loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه عیب یابی و نگهداری موتور های الکتریکی , موتور های الکتریکی و نحوه عملکرد انها , نگهداری و تعمیر موتور های الکتریکی , دانلود پروژه رشته برق

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


چکیده :
یک موتور الکتریکی ، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند. اکثر موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند.
ایده کلی این است که وقتی که یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می‌شود. در یک موتور استوانه‌ای ، روتور به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که به فاصله‌ای معین از محور روتور به روتور اعمال می‌شود، می‌گردد. اغلب موتورهای الکتریکی دوارند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در یک موتور دوار بخش متحرک (که معمولاً درون موتور است) روتور و بخش ثابت استاتور خوانده می‌شود. موتور شامل آهنرباهای الکتریکی است که روی یک قاب سیم پیچی شده است. گر چه این قاب اغلب آرمیچر خوانده می‌شود، اما این واژه عموماً به غلط بکار برده می‌شود. در واقع آرمیچر آن بخش از موتور است که به آن ولتاژ ورودی اعمال می‌شود یا آن بخش از ژنراتور است که در آن ولتاژ خروجی ایجاد می‌شود. با توجه به طراحی ماشین ، هر کدام از بخشهای روتور یا استاتور می‌توانند به عنوان آرمیچر باشند. برای ساختن موتورهایی بسیار ساده کیتهایی را در مدارس استفاده می‌کنند.

 

موضوع پایان نامه: نحوه عیب یابی و نگهداری موتورهای الکتریکی

قالب فایل :word   تعداد صفحات : 75 صفحه

 

دانلود پایان نامه با موضوع تعمیر عیب یابی و نگهداری موتور های الکتریکی

 

فصل اول : تعریف موتور الکتریکی

- مقدمه
تشخيص عيب و رفع آن در موتورهاي الكتريكي اهميت خاصي دارد. تشخيص عيب در اولين مرحله كار تعميراتي است و رفع آن در مرحله بعدي قرار دارد.
يافتن عيب موتورها را مي توان به تشخيص نوع بيماري يك فرد توسط پزشك تشبيه كرد تا پزشك بيماري را به درستي تشخيص ندهد، نمي تواند براي بهبود بيماري قدم بردارد وتمام نسخه هايي كه مي نويسد، تاثيري در بهبودي بيمار نخواهد داشت. به همين ترتيب، اگر عيب اصلي شناخته نشود يا ماشين را نمي توان تعمير كرد و يا اگر به دليل وجود آن عيب ، عيب ديگري پيدا شود و ما آن عيب دومي را برطرف كنيم ، موتور مجددا معيوب مي شود و به همان حالت اول در مي آيد ، مثلا گر محور موتور لنگي داشته باشد ، بلبرنگ ها و بوش ها را خراب خوهد كرد. در اينجا اگر ، به جاي رفع عيب اصلي - فقط به تعويض بلبرنگ ها و بوش ها بپردازيم ، چون محور موتور هم چنان كج است دوباره بعد از مدتي ، رتور بوش ها و بلبرنگ ها را خراب خواهد كرد.
كسب مهارت در عيب يابي بيش تر در اثر تجربه عملي به دست مي آيد نه با خواندن كتاب و جزوه اما به هر حال ، آگاهي از برخي نكات لازم و ضروري مي باشد كه به بعضي از آنها مختصرا اشاره مي كنيم .
براي تشخيص عيب ، روش هاي مختلفي وجود دارد. بعضي عيب ها را فقط با مشاهده ي عيني مي توان تشخيص داد. تعداد ديگري را از روي تغيير خصوصيات الكتريكي و تعدادي را با صداي مخصوصي كه در هنگام كار توليد مي كنند. بنابراي نظريه ي عيب يابي از راه هاي مختلف صورت مي گيرد كه ما در اين بخش عيب هاي مكانيكي از روش مشاهده ي عيني و آزمايش با دست در بخش عيب هاي الكتريكي از روش تغيير خصوصيات الكتريكي براي عيب يابي ماشين ها استفاده خواهيم كرد.
به طور كلي هر وسيله الكتريكي ممكن است دو نوع عيب عمده پيدا كند:
الف- عيب در قطعات مكانيكي (عيب هاي مكانيكي) ب- عيب در مسير جريان (عيب هاي الكتريكي).
تشخيص عيب هاي مكانيكي و رفع آن ها
عيب هاي مكانيكي ناشي از خرابي قطعات متحرك و غير متحرك است. اين قطعات را كه به دلايل مختلفي ممكن است خراب شوند، بايد تعمير يا تعويض كرد. در اين جا به برخي از اين خرابي ها و دلايل عمده ي آنها اشاره مي كنيم .


1-شكستگي بدنه و درپوش ها (قالپاق ها)
شكستگي بدنه يا درپوش معمولا در اثر ضربه هاي ناگهاني ناشي از برخورد جسمي به ماشين يا فشار بيش از حد وسيله اي بر روي بدنه يا قالپاق ها آن وعواملي نظير اينها به وجود مي آيد . معمولا حجم قطعه شكسته شده كمي افزايش مي يابد و شكستگي قطعه اي مانند قالپاق در بعضي مواقع باعث به هم خوردن تعادل ماشين مي شود و تعدادي از قطعات متحرك و بعضي قطعات غير متحرك آن ، جا به جا مي شوند.

 

 

فصل دوم :

اقدامات اولیه جهت راه اندازی موتور

 


1-    روغن موتور :
مقدار مشخص شده اي از روغن را كه در صفحه 7  قيد شده است به داخل موتور كه شامل كارتر و فيلتر روغن است بريزيد جهت فيلتر هوا چنانچه از نوع روغني باشد تا علامت مشخص  شده روغن بريزيد.
جهت موتورهاي تازه روغن اوليه جهت آب بندي در كارخانه ريخته مي شود كه  اين  روغن از خوردگي  و استهلاك ناخواسته جلوگيري ميكند و از رسوبات كربن در شيار رينگها و نيز از تشكيل لجن جلوگيري مي نمايد.
توجه : هيچگونه روغن اوليه به غير از روغن موتور براي موتورهاي تعميري ريخته نشود.
2-    مايع خنك كاري :
در طول فصل گرما يا مناطقي كه ضديخ استفاده نمي شود و فقط از آب خالص استفاده ميگردد از افزودنيهاي مخصوص به مقدار 1% ( ده سانتيمتر مكعب در ليتر) استفاده  نماييد و نيز در فصل سرما از ضديخ هاي استاندارد كه از پايه اتيلن گليكول هستند استفاده نماييد.
هنگام پر كردن سيستم خنك كاري از صافي جهت جلوگيري از نفوذ كثافات و مواد خارجي به داخل موتور استفاده كنيد. سيستم را هوا گيري نماييد  تا مايع عاري از حباب گردد بعد از پر كردن سيستم خنك كاري موتور را باسرعت متوسط براي ده دقيقه روشن كنيد سپس آب را چك كرده و در صورت لزوم مايع خنك كاري اضافه نماييد اگر بخاري به سيستم  وصل است كليه شيرهاي آنرا باز كنيد.
3- سوخت :
بصورت فصلي از سوخت زمستاني يا تابستاني استفاده نماييد اگر از بشكه يا حلبي سوخت گيري مي كنيد موارد ايمني را رعايت كنيد. جهت تميزي سوخت از قيف صافي دار استفاده كنيد.
توجه  : براي اطلاعات بيشتر به بخش سوختها – مايعات – روغنها  كه در صفحه 42 مفصلا" شرح داده شده مراجعه نماييد.
4- بررسي باطري :
از باطري سرويس و شارژ شده استفاده كنيد. در اين خصوص به بخش بررسي باطري ها و ترمينال ها در صفحه 24 مراجعه كنيد.  

5- هوا گيري سيستم سوخت :
اگر روي فيلتر يا پمپ انژكتور پيچ هاي تخليه هوا وجود داشته باشد آنها را با آچار مخصوص خود آزاد سازيد.
پمپ سه گوش را توسط چرخاندن مهره آجدار روي آن آزاد ساخته سپس شروع به پمپاژ دستي نماييد تا
سوخت بدون حباب از پيچ تخليه هوا سرازير گردد پيچ هاي هوا گيري و مهره آجدار روي پمپ سه گوش را دوباره سفت نماييد.

 

 

فصل سوم :

خلاصی سوپاپ ها

 


ميزان خلاصي سوپاپها ( فيلر ) را معمولا موقع قرار گرفتن پيستون در نقطه مرگ بالا تنظيم مينمايند و هنگام تنظيم نبايد دماي مايع خنك كاري زير صفر درجه سانتيگراد و بالاي 50 درجه سانتيگراد باشد. اين كار در فواصل زماني منظم و يكنواخت و بعد از سفت كردن پيچ و مهره هاي سرسيلندر با استفاده از يك فيلر مخصوص بين نقاط تماس ا سبكها و ساق سوپاپها صورت ميپذيرد .
ميزان كردن ضربدري: هر دو سوپاپ دود و هوا در زمان معيني در سيلندر هايي كه پيستونهاي آنها تواما محترق ميشوند باز ميشود . به عبارتي در موتورهاي شش سيلندر  1 با6 و2 با 5 و3 با 4 و در موتورهاي چهار سيلندر 1 با 4 و 2 با 3 باز ميشوند .
خلاصي سوپاپها بوسيله پيچاندن پيچهاي تنظيم بعد از شل كردن مهره هاي آنها ،تنظيم ميشود . و براي اين كار از ابزار مخصوص  بايستي استفاده كنيد .مهره ها را بعد از عمل تنظيم سفت كرده و خلاصي را يك بار ديگر امتحان كنيد.
توجه: درپوشهاي سرسيلندر را از نظر صدمه ديدگي چك كنيد ، واشر آنرا تعويض كنيد.


اطمينان از سفتي تسمه پروانه :
تسمه پروانه هاي V شكلي كه بصورت صحيح سفت شده باشند ميتوانند حدود 10 ميليمتر با فشار انگشت در حالت قائمه شل باشند . چنانچه اين ميزان از 15 ميليمتر بيشتر باشد بايستي محكم شود براي اين كار مهره قفلي و پيچ بست دينام را شل كرده و دينام را به طرف بيرون بكشيد سپس تسمه را تا رسيدن به كشش تعيين شده سفت نماييد . تسمه هاي شل يا زياد كشيده شده زود مستهلك ميشوند .
توجه: مهره هاي سفت كننده را تا آزاد شدن كامل تسمه باز كنيد .
  - تسمه هاي دوتايي را با هم تعويض نماييد .
  - تسمه هاي نو را بعد از يك ساعت كاركرد دوباره سفت كنيد .
-    شيار هاي پولي را تميز نگهداريد .
-    از گازوئيل و ساير موارد مشابه براي نظافت تسمه استفاده نكنيد و فقط آب و صابون مصرف نماييد.
كنترل اتصالات مربوط به پمپ انژكتور
اهرم پمپ انژكتور را از نظر دور در بار كامل و دور در جا و مواضع توقف چك كنيد . نقاط مفصل دار را با چند قطره روغن روغنكاري كنيد و در صورت لزوم به طور منظم كابلهاي سيمي را كه براي گاز دادن مورد استفاده قرار مي گيرند گريس كاري كنيد .

 

شروع تنظيم جريان سوخت :
در موتورهاي 314 و 352 خطوط جريان سوخت را باز كنيد و پيچ هاي نگهدارنده ايمني پمپ را باز كنيد. چرخاندن پمپ به طرف موتور به مفهوم شروع جريان با تاخير ريتارد و چرخاندن پمپ به طرف بيرون به مفهوم شروع جريان با آوانس مي باشد اين كار را مي توان روي چرخ دنده محرك پمپ انژكتور نيز انجام داد براي اين كار درپوش سيني جلو موتور را برداشته و بشقابي قفل كننده را در آورده و چهار پيچ چرخدنده را شل كنيد با چرخاندن شفت پمپ عمل آوانس و ريتارد را انجام دهيد. در موتورهاي 330 و 335 و A335 مهره هاي اتصال كوپلينگ و ديسكهاي كوپلينگ را شل نماييد و كوپلينگ را تا منطبق شدن علائم چرخانده و پيچها را سفت نماييد.

 

فصل چهارم :

انتخاب موتور مناسب


موتورهاي القائي سه فاز و يك فاز به دليل تنوع  مصرف در كاربردهاي زيادي مورد استفاده قرار مي گيرند. مشخصه هاي بارمكانيكي ناشي از كاربرد مورد مصرف مي باشد. بديهي است موتور در صورتي مي تواند بار مكانيكي متصل به آن را تامين كند كه مشخصه عملكردي موتور منطبق بر مشخصه بار مكانيكي باشد .
- موتورهاي با راندمان بالا (Energy Efficient Motors)
گرچه قيمت موتورهاي با راندمان بالا بيشتر از موتورهاي استاندارد است، ولي در اغلب کاربردها استفاده از آنها کاملا اقتصادي است. مخصوصا در کاربردهائي که: -  مدت زمان روشن بودن موتور بيش از زمان خاموش بودن ان باشد.
  مدت زمان روشن بودن موتور بيش از 2000 ساعت در سال باشد.
 گشتاور بار نسبتا ثابت بوده و موتور بدرستي به بار تطبيق شده باشد.
استفاده از موتورهاي با راندمان بالا توصيه ميشود. بارهائي چون ميکسرها، نقاله ها و فيدرها از اين نوع هستند. اهميت موضوع وقتي آشکار ميشود که توجه کنيم که هزينه انرژي مصرفي يک الکتروموتور در طول عمر مفيد آن 10 تا 20 برابر قيمت موتور است . موتورهاي با راندمان بالا علاوه بر صرفه جوئي انرژي معمولا مزيتهاي ديگري نيز دارند. براي مثال آنها جريان هاي بيشتري را در هنگام راه اندازي تحمل ميکنند و حرارت و نويزکمتري توليد ميکنند. هر چند که موتورهاي با راندمان بالا تنها 2 تا 3 درصد راندمان را بهبود ميدهند، اما اگر در انتخاب و بکارگيري آنها بجاي يک موتور کل سيستم در نظر گرفته شود، اثر بخشي کار بالا خواهد رفت. با رويکرد سيستمي به موضوع و در نظر گرفتن عوامل ديگر نظير هزينه هاي تعمير و نگهداشت و بهره برداري ميتوان به کارائي اين موتورها بيشتر پي برد.
توصيه ميشود هنگام خريد موتور و يا سفارش ساخت ماشين به سازندگان ماشين از موتورهاي با راندمان بالا استفاده گردد. همچنين معمولا اقتصادي است كه بجاي سيم پيچي كردن موتورهاي سوخته و استفاده مجدد از آنها، از موتورهاي با راندمان بالا استفاده گردد
- تطابق موتور و بار
منظور از تطابق بين موتور و بار انطباق بين مشخصه هاي موتور و مشخصه هاي بار متصل به محور موتور ميباشد .
مشكل اصلي در صنايع كشور آن است كه در اغلب موارد تطابق مطلوبي بين مشخصه هاي بار و موتور وجود ندارد. توان اغلب موتورها بيش از بار متصل به محور شان مي باشد و با توجه به اينكه قيمت تمام شده موتور متناسب با توان آن مي‌باشد، لذا بديهي است انتخاب موتور با توان بيش از نياز بار،
علاوه بر افزايش هزينه اوليه موتور موجب افزايش ساير هزينه ها از قبيل كابل كشي و نصب و راه اندازي و تعمير خواهد شد .  از طرف ديگر در صورتيكه موتور انتخاب شده بزرگتر از حد لازم باشد در اين صورت موتور در حالت بار كامل و يا نزديك به بار كامل كار نكرده و لذا بازدهي آن پايين تر از مقدار حداكثر آن خواهد بود . و خود اين امر اشكالات جدي در بهينه سازي مصرف انرژي ايجاد خواهد كرد .

 

 

فهرست مطالب
فصل اول : تعریف موتور الکتریکی
مقدمه...........................................................................................2
تشخيص عيب هاي مكانيكي و رفع آن ها..............................................4
درگير شدن رتور با استاتور.................................................................10
تشخيص عيب هاي الكتريكي و رفع آن.................................................11
موتورهاي سه فازه............................................................................12
موتور های آسنکرون ..........................................................................13
شناسایی سیم پیچ های اصلی وکمکی..............................................15
عیب یابی قطعات برقی......................................................................16
عیب یابی قطعات مکانیکی...................................................................20
موتور با قطب چاکدار............................................................................25
فصل دوم : اقدامات اولیه جهت راه اندازی موتور
روغن موتور ........................................................................................27
تست کارکرد موتور...............................................................................30
استارت زدن.........................................................................................31
راه اندازی ..........................................................................................32
کارکرد زمستانی ..................................................................................34
آماده سازي استارت پيلوت.....................................................................35
سرویس نگهداری ..............................................................................35
سرويس و نگهداري بر طبق مسافت........................................................36
تعویض روغن ........................................................................................38
سرويس صافي هوا..............................................................................39

فصل سوم :خلاصی سوپاپ ها
اطمینان از سفتی تسمه پروانه...........................................................44
کنترل پیچ ها و مهره ها .........................................................................33
سرویس صافی اولیه سوخت...................................................................48
تعویض نازلها ......................................................................................50
کنترل صفحه کلاج ..............................................................................51
فصل چهارم : انتخاب موتور مناسب
موتورهای با راندمان بالا .....................................................................58
تطابق موتور و بار .................................................................................59
بهینه سازی مصرف انرژی ...................................................................72
منابع و مآخذ ....................................................................................73

 

نحوه عیب یابی و نگهداری موتورهای الکتریکی دانلود پایان نامه موتور های الکتریکی  روش ساخت و نگهداری موتور الکتریکی موتور الکتریکی , عیب یابی موتور الکتریکی

 

 

 

 

روش دانلود فایل جامع :

 
1. کلیک گزینه خرید
 
2. پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
 
3. کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
 
4. دانلود فایل مورد نظر
 
 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 749
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 10
 • تعداد اعضا : 3167
 • آی پی امروز : 236
 • آی پی دیروز : 518
 • بازدید امروز : 1,120
 • باردید دیروز : 2,033
 • گوگل امروز : 149
 • گوگل دیروز : 358
 • بازدید هفته : 5,016
 • بازدید ماه : 42,160
 • بازدید سال : 232,605
 • بازدید کلی : 3,528,699
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.