loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر رفتار درمانی (بر مبنای نظریه بارکلی) بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی/ نارسایی توجه به همراه پرسشنامه

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


موضوع پایان نامه : بررسی تاثیر رفتار درمانی (بر مبنای نظریه بارکلی) بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی/ نارسایی توجه
به همراه پرسشنامه و جداول آماری و نمودار ها
قالب فایل: word ---  تعداد 50 صفحه 
چکیده
هدف: هدف پژوهش بررسی اثربخشی آموزش رفتاری بر کاهش اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی می باشد.
روش: طرح پژوهش با پیش آزمون-پس آزمون و گروه کنترل بود. نمونه شامل 20 کودک دارای نشانگان ADHD بودند که تحت نظارت پزشک و دارودرمانی بودند. نمونه ها به صورت داوطلبانه و با جایگزینی تصادفی(هر گروه 10 نفر) در دو گروه 1-آزمایشی(تحت رفتاردرمانی) 2-کنترل،  قرار گرفته اند. گروه آزمایشی علاوه بر دارودرمانی در یک دوره ی 2 ماهه و بصورت 3 جلسه 50 دقیقه ای در هفته ، مجموعا 25 جلسه شرکت کردند. ابزار مورد استفاده شامل پرسش نامه کانرز، فرم والدین و فرم معلمان به صورت پیش آزمون و پس آزمون مورد بررسی قرار گرفت.
نتیجه گیری: در نهایت نتیجه گیری می شود گرچه دارو درمانی برای کاهش علایم بیش فعالی موثر است اما با اضافه کردن متغیر رفتاردرمانی روی کودکان دارای علایم نارسایی توجه/ بیش فعالی اثربخشی افزایش می یابد.
 
واژگان کلیدی: رفتار درمانی، اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی، نظریه بارکلی.
 
 
فصل اول
مقدمه و بیان مساله 
 
مقدمه
خانواده نخستین پایگاهی است كه پيوند بين كودك و محيط  اطراف او را به وجود مي آورد. ارتباط والدين و فرزندان از جمله موارد مهمي است كه سا لها نظر صاحبنظران و متخصصان تعليم و تربيت را به خود جلب كرده است. درخانواده، نگرش ها، اخلاق و روحيات كودك شكل گرفته واجتماعي مي شود هر خانواده اي شيوه هاي خاصي را در تربيت  فردي و اجتماعي فرزندان خويش به كار مي گيرد سبك فرزندپروري ، مجموعه اي از نگرشهاي والدين نسبت به كودكان است كه منجر به ايجاد يك محيط هيجاني مي شود كه در آن محيط، رفتارهاي والدين بروز مي نمايند. اين رفتارها هم دربرگيرنده رفتارهاي مشخص است كه از طريق آن رفتارها، والدين به وظايف والديني خود عمل مي كنند و هم رفتارهاي غير مرتبط با اهداف والديني است كه شامل ژست ها، تغيير در تن صدا يا بيان هيجانهاي غير ارادي مي باشد. درواقع، فرزندپروري فعاليتي پيچيده و دربرگيرنده ي رفتارهاي خاصي است كه نگرش و رفتار كودك را تحت تاثير قرار مي دهدبحث در مورد هر يك از مشكلات فرزندان بدون در نظرگرفتن نگرش  ها، رفتار ها و شيوه هاي فرزندپروري والدين تقريبا غير ممكن است. تاثير محيط خانواده بر رشد كودك اغلب از طريق مشاهده ي تعامل والد-فرزند مورد بررسي قرارمي گيرد. در اين مشاهدات معمولا ويژگي هاي رفتاري والدين به وسيله ي دو بعد، ارزيابي مي شود كه شامل پذيرش به معناي حمايت و پرورش عاطفه مثبت بين والدين و كودك وكنترل  به معناي رفتارهاي هدايتگر، بازدارنده يا تسهيل كننده كودك توسط والدین است.
کافی است کودک عادی به دنیا بیاید و خانواده و محیطی مناسب در اختیارش باشد تا ببالد و رشد و نمو کند و جایگاه والای خویش را در این جهان بیابد. اما گاه شرایط زندگی به گونه ایست که رسیدن به مقصود دشوار است.مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان که نتیجه اجتناب ناپذیر فقر، نابسامانی های خانوادگی، و کاستی های آموزشی و اجتماعی است، شدیدا مانع رشد و وصول آنان به کمالاتی است که در خلقتشان مقدر شده است.
 
تعریف مساله و بيان سؤال هاي اصلي تحقيق
بسیاری‌ از مادران‌ و پدران‌ از شیطنت‌ بسیار زیاد كودكانشان‌ شكایت‌ دارند. آنها اظهار می ‌دارند كه‌ فرزندشان‌ مرتب‌ در حال‌ حركت‌ و فعالیت‌ است‌ و نوعی‌ حالت‌ بی‌ قراری‌ و ناآرامی‌ در او مشاهده‌ می ‌كنند. برخی‌ از این‌ والدین‌ از فقـدان‌ تمركـز حواس ‌ و ضـعف‌ درسی‌ کودک نیز صحبت می کنند. آن ها علت این فعـالیت بیـش از انـدازه را نمی دانند و مرتب فرزندشان را مورد سرزنش یا انتقاد قرار می دهند. عده ای از پدر و مادرها كنترل‌ خود را از دست‌ می ‌دهند و این‌ كودكان‌ را به‌ شدت‌ كتك‌ می‌ زنند یا آنها را تهدید می ‌كنند. یکی از اختلالات رفتاری شایع در دوران کودکی بیش فعالی  است. نقص توجه و بیش فعالی، سندرمی است که مـزاحم توانایی فرد برای تمرکز می شود (عدم توجه )، مانع تنظیم سطح فعالیت (بیش فعالی)، و در بازداری رفتار  دخالت می کند(تکانش وری ). کودکان مبتلا به این اختلال، علاوه بر مشکلات اصلی توجه، تکانش گری و بیش فعالی، به مشکلات وابسته قابل توجهی در حوزه های مختلف اجتماعی، تحصیلی، رفتاری، شناختی و هیجانی دچار می شوند. آناستاپولوس  (2001) بیان می کند که به دلیل تعداد و تنوع مشکلات این کودکان در حوزه های مختلف، رویکردهای درمانی متفاوتی ارائه شده که در میان آن ها، آموزش والدین و رفتار درمانی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، بر سایر روش ها برتری دارد.تحقیقات اظهار می دارند که این نوع درمان، استـرس  والـدین این کودکان را کاهش می دهد و اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد.
محققان عوامل متعددی را در بروز این اختلال و همچنین در کنترل و کاهش آن موثر می دانند. به گونه ای که در حال حاضر در مورد عوامل شکل دهنده آن اتفاق نظر جامع و قاطعی وجود ندارد، هرچند برای درمان و درواقع برای کنترل کودکانی که دچار این عارضه هستند داروهای مورد تاییدی وجود دارد که از جانب روان پزشکان به صلاح دید تجویز می شود که از جمله مهمترین آنها می توان به متیل فنیدات  یا همان ریتالین  اشاره کرد. در طرح پیشنهادی حاضر  رفتار درمانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
سوال تحقیق
آیا رفتار درمانی بر مبنای نظریه بارکلی بر کاهش اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی موثر است؟
 
اهمیت و ضرورت انجام تحقيق
اختلال‌ بیش‌ فعالی‌ كه‌ در اغلب‌ موارد با نقص‌ توجه‌ همراه‌ است، معمولاً در دوران‌ كودكی‌ بروز می‌ كند. آمارها نشان می دهد پسرها چهار برابر دخترها دچار این عارضه می شوند. رفتارهاي مقابله جويانه  در دخترها كمتر از پسران است و به عبارتي علامت عمده اين بيماري در دختران حواس پرتي است.  تشخیص‌ این‌ اختلال‌ در سنین‌ زیر پنج‌ سال‌ قدری‌ مشكل‌ است زیرا امكان‌ دارد با رفتارهای‌ طبیعی‌ و شیطنت ‌آمیز كودكان‌ اشتباه‌ گرفته‌ شود. با این ‌حال، متخصصان‌ می‌ توانند این‌ اختلال‌ را تشخیص‌ دهند و پیش‌ بینی‌های‌ لازم‌ را به‌ عمل‌ آورند. این‌ اختلال‌ با فعالیت‌ بیش‌ از اندازه، خرابكاری‌ و آزار رساندن‌ همراه‌ است.تحقیقات نشان داده است این کودکان به لحاظ ذهنی دچار مشکل نیستند و تنها در کنش های رفتاری دچار اختلال هایی هستند. بر طبق نظریه بارکلی و بر اساس تحقیقات محققانی که در زمینه رفتاردرمانی فعالیت داشته اند می توان با کنترل کنش ها و رفتارهای این کودکان از طریق روش هایی چون رفتاردرمانی به کاهش علایم نارسایی توجه/ بیش فعالی در این کودکان کمک شایانی کرد. ضمن اینکه روش رفتاردرمانی می تواند شیوه ای موثر و کاربردی در آموزش باشد و والدین و معلمان با بکارگیری این شیوه می توانند به این کودکان کمک کنند. آمارها نشان داده است بین 3 تا 5 درصد کودکان دارای این اختلال هستند و این آمار در جوامع صنعتی امروزی رو به افزایش است. همان گونه که ملاحظه می شود این کودکان بخش قابل توجهی از طیف جامعه را تشکیل می دهند لذا تحقیق در خصوص این پدیده شایع در عصر حاضر ضروری به نظر می رسد.
 
اهداف کلی
بررسی اثر رفتار درمانی در کودکان بر اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی
 
اهداف جزیی
بررسی اثر رفتار درمانی بر مبنای نظریه بارکلی بر کاهش میزان تکانش گری، رفتارهای اغتشاش گرانه و همچنین کنترل توجه در کودکان دارای اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی 
 
فرضيه‌های اصلی
رفتاردرمانی (برمبنای نظریه بارکلی)بر کودکان دارای اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی مؤثر است.
 
خرده فرضیه ها
رفتاردرمانی بر مبنای نظریه بارکلی در کودکان بر میزان تکانش گری، رفتارهای اغتشاش گرانه و همچنین کنترل توجه در کودکان اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی مؤثر است.
 
 
تعريف نظري متغيرها
الف- رفتار درمانی : این مفهوم بر کلیه روش های درمانی که هدف آنها تغییر رفتارهای کنونی است دلالت دارد (آیزنک 1974).
 
دانلود پایان نامه با مووضوع پیش فعالی کودکان
 
 
فهرست
چکیده .............................................................................................. 6
فصل اول: مقدمه و بیان مساله
مقدمه .............................................................................................. 8
تعریف مساله و بیان سوال های اصلی تحقیق ......................................... 8
سوال تحقیق .................................................................................... 9
اهمیت و ضرورت انجام تحقیق .............................................................. 9
اهداف کلی ..................................................................................... 10
اهداف جزیی .................................................................................. 10
فرضیه های اصلی ............................................................................ 10
خرده فرضیه ها ............................................................................... 10
تعریف نظری متغییرها ....................................................................... 10
تعریف عملیاتی متغییرها .................................................................. 11
نارسایی توجه/بیش فعالی ............................................................... 11
فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق
پیشینه .......................................................................................... 13
فصل سوم: روش تحقیق
روش تحقیق ................................................................................... 23
جامعه آماری و حجم نمونه ................................................................. 23
روش نمونه گیری .............................................................................. 23
روش اجرا ........................................................................................ 23
ابزار گردآوری اطلاعات ........................................................................ 24
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات .............................................................. 24
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده های تحقیق
بخش اول: آمار توصیفی .................................................................... 26
وضعیت سن پاسخگویان در گروه آزمایش .............................................. 26
وضعیت سن پاسخگویان در گروه کنترل ................................................ 28
وضعیت جنسیت پاسخگویان در گروه آزمایش ........................................ 29
وضعیت جنسیت پاسخگویان در گروه کنترل ......................................... 30
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه کنترل پیش از آزمون .. 31
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه آزمایش پیش از آزمون .. 34
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه کنترل پس از آزمون ... 37
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه آزمایش پس از آزمون .. 40
بخش دوم: آمار استنباطی ................................................................ 41
 
فصل پنجم:  نتیجه گیری
پیشنهاد پژوهش ........................................................................... 47
محدودیت ها ................................................................................ 48
نمونه پرسش نامه ........................................................................ 49
منابع ........................................................................................... 50
 
 
بررسی تاثیر رفتار درمانی (بر مبنای نظریه بارکلی) بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی/ نارسایی توجه
به همراه پرسشنامه و جداول آماری
قالب فایل: word ---  تعداد 50 صفحه 
 
دانلود پایان نامه با موضوع بررسی تاثیر رفتار درمانی نظریه بارکلی بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی  دانلود پایان نامه با موضوع پیش فعالی کودکان  دانلود پایان نامه رشته علوم تربیتی پیش دبستانی دانلود پایان نامه با موضوع دارای اختلال بیش فعالی نارسایی توجه دانلود پایان نامه به همراه پرسشنامه و جامعه اماری
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 749
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 3167
 • آی پی امروز : 135
 • آی پی دیروز : 518
 • بازدید امروز : 588
 • باردید دیروز : 2,033
 • گوگل امروز : 68
 • گوگل دیروز : 358
 • بازدید هفته : 4,484
 • بازدید ماه : 41,628
 • بازدید سال : 232,073
 • بازدید کلی : 3,528,167
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.