loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع مقایسه سبک های مقابله ای و سخت رویی در بین دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار دانشگاه چکیده: هدف ازانجام پایان نامه حاضر تعیین و مقایسه سبک های مقابله ای و میزان سخت رویی دانشجویان ورزشکار با دانشجویان غیر ورزشکار است.روش تحقیق این پژوهش  از نوع  علی - مقایسه ای است.جامعۀآماری در بر گیرندۀ کلیه دانشجویان ور زشکار و غیر ورزشکار دختر و پسر مقطع کارشناسی کلیه دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی شهر می باشد که مشغول به تحصیل  بوده اند .تعداد…

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع مقایسه سبک های مقابله ای و سخت رویی در بین دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار دانشگاه

چکیده: هدف ازانجام پایان نامه حاضر تعیین و مقایسه سبک های مقابله ای و میزان سخت رویی دانشجویان ورزشکار با دانشجویان غیر ورزشکار است.روش تحقیق این پژوهش  از نوع  علی - مقایسه ای است.جامعۀآماری در بر گیرندۀ کلیه دانشجویان ور زشکار و غیر ورزشکار دختر و پسر مقطع کارشناسی کلیه دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی شهر می باشد که مشغول به تحصیل  بوده اند .تعداد نمونه 114 نفرکه  57 نفر دختر و 57 نفر انان پسربوده است و نمونه گیری به صورت تصادفی  بوده است. ابزارجمع آوری داده ها پرسشنامه سبک های مقابله ای لازاروس وپرسشنامه سخت رویی کوباسا ساخته شده است .در این تحقیق از رگرسیون چند متغیری و  t مستقل برای مقایسه در صدپاسخهای هر دوگروه استفاده شده است.   یافته ها نشان دادکه با 95%اطمينان می توانئ گفت بين سبک های مقابله ای دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار تفاوت وجود دارد . همچنین یافته نشان داد 41درصد واريانس  سخت رویی دانشجویان ورزشکار به وسیله متغیر های پیش بین(خرده مقياسهاي سبكهاي مقابله اي )  قابل تبیین هستند. نتايج برآورد مدل معنادار در جدول ضرايب رگرسيون نشان مي دهد كه ضرايب تاثير متغير رویارویی مستقیم (B=./286)، خود كنترلي  (B=./264) متغيرمسولیت پذیری(B=./201) و جستجوی جمایت اجتماعی (B=./192)  با توجه به  آماره  t ،برآورد مي شود كه اين متغيرها مي توانند تغييرات مربوط به سخت رویی در دانشجويان را پيش بيني كنند كه نشانگر رابطه مثبت  خرده مقياس هاي دوري گزيني ، خود كنترلي و گريز و اجتناب  با متغيرسخت رویی در دانشجويان  است .
 
کلید واژه: سبک های مقابله ای ، سخت رویی،ورزشکاران
 
قالب فایل : word ---تعداد 137 صفحه 
 
فصل اول
کلیات پژوهش
مقدمه
علم روان‌شناسي در آغاز به جاي مطالعه سلامت روان به بررسي بيماري هاي رواني مي پرداخت و تا مدتها استعداد بالقوه آدمي براي رشد و کمال را ناديده مي گرفت. با آغاز سده بيست و يک، گروهي از روان‌شناسان به رهبري مارتين سليگمان، روان‌شناس و پژوهشگري مشهور در رويکرد روان‌شناسي بيماري گرا که نخستين بار، مفهوم درماندگی آموخته شده را مطرح کرد، تصميم گرفتند به بررسي يافته‌هاي پژوهشي خود در پنج دهه گذشته با نام مکتب روان‌شناسي بيماري‌گرا بپردازند( منصوری ،1385).
 
ضرورت انجام پژوهش
با توجه به تاثیر گذاری ورزش بر مو لفه های شناختی و رفتاری افراد ورزشکار و این موضوع که ورزش ممکن است بر بالابردن میزان سخت رویی ورزشکاران و بالابردن استانه تحمل آنان دخیل باشد(سجادی ،1387) از سویی دیگر با توجه به این موضوع که ورزش بر انتخاب سبک مقابلهای هیجان مدار و یا مساله مدار می تواند تاثیر گذار باشد لذا به منظور مطالعه این امر انجام پژوهش هایی از این دست ضروری می نماید.
 
اهداف پژوهش
هدف اصلی
هدف اصلي پژوهش حاضر تعیین و مقایسه سبک های مقابله ای و میزان سخت رویی دانشجویان ورزشکار با دانشجویان غیر ورزشکار است.
اهداف فرعی
1ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای جستجوی حمایت اجتماعی با سخت رویی
2ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای مسئولیت پذیری  با سخت رویی
3ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای حل مدبرانه مسأله با سخت رویی
4ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای رویارویی مستقیم با سخت رویی
5ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای ارزیابی مجدد مثبت با سخت رویی
6ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای دوری گزین با سخت رویی
7ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای خود کنترلی با سخت رویی
8ـ تعیین میزان رابطه بین سبک مقابله ای گریز ـ اجتناب با سخت رویی
9-تعیین میزان  تفاوت تعهد دانشجویان ورزشکار از دانشجویان غیر ورزشکار
10-تعیین میزان  تفاوت مبارزه جویی دانشجویان ورزشکار از دانشجویان غیر ورزشکار
11-تعیین میزان  تفاوت کنترل دانشجویان ورزشکار از دانشجویان غیر ورزشکار
 
فرضیه های پژوهش
1- سبک مقابله ای دانشجویان ورزشکار با غیر ورزشکار تفاوت دارد. 
2- میزان سخت رو یی و مولفه های سخت رویی( تعهد، مبازره جویی، کنترل)  دانشجویان ورزشکار بیش ازدانشجویان غیر ورزشکار است. 
3- سبک مقابله ای (مسئولیت پذیری، حل مدبرانه مساله، جستجوی حمایت اجتماعی، رویارویی مستقیم، ارزیابی مجدد مثبت، دوری گزینی، خود کنترلی وگریز ـ اجتناب) با مولفه های سخت رویی رابطه دارد.
 
 
فصل دوم
مبانی نظری
پژوهش
در این فصل محقق بر ان شده است تا ازدیدگاههای نظری و پیشینه مطالعاتی تحقیق آنچنان که در خور و شایسته مبحث سخت رویی در حوزه روانشناسی می باشد صحبت به میان آورد به همین منظور این فصل به سه قسمت تقسیم شده است . در بخش اول مفاهیم و مبانی سخت رویی مورد بحث قرار گرفته است. در بخش دوم به سبک های مقابله ای پرداخته شده است و در بخش سوم محقق پیرامون ورزش و تفاوت های ورزشکاران و غیر ورزشکاران صحبت به میان آورده است .لازم به توضیح است محقق سعی نموده است  سوابق مطالعاتی پژوهشی را  متناسب با موضوع در داخل متن و در ضمیمه تیترهای مرتبط بیاورد. 
 
 فصل سوم
روش شناسی
پژوهش
روش تحقیق
روش تحقیق حاضردر این پژوهش  از نوع  علی - مقایسه ای است.که در حيطه پژوهش هاي توصيفي است که در آن محقق امکان ايجاد تغييرا ت و دستکاري متغير ها را ندارد و تنها مي کوشد آنها را با کمک ابزارهايي که در اختيار دارد مورد اندازه گيري قرار داده , روابط بين آنها را کشف و مقایسه نمايد ( دلاور، 1384).
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها 
       در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی و در صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.در ضمن برای پاسخ های داده شده در هر گروه سنی جدولی ترسیم و مقایسه صورت گرفته است.
      روال کار به این صورت بوده است که بعد ازاجرای پرسشنامه و جمع آوری اطلاعات به منظور آزمون فرضیه های تحقیق در مورد هر سوال ابتدا جدول توزیع فراوانی و درصد پاسخهای گروه عادی و تیزهوش به تفکیک مشخص شده و سپس جهت انجام محاسبات آماری، پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات با توجه به فراوانی شان در مقوله هایی تقسیم بندی گردیده اند.
در این تحقیق از آزمون تحلیل واریانس یک طرفه و  t مستقل  برای مقایسه در صدپاسخهای هر دوگروه استفاده شده است. بعد از رسم جدول توزیع فراوانی و دزصد پاسخهای گروه سنی مورد مطالعه به تفکیک پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات در مقوله های تقسیم بندی گردیده و د رگام بعدی به تحلیل آماری پرداخته شده است 
             
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل یافته ها
در اين فصل ابتدا شاخصهاي آماري مربوط به سبكهاي مقابله اي و سخت رویی در دانشجويان  در بخش توصيف داده ها  ارائه شده است ،و سپس فرضيه هاي پژوهش با آزمون هاي آماري مناسب در بخش تحليل داده ها مورد بررسي قرار گرفته است.محاسبات آماري با استفاده از نرم افزار آماريspss    انجام گرفته است
توصيف داده ها
شاخصهاي تو صيفي مربوط به سن آزمودنی ها  محاسبه شد و نتايج در جدول1-4 ارائه شده است.
           
  فصل پنجم
بحث ونتيجه گيري 
 
بحث و نتيجه گيري
با تایید فرض پژوهش مبني بر اينکه بين سبک های مقابله ای دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار تفاوت وجود دارد. با توجه به بيشتر بودن ميانگين نمره سبک های مقابله ای دانشجویان غیر ورزشکار نسبت به ميانگين سبک مقابله ای دانشجویان ورزشکار ، اين معناداري به نفع دانشجویان غیر ورزشکار  است.
نتيجه تحقيق همسو با محمدي(1386) دو پولاك (2008 ) است که در مورد سبک ها ی مقابله ای پژوهش انجام داده اند . از دیگر پژوهش های همسو با این فرضیه می توان به تحقیق کسیدی (2008 ، نقل از منصوریان، 1385) اشاره کرد. وی پژوهشی با عنوان مقایسه شیوه‌های مقابله‌ای در ورزشکاران انجام دادکه نشان از تاثیر ورزش بر سبک مقابله ای دارد .از دیگر تحقیقات همسو می توان به پژوهش سیدی( 1381) اشاره کرد.در تبیین این موضوع  و چرایی اینکه درسبک مقابله ای بين ورزشكاران و غير ورزشكاران تفاوت وجود دارد با توجه به تحقيقات انجام شده (هرن و ميشل ،2003، پنلي و توماکا  ،2002، نقل از حسینی،1385) می توان گفت محیط اطراف افراد در شيوه مقابله با عوامل استرس  آنان تاثير به سزايي دارد. برخي افراد در مواجهه با مشکلات در خود فرو مي روند ، برخي به ابراز احساسات و هيجانات خود مي پردازند و از ديگران کمک مي طلبند و بالاخره بسته به نوع شخصيت، هر فرد در مقابل فشارهاي رواني عکس العمل خاصي دارد که عامل ورزش نیز در آن دخیل می تواند باشد از اين رو مي توان از ويژگي هاي شخصيتي با توجه به ورزش به عنوان پيش بيني کننده راهبردهاي مقابله اي استفاده کرد(سيدي، 1385) به گونه اي که بلگر (1990) معتقد است راهبردهاي مقابله اي در عمل چيزي جز جلوه هاي شخصيت نيستند (بلگر، 1990،به نقل از سیدی،1381). و لذا شاید بتوان گفت به دليل بافت نمونه مورد نظر يعني ورزشكاران و غير ورزشكاران  تفاوت در  سبک های مقابله ای معنادار نشان داده شده است. همچنانکه پولاك(2008) اظهار می دارد چون ورزشكاران كمتر از غير ورزشكاران به پیوند جویی اجتماعی نیاز دارند به همین دلیل كمتر به دنبال تشكيل یک شبکه اجتماعی به دور خود هستند، درحالیکه غير ورزشكاران هميشه به دنبال توسعه شبکه اجتماعی خود به منظور كمرنگ كردن تاثير سبك هاي مقابله اي بر خود بوده اند.
 
 فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش 1
مقدمه 2
بيان مساله 5
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 9
اهداف پژوهش 10
سوالات پژوهش 11
تعاريف مفاهيم و واژگان 11
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش
مبانی نظری 15
الف: سخت رویی 15
سخت رویی و فلسفه وجودی 17
سخت رویی و خود شکوفایی 22 
سخت رویی ،حس انسجام و انعطاف پذیری 24 
سخت رویی و کنترل 26 
سخت رویی و چالش 30
سخت رویی و سلامتی 33
سخت رویی و نوجوانی  وجوانی 34
سخت رویی در سالمندی 38
توانمندیهای افراد سخت رو 39
ب: سبک ها ی مقابله ای 43
تعریف فشار روانی 43
مفهوم مقابله 43
دیدگاههای نظری درباره مفاهیم مقابله 48
نظریه سازگاری رفتاری اجتماعی 50
نظریه روان تحلیلی و رشد شخصی 48
نظریه تحولی ـ چرخه زندگی 49
تعریف مقابله با استرس یا فشار روانی 50
انواع سبکهای مقابله ای و کارکردهای آن 52
سبکهای مؤثر در مقابله با فشار روانی 53
تفاوتهای فردی در مقابله با فشار روانی 58
سبکهای دفاعی برای مقابله با فشار روانی 63
تفاوتهای جنسی در مقابله با فشار روانی 64
رابطه سلامت روان و سبکهای مقابله با فشار روانی 67
ج: ورزش و ورزشکار 69
تعاریف 69
جایگاه ورزش در ایران باستان 72 
اثرات ورزش در روح آدمی 74
تغذیه  و ورزشکاران 76
سیاست و ورزش 81 
هنر  و ورزش 83
فناوری و ورزش 84
افزایش کل انرژی مصرفی روزانه ورزشکاران 86
امادگی جسمانی ورزشکار 84
 مفاهیم اساسی در علم تمرین و آمادگی جسمانی 88
تفاوت رژيم غذايي ورزشكاران با افراد عادي 92
د:مروری بر پژوهش های پیشین
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
روش تحقیق 98
جامعه آماری 98
نمونه و روش نمونه گیری 98
روش جمع آوری داده ها 99
ابزار پژوهش 99
روش تجزیه وتحلیل داده ها 103   
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها تحلیل توصیفی 106 تحلیل استنباطی 111 فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری بحث و نتیجه گیری 116
پیشنهادات برگرفته از نتایج  پژوهش 120
محدودیت های پژوهش 120
پیشنهادات برای تحقیقات آتی 120
فهرست منابع 122
 
 
 فهرست جدول ها
 
شماره 1 – 4           توزیع درصد فراوانی بر حسب سن آزمود نی ها 106
شماره 2 – 4       توزیع درصد فراوانی بر حسب رشته ورزشی ورزشکاران 107
شماره 3 – 4                   توزیع درصد فراوانی بر حسب مقطع تحصیلی 108
شماره 4 – 4                       شاخص هاي توصيفي سبكهاي  مقابله اي 109
شماره 5 – 4                           شاخص هاي توصيفي سخت رویی 109
شماره 6 – 4            آزمون t مستقل براي مقايسه ي سبک مقابله ای دانشجویان 111
شماره 7 – 4                 آزمون t مستقل براي مقايسه ي سخت رویی دانشجویان 112
شماره 8 – 4                                    مشخصه هاي آماري رگرسيون 113
      
 
                                                           فهرست نمودارها
 
شماره 4-1                        توزیع درصد فراوانی بر حسب سن آزمود نی ها 106
شماره 4-2                        توزیع درصد فراوانی بر حسب رشته ورزشی 107                                                                                                      
شماره 4-3                       توزیع درصد فراوانی بر حسب مقطع تحصیلی 108
شماره4-4                         شاخص هاي توصيفي نمرات سبكهاي  مقابله اي دانشجویان 109
شماره5-4                          شاخص هاي توصيفي سخت رویی دانشجویان 110
 
 
( متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید. )
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50 هزارتومان
قیمت:25 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 749
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 9
 • تعداد اعضا : 3167
 • آی پی امروز : 236
 • آی پی دیروز : 518
 • بازدید امروز : 1,151
 • باردید دیروز : 2,033
 • گوگل امروز : 149
 • گوگل دیروز : 358
 • بازدید هفته : 5,047
 • بازدید ماه : 42,191
 • بازدید سال : 232,636
 • بازدید کلی : 3,528,730
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.