loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه بررسی تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل , دانلود پایان نامه رشته روانشناسی بررسی استرس دانشجویان , استرس

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی با موضوع بررسی تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل

 
فصل اول کلیات پژوهش
 
مقدمه : 
يكي از رايج ترين مشكلاتي كه همه ما را در سنين متفاوت مورد حمله قرار مي دهد استرس يا فشار رواني است .تقريبا اكثر مردم تصور مي كنند كه مي دانند استرس چيست,ولي نسبتا عده معدودي درك صحيحي آن دارند و از اثرات آن در در بدن اگاه بوده و ميدانند چگونه مي توان آن را كنترل كرد ,و با آن كنار آمد و حتي از آن به نفع خود استفاده كرد.
زندگي بدون استرس غير ممكن است و هیچ کس هم طالب چنين زندگي نيست .چون استرس عاملي است كه شخص را در مواجهه با مسائلي كه از آنها شناختي ندارد يا اتفاقاتي كه به وضوح وی را مورد تهديد قرار ميدهد ,آماده مي سازد .هر سني فشارهاي رواني مخصوص خورد را دارد , مانند وابستگي كامل و ناتوانيهاي دروان طفوليت مسائلي كه به هنگام نوجواني پيش مي آيد و فشارهائي كه در زمان پيري وارد مي شود ,همچنين استرس از رويدادهائي كه در محيط كا يا خانه به وقوع مي پيوندد ،ناشي ميشود.اگر با آن به طور صحيحي برخورد كنيم،استرس دوستي است كه ما را براي مواجهه شدن با مسائل بعدي نيرو مي دهد،ولي اگر با ضعف با آن برخورد كنيم و بگذاريم ،از كنترل خارج شود ،استرس دشمني مي شود كه باعث ايجاد امراضي مانند فشار خون، زخم معده،آرتروز ،آسم يا پركاري غده تيروئيد مي گردد استرس از كنترل خارج شده باعث بروز امراض شديد قلبي و ضعف ساير ارگانهاي بدن مي شود .(چيني 1381) 
استرس يا فشار عصبي عاملي است كه همگان آن را مذموم مي دانند و ريشه بسياري از مشكلات جسماني و ناكامي ها را به آن نسبت مي دهند .اما واقعيت اين است كه استرس را نمي شود از ميان برد و هميشه وجود دارد ،نكته جالبتر اينكه استرس نه خوب است و نه بد ،اما اين نحوه برخورد ما درباره آن است كه معلوم مي كند استرس خوب بوده است يا بد .
بیان مسئله : 
استرس به سه مفهوم در نظر گرفته شده است (میرزایی ، 1388 ) در یک رویکرد ، تمرکز بر محیط معطوف است و استرس به عنوان محرک توصیف شده است که شامل واقعه یا رشته ای از شرایط ویژه به عنوان مثال ، زمانی که فرد می گوید شغل من بسیار پر استرس است از همین دیدگاه به مفهوم استرس نگاه کرده است . وقایع و شرایطی تهدید کننده یا زیان بخش اند و در نتیجه احساس تنش ایجاد می کند ، استرس زا خوانده می شود . 
سوال پژوهش : 
آیا بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل تفاوت وجود دارد ؟ 
فرضیه های پژوهش :
1) بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل تفاوت معنی داری وجود دارد 
اهمیت و ضرورت پژوهش : 
ضرورت این پژوهش در راستای بررسی میزان تحمل استرس استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی صورت گرفته و می تواند اطلاعات مفیدی را در حیطه تصمیم گیری های متعدد در دانشگاه فراهم سازد که این عمل از طریق انجام تحقیقات منظم و شناسایی میزان استرس دانشجویان امکان پذیر است در واقع می خواهیم بدانیم که در سطوح مختلف بررسی کنیم و راهکارهای مفیدی که باعث کاهش دادن این استرس ها می شود ارائه دهیم . 
عواملی که اهمیت این پژوهش را نشان می دهد این است که محیط دانشگاه محیطی استرس زا است و بسیاری از دانشجویان دچار استرس می شوند مثلاً زمانی که مشغول دادن امتحان پر استرس هستند پرسش را بد می فهمند یا موضوعی را شب قبل از امتحان به خوبی مطالعه کردند را به یاد نمی اورند ، بسیار سخت است که فکر کنیم پاسخ پرسشی را می دانیم و احتمالاً پس از پایان امتحان آن را به یاد می اوریم . لذا استرس باعث کاهش در عملکرد دانشجویان شده و موجب می شود سلامت روان آنها به خطر بیافتد . برای همین بدنبال این هستیم تا این عوامل استرس زا شناسایی و راهکارهای مقابله با آنها را بررسی کنیم.
 
 
دانلود پایان نامه بررسی استرس بین دانشجویان دختر و پسر
دانلود پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی
 موضوع :
بررسی تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل
 
 
قالب فایل : word  --- تعداد 102 صفحه
به همراه تجزیه و تحلیل داده ها و جداول مربوطه
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه تحقیق
 
مقدمه : 
از آنجایی که عصر حاضر را دوران اضطراب و استرس نامیده ، پیچیدگی های جاری جامعه بشری ، سرعت تغییرات و بی توجهی نسبت به زمینه های مذهبی و ایئولوژیک و نظام اجتماعی و عاطفی خانواده برای افراد و اجتماع بشری تضاد ها و تعارض های تمدن بشر و ارتباطات اجتماعی استرس های تازه ای نیز پدید آورده است که مقابله با آنها برای هر فردی لازم و ضروری است . از طرفی نیز همه استعدادهای عظیم و کشف نشده ای برای رشد و تکامل و دگرگونی ، توانایی یافتن معانی ژرفتر ، دست یافتن به توفیق بیشتر در زندگی بهره مندیم . بنابراین استفاده از تواناییها و استعدادها برای مقابله با انواع استرسهایی که در زندگی روزمره برایمان پدیده می آید ، امکان پذیر می باشد . 
مفهوم استرس :
در سال 1936 ، پروفسور هانس سلیه اهل مونترال اولین رساله خود را در مورد واکنش دهنده منتشر ساخت ، نامبرده در آوریل و در 1948 در مجموعه ای از کنفرانسهایش در کالج فرانسه و سپس در ژوئن 1950 در بیمارستان لانیک سندرم عمومی سازگاری (S.G.A) را با جنبه های بیوشیمیایی و مکانیسم های هورمونی اش بیان کرد (هیپوفیز غدد فوق کلیوی سینه قند کرشه که بسیاری از پژوهشگران پیش از او اختلال ارگانیسم را به هنگام پاسخ به تهاجمات محیط خارج بیان کرده اند :
-نظر کاریوکلارینک مربوط به داستین ، وی واکنشهای بافتی مربوط به واکنشهای هشدار دهنده را در دستگاه لنفوئید مشاهده کرد : 
نظریه راسل داپیگز آماس منسوج نرم ، در سال 1932 کانن « ترشح سریع آدرنالین را به عنوان پاسخ در برابر ترس و خشم » متذکر شود . 
 
فصل سوم
روش تحقیق
 
روش تحقیق : 
این تحقیق از نوع پس رویدادی  ودر قالب روش میدانی جمع اوری داده ها انجام شد . 
 
نمونه پژوهش : 
نمونه شامل 60 (30 فرد مجرد و 30 متاهل ) نفر از دانشجویان روانشناسی که با روش نمونه گیری به صورت تصادفی انتخاب شدند . 
ابزار پژوهش : 
ابزار پژوهش در این تحقیق که برای سنجش میزان استرس بکار بردیم ، پرسشنامه کنار امدن لازاروس می باشد . این پرسشنامه برای شناسایی افکار و اعمالی طراحی شده که فرد از انها برای مقابله با حوادث استرس بر انگیز خاص استفاده کرده است . این پرسشنامه فرآیندهای کنار امدن را می سنجد ، نه گرایشها یا سبک کنار امدن را . 
در پاسخ دهی به سوالات پرسشنامه افراد به هر ماده بر اساس یک مقیاس چهار گزینه ای لیکرت پاسخ می دهند که نشان دهنده فراوانی هر یک از راهبردهای مورد استفاده است : صفر نشانگر » بکار بردم » 1- نشانگر « تا حدی بکار بردم » 2- نشانگر « بیشتر مواقع بکار بردم » 3-نشانگر «زیاد بکار بردم» می باشد . پرسشنامه روشهای کنار آمدن لازاروس شامل 66 سوال است که 50 سوال آن در 8 مقیاس روشهای کنار آمدن رویارویانه ، دوری جویی ، خویشتن داری ، جستجوی حمایت اجتماعی ، مسئولیت پذیری ، گریز اجتناب ، حل مدبرانه مسئله ، ارزیابی مجدد مثبت) طبقه بندی شده و به 16 سوال آن نمره ای تعلق نمی گیرد . بنابراین این مقیاس را به 60 نفر از دانشجویان روانشناسی مقطع کارشناسی واحد گرمسار ارائه می دهیم . 
چگونگی جمع اوری اطلاعات : 
پرسشنامه را محقق به 60 نفر از دانشجویان مجرد و متاهل به صورت مساوی به هر گروه 30 نفر ارایه و ضرورت این تحقیق را برای آنها توضیح داده و از آنها تقاضا نموده که به پرسشهای مطرح شده با کمال دقت پاسخ دهند . 
تجزیه و تحلیل داده ها : 
در این تحقیق برای تجزیه و تحلیل داده از شاخص های آمار توصیفی و استنباطی شامل فراوانی ، میانگین ، انحراف استاندارد و تفاوت میانگین ها به روش تجزیه و تحلیل از طریق مقایسه میانگین دو گروه از دانشجویان مجرد و متاهل روانشناسی . انحراف استاندارد و بعد از T بر اساس میانگین و انحراف استاندارد بدست آمده محاسبه شده است . روش امواری استفاده شده در این پزوهش T مستقل می باشد . 
 
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها
بنابر نتایج تحقیق مشخص می شود که در وقایع استرس برانگیز دانشجویان مجرد بیشتر از دانشجویان متاهل از کنار آمدن رویارویانه استفاده می کنند . اما به دلیل تفاوت میانگین پایین (84/0) و مقدار t ( 84/1) و سطح معنی داری (855/0) . این تفاوت معنادار نیست و به رد فرضیه ما می شود .
 
فصل پنجم
بحث و نتیجه گیری
در این تحقیق که با عنوان بررسی میزان تحمل استرس بین دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی صورت گرفت به نتایج قابل ملاحظه ای دست یافته ایم . با توجه به این نکته که در آغاز پژوهش به این نکته اشاره کردیم که بین نحوه و میزان استرس در بین دانشجویان مجرد و متاهل تفاوت احساس می شود ولی بعد از انجام این پژوهش به این نتیجه دست یافتیم که تنها در برخی مقیاس ها آن هم نه در حد اطمینان کامل تفاوت به چشم می خورد . در آغاز این پژوهش ما دو فرضیه مطرح کردیم :
بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل تفاوت معنی داری وجود دارد 
بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی تفاوت معنی دار وجود دارد . 
بعد از تجزیه و تحلیل ابزار پژوهشی که استناد ما به این نتیجه با توجه به تحلیلی است که از پرسشنامه استرس لازاروس به دست آمده به این نتیجه دست یافتیم که بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل تفاوت معنی داری وجود ندارد . و همچنین بین میزان تحمل استرس دانشجویان مجرد و متاهل رشته روانشناسی تفاوت معنی داری وجود ندارد . 
 
 
 
فهرست مطالب
عنوان       
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه
بيان مسأله
اهمیت و ضرورت تحقيق
اهداف تحقيق
فرضیه های تحقیق
تعريف واژ گان  و اصطلاحات
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
روش پژوهش
جامعه آماري
حجم نمونه و روش نمونه گیری
ابزار جمع اوری اطلاعات
روش تجزيه وتحليل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصيفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث ونتیجه گیری
محدودیت های تحقیق
پیشنهادات
 پیشنهادات برای  تحقیقات آتی
منابع فارسی
منابع لاتین
ضمایم
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 50 هزار تومان

قیمت 30 هزار تومان

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط سعیده ساجدی در تاریخ 1395/7/14 و 16:14 دقیقه ارسال شده است

پایان نامه ی خوبی بود.در اینترنت با موضوع استرس دانشجویان پایان نامه زیاد بود.ولی واسع شما جز کاملترین بود.من خریدم و راضی ام.
پاسخ : از اینکه مورد توجه شما قرار گرفته خوشحال شدم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 755
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 20
 • تعداد اعضا : 3177
 • آی پی امروز : 832
 • آی پی دیروز : 954
 • بازدید امروز : 3,273
 • باردید دیروز : 3,268
 • گوگل امروز : 609
 • گوگل دیروز : 796
 • بازدید هفته : 16,538
 • بازدید ماه : 56,515
 • بازدید سال : 313,875
 • بازدید کلی : 3,609,969
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.