loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه با موضوع جنگ و دفاع سايبر تاريخچه و آينده جنگ اطلاعاتي استراتژيك حملات سایبری جنگ های شبکه ای و سایبری دانلود پایان نامه جنگ های سایبری

خوش امدگویی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)


دانلود پایان نامه با موضوع : جنگ و دفاع سايبر
 
سايبر و فضاي سايبر:
Cyber & Cyber Space
براي اولين بار توسط داستان نويسي به نام ويليام گيبسون 1984  در يك داستان علمي-تخيلي و با عنوان بكار گرفته شد. در واقع به هر آنچه كه مرتبط با شبكه هاي كامپيوتري و Cyber Spaceفضاي سايبر اينترنت و فعاليت هاي كامپيوتري و مجازي) باشد سايبر اطلاق م يشود. بعلاوه براي معرفي گونه ي برخط, مجازي يا كامپيوتري هر چيزي نيز مي تواند بكار رود. به دنياي كامپيوترها و جامعه اي كه از آ نها استفاده مي نمايد (كليه منابع اطلاعاتي موجود در شبكه هاي كامپيوتري) و داراي فرهنگ خاصي مبتني بر شبك ههاي ارتباطي الكترونيكي هستند, فضاي سايبر يا دنياي مجازي گفته مي شود.
 
بخش اول:
مقدمه:
پیشرفت فناوری
در طي تاريخ، دكترين، سازمان و استراتژي نظامي به خاطر خط شكن يهاي انقلابي در فناوري دستخوش تغييرات عميق شده اند. فناوري هاي نوين به صورت يك سلاح جديد، يك منبع انرژي جديد، يا يك وسيله ارتباطي جديد، همگي موجب شده اند كه با اصلاح دكترين، سازمان و استراتژي نظامي، طرف نوآور از جنگ فرسايشي پرهيز كرده و در عوض به سبك نوين جنگ قاطع و سريع دسترسي داشته باشند. البته همانطور كه اكثر تاريخ دانان تاكيد م يكنند نفوذ فناوري نو لزوماً جنگ را متحول نم يكند بلكه آنچه اهميت فو قالعاده دارد، تغيير نگرش ها و منطق سازماندهي جنگ مي باشد. در واقع اگر بگوئيم فناوري جديد حتي جهان بيني ها و الگو هاي ذهني را متحول مي كند، سخني به گزاف نگفت هايم. بر اين اساس بايد گفت كه رشد خير هكننده فناوري اطلاعات و ارتباطات، كه گاهي اوقات تحت عنوان "انقلاب اطلاعات"  شناخته مي شود، موج پرقدرتي است كه ماهيت و ويژگي هاي جنگ و منازعه را از بيخ و بن تغيير خواهد داد.
 
اثرات انقلاب اطلاعات:
انقلاب اطلاعات منعك سكننده پيشرفت در زمينه فناوري اطلاعات ديجيتالي، فناوري هاي ارتباطي و نوآوري هاي مرتبط در نظريه سازمان و مديريت م يباشد. امروزه تحولات عظيمي در نحوه جم عآوري اطلاعات، ذخيره، پردازش، انتقال و نمايش اطلاعات و همچنين طراحي مجدد سازماني براي "بيشترين استفاده از اطلاعات بيشتر" در حال رخ دادن است. در جامعه فراصنعتي، اطلاعات يك منبع استراتژيك است كه از لحاظ ارزش و قدرت تاثير با سرمايه و نيروي انساني در جامعه صنعتي برابري مي كند. يكي از نكات مهم مربوط به دامنه و مراحل تاثيرگذاري فناوري هاي نو اين است كه افراد معمولاً در وهله نخست فقط بر نقش فناوري در افزايش كارائي و بهره وري توجه مي كنند و از اثرات ثانويه فناوري بر نظام و ساختار اجتماعي غفلت م يورزند. به بيان ديگر سيستم هاي اطلاعاتي و ارتباطي اگرچه بازدهي انواع مختلف فعاليت ها را بهبود م يبخشند، اما در درازمدت باعث جاافتادن مفهوم "زندگي شبكه اي" 1 مي شوند. امروزه نه تنها حسگرها و پردازشگرها به صورت شبكه اي با يكديگر تعامل دارند بلكه انسان ها نيز به عنوان منابعي گسترده در فضاي شبكه اي پخش شده اند. در سازمان هاي مختلف شبكه هاي الكترونيكي بيشتر با انگيزه و هدف افزايش بازدهي راه اندازي مي شوند. در واقع مديران دريافت هاند كه از طريق پست الكترونيك و انواع و اقسام نرم افزارها مي توان اكثر كارها را سري عتر و راحت تر انجام داد. اما وقتي كه از اين سطح بالاتر رويم شاهد ظهور تغييرات رفتاري و سازماني خواهيم بود. فناوري اطلاعات موجب م يشود كه نحوه گذران وقت كاركنان، دامنه روابط و تما سهاي بين كاركنان، و نهايتاً اينكه "چه كسي چه چيزي را تا چه حد م يداند؟"، به شدت تغيير كند. بنابراين فناوري اطلاعات صرفا كارائي فرآيندهاي سازماني را ارتقاء نمي بخشد بلكه الگوهاي فكري و رفتاري و نيز سبك زندگي سازماني را متحول مي سازد. اگر در سازماني از جمله سازمان هاي نظامي چنين تغييراتي در درازمدت مشاهده نشود بايد به استفاده كامل و گسترده از اين فناوري در سازمان مذكور شك كرد
انقلاب اطلاعات بي ترديد با نيروهاي پرقدرتي همراه است كه منطق طراحي و تشكيلات اكثر سازما نها و موسسات را به چالش م يكشند. فناوري اطلاعات مختل كننده و نابودكننده همه سازمان هائي است كه بر اساس اصول سلسله مراتبي تنظيم شده اند. حضور فناوري اطلاعات موجب انتشار و توزيع تقريباً كنترل ناپذير قدرت و دانش در پيكره سازمان شده و اين تغييرات بيشتر به نفع بازيگران كوچك تر و بالقوه ضعي فتر مي باشد. همه سيستم هاي بسته سنتي به ناچار بايد باز شوند و بيش از پيش با محيط پيراموني خود ارتباط موثر و مستمر برقرار كنند. همه اين پيامدها و الزامات فناوري اطلاعات به ضرر همه سازما نهاي بزرگ و كهن سالي است كه از فرآيندهاي بوروكراتيك پيروي م يكنند. البته سازمان و سازماندهي به خودي خود هيچگاه منسوخ نمي شود چراكه سازماندهي براي انجام امور لازم و ضروري است. آنچه كه مهم است اينكه سازمان ها بايد از ديدگاه سنتي و سلسله مراتبي فاصله گرفته و به استقبال الگوهاي انعطاف پذيرتر و شبكه اي براي سازماندهي بروند. فناوري اطلاعات هميشه هوادار و حامي رشد و گسترش انواع مختلف شبك ههاست و داراي قابليت هائي است كه اجازه مي دهد انواع مختلف بازيگران و فعالان پراكنده در فواصل بسيار دور با يكديگر هماهنگ شده و حول محور كسب، جم عآوري و توزيع اطلاعات به اهداف مشترك دست يابند. چنين تغييراتي بايد بيش از هر گروه يا سازمان ديگري توسط نظاميان جدي گرفته شوند.
 
نقش اطلاعات در جنگ:
پيشرفت هاي فناوري اطلاعات صرفا نحوه جنگيدن را متحول نمي كنند بلكه ماهيت و هدف از جنگ را نيز دستخوش تغيير مي كنند. در واقع اينكه جنگ چگونه آغاز مي شود، چگونه خاتمه مي يابد، چه مدت طول مي كشد، و چه افرادي در آن شركت م يكنند، همگي به خاطر فراگير شدن فناوري اطلاعات و ارتباطات تغيير خواهند كرد. تغييرات مربوط به جريان اطلاعات و سيست مهاي اطلاعاتي چالشي ويژه براي درك فضاي آينده ايجاد م يكنند. درجه پيچيدگي سيستم ها فقط به اين خاطر كه عوامل متعددي به صورت همزمان بر آنها تاثير مي گذارند، افزايش نمي يابد بلكه مه متر اين است كه بفهميم عوامل مذكور چگونه با يكديگر تعامل داشته و برهم تاثير متقابل مي گذارند. در نتيجه يك سيستم زماني پيچيده و بنابراين غيرقاب لپيش بيني است كه متشكل از اجزاء و فرآيندهائي باشد كه احتمالاً به صورت غيرخطي با يكديگر تعامل دارند. جنگ از اين لحاظ هميشه غيرخطي و بنابراين سيستمي پيچيده بوده است. در اغلب موارد يك اتفاق كوچك اثرات نامتناسب چشمگير بر سازمان و ماشين جنگي خواهد گذاشت چرا كه از يك سو ما بر نحوه عملكرد ماشي نها تسلط كامل نداريم و از سوي ديگر انسان هائي كه در محي طهاي فوق العاده تنش زا مانند جبهه نبرد فعاليت م يكنند، ممكن است هر لحظه يك عمل پي شبيني نشده انجام دهند. امروزه با توجه به وجود حساس هها، شبك هها، و سيستم هاي ارتباطي مي توان اطلاعات فراواني درباره صحنه نبرد كسب كرد و اقدامات يگان ها و سكوهاي نظامي مستقل را بهتر هماهنگ كرد. اما همه اين پيشرفت ها باعث م يشوند كه سازمان نظامي و ماشين جنگي دقيقا در لبه بي نظمي و اغتشاش حركت كند. درك اين مشكل كه اگر بخش هائي از اين شبكه ها مختل يا تخريب شوند چه تاثيري بر عملكرد كلي سازمان نظامي و ماشين جنگي مي گذارند، بسيار دشوار است. هنوز چارچوب هاي مفهومي- تحليلي و مدل هاي مناسب براي تعيين ميزان آسي بپذيري شبكه ها و زيرساخت هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در يك جنگ تمام عيار تهيه نشده است و بنابراين درباره تاثيرات جنگ اطلاعاتي بر عملكرد سازمان نظامي و ماشين جنگي با عدم قطعيت قابل ملاحظه اي مواجه هستيم. آنچه تقريباً روشن است اينكه در شبكه هاي رايان هاي و زيرساخت هاي اطلاعاتي كشو رهاي توسعه يافته مانند آمريكا نقاط آسيب پذيري بزرگي وجود دارند. برخي كارشناسان نظامي با اشاره به اين آسيب پذيري ها بر اين باورند كه امكانات جديدي براي حملات استراتژيك از فواصل بسيار دور فراهم شده است. به بيان ديگر، با توجه به وابستگي زياد زندگي مدرن، بويژه از لحاظ اقتصادي، به جريان مطمئن اطلاعات، بي معني بودن محدوديت هاي زمان و مكان در فضاي سايبر، و نهايتاً در دسترس بودن فناوري اطلاعات و ارتباطات، طرفين درگير علاقه زيادي به گشودن باب جديد جنگ اطلاعاتي خواهند داشت. تاريخ به ما م يآموزد كه تاثيرات آني
و مستقيم معمولاً متفاوت و به طور كلي كم اهميت تر از تاثيرات غيرمستقيم هستند. هر عملي عكس العملي در پي دارد و توليد هر سلاح جديدي منجر به رشد صنايع دفاعي جديد ميشود.
در حوزه نظامي و عمليات جنگي، فناوري اطلاعات تقريباً همه چيز را متحول مي كند، از آموزش نيروي انساني گرفته تا آماد و پشتيباني و حتي روابط عمومي. ساخت و توليد حساسه ها و سيست مهاي اطلاعاتي پيشرفته نه تنها موجب ايجاد قابليت هدايت و هماهنگي يگان هاي پخش شده در ميدان نبرد م يشوند بلكه به خاطر گنجانده شدن ريزپردازنده ها درون سيست مهاي سلاح، قابلي تهاي نويني همچون هوشمندي فراهم مي شوند. هوشمندي بيشتر سلاح ها تا حدودي موجب خودمختاري آنها در عمل تصمي مگيري سريع مي شود. مطالعات آيند هنگرانه اندرو مارشال، از صاحب نظران نظامي برجسته آمريكا، نشانگر آن است كه سلاح هاي تهاجم دقيق دورايستا به همراه سيست مهاي حسگر و فرماندهي و كنترل پيشرفته به زودي بر بخش عمده اي از جنگ مسلط خواهند شد. در اين چارچوب نيروهاي مسلح قادر مي شوند از كيلومت رها دورتر نيروهاي دشمن و سيستم هاي پشتيبان آنها را از كار انداخته يا كاملاً نابود كنند. بنابراين سرنوشت جنگ را ديگر تخري بها، انفجار ها و عمليات هاي فرسايشي تعيين نمي كند بلكه از هم گسيختگي ظرفيت هاي فرماندهي و كنترل، كه در يك نگاه استعاري مغز دشمن محسوب مي شود، منجر به شكست او م يشود. علاوه بر نبرد دورايستا، بايد خاطر نشان كرد كه "بعد اطلاعاتي" به عنوان يكي از ابعاد محوري جنگ در همه عمليات ها، رزم ها و نبردهاي آينده دخيل خواهد شد. در نتيجه حفاظت از كاركرد اثربخش و مستمر سيستم هاي اطلاعاتي خودي و در عين توانائي ايجاد اختلال، افت كيفيت، و نابودي سيستم هاي اطلاعاتي دشمن كانون تمركز هنر جنگ خواهند بود. در جنگ هاي آينده كسب برتري سريع در حوزه اطلاعات يكي از عوامل كليدي و حياتي موفقيت خواهد بود. اطلاعات در همه جن گهاي گذشته مهم بوده است ولي در جنگ هاي آينده نقش محوري و اصلي را ايفاء خواهد كرد. در جنگهاي نوين ديگر نمي توان ادعا كرد كه پيروزي به اين بستگي دارد كه كدام يك از طرفين بيشترين مقدار سرمايه، نفرات و فناوري را به ميدان نبرد مي برد، بلكه مهم اين است كه كدام يك از طرفين بهترين اطلاعات مرتبط با ميدان نبرد را در اختيار دارد. گاهي اوقات براي فهم بهتر اين نكته فضاي جنگ با بازي شطرنج مقايسه م يشود. به اين صورت كه شما همه صفحه بازي را مشاهده م يكنيد، اما حريف شما فقط مي تواند مهره هاي خود را ببيند. حتي اگر رقيب به جاي يك وزير با سه وزير بازي را شروع كند، شما مي توانيد او را كيش و مات كنيد.
يك نمونه تاريخي درباره برتري اطلاعاتي به قر نها پيش مربوط م يشود، زماني كه سپاهيان مغول سرزمين هاي مختلف را يكي پس از ديگري فتح مي كردند. سواره نظام مغول اگر چه هميشه از لحاظ تعداد كمتر از حريفان بودند، اما تقريباً در همه نبردها پيروز م يشدند و به مدت بيش از يك قرن بزر گترين امپراتوري قاره آسيا را سر پا نگه داشتند. كليد موفقيت نظامي مغول ها برتري مطلق اطلاعاتي بود. آنها هر وقت و هر جا كه مناسب بود حمله مي كردند و از طريق سواره نظام كماندار خود با فرماندهان كه كيلومترها دورتر بودند، آخرين اخبار جنگ را مبادله مي كردند. حتي چنگيز خان مغول كه بسيار دور از ميدا نهاي جنگ بود ظرف فقط چند روز از آخرين تحولات نظامي مطلع مي شد. در ادامه بعد از بررسي اجمالي تعاريف پايه، وارد فصل ادبيات موضوع خواهيم شد. بعد از اينكه كليه مفاهيم و تعاريف موجود مورد بررسي قرار گرفت، مفاهيم دست هبندي شده و سپس مورد تشريح بيشتري واقع خواهد شد. از آنجاييكه مفهوم "جنگ اطلاعاتي" اعم بر "جنگ سايبر" است و از طريق آن بهتر مي توان به موضوعات موردنظر پرداخت، تمركز بيشتري بر جنگ اطلاعاتي خواهد شد. از اين مسير، به مسايل موجود در حوزه جنگ سايبر نيز پرداخته خواهد شد.
 
تعاريف پايه:
سلسه مراتب اطلاعات و دانش از آغاز خلقت همواره انسان با موضوع "اطلاعات" و ”دانش“ همراه بوده است و نقشي اساسي در زندگي او داشته است. اما ب هگفته نيكو اِستر ”هنوز دانشِ ما راجع به دانش, بسيار اندك است!“. تعاريف بسيار متعددي راجع به اطلاعات و دانش وجود دارد به گون هاي كه به تعبير داريوش محجوبي ( 1997 ) ”ما به تعداد انسان هايي كه خود را صاحب دانش م يدانند , تعريف از دانش در اختيار داريم!“. به همين خاطر ما صرفاً به ذكر تعريفي كلي از اطلاعات و دانش مي پردازيم و م يكوشيم از طريق شكل هاي 1 و 2, بيشتر جايگاه آن ها را تبيين نماييم.
طبق تعريف دانيل بِل ( 1973 ), دانش ”مجموعه اي از گزاره هاي ساخ تيافته راجع به واقعي تها ويا ايده ها است كه حاوي قضاوتي مستدل يا نتيجه اي آزموده شده است و از طريق رسان ههاي ارتباطي, در قالبي نظام مند, به ديگران منتقل مي گردد“. پس در واقع دانش (متمايز از اخبار و سرگرمي ها, دربردارنده قضاوتي جديد يا تبيين جديدي از قضاو تهاي گذشته است محجوبي, 1997 ). به تعبير ال گور, دانش, چكيده اطلاعات است كه گاهي اوقات از تخمير فكري آن, ”خرد“ (يا ”معرفت“) متولد مي شود. در ادبيات ”هوش مصنوعي“, ”داده ها“ مواد خام اطلاعات هستند و ”اطلاعات“, چيستيِ آنچه كه اراي هشده (يعني داد هها هستند. در واقع به تعبير شانون بنيان گذار نظريه اطلاعات در دهه 1930 ), اطلاعات, همان ”كاهش عدم قطعيت ها هستند. و نهايتاً, ”دانش“ چيستي و چگونگيِ آنچه بازنمايي شده (يعني اطلاعات) هستند. اِستان ديويس و جيم بوتكين , از نگاهي دروني تر موضوع را نگريسته و ”اطلاعات“ را همان داده هاي مرتب شده طبق الگوهاي معنادار بيان مي كنند و ”دانش“ را به عنوان ”كاربرد يا استفاده كاربردي از اطلاعات“ معرفي مي نمايند. به هر تقدير, معماري دانش مشتمل بر سه بخش اساسي است: مهارت, اطلاعات و سازمان (يا ساختار)؛ البته بعضاً انديشمندان ”نوآوري“ را نيز جزيي از آن دانسته اند (محجوبي, 1997 .دانش داراي دو نوع كلي است:
دانش صريح يا مدون، و دانش ضمني. مايكل پولاني ( 1966 ), دانش صريح را دانشي معرفي م يكند كه قابل تدوين و مكتوب سازي از طريق زبان هاي رسمي و انتقال به ديگران هستند, درحاليكه دانش ضمني, دانش شخصي افراد است كه به مرور زمان و دراثر تجربه در افراد جمع مي شود و دربردارنده عواملي غيرملموس همچون مهار تها, اعتقادات, ديدگاه ها و ارزش هاي شخصي است.
 
فناوري اطلاعات:
هرگونه ابزار يا سيستم ويا زيرسيستمبه هم پيوسته اي كه براي گردآوري (دستيابي), ذخيره, دستكاري, مديريت, انتقال, كنترل, نمايش, تبادلِ (دريافت و ارسالِ) خودكار داد هها و اطلاعات بكار مي رود را فناوري اطلاعات مي گويند. در يك تعريف كلي تر، به مجموعه اي از دانش, روش ها و ابزار ها (سخت افزار و نر مافزار) كه به منظور تسهيل و انجام فرآيند توليد، گردآوري، سازماندهي، ذخيره، بازيابي و نشر اطلاعات (با استفاده از "رايانه" به عنوان ابزار پردازش و "شبكه" به عنوان شاهراه ارتباطي) به كار گرفته مي شوند، فناوري اطلاعات گفته مي شود. تعبير فناوري اطلاعات و ارتباطات بيانگر پويايي منتج از همگرايي سيست مهاي كامپيوتري و مخابراتي است كه تبادل سريع و جهاني اطلاعات را فراهم آورده, و ظرفيت متحو لسازي فرآيندهاي كاري, ارايه خدمات و امثالهم را دارد؛ به همين علت از نگاه ما, ”فناوري اطلاعات“ و ”فناوري اطلاعات و ارتباطات“ يكسان بوده و صرفاً براي تاكيد بيشتر بر ارتباطات و مخابرات و لحاظ نمودن برجسته تر آن, از تعبير ”فناوري اطلاعات و ارتباطات“ استفاده مي شود.
 
سيستم اطلاعاتي:
Information System
به تركيبي تعاملي از افراد, سخت افزارها و نرم افزارهاي كامپيوتري, دستگاه هاي ارتباطي, و روي ههاي طراحي شده جهت ايجاد جرياني پيوسته از اطلاعات براي كساني كه در تصميم گيري ها ويا انجام فعالي تهاي خود به آنها نياز دارند سيستم اطلاعاتي اطلاق مي شود. يا به تعبيري ديگر, مجموعه اي از عناصر خودكار و دستي كه به مديريت مجموعه اي مشخص از داده ها يا منابع اطلاعاتي مي پردازند. اين گونه سيستم ها با دريافت محتواي اطلاعاتي ديجيتال ارزش آن محتواي ديجيتال را افزايش داده و خروجي ها يا گزارش هايي قابل فهم توليد م ينمايند.
 
مديريت اطلاعات:
Information Management
به مراحل مختلف پردازش اطلاعات از توليد تا ذخيره و از بازيابي تا اشاعه توزيع كه در راستاي عملكرد بهتر سازمان م يباشند از منابع داخلي يا خارجي و با هر نوع قالبي، مديريت اطلاعات اطلاق م يشود. در اين راستا, يكپارچه سازي استانداردها, فرآيندها, سيستم ها, و فناوري هاي اطلاعاتي در جهت ايجاد امكان تبادل اطلاعات مابين ارايه كنندگان و كاربران درراستاي تامين اهداف مديريتي سازمان انجام مي پذيرد. از نگاه علم مديريت , مديريت اطلاعات همان كاركرد مديريت منابع اطلاعاتي يك سازمان برنامه ريزي, سازماندهي, استخدام نيروي انساني, رهبري, هدايت, كنترل, بودجه ريزي اطلاعات در چرخه عمرشان است. 
 
انفورماتيك - علم انفورماتيك:
Informatics
به مطالعه اطلاعات و راهكارهاي استفاده از آن به خصوص به كمك ابزارهاي فناوري اطلاعات و استفاده نظام مند از داده هاي گردآور يشده و ذخيره شده درراستاي دستيابي به اهداف مشخص, علم انفورماتيك گفته مي شود ما در ادبيات ملي , بعضاً انفورماتيك را معادل اطلاع رساني يا كل مقوله مديريت اطلاعات يا واحد كامپيوتر مي دانيم.در اين علم به مطالعه كاربردهاي كامپيوتر و فنون آماري جهت مديريت اطلاعات و چگونگي كاربرد علم كامپيوتر و علم اطلاعات در راستاي مديريت و پردازش داد هها, اطلاعات و دانش پرداخته مي شود.
 
علم سايبرنتيك:
Cybernetics
اصطلاحي ابداع شده توسط رياضيداني به نام نوربرت وِينر1950 است كه به معناي مطالعه سازوكارهاي ارتباطي, بازخورد, و كنترل سيستم هاي زنده و ماشين ها است. در اين علم, فرآيندهاي ارتباطي و كنترلي سيستم هاي بيولوژيكي, مكانيكي و الكترونيكي (و اطلاعاتي), بويژه مقايسه اين گونه فرآيندها مابين سيستم هاي زنده و سيستم هاي مصنوعي انجام مي پذيرد. مطالعه تطبيقي فرآيندهاي انساني و ماشيني به منظور درك شباهت ها و تفاوت ها (به ويژه سيستم ها ارتباطي و كنترلي) كه بعضاً با هدف كشف چگونگي يكپارچه سازي سيستم عصبي انسان و دستگا ههاي فناورانه ساخت دست او انجام مي شود, از مهمترين فعاليت هاي اين علم محسوب مي شود. شايان ذكر است به سيستمي سايبرنتيك گفته مي شود كه با استفاده از بازخوردي پيوسته, به كنترل و اصلاح مداوم اعمال نامناسب خود مي پردازد (در واقع مي تواند از انسان ويا ديگر موجودات زنده تقليد نمايد.
 
 موضوع پایان نامه : جنگ و دفاع سايبر
قالب فایل: word  ----  تعداد 110 صفحه
 
دانلود پایان نامه جنگ های سایبری و شبکه ای و روش مقابله با ان
 
 
بخش دوم:
مسئله مورد تحقیق:
تعریف مسئله:
درقرن 21کمتر عملیات دفاعی را میتوان یافت که از تجهیزات الکترونیکی و رایانه ای استفاده نمیکنند در این بین در مراکز فرماندهی و کنترل و هدایت نبرد نقش رایانه به عنوان تسریع کننده پردازش اطلاعات بسیار حائز اهمیت میباشد. دراین شرایط دشمن نیز در موقع بحران و حتی در زمان خواهان استفاده از این دستگاه درجهت ضربه زدن به کشور ونیروهای مسلح کشور میباشد.
لذا باید مطالعات مناسبی در این خصوص انجام گردد.
 
سوالات اصلی تحقیق:
1:جنگ سابیر به چه معناست؟
2:جنگ سایبری به چه نوع جنگی اطلاق میگردد؟
3:تاریخچه جنگ سایبری؟
4:در مقابل تهدیدات سایبری چه راهکارهایی وجود دارد؟
 
هدف از انجام تحقیق:
هدف از انجام این پایان نامه شناخت مفهوم دفاع سایبری و جمع آوری منابع مفید برای علاقه مندان به این موضوع در دانشکده میباشد.
 
 
اهمیت موضوع:
.امروزه با توجه به وجود حساس هها، شبك هها، و سيستم هاي ارتباطي مي توان اطلاعات فراواني درباره صحنه نبرد كسب كرد و اقدامات يگان ها و سكوهاي نظامي مستقل را بهتر هماهنگ كرد. اما همه اين پيشرفت ها باعث م يشوند كه سازمان نظامي و ماشين جنگي دقيقا در لبه بي نظمي و اغتشاش حركت كند. درك اين مشكل كه اگر بخش هائي از اين شبكه ها مختل يا تخريب شوند چه تاثيري بر عملكرد كلي سازمان نظامي و ماشين جنگي مي گذارند، بسيار دشوار است. هنوز چارچوب هاي مفهومي- تحليلي و مدل هاي مناسب براي تعيين ميزان آسي بپذيري شبكه ها و زيرساخت هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در يك جنگ تمام عيار تهيه نشده است و بنابراين درباره تاثيرات جنگ اطلاعاتي بر عملكرد سازمان نظامي و ماشين جنگي با عدم قطعيت قابل ملاحظه اي مواجه هستيم. آنچه تقريباً روشن است اينكه در شبكه هاي رايان هاي و زيرساخت هاي اطلاعاتي كشو رهاي توسعه يافته مانند آمريكا نقاط آسيب پذيري بزرگي وجود دارند. برخي كارشناسان نظامي با اشاره به اين آسيب پذيري ها بر اين باورند كه امكانات جديدي براي حملات استراتژيك از فواصل بسيار دور فراهم شده است. به بيان ديگر، با توجه به وابستگي زياد زندگي مدرن، بويژه از لحاظ اقتصادي، به جريان مطمئن اطلاعات، بي معني بودن محدوديت هاي زمان و مكان در فضاي سايبر، و نهايتاً در دسترس بودن فناوري اطلاعات و ارتباطات، طرفين درگير علاقه زيادي به گشودن باب جديد جنگ اطلاعاتي خواهند داشت. تاريخ به ما م يآموزد كه تاثيرات آني
و مستقيم معمولاً متفاوت و به طور كلي كم اهميت تر از تاثيرات غيرمستقيم هستند. هر عملي عكس العملي در پي دارد و توليد هر سلاح جديدي منجر به رشد صنايع دفاعي جديد ميشود.
 
 
 
فهرست مطالب:
فصل اول: طرح تحقیق
بخش اول: مقدمه
بخش دوم: مسئله مورد تحقیق
تعریف مسئله:
سوالات اصلی تحقیق:
بخش سوم: هدف از انجام تحقیق
بخش چهارم: اهمیت موضوع
فصل دوم: ادبیات تحقیق
بخش اول: ادبيات موضوع، الگوها و شرايط جنگ سايبر
تعاريف اوليه
تعاريف رسمي پنتاگون
الگوها و شرايط نوين
دكترين نيروي هوائي
بخش دوم: تكامل جنگ اطلاعاتي: نسل ها، سناريوها، و معيارها
جنگ اطلاعاتي استراتژيك
تاريخچه و آينده جنگ اطلاعاتي استراتژيك
چارچوب تصميم گيري
معيارهاي سنجش
بخش سوم: تجارب و رويكرد كشورهاي مخلتف
اعلام هشدار سيا
 پرونده آزمايشگاه نيروي هوائي نيويورك 1994
 رزمايش دريافت كننده شايسته  1997
پرونده سولاريس 1998
اقدامات دولت و مجلس آمريكا
اقدامات ديگر كشورها
بخش چهارم:دفاع سايبر: اصول امنيت
سيستم هاي اطلاعاتي
كلياتي از امنيت
تدابير امنيتي
تدابير فني
امنيت فيزيكي
ابزارها
تدابير مديريتي
فصل سوم:روش و مراحل اجرای تحقیق
فصل چهارم:یافته های تحقیق و تجزیه و تحلیل آنها
فصل پنجم:نتیجه گیری وپیشنهاد 
فصل ششم: فهرست منابع و مراجع
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 739
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 14
 • تعداد اعضا : 3161
 • آی پی امروز : 276
 • آی پی دیروز : 616
 • بازدید امروز : 1,215
 • باردید دیروز : 2,796
 • گوگل امروز : 176
 • گوگل دیروز : 405
 • بازدید هفته : 1,215
 • بازدید ماه : 52,652
 • بازدید سال : 163,017
 • بازدید کلی : 3,459,111
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.