن دسته از مجله‌هایی است که کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آنها ارزش و درجه علمی و پژوهشی اعطا می‌کند. معتبرترین مجله‌های علمی جهان با بیش از 8500 عنوان در رشته‌های مختلف علمی به وسیله «مؤسسه اطلاعات علمی» تحت عنوان ISI نمایه می‌شوند که در سایت اینترنتی آن به آدرس www.isinet.com قابل رویت و دستیابی‌اند.
 
 

 ساختار مقالات علمی - پژوهشی

ساختار مورد بحث در اینجا ساختار یک مقاله علمی- پژوهشی است که برگرفته از گزارش تحقیق یک پروژه تحقیقاتی است. ساختار یک مقاله علمی، پژوهشی با حدود 5000 تا 10000 کلمه دارای عناصر زیر می‌باشد:
 
روش مقاله نویسی درست
 

دانلود پاورپوینت با موضوع : اموزش روش  مقاله نویسی و قوانین ان

قالب فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش ) --- تعداد 41 اسلاید
 
 
 3 -چکیده 
چكيده مقاله، آميزه‌اي از طرح مسأله و ضرورت موضوع است. چكيده بايد آينه تمام‌نماي مقاله باشد. فلسفه آوردن چكيده، دو مطلب است:
1- چكيده مقاله در پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني اينترنت قرار مي‌گيرد تا ساير محققان از حاصل تلاش نويسنده بهره‌مند و مطلع گردند.
2- چكيده، محتواي مقاله را در اختيار خواننده قرار مي‌دهد تا وي تصميم بگيرد كه مقاله را بخواند يا نه. به لحاظ اخلاق حرفه‌اي نبايد وقت خواننده بي‌جهت تلف شود.
 
 
 
 5-طرح مسأله(مقدمه) 
مهمترین عنصر در مقاله، طرح مسأله است که به ویترین مقاله معروف است. اگر طرح مسأله با مهارت صورت گيرد باعث مي‌شود نويسنده از اين شاخه به آن شاخه نپرد و به حواشي نپردازد. چهار مطلب را بايد در طرح مسأله مطرح نمود:
1- مسأله پژوهش حاضر چيست. مسأله را تعريف مي‌كنيم و اگر مشتمل بر مسائل ريزتری است آنها را نیز ذكر مي‌نماييم. هر چه دقيق‌تر، بهتر؛ مثلاً اگر مسأله ما سرمایه اجتماعی است بایستی ضمن تعریف جامع و مانع، ابعاد آن نیز مانند سرمایه اجتماعی شناختی نظیر اعتماد و سرمایه اجتماعی ساختاری نظیر کیفیت و ساختار شبکه روابط اجتماعی مشخص و تعیین گردد. 
 
 
 
      6-روش تحقیق 
در روش تحقیق معمولاً از زمان گذشته استفاده می کنیم.
چارچوب روش تحقیق در مقالات علمی- پژوهشی شامل اجزای مختلفی است که متناسب با رشته های مختلف متفاوت است. 
در علوم پایه اغلب روش شامل توصیف مواد آزمایشی و توصیف فرآیندهای آزمایش می باشد. در حالیکه در علوم انسانی این چارچوب دارای مراحل زیر است:
 
 
فهرست این پاورپوینت:
مقدمه
    اهداف کارگاه:
ضرورت تدوین مقالات علمی
انواع مقالات علمی
اجزای اصلی مقالات پژوهشی
ساختار مقالات علمی - پژوهشی
1- مشخصات مقاله
2- عنوان
 -چکیده 
4-کلید واژه
5-طرح مسأله(مقدمه) 
6-روش تحقیق 
7-بدنه اصلی مقاله(تحلیل داده ها) 
      8-نتیجه گیری
 9- تقدیر و تشکر
0- منابع و مآخذ
10- فهرست منابع و مآخذ
ملاحظاتی در تدوین مقالات علمی- پژوهشی
 
 
 
( با تشکر از خانم دلنیا ذیجی که این فایل را تهیه و در اختیار ما قرار دادند. )
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 10 هزار تومان
قیمت : 3 هزار تومان

 

پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری مقایسه تطبیقی نحوه محاسبه بهای تمام شده دام و شیر توسط سیستم های موجود در استان تهران با استاندارد بین المللی شماره 41

بررسي رويه هاي حسابداري دامپروري  بررسي و تشريع دقيق نحوه محاسبه بهاي تمام شده شير ودام در ايران  شبکه داده پردازی حسابدری کشاورزی یا دامداریها  رهنمودهاي مالي ارائه شده در ارتباط با ارزشگذاري گاو و شير در ايران  نحوه محاسبات قيمت تمام شده توليدات دامداري  نحوه محاسبه بهاي تمام شده جنين دام

 
چكيده: هدف تحقيق حاضر، بررسي رويه هاي حسابداري دامپروري پيشنهاد شده در استاندارد بين المللي شماره 41 و سيستمهاي هزينه يابي گاو و شير در ايران در بخش هاي دولتي و خصوصي مي باشد. نهايتاً ميزان تطابق رويه هاي پيشنهاد شده در استاندارد بين المللي 41 با سيستمهاي موجود در ايران مورد بررسي قرار گرفته است.
به اين ترتيب بخش كتابخانه اي پژوهش حاضر با صلاحديد اساتيد محترم راهنما و مشاور و با استفاده از متون و ادبيات حسابداري استخراج گرديد و مبناي طراحي سئوالات پرسشنامه به عنوان ابزار سنجش تحقيق قرار گرفت. در بخش ميداني تحقيق، اطلاعات لازم براي تحقق بخشيدن به اهداف تحقيق با استفاده از پرسشنامه جمع آوري شد. جامعه آماري مورد بررسي شامل گاوداري هاي استان تهران بوده است.
اين تحقيق شامل پنج فرضيه مي باشد. فرضيه اول، فعال بودن بازار استان تهران را مورد بررسي قرار داده و به دو فرضيه فرعي قابل تقسيم است. فرضيه فرعي اول فعال بودن بازار شير استان تهران و فرضيه فرعي دوم فعال بودن باز گاو استان تهران را مطرح مي نمايد. نتايج فرضيه هاي فوق با استفاده از روش t-Test در سطح معني داري 05/0 انجام شده و نشان مي دهد كه اين فرضيه مورد پذيرش قرار مي گيرد.
 
مقدمه:
دامداري در ايران داراي سابقه طولاني است كه تا چند دهه قبل صرفاً براي رفع نياز خانوادگي مورد بهره برداري قرار مي گرفت و تنها مازاد نيازهاي شخصي به بازار عرضه مي شد. در آن زمان دامپروري به عنوان يك صنعت مطرح نبود و تا آن زمان ضرورتي هم براي نگهداري حساب و تعيين قيمت تمام شده دام و محصولات دامي و اطلاع از سود و زيان عمليات توليدي ضروري به نظر نمي رسيد. با افزايش جمعيت از يك سو و محدوديت منابع طبيعي لازم براي دامپروري به روش سنتي و پيشرفت تكنولوژي در توليد صنعتي دامپروري از سوي ديگر، سرمايه گذاري بخشهاي دولتي و خصوصي در جهت توسعه بخش دامپروري براي تامين نيازهاي جامعه اجتناب ناپذير شد.
 
-1اهداف تحقیق و ضرورت آن
هدف اين تحقيق در مرحله اول بررسي و تشريع دقيق نحوه محاسبه بهاي تمام شده شير ودام در ايران و در مرحله دوم تطبيق اين محاسبات با اصول پذيرفته شده حسابداري و استانداردهاي موجود مي باشد. در نهايت پس از تطبيق روش هاي بكار گرفته شده در اين دام داريها با استانداردهاي موجود نقاط اشتراك و افتراق آنها مشخص شده، موانع احتمالي جهت تطبيق موارد افتراق يا استاندارد شناسايي مي شود.
    با توجه به تحولات سياسي، اجتماعي، اقتصادي كشور طي سالهاي اخير و توجه مسئولين كشوري به بخش كشاورزي ودامپروري و همچنين حذف تدريجي سوبسيد شير و فرآورده هاي آن ضرورت ارائه يك سيستم حسابداري صحيح كه اطلاعات مربوط به بهاي تمام شده دام و شير را از جهات كنترلي و تعيين قيمت فروش در اختيار مديران قرار مي دهد بيش از پيش احساس مي شود.
 
پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری :
مقایسه تطبیقی نحوه محاسبه بهای تمام شده دام و شیر توسط سیستم های موجود در استان تهران با استاندارد بین المللی شماره 41
 
قالب فایل : word  --- تعداد 120 صفحه
به همراه پرسشنامه ، جداول و نمودار های مربوطه
 
 
فهرست :
چكيده: 1
مقدمه: 3
فصل اول 4
كليات تحقیق 4
1-1مقدمه 5
2-1 تاریخچه مطالعاتی 5
3-1بیان مسئله 7
4-1اهداف تحقیق و ضرورت آن 7
5-1چهار چوب نظری تحقیق 8
6-1فرضيات تحقیق 8
7-1 حدود مطالعاتی 9
8-1تعریف واژه ها و اصطلاحات 9
فصل دوم 12
مروری بر ادبيات تحقيق 12
1-2 مقدمه 13
2-2- رهنمودهاي مالي ارائه شده در ارتباط با ارزشگذاري گاو و شير در سراسر دنيا 14
1-2-2 ايالات متحده آمريكا 14
1-1-2-2 موارد عدول از GAAP 17
2-1-2-2 دام هاي مادر توليد مثلي كه در خود واحد پرورش داده شده اند: 18
3-1-2-2 مالياتهاي معوق 18
4-1-2-2 حسابداري موجودي بذر و دام 18
5-1-2-2 اقلام موجودي آماده فروش مجدد: 18
6-1-2-2 نحوه برخورد با اقلام موجودي (غير از دام توليد مثلي) 19
7-1-2-2 نحوه برخورد با دام توليد مثلي (داشتي) كه در دامداري يا مزرعه پرورش داده شده باشند: 21
8-1-2-2 روش هزينه يابي جذبي كامل: 23
9-1-2-2 نحوه برخورد با موجودي دامهاي توليد مثلي خريداري شده: 24
10-1-2-2 شناسائي درآمدـ فروش موجودي دامهاي توليد مثلي: 25
11-1-2-2 روشهاي ارزشگذاري: 25
2-2-2 اروپا 26
1-2-2-2 شبکه داده پردازی حسابدری کشاورزی یا دامداریها 27
2-2-2-2  متدولوژي حسابداري FADN: 29
3-2-2 كانادا 33
4-2-2 انگلستان 35
5-2-2 استراليا 35
6-2-2 نيوزلند 36
7-2-2 هنگ كنگ 38
8-2-2 آفريقاي جنوبي 38
3-2 بخش دوم– رهنمودهاي مالي ارائه شده در ارتباط با ارزشگذاري گاو وشير طبق استاندارد بين المللي شماره 41 41
4-2 بخش سوم – رهنمودهاي مالي ارائه شده در ارتباط با ارزشگذاري گاو و شير در ايران 44
1-4-2 شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي 45
2-4-2 بنياد مستضعفان: 48
1-2-4-2 نحوه محاسبات قيمت تمام شده توليدات دامداري: 50
2-2-4-2 بازيافت هزينه خوراك مصرفي از طريق كود توليدي دامداري 56
3-4-2  بهاي تمام شده در گاوداريهاي خصوصي 57
1-3-4-2 نحوه تفكيك و نگهداري دامها: 58
2-3-4-2  طبقه بندي دامها در صورتهاي مالي 60
3-3-4-2 نحوه تخصيص هزينه استهلاك دامهاي شيري 61
4-3-4-2 نحوه محاسبه بهاي تمام شده جنين 61
5-3-4-2 نحوه برخورد با گوساله هاي مرده زا (پس از 5/6 ماهگي) 61
6-3-4-2 وجوه افتراق و اشتراك با استاندارد بين المللي شماره41 64
5-2 سوابق تحقیق و سيستمهاي پيشنهادي 67
فصل سوم 71
روش‌ اجرای تحقیق 71
1-3 مقدمه 72
2-3 روش تحقیق 72
3-3 جامعه آماري 73
4-3 نمونه آماري 74
5-3 آزمون كفايت تعداد پاسخ دهندگان 75
6-3 متدولوژي تحقيق: 76
7-3 روش آماري 77
8-3 روش جمع اواری اطلاعات 78
9-3مدل تحلیلی تحقیق 78
10-3 روایی و پایایی پیاین نامه 79
1-10-3 قابليت اعتبار (روائي) 79
2-10-3 قابليت اطمينان (پايايي) 81
فصل چهارم 82
تجزيه و تحليل داده‌ها 82
1-4مقدمه‏ 83
2-4 يافته هاي تحقيق كتابخانه اي 83
3-4 تجزيه و تحليل نتايج تحقيق ميداني 84
4-4 آزمون فرضيات 86
1-4-4 آزمون فرضيه اول: بازار استان تهران يك بازار فعال است. 86
1-1-4-4 فرضيه فرعي اول: 86
2-1-4-4 فرضيه فرعي دوم: 87
2-4-4 آزمون فرضيه دوم: 88
3-4-4  آزمون فرضيه سوم: 89
4-4-4  آزمون فرضيه چهارم: 90
5-4-4  آزمون فرضيه پنجم: 91
فصل پنجم 93
نتيجه‌گيري و پيشنهادات 93
1-5مقدمه 94
2-5 نتايج حاصل از تحقیق: 94
3-5 پيشنهادات: 96
4-5 محدوديتهاي تحقيق: 96
پیوستها 99
پیوست الف) پرسشنامه 100
پیوست ب) جداول و نتایج آماری 103
منابع و ماخذ 116
منابع فارسي: 117
منابع لاتین: 118
Abstract: 120
 
 
( با تشکر از اقای یاسین سلیمانی  که این فایل را تهیه و در اختیار ما قرار دادند. )
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 20 هزار تومان
قیمت : 10 هزار تومان

 

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی ارتباط عوامل انگیزشی و خلاقیت معلمان مدارس 

 
چكيده : امروزه و در قرن 21 توجه جدي به امر مهم آموزش و پرورش از اهداف كليدي و مهم دولتها محسوب مي شود.. به طوري كه علماي تعليم و تربيت معتقدند كه محيط يادگيري مناسب از مهمترين پايه هاي كيفيت بخشي محسوب مي شود و محيط يادگيري مناسب در گروي (فضاي فيزيكي، رواني، اجتماعي ، انگیزشی) مطلوب در مدرسه توأم با مناسبات انساني مي باشد، يعني هر گاه فضاي مدرسه (باز، خلاق و انساني) باشد يادگيري مداوم، لذت بخش و عميق خواهد بود. در كيفيت بخشي به امور مدرسه در ابعاد آموزشي و پرورشي بايد به بازسازي الگوي روابط درون مدرسه اي و آموزشهاي لازم براي توانمندسازي معلمان توجه جدي نمود تا با كمك الگوي مناسب كيفيت بخشي دانش آموزان (توانمند، مستقل، خود رهبر، پژوهشگر و متدين) تربيت كرد.
 
كلمات كليدي: معلمان ،دانش آموزان ، خلاقیت ، انگیزش
 
 
 
فصل اول :
کلیات تحقیق
 
 
1-1) مقدمه
یکی از موضوعاتی که امروزه مورد توجه متخصصان تعلیم و تربیت است، چگونگی ارتباط بین انگیزش و ابعاد آن با خلاقیت است.     
 خلاقیت به عنوان مسئله ای مهم برای افراد، نهادها و روی هم رفته، برای همه جوامع به دلیل ارتباط آن با انعطاف پذیری و تولید بسیار مهم و اساسی است (رانکو ، 2004: 19). کروگاگلیاردی  (2003)، بر این باورند که مهم ترین عامل در رشد و پیشرفت بشر در تمام زمینه ها نوآوری و خلاقیت است به همین دلیل نوآوری عامل مهمی در تمامی سازمان ها در محیط پر رقابت کنونی است.
 
1-2) بیان مسأله
امروزه سازمان های پساصنعتی سازمان های مبتنی بر دانش هستند که  بقا و موقعیتشان وابسته به خلاقیت، کشف و ابتکار می باشد(مارتینز و تربلانک ، 2003: 9). امروزه نوآوری به طور فزاینده ای به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی موفقیت درازمدت شرکت در بازار های رقابتی محسوب می شود. دلیل این امر آنست که شرکت های با ظرفیت ایجاد نوآوری قادر خواهند بود سریع تر و بهتر از شرکت های غیر نوآور به چالش های محیطی پاسخ دهند(جیمنز ، 2008: 24). 
 
 
1-4) اهداف تحقیق
درتحقیقات علوم اجتماعی همان طوری که، بانظریات متفاوت، روش های متفاوت و......مواجه هستیم، می توانیم اهداف متفاوتی نیز داشته باشیم. از نظر هدف نیز دامنه تغییر بسیار وسیع است، یک بررسی ممکن است صرفاً جهت کسب اطلاع پیرامون زمینه خاصی از زندگی اجتماعی گروه مردمی که مورد علاقه واحد معینی است، انجام شود. یا برای مطالعه علل پیدایش پدیده ای و یا نگرشی نو بر زمینه- ای از نظریه های جامعه شناسی طراحی می شود (موزر و کالتون ، 1371: 1). و از آن جایی که تئوری های جامعه شناختی به تنهایی قادر به شناسایی این مسایل نیستند ، تحقیق باید به صورت بین رشته ای و از نظریه های روان شناسی مخصوصاً  روان شناسی اجتماعی کمک گرفته شود .  
 
 هدف اساسی این تحقیق  بررسی ارتباط عوامل انگیزشی و خلاقیت دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم است.
هدف های دیگر این تحقیق که مدنظر می باشند عبارتند از :
بررسی ارتباط نیازهای اساسی دبیران  مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم و خلاقیت آنان 
بررسی ارتباط نیازهای امنیتی دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم و خلاقیت  آنان
بررسی ارتباط نیازهای تعلق اجتماعی دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم و خلاقیت آنان
بررسی ارتباط نیازهای احترام دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم و خلاقیت آنان
بررسی ارتباط نیازهای خودشکوفای دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم و خلاقیت آنان
 
دانلود پایان نامه بررسی ارتباط عوامل انگیزشی و خلاقیت معلمان مدارس
دانلود پایان نامه با موضوع :
بررسی ارتباط عوامل انگیزشی و خلاقیت معلمان مدارس 
 
قالب فایل : word  ----  تعداد 164 صفحه
به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
 
فصل دوم :
ادبیات و پیشینه تحقیق
 
بخش اول: انگیزش
2-1( مفهوم انگیزش
اصطلاح انگیزش نخستین بار از واژه لاتین موو  که به معنی حرکت است گرفته شد. انگیزه را چرایی رفتار گویند. به عبارت دیگر هیچ رفتاری را فرد انجام نمی دهد که انگیزه ای یا نیازی محرک آن نباشد. انگیزش انسان اعم از خودآگاه یا ناخودآگاه، ناشی از نیازهای اوست. بنابراین در تعریف انگیزه می توان گفت: انگیزه یا نیاز عبارت است از حالتی درونی و کمبود یا محرومیتی که انسان را به انجام یک سری فعالیت وا می دارد (سید جوادین، 1386: 455). تعریف دیگر انگیزه به این شکل می باشد که «میل به کوشش فراوان در جهت تامین هدف های سازمان به گونه ای که این تلاش در جهت ارضای برخی از نیازهای فردي  سوق داده شود» (استیفن پی رابینز ، 1377: 326).
 
فصل سوم :
روش اجرای تحقیق
 
3-1) مقدمه
در این فصل از پایان نامه به قسمت بسیار مهم و اساسی از فرآیند تحقیق یعنی روش های مورد استفاده در تحقیق جهت بررسی جامعه آماری و تعیین روش های نمونه گیری و حجم نمونه، هم چنین روش ها و ابزار مورد استفاده جهت گردآوری اطلاعات و روش های تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده خواهیم پرداخت. روایی و پایایی ابزار گردآوری اطلاعات نیز موضوع دیگری است که در این فصل به آن خواهیم پرداخت.
 
 
 
3-2) روش تحقیق
تحقیقات علمی بر اساس دو مبنا یعنی هدف و ماهیت و روش تقسیم بندی می شود (حافظ نیا: 1381، 50) تحقیقات با در نظر گرفتن هدف به سه گروه عملگرا، بنیان گرا و کاربردی تقسیم می شود. پژوهش حاضر از نظر روش تحقیق، توصیفی-تحلیلی و از نوع همبستگی می¬باشد و از نظر هدف کاربردی است. 
 
3-9- روش تجزیه و تحلیل داده ها
داده های به دست آمده ، پس از جمع آوری از نمونه های مورد پژوهش از طریق پرسشنامه با استفاده از نرم افزار آماری   مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در این راستا جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات از روش زیر اقدام گردید:
- جداول توزیع فروانی برای متغیرهای فردی و سازمانی پاسخ گویان و پاسخ آن ها به های آزمودنی ها به سئوالات پرسشنامه
- ضریب آلفای کرانباخ برای بررسی پایایی پرسشنامه تحقیق
- آزمون ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون یک و چند متغیره برای بررسی رابطه بین متغیرهای تحقیق
 
 
 
فصل چهارم :
تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات  
 
4-1) مقدمه
تجزیه و تحلیل داده های آماری یکی از گام های اساسی در تحقیقات می باشند ونتایج تحقیقات به آن بستگی دارد. در این فصل که جهت تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده طراحی گردیده است، نخست پرسشنامه هایی که توسط پاسخ گویان تکمیل گردیده اند را جمع آوری کرده و داده های خام مورد نیاز جهت آزمون فرضیه ها به کمک رایانه و نرم افزار ثبت می گردند و سپس این داده ها  از طریق نرم افزار   spss18 تجزیه و تحلیل شده و در دو مرحله به اطلاعات مورد استفاده در این تحقیق، تبدیل می گردند. در مرحله اول که تجزیه و تحلیل توصیفی می باشد، داده های جمع آوری شده به صورت جدول آمارتوصیفی و نمودار میله ای و نمودار هیستوگرام ارائه می شود و در مرحله دوم که تجزیه و تحلیل استنباطی می باشد، با استفاده ازتکنیک آزمون ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون، فرضیات تحقیق مورد آزمون قرار می گیرند که در نهایت می توان در مورد پذیرش یا عدم پذیرش هر کدام از فرضیه های آماری اظهار نظر نمود.
 
فصل پنجم :
بحث، نتیجه گیری و  پیشنهادها
 
5-1) مقدمه
در ابتدای این فصل، نتایج فرضیه های تحقیق تشریح شده و با مبانی نظری تحقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در ادامه سایر یافته های محقق به صورت خلاصه ذکر شده و سپس محقق به استناد نتایج پژوهش، به بیان پیشنهادهای خویش در دو بخش پیشنهادهای مبتنی بر نتایج تحقیق و پیشنهاد به سایر محققین پرداخته است.
 
5-2) نتایج آزمون فرضیه ها
فرضیه ویژه اول: بین نیازهای اساسی دبیران و خلاقیت آنان رابطه وجود دارد.
در ارتباط با فرضیه ویژه اول، محقق، با استفاده از آزمون  پیرسون و رگرسیون به بررسی همبستگی و شدت رابطه دو متغیر پرداخته است.
نتایج حاکی از این است بین نیازهای اساسی و خلاقیت دبیران مدارس راهنمایی بخش خلجستان قم رابطه وجود دارد. تأیید این فرضیه به معنی تأیید مدل تحلیلی ارایه شده در فصل اول تحقیق است. در این مدل اشاره شده که رفع نیازهای اساسی کارکنان بر خلاقیت آنان اثرگذار است. 
 
فهرست
عنوان صفحه
فصل اول : کلیات پژوهش
1-1- مقدمه
1-2- بیان مسأله
1-3-اهمیت و ضرورت تحقیق
1-4-اهداف تحقیق
1-5- فرضیه ها
1-6-متغیرهای تحقیق
1-7-تعریف عملیاتی متغیرها
 
فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق
1-2- مفهوم انگیزش
2-2-نظریه های انگیزش
3-2-به کارگیری نظریات انگیزش
2-4- فنون انگیزش و کاربرد آنها  در سازمان
2-5-پیشینه خلاقیت
2-6-مفهوم خلاقیت
 
2-7- تفاوت خلاقیت با نوآوری
2-8-موانع خلاقیت
2-9-رابطه کارآیی خلاقیت در مدیریت
2-10- راه های رشد خلاقیت
 
2-11- فرایند خلاقیت
2-12- روشهای انگیزش به خلاقیت و نوآوری
2-13- فنون ایجاد رغبت به خلاقیت
2-14- ویژگی های افراد خلاق
2-15- مقایسه مدیران
2-16- جمع بندی
2-17- پیشینه تحقیقات
فصل سوم : روش اجرای تحقیق
3-1- مقدمه
3-2-روش  تحقیق
3-3-واحد تحلیل
3-4- جامعه آماری
3-5- نمونه  آماری وروش نمونه گیری
3-6-روش گرد آوری داده ها و اطلاعات
3-7- ابزار گرد آوری داده ها و اطلاعات
3-8- روائی وپایایی ابزار گرد آوری داده ها غیر از اطلاعات 
3-9 روش تجزیه و تحلیل  داده ها
فصل 4- تجزیه وتحلیل داده ها
4-1-مقدمه 
4-2- توصیف ویژگی های جمعیت شناختی  پاسخگویان
4-3- توصیف متغیرهای تحقیق 
4-4- آزمون فرضیه ها
فصل پنجم: بحث ونیجه گیری و پیشنهادها
5-1- مقدمه
5-2-  نتایج آزمون فرضیه ها
5-3- محدودیتهای تحقیق
.5-4-پیشنهادها
فهرست منابع
ضمائم
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 40 هزار تومان
قیمت : 25 هزار تومان

 

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع رابطه مهارتهای ارتباطی با رضایت زناشویی در زنان

رابطه مهارتهای ارتباطی با رضایت زناشویی  رضايت مندی زناشويي  واکنش هاي مربوط به نارضايتي زناشويی  عوامل موثر بر رضایت مندي زناشويي  ارتباط زناشویی  رويکرد روان پويايي علل به بن بست رسیدن رابطه زناشویی  نظريه واتزويک  انتخاب سبک های ارتباط زناشویی  پایان نامه با موضوع نارضایتی زناشویی  تاثیر مهارت های ارتباطی بر نارضایتی زناشویی

 
 
فهرست مطالب
 
فصل اول کلیات پژوهش
مقدمه
بیان مساله 5
اهمیت و ضرورت تحقیق 7
اهداف تحقیق 8
سوالات تحقیق 9
تعارف واژگان و اصطلاحات 10
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش                                             
الف: رضايت مندی زناشويي 13
عوامل موثر بر رضایت مندي زناشويي 17
واکنش هاي مربوط به نارضايتي زناشويی 25
ارتباط زناشویی 27
رويکرد روان پويايي (روان تحليلي) 30
رويکرد رفتاري- شناختي 31
نظريه مبادله اجتماعي 33
نظريه ارتباطي 35
نظريه واتزويک 35
علل به بن بست رسیدن رابطه زناشویی 40
حل تعارضات زناشویی 43
انتخاب سبک های ارتباط زناشویی 44
رفتارهای حرف زدن صريح 49
ب: ارتباطات (مهارت هاي ارتباطي) و چارچوب مفهومي آن 51
هدف و اهميت ارتباطات 54
مهارت كلامي 62
مهارت بازخورد 64
اهميت مهارت شنود مؤثر 66
ارتباط اجتماعی 67
مراحل دستيابي به بلوغ ارتباط اجتماعی 67
پژوهش های انجام شده درداخل وخارج کشور 68
جمع بندی
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
روش پژوهش 79
جامعه آماری 79
نمونه آماری و روش نمونه برداری 79
ابزار جمع آوری داده ها 80
شیوه اجرا 83
روش تجزیه و تحلیل داده ها 83
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
مقدمه 85
تحلیل توصیفی 86
تحلیل استنباطی 89
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
مقدمه 96
بحث و نتیجه گیری 96
محدودیت ها و مشکلات تحقیق 103
پیشنهاد های پژوهش 104
پیشنهادها برای  تحقیقات آتی 106
منابع فارسی 107
منابع لاتین 114
  فهرست جداول
 
 
جدول شماره  1 – 4 ..........................................................................................86
جدول شماره  2 – 4. .........................................................................................87
جدول شماره  3 – 4...........................................................................................88
جدول شماره  4 – 4 .............................................................................. ..........89
جدول شماره  4 – 5 ............................................................................... .........90
جدول شماره  4 – 6................................................................................ .........91
جدول شماره  4 – 7..........................................................................................92
جدول شماره  4 – 8 .........................................................................................93
جدول شماره  4 – 9 .........................................................................................94
 
 
 
دانلود پایان نامه اماده بررسی تاثیر روابط ارتبازی با زندگی زناشویی
 
دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع :
رابطه مهارتهای ارتباطی با رضایت زناشویی در زنان پلیس
 
قالب فایل : word ---  تعداد 130 صفحه
به همراه جداول و نمودار های مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها
 
 
 
 
چکیده
 
این پژوهش با هدف بررسی رابطه بین مهارت ارتباطی و رضایت زناشویی زنان پلیس انجام شده است که پژوهشی از نوع همبستگی می باشد.
 
فصل اول
کلیات تحقیق
يكي از ويژگيهاي خانواده های موفق، مهارت و توانايي برقراري ارتباط مؤثر و سازنده زوجین با یکدیگر است .مهارت ارتباطات، رابطه ها  را تداوم می بخشد هنگامی که یک ارتباط شفاف باز و حساب شده برقرار شود رابطه ها نیز قوام می گیرد و انگاه که ارتباط ضعیف شود این رابطه ها فرو پاشیده میشود هنگامی که مهارت های ارتباطی مناسب وجود نداشته باشد کمبود محبت نیز در بین دوستان زن شوهر والدین و فرزندان مشاهده میشود برای بهبود رابطه ها بایسته است 
 
اهداف پژوهش  
هدف کلی
تعیین رابطه ی بین مهارت ارتباطی با میزان رضایت مندی زناشویی 
اهداف اختصاصی
تعین رابطه مهارت ارتباطی( بعدشنود) و رضایتمندی زناشویی 
تعین رابطه مهارت ارتباطی( بعدکلامی) و رضایتمندی زناشویی 
تعین رابطه مهارت ارتباطی( بعدبازخورد) و رضایتمندی زناشویی 
پیش بینی سهم مهارتهای ارتباطی در رضایتمندی زناشویی
 
 
 
  فصل دوم
مبانی نظری  و  پیشینه
پژوهش
 
 
 
"تنها دلیل این که چرا شما هم اکنون، خوشی و سعادت زناشویی را تجربه نمی کنید این است که فقط به آنچه که ندارید فکر می کنید و دائماً بر آنها تمرکز دارید"      "آنتونی دیملو " 
 
مقدمه
در این فصل بنا بر ماهیت این تحقیق ابتدا به تشریح  مبحث رضایت مندی زناشویی پرداخته ، سپس نگاهی به نظریه های پیرامون آن می اندازیم .در ادامه فصل به تعاریف و توضیحات پیرامون  مهارت های ارتباطی موثر به عنوان یک کل پرداخته و در نگاهی جزیی تر مولفه خوب گوش کردن و صحبت کردن مورد بحث قرار می گیرد. توضیح اینکه محقق سعی نموده است سوابق مطالعاتی و پیشینه پژوهش را متناسب با موضوع هم در داخل متن و هم در انتهای فصل تشریح نماید.
 
 
فصل سوم
 
روش پژوهش
 
روش پژوهش 
انتخاب روش و نوع پژوهش بستگي به هدفها و ماهيت پژوهش و امكانات اجرايي آن دارد بنابراين زماني مي توان در مورد نوع تحقيق تصميم گرفت كه ماهيت موضوع پژوهش ،هدف ها و نيز وسعت دامنه تحقيق مشخص باشد .همچنين فرضيات تحقيق از عوامل تعيين كننده نوع روش تحقيق مي باشد چون رابطه بين متغيير ها بدون دستكاري آنها مورد بررسي قرار مي گيرد ،بنابراين در اين پژوهش از روش همبستگي استفاده مي شود که هدف از آن بررسي رابطه حدود تغييرات يك يا چندمتغيير با حدود تغييرات يك يا چند متغير ديگر است (دلاور،1384).
 
 
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل یافته ها
مقدمه
تجزیه وتحلیل به عنوان فرآیندی از روش علمی، یکی از پایه های اساسی هر روش تحقیقی است. به طور کلی تجزیه و تحلیل عبارت است از روشی که از طریق آن کل فرآیند پژوهشی از انتخاب مسئله تا دسترسی به یک نتیجه هدایت می شود. پژوهشگر برای پاسخگویی به مسئله تدوین شده و یا تصمیم گیری در مورد رد یا تأیید فرضیه ای که صورت بندی کرده است. از روش های مختلف تجزیه و تحلیل استفاده می کند. در این فصل داده های تحقیق با استفاده از روش های علمی، در جهت بررسی سؤال های پژوهش مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پس از ملاحظه پاسخ ها و ثبت داده ها در محیط نرم افزار و استخراج نتایج آن، با توجه به ماهیت هر سؤال پژوهشی ابتدا اطلاعات توصیفی ارائه می شود و در بخش بعدی، داده ها مورد تحلیل قرار می گیرند. تجزیه و تحلیل یافته ها در دو بخش انجام می شود؛ 
در بخش اول داده های جمع آوری شده توصیف می شوند که در آن از آمار توصیفی ( توزیع فراوانی، میانگین، و انحراف معیار) جهت مرتب کردن اطلاعات استفاده شده و داده های حاصل از تحقیق در جداول مربوطه نشان داده شده است. بخش دوم تحلیل داده ها مبتنی بر آمار استنباطی صورت گرفته  که هدف آمار استنباطی عبارت است از نتیجه گیری پیرامون ویژگی های جامعه ای که نمونه مورد مطالعه از آن استخراج شده برای تحلیل استنباطی داده ها ازتحلیل رگرسیون و همبستگی پیرسون استفاده گردیده است.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهاد ها
 
مقدمه
موضوع پژوهش  حاضر با عنوان رابطه بین مهارت ارتباطی و رضایت زناشویی زنان پلیس است ،در این فصل  یافته های مربوط به هر یک از سوالات پژوهش به صورت جداگانه مطرح و با پژوهش های قبلی مقایسه شده و به تبیین نظری پرداخته شده است. سپس محدودیتهاو پیشنهادات پژوهش نیز ارائه گردیده است.
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :50 هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان

 

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع پیش بینی تجربۀ افراد نسبت به پدیدۀ عشق بر اساس سبک های دلبستگی و پردازش هیجانی

 

  پایان نامه پیش بینی تجربۀ افراد نسبت به پدیدۀ عشق بر اساس سبک های دلبستگی و پردازش هیجانی  مثلث عشق استرنبرگ و مؤلفه های عشق مثلثی  مفهوم سبک شناسی عشق  بررسی عشق از دیدگاه تکاملی  نوروبيولوژي عشق  بررسی شكست در رابطة عاشقانه  پیشینۀ پژوهشی عشق در ادبیات  تمايزهاي جنسيتي در سبك هاي عشق ورزي  تعریف عشق و انواع آن  تأثیر متغیرهای جنسیت و شخصیت در عشق

قالب فایل : word  - تعداد 300 صفحه به همراه پرسشنامه - جداول و نمودارهای مربوطه
 
فهرست مطالب
چکیده............................................................
فصل اول: کلیات تحقیق
1-1-مقدمه............................................................................
1-2- بیان مسئله........................................................................
1-3-ضرورت و اهمیت تحقیق........................................................................
1-4-سؤالات پژوهش..................................................................
1-5-متغیر های پژوهش........................................................
1-5-1- مثلث عشق استرنبرگ و مؤلفه های عشق مثلثی...................
صمیمیت..........................................................................
1-5-1-2- شورجنسی................................................................
1-5-1-3- تصمیم / تعهد..........................................................................
1-5-2- دلبستگی و سبک های آن.........................................................
1-5-2-1 ویژگی های دلبستگی....................................................................
1-5-2-2- سازه های سبک های دلبستگی....................................................................
1-5-2-2-1- دلبستگی ایمن – نزدیک بودن ..........................................................................
1-5-2-2-2-اضطراب و دلبستگی دوسوگرا..................................................................................
1-5-2-2-3- دلبستگی اجتنابی و وابستگی....................................................................
1-5-3- پردازش هیجانی............................................................................
1-5-3-1- مؤلفه های پردازش هیجانی..............................................................................
فصل دوم: ادبیات و پیشینۀ پژوهش
2-1- پیشینۀ پژوهشی عشق در ادبیات ...................................................................................
2-1-1-«عشق» افلاطونی و بازتاب آن در مثنوی مولوی......................................................................
2-1-1-1- پیشینۀ عشق.....................................................................................................
2-1-1-2- سریان عشق در هستی.................................................................................
2-1-1-3- تناسب میان عاشق و معشوق....................................................................................
2-1-1-4- دو سویه بودن عشق...............................................................................................
2-1-1-5- بی غرضی عشق.....................................................................................................
2-1-1-6- جنون عشق...................................................................................................
2-1-1-7- درمانگری عشق............................................................................................
2-1-1-8- عشق مجازی و عشق حقیقی.............................................................................
2-1-1-9-عشق مجازی........................................................................................................
2-1-1-10- عشق و زیبایی....................................................................................................
2-2- " قانون" و" رسالۀ عشق" ابن سینا در بیان عشق زمینی و تاثیر آن بر عطار نیشابوری...................
2-2-1- ابن سینا و قانون............................................................................
2-2-2- عشق............................................................................................
2-2-3- شدت بیماری عشق ..............................................................
2-2-4- سبب بیماری عشق......................................................................
2-2-5- نشانه های عشق.............................................................
2-2-6- آه کشیدن عاشق...........................................................................
2-2-7- پژمردگی عاشق...........................................................................
2-2-8- عشق و دیوانگی و زوال عقل..................................................................
2-2-9- شیوه های درمان عشق........................................................................
2-2-10- دیدن محبوب و تحول روحی عاشق.....................................................
2-2-11- سرانجام عشق................................................................................
2-3- لیلی در" لیلی و مجنون" سرودۀ نظامی...................................
2-3-1- لیلی، محبوب زمینی..............................................................................................
2-3-2- لیلی؛ عامل سلب خرد و ایجاد جنون.......................................................................................
2-3-3- لیلی؛ جلوۀ معشوق ازلی.................................................................................
2-3-4- زیبایی..................................................................................................
2-4- ادبیات تحقیق و پیشینۀ روانشناختی.............................................................................................................33
2-4-1-رویکرد دلبستگی......................................................................................................................................33
2-4-1-1-کاربرد های نظریۀ دلبستگی..................................................................................................................34
2-4-1-2- عشق و رویکرد  دلبستگی.................................................................................................................36
2-4-1-3- دلبستگی و وابستگی.........................................................................................................................37
2-4-1-4-دلبستگي و ساير عوامل ضروري براي احساس ايمني.........................................................................38
2-4-1-5- فعالیت نظام دلبستگی در بزرگسالان..................................................................................................42
2-4-1-6- زمینۀ زوجین و نظام دلبستگی در بزرگسالان......................................................................................45
2-4-1-7- تمایلات جنسی و دلبستگی.................................................................................................................46
2-4-1-8-  دلبستگی،تعارض و پردازش هیجانی.................................................................................................47
2-4-1-9- مدلهاي كاربردي : بازنمايي ذهني از خود و ديگران ..........................................................................49
2-4-1-9-1- مدل هاي كاركردي خود................................................................................................................49
2-4-1-9-2- مدل های کارکردی دیگران...........................................................................................................51
2-4-1-10- آیا میتوان دلبستگی ایمن را ایجاد کرد و یا افزایش داد؟..................................................................54
2-4-1-11- رابطه دلبستگی و آسیب شناسی روانی..............................................................................................57 
2-4-1-12- رویکرد دلبستگی و اختلال های اضطرابی.........................................................................................58
2-4-1-13-  رویکرد دلبستگی وتجربۀ گسست....................................................................................................58
2-5-  عشق..........................................................................................................................................................59
2 -5- 1- عشق و رویکرد روان پویشی، از دیدگاه فروید و لاکان..........................................................................58
2-5-1- 1- عشق وخود شیفتگی ( نارسیسیم)......................................................................................................60 
2-5-1-2- عشقی برای خود ایده آل....................................................................................................................64
2-5-1-3- درمانگری عشق..................................................................................................................................64
2-5-1-4- مثلث های عشق.................................................................................................................................65 
2-5-1-5- لاکان: خودایده آل و یا ایده آل- خود................................................................................................67
2-5-1-6- خودشیفته (نارسیسوس).....................................................................................................................68
2-5-1-7- عقده خانواده......................................................................................................................................68
2-5-2- مقیاس عشق مثلثی استرنبرگ...................................................................................................................69
2-5-2-1- انواع عشق در نظریه عشق مثلثی.........................................................................................................70
2-5-3- تمايزهاي جنسيتي در سبك هاي عشق ورزي .........................................................................................72
2-5-3-1- بررسي خط سير روند عشق................................................................................................................73
2-5-3-2-تغيير عشق مثلثي در طول زمان............................................................................................................73 
2-5-4- عشق شور انگيز و عشق مصاحبتي از ديدگاه هتفيلد................................................................................74
2-5-5- ارتباط رمانيتك،جان لی و رنگ های عشق..............................................................................................75
2-5-6- نظریه زک رابین: دوست داشتن در مقابل عشق.......................................................................................77
2-5-7- تعریف عشق و انواع آن از ديدگاه اريك فروم .......................................................................................77
2-5-7-1- عشق مادرانه.......................................................................................................................................78 
2-5-7-2- عشق پدرانه ......................................................................................................................................79
2-5-7-3-دروني سازي عشق مادرانه و پدرانه.................................................................................................... 80
2-5-7-4-پيدايش نوروز......................................................................................................................................80
2-5-7-5- عشق برادرانه.....................................................................................................................................81 
2-5-7-6- عشق جنسي.......................................................................................................................................81 
2-5-7-7- عشق بخود.........................................................................................................................................82
2-5-7-8- عشق به خدا.......................................................................................................................................83
2-5-8- اعتیاد به عشق؛ مفهوم، سبب شناسی.............................................................................
2-5-9-اعتیاد عشق- شباهت هایی با اختلال سوء مصرف مواد...........................................................
2-5-10- تأثیر متغیرهای جنسیت و شخصیت در عشق.........................................................................
2-5-11- بررسی عشق از دیدگاه تکاملی..............................................................................................
2-5-12- نوروبيولوژي عشق.......................................................................................................
2-5-12-1- عشق رمانتيك........................................................................................................
2-5-12-2- بررسي غدد درون ريز در عشق.................................................................................
2-5-12-2-1- اكسي توسين و وازوپرسين...............................................................................
2-5-12-2-2-دوپامين..............................................................................................
2-5-12-2-2-1- مدارهاي پاداش مغزي.......................................................................................
2-5-12-2-3-سروتئين..................................................................................................
2-5-12-2-4-تستوسترون..............................................................................................
2-5-12-3- فعاليت هاي مغزي حين فرآيند عشق...........................................................................
2-5-13-شكست در رابطة عاشقانه.....................................................................................
2-6-1- هيجان...............................................................................................
2-6-2- برانگيختگي و هيجان....................................................................................................
2-6-3- مفهوم پردازش هيجاني.........................................................................................
2-6-4- پيدايش و ادارك " احساس " ، رویکرد عصب شناختی...................................................
2-6-5- تجربة احساسي............................................................................
2-6-6- ابزار هيجانات .............................................................................................
2-6-7- نامگذاري هيجان................................................................................................
2-6-8-پيوستگي..........................................................................................
2-6-9-آگاهي.................................................................................................
2-6-10- درونداد رخدادي.................................................................................................
2-6-11- تجربة هيجاني...........................................................................................
2-6-12- ابراز هيجانات..........................................................................................
2-6-13- نشانگان پردازش هيجاني ناقص.....................................................................................
2-6-14-  تقدم پردازش عاطفی برپردازش شناختی.......................................................................
2-6-15- نظریه شبکه تداعی...................................................................................................
2-6-16- نظریه زیست- اطلاعاتی لنگ...............................................................................................
2-6-17-تعریف کاربردی پردازش هیجانی.....................................................................................
2-6-18- عوامل ارتقاء دهنده و بازدارنده پردازش رضایت بخش از نظر راچمن..................................
2-6-19- نظریه فوآ و کوزک (1986) درباره پردازش عاطفی........................................................
2-6-20-پردازش هیجانی در افسردگی........................................................................
2-6-21-پردازش در بیماران اضطرابی.................................................................................
2-6- 22- مدل های پردازشی در اختلال اضطرابی......................................................................
2-6-22-1- نظریه پردازش طرحواره ای در زمینۀ اضطراب........................................................
2-7- پژوهش های انجام شده در خارج از کشور...........................................................................
2-7-1- تحقیقاتی دربارۀ عشق و  دلبستگی در بزرگسالان ...............................................................
2-7-2- تحقیقاتی پیرامون دلبستگی ، عشق و راهبردهای پردازش و تنظیم هیجانی..................................
2-8- پژوهش های انجام شده در داخل کشور..................................................................................
2-9- خلاصۀ فصل..............................................................................................
 
فصل سوم: روش اجرای تحقیق
3-1- روش پژوهش........................................................................
3-2- جامعۀ آماری.............................................................................................................................................150
3-3- روش نمونه گیری ........................................................................................................
3-4- برآورد حجم نمونه...........................................................................................................
3-5- ملاک های ورود آزمودنی ها در این پژوهش.....................................................................
3-6- ابزار اندازه گیری.......................................................................................................................................151
3-7- روش اجرا ...............................................................................................................................................151
3-8- پرسشنامه دلبستگي كولينز و ريد (1990)RAAS- .....................................................................................151
3-8-1- پايايي و اعتبار......................................................................................................................................152 
3-8-2- نمره گذاري .........................................................................................................................................153
3-9- پرسشنامۀ عشق مثلثی استرنبرگ.................................................................................................................153
3-9-1- پایایی...................................................................................................................................................153
3-9-2- روایی...................................................................................................................................................155
3-9-3- نمره گذاری..........................................................................................................................................155
3-10-شکل گیری و پیدایش  پرسشنامۀ EPS-25.............................................................................................156
3-10-1- پایایی EPS-25.................................................................................................................................156
3-10-2-روایی سازه..........................................................................................................................................157
3-10-3- نمره گذاری پرسشنامۀ EPS-25........................................................................................................157
3-11- تحلیل عامل تأییدی پرسشنامه سبکهای دلبستگی کولینز و رید (1996)...................................................158
3-12-تحلیل عامل تأییدی مقیاس پردازش هیجانی.............................................................................................160
3-13-  تحلیل عامل تأییدی پرسشنامه عشق.......................................................................................................161
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها
4-1-مشخصات گروه نمونه................................................................................................................................163
4-2-آماره های توصیفی متغیرهای پژوهش.........................................................................................................165 
4-3- یافته ها برای مدل¬سازی معادلات ساختاری...............................................................................................166
4-4- شاخصهای برازش مدل در مدلسازی معادلات ساختاری...........................................................................166
4-5- بررسی مدلهای اندازه گیری.......................................................................................................................168
4-5-1-تحلیل عامل تأییدی پرسشنامه سبکهای دلبستگی کولینز و رید ..............................................................168
4-5-2- تحلیل عامل تأییدی پرسشنامه عشق بر اساس مدل پژوهش...................................................................168
4-5-3-تحلیل عامل تأییدی پرسشنامه پردازش هیجانی بر اساس مدل پژوهش...................................................169           
4-6- همبستگی بین متغیرهای پژوهش................................................................................................................170
4-7- فرضیات پژوهش.......................................................................................................................................173
 4-8- سوالات پژوهش......................................................................................................................................182
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
5-1- بحث.........................................................................................................................................................192
5-2-نتیجه گیری.................................................................................................................................................198
5-3- محدودیت های تحقیق..............................................................................................................................199
5-4- پیشنهادهای پژوهشی.................................................................................................................................199
5-5- پیشنهادات کاربردی..................................................................................................................................200
5-6- اخلاق پژوهش..........................................................................................................................................200
5-7- فهرست منابع.............................................................................................................................................202
فهرست جداول
جدول 2-1 سيستم هاي كنترل رفتاري مجاورت جويي ساده................................................................................41
جدول 2-2- شاخصهای پردازش هیجانی رضایت بخش.....................................................................................107
جدول2-3- شاخصهای غیر رضایت بخش بودن پردازش عاطفی( نقل از راچمن ، 1980 ).................................107
جدول 2-4- عواملی که در پردازش ایجاد اشکال می کنند  ( نقل از راچمن ،1980 )........................................108
جدول2-5– عوامل ارتقا دهنده / بازدارنده پردازش عاطفی( نقل از راچمن، 1980 )..........................................109
جدول2-6- خلاصۀ نظریات مطرح شده.............................................................................................................133
جدول 2-7  خلاصۀ تحقیقات انجام شده............................................................................................................138
جدول 3-1-  پایایی در سه زیر مقیاس دلبستگی های  ایمن ، اجتنابی و اضطرابی..............................................153
جدول3-2- ساختار هشت عاملی پرسشنامۀ EPS-25........................................................................................156
جدول 3-3- نرم اندازه گیری EPS-25  بر اساس میزان سلامت روانی افراد.......................................................158
جدول 3-4 پارامترهای برآورد شده در مدل سه عاملی مرتبه اول پرسشنامه سبکهای دلبستگی.............................159
جدول 3-5 پارامترهای برآورد شده در مدل یک عاملی مرتبه دوم (مدل 5 عاملی مرتبه اول)...............................160
جدول 3-6 پارامترهای برآورد شده در مدل سه عاملی مرتبه اول عشق...............................................................161
جدول4-1- فراوانی و درصد فراوانی گروه نمونه به تفکیک وضعیت تأهل.........................................................163
جدول 4-2- فراوانی و درصد فراوانی گروه نمونه به تفکیک سطح تحصیلات....................................................163
جدول 4-3- فراوانی و درصد فراوانی گروه نمونه به تفکیک رشته تحصیلی.......................................................164
جدول 4-4- آماره های توصیفی مربوط به متغیرهای پژوهش..............................................................................165
جدول4-5- شاخصهای برازش مربوط به تحلیل عامل تاییدی پرسشنامه سبکهای دلبستگی کولینز و رید.............169
جدول 4-6- شاخصهای برازش مربوط به تحلیل عامل تاییدی پرسشنامه عشق...................................................169
 
جدول 4-7- شاخصهای برازش مربوط به تحلیل عامل تاییدی مقیاس پردازش هیجانی.......................................169
جدول 4- 8- همبستگی بین متغیرهای پژوهش (نمرات عاملی)...........................................................................172
جدول 4-9- مدل رگرسیون، شاخص¬های تحلیل واریانس، ضریب همبستگی چندگانه و ضریب تعیینِ برای پیش¬بینی
مؤلفه صمیمیت تجربه عشق توسط سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی.....................................................172
جدول4-10- ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی بر مؤلفه صمیمیت تجربه عشق..................................................................................................................................................................174
جدول 4-11- مدل رگرسیون، شاخص¬های تحلیل واریانس، ضریب همبستگی چندگانه و ضریب تعیینِ برای پیش¬بینی مؤلفه شور جنسی تجربه عشق توسط سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی.........................................174
جدول 4-12 ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی بر مؤلفه شور جنسی تجربه عشق.......175
جدول 4-13- مدل رگرسیون، شاخص¬های تحلیل واریانس، ضریب همبستگی چندگانه و ضریب تعیینِ برای پیش¬بینی مؤلفه صمیمیت تجربه عشق توسط سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی.............................................176
جدول 4-14- ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و ابعاد پردازش هیجانی بر مؤلفه تعهد تجربه عشق...............176
جدول4-15- ضرایب رگرسیون همزمان برای پیش¬بینی صمیمیت بر اساس سبکهای دلبستگی.............................178
جدول 4-16 ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و مولفه¬های پردازش هیجان برای پیش¬بینی صمیمیت..............178
جدول 4-17- رگرسیون همزمان برای پیش¬بینی هیجانات پردازش نشده توسط سبکهای دلبستگی.......................178 
جدول 4-18- ضرایب رگرسیون همزمان برای پیش¬بینی شور جنسی بر اساس سبکهای دلبستگی........................179
جدول 4-19- ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و مولفه¬های پردازش هیجان برای پیش¬بینی شورجنسی.........179
جدول 4-20- ضرایب رگرسیون همزمان برای پیش¬بینی تعهد بر اساس سبکهای دلبستگی...................................180
جدول 4-21- ضرایب رگرسیون سبکهای دلبستگی و مولفه¬های پردازش هیجان برای پیش¬بینی تعهد..................180
جدول 4-22- رگرسیون همزمان برای پیش بینی تجربه هیجانی تضعیف شده توسط سبکهای دلبستگی.................181
جدول 4-24- اثرات مستقیم، غیرمستقیم و کل متغیرهای برونزا و وابسته میانی بر متغیرهای وابسته نهایی............184
جدول 4-25-نتایج آزمون لون برای بررسی همگنی واریانس خطا......................................................................185
جدول 4-26- آماره های توصیفی 3 مؤلفه عشق به تفکیک جنسیت....................................................................185
جدول 4-27- نتایج حاصل از آزمون چندمتغیره.................................................................................................189
جدول 4-28- نتایج آزمون تأثیرات بین آزمودنی................................................................................................189
جدول 4-29- نتایج آزمون لون برای بررسی همگنی واریانس خطا.....................................................................187
جدول 4-30- آماره های توصیفی 3 سبک دلبستگی به تفکیک جنسیت...............................................................187
جدول 4-31 -نتایج حاصل از آزمون چندمتغیره.................................................................................................188
جدول 4-32- نتایج آزمون تأثیرات بین آزمودنی................................................................................................188
جدول 4-33- نتایج آزمون لون برای بررسی همگنی واریانس خطا.....................................................................189
جدول 4-34- آماره های توصیفی 5 بعد پردازش هیجانی به تفکیک جنسیت......................................................190
جدول 4-35- نتایج حاصل از آزمون چندمتغیره.................................................................................................190
جدول 4-36 -نتایج آزمون تأثیرات بین آزمودنی................................................................................................191
 
فهرست نمودارها و تصاویر
 
نمودار1-1- مدل فرضی پژوهش............................................................................................................................7
نمودار 2-1- ترسیمی از دیاگرام عشق مثلثی و انواع عشق....................................................................................72
تصویر 2-2- نشانگر برخی از بخش های فعال مغزی در فرآیند عشق ورزی.........................................................90
تصویر 2-3- مناطق فعال در مدار های پاداش مغزی.............................................................................................91
نمودار 3-1 شاخصهای مرتبه دوم برای مقیاس پردازش هیجانی..........................................................................161
نمودار 4-1- نمودار درصد فراوانی بر اسای وضعیت تاًهل.................................................................................163
نمودار 4-2-نمودار درصد فراوانی به تفکیک مقطع تحصیلی..............................................................................164
نمودار 4-3-نمودار درصد فراوانی بر اساس گروه تحصیلی................................................................................165
نمودار 4-4- میانجیگری ابعاد پردازش هیجانی در ارتباط بین سبکهای دلبستگی و شورجنسی............................179
نمودار 4-5- مدل میانجیگری ابعاد پردازش هیجانی در ارتباط بین سبکهای دلبستگی.........................................181
نمودار 4-6- مدل نهایی پژوهش.........................................................................................................................181
نمودار4-7- مدل اساسی برای بررسی مدل میانجیگری نهایی..................................................................
نمودار 5-1- مدل نهایی پژوهش...................................................................................
 
 
 
پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع :
پیش بینی تجربۀ افراد نسبت به پدیدۀ عشق بر اساس سبک های دلبستگی و پردازش هیجانی
 
قالب فایل : word  --- تعداد 300 صفحه
به همراه پرسشنامه - جداول و نمودارهای مربوطه
 
چکیده :
هدف از پژوهش حاضر پیش بینی پدیدۀ عشق بر اساس پردازش هیجانی بوده است. روش پژوهش توصیفی از نوع همبستگی بوده است. 
 
واژه های کلیدی: عشق ، پردازش هیجانی، تعهدف صمیمیت، شور جنسی
 
فصل اول
 کلیات تحقیق
 
1-1- مقدمه
در فرهنگ ما ایرانیان از قدیم الایام همواره موضوع "عشق" ،چه در فرهنگ وچه در تاریخ مان از دیر باز عمیقاً ریشه دوانیده است. از نظامی ،جامی، عطار، حافظ، سعدی و مولانا گرفته تا شیخ شهاب الدین سهروردی، شیخ الرئیس ابن سینا و ملاصدرای شیرازی ودر تاریخ مدون جهانی بزرگانی چون افلاطون، گوته، شکسپیر و تولستوی و بسیاری دیگر. اکنون و در قرن حاضرجای بسی تعجب است که با تمامی قدمت و اهمیت این موضوع،  تنها محققین اندکی در سطح جهانی به نظریه پردازی در این خصوص پرداخنه اند و در ایران نیز جز در حوزة ادبیات ، تحقیفات اندکی در حوزة روانشناسی به چشم می‌خورد.
 
 
 
فصل دوم
 
2-1- پیشینۀ پژوهشی عشق در ادبیات 
عشق
در زبان پهلوی واژه هایی که به این مفهوم و کلمه اطلاق میشد عبارت بودند از؛ مهربان ؛ دوش آرام و دوست . که در هر سه این کلمات مهربانی و آرامش، در دوش آرام نیزآغوش آرام بخش استباط میگردد (مکنزی ،1971).نگارنده بر این باور است که «عشق» می‌تواند با واژۀ اوستایی -iš به معنای ِ «خواستن، میل داشتن، آرزو کردن، جست‌وجو کردن» پیوند داشته باشد، که دارای جدا شده‌های زیر است:
 
-1-1- «عشق» افلاطونی و بازتاب آن در مثنوی مولوی 
عشق، از مسائل بنیادی فلسفۀ افلاطون و از مبانی فکری مولاناست. افلاطون در رساله های «مهمانی» و «فایدروس» با بحث در قدمت عشق، سریان عشق در هستی، بال و پر بخشی عشق، تناسب عاشق و معشوق، بی غرضی عشق و ... به این نتیجه می رسد که عشق به «زیبایی»، در تمام مراحل «معرفت»، با معرفت قرین است؛ یعنی عشق به زیبایی از پایینترین مرحلۀ معرفت – که با حواس ارتباط دارند (مثلاً از دیدن زیبایی یک شیء) – شروع می شود و تا رسیدن به مثال زیبایی با آن همراه است. در واقع می توان گفت که عشق، نیرویی است که در سیر از عالم محسوس به عالم معقول عمل می کند و باور را به معرفت تبدیل می کند.(به نقل از رسمی،1390)
 
فصل سوم
 
3-1- روش پژوهش
روش پژوهش در این تحقیق از نوع  روش آماری  توصیفی- همبستگی و تحلیل داده های آماری از  طریق رگرسیون چندگانه ، تحلیل واریانس چند متغیره و روش مدل یابی معادلات ساختاری صورت گرفته است.
 
خلاصه فصل پنجم
-1- بحث
مروری بر مبانی نظری و پیشینۀ پژوهشی نشانگر این مطلب است که علی رغم اهمیت موضوع عشق و ارتباط آن با دوران کودکی، نوجوانی و سپس بزرگسالی و  سبک دلبستگی در افراد ، و دست آخرتأثیر فاکتورهای  پردازش هیجانی  بر هر یک از سه ضلع مثلث عشق، خود میتواند نشانگر آن باشد که نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه که خود از مسائل پر اهمیت روابط انسانی و جهان امروز است، بشدت محسوس است.
سؤالی که باعث پیدایش این پژوهش شد آنستکه چه ارتباطی میان سبک های دلبستگی، پردازش هیجانی و ابعاد عشق( صمیمیت، تعهد و شور جنسی) وجود دارد؟ 
و آیا میتوان پدیدۀ "عشق" را بر اساس سبک های دلبستگی ونوع پردازش هیجای در افراد پیش بینی نمود؟ 
در این مورد آیا تفاوتی میان زنان و مردان بچشم میخورد؟
این سؤال فرضیه های پژوهش حاضر را شکل داد و در پی آن با مطالعۀ گسترده تر و چارچوب نظری و پژوهش های انجام شده ، طرح این پژوهش مشخص و بر اساس آن  و  با استفاده از آزمون های معتبر در حوزۀ پژوهش و سپس تحلیل آماری داده هامنجر به نتایجی شد که مشروح آن در فصل چهارم مورد بررسی قرار گرفت. در این فصل پس از اشاره به نتیجۀ آزمون هر یک از فرضیه ها به برخی از مطالعات همخوان یا ناهمخوان با نتایج این پژوهش اشاره میشود در نهایت پیشنهاداتی برای پژوهش های بعدی برای پژوهش های بعدی که با موضوع این پژوهش همراستا هستند پایان بخش این فصل خواهد بود.
به منظور پژوهش حاضر شش فرضیه تدوین گردید که با توجه به تحلیل آماری انجام شده ؟ فرضیه تدوین تأیید گردیدند.
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :70 هزار تومان
قیمت : 50 هزار تومان
 

پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع  مقایسه تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا در میزان  هیجان خواهی بین نوجوانان دختر

مقایسه تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا در میزان هیجان خواهی  پایان نامه مقایسه تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا در میزان هیجان خواهی  بررسی تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا  رابطه تیپ شخصیتی برونگرا با هیجان خواهی بین نوجوانان  پایان نامه با موضوع تیپ های شخصیتی

 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه
موضوع مورد پژوهش در این تحقیق بررسی رابطه ی شخصیت برونگرا و تاثیر آن بر روی میزان هیجان خواهی در دختران مقطع دبیرستان می باشد.پرواضح است که سنین مقطه راهنمایی و دبیرستان برای نوجوانان بسیار حساس بوده و نوجوان در این سنین به دلیل حساس و زود رنج بودن و بعضاً قبول نداشتن خانواده خود بیشتر به سمت گروه دوستان روی آورده و در پناه دوستان خود به فعالیت های مورد قبول و یا غیر قابل قبول جامعه می پردازد. در این میان نوجوانان برونگرا از نظر روانشناسی تمایل بیشتری به هم صحبتی با افراد هم سن وسال خود دارند و به طور عامیانه به راحتی سفره دل  خود را برای اطرافیان خود باز می کنند.ازاین دست پژوهش ها را بر ما روشن می سازد.
 
اهداف تحقیق
هدف کلی
هدف مقایسه تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا در میزان  هیجان خواهی بین نوجوانان دختر
 
اهداف جزیی
تعیین رابطه تیپ های شخصیتی درونگرا با هیجان خواهی بین نوجوانان دختر
تعیین رابطه تیپ شخصیتی برونگرا با هیجان خواهی بین نوجوانان دختر
تعیین میزان قدرت پیش بینی تیپ شخصیتی برونگرا- درونگرا در هیجان خواهی دختران 
 
 
 
ببررسی تیپ های شخصیتی برونگرا و درونگرا
پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع :
مقایسه تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا در میزان  هیجان خواهی بین نوجوانان دختر
 
قالب فایل : word --- تعداد  : 90 صفحه
به همراه جداول و نمودارهای مربوطه و تجزیه و تحلیل توسط نرم افزار spss
 
فصل دوم
مبانی نظری و پیشینه تحقیق
مقدمه:
در این فصل به سه مبحث بنیادی مفاهیم نظری، دیدگاه های نظری و تحقیقات انجام شده در ارتباط با موضوع پژوهش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.در مبحث مفاهیم نظری، تمامی موارد مرتبط با شخصیت و هیجان، از جمله فرهنگ، تعلیم و تربیت انواع هیجان، ابعاد آن و... مورد بررسی قرا می گیرد.سپس در قسمت دیدگاههای نظری، کلیه ی نظریه های موجود در رابطه با هر دو موضوع شخصیت و هیجان، توصیف می گردد.در نهایت، از آنجا که هر تحقیق علمی – کاربردی بر بنیاد تجارب گذشتگان بنا می شود، ما نیز خود را  بی نیاز از تجارب دیگران نمی دانیم. بر این اساس، پژوهش های انجام شده داخلی و خارجی که به نحوی با موضوع تحقیق حاضر مرتبط بوده اند را پشتوانه ی تحقیق جاری قرار می دهیم.
 
 
فصل سوم
روش تحقیق
 
روش تحقیق
روش تحقیق حاضردر این پژوهش  از نوع  بنیادی است.
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها:
انتخاب روش آماری مناسب در پژوهش های مختلف بستگی به سه عامل زیر دارد:
الف/ نوع متغیر وابسته یا مورد اندازه گیری یا جنس آن ( هیجان خواهی): متغیر پیوسته
ب/ مقیاس اندازه گیری متغیر وابسته ( هیجان خواهی): مقیاس فاصله ای
ج/ تعداد گروه ها / مقیاس دو گروهی از دانش آموزان دختر درونگرا  و برونگرا 
با توجه به موارد بالا، جهت بررسی فرضیه ی اول آمار پارامتریک آزمون مقایسه ای میانگین های دو گروه مستقل ( T استودنت) بهترین روش تشخیص داده شده است.همچنین جهت اثبات فرضیه ی دوم نیز از رگرسیون خطی و ضریب همبستگی استفاده شده است که در فصل بعد به تفصیل به اثبات این دو فرضیه پرداخت خواهد شد.
 
 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
تجزیه  و تحلیل داده های جمع آوری شده به منزله ی پل ارتباطی برای رسیدن به تنایج پژوهش می باشد که  معمولاٌ در پخش چهارم گزارش می آید. در این بخش از گزارش، پژوهشگر به توصیف حجم نمونه  بر اساس اطلاعات به دست آمده پرداخته و با اجرای آزمون آماری مناسب در مورد معنا داری رابطه ها و متفاوت ها و تعمم نتایج بدست آمده به جامعه مورد نظر اقدام می کند.در این فصل از پژوهش حاضر نیز با استفاده از نرم افزار SPSS در دو سطح توصیفی  و استنباطی به تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده پرداخته شده است در سطح توصیفی از شاخص های آماری زیر استفاده شده است.
   1-  شاخص های فراوانی (فراوانی، درصد فراوانی، درصد فراوانی تراکمی و...)
   2- شاخص های گرایش مرکزی ( میانگین ، نما و...)
   3- شاخص های پراکندگی ( واریانس، انحراف معیار، خطای استاندارد میانگین و...)
 
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات
مقدمه :
پژوهش علمی، بررسی نظام یافته، کنترل شده، تجربی و انتقادی در مورد     پدیده های طبیعی است که روابط احتمالی بین این پدیده ها، بسیار به وسیله نظریه و فرضیه، هدایت می شوند. ( کرلینجر، 1986)
براساس، پس از طی مراحل مختلف پژوهش علمی، حال قصد داریم پس از بیان خلاصه ای از پژوهش حاضر به بحث های،بررسی و تطبیق یافته های این تحقیق با تحقیقات و نظریه های پیشینیان بپردازیم.
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :50هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان
 

دانلود پایان نامه رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی در دانشجویان 

دانلود پایان نامه رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی در دانشجویان  رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی بررسی رابطه بین هوش هیجانی و کیفیت زندگی  مقایسه هوش هیجانی و کیفیت زندگی دانشجویان  پایان نامه با موضوع هوش هیجانی و کیفیت زندگی تعریف هوش هیجانی

 
فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه    
بيان مسئله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
تعاريف اصطلاحات
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش    
بخش اول: هوش هیجانی
 بخش دوم: کیفیت زندگی
 بخش سوم: پیشینه پژوهش
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه و روش نمونه برداری
ابزار جمع آوری داده ها
روش تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهش
منابع
 
 
دانلود پایان نامه رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی در دانشجویان
دانلود پایان نامه با موضوع :
رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی در دانشجویان 
قالب فایل : word  --- تعداد 120 صفحه
به همراه جداول ونمودارهای مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها
 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
 
مقدمه
قبل از پرداختن به مفاهيم زير بنايي هوش  هيجاني ابتدا بايد به تعريفي از آن پرداخت،     واژه اي كه روان شناسان و فلاسفه بيش از يك قرن درباره ي معناي دقيق آن به بحث و جدل پرداخته اند . ريشه واژه ي هيجان ، فعل لاتين ״motive״ به معناي حركت كردن است كه با اضافه شدن پيشوند״e״به آن معناي ضمني دور شدن مي بخشد و نشان مي دهد كه در هر هيجان ،گرايشي به عمل كردن نهفته وجود دارد (فولكمن به نقل از پارسا،1385) . در فرهنگ لغت اكسفورد معناي لغوي هيجان چنين تعريف شده است : ״ هر تحريك يا اغتشاش در ذهن ، احساس ، عاطفه ، هدايت ، هر حالت ذهني قدرتمند يا تهييج شده ״ (اعتصامي،1386) ؛ همچنين درفرهنگ جامع روانشناسي هيجان اين گونه تعريف شده است ، هيجان ها معمولا واكنش كوتاه مدت ، شديد و مقطعي به شمار مي آيند  و از خلق كه حالت مسلط و دوام يافته در شخص مي باشد ، متمايز هستند .
 
 
اهداف تحقیق: 
هدف کلی
1- تعیین رابطه هوش هیجانی و کیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد
اهداف فرعی
1-تعیین رابطه بين مولفهخلق عمومی وکیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد
2-تعیین رابطه بين مولفه درون فردی وکیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد
3-تعیین رابطه بين مولفه مدیریت استرس وکیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد 
4-تعیین رابطه بين مولفه بین فردی وکیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد 
5-تعیین رابطه بين مولفه سازگاری وکیفیت زندگی دانشجویان دانشگاه ازاد 
 
فصل دوم
مبانی نظری
پژوهش
 
مقدمه:
در این فصل محقق بر ان شده است تا ازدیدگاههای نظری و پیشینه مطالعاتی تحقیق آنچنان که در خور و شایسته موضوع تاب آوری در حوزه روانشناسی می باشد صحبت به میان آورد به همین منظور این فصل به سه قسمت تقسیم شده است . در بخش اول مفاهیم و مبانی هوش هیجانی مورد بحث قرار گرفته است. در بخش دوم به تاب آوری پرداخته شده است و در بخش سوم محقق از سوابق مطالعاتی متناسب با موضوع هم در داخل متن و هم در انتهای فصل به عنوان یک بخش مجزا  استفاده کرده است. 
 
 
فصل سوم
روش پژوهش
روش تحقیق
روش تحقیق حاضردر این پژوهش  از نوع  همبستگی است.که در حيطه پژوهش هاي توصيفي است که در آن محقق مي کوشد با کمک ابزارهايي که در اختيار داردمتغیرها را مورد اندازه گيري قرار داده , روابط بين آنها را کشف نمايد ( دلاور، 1384).
 
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها 
       در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی ودر صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.در ضمن برای پاسخ های داده شده جدولی ترسیم وتحلیل صورت گرفته است.در این تحقیق از آزمون همبستگی پیرسون استفاده شده است.
 
فصل چهارم
 
تحلیلیافته ها
دراین فصل نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (فراوانی،ميانگين، انحراف معيار و) و همبستگی پیرسون برای تحلیل فرضیه ها استفاده شده است.
 
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهاد ها
مي توان نتيجه گرفت كه اين يافته با تحقيقات سیدنی(2008) همسو مي باشدكه بر اساس پژوهش او افراد داراي خود آگاهي در شرايط اضطراري ،پاسخهاي هيجاني منفي كمتري را تجربه مي كنند. بنابرنظر مايرو سالووي (1990) توانايي نظارت بر احساسات در هر لحظه براي بدست آوردن بينش روانشناختي و ادراك خویشتن نقش تعيين كنند ه دارد ناتوانايي در تشخيص احساسات راستين،مارا به سردرگمي دچار مي كند افرادي كه نسبت به احساسات خود اطمينان بيشتري دارند ،بهتر مي توانند زندگي خويش را هدايت كنند اين افراد درباره احساسات واقعي خود درزمينه انخاذ تصميمات شخصي ،احساس اطمينان بيشتري دارند بنابر نظر مايرافراد خود آگاه داراي خصوصيات زير هستند كه توجه به آنها مي تواند درك مارا از رابطه درون فردی و هوش بهر بالا وسعت ببخشد .
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :60 هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان

 

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع  رتبه بندی تعیین رشته و عوامل مرتبط در گرايش هنرجویان به شاخه فني و حرفه اي و كاردانش 

 بررسی تعیین رشته و عوامل مرتبط در گرايش هنرجویان  اولویت بندی عوامل مرتبط در گرايش هنرجویان به شاخه فني و حرفه اي و كاردانش شاخه فنی و حرفه ای علل گرايش دانش آموزان به شاخه فني و حرفه اي  دلایل انتخاب رشته دانش اموزان دبیرستان
 
 فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه
بيان مسئله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
سوالات پژوهش
تعاريف مفاهيم و واژگان
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش
فصل سوم : روش انجام پژوهش
مقدمه
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه آماری و حجم نمونه
ابزار جمع آوری داده ها
روش تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل داده ها
مقدمه
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهاد ها
مقدمه
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهش
فهرست منابع
منابع فارسی
منابع خارجی
 
 
 
بررسی علل انتخاب رشته دانش اموزان
 
پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع:
رتبه بندی تعیین رشته و   عوامل مرتبط در گرايش هنرجویان به شاخه فني و حرفه اي و كاردانش 
 
قالب فایل : word  --- تعداد 199 صفحه
به همراه جداول و نمودارهای مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
 
 
 
چکیده
پژوهش حاضر با هدف  اولویت بندی  عوامل مرتبط در گرايش هنرجویان به شاخه فني و حرفه اي و كاردانش و اولويت بندي این عوامل انجام گرفته است. 
 
کلید واژه: انتخاب رشته، عوامل فردی و اجتماعی، هنرجو،شاخه فنی و حرفه ای
 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه
   امروزه اهمیت کسب علم ودانش برکسی پوشیده نیست . شواهد زیادی وجود دارد که علم وآگاهی به یک جامعه عزت ، واقتدار بخشیده وبالعکس جهل ونادانی جوامع را به ورطه سقوط کشانده است . بنابراین تردید ی وجود ندارد که برای دستیابی به دانش سودمند ومطابق با فطرت از هیچ تلاشی نباید فرو گذار بود ( نجفی،1385).
 
اهداف تحقیق:
مطالعه و شناخت عوامل مرتبط در گرايش دانش آموزان به شاخه فني و حرفه اي و كاردانش با تاكيد بر اولويت بندي آنها
 
سوالات تحقيق: 
در این پژوهش به منظور اینکه تمامی عوامل موثر در انتخاب رشته که در بیان مساله به آن اشاره شده است تحت پوشش قرار گیرد به طرح دو سوال اصلی و پنج سوال فرعی پرداخته می شود.
 
 
 فصل دوم
    مبانی نظری وتجربی             
            پژوهش
مقدمه
به منظور تشریح پیشینه و مبانی نظری پژوهش این فصل به سه بخش تقسیم شده است. در بخش اول، بحث به اموزش متوسطه و شاخه های فنی و حرفه ای اختصاص یافته است در بخش بعدی پیرامون نظریات مختلف مرتبط با موضوع صحبت به میان اورده شده است و در انتهای فصل به تحقیقات موجود در داخل و خارج کشور اشاره شده است. 
 
 
 فصل سوم
روش انجام
پژوهش
مقدمه
در این فصل با توجه به موضوع پژوهش واینکه روش تحقیق حاضر زمینه یابی است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه گیری، روش جمع آوری اطلاعات، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.
 
 
روش تحقیق:
در اين تحقيق از روش پيمايشي يا زمينه يابي  استفاده شده است. 
در پژوهش زمينه یابی توجه محقق بيشتر به آن نكات و عوامل مهم ويا با معني است كه به صورتي در شناخت گذشته و حال يا مطالعه ميزان تغييرات موثر است(نادري وسيف نراقي،1385).
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها: 
       در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی و در صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.در ضمن برای پاسخ های داده شده در هر گروه سنی جدولی ترسیم و مقایسه صورت گرفته است.
      روال کار به این صورت بوده است که بعد ازاجرای پرسشنامه و جمع آوری اطلاعات به منظور آزمون فرضیه های تحقیق در همورد هر سوال ابتدا جدول توزیع فراوانی و درصد پاسخهای هنرجویان به تفکیک مشخص شده و سپس جهت انجام محاسبات آماری، پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات با توجه به فراوانی شان در مقوله هایی تقسیم بندی گردیده اند.
در این تحقیق  به منظور تحلیل سوال اصلی اول تحقیق و سوالات فرعی تحقیق از روش خی دو،و تحلیل سوال اصلی دوم تحقیق از آزمون رتبه ای فریدمن به منظور رتبه بندی عوامل استفاده شده است. 
             
 
فصل چهارم
 
تجزیه و تحلیل داده ها
مقدمه
تجزیه وتحلیل به عنوان فرآیندی از روش علمی، یکی از پایه های اساسی هر روش تحقیقی است. به طور کلی تجزیه و تحلیل عبارت است از روشی که از طریق آن کل فرآیند پژوهشی از انتخاب مسئله تا دسترسی به یک نتیجه هدایت می شود. پژوهشگر برای پاسخگویی به مسئله تدوین شده و یا تصمیم گیری در مورد رد یا تأیید فرضیه ای که صورت بندی کرده است. از روش های مختلف تجزیه و تحلیل استفاده می کند. در این فصل داده های تحقیق با استفاده از روش های علمی، در جهت بررسی سؤال های پژوهش مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پس از ملاحظه پاسخ ها و ثبت داده ها در محیط نرم افزار و استخراج نتایج آن، با توجه به ماهیت هر سؤال پژوهشی ابتدا اطلاعات توصیفی ارائه می شود و در بخش بعدی، داده ها مورد تحلیل قرار می گیرند.              
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهاد ها
براي جمع آوري داده ها از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شد. براي تجزيه و تحليل داده ها از نرم افزار SPSS  استفاده شد. در اين پژوهش از روش هاي آماري توصيفي ، آزمون خي دو،tتك نمونه اي ورتبه اي فريدمن شد. در اين بخش به تحليل و بررسي يافته هاي پژوهش مي پردازيم. بدين ترتيب محقق با طرح سوالات پژوهش و ارائه نتايج و يافته هاي آماري به بررسي، تحليل و ارزيابي داده ها پرداخته و در مرحله نهايي به بيان محدوديت هاي پژوهش اقدام نموده است و سپس به طراحی یک الگو و مدل جهت ترغیب دانش آموزان یه شاخه فنی و حرفه ای  اشاره کرده است.
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :60 هزار تومان
قیمت : 30 هزار تومان
 

تعداد صفحات : 10

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پروژه، پایان نامه و کاراموزی های دانشجویی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • طرح توجیهی/مقاله/پروژه

 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 612
 • کل نظرات : 658
 • افراد آنلاین : 11
 • تعداد اعضا : 2998
 • آی پی امروز : 893
 • آی پی دیروز : 1130
 • بازدید امروز : 4,704
 • باردید دیروز : 5,262
 • گوگل امروز : 760
 • گوگل دیروز : 1024
 • بازدید هفته : 9,966
 • بازدید ماه : 137,095
 • بازدید سال : 758,353
 • بازدید کلی : 2,662,869
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.