loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

پایان نامه اثر بخشی آموزش کنترل خشم مبتنی بر رفتاری شناختی بر افزایش سلامت روان معتادان تاثیر کنترل خشم در افسردگی رفتار اجتماعی و اضطراب افراد پایان نامه اماده

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


پايان‌نامه جهت اخذ درجه كارشناسي ارشد با موضوع اثر بخشی آموزش کنترل خشم مبتنی بر رفتاری شناختی بر افزایش سلامت روان معتادان

چكيده:
هدف پژوهش حاضر تعیین اثر بخشی آموزش کنترل خشم الگوی شناختی رفتاری CBT بر افزایش سلامت روان معتادانبوده است.در اين پژوهش از روش شبه آزمایشی ( پیش آزمون ، پس آزمون با گروه کنترل) استفاده شده است .جامعة آماري اين تحقيق،کلیه مراجعین به مرکز درمان اعتیاد بوده اند.. روش نمونه‌گيري در اين پژوهش از نوع تصادفي بود. بدين صورت كه در اين پژوهش با توجه به جدول مورگان 100 نفراز معتادان به طور تصادفي انتخاب  شدند  و پرسشنامه سلامت روان به عنوان پیش آزمون روی انها اجرا گردید . سپس 30 نفراز کسانیکه کمترین نمره را به دست اورده اند بصورت تصادفی در دو گروه 15نفره ازمایش وکنترل جایگزین شدند.ابزار پژوهشآزمون سلامت روان  كلدبرگ (GHQ) بوده است.تجزيه و تحليل داده ها با استفاده ازاز آزمون كوواريانس استفاده شد. تحلیل کواریانس نشان داد که آموزش کنترل خشم با روش CBT بر افزایش سلامت روان  معتادان موثر است. همچنین نتایج نشان داد که آموزش کنترل خشم در گروه آزمایش باعث کاهش  نمره خرده مقیاس های  اضطراب،افسردگی ،نارسا کنش وری و نشانگان جسمانی گردیده است.
 
دانلود پایان نامه اماده رشته روانشناسی با پرسشنامه و نرم افزار spss
 
 
پايان‌نامه جهت اخذ درجه كارشناسي ارشد
اثر بخشی آموزش کنترل خشم مبتنی بر رفتاری شناختی بر افزایش سلامت روان معتادان
قالب فایل : word  --- تعداد 125 صفحه
تجزیه و تحلی داده ها توسط نرم افزار spss --- به همراه نمودار و جداول مربوطه
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی و مشاوره بر حسب سلیقه دانشجو
به همراه پرسشنامه و برنامه اموزشی کنترل خشم به طور جلسه بندی شده
 
فصل اول کلیات پژوهش
-1-مقدمه
اعتياد به مواد مخدر به عنوان يك مشكل اجتماعي پديده اي است استعماري كه علاوه بر زمينه هاي اجتماعي، اقتصادي سياسي و فرهنگي زمينه هاي شخصيتي، رواني، تربيتي نيز در چگونگي ابتلا به آن دخيل بوده و از اهميت زيادي برخوردار است بر اثر تحقيقات  انجام شده در اين زمينه مي توان گفت كه ضعف شخصيت ناهنجاري روحي، عدم تعادل، بي ثباتي اوضاع و بالاخره زندگي پر دغدغه اي ناشي از ضعف  و فقدان انساني مناسب به تدريج فرد را در مقابل مشكلات و گرفتاري هايي قرار مي دهد كه در مواجهه با آنها خود را عاجز و ناتوان يابد و در نتيجه سعي مي كند از واقعيت ها فرار كند. در اين راستا دانسته را ندانسته با ماده اي آشنا مي شود كه ظاهراً بر زماني كوتاه آن هم در ذهن وي، او را از مشكلات در امان داشته و پناه مي دهد (آتشين، 1380).
 
-1- اهمیت و ضرورت تحقیق
پژوهش به عنوان تكيه گاه بدنه هر نظام فكري و عملي در جهت ارتقا و توسعه ، ونقش پر اهميتي دارد در مقطع كنوني باتوجه به سرعت شيوع اعتياد در كشور در سطح وسيع تر لحاظ نمودن بخش پژوهش دانشگاه و تخمين در حوزه اعتياد، ارزيابي علمي خدمات همچنين دستيابي به مستنداتي كه پشتوانه ارائه خدمات آتي اين جمعيت بوده و امكان رشد و توسعه بهينه خدمات را به گروه معتادين در حال ترك با متادون راتسهيل مي كند.
 
4-1- اهداف پژوهش 
هدف كلي 
تعيين اثر بخشي آموزش كنترل خشم بر اساس الگوي شناختي رفتاري بر افزايش سلامت روان
 
اهداف جزئي:
1. تعيين اثربخش آموزش كنترل خشم براساس الگوي شناختي رفتاري بر اضطراب
2. تعيين اثربخش آموزش كنترل خشم براساس الگوي شناختي رفتاري بر افسردگي
3. تعيين اثربخش آموزش كنترل خشم براساس الگوي شناختي رفتاري بر كاركرد اجتماعي 
4. تعيين اثربخش آموزش كنترل خشم براساس الگوي شناختي رفتاري بر نشانگان جسماني 
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه پژوهش
1-2- مقدمه
در این فصل دیدگاههای نظری و پیشینه مطالعاتی تحقیق موردبررسی قرار می گیرد به همین منظور این فصل به سه قسمت تقسیم شده است . در بخش اول مفاهیم و مبانی سلامت روان  مورد بحث قرار گرفته است. در بخش دوم به خشم و پرخاشگری اشاره شده است در بخش سوم محقق از سوابق مطالعاتی متناسب با موضوع به عنوان یک بخش مجزا  استفاده شده است. 
 
2-2- مبانی نظری
1-2-2- سلامت روان و ابعاد آن 
 سلامت سازه‌اي پيچيده است و منظور از آن تجربه وكنش‌وري‌‌‌‌ بهينه روان شناختي است. از شروع تلاش‌هاي عقلاني آدميان تاكنون بحث‌هاي قابل ملاحظه‌اي در مورد تجربه بهينه و اين كه « زندگي خوب » چگونه بنا مي‌شود، صورت گرفته است. چگونگي تعريف از سلامت   بر اعمال حكومتي، آموزشي، درمانگري، پدر و مادري كردن و همه تلاش‌هايي كه با هدف تغيير آدمي براي بهتر شدن صورت مي‌گيرد؛ تأثير مي‌گذارد (رايان ودسي ، 2001 به نقل از نياكروئي، 1382).
 
فصل سوم
روش پژوهش 
-3- مقدمه
در اين فصل فرايند اجراي تحقيق بيان شده و سعي شده است با بهره‌گيري از اصول علمي، روشها و ابزار مناسبي برگزيده شود.
 
2-3- روش تحقیق 
انتخاب روش و نوع پژوهش بستگي به هدفها و ماهيت پژوهش و امكانات اجرايي آن دارد بنابراين زماني مي توان در مورد نوع تحقيق تصميم گرفت كه ماهيت موضوع پژوهش ،هدف ها و نيز وسعت دامنه تحقيق مشخص باشد .همچنين فرضيات تحقيق از عوامل تعيين كننده نوع روش تحقيق مي باشد (دلاور، 1388) چون تاثیر آموزش کنترل خشم بر سلامت  روان مورد بررسي قرار مي گيرد ،بنابراين در اين پژوهش از روش شبه آزمایشی ( پیش آزمون ، پس آزمون با گروه کنترل) استفاده شده است .
 
 
-3- ابزار پژوهش:
ابزارهاي اندازه‌گيري اين پژوهش به شرح زير است:
1. آزمون سلامت روان  كلدبرگ (GHQ)
7-3- پرسشنامه سلامت روان  كلدبرگ (GHQ)
متن اصلي پرسشنامه سلامت روان  كلدبرگ در سال 1972 توسط كلدبرگ براي فراگيري اختلالات روان‌شناختي غير سايكوتيك در مراكز درماني در ساير جوامع طراحي و تدوين شده است. فرم اصلي و اوليه شامل 20 سوال است.
 
-3- روش تجزيه و تحليل اطلاعات 
در پژوهش حاضر براي توصيف ويژگي‌هاي آزمودني‌ها از آمار توصيفي (جدول- نمودار- ميانگين انحراف استاندارد) استناد شد. با توجه به طرح تحقيق كه طرح دو گروهي با پيش آزمون- پس آزمون با گروه كنترل مي‌باشد، براي تائيد فرضيه‌ها از آزمون تحليل كوواريانس استفاده شد. 
 
فصل چهارم
تجزيه و تحليل داده‌ها
پژوهش
-1 مقدمه 
     در هر پژوهش تحلیل نتایج به دست آمده از مرحله گردآوري اطلاعات یکی از مهمترین کارها است، چرا که دستاورد تحقیق چند ماهه و حتی چند ساله محقق که حاصل مطالعات نظری، پیشینه پژوهش‌های دیگر، تهیه ابزار گردآوري داده‌ها، رفتن به میدان و جمع‌آوري  اطلاعات می باشد، به آزمون گذاشته می‌شود و برای او آشكار می‌شود که پیش‌فرض‌های حاصل از مطالعاتش تا چه حد معتبر و دقیق بوده‌اند.
 
این بخش از پژوهش به دو قسمت تقسیم شده است: 
1- توصیف داده‌ها                                  2- تحلیل داده‌ها
در این مطالعه که با هدف بررسی اثر بخشی  اموزش کنترل خشم مبتنی بر CBT بر افزایش سلامت روان افراد معتاد انجام شد، داده های به دست آمده از پرسشنامه های مذکور استخراج شد. در این فصل داده های پژوهش در دو بخش توصیف داده ها و آزمون های استنباطی داده ها ، تجزیه و تحلیل شده تا شواهدی برای قبول یا رد فرضیه های پژوهش فراهم شود. در سطح آمار توصيفي از جداول، فراواني، درصد و ترسيم نمودار استفاده شده است. با توجه به اینکه طرح پژوهش حاضر طرح پیش آزمون -  پس آزمون با گروه کنترل می باشد، جهت کنترل متغیرهای خطا از تحلیل کوواریانس - پس از بررسی مفروضات تحلیل کوواریانس – برای آزمودن فرضیه استفاده شده است.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات پژوهش
-1 مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش تعیین اثربخشی آموزش کنترل خشم مبتنی بر CBT بر افزایش سلامت روان ارفاد معتاد مي باشد. بدين منظور تعداد 30 نفر از افراد معتاد بصورت غربالگری در دو گروه کنترل و ازمایش جایگزین  شدند و پیش آزمون بر روی دو گروه انجام شد و سپس گروه ازمایش  تحت آموزش کنترل خشم قرار گرفت و سپس پس آزمون در بین دو گروه اجرا گردید در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري (SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. در این فصل به بحث و نتیجه گیری و پیشنهادات و محدودیت ها اشاره می شود.
 
بحث و نتیجه گیری
1- آموزش کنترل خشم الگوی شناختی رفتاری CBT در افزایش سلامت روان افراد معتاد موثر است.
نتایج نشان داد که با 99 درصد اطمینان می توان گفت که آموزش آموزش کنترل خشم الگوی شناختی رفتاری CBTدر افزایش سلامت روان در افراد معتاد موثر است.
این پژوهش با یافته های فیبانو وهمکاران(2009)، جنیفر وهمکاران(2011)، پاشا سلطانی (1388)، همسو وهماهنگ است. پژوهش حاضر با نتایج پژوهش‏هایی که نشان داده‏اند که آموزش کنترل خشم الگوی شناختی رفتاری CBT باعث افزایش سلامت روان می‏شود (کارادماس، 2005) و همچنین اموزش کنترل خشم  منجر به بهزیستی روانشناختی در افراد خواهد شد واین امر همراه با پیشرفت بهتر در تحصیلات و عملکرد ورزشی می‏باشد (به نقل از کار، 2004) و افرادی که میتوانند خشم خود را کنترل کنند بیشتر از توانایی‏شان عملکرد دارند (سلیگمن، 1997؛ ترجمه‏ی خدایی، 1386)، با این پژوهش هم‏خوانی دارند. 
 
فهرست مطالب
فصل اول (كليات پژوهش)
مقدمه
بيان مسئله
هدف از پژوهش
ضرورت و اهميت پژوهش
فرضيه‌ها
متغيرها
تعاريف نظري مفاهيم
تعاريف عملياتي مفاهيم
فصل دوم :ادبيات و پيشينه پژوهش
سلامت روان و ابعاد آن 
مفهوم سلامت ( تن و روان )
مولفه هاي سلامت 
ديدگاه‌هاي مختلف دربارة سلامت روان 
مكتب زيست‌گرايي
مكتب روانكاوي 
مكتب شناختي
مكتب رفتارگرايي 
نظريه‌ انسان بالغ آلپورت 
نظريه موري 
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو  
نظریه جرج کلی 
  نظريه انسان فرديت يافته يونگ 
نظریه فروید
نظريه‌ي آبراهام مازلو 
نظريه انسان اين مكاني و اين زماني پرلز
نظريه انسان غير محدود داير 
شیوه زندگی و بیماری
مدل زیستی پزشکی
ارزیابی مدل زیستی پزشکی
مدل زیستی روانی اجتماعی سلامت
نقش عوامل روانی
نقش عوامل اجتماعی
 
مدل جدید سلامت
بخش دوم : تعاریف خشم
نظريه فرويد درباره خشم و تفاوت آن با نظريه داروين
نظريه دو غريزه‌اي فرويد
روش‌هاي  كنترل خشم
فرونشاني
واپس‌راني
ابراز
بيماري‌هاي ناشي از خشم سركوب شده:
تيپ شخصيتي و خشم
ديدگاه شناختي درباره خشم
ديدگاه ساختارگرايي اجتماعي
ديدگاه اجتماعي ـ شناختي
تعريف پرخاشگری
انواع پرخاشگري
پرخاشگري وسيله‌اي
پرخاشگري خصمانه
جسارت
روش‌های مهار 
نظریة فروید (پرخاشگری به عنوان رفتاری غریزی)
نظریة سائق پرخاشگری یا فرضیه ناکامی
نظریة زیستی - تکاملی
دیدگاه شناختی
ديدگاه روان‌کاوی
ديدگاه انگيزشي
ديدگاه بازي‌هاي تحقيركننده (اريك برن)
مغز و پرخاشگري
هورمون و پرخاشگري 
پیشینه تحقیق
فصل سوم :روش پژوهش
مقدمه
جامعه آماري
روش و چگونگي نمونه‌برداري
طرح پژوهش
ابزار پژوهش
اعتبار و پايايي ابزار پژوهش
روش‌هاي تجزيه و تحليل آماري
فصل چهارم : تحليل آماري داده‌ها:
مقدمه
توصيف ويژگي‌هاي آزمودني‌ها
تحليل اطلاعات
فصل پنجم :نتيجه‌گيري و پيشنهادات:
بحث ونتیجه گیری
محدوديت‌ها پژوهش
پيشنهادات 
منابع
ضمائم
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50 هزار تومان
قیمت 30 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 761
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 28
 • تعداد اعضا : 3184
 • آی پی امروز : 1258
 • آی پی دیروز : 1233
 • بازدید امروز : 4,968
 • باردید دیروز : 3,742
 • گوگل امروز : 1231
 • گوگل دیروز : 1126
 • بازدید هفته : 23,080
 • بازدید ماه : 73,806
 • بازدید سال : 434,051
 • بازدید کلی : 3,730,145
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.