loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه رشته برق با موضوع پردازش سیگنال انواع رادار وساختارکلی رادارها ,آشنایی با انواع رادار آشنایی با انواع رادار,تقسیم بندی انواع رادار ,ساخت رادار

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


چکیده :
 با نگاهی به نیاز روز افزون رادار در سیستم های نظامی و نیز کاربردهای عمومی رادار، زندگی را نمی توان بدون آن تصور نمود. چون تکنولوژی مورد استفاده در رادار ها هر روز در حال پیشرفت است، ضروری است تا سیستم های رادار همواره به روز رسانی شوند. ابتدا باید بدانیم ورودی دستگاه رادار چیست و رادار چه پردازشی را بر روی آن انجام می دهد. از این رو در این پایان نامه سعی شده تا روش های مختلف پردازش سیگنال رادار، مورد بحث و بررسی قرار گیرد و تا حد امکان مزایا و معایب هر روش ذکر گردیده است .
در این پروژه ضمن آشنایی با انواع رادار به پردازش سیگنال رادار و روش های مختلف پردازش پرداخته شده و با تعریف تبدیل فوریه، کاربردش در پردازش شرح داده شده است. سپس با معرفی کلاتر و انواع آن روش های مقابله با آن نیز توصیف گردید. در نهایت به اثر داپلر پرداخته شد و روش پردازش زوج پالس به همراه سرعت کور تشریح گردید.
آنچه از یک رادار به دست می آید در نهایت محصول واحد پردازش است. عمل واحد پردازش بر پایه اصول ساده فیزیکی است که با ترکیب آن ها به نتیجه مطلوب می رسیم. برای طراحی و ساخت واحد پردازش علاوه بر شناخت این اصول آشنایی با علم دیجیتال، سیگنال و خواص آن ضروری است.

 

 

دانلود پایان نامه رشته برق با موضوع پردازش سیگنال انواع رادار وساختارکلی رادارها ,

 

    
     دانشكده مهندسی برق

پایان نامه كارشناسي مهندسي برق

عنوان :
پردازش سیگنال انواع رادار وساختارکلی رادارها

 

قالب فایل :word   -----   تعداد صفحات:78 صفحه

مقدمه
همانطور که از نام پروژه پیداست موضوع آن در باب پردازش سیگنال رادار است. در اینجا سعی شده تا اصول و روش های کلی که در پردازش سیگنال های رادار به کار می روند بررسی شده و کاربرد آنها ضمن معرفی انواع رادار بیان گردد. با توجه به گستردگی علم رادار و پیشرفت هایی که هر روزه در راستای بهبود کارایی رادار صورت می گیرد و کاربرد آن که سبب پیوند ناگسستنی آن با زندگی بشر شده است، آگاهی از این علم بسیار ضروری می نماید. به ویژه که کاربردهای نظامی این دستگاه اهمیت آن را دو چندان می کند. از طرفی دستیابی به تکنولوژی رادار در درجه اول نیازمند به تسلط کامل بر تئوری رادار است. که در این پروژه با بیان اصول اساسی پردازش سیگنال رادار به خوبی می توان سر نخ را به دست گرفته و در واقع دریافت که جهت ساخت رادار ما باید به دنبال دستیابی به چگونه تجهیزاتی باشیم .
منبع اصلی که در این پروژه استفاده شده متنی لاتین بوده که ابتدا به ترجمه آن مبادرت ورزیدم و سپس جهت تکمیل مطالب از منابع فارسی استفاده شده است و سعی شده تا متنی سلیس و گویا ایجاد شود. در ضمن از آنجا که در فصل اول، رادار، انواع آن و بعضی اصطلاحات مورد نیاز شرح داده شده است حتی کسی که از قبل هیچ اطلاعی در مورد رادار نداشته باشد به خوبی مطلب را درک خواهد کرد .
  در فصول بعدی به ضمن تشریح اصول ریاضی و فیزیکی که اساس عملکرد رادار را تشکیل می دهند، نحوه استفاده از آنها در رادار تشریح شده است. که از میان آنها می توان به اثر داپلر و تبدیل فوریه اشاره نمود. علاوه بر آن از تصاویر، نمودارها و دیاگرام ها به وفور استفاده شده که خود در گویا نمودن بحث تاثیر بسزایی داشته است و تجسم عینی از موضوعات ایجاد نموده است .

فصل اول
آشنایی با انواع رادار


1-1-    مقدمه
همانطور که از نام پروژه پیداست موضوع آن پردازش سیگنال رادار است. این قسمت از رادار را می توان مهمترین بخش رادار دانست، زیرا داده های خام بدست آمده از سایر بخش ها باید به شکل اطلاعات قابل فهم برای اپراتور درآید و عملیات لازم با توجه به موقعیت های خاص به وجود آمده، اجرا گردد.
 اما پرداختن به مسئله پردازش بدون داشتن شناختی کلی از رادار بسیار مشکل و گنگ خواهد بود. چرا که قسمت پردازش، عمل مستقلی را انجام نمی دهد و کار آن کاملا وابسته به سایر قسمت های رادار و داده هایی است که به آن می رسد.
از این رو ضروری به نظر می رسد که نگاهی اجمالی به سایر قسمت های رادار و عوامل محیطی که عملکرد آنها مستقیما عمل پردازش را تحت تاثیر قرار می دهد داشته باشیم. در این فصل انواع رادار را به طور کلی دسته بندی نموده و ویژگی های هر یک را به طور خلاصه بررسی مینماییم.
 یک سری اصطلاحات که در متن پایان نامه استفاده شده اند و نیاز به توضیح داشته اند تشریح شده اند، و باندهای فرکانسی مختلف برای تکمیل مطالب در متن گنجانده شده اند.
در پایان برای روشن شدن اهمیت موضوع کاربردهای مختلف رادار در عرصه های مختلف زندگی و نیز برخی از کاربردهای نظامی آن خلاصه وار لیست شده¬اند.
 
1-2 - تاریخچه
 با پیش بینی وجود امواج الکترومغناطیسی توسط ماکسول و تلاش دانشمندان دیگر همچون هرتز و مارکنی، جهت تحقق عملی آن پیش بینی ها، مخابرات جدید پا به عرصه وجود گذاشت و به مرور، ضمن پیشرفت فنی، بهره برداری های معقول از اثرات اعجاب انگیز امواج الکترومغناطیسی انجام شد.
 اثر داپلر مبنای شکل گیری رادار شد و به زودی با شناخت هر چه بیشتر خواص آن منجر به ساخت دستگاهی به نام رادار شد که زندگی بشر را در عرصه¬های مختلف از جنگ گرفته تا پزشکی و کشاورزی متحول ساخت.
 متاسفانه از این امواج در جهت استعمار و تقویت کاربردهای سلاح کشتار جمعی استفاده گردید و
 اولین بهره برداری نادرست از آن در جنگ جهانی دوم با ساخت و بکارگیری رادار نظامی صورت گرفت. هر چند رادار به تنهایی ابزار سودمندی است، لیکن به کاربردهای نظامی آن بیش از سایر موارد توجه می شود. اگرچه رادار منفجر نمی شود و کشنده نیست، ولی می تواند برد و دقت شلیک سلاح های قوی را تا چند برابر افزایش دهد.
 به عبارت دیگر اهمیت شناسایی هدف، هدایت و کنترل آتش موشک ها و انواع سلاح ها از اهمیت خود موشک ها و سلاح های مخرب به مراتب بیشتر است؛ لذا از ابتدای به کارگیری رادار به منظور کاهش تهدیدات راداری و درخفا نگهداشتن اهداف حیاتی از دید آن اقدامات زیادی صورت گرفته و از سیستم ها و مواد جاذب الکترومغناطیس در این رابطه بهره برداری شده است.
 

-6-3-1- رادارهای پالسی
           در این رادارها موج ارسالی به صورت یک پالس با فرکانس مشخص به نامPRF (فرکانس تکرار پالس) می باشد. نسبت دوره تناوب PRT (زمان تکرار پالس) به عرض پالس را نسبت زمان کار می گویند. در رادارهای پالسی از یک آنتن جهت هر دو عمل فرستنده و گیرندگی استفاده می شود و یک داپلکسر عمل هدایت سیگنال های ارسالی از فرستنده به آنتن و از آنتن به گیرنده را انجام می دهد.
         رادارهای پالسی با توجه به دوره تناوب و نسبت زمان کار دارای تنوع بوده که به مواردی از آنها اشاره می شود:
الف) رادارهای پالسی معمولی:
        در این رادارها معمولا عرض پالس در حدود چند میکرو ثانیه است و نسبت زمان کار بین حدود 01/0 تا 001/0 تغییر می کند.
           از این رادارها جهت هواشناسی و دیده بانی و مراقبت هوایی استفاده می¬شود.
 

فصل دوم
پردازش سیگنالهای رادار

 2-1- مقدمه

 اهداف این فصل عبارتند از ایجاد یک فهم از تئوری و عملکرد سیستم های پردازش سیگنال.
در محیط های آنالوگ، تکنولوژی پردازش سیگنال دارای محدودیت هایی بوده است. این محدودیت ها با توانایی اپراتورهای انسانی در جدا کردن سیگنال از پژواک ناخواسته روی یک نمایشگر آنالوگ، جبران شده اند. با ظهور نمایشگرهای ترکیبی، تداخل بوسیله سیستم های پردازش سیگنال و داده، قبل از نمایش به اپراتور جدا می شود. خوشبختانه پردازش دیجیتال پیشرفته، توانایی اجرای همزمان الگوریتم های پیچیده با ماجول های کلاتر پیشرفته را دارد، که آن در نتیجه کارایی رادار بسیار پیشرفته است.
       توابع منطقی پردازش سیگنال رادار ممکن است به ابزار سخت افزاری مختلف وابسته باشد. بنابراین پردازش ضربه بعضی مواقع به سخت افزار پردازش سیگنال وابسته است و پردازنده اولیه طرح رادار، ممکن است با ترکیب¬کننده طرح اولیه به ثانویه ترکیب شود. در این فصل من می خواهم مجموعه سیستم های پردازش سیگنال رادار را تا حد ممکن در جزئیات توضیح دهم.

 
شکل(1-2) : اسیلوگرام سیگنال خروجی یک آشکارساز فاز.

2-2- پردازنده های سیگنال رادار
      پردازنده های سیگنال آن بخش از سیستم هستند که بر پایه محتوای انعکاسی و مشخصات دامنه (سیگنال ارسالی) هدف را از نویز جدا می کنند. در دستگاه های رادار مدرن تبدیل سیگنال های رادار به شکل دیجیتال به طور نوعی بعد از تقویت در فرکانس میانی و آشکار سازی دقیق فاز ا نجام می شود.
          در این مرحله سیگنال های رادار به سیگنال های  ویدیویی تبدیل می شوند و یک عرض باند نوعی بین  MHz5 KHz -250  دارند. پس طبق معیار نمونه برداری نایکوئیست سرعت نمونه برداری بین حدود  MHz 10- KHz 500 است. ( طبق معیار نایکوئیست فرکانس نمونه برداری باید دو برابر پهنای باند باشد). چنین سرعت¬هایی در محدوده کاری مبدل¬های آنالوگ به دیجیتال (ADC) مدرن هستند.
پردازنده سیگنال شامل قطعات زیر است:
- تشخیص دهنده فازI&Q  
- نمایش دهنده حرکت(تغییر) سیگنال هدف
- آشکارسازی سرعت هشدار اشتباه ثابت

 
شکل(2-2) : جریان اطلاعات در پردازش سیگنال رادار.
        استخراج کننده طرح و المان های پردازش طرح آخرین طبقه در زنجیره حسگر رادار اولیه هستند. پردازش اصلی که باید انجام شود، تولید و پردازش طرح ها، مستقل از شکل موج های پردازش است.
 اجزای اصلی عبارتند از:
- استخراج کننده طرح یا پردازشگر ضربه (ضربه ها را از پردازشگر سیگنال به طرح ها تبدیل می کند).
- پردازشگر طرح ( طرح های رادار اولیه را ترکیب می کند و طرح های اشتباه را به حداقل می رساند).
- ترکیب کننده طرح ها( طرح های اولیه و ثانویه را ترکیب می کند، ویژگی های مکمل را برای حداقل کردن هشدار اشتباه استفاده می کند).
زنجیره داده رادار می تواند شامل وسایل زیر باشد:
 

فصل سوم
اثر داپلر

3-1- مقدمه

         این فصل درباره اثر آشنای داپلر و چگونگی کاربرد آن در پردازش سیگنال رادار است. در اینجا خواهیم دید که چگونه اصول ساده برای انجام پردازش های پیچیده استفاده می شوند.
        یکی از این اصول اثر داپلر است که اتفاقا مبنای کار رادار نیز همین اثر است و اصولا رادار بر پایه همین اثر ابداع شده و گسترش یافته است. در این فصل ابتدا اثر داپلر و روابط آن تشریح می شود و سپس نحوه استفاده از آن توصیف شده و سرعت کور و روش های مرتفع ساختن آن بیان می گردد.  

3-2 - اثر داپلر
در تکنولوژی رادار اثر داپلر برای دو کار استفاده می شود:    
- اندازه گیری سرعت
- MTI یا نمایش هدف متحرک
            اثر داپلر تغییر آشکار در فرکانس یا زیر و بمی صدا است، وقتی که یک منبع صوت به شنونده نزدیک یا از آن دور می شود، یا هنگامی که شنونده به منبع صوت نزدیک یا از آن دور می شود. این قاعده توسط فیزیکدان آلمانی کریستین داپلر کشف شد و برای همه حرکات موج به کار می رود.
             تغییر آشکار در فرکانس میان منبع موج و گیرنده آن، به دلیل حرکت نسبی میان منبع و گیرنده است. برای درک اثر داپلر، ابتدا فرض می شود که فرکانس صدای یک منبع ثابت نگه داشته شود، در نتیجه طول موج صدا نیز ثابت باقی خواهد ماند. اگر هر دوی منبع و گیرنده ثابت باقی بمانند، گیرنده همان فرکانس را که بوسیله منبع تولید شده خواهد شنید. این به دلیل آن است که گیرنده همان تعداد موج بر ثانیه را دریافت می¬کند که منبع تولید می کند.
            حالا اگر هر کدام از منبع یا گیرنده یا هر دو به طرف دیگری حرکت کند، گیرنده فرکانس صوتی بلندتری را احساس خواهد کرد. این به دلیل آنست که گیرنده تعداد بیشتری از موج های صوتی در ثانیه دریافت خواهد کرد و تعداد بیشتر موج ها را به عنوان یک فرکانس صوتی بالاتر تفسیر می کند. برعکس، اگر منبع و گیرنده در حال دور شدن از هم باشند، گیرنده تعداد کمتری از موج های صوتی در ثانیه دریافت خواهد کرد و فرکانس صوتی پایین تری را حس خواهد کرد. در هر دو مورد فرکانس صوتی تولید شده به وسیله منبع ثابت باقی خواهد ماند.

 
شکل(1-3) : انیمیشن اثر داپلر در حالتی که منبع ساکن است.

 
شکل(2-3) : انیمیشن اثر داپلر در حالتی که منبع با سرعت به سمت جلو در حرکت است.

           برای مثال، فرکانس سوت روی اتومبیلی که با سرعت در حال حرکت است وقتی اتومبیل در حال نزدیک شدن است نسبت به وقتی که در حال دور شدن است، به طور فزاینده ای در دانگ( زیر و بمی) صدا بلندتر به نظر می رسد. گرچه سوت امواج صوتی با فرکانس ثابت تولید می کند، و هر چند امواج در هوا در همه جهات با سرعت یکسان سیر می کنند، اما فاصله بین اتومبیل نزدیک شونده و شنونده در حال کاهش است. در نتیجه هر موج نسبت به موج ماقبل آن، فاصله کمتری برای سفر تا رسیدن به شنونده دارد. بنابراین موج ها با کاهش فاصله زمانی میانشان می رسند.
    : فرکانس داپلر fD
 طول موج :λ  
 سرعت منبع موج :v
f_d=2v/λ                                                                                                            (3-1)    

        این فرمول زمانی صحیح است که سرعت منبع موج مساوی سرعت شعاعی باشد. اما هواپیما معمولا در جهت دیگری نسبت به جهت در راستای رادار پرواز می کند. بنابراین فقط سرعت شعاعی اندازه¬گیری می شود. اما این متفاوت از سرعت هدف است، زیرا فرمول زیر درست است:
 

فصل چهارم
نتیجه گیری          در پایان آنچه به وضوح لمس می شود این است که رادار، این دستگاه پیچیده بر پایه اصول بسیار ساده فیزیکی مانند اثر داپلر عمل می کند و اصول پردازش آن ماهیتا بسیار ساده هستند. اما آنچه مهم است شناخت همین اصول ساده و جستجوی راه های ساده برای به کار بردن و عملی نمودن آنهاست.
         در این پروژه نیز سعی شده تا قدم نخست برای ساخت رادار برداشته شود. یعنی اصول پردازش سیگنال رادار بررسی شده و اکنون ما در درجه اول می فهمیم که برای ساخت یک رادار، اگرچه تئوری بسیار مهم است اما کار اساسی دستیابی به تکنولوژی های مورد نیاز جهت به کار گیری تئوری هاست و آنچه مسلم است، این خود مستلزم کار تئوریکی سنگینی است و نکته امید بخش این که هر شیئ پیچیده در واقع مجموعه ای از اجزای ساده است. و برای اینکه بتوان به نتیجه مطلوبی رسید بایستی ابتدا اجزای مختلف شناسایی گردند و سپس با دستیابی به تمامی اجزا و مرتبط کردن آنها به هم یک مجوعه پیجیده حاصل خواهد شد یعنی باید باید از جزء شروع نموده و به کل رسید.
          برای مثال پروژه های قابل اجرا در راستای این پروژه می توانند در مورد تکنیک های اجرای هر یک از روش های موجود در این پروژه باشند که هر روش آن می تواند پروژه ای مجزا را شامل شود.
         البته پردازش سیگنال تنها یک بخش از رادار است و روش پژوهش جزئی باید برای تمام بخش ها مانند ارسال و دریافت سیگنال صورت گیرد. و ذکر این نکته ضروری است که این پروژه تنها از دید برقی به مسئله نگاه کرده و حال آنکه دستگاهی مانند رادار را باید در ارتباط با تمام علوم از هواشناسی، زمین شناسی، علم مواد، مکانیک، دیجیتال، رمز و بسیاری علوم دیگر دانست و ساخت رادار که هدف نهایی است، مستلزم آن است که متخصصان در تمام زمینه ها، هر یک در زمینه مربوط به خود پژوهش های تئوری و عملی لازم را انجام دهند و تنها با تلفیق کلیه علوم است که میتوان به نتیجه مطلوب رسید.      
 

فهرست مطالب
فصل اول : آشنایی با انواع رادار
1-1- مقدمه............................................................................................5
1-2- تاریخچه..........................................................................................5
1-3- چگونگی عملکرد رادارها....................................................................6
1-4- تعریف رادار....................................................................................7
1-5- پارامترهای سیگنال.......................................................................7
1-6- تقسیم بندی انواع رادار...................................................................8
1-6-1- از نظر فرستنده..........................................................................8
1-6-2- از نظر فرکانس کاری...................................................................9
1-6-3- از نظر موج ارسالی....................................................................10
1-6-3-1-رادار پالسی............................................................................10
1-6-3-2-رادارموج پیوسته.......................................................................12
1-7- کاربردهای رادار............................................................................13
1-7-1- کاربردهای غیر نظامی..............................................................13
1-7-2- کاربردهای نظامی.....................................................................14
1-8- رادار متحرک نما.........................................................................15
1-9- رادار همدوس..............................................................................16
1-10- رادارغیرهمدوس.............................. .........................................17


فصل دوم : پردازش سیگنال رادار
2-1- مقدمه........................................................................................19
2-2- پردازنده های سیگنال رادار............................................................20
2-3- روش در فاز و مربع سازی...........................................................22
2-3-1-آشکارسازسنکرون.....................................................................22
2-4- آشکار ساز...............................................................................24
2-5- استخراج کننده طرح....................................................................24
2-6- پردازشگر طرح...........................................................................25
2-7- ترکیب کننده طرح.......................................................................27
2-8- پنجره لغزان...............................................................................28
2-9- انتقال داده رادار...........................................................................30
2-10- پردازش سیگنال رادار.................................................................30
2-11- زمان نشاندار کردن....................................................................32
2-12- تبدیل فوریه..............................................................................32
2-13- پژواک¬های ناخواسته...............................................................35
2-13-1-کلاتر سطحی.........................................................................36
2-13-2-کلاتر حجمی..........................................................................36
2-13-3-کلاتر نقطه ای........................................................................37
2-13-4-کلاتر دریا...............................................................................37
2-14- نقشه کلاتر.............................................................................38
2-15- روش آماری با نقشه کلاتر...........................................................38
2-16- پردازش رادار نا همدوس.............................................................39
2-17- پردازش رادار همدوس................................................................39
فصل سوم : اثر داپلر
3-1- مقدمه.....................................................................................42
3-2- اثر داپلر....................................................................................42
3-2-1- استخراج فرمول فرکانس داپلر..................................................44
3-3- پردازش زوج پالس.....................................................................46
3-4- فیلتر داپلر................................................................................48
3-4-1- فیلتر داپلر پایین گذر................................................................49
3-4-2- با نک فیلتر داپلر...................................................................50
3-4-3- فیلتر داپلر کلاتر..................................................................51
3-4-4- داده فیلتر داپلر کلاتر...........................................................52
3-5- مقایسه فرکانس داپلر............................................................53
3-6- شناخت پالس¬های بازگشتی خیلی بلند.................................54
3-7- سرعت کور...........................................................................56
3-8- پردازش  "Dicke Fix"..................................................................58

فصل چهارم
4-1- نتیجه گیری............................................................................62
4-2- منابع....................................................................................63

دانلود پایان نامه رشته برق با موضوع پردازش سیگنال انواع رادار وساختارکلی رادارها  دانلود پروژه  با موضوع سیگنال رادار و ساختار کلی رادار ها  ساختار انواع رادار ها ساخت رادار کاربردهای عمومی رادار  دانلود پایان نامه با موضوع رادار و انواع ان رادار های هوایی

 

برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید

روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 3184
 • آی پی امروز : 205
 • آی پی دیروز : 1467
 • بازدید امروز : 784
 • باردید دیروز : 4,720
 • گوگل امروز : 156
 • گوگل دیروز : 1410
 • بازدید هفته : 29,170
 • بازدید ماه : 79,896
 • بازدید سال : 440,141
 • بازدید کلی : 3,736,235
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.