loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی دانشجویان تاثيرات اجتماعي شوخي نظريه هاي شوخ طبعي پایان نامه رابطه سازگاری اجتماعی و شوخ طبعی

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی  دانشجویان دختر دانشگاه

 
چکیده : هدف این پایان نامه حاضر، بررسی رابطه شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی در دانشجویان دختر  بود که  در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند. بدین منظور 50 نفر دانشجوی دختر به روش نمونه گیری تصادفی ساده از بین رشته های موجود در این دانشگاه انتخاب و با  پرسشنامه ی شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی مورد آزمون قرار گرفتند. نتایج حاصل از تحلیل داده ها به روش همبستگی پیرمون نشان داد که بین شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی دانشجویان دختر رابطه ی معکوس معنا دار وجود دارد. 
 
واژه های کلیدی: دانلود پایان نامه شوخ طبعی، سازگاری اجتماعی، دانشجویان دختر 
 
بررسی رابطه شوخ طبعی و سلامت اجتماعی
 
دانلود پایان نامه با موضوع :
بررسی رابطه شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی دانشجویان 
 
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی ، مشاوره و علوم اجتماعی بر حسب سلیقه دانشجو
به همراه جداول مربوطه و پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها
قالب فایل : word  — تعداد ۷۸ صفحه
 
 
 
 
فهرست مطالب
فصل اول
-  کلیات تحقیق
- مقدمه 
- بیان مسئله 
- اهمیت و ضرورت 
- اهداف 
- فرضیه ها
- تعاریف واژگان 
نظری 
عملیاتی 
فصل دوم 
مبانی نظری و پیشینه ی تحقیق
-  بخش اول: نظریه ها پیرامون متغیرها
تعريف شوخي و شوخ طبعي
انواع شوخي بر اساس تاثير
انواع شوخي بر اساس سبك
 
شوخ طبعي و جنسيت
شوخ طبعي و سن
نظريه هاي شوخ طبعي
شوخي از ديدگاه روانشناسان
تاثیرات جسمانی شوخی
تاثیرات روانی شوخی 
تاثيرات اجتماعي شوخي
سازگاري
تعريف سازگاري
سازگاري اجتماعي
فرايند سازگاري
عوامل موثر در سازگاري
نظريه هاي مختلف در زمينه سازگاري
بخش دوم: پیشینه 
فصل سوم 
روش تحقیق
-  روش
- جامعه آماری
- نمونه و روش نمونه گیری
- ابزار 
- روش تجزیه و تحلیل
فصل چهارم 
- تحلیل یافته ها
-  تحلیل توصیفی 
- تحلیل استنباطی
فصل پنجم 
-  بحث و نتیجه گیری 
- محدودیت 
- پیشنهادات
- منابع فارسي
منابع لاتين
 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
 
مقدمه : از دهه پایانی قرن 20، روان شناسان علاقه ی فزاینده ای به مطالعه ی تفاوت های فردی و شوخ طبعی نشان دادند (مارتین، 1998) بیشترین مطالعات بر اثرات سودمند شوخ طبعی بر سلامت جسمانی و بهزیستی روان شناختی تاکید دارد. 
روی آوردهای شخصیت از شوخ طبعی به عنوان یک صفت شخصیتی پایدار یا کرده اند که دارای ساختاری تک بعدی است. اما مارتین، پاملیک، دوریس، لاوس، گری و وبر (2003) با مرور ادبیات نظری و بالینی موجود درباره رابطه ی شوخ طبعی با بهزیستی روان شناختی، کارکردهای مختلفی برای این ویژگی در نظر گرفتند و به معرفی سبک های مختلف شوخ طبعی پرداختند آن ها برخلاف روی آورد غالب نظریه های شخصیت که شوخ طبعی را ویژگی مثبت فرد تلقی کرده اند. سبک های شوخ طبعی سازمان یافته و سودمند را در برابر سبک های سازمان یافته و مضر قرارداده اند. بر این اساس افراد از سبک های سازمان یافته برای بهبود برخی از حالت های روان شناختی خود مانند تغییر خلق و ... و با ارتقای سطح روابطشان با دیگران استفاده می کنند. 
 
بیان مسئله 
شوخ طبعی یکی از ویژگی های افراد موفق و خوشبخت است. داشتن حس شوخ طبعی به شما کمک می کند تا مشکلات تان را راحت تر حل کنید. با دیگران روابط بهتری داشته باشید و به تمام جنبه های زندگی تان دید مثبتی پیدا کند. شوخ طبعی چیزی است که مردم درباره ی آن بسیار حرف می زنند اما افراد کمی معنی واقعی آن را می دانند. شاید زمانی که صحبت از افراد شوخ طبعی به میان می آید کسانی را تصور کنیم که مرتباً و بی علت می خندند، همه چیز حتی جدی ترین مسائل را به مسخره می گیرند و با شوخی های بی موقع نشان حوصله ی همه را سر می بردند، در حالی که شوخ طبعی یکی از موثرترین مهارت های مقابله ای است که استفاده از آن موجب می شود فرد راحت تر با موقعیت های پر استرس و تنش زا کنار بیاید اکثر افراد موقع شوخی کردن با دیگران بیشتر صحبت کرده و تماس های چشمی بیشتری برقرار می کنند و همین مسئله باعث از بین رفتن موانع اجتماعی، ارتباطی و افزایش حس تفاهم و یک رنگی می گردد (سلتانوف، 1995) تحقیقات نشان داده اند که شوخ طبعی بیشتری دارند ممکن است از نظر اجتماعی شایستگی بیشتری داشته و در روابط بین فردی جذاب تر باشند (بل و همکاران 1986) از دیدگاهی دیگر شوخ طبعی باعث افزایش اعتماد در روابط اجتماعتی می گردد (هامپس 1999).
 
 
فرضیه ی تحقیق 
1-  بین شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی رابطه ی معنادار وجود دارد. 
 
 
 
فصل دوم مباني نظري و پيشينه تحقيق
مقدمه 
نظریه ها پیرامون متغیرها (بخش اول)
منشاء کلمه ی انگلیسی Humor، کلمه لاتین Umor است، که به معنای مزاج و مایعی در بدن بود که کاهش یا افزایش آن باعث ایجاد چهار نوع مزاج (مزاج دموی، مزاج صفراوی، مزاج بلغمی، مزاج سودایی) می شود (ووتن، 1996) با گذشت زمان این کلمه در روان شناسی به شوخ طبعی ترجمه شد و بدین ترتیب، از گذشته تا به امروز، این کلمه مورد پژوهش و اظهار نظر محققان و صاحب نظران متعددی قرار گرفته است. در گذشته عده ای نظر مثبتی نسبت به شوخی نداشتند در صورتی که امروزه برخلاف گذشته و علی رغم تفاوت های فرهنگی و مذهبی در جوامع مختلف، شوخ طبعی به منزله ی مبحث جدیدی در روان شناسی مثبت و به عنوان یک ویژگی چند بعدی معرفی شده است. برای مثال در فرهنگ دینی ما، نه تنها شوخ طبعی به عنوان یک خصلت مومنانه یاد شده است بلکه پیشوایان دینی نیز با در نظر گرفتن حد و مرز شوخ طبعی، آن را ستوده اند، برای اثبات این ادعا همین بس که حضرت علی علیه السلام در مستدرک الوسائل می فرمایند؛ «رسول خدا (ص) هر گاه یکی از اصحاب خود را اندوهگین می دیدند او را با شوخی و مزاح خوشحال می کردند» اما به غیر از عوامل مذهبی، شوخ طبعی، جنبه های فرهنگی از قبیل فردگرایی و رابطه گرایی نیز مرتبط اند. تاثیرات مثبت شوخ طبعی نه تنها بر افزایش عزت نفس و روابط اجتماعی (آبراموتیز، 2000)، درستکاری، صمیمیت، همدلی، سرزندگی، خوش بینی و رضایت از حمایت اجتماعی، آرامش عضلانی و کاهش درد به اثبات رسیده است. بلکه در بهبود بسیاری از بیماریها از قبیل: فشار خون بیماری های قلبی (سلتانوف، 1999) سرطان، اسکیزوفرنی، اختلالات خلقی، اختلالات اضطرابی (وایت و ونیزلبرگ، 1992) و اختلال شخصیت ضد اجتماعی نیز نقش موثری ایفا می کند. علاوه بر این شوخ طبعی باعث افزایش کارایی افراد محیط های شغلی و آموزشی می گردد. در مجموع باید گفت تمام شواهد مبنی بر تاثیرات مثبت شوخ طبعی بر جنبه های مختلف جسمانی، روانی، ناشناختی و خصوصاً اجتماعی افراد را نشان می دهد. 
 
فصل سوم [روش تحقیق]
روش تحقیق
 
1- روش: روش پژوهش حاضر پرسش نامه ای و از نوع همبستگی پیرسون می باشد.
 
2- جامعه آماری: جامعه آماری شامل کلیه ی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور واحد ری می باشد که در سال تحصیلی 91 – 90 در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
 
3- نمونه و روش نمونه گیری: گروه نمونه شامل 50 نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه می باشد که به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده و مورد آزمون قرار گرفته اند. 
 
4- ابراز پژوهش: پرسش نامه هایی که در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفتند عبارت اند از: پرسش نامه ی شوخ طبعی مارتین و لفکورت و پرسش نامه ی سازگاری اجتماعی بل که در زیر به شرح آن پرداخته می شود.
 
5- روش تجزیه و تحلیل: برای تجزیه و تحلیل داده ها پژوهش از دو روش آمار توصیفی (میانگین، فراوانی و انحراف معیار و روش آمار استنباطی) که از طریق همبستگی پیرسون می باشد انجام شده است.
 
فصل چهارم [تحلیل یافته ها]
 
تحلیل یافته ها
 
تحلیل توصیفی: در جدول 1، یافته های توصیفی شامل میانگین، انحراف معیار، بیشینه و کمینه ی نمره ها در بررسی رابطه شوخ طبعی و سازگاری اجتماعی گزارش شده است. 
جدول 1- شاخص های توصیفی متغیرهای مورد پژوهش (تعداد = 50 نفر)
توضیح جدول 1
 
همان گونه که در جدول شاره 1 مشاهده می شود. در متغیر شوخ طبعی نمره ی میانگین و انحراف معیار آزمودنی ها به ترتیب 70/17 و 12/4 و در متغیر سازگاری اجتماعی 60/10 و 69/5 می باشد. 
 
فصل پنجم بحث و نتیجه گیری
یافته های پژوهش بیانگر این است که افرادی که از شوخ طبعی در روابط فردی خود استفاده می کنند از سازگاری اجتماعی بیشتری برخوردارند که با نتایج پژوهش های مارتین و همکاران (2000)، رف (2006) و میلر، (2008) هم سو می باشد. 
یافته های دیگر پژوهش نشان داد که دختران دانشجو از شوخ طبعی نسبتاً بالایی برخوردارند و از لحاظ سازگاری اجتماعی در حد مطلوب قرار دارند. این یافته ها می توانند با نتایج پژوهش های مارتین و همکاران (2003)، علی نیا و همکاران(1384)، همخوان باشد. 
 
پیشنهادات 
تمام پژوهش هایی که در ارتباط با شوخ طبعی انجام شده شوخ طبعی را به عنوان یک خصیصه ی مثبت مورد ارزیابی قرار داده اند. با توجه به پیشینه و یافته های پژوهش حاضر می توان از شوخ طبعی به عنوان یک مولفه ی رفتاری مثبت در جهت بهزیستی، برقراری روابط سالم، گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش حس تفاهم و یک رنگی و همچنین در جهت پیشگیری از اختلال های روانی و حتی درمان آن ها (برکلین و لوپز، 1999، به نقل از رف، 2006) بهره گرفت. 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
 
قیمت : 50 هزار تومان
قیمت : 25 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 11
 • تعداد اعضا : 3184
 • آی پی امروز : 299
 • آی پی دیروز : 1467
 • بازدید امروز : 1,209
 • باردید دیروز : 4,720
 • گوگل امروز : 240
 • گوگل دیروز : 1410
 • بازدید هفته : 29,595
 • بازدید ماه : 80,321
 • بازدید سال : 440,566
 • بازدید کلی : 3,736,660
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.