loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه رشته حقوق\"جدیدترین پروژه و پایان نامه رشته حقوق\"کارشناسی و ارشد\"دانلود رایگان پایان نامه رشته حقوق\"

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


پایان نامه کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته حقوق گرایش: فقه و مبانی حقوق اسلامی  با موضوع  بررسی تطبیقی مفطرات روزه از دیدگاه مذاهب اسلامی

مقدمه: تاریخ روزه ، برای اولین بار در اسلام به سال ۶ ه.ق می رسد، زمانی که پیامبر صلی الله علیه و آْله و سلم پس از صلح حدیبیه، راهی مدینه شدند، ایشان در مدینه اعمال ماه رمضان و سپس شوال را بجا آوردند. اسلام جایگاه خاصی برای روزه قائل می باشد، تا آنجا که در حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آْله و سلم یکی از ستون های محکمی که اسلام برآن استوار گردیده را، روزه داری در ماه رمضان می شمردند. و در جایی دیگر یکی از سه ساحت بهره برداری از اسلام را روزه می دانند. 
روزه گرفتن تنها متعلق به دین اسلام نمی باشد، در قرآن کریم آمده: « ... روزه بر شما واجب شده، همانطور که بر اقوام قبل از شما واجب شده بود.»طبق این آیه روشن می شود که روزه در همه ادیان پیشین وجود داشته. خداوند برای شفاف نمودن بیشتر این موضوع به ذکر نمونه ای از آن در قرآن می پردازد، قرآن کریم به جریان تولد حضرت عیسی اشاره نموده و خطاب به حضرت مریم می فرماید: « .... اگر کسی از آدمیان را دیدی، بگو برای خدا روزه نذر کرده ام » پیام آیه عنایت خاصی است که خداوند به روزه دارد و آنرا به افراد برگزیده خود سفارش می نمایند. 
 
بیان مساله : روزه از جمله اعمال عبادي است كه خداوند به آن امر فرموده است كه در آن، انسان در طول مدت معين و ساعات خاصي از شبانه روز، از خوردن و آشاميدن و ... در برخي موارد، حتي صحبت كردن دست مي‌كشد. روزه در گام اول عبارت است از حفظ شكم و شهوت از خوردن و آشاميدن و بهره گيري از غريزه جنسي و رعايت آداب ظاهري كه در توضيح المسائل‌ها بيان شده( منصوری،1385).
 
هدف  پژوهش: هدف از این پژوهش تطبیق مفطرات روزه از دیدگاه مذاهب پنج گانه اسلامی( حنفی ، مالکی ، شافعی، حنبلی و شیعه) و تعیین اختلاف در فرق اسلامی پیرامون وفطرات روزه می باشد. 
 
 
کلمات کلیدی :  
دانلود پایان نامه فقه و مبانی حقوق اسلامی ، مذاهب چهارگانه و مذهب شیعه ، روزه از دیدگاه اسلام و قران ، دانلود پایان نامه بررسی تطبیقی مفطرات روزه از دیدگاه مذاهب اسلامی ، 
 
 
فصل دوم مبانی نظری پژوهش :
در اين فصل محقق به تشريح روزه پرداخته است . بدين منظور پيرامون  روزه ( تعاريف، شرايط ، تاريخچه و ..)  صحبت شده است .
 
تعريف روزه : صيام (روزه) در لغت به معناي امساك از چيزي; مانند كلام يا طعام است و اما در اصطلاح شرعي، كفّ و امساك از مفطرات، با نيت مي باشد. اين كه آيا نيّت جزو مقوّم و داخل درحقيقت روزه است يا خير؟ ميان مذاهب اسلامي اختلاف است. مالكيه و شافعيه نيت را در حقيقت روزه داخل مي دانند، ولي مشهور در نزد اماميه و همچنين نزد حنفيه و حنبليه، نيت از شرايط محسوب مي شود و در تعريف آن نيست. محقق حلي(رحمه الله) در شرايع آورده است: «الصوم هوالكفّ عن المفطرات مع النية و هي إمّا ركن فيه و إمّا شرط في صحّته و هي بالشرط أشبه ». 
پیامبر اکرم(ص) می‏فرماید: «انما سمی الرمضان لانه یرمض الذنوب؛ ماه رمضان به این نام خوانده شده است، زیرا گناهان را می‏سوزاند .
 
دانلود پایان نامه اماده رشته حقوق الهیات فقه اسلامی
پایان نامه کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته حقوق( MA) گرایش: فقه و مبانی حقوق اسلامی
موضوع:
بررسی تطبیقی مفطرات روزه از دیدگاه مذاهب اسلامی
 
قالب فایل : word --- تعداد 89 صفحه
 
 فصل سوم روش پژوهش :
مقدمه: در این فصل روش شناسی تحقیق مورد بررسی قرار می گیرد.روش تحقیق مبحثی بسیار مهم است و تصویری از چگونگی انجام تحقیق،منابع مورد استفاده، نتیجه گیری در اختیار ما قرار می دهد.به همین دلیل ما در این فصل به بررسی و شرح نوع و روش تحقیق می پردازیم.
 
روش تحقیق: با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این پژوهش،یک تحقیق توصیفی است.
در تحقیقات توصیفی محقق به دنبال چرایی بودن موضوع نیست.محقق می خواهد بداند پدیده،متغیر،شیء و یا مطلب چگونه است.به عبارت دیگر تحقیق توصیفی،وضع موجود را بررسی می کند و به بررسی منظم و نظام دار وضعیت حال یک موضوع می پردازد و ویژگی ها و صفات ان را مطالعه و در صورت لزوم ارتباط بین متغیرها را بررسی می نماید.(دلاور،، ص 47.1384).
 
 
 فصل چهارم مذاهب فقهی
 
مذاهب چهارگانه :  همانطور که در فصل اول عنوان شد بر اساس بينش عامه كه صحابه را مرجع علمي پاسخگويي به نيازهاي فقهي مي شمردند، پس از ارتحال نبي اعظم(صلي الله عليه وآله وسلم) صحابه در مناطق مختلف بلاد اسلامي پراكنده شدند و مرجعيّت مردم را به دست گرفتند، ليكن آنان در آنچه از پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم) نقل مي كردند متفاوت بودند و همه آن ها به طور يكسان محضر آن حضرت را درك نكرده و از گفتار و كردار و سيره ايشان مطلع نبودند. از اين جهت هر يك از آن ها بر حسب درك و فهم خود و به اندازه اي كه توانسته بودند با پيامبر خدا(صلي الله عليه وآله وسلم)نشست و برخاست داشته باشند، از شريعت بهره گرفته و احكام فقهي را به دست آورده بودند; لذا در مقام پاسخگويي به استفتائات و پرسش هاي مردم، ميان آن ها تفاوت ديدگاه زيادي پديد آمد و بدين صورت، هنوز قرن اول اسلامي به پايان نرسيده بود كه دو مكتب فقهي در ميان مذهب عامه رايج گرديد:
الف) مكتب اهل حديث
مكتب اهل حديث در حجاز و به ويژه در مدينه پديد آمد. پرچمداران اين مكتب، سه فقيه معروف، همچون سعيد بن مسيب(م 942)، عروة بن زبير(م 94)، قاسم بن محمد(م 106) بودند كه سعيد بن مسيب را بايد از برجسته ترين آنان شمرد. اگرچه گفته شده، پيش از اين سه نفر; عباس، زبير، عبدالله بن عمر، از پرچمداران مكتب حديث بوده اند. مكتب اهل حديث، پس از پيدايش، توسط عده اي از بزرگان; مانند مالك، شافعي و احمد بن حنبل حمايت و گسترش يافت.شيوه و منهج اصلي مكتب اهل حديث، پذيرش و قبول نص بود. آن ها در مسائل فقهي به كتاب خدا و سنت پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم) رجوع مي كردند و در صورت فقدان نص، به آثار صحابه و در نهايت بر طبق رأي و فكر شخصيِ خويش عمل مي كردند و آن را «اجتهاد» مي ناميدند. ايشان برخلاف اهل رأي، سنت را مستقل از قرآن در تشريع احكام مي شمردند ولذا تخصيص قرآن با خبر واحد را مجاز مي دانستند و براي عمل به خبر واحد، شرايط خاصي جز وثاقت و حافظ بودن راوي قائل نبودند . البته درميان خود اهل حديث، گرايش هاي مختلفي به تدريج بروز كرد كه در ادامه به آن ها خواهيم پرداخت.
 
فصل پنجم نتیجه گیری
 
بحث: مباحث روزه از ديدگاه مذاهب اسلامي 
 اقسام روزه :  مذاهب اسلامي (جز حنفيه) معتقدند روزه چهار قسم است: 1. واجب; مانند روزه ماه رمضان و روزه كفاره و نذر 2. روزه مسنون و مستحب 3. روزه مكروه 4. روزه حرام و محظور. اما حنفيه اقسام مختلفي را ذكر كرده اند; عده اي از آن ها روزه را هشت قسم و برخي هفت قسم دانسته اند.بعضي از حنفيه، روزه نذري را واجب شمرده اند نه فرض. همچنين از نظر آن ها روزه مستحب پس از شروع، واجب است آن را تمام كند و اگر افطار كرد، بايد آن را قضا كند. روزه اعتكاف نيز چنين است 
وجوب روزه ماه مبارك رمضان 
 در کلیه مذاهب اسلامي از اجماعيات مسلمانان، بلكه از ضروريات اسلام، روزه ماه مبارك رمضان است كه در كتاب و سنت نيز به آن تصريح شده است. ( 1 )
مبطلات روزه ازنگاه شیعه
روزه دار بايد از اذان صبح تا مغرب از برخى كارها بپرهيزد و اگر پرهيز نكند, روزه اش باطل مى شود, به مجموعهء اين كارها( مُبطلاتِ روزه )گفته مى شود, كه عبارتند از:
1- خوردن و آشاميدن 
2- دروغ بستن به خدا و پيغمبر (ص ) و جانشينان آن حضرت (ع 
3-رساندن غبار غليظ به حلق 
4-فرو بردن تمام سر در آب 
5-قى كردن 
6-آميزش 
7- استمناء.
8- باقى ماندن بر جنابت و حيض و نفاس تا اذان صبح 
9-اماله كردن با چيزهاى روان   
 
الف :خوردن و آشاميدن 
 اگر روزه دار عمداً چيزى بخورد يا بياشامد, روزه اش باطل مى شود هر چند خوردن و آشاميدن آن معمول نباشد; مانند خاك و نفت
 اگر كسى عمداً چيزى را كه لاى دندانش مانده است فرو برد, روزه اش باطل مى شود
 فرو بردن آب دهان , روزه را باطل نمى كند, هر چند زياد باشد. 
 اگر روزه دار به سبب فراموشى (نمى داند روزه است ) چيزى بخورد يا بياشامد, روزه اش باطل نمى شود. 
 انسان نمى تواند, بخاطر ضعف , روزه را بخورد ولى اگر ضعف او به قدرى است كه معمولاً نمى شود آن راتحمل كرد, خوردن روزه اشكال ندارد.
 فرو بردن اخلاط سر و سينه , تا به فضاى دهان نرسيده روزه را باطل نمى كند, ولى اگر داخل فضاى دهان شود, احتياط واجب آن است كه آن را فرو نبرد. 
 
 
 
فهرست مطالب                                                                                                                                                          
مقدمه                                                                                     
فصل اول : طرح پژوهش                                                                                         
بيان مسئله                                                                                        
اهميت و ضرورت انجام پژوهش                                                              
اهداف پژوهش                                                                                  
فرضيه هاي پژوهش                                                                            
تعاريف مفاهيم و واژگان                                                                        
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش
مقدمه   
تعاریف
مراتب روزه
شرایط روزه
 فواید روزه                                                                                          
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
مقدمه                                                                                           
روش پژوهش                                                                                 
نوع پژوهش
روش تحلیل یافته ها 
فصل چهارم :مذاهب چهارگانه و مذهب شیعه
امامیه
مذهب حنفیه
مذهب شافعی
 مذهی مالکی
مذهب حنبلی
 
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 
مقدمه                                                                                            
بحث 
نتیجه گیری                                                                            
فهرست منابع                                                                                   
فارسی                                                                                           
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 20 هزار تومان
 
                                                                                
 

دانلود مقاله با موضوع   آینده پژوهی در عدالت کیفری 
 
جهان معاصر، آوردگاه تحولات شگرف و شتابنده شده است و تغییرات چنان غافلگیر کننده و برق آسا از راه می رسند که حتی لحظه ای درنگ می تواند به بهای گزاف غافلگیریِ راهبردی در عرصه های گوناگونِ فردا تمام شود و این خطر وجود دارد که اگر رویکردهای خود را متناسب با تهدیدها و فرصت های ناشی از این تحولات طراحی نکنیم، مسائلِ مطرح در این حوزه ها را به دقت و با موشکافی لازم مورد مطالعه و پژوهش مستمر ندهیم ، در آینده به مشکلاتی به مراتب بیشتر و بزرگ تر از مشکلات امروز مبتلا شویم. در چنین شرایطی طبیعی است که باید نسبت به حوزه های سرنوشت ساز و تأثیر گذاری که تأثیر مستقیم و اساسی بر زندگی دارد، حساسیت بیشتری به خرج دهیم.یکی از این حوزه ها حساس و مهم که تأثیرات همیشگی آن بر زندگی انسان غیر قابل انکار بوده است و بدون هیچ گونه اغراقی، مسائل مربوط به آن یکی از بزرگ ترین دغدغه های بشریت- به ویژه در دوران معاصر است جرم و راهکارهای مقابله با آن است. 
 
کلمات کلیدی : آینده پژوهی -  آینده پژوهی کیفری -  وقوع جرم -  آینده نگری 
 
فهرست: 
چکیده ............................................................................................1
مقدمه............................................................................................ 2
گفتار اول:چیستی آینده پژوهی : ......................................................4
بند اول:مفهوم آینده پژوهی ..............................................................4
بند دوم:اصول ناظر بر آینده پژوهی ....................................................5
تفاوت آینده پژوهی با طالع بینی و بینش استراتژیک ...........................5
بند سوم:اهمیت آینده پژوهی ............................................................6
بند چهارم:مزایا و توانمندی های حاصل از آینده پژوهی........................ 7
بند پنجم:اهداف آینده پژوهی .............................................................7
بند ششم:مهم ترین و معتبرترین روش های آینده پژوهی .....................8
الف- سناریو سازی ...........................................................................8
ب- دیده بانی آینده ............................................................................9
ج- دلفی ...........................................................................................9
د- پس نگری از آینده به امروز .............................................................9
ه- درخت رابطه ................................................................................10
و- توفان فکری (هم اندیشی) ...........................................................10
ز- تجزیه و تحلیل روندها ....................................................................10
ح- تجزیه و تحلیل پیش ران ها........................................................... 10
ط- برنامه ریزی بر پایه فرض ..............................................................11
گفتار دوم:عدالت کیفری آینده محور ....................................................12
چگونگی استفاده از آینده پژوهی در مدیریت عدالت کیفری ..................14
چرا پس نگری از آینده به امروز؟......................................................... 15
نتیجه گیری: .....................................................................................17
پیشنهاد ............................................................................................18
فهرست منابع................................................................................... 19
 
دانلود مقاله با موضوع آینده پژوهی در عدالت کیفری
 
مفهوم آینده پژوهی
آینده پژوهی شاخه ای از علم و فناوری است که با کشف و طراحی آینده و شکل بخشیدن به دنیای مطلوب فردا سروکار دارد. آینده پژوهی دانش و معرفت شکل بخشیدن به آینده، به شیوه ای آگاهانه، عاملانه و پیش دستانه است که انسان را از غافلگیری در برابر توفان سهمگین تغییرات و پیشرفت های سرسام آور آینده محافظت می کند در آینده پژوهی، همواره سخن از آینده ها است و آینده پژوهان باور دارند که فراروی هر فرد، سازمان و یا جامعه ای، آینده هایی متفاوت وجود دارد و آینده مطلوب را باید طراحی و معماری کرد. این دانش به انسان می آموزد که چگونه آینده ای مطلوب را برای سازمان و یا جامعه خود ترسیم کند. آینده پژوهی دانش و معرفتی است که دید را نسبت به رویدادها، فرصت ها و چالش های احتمالی آینده باز می کند و از طریق کاهش ابهادها و تردیدهای فرساینده، توانایی انتخاب های هوشمندانه را افزایش و اجازه می دهد تا بدانیم که به کجاها می توانیم برویم (آینده های اکتشافی) و به کجاها باید برویم (آینده های اکتشافی) و به کجاها باید برویم (آینده های هنجاری) و از چه مسیرهایی می توانیم با سهولت بیشتری به آینده های مطلوب خود برسیم (راهبردهای معطوف به خلق آینده) آینده پژوهی هیچ ربی به خیال بافی و فرار از واقیت ها و چالش های امروز ندارد، بلکه راهی برای کشف نظام مند فرصت ها و چالش های حال و آینده است، راهی است برای اندیشیدن به آینده و ابزاری است که ما را برای ساختن آینده مطلوبمان تجهیز می کند. آینده پژوهی با غیب گوی هم نسبتی ندارد. عقلانیت و تحلیل های عقلانی حاکم بر آینده پژوهی فرق اساسی آن با غیب گویی است.
 
موضوع مقاله : آینده پژوهی در عدالت کیفری 
قالب فایل :word  --- تعداد صفحات :19 صفحه
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

 

دانلود پایان نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های فقه  الهیات فلسفه و کلام اسلامی

با توجه به مشکلات دانشجویان و سخت گیری دانشگاه ها در تهیه و تدوین پایان نامه بر آن شدیم تا در زمینه پایان نامه های اماده در شته های حقوق فقه الهیات فلسفه و کلام اسلامی را در اختیار شما دانشجویان با فرمت word قرار دهیم.

 1. فقه و الهیات فلسفه و کلام اسلامی
 2. دانلود پایان نامه با موضوع صبر از دیدگاه اسلام و عهدین

 1. دانلود پایان نامه فلسفه و کلام اسلامی تبیین فلسفی وکلامی توحید افعالی در نهج البلاغه

 2. دانلود پایان نامه كارشناسي ارشد فلسفه و كلام اسلامي شيوه هاي رشد اخلاقي

 3. دانلود پايان نامه فلسفه و كلام اسلامي بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور

 4. دانلود پایان نامه مدیریت بررسی نگرش دینی ( مثبت و منفی ) برتفکرانتقادی دانشجویان رشتۀ علوم تربیتی دانشگاه

 5. دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد علوم قران و الهیات کلیات و تعریف استحاضه

 6. دانلود پايان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن وحديث بررسی روايات تفسيري امام صادق (عليه السلام) در جزء 22 قرآن

 7. دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته اخلاق اسلامی و الاهیات صبر از دیدگاه اسلام و عهدین

 8. دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد حقوق خصوصی وضعیت حقوقی خنثی در حقوق ایران و فقه امامیه

 9. دانلود پايان‌نامه دوره كارشناسي ارشد علوم قرآن و حديث خرافه و راههاي مبارزه با آن از ديدگاه قرآن

 10. دانلود پايان نامه دوره كارشناسي ارشد فلسفه و كلام اسلامي بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور

 11. دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی تبیین فلسفی وکلامی توحید افعالی در نهج البلاغه

دانلود پروژه و پایان نامه در رشته فقه الهیات فلسفه و کلام اسلامی

         حقوق:
 1. دانلود پايان نامه حقوق شروط محدود کننده خریدار

 2. دانلود پایان نامه حقوق وضعیت حقوقی خنثی در حقوق ایران و فقه امامیه word

 3. دانلود پایان نامه رشته حقوق بررسی تعیین و تقویم خواسته با فرمت word

 4. دانلود پایان نامه حقوق جزا و جرم شناسی بررسي مسئوليت كيفري ناشي از اختلالات رواني

 5. دانلود پايان نامه دوره كارشناسي ارشد حقوق جزا و جرم شناسي

 6. دانلود پايان نامه دوره کارشناسی و كارشناسي ارشد حقوق شروط محدود کننده مالکیت خریدار

 7.  
 8. برای دانلود پایان نامه در سایر رشته ها در لینک زیر کلیک کنید

 9. http://www.pnut-ac.ir/

 

دانلود پروپوزال و پایان نامه اماده در رشته فقه الهیات فلسفه و کلام دانلود پایان نامه کامل . دانلود پایان نامه اماده در رشته فقه الهیات فلسفه و کلام اسلامی حقوق دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته  فقه الهیات و فلسفه و کلام دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته فقه الهیات فلسفه کلام اسلامی

دانلود پایان نامه کاملی از رشته حقوق با موضوع مسئولیت کیفری بیماری های ناقل بیماری ایدز و هپاتیت و سایر بیماری های مسری . این پایان نامه 118 صفحه بوده که با فرمت word در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

چکيده :
 ايدز بعنوان يک بيماری نوظهور در عرصه جهانی و گسترش و شيوع آن در دو دهه اخير جامعه بشری را با چالش بزرگ مواجه ساخته   ،  هر روزه افراد بسیاری قربانی این بیماری می شوند ، در این بین افرادی هستند که عامدانه یا غیر عامدانه به گسترش این بیماری و انتقال آن به دیگران مبادرت می ورزند ، در حالی که در حال حاضر هیچ گونه قانون خاصی جهت مقابله با این پدیده دهشتناک در کشور ما وجود ندارد و این بحث پیش می آید که آیا این قبیل افراد مسوولیت کیفری دارند وآیا سیاست کیفری خاصی در این مورد در کشور ما وجود دارد .در این تحقیق به برسی این موضوع می پردازیم که به دلیل حفظ حقوق بزه دیدگان ، ما ناچار از جرم انگاری ، هستیم و می بایست تا زمان تصویب قانو.نی خاص ، کسانی را که مبادرت به انتقال این بیماری می نمایند را با قوانین عام و از قبل موجود مسوول بشماریم و مجازات کنیم .ما در این تحقیق به برسی اهمیت جرم انگاری و ضرورت تصویب قانونی خاص و برسی مصادیق مجرمانه ناشی از انتقال این ویروس می پردازیم.روش تحقیق ، تحلیلی ، استنباطی است و کلید واژهای آن عبارت است از:  
   ایدز،هپاتیت، مسوولیت کیفری، قتل ،  انتقال بیماری
دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع مسئلیت کیفری بیماری های ناقل ایدز و هپاتیت.

پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق

با موضوع :

مسئولیت کیفری بیماریهای ناقل ایدز و بیماری های مسری

تعداد صفحات :118 صفحه  قالب فایل :wordفهرست مطالب
عنوان    صفحه

مقدمه     
بیان مساله      
انگیزه انتخاب موضوع    
سوالات تحقیق    
فرضیه های تحقیق
پیشینه
روش تحقیق
طرح تحقیق    

فصل اول: کلیات    
مبحث اول: مفاهیم
گفتار اول:  مفاهیم لغوی
1-1-1-1. اچ آی وی ( HIV )
1-1-1-2 .هپاتیت
گفتار دوم:  مفاهیم اصطلاحی
1-1-2-1. ایدز  
1- 2-2-1. زیست شناسی ایدز
1- 3-2-1 . اچ آی وی  سبب ایدز
1-4-2-1 . اچ آی وی  مثبت
1-5-2-1 . دوره کمون
 1-6-2-1. مرحله علامت دارعفونت
 1-7-2-1. بیماری های ناشی ازعفونت
 1-8-2-1 .هپاتیت
 1-  9-2-1. هپاتیت آ (A)
 1-10-2-1.هپاتیت ب (B)
 1-11-2-1.هپاتیت ب (B) مزمن    
 1-12-2-1. آلودگی بدون علانت
  1-13-2-1.همهپاتیت س (C)
 گفتار سوم: راهای انتقال بیماری
 1- 1-3-1. انتقال ایدز
 1- 2-3-1. انتقال هپاتیت
گفتار چهارم: ارتباط هپاتیت ب ( B) و ایدز
گفتار پنجم:  پیشینه بیماری
 1-1-5-1. ایدز
1-2-5-1. هپاتیت
مبحث دوم : مبانی جرم انگاری

فصل دوم: مسوولیت کیفری
مبحث اول: ارکان و شرایط تحقق جرم
گفتار اول: رکن قانونی
گفتار دوم: ضرورت اعمال مجازات
مبحث دوم: ارکان انتقال بیماری
گفتار اول: قتل عمد
2-2-1-1. انتقال ارادی ویروس با قصد قتل
.2-1-2-2 انتقال ویروس بدون قصد قتل
 .3-1-2-2تاثیر فوت جانی یا مجنی علیه  
 .1-3-1-2-2فوت جانی قبل از فوت مجنی علیه
 .2-3-1-2-2فوت مجنی علیه قبل از فوت جا
.4-1-2-2 اقدام مجنی علیه ، علیه خود
.5-1-2-2کتمان بیماری
.1-5-1-2-2رکن مادی
.2-5-1-2-2رکن روانی
گفتار دوم: سم دادن و سرایت بیماری در فقه
.1-2-2-2 سم دادن
.2-2-2-2 قتل به سرایت
گفتار سوم: قتل شبیه عمد
.1-3-2-2 رکن مادی
.2-3-2-2 رکن روانی
.3-3-2-2 قصد سرایت بدون قصد قتل
گفتار چهارم: قتل در حکم شبیه عمد
 .1-4-2-2 قتل ناشی از ترک فعل
 .2-4-2-2 انتقال ایدز به موجب تقصیر
.3-4-2-2 مسوولیت کیفری پزشک
گفتار پنجم: قتل خطای محض
.1-5-2-2 انتقال توام با آلودگی
.2-5-2-2 انتقال با عدم احتمال آلودگی
گفتار ششم: رابطه علیت
گفتار هفتم: دخالت در وقوع جرم
. 1-7-2-2 شرکت در قتل
 .2-7-2-2دفاع مشروع

فصل سوم: برسی مصادیق مجرمانه ناشی از انتقال بیماری
.1-3 انتقال بیماری آمیزشی
.2-3 شروع به قتل
.3-3 قتل
.4-3 ایراد ضرب و جرح عمدی
.5-3 پاشیدن اسید
 .6-3تهدید علیه بهداشت عمومی
 .7-3محاربه
مبحث اول: آثار کیفری انتقال بیماری
گفتار اول:  رضایت مجنی علیه
.1-1-1-3 علم مجنی علیه
 .2-1-1-3جهل مجنی علیه
گفتار دوم: ابراء جانی
گفتار سوم: ارش
- بررسی پرونده معروف به هموفیلی ها
گفتار چهارم : نظریه کمسیون حقوقی و قضای دادگستری
نتیجه گیری
پیشنهاد

 

مقدمه
بيماري ايدز كه به بيماري قرن  نيز شهرت دارد، بيماري نو ظهوري است كه مردم جوامع مختلف دنيا را با آلودگي خود تهديد به مرگ مي كند. اين بيماري خطرناك كه در سال هاي اخير شيوع غافلگير كننده اي داشته و محققان و پزشكان را به تفكر و چاره جويي وا داشته است، نوعي بيماري مسري و واگيردار است كه تاكنون آمار دقيقي از تعداد مبتلايان به آن در جهان ارائه نشده است. اما همين آمارهاي تخميني كه رقم ده ميليون نفر را اعلام نموده اند، اين تذكر را داده كه هيچ قطعيت در اين آمار وجود ندارد و چه بسا بيش از اين تعداد مبتلاياني باشند كه خود نيز از بيماري خود آگاهي ندارند.
  تماس جنسي عامل بيش از 70 درصد موارد ابتلا به ايدز مي باشد. و حدود 17 درصد از مبتلايان به ايدز در غرب را معتادان تزريقي تشكيل مي دهند.
براي مقابله با اين بيماري خطرناك و جلوگيري از همه گير شدن آن به كل جهان، تدابيري توسط متخصصان علم پزشكي و سازمان بهداشت جهاني (WHO) انديشيده شده است. طبق توصيه بسياري از متخصصان و گزارش سازمان بهداشت جهاني، بهترين شيوه مقابله با شيوع ويروس ايدز و ايمني از آن پيشگيري مي باشد.
در حال حاضر، بيشترين مناطق از جهان كه ايدز در آن ها در حال گسترش و همه گير شدن است، به ترتيب: آفريقا، امريكا، اروپا و آسيا، به خصوص هند است. بر اساس آمار منتشر شده توسط مركز كنترل بيماري هاي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي در 31 خرداد 1385 تعداد كل موارد ابتلا به ويروس HIV در ايران رقم 13357 نفر رانشان مي دهد و تعداد كل موارد فوت تا تاريخ مذكور، 1624 نفر است. در اين تكاپوي جهاني به منظور كنترل اين بيماري ،نقش و كاركرد رشته ارزشمند حقوق- علي‌الخصوص حقوق كيفري- در خور اعتنا و توجه بوده و نسبت به ساير رشته‌ها نيز ممتاز مي‌نمايد. اصولاً حقوق و قواعد حقوقي متاثر از اوضاع و احوال و نيازهاي اجتماعي بوده و وظيفه آن نيز وضع و كنترل هنجارها و پاسخ به همين نيازهاست. از اين رو است كه به حقيقت نمي‌توان از كنار چنين حربه‌اي در مقابل چنين معضلي به آساني و بي‌اعتنا گذر نمود. عمده تلاشهايي كه در اين رابطه و در مقابله با تعريف و يا انتقال بيماري ايدز صورت پذيرفته است، ناظر بر اعمال سياستهاي كيفري در قلمرو حقوق جزا بوده و تلاش شده با فرض مسووليت براي ناقل آن اندكي از سرعت شيوع اين بيماري‌ كاسته شود. در اين فرض اميد مي‌رود كه اعمال مجازات بر انتقال ايدز بتواند چنين قصدي را در اذهان مبتلايان، منتفي نموده و ترس از مجازات و مكافات عمل، اين گروه را از اجراي اهداف مجرمانه خويش بازدارد. با اجراي مجازاتها نيز اين انتظار مي‌رود كه آثار عبرت انگيز آن در تعديل تمايلات بزهكارانه ديگران مؤثر افتد و  كساني را كه چنين افكاري در ذهن مي‌پرورانند، از حركت باز ايستاند. اينكه چرا ايدز با ظهور خود توانسته است بيش از ساير بيماريها اعمال سياستهاي كيفري را توجيه بردار نمايد به دليل ويژگي‌هاي خاص اين بيماري است.

 

دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع مسئولیت کیفری بیماریهای ناقل ایدز
 

بیان مسائله
یکی از اقسام جرایم علیه تمامیت جسمانی و سلامت انسان ایجاد صدمات بدنی و جانی ناشی از سرایت است این شیوه از جنایت از گذشته های دور، از قبیل مسموم کردن با سم ویا سرایت جراحت رایج بوده است ودر حال حاضر با توجه به گسترش روابط اجتماعی و پیشرفت علوم و فنون ، حالت پیچیده تر و خطرناک تری یافته است. یکی از مصادیق نسبتا خطرناک آن که زندگی و آرامش و جان بشری را در جامعه امروز مورد تهدید قرار داده ، مساله ایدز است.

انگیزه انتخاب موضوع
با ظهور بيماري ايدز و با توجه به حساسيت افراد جامعه نسبت به اين بيماري، هميشه اين سئوال در ذهن نگارنده مطرح بوده است كه بيماري مزبور چه محدوديت هايي را مي تواند در رفتار مبتلايان به آن ايجاد نمايد و آيا مردم نيز به مبتلايان اين بيماري نگاه متفاوتي از ساير بيماران خواهند داشت يا خير؟

 

سئوالات تحقيق
سئوال هاي اصلي تحقيق عبارتند از:
1.اعمال مجازات بر ناقلین عمدی امراض مسری کشنده بر چه مبنای قانونی توجیه پذیر است؟
2.واکنش کیفری مناسب در مقابله با این پدیده چگونه باید ساماندهی شود؟
3.آيا در شرايط كنوني و با فقدان وجود مجازات خاص براي رفتارهاي پر خطر انتقال دهنده ايدز مي توان مرتكبين چنين رفتارهايي را مورد مجازات قرار داد؟

فرضيه هاي تحقيق
1.     اعمال مجازات بر ناقلین عمدی امراض مسری کشنده در جهت حمایت از بزه دیگان توجیه پذیر است.
2.     با توجه به شیوهای  متفاوت انتقال این امراض و عنصر روانی ناقل آن،واکنش کیفری متناسب با آن نیز متفاوت خواهد بود. از قبیل( قصاص ، حبس ، جزای نقدی ، مطالبه دیه).
3.     در شرايط كنوني نيز مي توان انتقال دهنده امراض مسریه کشنده را بر اساس قوانین از قبل موجود که نگارنده نام سنتی را بر آن نهاده است از قبیل (قتل، ضرب و جرح،انتقال بیماری آمیزشی و...) مورد مجازات قرار داد.

 

پیشینه تحقیق
مبحث سرایت جنایت، از گذشتهای دور در فقه سابقه داشته است ولی بسیار اندک (بدین معنی که تنها در حد سرایت جرح ویا مسمومیت)، با توجه به گسترش روز افزون آن در شیوهای جدید و نو، امروزه در کتب و مباحث حقوقی بسیار کم مورد کاوش قرار گرفته است.ضمن آنکه تاكنون در زمينه مسئوليت كيفري ناشي از انتقال امراض مسري كشنده و حتي انتقال مطلق بيماري در حقوق ايران تحقيق جامع و يا كتابي عرضه نشده است. به علاوه اينكه درپيرامون این موضوع ، قانوني هم به طور خاص وجود ندارد.( بدین معنی که صراحتاُ انتقال بیماری ایدز را جرم بشناسد، ماننده : ضرب و جرح با چاقو و یا ...)از اين رو، تحقيق حاضر به لحاظ موضوعي، تحقيقي نو پا و نوظهور مي باشد و فاقد هر گونه سابقه تحقيقي مي باشد كه البته اين امر بر دشواري كار دو چندان مي افزايد.

 

روش تحقيق
در نگارش اين پايان نامه از روش تفسیری ، استنباطی ، و تحلیلی استفاده شده است.      درشیوه گردآوری مطالب نیزاز كتابخانه جهت جمع آوري مطالب استفاده شده است و متأسفانه امكان استفاده از منابع ميداني ميسر نگرديد.

طرح تحقيق
در اين پايان نامه پس از ذكر مقدمه و بيان مسائله، گفتاري را به بررسي بيماري ايدزو هپاتیت،و در مجموع كلياتي پيرامون اين دو بيماري از ديدگاه علم پزشكي اختصاص داده ايم. در اين گفتار بيان كرديم كه ايدزو هپاتیت ، بيماري است كه قابل انتقال بوده، لكن طرز انتقال آن محدود به اموري همچون برقراري تماس جنسي غير حفاظت شده و تبادل خون و يا بافت هاي خوني مي باشد.

 

فصل اول : کلیات
  مبحث اول-  مفاهیم  
  گفتار اول- مفاهیم لغوی 
 

اچ –آی- وی(HIV)
  HIV مخفف کلمات Human immunedeficiency Virus به معنی ویروس ضعف سیستم ایمنی بدن می باشد. این همان ویروسی است که سبب بیماری ایدز می گردد. ویروس ها، اجرامی هستند که سبب بروز بیماری در انسان ها می شوند. به عنوان مثال، سرخچه، آبله مرغان و آنفلانزا، همگی به وسیله ویروس ایجاد می شوند. ویروس، موجود زنده بسیار کوچکی است که می تواند خودش را تکثیر کند و منتشر شود.اما نمی تواند به تنهای زنده باشد .ویروس به بدن یک میزبان برای زندگی و تکثیر نیاز دارد.زمانی که ویروس به بدن یک شخص راه پیدا می کند ، شروع به تکثیر و یا به عبارتی شروع به شبیه سازی و کپی از خودش در سلول های بدن این شخص می کند .یک ویروس می تواند سلول هایی که داخل آن جای گرفته و از آن تغذیه می کند را معیوب کرده و به آنها آسیب برساند .این یکی از راهای است که بدن را آلوده کرده و بیماری را به وجود می آورد.سیستم دفاعی بدن معمولا ویروس ها را به سرعت یافته و سریع می کشد.شخص سالم ،آلودگی به اچ ای وی را از شخص دیگری که پیش از این آلوده شده است ، دریافت می کند.سپس خود ویروس را به شخص سالم دیگری انتقال می دهددر واقع این راهی است که اچ آی وی شیوع پیدا کرده و منتشر می شود. اچ ای وی دقیقا به سیستم دفاعی بدن یعنی همان سیستمی که در مقابل عفونت ها از بدن دفاع می کند هجوم می برد .

 فصل دوم: مسئولیت کیفری
مسئولیت کیفری بر اساس قوانین موضوعه، متوجه شخصی است که یکی از جرائم مصرح در قانون را مرتکب شده باشد. مضافاً آنکه محدوده مسئولیت نیز موکول به مجازات های مقرر در قانون است.
 مسولیت کیفری مسئوليت مجرمان است كه در قانون برای آن مجازاتی مصرح باشد و نشان آن كيفر ديدن است.برخي حقوقدانان در تعريف مسولیت کیفری گفته اند مسئوليت كيفري يعني« توانايي (قابليت) انتساب فعل يا ترك فعل قابل مجازات يا اقدامات تأميني به کسانی که توان تحمل بار مجازات یا اقدامات تامینی را داشته باشند.»  
 در حقوق اسلامي اصولاً موضوع مسئوليت جزايي به عنوان موضوعي مستقل و به گونه اي كه در حقوق مطرح مي شود، مورد بحث قرار نگرفته است . بلكه مباحث جزايي  در چهار بخش حدود‏، قصاص ،ديات وتعزیرات مطرح می شود .
مسئولیت کیفری در  حقوق اسلام عبارت است از آنکه انسان نتایج آن دسته از اعمال ممنوعه ای را که با اختیار و آگاهی از محتوا و نتایج آن مرتکب می شود، تحمل نماید. مسئولیت کیفری در شرع اسلام دارای سه رکن است:
1.    فعل منهی عنه
2.    از روی اختیار مرتکب آن فعل شود
3.    مرتکب فعل به ماهیت عمل ارتکابی خود آگاه باشد.  
به نظر می رسد با توجه به مبانی قرآنی،  هر فرد که دارای شرایط عام تکلیف باشد، در صورتی که مرتکب فعل و یا ترک فعلی شود که قبلاً از آن نهی یا بدان امر شده باشد، مسئول شناخته شده و نهایتاً باید تحمل کیفر نماید .
مسئوليت كيفري در حقيقت پل ارتباطي بين جرم و مجازات را ايجاد  مي كند.  در واقع، در مسئوليت كيفري با موضوع جرم مواجه هستيم. طبق ماده 2 ق. م. ا. هر فعل يا ترك فعلي كه ق. براي آن مجازات تعيين كرده باشد،‌ جرم محسوب مي شود.  بنابر این برای  ورود به مبحث مسئولیت کیفری ناقلان ویروس کشنده، ابتدا باید دید  که با توجه به اصول مسلم و قواعد دادرسی در خصوص قانونی بودن جرم و مجازات، تفسیر مضیق، تفسیر به نفع متهم و قاعده فقهی و مسلم درء،آیا  انتقال ویروس ایدز از افعالی است که  قانون برای آن مجازات تعیین کرده ،  تا به موجب مجازاتی که قانون برای آن پیش بینی نموده مسئولیت کیفری مطرح شود  یا در غیر این صورت، آیا می تواند از افعالی باشد که قانون برای آن مجازاتی تعیین بکند  یا خیر.   

مبحث اول:  ارکان و شرایط تحقق جرم
به لحاظ حقوقی ، برای آنکه فعل انسانی جرم به شمار آید، باید ، نخست قانونگذار این فعل را جرم شناخته و کیفری بدان مقرر کرده باشد، سپس بایدعمل یا ترک عمل ممنوعه، به مرحله فعلیت برسد و سوم آنکه با علم و اختیار ارتکاب یافته باشد. لذا در این گفتار به برسی این موضوع می پردازیم که آیا انتقال ویروس ایدزبه شخص ثالث می تواند جرم باشد.

گفتار اول-  رکن قانونی (آيا انتقال ايدز جرم است)
در كنفرانس اجراي حقوق كيفري اسلامي و اثر آن در مبارزه با جرايم، تعريفي كه از جرايم به عمل آمده است، به شرح ذيل  می باشد:


 فصل سوم  : برسی مصادیق مجرمانه ناشی از انتقال بیماری
ایدز اگر از طریق رابطه جنسی انتقال یابد، مصداق بارز جرم انتقال بیماری های آمیزشی خواهد بود و اگر منجر به فوت مجنی علیه شود، می توان ناقل را به جرم قتل عمد مورد تعقیب قرار داد. همچنین می توان با احراز سایر شرایط، عناوین دیگری از قانون مجازات را در مانحن فیه قابل اعمال دانست. فقدان وجود قانون خاصی در رابطه با انتقال بیماری ایدز از یک سو و نیاز به مجازات متخلفین و عقوبت آنان از سوی دیگر، چاره ای را جز توسل به همان مجازات های مقرر برای جرائم عام به جای نگذاشته است .
حال کدام یک از مجازات های مزبور در قوانین کیفری را می توان بر چنین رفتارهای مخاطره آمیزی اعمال نمود. ما در  این جا به بررسی تفصیلی این امر خواهیم پرداخت. و جرایمی را که می توان فعل انتقال ویروس را در قالب آن آورد بررسی خواهیم نمود.
 3-1.انتقال بیماری های آمیزشی
مجلس شورای ملی در سال 11/3/1320 مصوبه ای را تحت عنوان «قانون طرز جلوگیری از بیماری های آمیزشی و واگیردار» به تصویب رساند که طبق آن، انتقال چنین بیماری، جرم به حساب می آید. این قانون علیرغم قدمت طولانی آن، هنوز توسط قانون موخر تصویبی به طور صریح و ضمنی مورد نسخ قرار نگرفته است.
ماده 9 این مصوبه بیان می دارد: هر کس بداند که مبتلا به بیماری آمیزشی واگیرداری بوده و یا آنکه اوضاع و احوال شخصی او طوری باشد که بایستی حدس بزند که بیماری او واگیردار است و به واسطه آمیزش او طرف مقابل مبتلا شود، به مراجع قضایی شکایت کند، مبتلا کننده به حبس تأدیبی از سه ماه تا یک سال محکوم می شود.
گرچه در این ماده فوق مشخصاً از عفونت ایدز سخنی به میان نیامده است. لکن از وحدت ملاک این ماده می توان استفاده کرد و آن را در این بحث جاری ساخت. ایدز بی شک بیماری واگیردار و مسری است و از راه آمیزش نیز قابل انتقال و سرایت است.
برای آنکه مجازات مقرر در ماده را بر عمل انتقال ایدز منطبق نمود، لازم می آید که این بیماری تنها از راه آمیزش جنسی به دیگری انتقال یابد. نه از طریق دیگر، زیرا این ماده ابتلا به واسطه آمیزش را مورد اشاره دارد.


نتیجه گیری
1.    به زعم ما جرم انگاری رفتارهای انتقال دهنده ویروس HIV و تصویب قانون خاص در این رابطه امری لازم و ضروری است.  به نظر می رسد تصویب و اعمال قانون خاص در ارتباط با انتقال ایدز، می تواند تا حد زیادی در تعریف دقیق تر از فعل مورد منع قانون مؤثر باشد. چه آنکه در غیر این صورت مجبور خواهیم بود جهت دستیابی به مفاهیم اولیه و تعریف ساده ای از جرم مورد نظر به آرای محاکم و رویه قضایی رجوع نماییم. وضع قانونی خاص، احتمال اشتباه در فهم مفاهیم مربوط را کاهش داده و هم آنکه از آراء و اعمال مجازات های مختلف بر عملی واحد ممانعت به عمل می آورد. عدم وجود قانوی خاص و به تبع توسعه مفهوم رفتارهای مخاطره آمیز، نه تنها سبب کاهش ضمانت اجرای کیفری آن شده، بلکه موجب اعمال مجازات های سنگین و به نحو نامناسب با جرم می گردد. و چنین امری نهایتاً توفیق چندانی در هدف مزبور نخواهد داشت.
 2. در حال حاضر و در فقدان وجود قانونی خاص، برای مجازات نمودن رفتارهای انتقال دهنده ایدز می توان از عناوین سنتی حقوق جزای کنونی بهره مند شد.
در این میان، اگر انتقال ایدز موجب مرگ بزه دیده شود، برابر با مقررات مربوط به قتل عمد قابل تعقیب خواهد بود و چنانچه انتقال ایدز به عنوان سلاحی جهت کشتن دیگری مورد استفاده قرار گیرد. لکن نتیجه مزبور خارج از اراده فاعل آن محقق نگردد، استفاده از عناوین کیفری شروع به قتل عمد قابل توجیه می باشد.
چنانچه انتقال بیماری ایدز بدون قصد قتل و بدون اطلاع از وضعیت ناقل بودن فرد صورت گرفته باشد، لکن وضعیت فرد به نحوی است که باید می دانسته که مبتلا به ایدز می باشد و یا احتمال ابتلا به این بیماری را دارد، ماده واحده قانونی طرز جلوگیری از بیماری های آمیزشی مصوب مجلس شورای ملی مراعات خواهد شد.
همچنین، بنابر مباحث مطرح شده این نتیجه به دست می آید که انتقال ایدز  در سطح وسیع و به قصد سلب امنیت عمومی و تضعیف حکومت را می توان مصداقی ازافساد فی الارض به شمار آورد. علاوه بر آن، عنوان کیفری وارد کردن ضرب و جرح عمدی را نمی توان در ابتدای بیماری صحیح دانست، مگر با اغماض بسیاری در عنصر مادی جرح،          ولی خسارات و صدمات وارده قابل تدارک و جبران خواهد بود.

 

دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع مسئولیت کیفری بیماریهای ناقل ایدز دانلود پایان نامه حقوق با موضوع بیماری ایدز هپاتیت  انتقال ایدز به موجب تقصیر برسی مصادیق مجرمانه ناشی از انتقال بیماری ایدز و هپاتیت  آثار کیفری انتقال بیماری  نظریه کمسیون حقوقی و قضای دادگستری ایدز و هپاتیت دانلود پایان نامه رشته حقوق مجازات انتقال ایدز رشته حقوق
 

برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید

روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

اشنایی با رشته حقوق

مهدی بنی حسن بازدید : 553 یکشنبه 21 تير 1394 : 18:51 نظرات ()

آشنایی با رشته حقوق
 

اشنایی با رشته حقوق , رشته حقوق , پایان نامه رشته حقوق , پروژه رشته حقوق , دانلود رایگان پایان نامه رشته حقوق , انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق ,

مقدمه
تمام روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود، موضوع علم حقوق قرار می گیرد. این روابط می تواند مربوطه به روابط دولت و مردم باشد که به حقوق عمومی معروف است و یا شامل روابط خصوصی مردم گردد که حقوق خصوصی نامیده می شود. به عبارت دیگر حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور، حاکمیت و آنچه مربوط به اداره کشور است، می شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد که مهم ترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می توان به اموال، مالکیت، قراردادها، مسوولیت هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می شوند برایشان به وجود می آید مثل مسوولیت ناشی از حوادث، قواعد مربوط به ارث، وصیت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.
همچنین شاخه ای از حقوق به روابط بین المللی می پردازد که خود به دو بخش حقوق روابط بین الملل عمومی و خصوصی تقسیم می شود که حقوق روابط بین الملل عمومی به روابط بین دولتها و سازمانهای بین المللی می پردازد.

 

دانلود پایان نامه رشته حقوق پروژه رشته حقوق انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق


تعریف
رشته حقوق یکی از محبوب ترین رشته‏ های داوطلبان گروه علوم انسانی است . دامنه گرایش‏های رشته حقوق گسترده و در کلیه روابط زندگی امروز قابل ملاحظه است .  این روابط می‏تواند مربوط به روابط دولت و مردم باشدکه به حقوق عمومی معروف است و یا  روابط خصوصی مردم را در برمی‏گیرد که حقوق خصوصی نامیده می‏شود . حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه‏گانه کشور، حاکمیت و آنچه که مربوط به اداه کشور است ، می‏شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می‏پردازد که مهمترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می‏توان به اموال ، مالکیت ، قراردادها، مسؤولیت‏هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می‏شوند برایشان به وجود می‏آید مثل مسؤولیت ناشی از حوادث ، قواعد مربوط به ارث ، وصیت ، ولادت ، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد دیگر اشاره کرد . همچنین شاخه ای از حقوق به روابط بین المللی می‏پردازد که خود به دو بخش حقوق روابط بین الملل عمومی و خصوصی تقسیم می‏شود که حقوق روابط بین الملل عمومی به روابط بین دولتها و سازمانهای بین‏المللی می‏پردازد.
دانش آموختگان این رشته باید از جسارت ، قدرت استدلال ، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوب کافی برخوردار باشند. علم حقوق  با جامعه شناسی ، روانشنانسی و علوم فلسفی آمیخته است و یک حقوقدان مطلع باید از این علوم آگاهی‏کافی داشته باشد.
 همچنین یک دانشجوی حقوق برای این که در رشته خود موفق گردد لازم است که به زبان و ادبیات فارسی مسلط باشد ، چون منطق حقوق در ضمن این که شباهت‏های زیادی به منطق ریاضی دارد ، یک منطق اقناعی و خطایی است . یعنی یک حقوقدان باید بتواند کسانی را که مورد خطاب اوقرار می‏گیرند و یا دادگاهی را که مأمور رسیدگی به دعوا است ، با زبان سلیس و بلیغ قانع کند ، در نتیجه باید به زبان و ادبیات مسلط باشد . در ضمن باید اطلاعاتی از ریاضیات داشته باشد، همچنین دانشجویان حقوق با مفاهیم اساسی فقه و اصول در اسلام ، جامعه‏شناسی ، روان‏شناسی ، امور مالی و پزشکی قانونی و … آشنا می‏شوند.
کاربرد
در واقع کاربرد حقوق در اجتماع بسیار گسترده است و در همه شئون زندگی تاثیر  می گذارد. در ذیل مواردی را یادآور می شویم :
اولین کاربرد علم حقوق ، مثل هر علم دیگری در تحقیق و آموزش است. تحقیق در مورد تجزیه و تحلیل مواد قانونی و نظریه های مکاتب مختلف ازفواید علم حقوق است. در این راستا منابع حقوق از   قانون و عرف و رویه قضائی شناسایی می شود و مختصات هر کدام بیان می گردد و آنچه از مذهب و اخلاق به صورت حقوق درآمده مشخص می گردد.
کاربرد دیگر علم حقوق در قانونگذاری است. در دنیای امروز ، در اغلب کشورها یک یا دو مجلس قانونگذاری وجود دارد. این مجالس از نمایندگان مردم آن کشورها تشکیل  شده اند و وظیفه آنها وضع قانون می باشد. قانونگذاران باید ؛ از علم حقوق بهره جسته ، نیازهای جامعه را در نظر داشته باشند ، قوانین سایر کشورها را مطالعه ، و برای به کارگیری قانون صحیح و مناسب با وضع کشور اقدام نمایند. با توجه به اینکه حقوق در بین ملتها شکل می گیرد و روابط اجتماعی افراد  با مقتضیات زمان و وضع محیط و نیازهای اقتصادی و فرهنگی در حال تغییر است ، بنابراین حقوق هم با توجه به وضع متفاوت ملتها فرق می کند. به عبارتی قانونگذار ؛ اخلاق ، مذهب ، وضع اقتصادی ، موقعیت جغرافیایی ، سوابق تاریخی ، درجه پیشرفت علمی ، روابط کارگری ، درصد باسوادان و همه عوامل موثر اجتماعی را با تجزیه و تحلیل دقیق ، مبنای کار خود قرار می دهد. به بیان دیگر نباید تحت تاثیر جو سازیهای لحظه ای قرار گیرد.    
 کاربرد دیگر علم حقوق در دادرسی است. بسیار از مردم در هر طبقه به اشکال مختلف با قوه قضائیه سر و کار دارند و به نوعی ، نظر قضات در احکام و قرارها و روابط افراد تاثیر می گذارد. به عبارتی قضات چه در دادسرا و چه در دادگاه باید از این علم بهره بگیرند. وکلای دادگستری نیز باید کاملاً به علم حقوق مسلط باشند و بتوانند آن را تفسیر کنند و در جهت نفع عموم به کار اندازند و راه حل قانونی را در هر پرونده به کار گیرند. (برگرفته از مبنای و کلیات علم حقوق )                           پس   به طور کلی نمی توان کاربرد و فواید علم حقوق را در زندگی بشر نادیده گرفت و آن را بی اهمیت انگاشت. زیرا حقوق برای ایجاد و تحقق عدالت ، نظم ، صلح و مهر و دوستی در جامعه بشری لازم و ضروری است و حقوق به عنوان شالوده قانون اساسی در جهان هستی می باشد. (برگرفته از کتاب نگرشی تاریخی به فلسفه حقوق) حال با توجه به مطالب فوق آیا نقش حقوق تنها نگاهداری اجتماع و تضمین بقای حکومت است یا باید بر پایه عدالت و انصاف باشد ، و برای هر کس حق و تکلیفی را بشناسد که شایسته و سزاوار اوست ؟ (برگرفته از کتاب مقدمه علم حقوق)
رشته حقوق در ایران
اولین مدرسه عالی حقوق در دوران مظفرالدین شاه قاجار تاسیس شد. در آن زمان برخی از فارغ التحصیلان رشته حقوق که در روسیه این رشته را فرا گرفته بودند با مشاهده وضعیت اسفناک آموزش و وضعیت سیاسی آن دوره تصمیم به تاسیس این مدرسه کردند.

سپس در اسفند 1312شمسی ، پا پیوست مدرسه عالی تجارت به مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی ، رسما دانشكده حقوق گشایش مییابد. ریاست دانشكده به عهده میرزا علی اكبر خان دهخدا و معاونت آن به عهده دكتر شایگان بوده است . در سال 1313 همزمان با تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران ، دانشكده حقوق یكی از شعبههای دانشگاه تهران تعیین میگردد . سپس در سال 1318 با گشایش بنگاه روزنامه نگاری در دانشكده و انتقال بخش منقول از دانشكده معقول و منقول به دانشكده حقوق ، تقریبا به صورت امروزی ، در محل فعلی ، دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ، تثبیت میگردد . در سال 1320 ریاست دانشكده به عهده آقای سید مصطفی عدل واگذار شد . در سال بعد ، مقدمات نخستین دوره دكترای حقوق فراهم گردید .
تا سال 1340شمسی ، دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ، تنها دانشكده حقوق در ایران محسوب میشده است . در سال 1345 با تشكیل دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) توسط پروفسور علی شیخ الاسلام ، دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران نیز به عنوان دومین دانشكده حقوق تشكیل گردید . در سال 1346 دوره فوق لیسانس حقوق جزا نیز راه اندازی گردید .

دانلود پایان نامه های رشته حقوق =برای دانلود کلیک کنید.
 

بر ان شدیم تا ضمن رفاه دانشجویان رشته حقوق  تعدادی  پایان نامه کامل و جامع در مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد با فرمت ورد در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

میتوانید با کلیک بر موضوع مورد نظر پایان نامه مورد نظر .

دانلود پایان نامه پروپوزال تز رشته حقوق

 

 

دانلود پایان نامه رشته حقوق , دانلود رایگان پایان نامه حقوق خصوصی , دانلود پایان نامه حقوق جزا و جرم شناسی ,  پروپوزال و پروژه رشته حقوق , دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق , دانلود پایان نامه کارشناسی رشته حقوق ,

دانلود پایان نامه حقوق جزا و جرم شناسی,بررسی مسولیت کیفری
چکیده:
انواع گوناگون اختلالات رواني غير از جنون از جمله مباحث مطرح در جرم شناسي است كه مي تواند تأثير شايان توجهي بر مسئوليت كيفري مجرمان و مبتلايان به اين اختلالات و به تبع آن بر حقوق كيفري داشته باشد. مجموعه اختلالات رواني كه طيف گسترده اي از انواع بيماري هاي عصبي – رواني خفيف، متوسط و شديد را در بر مي گيرد، معمولاً نتيجه تأثير عوامل زيستي – رواني – اجتماعي هستند كه محيط فردي و اجتماعي شخص را مي سازند. ابتلا به اين اختلالات از چشم اندازهاي گوناگون قابل بررسي و مطالعه است؛ 
 

توجه : به علت عدم دسترسی به نویسنده و متن پایان نامه امکان  دانلود این پایان نامه وجود ندارد و تنها موضوع ان در سایت درج شده است.

دانلود فایل پایان نامه و گزارش  کار اموزی  با فرمت word  کارشناسی و ارشد کلیه رشته ها(حقوق-ادبیات-فقه-علوم تربتی-مدیریت-علوم اجتماعی-کامپیوتر-it-نرم افزار-حسابداری-الهیات-

ضمن رفاه دانشجویان و سختگیری روز افزون دانشگاه ها بر مسائل پایان نامه و کاراموزی بر ان شدیم تا تمام سعی خود را در جمع اوری و تهیه پایان نامه و گزارش کاراموزی درکلیه رشته ها در کنار دانشجویان محترم همراه باشیم.

شما دانشجویان عزیز میتوانید از لیست زیر موضوع مورد نظر خودتان را انتخاب و دانلود کنید.

کلیه قوانین تدوین و ویرایش و فصل بندی های لازم در تمامی پایان نامه های زیر به کار رفته است.

برای دانلود موضوع مورد نظر خود را انتخاب و بر روی ان کلیک کنید.

 

- دانلود پايان نامه دوره کارشناسی و كارشناسي ارشد حقوق شروط محدود کننده مالکیت خریدار

-دانلود پایان نامه سیستم های مدیریت محتوا cms-system

-دانلود پایان نامه رشته زبان و ادبیات فارسی تحليل و بررسي داستان‌هاي عاشقانه منظومه‌هاي عطار نيشابوري

-دانلود فایل کاراموزی مرغداری گوشتی گزارش کار حضور در مرغداری

-دانلود پايان نامه دوره كارشناسي ارشد حقوق جزا و جرم شناسي

-دانلود پایان نامه رشته الهیات بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور

-دانلود فایل گزارش کاراموزی در کارخانه تولید غذایی منجمد(حضور در صنایع غذایی)

-دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی تبیین فلسفی وکلامی توحید افعالی در نهج البلاغه

-دانلود پايان نامه دوره كارشناسي ارشد فلسفه و كلام اسلامي بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور

-دانلود فایل گزارش کار کاراموزی حضور و فعالیت در اداره مالیاتی با فرمت word

-دانلودپايان نامه دوره کارشناسي ارشد محاسبه برخی مشخصه ها ی ترموديناميکی يون ها ی به دام افتاده در يک دام يون چهارقطبی

-دانلود پايان‌نامه دوره كارشناسي ارشد علوم قرآن و حديث خرافه و راههاي مبارزه با آن از ديدگاه قرآن

-دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد حقوق خصوصی وضعیت حقوقی خنثی در حقوق ایران و فقه امامیه

-دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته اخلاق اسلامی و الاهیات صبر از دیدگاه اسلام و عهدین

-دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته فلسفه اخلاق مسائل اخلاقی در هوش مصنوعی

-دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بررسی تعیین و تقویم خواسته

-دانلود گزارش کار حضور و فعالیت با موضوع حسابداری پیمانکاری با فرمت word

-پايان نامه كارشناسي ارشد رشته: زبان وادبیات عربی ترجمه و تحلیل کتاب (دورالحرف فی اداء معنی الجمله)

-دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد علوم قران و الهیات کلیات و تعریف استحاضه

-دانلود پايان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن وحديث بررسی روايات تفسيري امام صادق (عليه السلام) در جزء 22 قرآن

-دانلود فایل اماده پروژه و کاراموزی مرغداری گوشتی

-دانلود فایل کاراموزی گاوداری شیری

-دانلود پایان نامه مدیریت بررسی نگرش دینی ( مثبت و منفی ) برتفکرانتقادی دانشجویان رشتۀ علوم تربیتی دانشگاه

-دانلود پایان نامه کارشناسی بررسی فرآیند بودجه بندی جامع

-دانلود پایان نامه تعیین میزان سلامت روان در بین پرستاران شاغل در بیمارستانهای تهران‎

-دانلود پایان نامه بررسي تاثيراتوماسيون اداري بر بهبود تصميم گيري مديران استانداري و حوزه ستادي

-دانلود پایان نامه کارشناسی بررسی رابطه عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان جمعیت هلال احمر شهر

-دانلود پایان نامه موضوع بررسی میزان تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی

-دانلود فایل پایان نامه کارشناسی با موضوع جاوا اسکریپت

-دانلود پایان نامه بررسی نحوه تاثیرتشویق در افزایش یادگیری

-دانلود گزارش کار حضور و فعالیت در کارخانه رنگ سازی

-دانلود گزارش کار کاراموزی حضور و فعالیت در اداره بهزیستی

-دانلود گزارش کاراموزی حضور و فعالیت در خدمات کامپیوتری

-دانلود پایان نامه عکاسی فیلم برداری و فتوشاپ

 

مهدی بنی حسن

دانلودفایل پایان نامه و  گزارش کار اموزی  با فرمت word  کارشناسی و ارشد-پروپوزال- حقوق-ادبیات-فقه-الهیات-علوم تربتی-مدیریت-علوم اجتماعی-کامپیوتر-it-نرم افزار

دانلود پایان نامه کارشناسی بررسی رابطه عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان جمعیت هلال احمر شهر
موضوع پایان نامه:                                            
 
بررسی رابطه عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان جمعیت هلال احمر شهر....
 
قالب بندی:word
 
تعداد:91 صفحه
 
 
فصل اول
کلیات پژوهش
 
 
 
 
 
موضوع : 
بررسی رابطه عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان جمعیت هلال احمر .....
 
بیان مسئله : 
جوامع امروزي را جوامع سازماني مي نامند زيرا در اين جوامع انسان ها هر جايي كه زندگي مي كنند و هر كاري كه انجام مي دهند با سازمان هاي مختلف در ارتباطند و سازمان ها بخشي از زندگي روزانه همه مردم را تشكيل داده است. 
امروزه نقش و اهمیت شخصیت مدیران در رشد و بقای سازمان امری شناخته شده است . سوالی که ذهن همه صنعتگرانرا به خود مشغول ساخته این است که آیا مدیران در شکل گیری خلاقیت و نوآوری کارکنان سهم دارند ؟تنها می توانیم بگوییم که این روند توسط مدیران زمانی به بهترین شکل خود محقق می شود که اگر مدیران از سلامت و عزت نفس بالا برخوردار باشند ، می توان امیدوار بود که کارکنان بتوانند با رضایت شغلی بیشتر به انجام امر بپردازند . 
بنابراین می توان اینگونه پنداشت که عدم تعادل روانی ؛ عزت نفس پایین و رضایت شغلی کم میتواند بر روند رو به رشد سازمان آثاری منفی بر جای می گذارد . لذا باید اطلاعاتی در باره این جنبه های شخصیتی و شغلی مدیران و کارکنان در اختیار داشت تا در صورتی که هر کدام از این جنبه ها نواقص و نقاط صعفی وجود دارد ، با اقدامات شایسته اصلاح و بهبود یابد . از همین رو در این پژوهش سعی شده که با مطالعه روی میزان عزت نفس مدیران و رضایت شغلی کارکنان به این امر مهم دست یابیم که سازمان چه تاثیری می تواند داشته باشد تا افراد از جمله مدیران و کارکنان بتوانند در آن به نحوه مطلوب انجام وظیفه نمایند . 
اهداف تحقیق : 
شناسایی رابطه عزت نفس بالا در مدیران و رضایت شغلی در کارکنان 
دست یابی به عوامل موثر در شکل گیری رضایت شغلی کارکنان و عزت نفس در مدیران
ضرورت و اهميت انجام پژوهش
سازمان هلال احمر به عنوان يكي از سازمانهای بزرگ کشور که در جهت خدمت رسانی که جامعه شکل گرفته در توسعه کشور نقش مهمی داشته و به همين عامل موجب مي شود كه مدیران و کارکنان به عنوان نيروي انساني ماهر و متخصص در اين بخش عنصر كليدي و نيازمند توجه و پژوهش هستند . با توجه به اثرات رضايت شغلي كاركنان در كاركرد يك سازمان لازم به نظر مي رسد كه سياست گذاران و برنامه ريزان و مدريان سازمان ها در تصميم گيري هاي خود اين عامل را مد نظر قرار دهند وبراي اين كار به طور طبيعي نياز به اطلاعات دارند و اين مهم جز از طريق پژوهش و تحقيق ميسر نمي شود . بررسي رضايت شغلي کارکنان از سه جنبه حائز اهميت است يكي جنبه فردي كه به خود اعضا بر مي گردد و ديگري از ديد مديران سازمان وديگري در سطح كلان واز ديد سياست گذاران و برنامه ريزان مي باشد .
از جنبه فردي : اين سطح از رضايت شغلي نشان مي دهد كه مدیران تا چه اندازه پاداش هاي دروني و بيروني مورد انتظار خود را از انجام كارشان به دست مي آورند .
از جنبه مديران : رضايت شغلي  باعث بالا رفتن علاقه و انگيزه ها و قابليت ها وتوانايي ها و خلاقيت هاي كاركنان ودر نتيجه بهبود كيفيت حاصل كار آنان و تحقق اهداف سازمان مي باشد .
از ديد كلان برنامه ريزان و سياست گذران در سطح كلان : در اين سطح اطلاعات حاصل از رضايت شغلي منجر به تصميم گيري بهتر در برنامه ريزي ها مي شود و به علاوه وجود رضايت شغلي در افراد باعث تحولات زير مي گردد :
افزايش خلاقيت و نوآوري – افزايش ميزان توليد سازمان – افزاش سطح سلامت جسمي و رواني افراد سازمان با توجه به موارد فوق انجام تحقيقات حاضر ضرورت دارد . ( طاهره فيضي ، 1380 ، ص 6 )
سوالات تحقیق :
1-آیا بین عزت نفس مدیران و رضایت شغلی کارکنان رابطه وجود دارد ؟
2-آیا میزان سن کارکنان در رضایت شغلی آنها تاثیر گذار است ؟
3-آیا بین میزان رضایت شغلی کارکنان زن و مرد در سازمان تفاوت وجود دارد ؟
4-آیا میزان سابقه کاری مدیران بر میزان عزت نفس آنها تاثیر گذار است ؟
فرضیات تحقیق : 
1-بین عزت نفس مدیران و رضایت شغلی کارکنان رابطه معنی دار وجود دارد
2-میزان سن کارکنان در رضایت شغلی آنها تاثیر گذار است
3-بین میزان رضایت شغلی کارکنان زن و مرد در سازمان تفاوت معنی دار وجود دارد
4-میزان سابقه کاری مدیران بر میزان عزت نفس آنها تاثیر گذار است
متغیرهای پژوهش : 
رضایت شغلی : 
درجه ای از خشنودی که کارمند از ارضای نیازهای خود به وسیله شغلش تحصیل می کند (ساعتچی ، 1372) . 
رضایت شغلی نوعی احساس فرد نسبت به شغلش است . به عبارت دیگر ، میزان کلی تاثیرات مثبتی که افراد نسبت به شغلشان دارند . (شفیع آبادی , 1371)
عزت نفس : 
میزان ارزشی است که فرد برای خود قائل است . . عزت نفس به چگونگی احساس فرد درباره ویژگی های مختلف خود مرتبط می شود (وگفیلد و کارپاتین ، 1991)
عزت نفس عبارت است از ارزیابی مداوم شخص نیست به ارزشمندی خوش (راجرز , 1369)
تعاریف عملیاتی : 
عزت نفس نمره ای است که مدیران از پرسشنامه آیزنک به دست می آورند . 
رضایت شغلی ، نمره ای است که کارکنان از پرسشنامه رضایت شغلی به دست می آورند . 
 
 
فصل دوم 
ادبیات پژوهش
 
 
تعریف عزت نفس : 
عزت نفس ، عبارت است از احساس ارزشمند بودن . این حس از مجموعه ی افكار، احساسات ، عواطف و تجربیات ما در طول زندگی ناشی می شود. می اندیشیم كه فردی با هوش یا كودن هستیم  ، احساس می كنیم كه شخصی منفور یا دوست داشتنی هستیم ،  مورد قبول و اطمینان هستیم یا خیر؟ خودرا دوست داریم یا نداریم؟
مجموعه این برداشت ها و ارزیابی ها و تجاربی كه از خویش داریم باعث می شود كه نسبت به خود احساس خوشایند ارزشمند بودن ، یا بر عكس احساس ناخوشایند بی كفایتی داشته باشیم . همه ی افراد ، صرف نظر از سن، جنسیت، زمینه ی فرهنگی و جهت و نوع كاری كه در زندگی دارند ، نیازمند عزت نفس هستند. عزت نفس ، برابر است با خودباوری واقعی . یعنی : خود را آن گونه كه هستیم باور كنیم و برای خشنودی خودمان و دیگران تلاش نماییم . عزت نفس واقعاً بر همه سطوح زندگی اثر می گذارد. در حقیقت ، بررسی های گوناگون حاكی از آن است كه چنانچه نیاز به عزت نفس ارضاء نشود ، نیازهای گسترده تری  نظیر نیاز به آفریدن ، پیشرفت ، و یا درك و شناسایی استعدادهای بالقوه محدود می ماند. به خاطر بیاورید هنگامی كه كاری را به بهترین نحو به پایان رسانده اید چه احساس خوشی به شما دست داده است. افرادی كه احساس خوبی نسبت به خود دارند ، معمولاً احساس خوبی نیز نسبت به زندگی خواهند داشت . آنها می توانند با اطمینان به خود و اطرافیان ، با مشكلات و مسئولیت های زندگی مواجه شوند و از عهده آنها برآیند.(بیابانگرد ، 1373)
عزت نفس :
عزت نفس در ما وديگران به شکلهاي متفاوتي ظاهر مي شود اما به طورکلي عزت نفس را ميتوان در حالت چهره . رفتار . صحبت و حرکت اشخاص مشاهده کرد . برخورد باز و گشوده با انتقادها .راحتي در پذيرش اشتباهات نمونه هائي از شکل عزت نفس است . کلام و حرکات شخص داراي عزت نفس از کيفيت راحت برخوردار است . به عبارت ديگر طرز کلام و حرکات شخص داراي عزت نفس از کيفيت راحت برخوردار است . به عبارت ديگر طرز کلام و حرکات شخص نشان مي دهد که او در جنگ با خويشتن نيست و با ديگران نيز جنگي ندارد . هماهنگي ميان آنچه شخص مي گويد و انجام مي دهد يعني از خود پنهان نمي شود و با خود در جنگ و ستيز نيست . دروغ . رياکاري و پنهانکاري در افراد داراي عزت نفس سالم وجود ندارد .(بیابانگرد ، 1373)
عزت نفس از دو بخش مهم تشکيل مي شود : 
 
 
روش دانلود فایل :
 
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
خرید انلاین = دانلود انلاین
 
 
 
 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
 
 
دانلود"رایگان"فایل"جدیدترین"تز"پایان نامه"های"پروژه"مقاله"کاراموزی"با"فرم "word"رشته"حقوق"کشاورزی"الهیات"ادبیات"90"91"92"93"94"دانلود جدیدترین مقالات و پایان نامه های رشته های حقوق "کشاورزی"الهیات"حسابداری"مدیریت"
 
 
 
 
 
ضمن تبریک از حسن انتخاب شما.
بر ان شدیم تا جدیدترین مقالات و پایان نامه های رشته های مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  از جمله حقوق الهیات کشاورزی فقه و ادبیات را در دسترس بازدیدکنندگان محترم قرار دهیم.
دانلود"رایگان"پایان نامه"پروژه"کارشناسی"ارشد"رشته"حقوق"فقه"ادبیات"علوم قران"علوم تربیتی"کشاورزی"حسابداری"
کلیه پایان نامه ها از دانشگاه های معتبر کشور و نسخه اصلی و با فرمت word میباشد.و هیچ گونه نقص و کم و کاستی در ان وجود ندارد.
اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.
کلیه مطالب این سایت متعلق به سایت ارایه پروژه های دانشجویی بوده.و هرگونه کپی برداری و قرار دادن در سایت های دیگر از لحاظ شرعی و قانونی مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد.
 
دانلود"رایگان"فایل"جدیدترین"تز"پایان نامه"های"پروژه"مقاله"کاراموزی"با"فرم "word"رشته"حقوق"کشاورزی"الهیات"ادبیات"90"91"92"93"94"
 
دانشجویان کارشناسی, کارشناسی  ارشد و دکتری در فرایند انتخاب موضوع پایان نامه، تدوین پروپوزال و انجام پایان نامه نیاز به دستیابی به منابع علمی مربوطه دارند. موضوعاتی که جنبه نوآورانه داشته، قابلیت پیاده سازی در محیط بومی کشور ایران را داشته باشند و بتوان به عنوان یک کار علمی به انجام آن افتخار کرد. پروپوزالی که دقیق، موجز و بدون ابهام نوشته شده باشد و بتوان مانند یک نقشه کامل در فرایند انجام مراحل دیگر پایان نامه بدان استناد کرد و البته پایان نامه ای که در واقع به عنوان سند مکتوب تلاش دو ساله دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و یا چند ساله در مقطع دکتری شناخته می شود و در کنار معدل دوره، به عنوان دو فاکتور ارزیابی تلاش دانشجو در دوره تحصیل شناخته می شوند. اما نه هیچ موضوعی در خلاء ذهنی شکل می گیرد و نه هیچ پایان نامه ای را می توان بدون مطالعه و مداقه در تلاش های علمی قبل پیش برد. بدین جهت آشنایی و تعمق در ادبیات پژوهش و یا پیشینه پژوهش(literature review) یکی از ارکان اصلی هر فعالیت علمی است.این وب سایت ، در واقع یکی از پایگاه های علمی دانشگاهی است که از طریق آن می توانید به پایان نامه های تمام متن انجام شده در رشته های گوناگون در چندین دانشگاه و مرکز علمی معتبر دسترسی داشته باشید.بر ان شدیم تا بتوانیم در این راه ما هم سهمی داشته باشیم و برای رفاه دانشجویان برترین و کامل ترین پایان نامه ها را به اشتراک بگذاریم..
 
برای دانلود پایان نامه های جدید و به روزتر با توجه به رشته خودتان از فهرست سایت استفاده کنید...
 
توجه داشته باشید که: 
 
کلیه پایان نامه ها از دانشگاه های معتبر میباشد و تمام قوانین ویرایشی در پایان نامه ها اجرا شده است.
 
تمامی پایان نامه های موجود در سایت با فرمت word و قابل ویرایش توسط شما میباشد...
 
 
برای دانلود پایان نامه بر موضوع مورد نظر کلیک کنید...
 
 
 
 
برای دریافت پایان نامه های جدیدتر در رشته مورد نظر خودتون در قسمت فهرست سرچ کنید.

دانلود"رایگان"جدیدترین"مقالات"پایان نامه"فایل کاراموزی"طرح توجیهی"word"ورد"رشته"حقوق"کشاورزی"کارشناسی"کارشناسی ارشد"الهیات"فقه"ادبیات"دانلود"رایگان"جدیدترین"پایان نامه"کارشناسی"و کارشناسی ارشد"پروژه"کاراموزی وطرح های توجیهی کلیه رشته ها"  حقوق "کشاورزی"الهیات"حسابداری"مدیریت"فرمت word"

دانلود"رایگان"پایان نامه"پروژه"کارشناسی"ارشد"رشته"حقوق"فقه"ادبیات"علوم قران"علوم تربیتی"کشاورزی"حسابداری"دانلود جدیدترین مقالات و پایان نامه های کشاورزی وحقوق و الهیات با فرمت word

 

دانلود  جدیدترین فایل مقالات,پایان نامه,طرح توجیهی و کار اموزی  کارشناسی و کارشناسی ارشد...

 

برای دانلود در موضوع مورد نظر کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دانلود پايان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن وحديث بررسی  بررسی روايات تفسيري امام صادق

(عليه السلام) در جزء 22 قرآن

 

 

 

 

 

دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بررسی

تعیین و  و تقویم خواسته

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

مهدی بنی حسن

بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 761
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 27
 • تعداد اعضا : 3184
 • آی پی امروز : 1314
 • آی پی دیروز : 1233
 • بازدید امروز : 5,131
 • باردید دیروز : 3,742
 • گوگل امروز : 1286
 • گوگل دیروز : 1126
 • بازدید هفته : 23,243
 • بازدید ماه : 73,969
 • بازدید سال : 434,214
 • بازدید کلی : 3,730,308
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.