loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه با موضوع تاثیر اینترنت بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان تاثیر اینترنت بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان پایان نامه اینترنت در نقش

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانشکده علوم انسانی گروه جامعه شناسی پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد با موضوع بررسی جامعه شناختی تاثیر اینترنت بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان دختر دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه  

قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی - علوم اجتماعی - مشاوره و جامعه شناسی بر حسب سلیقه دانشجو

چكيده: این پژوهش به منظور بررسی تاثیر استفاده اینترنت بر رفتار فرهنگی و اجتماعی دانشجویان دختر دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه انجام گرفت به همین منظور از بین کل دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشکده  تعداد 200 نفر به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب گردیدند. روش انجام این پژوهش، پيمايشي بوده است. در این پژوهش برای مطالعه و بررسی تاثیر اینترنت از آزمون محقق ساخته استفاده شد. محاسبه همبستگی درونی پرسشها با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ 73/0 محاسبه شده است. ونیز از آزمون همبستگی،واز آزمون تی مستقل برای مقایسه درصد پاسخهای هر دو گروه استفاده شده است. یافته ها نشان می دهد که بین استفاده از اینترنت و رفتار اجتماعی و فرهنگی دانشجویان رابطه معنادار وجود داشته و ساعات ممتد استفاده از اینترنت بدلیل جذابیت فردی آن باعث شده که رفتار های فرهنگی و اجتماعی آنان تحت تاثیر قرار گیرد.
 
 
دانلود پایان نامه اماده رشته جامعه شناسی تاثیر اینترنت بر افراد
دانلود پایان نامه با موضوع :
بررسی جامعه شناختی تاثیر اینترنت بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان دختر دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه  
 
قالب فایل : word  --- تعداد 96 صفحه
به همراه جداول و نمودار های مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
 
 
فصل اول
كليات تحقیق
1-1 مقدمه: 
جامعه امروز با تغییراتی بی سابقه مواجه است و بشریت در میان دگرگونیهایی زندگی می کند که کل زندگی او را دستخوش تغییراتی اساسی ساخته است. ضرب آهنگ زندگی، تجربه های روزمره و برنامه های زمانی معمول انسانها چنان دگرگون شده اند که در هیچ برهه ای از تاریخ، مانند آن مشاهده نمی شود. دگرگونیهای اجتماعی ناشی از فناوری اطلاعات و ارتباطات به سرانجامی منتهی شده است که عصر حاضر را با نامهایی همچون عصر اطلاعات ( کاستل ،2003)، فضای سایبر ( وایتلی ، 2004)،جامعۀ دانش – محور ( وم ، 2005)، جامعه اطلاعاتی  (استیونس ،2005 ) می شناسند(علیدوستی ، 1387).
 در این میان فناوری ارتباطات و اطلاعات به ویژه اینترنت یکی از پرقدرت ترین فناوریها در عرصه جهانی است، که بر روش زندگی، کار، آموزش افراد و ارتباطات میان فردی و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی تأثیر گذار بوده است. جمهوری ایران هم به دلیل آموزه های دین و سابقه تاریخی خود مبنی بر ارج گذاری برای علم و دانش و برای افراد و جامعه دانا و نیز به منظور همراهی با توسعۀ شتابان جهانی کاربرد فناوری اطلاعاتی و ارتباطاتی و به ویژه اینترنت را برای همگان میسر ساخته است اما نکته ای که آشکار است، این است که هر فناوری و هر آفرینشی اثرات جامعه شناختی گوناگونی به دنبال دارد که این تأثیرات در مورد اینترنت صد چندان است. که البته این تأثیرات می توانند هم مثبت و هم منفی باشند. 
فناوری ارتباطات و اطلاعات از تلفیق سه حوزه اطلاعات، کامپیوتر و ارتباطات پدید آمده است. فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) از ترکیب بخش متمایز کامپیوتر، ارتباطات و اطلاعات حاصل می شود. 
-1 بیان مساله :
فن اوري اطلاعات به دليل تحول پذيري و قدرت تاثير فراواني كه در رشد آموزشي، فرهنگي و تعديل مشكلات اطلاع رساني سنتي دارد، يكي از پويا ترين و بحث انگيزترين عوامل تهديد كننده رفتارهای فرهنگی محسوب مي شود(احمدي،1385) . 
دانشجویانی كه در اين دنياي نو ظهور با يكديگر رابطه هاي مجازي ايجاد مي كنند، داراي هويت شبكه اي مي شوند. بعضي ها معتقدند روي كار آمدن جامعه اطلاعاتي باعث تحولات عظيمي در زندگي روزمره شد كه به دنبال آن بعد زمان و مكان نيز قدرت هزاران ساله خود را از دست داده است(حيدري،1386).
البته اين نكته را نيز نبايد از نظر دور داشت كه شبکه اطلا عاتی جهانی(فن آوري اطلاعات وارتباطات)به دليل ويژگيهاي خاصي كه از آنها برخوردار است ، همواره مورد سوءاستفاده هايي نيز قرار گرفته است كه اين سوءاستفاده ها ، آسيب هايي را در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعی از اين پديده موجب شده است . با اين وجود بايد به اين مسئله اعتراف كرد كه فن اوري اطلاعاتي داراي قابليتهاي فراواني به منظور انتقال دانش ، تسهيل ارتباطات و تعاملات و سرعت بخشيدن به روند رو به رشد توسعه دانش و اطلاعات دانشجویان و جوانان مي باشد . این دانشجویان ، نه در مكان و زمان بلكه در شبكه دانشجویان مي توانند حتي در موقعيت هاي مختلف با برقراري ارتباطات مجازي نقش هاي مختلفي را از خود به عرصه ظهور برسانند(پيرنيا،1386) .
 
-1 اهمیت و ضرورت تحقیق
يكي از فن اوري هايي كه طي چند دهه گذشته، اساس و بستر تحول در زندگي بشر بوده است، شبکه اطلاعاتی جهانی(اینترنت) است. سهولت ارتباطات، دسترسي گسترده و ارزان به اطلاعات، توليد كامپيوترهاي سريع و كوچك و همگاني شدن استفاده از آنها به همراه فن اوري اطلاعات، منجر به تغييراتي اساسي در عملكردها شده است.تلاقي فن اوري اطلاعات و ارتباطات و فلسفه اخلاقي و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی اهميت فراواني داردو بيش از صدها پژوهش دانشگاهي را به خود اختصاص داده است(محمدي،1388). 
 
-1 اهداف تحقیق
1-4-1هدف اصلي
تعیین میزان تاثیراستفاده ازاینترنت بر رفتارهای اجتماعی و فرهنگی دانشجویان دختر
 
5-1 فرضیه های تحقیق
بین زمان استفاده از اینترنت در طول شبانه روز و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان رابطه وجود دارد .
بین میزان مجرب بودن دانشجویان دراستفاده از اینترنت و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان رابطه وجود دارد
استفاده از اینترنت در زمانیکه دانشجو دارای رفتارهای منفی اجتماعی  باشد باعث تاثیرات منفی اجتماعی می شود.
 
 
فصل دوم
مبانی نظری تحقیق
 
1-2 مبانی نظری
1-1-2 فناوری اطلاعات
تعاریف :
اطلاعات به داده هایی اطلاق می گردد که دارای مفهومی خاص باشند و استفاده کنندگان از انها بتوانند به سهولت انها را گرداوری،طبقه بندی و تلخیص نموده ودر موقع مناسب و ضروری پس از تجزیه و تحلیل و تفسیر،مورد بهره برداری قرار دهند.اطلاعات عبارت است از داده هایی که در بافتی بامعنی و مفید جای گرفته و در اختیار دزیافت کننده قرار داده می شود تا از آنها برای تصمیم گیری استفاده کند.اطلاعات متضمن انتقال و دریافت آگاهی و دانش است.اطلاعات نیاز اولیه هرگونه تصمیم گیری است.هدف اطلاعات ،در هر زمان باید انتقال داده ها به شخص یا ماشین باشد.اهداف اصلی اطلاعات عبارتند از:آگاهی دادن،ارزیابی کردن،ترغیب کردن،خلق مفاهیم جدید،تعریف مسئله،تصمیم گیری،برنامه ریزی،آشناسازی،کنترل کردن و تحقیق (مهدوی،1379).
 
فصل سوم
روش شناسی پژوهش
 
1-3- مقدمه:
در این فصل با توجه به موضوع پژوهش واینکه روش تحقیق حاضر پيمايشي است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه گیری، روش جمع آوری اطلاعات، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.
 
2-3 روش تحقیق:
تحقيق حاضر در حيطه تحقيقات توصيفي( پیمایشی) قرار مي گيرد زيرا هيچ يك از متغير هاي مورد مطالعه دستكاري نمي گردد( دلاور، 1384). در اين باره فرض روش پيمايشي صحيح به نظر مي رسد.
 
 
1-3-3 نمونه گيري و حجم نمونه
از آنجايي كه انجام دادن تحقيق پيمايشي و يافتن افراد نمونه تحقيق در آن با دشواريهايي مواجه است و همچنين مطالعه درباره بررسي جامعه شناختي تاثیر اینترنت بر رفتار فرهنگی و اجتماعی محدودیت خاص خود را دارد که در محدودیت و تنگناهای تحقیق بدان اشاره شده است در اين صورت نياز به نمونه گيري لازم است .   حجم نمونه اين پژوهش با توجه به جدول کرجسی مورگان تعداد 200 نفر می باشد که به شیوه  تصادفی ساده  نمونه گیری انجام  شده است . به اين طريق كه تعداد مورد نياز ،از كل جامعه آماري انتخاب مي گردد. در روش تصادفی ساده كليه افراد جامعه آماري داراي شانس يكسان براي انتخاب شدن مي باشند.
      
 
10-3 روش تجزیه و تحلیل داده ها:
در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی ودر صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.درضمن برای پاسخ های داده شده در گروه جدولی ترسیم و مقایسه صورت گرفته است.
روال کار به این صورت بوده است که بعد ازاجرای پرسشنامه وجمع آوری اطلاعات به منظور آزمون فرضیه های تحقیق در مورد هر سوال ابتدا جدول توزیع فراوانی و درصد پاسخهابه تفکیک مشخص شده و سپس جهت انجام محاسبات آماری، پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات با توجه به فراوانی شان در مقوله هایی تقسیم بندی گردیده اند.
در این تحقیق ازآزمون  همبستگی، و از آزمون تی مستقل برای مقایسه در صدپاسخهای دانشجویان استفاده شده است.بعد از رسم جدول توزیع فراوانی و درصد پاسخهای گروه مورد مطالعه به تفکیک پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات در مقوله های تقسیم بندی گردیده و د رگام بعدی توسط نرم افزار spss به تحلیل آماری پرداخته شده است.                                      
 
فصل چهارم
تجزيه و تحليل داده‌ها
 
1-4-‏ مقدمه:
تجزیه وتحلیل به عنوان فرآیندی از روش علمی، یکی از پایه های اساسی هر روش تحقیقی است. به طور کلی تجزیه و تحلیل عبارت است از روشی که از طریق آن کل فرآیند پژوهشی از انتخاب مسئله تا دسترسی به یک نتیجه هدایت می شود. پژوهشگر برای پاسخگویی به مسئله تدوین شده و یا تصمیم گیری در مورد رد یا تأیید فرضیه ای که صورت بندی کرده است. از روش های مختلف تجزیه و تحلیل استفاده می کند. در این فصل داده های تحقیق با استفاده از روش های علمی، در جهت بررسی سوؤال های پژوهش مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پس از ملاحظه پاسخ ها و ثبت داده ها در محیط نرم افزار و استخراج نتایج آن، با توجه به ماهیت هر سؤال پژوهشی ابتدا اطلاعات توصیفی ارائه می شود و در بخش بعدی، داده ها مورد تحلیل قرار می گیرند. تجزیه و تحلیل یافته ها در دو بخش انجام می شود؛ 
 
فصل پنجم
نتيجه‌گيري و پيشنهادات
1-5-مقدمه:
این پژوهش با هدف بررسی تاثیر اینترنت بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان  دانشگاه صورت گرفت. گروه نمونه شامل 200 نفر بود که از مناطق شمال، میانی و جنوب که ابتدا بصورت خوشه ای چند مرحله ای و سپس بصورت تصادفی انتخاب شده بودند  ابزار جمع آوری اطلاعات  پرسشنامه  بوده است. داده ها با استفاده از روش های آماری توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت كه در فصل چهارم ارائه گردید. در این فصل به بحث و نتیجه گیری درباره فرضیه های تحقیق پرداخته شده است.
 
 
2-5 بحث و نتیجه گیری
فرضیه اول:
بین زمان استفاده از اینترنت در طول شبانه روز و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان رابطه وجود دارد.
.فرضيه مذكور با استفاده از روش همبستگي پيرسون مورد آزمون قرار گرفت .نتيجه نشان داد كه بین زمان استفاده از اینترنت در طول شبانه روز و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان همبستگی وجوددارد ،بنابراين فرضيه پژوهش  با 95 درصد اطمینان تاييد شد .اين يافته پژوهش نشان دهنده معنادار بودن تاثیر بين استفاده استفاده از اینترنت در طول شبانه روز بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان است (به جدول شماره (4-3) مراجعه شود ).
 
فهرست :
 
فصل اول:كليات تحقیق
2-1 بیان مساله : 3
3-1 اهمیت و ضرورت تحقیق 5
4-1 اهداف تحقیق 6
1-4-1هدف اصلي 6
5-1 فرضیه های تحقیق 6
6-1 تعاريف واژگان و متغیرهای تحقیق: 7
7-1 محدودیتهای پژوهش 8
فصل دوم مبانی نظری تحقیق
1-2 مبانی نظری 10
1-1-2 فناوری اطلاعات 10
2-2 تاریخچه تکامل فناوری و اینترنت 13
3-2 تاریخچه اینترنت 14
1-3-2 اینترنت در ایرن 18
4-2کاربرد های اصلی فناوری اطلاعات و اینترنت 19
5-2 اینترنت در نقش یک رسانه جمعی 21
6-2 سیرتحول ارتباطات 23
7-2 دیدگاه های پیرامون رسانه 26
1-7-2 تئوری استفاده و خشنودی 26
2-7-2 نظریه اشاعه گرایی 31
8-2 آثار کوتاه مدت و بلندمدت اینترنت و وسایل ارتباطی 33
9-2 گرایش نوجوانان و جوانان به اینترنت 34
10-2 اصل بلوغ اینترنتی 35
11-2 كاركرد اینترنت 37
12-2 ويژگيهاي اینترنت و مخاطب انآن 38
1-12-2 خصوصيات اینترنت 38
2-12-2 طبقه بندي استفاده کنندگان اینترنت 39
3-12-2 آثار و نقش اجتماعی اینترنت 40
13-2 زندگي خانوادگي 41
14-2 اینترنت و مذهب 42
15-2 اینترنت و خانواده در ايران 43
16-2 الگوی استفاده از رسانه های مختلف در سنین مختلف تحصیلی 44
17-2 نقش رسانه های جمعی در اجتماع 46
18-2 مردم و رسانه ها 47
1-18-2 انتقال فرهنگی 47
2-18-2 گذراندن اوقات فراغت 48
19-2 چارچوب نظری 49
20-2 پیشینه مطالعاتی تحقیق 51
1-20-2 تحقیقات خارجی 51
2-20-2 تحقیقات داخلی 55
فصل سوم:روش شناسی پژوهش
1-3- مقدمه: 61
2-3 روش تحقیق: 61
3-3 جامعه آماري 61
1-3-3 نمونه گيري و حجم نمونه 61
4-3 ابزار جمع آوری اطلاعات 62
5-3  پايايي پرسشنامه 62
6-3 فن تحقيق 63
7-3 طرح تحليلي 63
8-3 قلمرو تحقيق 63
9-3 متغیرهای تحقیق 64
10-3 روش تجزیه و تحلیل داده ها: 64
فصل چهارم:تجزيه و تحليل داده‌ها
1-4-‏ مقدمه: 66
2-4 تحلیل توصیفی 66
3-4 تحلیل استنباطی 71
1-3-4 فرضیه اول 71
2-3-4 فرضیه دوم 72
3-3-4 فرضیه سوم 73
فصل پنجم:نتيجه‌گيري و پيشنهادات
1-5-مقدمه: 75
2-5 بحث و نتیجه گیری 75
3-5 جمع بندی و نتيجه‏ گيري کلی 78
4-5 محدودیت های پژوهش 81
5-5 پيشنهادات تحقیق: 81
پیوستها
 
منابع و ماخذ 84
منابع فارسي: 85
منابع لاتين: 88
چکیده انگلیسی 90
 
 
 
 
جدول1-2  ماتريس نظري 49
جدول 1-4: جدول توزیع نسبی پاسخگویان برحسب گرایش 67
جدول 2-4: جدول توزیع نسبی تعداد فرزندان خانواده های پاسخگویان 68
جدول 3-4: جدول توزیع نسبی تحصیلات پدر پاسخگویان 69
جدول 4-4: جدول توزیع نسبی تحصیلات مادر پاسخگویان 70
جدول ( 5-4): شاخص آمار توصیفی با توجه به مقیاس اینترنت و رفتارفرهنگی و اجتماعی 71
جدول 6-4 محاسله ضریب همبستگی پیرسون بین استفاده از اینترنت و رفتارفرهنگی و اجتماعی 72
جدول شماره 7-4میزان همبستگی بین مجرب بودن دانشجویان در استفاده از اینترنت و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی 72
جدول شماره 9-4میزان همبستگی استفاده از اینترنت و رفتارهای منفی اجتماعی 73
 
 
(نمودار 1-2) سن خشناسی اثرات اینترنت بر روابط اجتماعی 25
نمودار 1-4:  توزيع نسبی پاسخگوي ان برحسب رشته 67
نمودار 3-4: توزيع نسبي پاسخگوي ان برحسب سواد پدر 69
نمودار 4-4: توزيع نسبي پاسخگوي ان برحسب سواد مادر 70
نمودار ( 5-4): شاخص آمار توصیفی با توجه به مقیاس اینترنت و رفتار فرهنگی و اجتماعی 71
 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50 هزار تومان
قیمت 25 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 749
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 3167
 • آی پی امروز : 208
 • آی پی دیروز : 518
 • بازدید امروز : 963
 • باردید دیروز : 2,033
 • گوگل امروز : 135
 • گوگل دیروز : 358
 • بازدید هفته : 4,859
 • بازدید ماه : 42,003
 • بازدید سال : 232,448
 • بازدید کلی : 3,528,542
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.