loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود پایان نامه تشخیص تومور تصویر سی تی اسکن کبد با استفاده از MATLAB شناسایی تومور از تصاویر سی تی اسکن آناتومی کبد پروژه روش تشخیص بیماری کبد چرب و درمان

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه تشخیص تومور تصویر سی تی اسکن کبد با استفاده از  MATLAB

 

چکیده                   

تقسیم بندی خودکار تومور کبدی یک گام بسیار مهم برای تشخیص و برنامه ریزی عمل جراحی است. این مقاله یک روش کاملا خودکار جدید برای بخش تومور در ساختار کبد با تعامل از کاربر است،که افزایش کنتراست به برش از کبد قطعه قطعه اعمال می شود، سپس با اضافه کردن هر عکس به خود به یک تصویر سفید با برخی از نویز فلفل و تومورهای نقاط خاکستری تیره می رسد. پس از اعمال فیلتر صاف گاوسی، آستانه ایزودیتا مورداستفاده قرار می گیرد. تومور در برش به منظور از بین بردن تقسیم بندی نادرست قانون افتراقی تشخیصی در شکل سرطان کبد همراه با بررسی سازگاری که بر اساس اطلاعات سه بعدی است یک توده ضایعه در یک قطعه واحد نمی تواند به نظر رسدکه به طور مستقل اعمال شود. تست بر روی 9 مجموعه داده شکمی انجام و نتیجه امیدوار کننده نشان می دهد که حساسیت و ویژگی برای تقسیم بندی تومور کبد به صورت خودکار 87٪ الی 99٪ است.                                              

 
مقدمه
برای شناسایی تومور از تصاویر سی تی اسکن، نیازمند تقسیم بندی ضایعات متورم هستیم که به طور معمول توسط پزشکان آموزش دیده انجام می شود. این کار زمان بر است و نیاز به تلاش بسیار می باشد و می تواند ذهنی بسته به تجربه پزشک افزوده کند. بسیاری از گروه های تحقیقاتی، روش های مختلف برای کبد و تقسیم بندی ضایعه توسعه داده اند. پارک  و همکارانش پیشنهاد یک روش ازطریق تقسیم بندی کبد با استفاده از تحول هیستوگرام شدت و حداکثر یک طبقه بندی پسینی و در نتیجه یک ماسک باینری پس از پردازش مورفولوژیکی از ماسک پرداختند.. بهینه سازی یک روش چند مرحله ای به طور خودکار از کبد برای تقسیم بندی تومور است که این بخش ابتدا به کبد، و پس از آن تومور کبدی با استفاده از مقدار آستانه بهینه با حداقل خطای احتمال کل تقسیم، نتایج امیدوار کننده ای برای روش تولید مثبت کاذب گوناگون، به ویژه برای تومورهای کوچک نشان می دهد.روش های چکلوسکی  و همکاران یک مدل کانتور است که برای به دست آوردن تقسیم بندی کبد، و سپس با تحول هیستوگرام افزایش تصویر برای پیدا کردن ضایعات نئوپلاستیک در مکان حفره در حجم کبد سالم می باشد. 
 
 
 
فصل اول 

آناتومی کبد 

 
کبد یک عضوی مثلثی شکلی است که در جلوی معده و در پشت دنده ها در قسمت فوقانی و راست شکم قرار دارد . بزرگ ترین غده و پیچیده ترین عضو بدن می باشد که حدودا  1500 گرم وزن دارد و به چهار  لوب تقسیم می شود که لایه نازکی از بافت پیوندی هر لوب را در برگرفته که به داخل لوب ها، نفوذ می کند و لوب ها را به بخش کوچکتر به نام لوبول تقسیم بندی می کند و هر 2 دقیقه یک بار همه ی خون بدن از این لوبول ها عبور می کند .کبد عضوی است که به دلیل مقدار زیاد خون رنگ آن قرمز مایل به سیاه است . خون کبد معمولاً از دو منبع است :
1- حدود 75% خون از طریق ورید پورت وارد کبد می شود که از دستگاه گوارش تخلیه می شود و غنی از مواد مغذی است .                                                                          2- بقیه ی آن به وسیله ی شریان کبدی وارد کبد می شود که غنی از اکسیژن است.
 
 
 

روش تشخیص بیماری کبد چرب و درمان آن

کبد چرب غیر الکلی یک التهاب کبدی می باشد که در اثر تجمع بیش از اندازه چربی در بافت کبد ایجاد می شود. در این نوع بیماری تجمع بیش از حد چربی در کبد، گاه باعث اختلال در فعالیت طبیعی بافت کبد می گردد که می تواند سیر پیشرونده پیدا کند و باعث نارسایی کبد و یا سیروز کبدی گردد.
 
 

 علائم و شيوع بيماري کبد چرب 

 از آنجا كه بيماری کبد چرب سير پيشرونده دارد مي تواند در مراحل اوليه بدون علامت باشد تا زماني كه تاثيرات منفي بر عملكرد كبد ايجاد نمايد. در آن زمان علائمي از قبيل احساس ضعف، خستگي و كاهش وزن بروز مي كنند.
 
 

سرطان کبد

 سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر درسراسر جهان و منطقه است پنجمین سرطان  شایع در مردان و هفتمین در زنان تشخیص داده شده است، و به طورکلی از مناطق شرقی وجنوب شرقی آسیا، خاورمیانه و غرب آفریقا  بروز کرده است . عفونت با ویروس هپاتیتC  یک مشکل عمده بهداشت عمومی در مصر است. بیشتر مواقع از نوع تومور بدخیم می باشد که در سطح و یا در داخل کبد رشد می کند . بیشتر سرطان‌‌‌های کبد اولیه از سلول‌هاي كبدي هپاتوسيت آغاز می‌‌‌شوند . سلول‌های سرطانی کبد با جداشدن از تومور اصلی (اولیه) در بدن منتشر مي‌شوند. بیشتر این سلول‌‌‌ها از طریق وارد شدن به رگ‌های خونی منتشر می‌‌‌شوند ولی سلول‌‌‌های سرطانی کبد را می‌توان در غدد لنفاوی هم مشاهده کرد. گاه سلول‌های سرطانی به بافت‌‌‌های دیگر متصل مي‌شوند، رشد مي‌كنند و تومورهایی را ایجاد مي‌کنند که می‌توانند به این بافت‌‌‌ها آسیب برسانند . علت اصلی سرطان های کبد ، عفونت های ویروسی به هپاتیت B(HBV) و یا به ویروسC(HCV)  است . بیش از %80 از این موارد سرطان(HCC)از سلول های کبدی نشات میگیرد.
 
 
           تومور و سرطان کبد انسان و درمان ان
 
دانلود پایان نامه تشخیص تومور تصویر سی تی اسکن کبد با استفاده از  MATLAB
 
پایان نامه با فرمت word  --- تعداد 85 صفحه
به همراه تصاویر و نمودار های مربوطه در پنج فصل
 
                                                                             
 
فصل سوم   

تقسیم بندی خودکار تومور کبد از سی تی اسکن

تقسیم بندی تومور و کبد در سی تی اسکن یک کار چالش برانگیز است ، به دلیل تشابه با شدت بالا بین بافت های کبد به شکل های مختلف از آن و وجود بیماری های شدید است .

تکنیک های تصویربرداری مختلف به آسیب کبدی مانند توموگرافی کامپیوتری (CT)، رزونانس مغناطیسی تصویربرداری(MRI) ، و یا توموگرافی PET  مانند سیروز ، سرطان کبد و نارسایی کبدی برق آسا به تصویب رسیده است. با کمک این تکنیک تصویربرداری بالا ، اطلاعات دقیق آناتومیک در مورد ساختار تجسمی توسط هر راه دیگری نمی توان به دست آورد . از میان تکنیک های تصویربرداری بالا ،توموگرافی کامپیوتری معمولا به عنوان ابزار استاندارد برای  تشخیص تصویربرداری ارگان های شکمی و برنامه ریزی قبل از عمل به تصویب رسیده است. این نوع تکنیک تصویربرداری برای اندازه گیری جراحی های اندام و تجسم کمک بسیاری میکند. روش های خودکار تصویربرداری توموگرافی کامپیوتری که به راحتی در دسترس است می تواند بطور کامل بدون وقفه، عملیات درحضور انسان انجام شود. تقسیم بندی ،گامی مهم در تجزیه و تحلیل برداری پزشکی است تقسیم بندی تومور کبد مسئله دقیق در تجزیه و تحلیل آسیب کبد است . اساسی ترین و اولین گام برای تقسیم بندی خودکار کبد مانند تصویرحاوی سر و صدا، بعلت هم پوشانی در شکاف ها ،تغییرات زیادی درخواص هندسی انسان مانند اندازه و شکل کبد، مانند شدت نزدیکی ارگان مثل کلیه راست ،معده، طحال و دیواره شکم که شدت ارزش مشابه به عنوان کبد می باشد.
 
 
فصل پنجم
نتایج و پیشنهادات
 
روش های پیشنهادی در شروع فرایند تقسیم بندی تومور کبد در تصاویرCT به صورت تصاویر DICOM و در فایل های عکس JPEG ،برای تبدیل تصاویرمورد استفاده است.پس از آن گام بعدی استفاده از تصاویر JPEG برای تقسیم بندی تومور می باشد.این فرایند تقسیم بندی برای تبدیل مقیاس خاکستری به تصویر باینری انجام می گیرد .گام دوم، آستانه تطبیقی است که در ماسک باینری تولید شده از CT تصویر انجام می شود.این فرایند به طور خودکار با استفاده از سطح خاکستری منطقه تقسیم خواهد شد. پس از آستانه، تومور از تصویر CT و سپس، مرز در منطقه تقسیم می شود.روش حد آستانه برای تصاویر CT شکم مورد استفاده است. رادیولوژیست ها و پزشکان در هر تصاویر اسلایس شده ،به اندازه هر اسلایس512× 512 پیکسل با یک بیت درنظرگرفته اند. آزمایش های ما بر روی انواع تصاویر CT به عنوان JPEG تصویر 630×630 پیکسل 32 بیتی توسط PC رومیزی (1.80 گیگاهرتز Core2 2GB از RAM) ذخیره شده انجام می شود.
 
 
 
 
فهرست        
 
مقدمه……....………………………………………………………….………………………………….8
فصل اول: آناتومی کبد………..…….…..…………………………….……………..……………….10
1-1  کبد………….……………………………….……………………………………………….11
1-2  هپاتیت….…….……………………………………………………………………..………16
1-3  روش تشخیص بیماری کبد چرب و درمان آن..………………… ……………………24
1-4  سرطان کبد…………….……….…………………………………………………………..30
فصل دوم: سی تی اسکن کبد…………….………………………………………………….33
2-1 کیفیت تصویر……….…………….………………….………………………………..38
2-2 هپاتیک…...……….…………………………………………………………………40
2-3  نئوپلاسم ها…………………………………….…….…………………………………….42
2-4  همانژیوم ها.…...………..……………………………………………………………..43
2-5  تزریق ماده کنتراست و تشدید کنتراست کبد………….………….………….……..44
2 -6  سی تی اسکن روتین از کبد…..…….……..………………………………………………46
2-7  تکنیک سی تی اسکن دینامیک از کبد….……………………………………………….47
فصل سوم: تقسیم بندی خودکار تومور کبد از سی تی اسکن………..……………..48
3-1 روش های ارائه شده.….…………... ……………………….………………………… 51
3-2 تشخیص اتوماتیک تومور کبدی………………………………..…………………….61
3-3 تقسیم بندی ………………….…………………………………………………………….. 71
فصل چهارم: پردازش تصویر ………………….……………………..…….…………………75
4-1 تصویر سی تی اسکن کبد با فیلتر گوسین……………..…………………………………78
4-2 الگوریتم ایزودیتا………………………………………………………………………………….80
4-3رسم دایره بر روی تصویر…………………….….………………………………………..83
فصل پنجم: نتایج و پیشنهادات…………………………………………………………………. 86
منابع….…………………………………………………………………………………………90
 
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پایان نامه بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت :20هزار تومان
قیمت : 10 هزار تومان
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 755
 • کل نظرات : 818
 • افراد آنلاین : 23
 • تعداد اعضا : 3177
 • آی پی امروز : 817
 • آی پی دیروز : 954
 • بازدید امروز : 3,184
 • باردید دیروز : 3,268
 • گوگل امروز : 586
 • گوگل دیروز : 796
 • بازدید هفته : 16,449
 • بازدید ماه : 56,426
 • بازدید سال : 313,786
 • بازدید کلی : 3,609,880
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.