loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پروژه مالی رشته حسابداری سیستم حسابداری , گزارش پروژه مالی حسابداری بررسی سیستم حسابداری دانشگاه علوم پزشكي , پروژه رشته حسابداری , پروژه مالی حسابداری

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


گزارش پروژه مالی حسابداری بازرگانی بررسی سیستم حسابداری دانشگاه علوم پزشكي استان قم
فصل اول:
تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در ایران می‌باشد که در مرداد ۱۳۵۲ با عنوان مرکز پزشکی شاهنشاهی توسط عبدالحسین سمیعی بنیانگذاری شد.
این دانشگاه در آبان ۱۳۸۹ با دانشگاه علوم پزشکی تهران ادغام گردید. خبر ادغام با اعتراضاتی از سوی دانشجویان و اساتید روبه رو شد. پس از گذشت دو سال و پنج ماه از این انحلال در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ با تصویب شورای عالی گسترش دانشگاه‌ها این دانشگاه دوباره احیا شد.
دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمان ادغام، چهارمین دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور بوده‌است.
در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲۶ در اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت تدبیر و امید با حضور جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور، اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتزاع کامل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی رای قاطع دادند.
تاریخچه
نقش آمریکاییان برنامه‌ریزی اولیه در مورد نحوهٔ کار مرکز از اواسط سال ۱۳۵۳ آغاز و اولین واحد مرکز پزشکی، کتابخانه مرکز بود که فعالیت خود را شروع و در مدت کمتر از دو سال با جمع‌اوری چندین هزار مجله علمی و کتابهای مختلف در شاخه‌های علوم پزشکی و ارتباط مستقیم از طریق ماهواره با مرکز اطلاعات پزشکی آمریکا در ردیف مراکز مهم اطلاعات پزشکی در سطح بین‌المللی قرار گرفت.
این مرکز بزودی توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان کتابخانه و مرکز اطلاعات منطقهٔ وسیع مدیترانه شرقی تعیین گردید. همچنین بر اساس تصمیمات کمیسیون منتخب یکصدوسومین نشست شورای گسترش آموزش عالی مورخ ۱۳۵۴/۵/۶، مرکز پزشکی شاهنشاهی مجاز به تأسیس دانشکده پزشکی و دانشکده علوم پزشکی در رشته‌های مختلف علوم پایه پزشکی و دانشکده پرستاری در علوم پیراپزشکی و مدیریت موسسات پزشکی و بهداشتی گردید.
در سال ۱۳۵۵ هم‌ زمان با آغاز همکاری دانشگاه هاروارد، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه کرنل، عملاً برنامه‌ریزی آموزشی و فعالیتهای عمرانی، تعیین فضاها، تامین تجهیزات و نیروهای انسانی لازم صورت گرفت.
طراحی و ساخت بناهای اولیهٔ این موسسه نیز در زمان محمدرضا پهلوی، و توسط ویلیام پریرا، معمار آمریکایی انجام گرفت.
 
 
 
 
گزارش پروژه 
حسابداری بازرگانی
 
عنوان گزارش پروژه مالی
بررسی سیستم حسابداری دانشگاه علوم پزشكي
تعداد صفحات:44 صفحه --- قالب فایل:word
 
 
تاريخچه تأسيس مركز آموزشي درماني حضرت زهرا (س)
اين مركز در سال 1361 در انتهاي خيابان امامزاده ابراهيم (ع) توسط مرحوم حاج غلامرضا قديري حسن آباده با مساحت حدود 9 هزار متر مربع احداث گرديده و در سال 1362 توسط شبكه بهداشت درمان قم زير نظر دانشگاه علوم پزشكي تهران بعنوان زايشگاه با ظرفيت 40 تخت شروع به فعاليت نمود. 
در ابتداي فعاليت فقط زايمان هاي كم خطر و بي مشكل در اين مركز انجام مي گرفت. و بيماراني كه نياز به درمان هاي خاص داشتند بايستي توسط آمبولانس به مركز ايزدي منتقل مي شدند. 
با گذشت زمان و افزايش اعزام بيماران نياز به ايجاد اتاق عمل بيشتري احساس شد و در همين راستا بخش هاي اتاق عمل و بستري زنان نيز در اين مركز راه اندازي گرديد. به مرور زمان جهت ارايه خدمات به بيماران سرپايي نيز محوطه اي در جنب درب ورودي بيمارستان به درمانگاه در زمينه هاي تخصصي زنان و زايمان در دو نوبت صبح و عصر و تخصصي كودكان و اطفال در شيفت صبح به مراجعين ارايه خدمات مي نمايد. 
در سال 1379 بعلت افزايش روزافزون مراجعين در طبقه فوقاني اتاق زايمان بخش ديگري بوسيله آقاي حاج ابوالفضل قديري ساخته و بخش جراحي زنان به آنجا منتقل گرديد. در ادامه فعاليت مركز بر اساس سياست هاي وزارت بهداشت مبني بر الزام كليه بيمارستان ها به داشتن بخش اورژانس افتتاح گرديد و ساختمان ديگري جهت درمانگاه احداث گرديد. در همان زمان با توجه به سياست دانشكده علوم پزشكي قم مقرر گرديد كه بخش قبلي زنان بعنوان بخش جراحي عمومي و داخلي زنان تغيير يافته و همچنين بخش مراقبت هاي ويژه و بخش اطفال نيز در اين مركز افتتاح گرديد كه با توجه به تغييرات اخير اين مركز به يك بيمارستان عمومي (جنرال) تبديل گرديد. 
با توجه به موقعيت جغرافيايي مركز نسبت به سطح شهر و ضريب اشغال تخت پايين بخش هاي داخلي و مراقبت هاي ويژه و اطفال، به مرور بخش هاي فوق تعطيل شدند. (1384) در همان سال با روي كار آمدن دولت نهم و تغييرات مديريتي در دانشگاه علوم پزشكي قم، جلسه اي در اين مركز تشكيل و بر مبناي بررسي هاي صورت گرفته و تجربه هاي موجود قرار بر اين شد تا اين مركز بصورت تك تخصصي زنان و زايمان و نوزادان ادامه فعاليت دهد كه در همين راستا بخش مراقبت هاي ويژه نوزادان توسعه و تجهيز گرديد كه اكنون بعنوان بزرگترين و مجهزترين مركز مراقبت هاي ويژه نوزادان (NICU) استان در حال فعاليت مي باشد. 
هم اكنون اين مركز با داشتن 100 تخت مصوب در بخش هاي جراحي زنان، تحت نظر نوزادان (رومينگ) فوق تخصصي نوزادان، مراقبت هاي ويژه نوزادان، اورژانس، اتاق زايمان (طبيعي)، اتاق عمل و واحدهاي ازمايشگاه، راديولوژي، سونوگرافي، درمانگاه تخصي زنان، نوزادان و كودكان، داروخانه، تغذيه و رژيم درماني، بعنوان يكي از مهم ترين و مجهزترين مراكز ارايه خدمات در استان به فعاليت خود ادامه مي دهد كه نه تنها پذيراي بيماران سطح استان بلكه بيماران شهرهاي اطراف را نيز در زمينه هاي تخصصي تحت پوشش خود دارد. 
 
فصل دوم:
 
الف: نکات:
1- تفصیل 2 کلیه سر فصلها طبق برنامه مربوطه اعم از درمانی/ دارویی/ شهری/ روستایی/و...میباشد.
2- کد درآمدهای ارائه خدمات بیمارستانی شامل سرپایی، بستری و سایر درآمدها از 600101 الی 609999 میباشد.
3- کد درآمدهای ارائه خدمات بهداشتی شامل شهری و روستایی از 610101 الی 629999 میباشد
4- کد درآمدهای دانشکده ها و کلینیک¬ها از 630101 الی 639999 میباشد
5- کد درآمدهای مرکز ستاد و معاونت¬ها از 640101 الی 649999 میباشد
6- در مراکز درمانی تا زمانی که درآمد ارائه خدمات درمانی-داروی و بستری- سرپایی از یکدیگر قابل تفکیک نیستند از حساب شماره 600199 استفاده گردد، بدیهی است در مراکزی که امکان تفکیک وجود دارد کلیه درآمدها میبایست در کد درآمدی مربوط ثبت گردد
7- کد درآمدهای عملیاتی آموزشی 640399 میباشد
8- کد درآمدهای غیر عملیاتی آموزشی 809909 میباشد
ب: ثبت های واحد تابعه:
توضیحات:
برای هر صورت جلسه بستن صندوق می بایست یک سند ثبت شود، ثبت سند صندوق و تایید آن در رسیدگی واحد می بایست حداکثر 5 روز پس از تاریخ صورت جلسه بستن صندوق انجام شود. تمام صندوق ها باید تا ساعت 10 آخرین روز کاری هر ماه بسته شوند و تا قبل از پایان وقت اداری همان روز ثبت و در قسمت رسیدگی واحد تایید شده باشد و مستندات ثبت های صندوق می بایست در آخرین روز کاری ماه به صورت تجمع شده جهت تایید در رسیدگی ستاد به ستاد دانشگاه ارسال گردد.
 
 
 
ثبت:
صندوق
درآمد ارائه خدمات درمانی-سایر
2- واریز وجه از صندوق به بانک غیر قابل برداشت»
توضیحات:
ثبت سند بانک و تایید آن در رسیدگی واحد بایست حداکثر ما روز پس از تاریخ صورت جلسه بستن صندوق صورت پذیرد به نحوی که در تراز واحد نمایش داده شود. تمام صندوق هایی که تا ساعت 10 آخرین روز کاری هر ماه بسته شده اند می بایست تا قبل از پایان وقت اداری همان روز فیش مربوطه شان به بانک واریز و سند آن در سیستم ثبت و در قسمت رسیدگی واحد تایید شده باشند به نحوی که در همان ماه نمایش داده می شوند. قسمت تاریخ فیس در نرم افزار حسابداری تعهدی بدون توجه به تاریخ واقعی فیس وارد گردد.
کلیه ثبت های حساب بانک می بایست عینا مشابه با صورت حساب بانک ثبت گردد(ردیف به ردیف)
ثبت:
بانک تمرکز وجوه درآمد اختصاصی
صندوق
3- واریز وجه به حساب درآمد مرکز(به صورت مستقیم)
 
توضیحات:
کد درآمدهای عملیاتی آموزشی 640399 می باشد و غیر عملیاتی 809909 می باشد. کد درآمدهای عواید و وجوه سرمایه گذاری 800304 است و همچنین درآمدهای حاصل از فروش دارو 640101 می باشد.
ثبت:
بانک تمرکز وجوه درآمد اختصاصی
درآمد ارائه خدمات درمانی-سایر
4- تحویل نسخ به واحد درآمد:
توضیحات:
ثبت کنترل اسناد ارسالی ممکن است از لحاظ ریالی با ثبت ارسال اسناد به سازمان های بیمه گر برابر نباشد و مالک این ثبت در صورت وجود گزارش HIS (در صورت عدم وجود اقدامات لازم جهت ایجاد گزارش صورت پذیرد) گزارش کامل از سیستم قبل از هرگونه ویرایش می باشد و در صورت عدم وجود HIS صورتحساب ارسالی به سازمان بیمه گر پایه می باشد.
ثبت:
حساب کنترل نسخ دریافتی ارسال نشده
کنترل درآمد ارسال نشده
5- ارسال صورتحساب به سازمان های طرف قرارداد:
توضیحات:
قسمت اول ثبت فقط مربوط به بیمه های پایه (سلامت ایرانیان، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، کمیته امداد) می باشد. باید برای هر سازمان بیمه گر و هر ماه صورتحساب یک سند ثبت شود و فاصله تاریخ سند حسابداری ثبت شده تا نامه ارسالی به سازمان بیمه گر نبایست بیش از 5 روز باشد. سندهای ارسالی باید در هر ماه حداکثر تا پایان آن ماه در سیستم حسابداری ثبت شود و در رسیدگی واحد تایید شوند و به نحوی که در تراز همان ماه نمایش داده شوند. مبالغ ثبت شده در سر فصل 140299 کنترل نسخ می بایست مبلغ واقعی اسناد ارسالی به سازمان های بیمه گر باشد.
ثبت:
قسمت اول ثبت:
کنترل درآمد نسخ ارسال نشده
حساب کنترل نسخ دریافتی
قسمت دوم ثبت
حساب های دریافتی شبه تجاری
درآمد ارائه خدمات درمانی سرپای-سایر
6- واریز سازمان های بیمه گر(طرف قرارداد)
توضیحات:
در ردیف بانک تاریخ چک یا فیش باید بدون توجه به تاریخ واقعی چک یا فیش با تاریخ ثبت سند یکی باشد و تاریخ کاربر باید با توجه به تاریخ چک یا فیس ثبت گردد. قسمت تاریخ فیس در نرم افزار حسابداری تعهدی بدون توجه به تاریخ واقعی فیس باید با تاریخ ثبت سند یکی باشد و در قسمت تاریخ کاربر باید تاریخ واقعی وارد گردد.
ثبت:
بانک تمرکز وجوه درآمد اختصاصی
حساب های دریافتی شبه تجاری
7- ثبت انتقال وجوه از بانک رابطه مرکز(حساب های بانک رفاه) به بانک ملی مرکز:
توضیحات:
قسمت تاریخ فیش در نرم افزار حسابداری تعهدی بدون توجه به تاریخ واقعی فیش می بایست با تاریخ ثبت سند یکی باشد و در قسمت تاریخ کاربر می بایست تاریخ واقعی فیش ثبت گردد. در انتقال پایان ماه بانک رفاه واحد حداکثر تا ساعت 10 آخرین روز کاری ماه به بانک ملی منتقل گردد.
ثبت:
بانک تمرکز وجوه درآمد اختصاصی(شماره حساب بانک ملی)
بانکی تمرکز وجوه درآمد اختصاصی(شماره حساب بانک رفاه)
8- ثبت انتقال وجوه از بانک ملی مرکز به حساب تمرکز درآمدهای ستاد:
توضیحات:
قسمت تاریخ فیش در نرم افزار حسابداری تعهدی بدون توجه به تاریخ واقعی فیش باید با تاریخ ثبت سند یکی باشد و در قسمت تاریخ کاربر می بایست تاریخ واقعی فیش وارد گردد و کلیه ثبت ها می بایست عینا مطابق با صورت حساب بانک صورت پذیرد.
در انتقال پایان ماه بانک ملی واحد به حساب ستاد به اندازه جمع مبلغ مانده فعلی بانک ملی و بانک رفاه ثبت مربوطه در نرم افزار انجام شود. در صورتی که مانده بانک ملی نرم افزار علی رغم ثبت کلیه وجوه واریزی مشخص تا زمان انتقال کمتر از مانده واقعی منتقل شده باشد و می بایست ما به التفاوت به عنوان وجوه واریزی نامشخص ثبت سپس نسبت به ثبت سند انتقال وجه اقدام گردد.
ثبت:
حساب رابط بدهکار درآمد
بانک تمرکز وجوه درآمد اختصاصی
9- ثبت وجوه واریزی نامشخص
توضیحات:
پس از ثبت کلیه وجوه صندوق و وصولی ها از سازمان های طرف قرارداد اگر درآمد آخرین روز کاری ماه صورتحساب بانک مبلغی بیش از حساب بانک موجود در نرم افزار حسابداری را نمایش می دهد. مبلغ مذکور را تحت عنوان حساب سایر بستانکاران 310299 ثبت می نماییم و تمام وجوه نامشخص ثبت شده باید حداکثر تا 15 ماه بعد تعیین تکلیف شود و به همراه صورتحساب به اداره درآمد دانشگاه تعدیل شود با توجه به لزوم همکاری حسابداری و درآمد سند ثبت شده وجوه نامشخص می بایست جهت پیگیری وجوه واریزی سازمان های طرف قرارداد به اطلاع واحد درآمد مرکز برسد. 
 

فصل سوم:

 
‌ماده 131 : نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این
قانون دارای نرخ جداگانه‌ای می‌باشد به شرح زیر است:
‌تا میزان سی میلیون (000 000 30) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده
درصد (15%)
‌تا میزان یکصد میلیون (000 000 100) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به
مازاد سی میلیون (000 000 30) ریال به نرخ بیست درصد (20%)
‌تا میزان دویست و پنجاه میلیون (000 000 250) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه
نسبت به مازاد یکصد میلیون (000 000 100) ریال به نرخ بیست‌و پنج درصد (25%)
‌تا میزان یک میلیارد (000 000 000 1) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به
مازاد دویست و پنجاه میلیون (000 000 250) ریال به نرخ سی‌درصد (30%)
‌نسبت به مازاد یک میلیارد (000 000 000 1) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ
سی و پنج درصد (35%)
ماده 169 مکرر :  به سازمان امور مالیاتی کشور اجازه داده می‌شود برای اشخاص حقیقی
و حقوقی کارت اقتصادی شامل شماره اقتصادی صادر کند.‌اشخاص حقیقی و حقوقی که حسب
اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به اخذ کارت اقتصادی می‌شوند مکلفند براساس
دستورالعملی که توسط‌سازمان مزبور تهیه و اعلام می‌شود برای انجام دادن معاملات
خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی مربوط را در صورتحساب‌ها و فرم‌ها و
اوراق‌مربوط درج نموده و فهرست معاملات خود را به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم
کنند. عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و‌طرف معامله حسب مورد یا
استفاده از شماره اقتصادی خود برای معاملات دیگران یا استفاده از شماره اقتصادی
دیگران برای معاملات خود مشمول‌جریمه‌ای معادل ده‌درصد (10%) مبلغ مورد معامله‌ای
که بدون رعایت ضوابط فوق انجام شده است خواهد بود.
‌عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور طبق دستورالعمل
صادره مشمول جریمه‌ای معادل یک‌درصد (1%) معاملاتی که‌فهرست آنها ارائه نشده است
خواهد بود. جرایم مذکور توسط اداره امور مالیاتی مربوط با رعایت مهلت مقرر در ماده
(157) این قانون مطالبه خواهد‌شد و مؤدی مکلف است ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ برگ
مطالبه نسبت به پرداخت آن اقدام کند. در غیر این صورت معترض شناخته شده و
موضوع‌جهت رسیدگی و صدور رأی به هیأت حل اختلاف مالیاتی ارجاع خواهد شد.
‌رأی هیأت مزبور قطعی و لازم‌الاجرا است. جریمه مذکور غیرقابل بخشش است و از طریق
مقررات اجرایی موضوع این قانون قابل وصول خواهد بود.
‌تبصره 1 - استفاده کنندگان از شماره اقتصادی دیگران نسبت به مالیات بر درآمد و
همچنین جرایم موضوع این ماده با اشخاصی که شماره اقتصادی آنان‌مورد استفاده قرار
گرفته است مسؤولیت تضامنی خواهند داشت.
‌تبصره 2 - در صورتی که طرفین معامله در معاملات خود از انجام دادن هر یک از
تکالیف مقرر در این ماده خودداری نمایند، متضامناً مسؤول خواهند‌بود و در مواردی که
خریدار از ارائه شماره اقتصادی خودداری کند، چنانچه فروشنده مشخصات خریدار و موضوع
معامله را ظرف مهلت یک ماه به‌سازمان امور مالیاتی کشور اعلام نماید مشمول جریمه
تخلف فوق از این بابت نخواهد بود.
‌تبصره 3 - اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع بندهای (‌الف) و (ب) ماده (95) این
قانون مکلف به نگهداری صورتحساب‌های مربوط به‌خریدهای خود در سال عملکرد و سال بعد
از آن می‌باشند و در صورت درخواست مأموران مالیاتی باید به آنان ارائه دهند. در
غیر این صورت مشمول‌جریمه‌ای معادل ده درصد (10%) صورتحسابهای ارائه نشده خواهند
بود" 
به منظور شفافیت فعالیت های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی از جمله اطلاعات مالی،پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد می شود.
وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی، شهرداری ها،مؤسسات وابسته به دولت و شهرداریها، مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سایر اشخاص حقوقی(اعم از دولتی و غیردولتی)که اطلاعات مورد نیاز پایگاه فوق را در اختیار دارند و یا به نحوی موجبات تحصیل درآمد و دارایی برای اشخاص را فراهم می آورند، موظفند اطلاعات به شرح بسته های ذیل را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.
الف- اطلاعات هویتی:
1. اطلاعات هویتی و مکانی اشخاص حقیقی و حقوقی
2. مجوزهای فعالیت اقتصادی و همچنین مجوزهای مربوط به انجام معاملات تجاری و عقد قراردادها.
ب- اطلاعات معاملاتی اشخاص:
1. معاملات(خرید و فروش دارایی ها، کالاها و خدمات)
2. تجارت خارجی(واردات و صادرات کالاها و خدمات)
3. قراردادهای مربوط به انجام معاملات و فعالیتهای تجاری
4. قراردادهای مربوط به انجام عملیات پیمانکاری و هر گونه خدمات
5. اطلاعات مربوط به خرید وفروش ارز و سکه طلا
6. اطلاعات انواع بیمه نامه های صادره و خسارت های پرداختی
7. بارنامه و صورت وضعیت حمل و نقل بار و مسافر.
پ- اطلاعات مالی، پولی و اعتباری و سرمایه ای اشخاص:
1. جمع گردش سالانه( دوره مالی) نقل و انتقال سهام و سایر اوراق بهادار
2. جمع گردش و مانده سالانه(دوره مالی) انواع حسابهای بانکی
3. جمع گردش و مانده سالانه(دوره مالی) انواع سپرده ها و سود آنها
4. تسهیلات بانکی اعم از ارزی و ریالی در قالب کلیه عقود و همچنین کلیه تعهدات اعم از گشایش اعتبار اسنادی و تنزیل اعتبار اسنادی، ضمانت ها و نظایر آن.
ت- اطلاعات دارائیها، اموال و املاک و همچنین نقل و انتقال آنها.
ث- سایر اطلاعات فعالیتهای اقتصادی که با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران به موارد مزبور اضافه خواهد شد.
تبصره1- سازمان امور مالیاتی کشور موظف است امکان دسترسی بر خط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس اوراق بهادار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین سایر دستگاههای اجرایی را به فهرست بدهکاران مالیاتی فراهم آورد تا استفاده کنندگان مذکور بتوانند اطلاعات دریافتی را در ارائه خدمات به اشخاص بدهکار مالیاتی لحاظ نمایند. سازمان امور مالیاتی کشور مجاز است با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارائی اسامی بدهکاران مالیاتی را از طریق پایگاه مذکور جهت اطلاع عموم منتشر نمایند.
تبصره2- متخلف از حکم این ماده علاوه بر آنکه مشمول تمام جریمه ها و محرومیت از معافیت ها و مشوق های موضوع این قانون و نیز جبران زیان ها و خسارت های وارده به دولت خواهد بود، به حبس تعزیری از سه ماه تا دو سال محکوم می گردد. مجازات های موضوع این بند در مورد اشخاص حقوقی،نسبت به مدیران اشخاص مذکور جاری می گردد.
تبصره 3- دستگاه های اجرایی مجازند با تصویب هیأت وزیران و حفظ طبقه بندی مربوط، از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات موضوع این ماده استفاده نمایند.
تبصره 4- ترتیبات اجرای احکام این ماده و نحوه دسترسی بر خط، تعیین حد آستانه(تعیین حداقل رقم اطلاعات)، دریافت و ارسال اطلاعات با حفظ محرمانه بودن آن از اشخاص مذکور به موجب دستورالعملی خواهد بود که ظرف شش ماه از تاریخ تصویب این قانون با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به تصویب وزیران امور اقتصادی و دارائی و دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می رسد.
تبصره 5- سازمان ثبت اسناد و املاك کشور مكلف است بانك اطلاعات ثبتي شركت¬ها را طراحي و سامانه اطلاعاتي آن را به نحوي ايجاد نمايد كه موجبات دسترسي بر خط سازمان امور مالياتي كشور به سامانه مزبور فراهم آيد."
مالیات بر ارزش افزوده :
با توجه به وظايف و تكاليف قانوني فعالان اقتصادي مطابق با قانون ماليات بر ارزش افزوده و عهده‌دار بودن وصول ماليات توسط آنان از طريق ثبت‌نام در اين نظام مالياتي و همچنين وجود رويه و خوداظهاري توسط موديان از طريق تسويه حساب‌هاي فصلي، اصل صحت اظهارات موديان در ساختار مالياتي كشور مدنظر است، مگر اينكه خلاف آن ثابت شود. در اين راستا در مواد (22) و (23) قانون ماليات بر ارزش افزوده، قانونگذار براي برخورد با مودياني كه از انجام وظايف قانوني خود تخطي می‌کنند، جرايمي در نظر گرفته است.
تخلفات:
تخلفات منظور شده در قانون ماليات بر ارزش افزوده مطابق ماده (22) و (23) به‌صورت خلاصه به قرار ذيل است:
- عدم ثبت‌نام در مهلت مقرر
- عدم صدور صورتحساب
- عدم درج صحيح قيمت در صورتحساب
- عدم درج و تكميل اطلاعات صورتحساب طبق نمونه
- عدم تسليم اظهارنامه
- عدم ارائه دفاتر يا اسناد و مدارك
- تاخير در پرداخت در موعد مقرر
جرايم:
با توجه به تخلفات شناسايي شده در قانون ماليات بر ارزش افزوده طبق مواد (22) و (23) جرايمي به قرار زير پيش‌بيني شده است:
1 )عدم ثبت نام موديان در مهلت مقرر معادل هفتاد وپنج درصد (75درصد) ماليات متعلق تا تاريخ ثبت نام يا شناسايي حسب مورد است.چنانچه موديان در مهلت مقرر ثبت نام نکنند دو حالت براي آنان متصور است، اول اينكه مودي مزبور توسط واحد مالياتي شناسايي گردد، كه در اين حالت از زمان مشموليت و اجراي قانون، ماليات و عوارض از آنان مطالبه خواهد شد و براي عدم ثبت نام تا زمان شناسايي به ميزان 75درصد ماليات و عوارض مطالبه شده به‌عنوان جريمه به ماليات و عوارض مطالبه شده اضافه می‌شود. در حالت دوم مودي بعد از مهلت مقرر
ثبت نام مي‌كند. در اين حالت از زماني كه مشمول اجراي قانون است و تا تاريخ ثبت نام، جرايم مزبور به ماليات و عوارض فعاليت دوره تاخير در ثبت‌نام اضافه خواهد شد.
2)عدم صدور صورتحساب معادل يك برابر ماليات متعلق است.
3)عدم درج صحيح قيمت در صورتحساب معادل يك برابر مابه‌التفاوت ماليات متعلق است. 
4)عدم درج و تكميل اطلاعات صورتحساب طبق نمونه اعلام شده معادل 25درصد ماليات متعلق است. 
5) عدم تسليم اظهارنامه از تاريخ ثبت نام يا شناسايي به بعد حسب مورد، معادل 50 درصد ماليات متعلق است.
  6)عدم ارائه دفاتر يا اسناد و مدارك حسب مورد معادل 25 درصد ماليات متعلق است، بنابراين در صورتي كه موديان از ارائه دفاتر و اسناد و مدارك خودداري نمايند، مشمول پرداخت جريمه جمعا معادل 50 درصد ماليات متعلق خواهند بود. 
7- تاخير در پرداخت ماليات‌هاي موضوع اين قانون در مواعد مقرر، موجب تعلق جريمه‌‌اي به ميزان دو درصد در ماه، نسبت به ماليات پرداخت نشده و مدت تاخير خواهد بود. جريمه تاخير در پرداخت با توجه به عبارت «نسبت به ماليات پرداخت نشده و مدت تاخير» به‌صورت روزشمار قابل محاسبه است. به عبارتي تاخير كمتر از يك ماه نيز مشمول جريمه خواهد بود.
نحوه محاسبه:
هريك از موديان ثبت‌نام شده در نظام ماليات بر ارزش افزوده، خود عاملي براي جمع‌آوري، ثبت و اظهار ماليات بر ارزش افزوده و عوارض مربوطه به سازمان امور مالياتي هستند. به این معنا كه هر مودي هنگام فروش بايد با اضافه كردن ماليات بر ارزش افزوده به قيمت فروش خود و صدور صورتحساب فروش، ماليات بر ارزش افزوده را از خريداران كالاها و خدمات دريافت و در دفاتر خود ثبت كند. مودي وجه دريافتي مذكور را تا پايان دوره مالياتي نزد خود نگهداري و در نهايت مابه‌التفاوت ماليات‌هاي دريافتي هنگام فروش ماليات‌هاي پرداختي خود به هنگام خريد را به سازمان امور مالياتي اظهار و پرداخت می‌کند. (اين مابه‌التفاوت مي‌تواند مثبت، صفر يا منفي باشد.) دوره‌هاي مالياتي در نظام ماليات بر ارزش افزوده ايران، سه ماه يكبار است. اما وزير امور اقتصادي و دارايي مي‌تواند، با پيشنهاد سازمان امور مالياتي كشور، مدت هر دوره مالياتي را براي هر گروه از موديان از سه ماه به يك يا دو ماه تغيير دهد. بنابراين موديان مشمول نظام ماليات بر ارزش افزوده كه در اين نظام ثبت شده‌اند، بايد مطابق دوره مالياتي مقرر براي فعاليت هر دوره، اظهارنامه مالياتي خود را تكميل و به سازمان امور مالياتي ارائه کنند.
ماخذ محاسبه ماليات:
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 749
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 12
 • تعداد اعضا : 3167
 • آی پی امروز : 167
 • آی پی دیروز : 557
 • بازدید امروز : 698
 • باردید دیروز : 2,306
 • گوگل امروز : 101
 • گوگل دیروز : 430
 • بازدید هفته : 10,949
 • بازدید ماه : 48,093
 • بازدید سال : 238,538
 • بازدید کلی : 3,534,632
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.