loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد علوم تربیتی مدیریت آموزشی با موضوع : بررسی نیازهای آموزشی کارگران شرکت گواه ایران خودرو دیزل نقش آموزش به عوامل مؤثر در عملکرد

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه  کارشناسی ارشد علوم تربیتی  مدیریت آموزشی با موضوع : بررسی نیازهای آموزشی کارگران شرکت  (ایران خودرو دیزل)

فصل اول کلیات پژوهش
1-1 مقدمه : عصر حاضر ،عصر تغییرات و انفجار اطلاعات است . در دورانی هستیم که انسان به بالاترین اهمیت خود در تاریخ بشری رسیده است .او به واسطه داشتن بزرگترین منبع قدرت یعنی تفکر همچنان در صحنه های گوناگون سازمانی رشد کرده است. در جای دیگر گفته اند عصر حاضر ، عصر سازمان هاست ، گر چه اعتقاد داریم عصر حاضر ،عصر انسان ها و بازتاب رفتارها و ویژگی های انسانی و تاثیر آن در سازمان و شاید غلبه کردن هر چه بیشتر قدرتش به محیط زندگی خودش،رخداد عظیم قرن حاضرباشد .(ابطحی ،1383 ،167)
انسان پیوسته در حال خواستن است و به ندرت رفتاری ارائه می دهد که نتیجه یک نیاز باشد . انسان با تمام تفاوت های فردی به سازمان آمده و رودر روی سازمان ها قرار گرفت و مشکلات سازمان ها و مخصوصا صنعت جهت آماده سازی افراد برای بالا بردن و بهبود وضع آنان آغاز گشت.(واجارگاه  ،1373،11 )
زندگی بشر تا حدی ناپایدار و دستخوش تحولات پی در پی بوده است که با پررنگ تر شدن نقش انسان به طور قطع شاهد تغییرات گسترده تر و سریعتر خواهیم بود .جهان صنعت از این تغییرات مبرا نیست. (جزایری ،1374 ،31)
هیچ سازمان کار آمدی ایستا نیست . تغییر در همه ی سازمان ها روی می دهد .آنچه مسلم است بدون در نظر گرفتن طرحهای فوری و جدید برای تغییرنمی توان نسل جدیدرا برای زندگی در ساز -مان متحول و متغییر قرن بیست و یکم تربیت کرد.بدین جهت نیروی کار باید به طور فزاینده به دانشها، مهارت ها و نگرشهایی مجهز شوند تا بتوانند خود را با تغییرات و تحولات گیج کننده جامعه بشری هماهنگ سازند .تغییرات تکنولوژیک ،جهانی شدن اقتصاد ، انتظارات مصرف کننده ، توجه آنها را به کیفیت برتر در محصولات و خدمات ، خلاصه پویایی های محیطی که سازمان ها را احاطه کرده است بر مدیریت و آنها تاثیر گذار بوده و هست .شرایط جدید خارجی ،بر تواناییهای لازم در کار و به همین ترتیب بر سازمان کار موثر است .(زاهدی ،1375 )
سازمان های بالنده از اهم سازمان ها، است و دارای ویژگی های متعددی هستند . وقتی سازمان به سوی دستیابی به سطوح بالایی از بهره وری حرکت می کند و تلاش برای رسیدن به بالندگی را آغازمی نمایند یکی از مهمترین عوامل موثردر بهره وری ،آموزش نیروی انسانی است که کار آمدی را به دنبال دارد (مک گاروی،1997) .ما سازمانی را موفق می دانیم که در باره ی خود و موقعیتی که در آن قرار گرفته است،واقع بین و قابل انعطاف باشد و قادر به مقابله با هر مشکلی بر پایه دانش جدید باشد . قابلیت و توانایی استفاده از اطلاعات و تکنولوژی و قابلیت نوآوری در مدیریت و فرایند ها به نوبه ی خود متکی بر توانایی یاد گیری نهفته درون سازمان است. تاکید بر یادگیری بر توانایی سازمان در خلق دانش جدید تاثیر می گذارد .لذا سازمان ها برای موفقیت در زمینه ی آموزش نیروی کار باید فرهنگ یادگیری را در خود گسترش داده و زمینه ی مستمر برای یادگیری را فراهم سازند.(عسکری، احمد، 1384)
مدیریت منابع انسانی باید تلاش خود را هر چه بیشتر برای یادگیری ،نیروی کار جهت زیستن ،یادگیری برای دانستن،انجام دادن و یادگیری برای باهم زیستن داشته باشد.(فرهنگی ، مهدوی،1382) یادگیری و نیاز سنجی (که مهمترین عامل در ارائه هر طرح آموزشی است)و فرآیند حل مسئله و مهارت های تفکر در تسهیل امر یادگیری در فرا گیری مورد بررسی قرار گیرد.نقش مهم مهارت ، نگرش ،دانش نیروی کار در کیفی کردن و ارتقای بهره وری آموزشی سازمان ها، برآن داشته است تا با انتخاب مساله در این زمینه مفهوم و فرآیند شکل گیری نیروی انسانی ویژگی نیروهای کار را که مهارت ، نگرش دانش قوی دارند تبیین کرده و کارهایی ارائه نموده که این مولفه ها را تقویت کنند. و بعد از آن نیروی انسانی برانگیخته شده برای انجام وظایف خود مهمترین عامل بهره وری است و انگیزش نیروی کار نیز با افرایش سطح روحیه و رضایت شغلی نیروی کار ، فراهم می آید.اما برای افزایش روحیه و رضایت شغلی نیروی کار لازم است به ارضای نیازهای آنان در محیط کار توجه کنیم و تنها مدیرانی می توانند موجبات ارضای نیازهای مراتب بالای نیروی کار تحت نظارت خود را فراهم سازند که به درستی به نیازهای آنان واقف شده و سبب شوند تا سازمان ها نیروی کار را از این نقطه نظرمورد توجه قرار داده و جهت قوی تر شدن دانش ، مهارت رفتار مطلوب که از ابعاد مهم هر دنیای صنعتی است ، را در آنها جستجو کنند. این امر محقق نخواهد شد مگر با بهسازی نیروی انسانی از طریق آموزش .جهت این امر خطیر دانستن نیازهای آموزشی سبب روشن شدن مسیر می شود.(مجتهد ،1382 )
منظور از آموزش ،"فرآیندی سازمان یافته و قانونمند به منظور اطلاع رسانی به نیروی کار و با هدف بهبود بخشیدن و اعتلای توانایی ها ،مهارت ها ، دانش و آگاهی وعادات کاری ،گرایش ها و نگرش، آموزش ضرورت تعالی را در افراد فراهم ساخته و نهایتا شرایط لازم را برای تغییر و توسعه فراهم می کند. انسان با پذیرفتن نقش سازمانی خودش به نام کارمند در سازمان شروع به فعالیت کرده و جهت عطف این دو، آموزش اهمیت بالایی پیدا کرده است و سبب افزایش کار آیی و اثر بخشی در جهت بهبود فعالیت های سازمان شده است . (مجتهد ،1382 ،78-90 )
هر سازمان یا اداره ای که نیروی کار و مستخدمینش تحت آموزش و افزایش مهارت ها و معلومات قرار بگیرد باعث پیشبرد اهداف آن سازمان یا اداره شده و پیشرفت و توسعه آن را تضمین مینماید. 
 
کلمات کلیدی : بررسی نیازهای آموزشی کارگران  ، دانلود پایان نامه ارشد رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزش ، دانلود پایان نامه با موضوع آموزش ، اموزش ، افزایش مهارت ،
 
1-2 بيان مسأله
نیروی انسانی در هر سازمانی اساس کار است و این انسان ها هستند که می توانند در پایایی حرکت و ازدیاد عایدی ، سازمان موثر باشند . در این رابطه کافی است که از چشم اندازی محدود به جوامع جهان سوم نگاه کرد و در یابیم که علت ضعف دستیابی به سود خواسته در سرمایه گذاری های صنعتی چیست ؟ چرا این گونه کشورها با به کار گیری تکنولوژی پیشرفته نمی توانند به نیمه راه سود دهی جهان صنعتی نزدیک شوند ؟چرایی را در ضعف کیفی نیروی انسانی باید جستجو کرد . بدین جهت لازم است بخشی از سرمایه گذاری ها تولیدی ، در سرمایه گذاری های رشد نیروی انسانی خلاصه شود .رشدی که مبتنی بر شناخت نیاز ها ی نیروی کار برنامه ریزی شود . (عسکریان،1378،ص69)
1-4 هدف های تحقيق
 
1-4-1 هدف های کلی
تعیین نیازهای آموزشی ، مورد نیاز کارگران نمایندگان شرکت (ایران خودرودیزل) در ارتباط با دانش و نگرش و مهارت. 
اولویت بندی نیازهای آموزشی در جامعه آماری بر اساس دانش ، نگرش ، مهارت.
1-4-2 هدف های جزئی
1- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی دانشی در زمینه "ایمنی وسازماندهی محیط" . 
2- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی دانشی در زمینه "اطلاعات تخصصی برای انجام وظایف خود". 
3- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی دانشی در زمینه "تجهیزات کارگاهی".
4- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی دانشی در زمینه "جلب رضایت مشتری خود".
5- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی نگرشی در زمینه " امنیت شغلی".
6- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی نگرشی در زمینه "خود باوری".
7- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی مهارتی در زمینه "مدیریت زمان." 
8- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی مهارتی در زمینه "تشخیص صحیح عیوب‌خودرو" 
9- تعیین نیازهای آموزشی کارگران با توانایی مهارتی در زمینه "ابتکار در رفع عیوب".
 
دانلود پایان نامه مدیریت آموزشی رشته علوم تربیتی
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (MB)
گرایش : علوم تربیتی - مدیریت آموزشی
 
عنوان :
بررسی نیازهای آموزشی کارگران شرکت (ایران خودرو دیزل) 
 
قالب فایل : word  ---  تعداد 300 صفحه 
به همراه جداول ، نمودار های مربوطه و پرسشنامه
تجزیه و تحلیل کامل داده ها 
 
فصل دوم
ادبیات مبانی نظری و سابقه ی موضوع تحقیق
2-1مقدمه
در این فصل به بیان مفاهیم و نظرات مرتبط با موضوع تحقیق با توجه به تحقیقات و نظریات موجود پرداخته شده است .فصل حاضر شامل آموزش و رابطه آن با بهره وری در سازمان ها و به ذکر جزئیاتی راجع به نیاز و نیاز سنجی آموزشی پرداخته است سپس تحقیقات انجام شده در داخل و خارج از کشور که مشابه بر تحقیق حاضر است ذکر شده و سپس نتیجه گیری از فصل حاضر شده است .با توجه به اینکه معمولا فقدان دانش،مهارت و نگرش ، امکان بهسازی و تربیت منابع انسانی را از سازمان ها می گیرد و آنها را با مشکلات عدیده در زمینه عملکرد نیروی کار رویا رو میکند. انتظار می رود با توجه به گران بودن هزینه ها و اهمیت آموزش در سازمان ها دست به سنجش نظامدار نیازهای آموزشی گروه مخاطب بپردازیم.
آموزش در صنعت به دنبال حل مشکل بوده و اغلب برای حل مسائل و مشکلات کاری نیروی کار از آن استفاده  می کندو جنبه های کاربردی و عملی مطرح کرده و سعی در ارتقاء سطح دانش و آگاهی ، سطح مهارت های شغلی ،ایجاد رفتار مطلوب متناسب با هدف های آموزش داشته است.واگر آموزش با توجه به مسائل مذکور ،به طریقه ای صحیح ، جامع و کامل انجام پذیرد ما را به سمت مسیری درست هدایت خواهد کرد.
این فصل جهت طراحی و تنظیم طرح تحقیق ، پرسشنامه و طرح فرضیه های پژوهشی و استفاده از نتایج تحقیقات مشابه ، به جهت یافته های خود با آن ها مورد استفاده قرار گرفته است 
 
فصل سوم
روش  اجرای تحقيق
 
3-1 مقدمه
در این فصل به بررسی روش تحقیق ، نوع پژوهش ، جامعه آماری ، روش نمونه گیری، و حجم نمونه ، ابزار گرد آوری داده‌ها، روش تعیین روایی و پایایی پرسشنامه ها و شیوه تجزیه و تحلیل داده‌های این پژوهش می پردازیم.
3-2 روش تحقيق
با در نظر گرفتن هدف کلی تحقیق "بررسی نیازهای آموزشی ، کارگران شرکت (ایران خودرو دیزل ) در ارتباط با دانش ، نگرش ، مهارت و اولویت بندی نیازهای آموزشی در جامعه آماری است روش تحقیق از نوع تحقیق توصیفی است و از روش پیمایشی (زمینه ای ) سودجسته است . در این راستا جمع آوری داده‌ها بطور میدانی انجام می شود.
تحقیقات توصیفی (غیر آزمایشی) ، تحقیقی است که شامل مجموعه روش هایی است که هدف آنها توصیف کردن شرایط یا پدیده های مورد بررسی است.
اجرای تحقیق توصیفی می تواند صرفا برای شناخت بیشتر شرایط موجود یا یاری دادن به فرآیند تصمیم گیری باشد ( سرمد و بازرگان ، 1382، 82) .
 تحقیق زمینه یابی  عبارت است از مشاهده پدیده ها به منظور معنا دادن به جنبه های مختلف اطلاعات جمع آوری شده است . این تحقیق از دو قسمت تشکیل شده است 1) مشاهده دقیق و نزدیک پارامتر های مورد پژوهش در جامعه 2) جمع آوری اطلاعات و معنا دادن به آنچه مورد پژوهش قرارگرفته است . به عبارت دقیق تر ، زمینه یابی یک فرآیند پژوهشی است که به منظور جمع آوری اطلاعات درباره این موضوعات که گروهی از مردم چه می دانند ، چه فکر می کنند یا چه کاری انجام می دهند . اجرا می شود. (دلاور ، 1382،139)
3-3 جامعه آماری
جامعه آماری  عبارت است از همه ی اعضای واقعی یا فرضی که علاقه مند هستیم یافته های پژوهشی را به آن تعمیم دهیم .(دلاور ،1378،130).جامعه آماری این پژوهش شامل کارگرانی است که در سال 1390در تعمیر گاه های شرکت مشغول به تعمیر ماشین  بوده اند ، که تعداد آنها به 400 نفر می رسد و در جدول 3-1 بر اساس تفکیک عناوین گروه نشان داده شده است.جامعه آماری را شرکت سهامی خاص تشکیل می دهد .
شركت سهامي خاص
تأمين كننده قطعات و ارائه كننده خدمات پس از فروش محصولات ايران خودرو ديزل و ساير توليدات سنگين بنز در ايران كاميون، اتوبوس و ميني بوس.
این شرکت در تاريخ 23/10/1352 تحتشماره 18130 به ثبت رسيده است. رسالت شركت
تدوين استراتژي خدمات پس از فروش فراگير، با استفاده از شبكه گسترده نمايندگيهاي مجاز و بهره‌جويي از سطوح فن‌آوري‌متناسب‌با نيازهاي مشتريان، در راستاي كمك به ارتقاء مزيتهاي رقابتي شركت ايران خودرو ديزل، جهت حضورمؤثردربازارهاي‌هدف با رعايت‌استانداردهاي‌زيست‌محيطي.
 الف ) اهداف اصلي شركت :
جلب رضايت و افزايش مشتريان شركت ايران خودرو ديزل.
افزايش سهم از بازار قطعات يدكي و خدمات تعميرگاهي.
سود‌آوري.
ب ) اهم فعاليت هاي شركت
تأمين و پي گيري توليد قطعات و لوازم يدكي انواع محصولات ديزلي بنز. 
ارائه خدمات فني پس از فروش اعم از سرويس هاي اوليه، گارانتي، خدمات تعميراتي، سرويس و نگهداري و خدمات تعميراتي سيار. 
عرضه قطعات به كليه نمايندگي ها و ساير مشتريان عمده طرف قرارداد شركت. 
ارائه خدمات پس از فروش به كشورهاي خريدار محصولات ايران خودرو ديزل. 
صادرات قطعات و لوازم يدكي به كشورهاي هدف. 
توليد انواع جك هيدروليك ، اتاق بار كمپرسي ، كانتينر ، زباله جمع كن و ساير تجهيزات جهت كاربري هاي كاميون و كاميونت
ارائه آموزش هاي فني و تخصصي براي گروه هاي مختلف به منظور ارتقاء سطح دانش فني. 
 
3-4 نمونه آماری
نمونه آماری این تحقیق شامل 196نفر از کارگران شرکت (ایران خودرو دیزل ) هستند . که طبق جدول مورگان تعیین و سپس به صورت نمونه گیری طبقه ای نسبتی  تصادفی انتخاب شدند که به شرح زیر می باشد:
 
3-5 ابزار اندازه گيری داده‌ها
اطلاعات پژوهش حاضر از دو بخش تشکیل شده است .
که عبارتند است از:
مطالعات کتابخانه ای: برای بررسی ادبیات موضوعی تحقیق به طور عمده از کتب ، مقالات و منابع لاتین و فارسی حاصل از جستجو در اینترنت ، بانک ها و منابع اطلاعاتی و کتابخانه ها و پایان نامه ارشد ، استفاده شده است.
تحقیقات میدانی: به منظور جمع آوری اطلاعات مورد نظر و سنجش متغییر های تحقیق از پرسشنامه استفاده شده است. همچنین جهت تکمیل اطلاعات لازم ، از ابزار مصاحبه با افراد متخصص در زمینه تحقیق نیز، استفاده می شود.
پرسشنامه مذکور مشتمل بر دو بخش است :
الف) نامه ی همراه: در این قسمت هدف اصلی از انجام این پژوهش بیان شده و هدف از گرد آوری داده‌ها به وسیله پرسشنامه و ضرورت همکاری پاسخ دهنده در ارائه داده‌های مورد نیاز و همچنین واژه نامه و اهداف پرسشنامه تشریح شده است .
 
ب) سوال های پرسشنامه:
این پژوهش از پرسشنامه  سود جسته است . این پرسشنامه حاوی 51 سوال بسته پاسخ  که بر اساس مقیاس بندی ، لیکرت  5 گزینه ای که در جدول 3-2 نشان داده شده است ، استفاده شده است . که از خیلی زیاد 5 تا خیلی کم 1 تدوین شده است.
جدول3-3روش نمره گذاری سوالات پرسشنامه
خیلی زیاد زیاد متوسط کم خیلی کم
5 4 3 2 1
سوال بسته پاسخ به مجموعه گزینه های ارائه شده گویند تا پاسخ دهنده از میان آنها یکی را انتخاب کند .( سرمد و بازرگان، 1382، 143)
اعتبار محتوایی آن توسط اساتید راهنما و مشاوران و کارشناسان تعیین گردید.
 
 
خودباوری
سوال 34 تا 38 و 40 بهبود مستمر عملکرد - سوال 34 تا 38 و 40 
- تا چه حد باور دارید وقتیکه همکارانتان می گویند عیب یابی تمامی قسمتهای خودرو را به تنهایی می توانند انجام دهند؟
- تا چه حد باور دارید افزایش درآمد تعمیرگاه ناشی از افزایش مهارت شماست؟
- تا چه حد ازدانش همکارانتان و سرپرست خود جهت حل مشکلات کاری استفاده می کنید؟
- تا چه حد باور دارید آنهایی که در انجام وظایف خود حرفه ای شده اند به آموزش افزایش مهارت بی اعتنا هستند؟
- تا چه حد علاقمند هستید برای شناسایی عیب خودرو به همکارانتانن کمک کنید؟
- تا چه حد باور دارید همکارانی که خواستار اختیار بیشتری در تعمیرگاه هستند وظایفشان را به خوبی انجام می دهند؟
 
3-6 سنجش پايايی
پایایی1پرسشنامه نیازهای آموزشی شرکت با استفاده از α کرونباخ2 محاسبه شده است.و اعتبار محتوایی آن به وسیله اساتید و کارشناسان و مشاوران اعتبار سنجی گردید.به این ترتیب که پرسشنامه ای بین کارگران توزیع گردید و علاوه بر اعتبار یابی کل پرسشنامه ،اعتبار مجموع سوالات که برای سنجش هر مولفه به کار گرفته شده اند، به صورت جداگانه بدست آورده شده است.
آلفای کرونباخ یکی از روش های محاسبه قابلیت اعتماد پرسشنامه ها است .هماهنگی درونی ابزار اندازه گیری از جمله پرسشنامه ها یا آزمون هایی که خصیصه های مختلف را اندازه گیری می کند ، می سنجد. (سرمد و بازرگان ، 1382،169)
معمولا دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (0) به معنای عدم پایداری ، تا مثبت یک( 1+) به معنای پایایی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر است.
 
Reliability Statistics
Cronbach's Alpha N of Items
0.911 51
3-7 سنجش اعتبار
جهت سنجش اعتبار از نظر اساتید راهنما ،مشاور  و کارشناسان و خبرگان استفاده شده است .
 
3-8 آلفای کرونباخ کل پرسشنامه
وα تک تک مولفه ها به ترتیب در جدول زیر آمده است. بر اساس فرمول آلفای کرونباخ k تعداد سوالات   واریانس سوالات و   واریانس مجموع سوالات ، هر چه عدد بدست آمده به یک نزدیک تر باشد ، نشانه قابلیت بیشتر و پایایی بهتر در پرسشنامه است و با توجه به نتیجه ی آلفای محاسبه شده به تفکیک ویژگی‌ها و سبک ها، آلفای کل پرسشنامه محاسبه و پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت و اعتبار و روایی آن سنجیده شد . و به منظور جمع آوری اطلاعات در نمونه آماری مورد نظر توضیع گردید .
فرمول محاسبه آلفای کرونباخ
فرمول (3-1)
  : تعداد سوالات 
  : واریانس نمونه 
 : مجموع واریانس سوالات 
 (منبع پاشایی ، 1373 ،97)
 
3-9 روش تجزيه و تحليل داده‌ها
جهت تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از اجرای پرسشنامه ها در تحقیق حاضر ،علاوه بر استفاده از آمار توصیفی مانند فراوانی،درصد،میانگین،انحراف استاندارد،چولگی،کشیدگی،در این پژوهش از آماراستنباطی، که شامل روش های آماری ذیل است ،استفاده شده است.
از آنجایی که در این پژوهش "بررسی نیازهای آموزشی کارگران" است،از آزمون های استنباطx^2(خی دو یا نیکویی برازش ) استفاده شده است .همچنين براي اولویت بندی از آزمون فريدمن1 استفاده شده وجهت یافته های جانبی از آزمون آماری پارامتریک تحلیل واریانس یک راهه و همبستگی پیرسون، رابطه بین نیازهای کارکنان در حیطه¬های مختلف با سابقه کاری، نوع شغلی و سطح تحصیلات نمونه بررسی شد. 
در تحقیقات که ازx^2استفاده شده است،این آزمون به منظور آزمون فرضیه درباره استقلال فراوانی هایی که در طبقههای مختلف قرار گرفته اند به کار برده می شود .(دلاور ،1388 ،482 )
پژوهشگر جهت اینکه آیا بین فراوانی مشاهده شده در نمونه با فراوانی های فرضی ، اختلاف معناداری وجود دارد ؟از این آزمون استفاده می کند فراوانی های فرضی ممکن است کاملانظری باشند .این مورد استفاده از خی دو را نیکویی برازش خی دو 2 گویند . زیرا این آزمون به ما می گوید که چگونه فراوانی های مشاهده شده با فراوانی های فرضی یا نظری در درون یک جامعه مطابقت دارد. مورد استفاده دیگر خی دو زمانی است که پژوهشگر علاقه مند است این فرضیه را که فراوانی ها یا نسبت های دو یا چند جامعه یکسان هستند ، آزمون کند.(دلاور ،1388 ،483 ) 
فرمول(3-2) x^2=(∑▒〖(o-E)^2 〗)/E O=فراوانی مشاهده شده یا اندازه گیری شده
E= فراوانی مورد انتظار یا فرضی
∑= مجموع
و به طور کلی می توانیم نتیجه بگیریم که:
اگر فرضیه ای در خصوص میانگین یک جامعه آماری طراحی شود با استفاده از مراحل آزمون فرض آماری می توان صحت یا سقم فرضیه را در سطح معنی داری α تعیین کرد، که از آزمون x^2 برای این منظور می توان استفاده نمود.در این تحقیق جهت دانستن اینکه افراد و گروه ها نیازی به آموزش در زمینه دانش ،نگرش،مهارت دارند یا خیر ؟ 
يكي از آزمون‌هاي معروف ناپارامتري، آزمون فريدمن مي باشد. در صورتي كه نوعي وابستگي بين گروه هاي مختلف وجود داشته باشد، مي توان از اين آزمون براي رتبه‌بندي گروه هاي مختلف استفاده كرد. جهت تقریب آزمون فریدمن از خی دو استفاده می کنیم.(دلاور ،1387)
در این تحقیق با توجه به جدول(4-56) در فصل چهارم ، که حاصل رتبه بندی مولفه های ذکر شده در سوالات تحقیق ،است نشان داده شده است و به کمک این این آزمون در نرم افزار spss صورت گرفته است.و هر چه درجه   یک نیاز بیشتر باشد آن نیاز در مرتبه بالاتری قرار می گیرد.
براي بررسي يافته هاي جانبي اول و سوم از آزمون تحليل واريانس يك راهه و يافته جانبي دوم از همبستگي پيرسون  استفاده شد. لازم به ذكر است كه توزيع تمامي متغيرها نرمال بوده است. در ضمن در ازمون تحليل واريانس يك راهه پيش فرض همگني واريانس ها بررسي و در صورت عدم برقراري آن از F با درجات آزادي تصحيح شده ولش استفاده شده و ازمون تعقيبي نيز متناسب با برقرار بودن يا نبودن همگني انتخاب شده است.
آزمون تحلیل واریانس زمانی به کار می رود که ما یک متغیر را بخواهیم در سه گروه مختلف مورد سنجش قرار دهیم. اگرچه گونه های مختلفی از آزمون تحلیل واریانس وجود دارد؛ مثلا وقتی ما بخواهیم سه متغیر را روی یک گروه بسنجیم یا یک متغیر را روی یک گروه با توجه به دو یا سه ویژگی بسنجیم... اما فعلا ساده ترین نوع تحلیل واریانس، آنوای یک راهه است.فرضیه ی تحلیل واریانس را نمی توان جهت دار نوشت و همواره باید بدون جهت باشدچنانچه آزمون شما با توجه به میزان معنی داری، معنی دار شد؛ باید از آزمون های تعقیبی استفاده کنید که معمول ترین آن ها توکی و شفه است. این آزمون ها به شما تفاوت دو به دوی گروه ها را نشان می دهند
.و در توضیح همبستگی درجه وابستگی بین دو متغیر را اندازه گیری می کند.شدت رابطه بین دو متغیر معمولا توسط ضریب همبستگی (ρ) اندازه گیری می شود که مقدارش از 1- در خصوص همبستگی منفی کامل تا 1+ در خصوص همبستگی مثبت کامل تغییر می کند.
 
 
 
 
فصل چهارم
توصیف آماری داده ها و  استنباط آماری آنها
 
4-1 مقدمه
فصل چهارم به تجزيه و تحليل داده‌هاي گردآوري شده پرداخته شده است. در اين راستا تجزيه و تحليل آماري داده ها نرم افزار spss به استفاده شد.
یافته های این پژوهش در سه قسمت ارائه گرديده است: 
الف. یافته های توصیفی: شامل اطلاعات جمعیت شناختی پاسخ دهندگان می باشد.
ب. یافته های مربوط به فرضیه های تحقیق: در این بخش اطلاعات و یافته های بدست آمده از پرسشنامه های پژوهش به منظور بررسی فرضیه های پژوهش، مورد تجزيه و تحليل آماري قرار گرفت. در این قسمت برای بررسی فرضیه های پژوهش از شاخص های توصیفی فراوانی، درصد، میانگین و انحراف معیار و آزمون استنباطx^2استفاده شد.
ج. یافته های جانبی تحقیق: در این بخش با استفاده از آزمون-های استنباطی پارامتریک تحلیل واریانس یک راهه و همبستگی پیرسون، رابطه بین نیازهای کارکنان در حیطه¬های مختلف با سابقه کاری، نوع شغلی و سطح تحصیلات نمونه بررسی شد.
الف) توصیف آماری داده ها
4-2 اطلاعات جمعيت شناختی:
در این بخش اطلاعات مربوط به سابقه کاری، نوع شغلی و سطح تحصیلات و سن نمونه مورد بررسی در قالب جداول به صورت فراوانی و درصد و نمودار ارائه شده است.
 
 
فصل پنجم
خلاصه پژوهش، نتیجه گیری، پیشنهادها
مقدمه 
با توجه به مطالبی که در فصول قبل مطرح شده و بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده از اجرای پرسشنامه ها که در قالب آمار توصیفی و استنباطی در فصل چهارم آمده است به بحث و نتیجه گیری درباره ی سوال های تحقیق پرداخته شده است . همچنین جهت اعتبار نتایج بدست آمده از تجزیه و تحلیل تک تک سوالات پژوهش ، نتایج مشابه به دست آمده از تحقیقات پیشین مقایسه شده است و در ادامه به محدودیت های این پژوهش در دو قالب محدودیت های در اختیار محقق (در کنترل ) پژوهشگر و محدودیت های خارج از کنترل پژوهشگر پرداخته و نهایتا پیشنهادهایی مبتنی بر نتایج تحقیق ، جهت ارتقاء کیفی شرکت – ایران خودرو دیزل و همچنین پیشنهاد هایی برای بدست آوردن نتایج جامع تر در خصوص بررسی نیازهای آموزشی کارگران ، به محققان آینده ارائه شده است .
5-1 خلاصه پژوهش
این پژوهش جهت بررسی نیازهای آموزشی کارگران شرکت -ایران خودرو دیزل تدوین شده است . محقق با توجه به نظریه های موجود و پیشینه تحقیق مورد مطالعه و درک لزوم آموزش سازمانی، جهت منطبق شدن با تغییرات و کاهش هدر رفت منابع مالی سازمان و نهایت امر افزایش تعالی و رشد سازمانی اقدام به این تحقیق پیش روی خود ، داشته است .
محقق به دنبال این سوال است که نیازهای آموزشی کارگران شرکت –ایران خودرو دیزل کدامند؟ این نیازها در سه سطح دانش ، نگرش ،مهارت بررسی شد .
پرسشنامه بسته پاسخ ، محقق ساخته ای در مقیاس درجه بندی لیکرت ، 5 گزینه ای بین کارگران که از طبقات مختلفی از جمله : جلوبندی ، الکتریک ، مکانیک ، کارشناس فنی ، بوده اند ، به صورت خوشه ای طبقه ای تصادفی نمونه گیری شده بود، انتخاب و پرسشنامه بین آنها توزیع گردید . البته که قبل از توزیع پرسشنامه بین 30 نفر از آنها جهت تعیین پایایی و اعتبار ، به کمک spss و α کرونباخ صورت گرفت . پرسشنامه مذکور بین کلیه نمونه های یاد شده ، توزیع گشت و محاسبات آماری که در فصل چهارم ایفاد گشته است ، انجام شد .به جهت سنجش نیازهای آموزشی کارگران در سطح دانشی ، نگرشی ، مهارتی آنها از آزمون  خی دو یا نیکویی برازشx^2و سپس جهت پاسخ به سوال دوم یعنی اولویت بندی نیاز از فریدمن جهت طبقه بندی نیازهای آموزشی مورد استفاده قرار گرفت . و سنجش فرضع های جانبی از آزمون همبستگی پیرسون و تحلیل واریانس یک راهه سود جسته است.
 
فهرست:
پروژه های  دانشجویی أ‌
انواع مقالات و پایان نامه ها أ‌
فصل اول 1
کلیات پژوهش 1
1-1 مقدمه 1
1-2 بيان مسأله 6
1-3 اهميت و ضرورت موضوع تحقيق 12
1-4 هدف های تحقيق 17
1-5  سؤال های ويژه تحقيق 18
1-6 تعريف  مفهومی و عملياتی متغيرها 19
فصل دوم 29
ادبیات مبانی نظری و سابقه ی موضوع تحقیق 29
2-1مقدمه 29
الف : ادبيات و مفاهيم نظری 30
2 -2 بخش اول :تعاريف آموزش 30
2-3 مروری بر تاريخچه، آموزش نيروی کار در ايران و جهان 31
2-4  تعاريف آموزش و بهسازی منابع انسانی 33
2-5  مدل های آموزش و بهسازی 35
2-6  رويکرد سيستمی به آموزش 38
2-7اهميت و ضرورت آموزش نيروی کار 39
2-7-3 روابط انسانی 42
2-8آموزش نيروی کار در وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی 43
2-9جايگاه آموزش در سازمان 45
2-10نقش آموزش به عوامل مؤثر در عملکرد 47
2-10-4 انگیزه (انگیزش یا تمایلی) 48
2-11آموزش در مؤسسات صنعتی 51
2-11-1 آموزش نیروی کار برای استفاده از تجهیزات، فرایندها و خط مشیهای جدید 52
2-11-2 آموزش جهت برطرف نمودن مسائل عملکردی نیروی کار خاص 55
2-12سيکل آموزشی در صنعت 64
2-13فوايد آموزش 73
2-13-2  فواید آموزش برای مشتریان و افراد خارج از سازمان 75
2-14اهداف آموزش و بهسازی منابع انسانی 76
2-15اهميت و نقش آموزش در سازمانها 80
2-16نقش آموزش طبق استاندارد بينالمللی (ISO) 83
2-17فرايندهای آموزش 85
2-18 الگوهای آموزش 89
2-19 تعاريف و مفا هيم نياز 91
2- 20 نياز آموزشی 95
2-21 نياز سنجی 96
2-22منابع تعيين نيازهای آموزشی 99
2-22-4 استاندارد عملکرد (مدیریت عملکرد منابع انسانی ) 101
2-22-11 الزامات اجتماعی (دفاتر بین المللی ، منطقه ای و ملی ) 105
2-23 تعيين  نِياز های آموزشی 106
2-24 روش های تعيين نيازهای آموزشی 106
2-25 انواع نياز سنجی 108
2-26 يک مدل آموزشی بر اساس نياز سنجی 115
2- 27 اصول نياز سنجی 116
.2-28نيازهای آموزشی در استراتژی های مختلف 120
2-29نياز سنجی و اهميت آن 121
2-30 روش شناسی نيازسنجی 124
2-30-1  نیاز سنجی یک موضوع جدید چند بعدی است 125
2-31 انواع روش های نياز سنجی 125
2-32معيار های انتخاب روش ها 128
2-33چرا به تحليل نيازهای آموزشی نيازمنديم؟ 129
2-34مسائل و مشکلات نياز سنجی آموزشی نيروی کار 129
2-35الگوهای سنجش نيازها 130
2-35-5 راجر کافمن: الگوی عناصر سازمانی 132
2-36اولويت بندی نياز ها 137
2-37شاخص های ارزيابی اثر بخشی آموزش 140
2-38 روش ارزيابی عملکرد 142
2-39ضرورت و اهميت ارزشيابی آموزشی 143
2-40سابقه موضوع تحقيق 144
2- 41 نتيجه گيری 149
فصل سوم 157
روش  اجرای تحقيق 157
3-1 مقدمه 158
3-2 روش تحقيق 158
3-3 جامعه آماری 159
3-4 نمونه آماری 160
3-5 ابزار اندازه گيری داده‌ها 161
3-6 سنجش پايايی 168
3-7 سنجش اعتبار 168
3-8 آلفای کرونباخ کل پرسشنامه 169
3-9 روش تجزيه و تحليل داده‌ها 171
فصل چهارم 175
توصیف آماری داده ها و  استنباط آماری آنها 175
4-1 مقدمه 176
4-2 اطلاعات جمعيت شناختی: 176
4-3 يافته های توصيفی مربوط به سوالات پرسشنامه بهداشت و ايمنی فردی و تعمير گاهی 180
4-4 يافته هاي مربوط به سوالات تحقيق 231
5-1 يافتههاي جانبي 257
فصل پنجم 276
خلاصه پژوهش، نتیجه گیری، پیشنهادها 276
5-1 خلاصه پژوهش 277
5-2 نتيجه گيری کلی 278
5-3 سوالات اصلی 280
5-4 سوالات فرعی 281
5-5- يافته های جانبی 286
5-6محدوديت های تحقيق 288
5-6-1 محدودیت های در کنترل و یا در اختیار پژوهشگر 288
5-6-2 محدودیت های خارج از کنترل پژوهشگر 288
5-7 پيشنهاد های تحقيق 289
5-7-1 پیشنهاد هایی مبتنی بر یافته های حاضر 289
5-7-2 پیشنهاد هایی برای تحقیق آینده 290
منابع و ماخذ 293
الف- منابع فارسی 293
ب- منابع لاتین 298
پیوست و ضمائم 301
 
 
 
فهرست اشکال
 
 
شکل 1-1 عملکرد سازمان...........................................15
شکل 2-1-   مدل آموزشی پاکر  ...................................34
شکل  2- 2- فرآیند آموزش ساده ................................  35
شکل 2-3 - مدل آموزشی کارکنان................................. 36
شکل 2-4- مدل آموزشی سلومن..................................37
شکل 2-5- فرآیند سیستمی آموزش..............................39
شکل 2-6- وظایف مدیریتی و اجرایی منابع انسا...............46
شکل2-7- نمونه واکاوی وظیفه کار شغل تعمیر.................69
شکل 2-8- توسعه آموزشی ...................................... . 78
شکل 2-9- چرخه مدیریت عملکرد...................................99
شکل 2-10- فرآیند نیاز سنجی در سازمان ها...................107
شکل 2-11- پیش نیازهای اساسی تحلیل سازمان ............109
شکل 2-12 -مراحل تحلیل سازمان در فرآیند نیاز سنجی آموزشی ............110
شکل 2- 13-نمودار عوامل تعیین نیازهای آموزشی نیروی کار....................112
شکل 2-14-رابطه آموزش با هزینه .......................................................149
 
 
 
 
 
فهرست نمودار
 
 
نمودار شماره 4-1 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب سطح تحصیلات.........175
نمودار شماره 4-2 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب نوع شغلی...............176
نمودار شماره 4-3 توزیع سابقه خدمت افراد مورد بررسی................................... 177
نمودار شماره 4-4 توزیع سن افراد مورد بررسی............................................... 178
نمودار شماره 4-5 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 اول......179
نمودار شماره 4-6 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 دوم.........180
نمودار شماره 4-7 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال 
سوم..........181
نمودار شماره 4-7 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 سوم..........182
نمودار شماره 4-7 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 سوم..........183
نمودار شماره 4-10 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 ششم........184
نمودار شماره 4-11 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 هفتم.......185
نمودار شماره 4-12 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال 
هشتم........186
نمودار شماره 4-13 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 نهم...............187
نمودار شماره 4-14 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 دهم.....188
نمودار شماره 4-15 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
یازدهم.........189
نمودار شماره 4-16 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال دوازدهم........190
نمودار شماره 4-17 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سيزدهم....191
نمودار شماره 4-18 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهاردهم........192
نمودار شماره 4-19
توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پانزدهم..........193
نمودار شماره 4-20 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال شانزدهم..............194
نمودار شماره 4-21 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هفدهم........195
نمودار شماره 4-22 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هجدهم...............196
نمودار شماره 4-23 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال نوزدهم............197
نمودار شماره 4-24 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيستم.............198
نمودار شماره 4-25 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و يكم.................199
نمودار شماره 4-26 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و دوم............200
نمودار شماره 4-27 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و سوم...........201
نمودار شماره 4-28 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و چهارم..........202
نمودار شماره 4-29 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و  پنجم.........203
نمودار شماره 4-30 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و ششم..........204  
نمودار شماره 4-31 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و هفتم......205
نمودار شماره 4-32 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و هشتم....................206
مودار شماره 4-33 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بيست و نهم..........207
نمودار شماره 4-34 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال
 سي ام..........208
نمودار شماره 4-35 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و يكم............209
نمودار شماره 4-36 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و دوم..........210
نمودار شماره 4-37 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و سوم........211
نمودار شماره 4-38 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و چهارم..........212
نمودار شماره 4-39 توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و پنجم...........213
شماره 4-40 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و ششم.........214
شماره 4-41 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و هفتم.........215
شماره 4-42 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و هشتم..........216
شماره 4-43 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سي و نهم............217
شماره 4-44 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل ام.............218
شماره 4-45 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و يكم...........219
شماره 4-46 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و  دوم...........220
شماره 4-47 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و سوم...............221
شماره 4-48 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و چهارم...............222
شماره 4-49 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و پنجم................223
شماره 4-50 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و ششم...........224
شماره 4-51 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و هفتم.........225
شماره 4-52 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و هشتم.............226
شماره 4-53 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و نهم.............227
شماره 4-54 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پنجاه ام............228
شماره 4-55 نمودار توزیع فراوانی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پنجاه و يكم............229
 
فهرست جداول
 
عنوان صفحه 
جدول 1-1 پرسش های مربوط به سطح نیاز دانشی......................26
جدول 1-2 پرسش های مربوط به سطح نیاز نگرشی......................27
جدول 1-3 پرسش های مربوط به سطح نیازمهارتی.......................27
جدول 3-1 جامعه آماری کارگران.................................................158
جدول 3-2 نمونه آماری کارگران .................................................159
جدول3-3روش نمره گذاری سوالات پرسشنامه.............................160
جدول 3-4پرسش های مربوط به سطح نیاز دانشی.......................161 
جدول 3-5 پرسش های مربوط به سطح نیاز نگرشی.....................163
جدول 3-6 پرسش های مربوط به  سطح نیاز مهارتی......................165
جدول 3-7 -α کرونباخ پرسشنامه در سطح دانشی........................167
جدول 3-8   کرونباخ پرسشنامه در سطح نگرشی.........................168
جدول 3-9   کرونباخ پرسشنامه در سطح مهارتی...........................168
جدول شماره 4-1 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب سطح تحصیلات....................175
جدول شماره 4-2 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب نوع شغلی..............................176
جدول شماره 4-3 توزیع شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب سابقه خدمت............................177
جدول شماره 4-4 توزیع شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب سن..............................178
جدول شماره 4-5 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال اول........179
جدول شماره 4-6 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال دوم.........180
جدول شماره 4-7 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سوم.......181
جدول شماره 4-8 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهارم........182
جدول شماره 4-9 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پنجم........ 183
جدول شماره 4-10 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال ششم.......184
جدول شماره 4-11 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هفتم.........185
جدول شماره 4-12 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هشتم.....186
جدول شماره 4-13 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال نهم.........187
جدول شماره 4-14 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال دهم.........188
جدول شماره 4-15 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال یازدهم.....................189
جدول شماره 4-16 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال دوازدهم....................190
جدول شماره 4-17 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سیزدهم...........191
جدول شماره 4-18 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهاردهم........192
جدول شماره 4-19 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پانزدهم.........193
جدول شماره 4-20توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال شانزدهم..........194
جدول شماره 4-21 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هفدهم.......195 
جدول شماره 4-22 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال هجدهم.......196
جدول شماره 4-23 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال نوزدهم......... 197
جدول شماره 4-24 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیستم.........198
جدول شماره 4-25 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و یکم.............. 199
جدول شماره 4-26 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و دوم...............200
جدول شماره 4-27 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و سوم...... 201 
جدول شماره 4-28 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و چهارم............202
جدول شماره 4-29توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیستوپنجم..............203
جدول شماره 4-30توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و ششم............204 
جدول شماره 4-31توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و هفتم.............205
جدول شماره 4-32توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست وهشتم...........206
جدول شماره 4-33توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال بیست و نه....................207
جدول شماره 4-34 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی......................208 
جدول شماره 4-35توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و یک..............209
جدول شماره 4-36 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و دو....................210
جدول شماره 4-37 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و سه ................211
جدول شماره 4-38 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و چهار...............212
جدول شماره 4-39 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و پنج................213 
جدول شماره 4-40 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و ششم .................214
جدول شماره 4-41 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و هفت ..............215
جدول شماره 4-42توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و هشت ............216
جدول شماره 4-43 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و نه................217
جدول شماره 4-45 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل.............218
جدول شماره 4-46 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و یک ..........219 
جدول شماره 4-47 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و دو...........220
جدول شماره 4-48توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل  و سه ........221 
جدول شماره 4-49 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و چهار........222
جدول شماره 4-50توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و پنج...............223 
جدول شماره 4-51توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و شش ...........224
جدول شماره 4-52 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال سی و هفت...........225
جدول شماره 4-53 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و هشت .........226
جدول شماره 4-54 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال چهل و نه ............227
جدول شماره 4-55 توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پنجاه ......228
جدول شماره 4-56توزیع فراوانی و شاخص های توصیفی افراد مورد بررسی بر حسب گزینه های انتخابی سوال پنجاه و یک.............229
جدول شماره4-56.شاخص های توصیفی و آزمون X^2 برای تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت ........231
جدول شماره4-57 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي نمونه مورد بررسي درجامعه آماري...........235
جدول شماره4-58 نتايج آزمون  x^2 براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی دانشی در زمینه ایمنی و سازماندهی محیط کارخود.....236
جدول شماره4-59 نتايج آزمون x^2براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی دانشی در زمینه اطلاعات تخصص.............237
جدول شماره4-60 نتايج آزمونx^2 براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی دانشی در زمینه تجهیزات کارگاهی..................238
جدول شماره4-61 نتايج آزمون 〖 x〗^2براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی دانشی در زمینه جلب رضایت مشتری...............239 
جدول شماره4-62 نتايج آزمونx^2 براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی نگرشی در زمینه امنیت شغلی...................240
جدول شماره4-63 نتايج آزمون x^2براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی نگرشی در زمینه خود باوری................241
جدول شماره4-64 نتايج آزمونx^2براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی مهارتی در زمینه مدیریت زمان...........242 
جدول شماره4-65 نتايج آزمونx^2 براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی مهارتی در زمینه شناسایی صحیح عیوب خودرو.........243
جدول شماره4-66 نتايج آزمونx^2براي تعيين نيازهاي آموزشي کارگران شرکت در زمینه آموزش برای کسب توانایی مهارتی ابتکار در رفع عیوب.........244
جدول شماره4-67 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه توانایی¬های دانشی در جامعه‌آماري.......................245
جدول شماره4-68 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه آموزش تعمیرگاهی...................................246 
جدول شماره4-69 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه اطلاعات تخصصی.......247
جدول شماره4-70 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه جلب رضایت مشتری......251
جدول شماره4-71 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه ایمنی و سازماندهی کار................252
جدول شماره4-72 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه‌بندي نيازهاي آموزشي در زمینه توانایی های نگرشی در جامعه‌آماري........252
جدول شماره4-73 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه امنیت شغلی..........253
جدول شماره4-74 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه‌بندي نيازهاي آموزشي درزمینه توانایی های مهارتی در جامعه آماري........253
جدول شماره4-75 نتايج آزمون فريدمن براي رتبه بندي نيازهاي آموزشي در زمینه مهارت در شناسایی صحیح عیوب خودرو در جامع آماري...........254
جدول شماره4-76 نتايج آزمون تحليل واريانس يك راهه براي مقايسه نيازهاي آموزشي گروههاي مختلف تحصيلي.........255
جدول شماره4-77 نتايج آزمون همبستگي پيرسون براي بررسي رابطه بين نيازهاي آموزشي كاركنان و سابقه كاري آنها...............260 
جدول شماره4-78 نتايج آزمون تحليل واريانس يك راهه براي مقايسه نيازهاي آموزشي كاركنان شغل ها مختلف.........265
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 100هزار تومان
قیمت : 50 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 3184
 • آی پی امروز : 205
 • آی پی دیروز : 1467
 • بازدید امروز : 765
 • باردید دیروز : 4,720
 • گوگل امروز : 156
 • گوگل دیروز : 1410
 • بازدید هفته : 29,151
 • بازدید ماه : 79,877
 • بازدید سال : 440,122
 • بازدید کلی : 3,736,216
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.