loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

شروع کار و سرمایه گداری در گاوداری شیری وجیره مورد نیاز آن-دانلود طرح توجیهی گاوداری شیری 50 راسی-جدیدترین طرح های توجیهی-پرواربندی گاو-جیره نویسی-

خوش امدگویی

با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.  من مهدی بنی حسن  دانشجوی مهندسی کشاورزی هستم که افتخار دارم اطلاعات مربوط به طرح توجیهی پاورپوینت، کاراموزی و  مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. 

لینک خرید  پروژه و پایان نامه به دلیل مغایر نبودن با قوانین کشور در این سایت حذف شده است و قابل فروش نیست لطفا سوال نفرمایید.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پال 

  مورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)


یررسی مقایسه سود پرواربندی گوسفند و گوساله 

پرواربندی بره یا گوساله ؟؟؟ کدامیک سود اور تر است ؟

در این پست قصد داریم به بررسی سود ، و روش پروار بره و گوساله بپردازیم.

ببینید دوستان ابتدا باید میزان سرمایه و شرایط خود را مورد مطالعه قرار بدین.برای پروار گوساله داشتن یک جایگاه مناسب جز مهمترین ها می باشد.ولی برای پروار گوسفند حتی می توان از یک خانه روستایی استفاده کرد.

با کنار گذاشتن هزینه کارگر - اجاره بها - و جایگاه دامداری میپردازیم به هزینه خود بره یا گوساله ، میخوایم ببینیم کدامیک بیشتر سود داره ؟

 

ابتدا با محاسبه سود بره سروع میکنم :

با توجه به اینکه هزینه یک بره 28 کیلو با حساب اینکه بره کیلویی 16000 هزار تومان باشد = 448 هزار تومان تنها هزینه بره در تابستان سال 96.( انتخاب بره بین 25 تا 30 کیلو می باشد که ما 28 کیلو را به طور میانگین محاسبه کردیم.)

هزینه خوراک برای 3 ماه پروار هم می شود : 120 هزار تومان به طور میانگین.در سال 96

5 هزار تومان هم هزینه واکسن و دارو .با توجه به این شرایط هزینه یک دام بعد از سه ماه می شود  573 هزار تومان.

با توجه به جیره معرفی شده در پایین و افزایش وزن روزانه به طور میانگین 270 تا 300 گرم .وزن یک دام پس از سه ماه حدودا 50 کیلو می شود.حال فرض میگیریم که دام به وزن 48 کیلو رسید.که اگر با همان قیمت اولیه حساب کنیم می شود 768 هزار تومان.شما پس از سه ماه از هر بره به طور میانگین 195 هزار تومان سود کردین.البته بدون محاسبه هزینه کارگر و ... ما فقط داریم هزینه و سود یک راس بره محاسبه میکنیم.چون سایر شرایط برای هرکسی متفاوت می باشد.یکی هزینه اجاره بها میده یکی واسه خودشه.یکی کارگر 4 تا داره یکی 2 تا.برق اب و ... کلا شرایط متفاوته.

خب پس به طور میانگین سود هر راس بره بعد از سه ماه شد 195 هزار تومان.البته در شرایط میانگین.که جای بهتر کار کردن هم هست.مثلا دام اگر به 50 کیلو برسه در این مدت سود خیلی بیشتر میشه.یا ما قیمت فروش را همانند قیمت خرید محاسبه کردیم.که اگر با برنامه ریزی پروار کنید و دام خودتون را در ایام عید - ماه رمضان و عید قربان به بازار عرضه کنید سودتون بیشتر میشه.و بالخصوص استفاده از جیره مناسب استاندارد و کم هزینه خیلی مهمه.

 

حال شما 50 میلیون سرمایه دارین؟چند تا بره میتونین بخرین؟ (فرض بر اینکه شما جایگاه دامداری داشته باشین)

تقریبا شما با این مبلغ میتونین 85 تا بره با وزن تقریبی 28 کیلو  و خوراک برای پروار 3 ماه با مبلغ 120 هزار تومان برای هر راس میتونین تهیه کنید.یعنی 85 ضربدر 573 (هزینه خوارک و دام ) = 48 میلیون تومان.

و برای این تعداد بعد از 3 ماه  حدود  16500000 هزار تومان میلیون سود حاصله برای شما با هزینه تنها بره و خوراک برای شما حاصل میشه.که اگر یک بره هم تلفات داشته باشین در کل سود میشه به طور تقریبی 15500.

حال دیگه کار ساده شد.شما میتونین با توجه به شرایط خودتون از این 1550000 میلیون تومان سایر هزینه هارا کم کنید.مثل اب برق کارگر به تعدادی که دارین و ....

 

پروار گوساله سودش بیشتره یا گوسفند

 

در گوساله بحث متفاوته :

در گوساله میتونین از نژاد بومی - دورگ - و هلشتاین و سمنیتال استفاده کنید.

با توجه به قیمت های امروز در پاییز 96 با استفاده میانگین 7 کیلو خوراک هر دام 1200 تومان خوراک مصرف میکند به طور روزانه. که در 12 ماه می شود = 
1200 ضربدر7 کیلو در  30 روز = 252000 هزار تومان مصرف خوراک در ماه که ضربدر 12 ماه می شود = 3024000 هزار تومان به طور تقریب می شود 3 میلیون تومان مصرف خوراک.هر گوساله هم در این تاریخ برابر است با 3000000 تومان که می شود 6 میلیون هزینه خود گوساله .که به طورمیانگین اگر وزن دام پس از 12 ماه برای فروش 550 کیلو باشد.که ما میانگین را محاسبه کردیم.بین 500 تا 700 کیلو بر اساس جیره و نوع پروار متفاوت می باشد.
قیمت روز دام زنده امروز در پاییز 96  برابر است با 14500 تومان به طور زنده.
14500 در 530 کیلو میشود =7540000
البته این به طور تقریبی بوده .در دامداری ها بین 6900 تا 8 میلیون تومان هم بازدهی افزایش وزن دارد.
به طور تقریبی هر دام بین 1 تا 1.5 میلیون سود دارد.البته بدون کم کردن هزینه کارگر – جایگاه و واکسن.ما داریم هزینه خالص یک گوساله را به طور تنها محاسبه میکنیم.چون شرایط دیگر در هر دامداری متفاوت است

پس در 12 ماه هر گوساله حدود 1.300.000 هزار تومان به طور میانگین سود دارد.

فرض بر اینکه شما 50 میلیون سرمایه دارد و مکان و جایگاه دامداری هم دارید. و صرفا قصد دارید این هزینه را به دام و خوراک استفاده کنید. : 

با صرف اینکه هزینه خوراک و گوساله نژاد اصیل بشه 6 میلیون تا 6200000 تومان شما میتوانید 8 گوساله بریزید. و با این هشت گوساله پس از حدود تقریبی 12 ماه یا هرزمان کمتری که بتوانید دام خودتون را به 550 کیلو برسونید میشه 10500 هزار تومان.البته این سود تقریبی می باشد . با کاهش دوره پروار سود بیشتری نصیب میشه.

پس هزینه دام و خوراک با 50 میلیون سرمایه در حداکثر 8 گوساله اصیل ختم می شود.و به طور میانگین سود یک تا 1.5 برای هر دام دارد.که با توجه به مشکالت و ریسک هایی که پرواربندی گوساله برای افراد بی تجربه دارد توصیه می شود با مبالغ کمتر از 50 میلیون تومان اقدام به پروار بره با نژاد مناسب و جیره مناسب کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

از لینک های زیر میتونید اموزش های لازم و جیره های تخصصی را مطاله کنید.

 

جیره اختصاصی پرواری گوسفند و بررسی سود بره پرواری کلیک کنید

 

جیره اختصاصی ازابتدا تا انتهای دوره برای گوساله پرواری بررسی نژاد گوساله ها و سود پروار کلیک کنید

 

پرواربندی بره

مهدی بنی حسن بازدید : 1289 دوشنبه 23 مرداد 1396 : 17:40 نظرات ()

اموزش پرواربندی بره و گوسفند پرواری جیره مناسب و همچنین طرح توجیهی جهت اشنایی

 

بررسی سود و درامد پرواربندی بره در سال 96 و 97 با زبان ساده به همراه جیره متعادل و استاندارد

 
پرواربندی بره یک هنر هست.و هر هنری یک سری فنون خاص خودش را داره.با 30 میلیون هم میشه در این شغل سرمایه گذاری کرد ، با یک میلیارد هم میشه پرواربندی بره را شروع کرد.پس طیف سرمایه هیچ مشکلی در کار شما اختلالی ایجاد نمیکنه.مهم چطور برنامه ریزی کردن ، مشورت گرفتن و شروع کار به طور بهینه و علمی می باشد.در ادامه به طور کامل برای شما عزیزان توضیح میدهم.
 
 

برای شروع پرواربندی گوسفند با هر سرمایه ای چندین مورد حتما باید مورد توجه قرار داد.

 
1.ایا پرواربندی بره به اندازه کافی سود داره؟ در سال 96 و 97
2.جیره مناسب پروار که هم هزینه زیادی نداشته باشه.هم قیمت تموم شدش زیاد نشه.
3.ابتدا چه نژادی را انتخاب کنیم؟؟؟
4.چطور و از کجا شروع کنم؟
5.جایگاه مناسب پرواربندی
6.چه بره ای مناسب پروار است؟ از نظر ظاهر و سلامت 
7.سیاست های خرید و فروش در پرواربندی بره
 
خب .دوستان عزیز اگر جواب این 7 سوال میدونین احسنت بر شما.و دیگه نیازی ندارین ادامه مطلب را بخوانید.ولی اگر نمیدونین و میخواین به طور علمی اطلاعات کسب کنید و از نظر مهندسی و استاندارد با این شغل اشنا بشید با ما همراه باشید.
 
نمیدونم تا حالا از دامداری در مورد پرواربندی پرسش کردین که چقدر سود داره یا نه؟؟؟مطمعنن اولین پاسخی که بهتون دادند این بوده که خرج خود گوسفند هم در نمیاد.خب اگه در نمیاد چرا ادامه میدین؟نه عزیز من همین ابتدای کار میگم سود خوبی داره.مطمعن باشید.
 
با توجه به استقبال بالا و درخواست های زیاد دامداران در مورد سود پرواربندی بره و نوشتن یک جیره اختصاصی و استاندارد برای گوسفند بر ان شدیم تا با مقاله ای جدید پاسخگوی 2 سوال مکرر دوستان باشیم. 
 
 
نظر شما چیست؟ ایا در سال 96 – 97 پروار بره با توجه به افزایش قیمت نهاده ها سود اور است؟؟؟
ما پاسخ صحیح، سوال شما را با همکاری جمعی از مهندسین کشاورزی و مهندسین جیره نویس خواهیم داد...در این مقاله از اقای بنی حسن.مهندس حسینی ، مهندس طلایی و دکتر تغذیه و جیره نویس افسریان و نظام مهندسی  کمک گرفته شده تا یک مطلب کامل و جامع را به شما تقدیم کنیم.
 
 
پاسخ مختصر سوال اول :

سود پرواربندی بره و گوسفند در سال 96 - 97

 در ادامه ما یک جیره تخصصی برای پروار بره نوشتیم که اگر از این جیره استفاده کنید با توجه به قیمت نهاده ها در سال 96 حدودا 110 تا 120 هزارتومان هزینه خوراک دام شما می شود.قابل ذکر است که این جیره کاملا استاندارد و به طور کامل نیاز روزانه دام را برای پروار برطرف میکنه.همچنین هزینه کمی داره.با توجه به قیمت 110 تا 120 تومان و بر حسب اینکه بره را کیلویی 16 هزار تومان  در وزن 25 کیلو خرید کنید و با 150 بره شروع به پرواربندی کنید سود ویژه چقدر است؟
 
16000*25 = 400 هزار تومان
هزینه خوراک را 120 هزار تومان میگیریم. که با هزینه خرید بره میشه 520 هزار تومان.پنج تومان هم حداکثر هزینه واکسن و داروهای ضد انگلی به طور حداکثر که میشه 525 هزار تومان به طور تقریبی.
حال اگر در وزن 50 کیلو اقدام به فروش کنید میشه
50* 16000 هزارتومان = 800 هزارتومان.که اگر از 525 هزار تومان کم کنیم میشه 275 تا 280 هزار تومان به طور تقریبی.
که اگر 150 راس دام داشته باشید و در 275 تومان ضرب کنید میشه 41 میلیون تومان.که تعداد 5 عدد از تعداد بره ها در یک دوره به دلیل تلفات کم میکنیم 5*800 =4میلیون تومان.که میشه 37 میلیون تومان سود خالص پروار بره با حساب هزینه خرید خوراک و بره منهای تلفات 4 عددی در یک دوره.
حال از اینجا به بعد حساب کتاب با شماست.که چندتا کارگر دارین استفاده میکنین.یا اجاره بها میدین یا نه؟از اب و برق کشاورزی استفاده میکنین یا برق روستایی ؟؟؟
در هر صورت مطمعن باشید با کم کردن هزینه کارگر و برق اب و ... باز سودهی دارین.مسلما با کم کردن هزینه ها مثل اجاره بها و داشتن دامداری خب سوددهی بیشتر میشود.
 
در یک جمله میگم : با داشتن کمی تجربه و استفاده از دام مناسب و سالم و مخصوصا استفاده از جیره مناسب و استاندارد و با بازدهی بالا بیشترین سوددهی را شما از این شغل خواهید برد.
در ادامه شما را با جیره مناسب و نشانه های دام سالم اشنا میکنم.
 
 
این طرح ثبت شده است.و جهت اموزش دامداران و دانشجویان قرار داده شده.کپی برداری و قراردادن حتی قسمتی از این پست در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
 
 

نکات و سیاست های خرید و فورش دام :

خرید و فروش بره و گوسفند :

1.به دلیل افزایش قیمت خوراک بهتر است در ابتدای پرواربندی در فصل بهار و تابستان کل خوراک را خرید کنید.
 
2.بهترین زمان خرید بره در اردیبهشت است.و کلا در زمان زیش بره ها قیمت بره کمتر میشه.
 
3.برنامه ریزی شده پروار کنید.طوری پروار بندی را شروع کنید که برای مثال در عید قربان ، عید نوروز ، ماه رمضان بره برای فروش داشته باشید .به دلیل افزایش تقاضا و بالارفتن قیمت 
 
4.بعد از چند دوره سعی کنید با نگهداری تعدادی میش ، تعدادی از بره های خود را خودتان تهیه کنید.
 
5.در هر دوره تعداد را بالا ببرید.
 
 
پاسخ سوال دوم ؟؟

تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 

یک

برای محاسبه هزینه ابتدا باید دو مورد را دقت کرد.
 
1 هزینه خرید دام 
2 هزینه خوراک دام.
 
که هر یک را به طور کامل و مفصل در فایل اصلی همراه با قیمت ها بررسی کردیم.
 

خوراک مناسب پرواربندی

 

ابتدا بحث خوراک دام:

جیره مناسب پرواربندی

بحث جیره دام یک موضوع تخصصی بوده و یکی از نکات مهم سوداور و کاهش هزینه ها همین جیره و خوراک می باشد.یکی از مهمترین دلایل ضرر دامداران اگاهی نداشتن و استفاده نکردن از جیره استاندارد است.استفاده از جیره غیر اصولی جز هدر دادن سرمایه و کاهش بازدهی نیست.در این فایل ما یک جیره اختصاصی و علمی که تمام نیاز های دام را برطرف کند همچنین زیاد هزینه بر نباشد را برای شما عزیزان نوشتم.من سعی میکنم با گفتار روان به بهترین شکل  جیره نوشته شده  را برای شما عزیزان بازگو کنم.چون جیره یکی از مهمترین و عوامل سوداور در پرورش دام میباشد.در صورت استفاده نامناسب از جیره (به طور کم یا زیاد) بازدهی ما و در کنار ان سود پرواربندی گوسفند کم می شود.
گاها بعضی از دوستان ما در دامداری برای پروارکردن سریعتر مقدار جیره را از حد متناسب بالاتر میبرند که در این حالت جز کم کردن سود قطعی  خود هدفی را پیش نمیگیرند؟چرا؟؟؟؟  چون هر دام روزانه تنها به مقدار خاصی افزایش وزن دارد.برای مثال خدمت شما دوستان عرض میکنم.شما دو عدد بره از یک نژاد و هم وزن را مورد ازمایش قرار میدیم.برای دام شماره الف روزانه دو کیلوگرم خوراک میدهیم.و برای دام شماره ب روزانه 4 کیلو خوراک میدهیم.افزایش وزن دام شماره یک در روز270 تا 300 گرم می باشد.ولی افزایش دام (ب) در روز به طور حداکثر تا 350 گرم در روز می باشد.حال ان دو کیلو خوراک اظافی که ما به گوسفند شماره ب دادیم کجا رفت؟  بله فقط هدر رفت و سود انتهایی پروار گوسفند را کم کرد.چون دام شماره ب تنها 50 گرم افزایش وزن با افزایش دو کیلو خوراک داشت.پس خوراک اظافی بدون جذب  از گوسفند خارج شده و به هدر رفته.
 
نتیجه میگیریم که جیره نویسی متناسب یکی از عوامل افزایش سود و بازدهی بالاتر راندمان گوسفند میشه.
 
برای هر راس با توجه به سن و وزن دام ، مقدار خوراک مصرفی در هر روز 1300 تا 1800 گرم است.نسبت ترکیب کنسانتره و علوفه در اوایل پرواربندی ( 2 ماه اول) تقریبا به ترتیب 780 گرم  و 520 گرم می باشد.(780 گرم کنسانتره و 520 گرم علوفه) به طوری که کنسانتره و علوفه را باهم مخلوط میکنیم و در سه نوبت صبح ظهر و عصر در اختیار دام میگذاریم.در ماه سوم مقدار خوراک مصرفی 1600 گرم می شود.به طوری که برای هر بره 1300 گرم کنسانتره و 300 گرم یونجه به صورت مخلوط در سه نوبت در اختیار دام قرار میگیرد.
 
پس نکته اخر اینکه جیره ای خوبه که هم ارزش غذایی بالایی داشته باشه هم به صرفه باشه.
 
 

جیره پرواربندی بره

در این بخش دو مدل جیره را برای شما عزیزان اماده کرده ام:
 
جیره شماره یک ( یا جدول شماره یک ):
یک جیره تخصصی و با بازدهی بالای 300 گرم در روز و هزینه کمتر نسبت به جیره های غیر اصولی میباشد در این جیره نیاز های غذایی دام برای پرواربندی به طور کامل پرداخته شده و همچنین به طوری هست که هزینه کمتری داشته باشه.
 
این جیره توسط متخصصین حوزه تغذیه دام و طیور تهیه شده است. خوراکی کامل و بهینه برای پروار بره می باشد.جهل سهولت استفاده شما از این جیره درصد و مقدار لازم برای یک بره محاسبه شده است.تا مشکلی برای شما دامداران عزیز در تعداد های مختلف دام نباشد.با این روش شما با افزایش تعداد بره ها مقدار را هم در تعداد بره ضرب میکنید. توضیحات کاملا ساده و روان می باشد تا کلیه دامداران بتوانند از این جیره استفاده کنند.
 
(جدول و توضیحات جیره در فایل اصلی قابل خرید و مشاهده است  )
 
 
 
جیره شماره 2 (جدول شماره 2) :
همان جیره ای است که عموما به دلیل آسانی تهیه جهاد کشاورزی بیشتر به دامداران معرفی میکند.
 
 
جیره دوم که توسط متخصصین جهاد کشاورزی نوشته شده و عموما به دامداران داده میشه.جیره بدی نیست ولی صد درصد هم اصولی نیست.بیشتر  برای دامدارانی که امکان میکس و مخلوط کردن ریز به ریز و سطح سواد بالایی برای میکس ندارند به دلیل راحتی استفاده داده میشه.در این جیره از کنسانتره اماده به دلیل سهولت در میکس کردن استفاده شده.ارقام و اندازه ها داده شده.و تنها شما کافیست از ابتدای پرواربندی با وزن 1.250 گرم در روز شروع و تا 1.700 الی 1.800 گرم در روز در انتهای دوره پروار از این خوراک در دسترس دام قرار بدین.
 
 
(جدول و توضیحات جیره  و میزان هزینه ها در سال 96-97 در فایل اصلی قابل خرید و دانلود است  )
 
 
دامداران عزیز توجه توجه
همانطور که گفته شد در این فایل 2 جیره برای شما عزیزان نوشته شده است.که در ان کاملا توضیح داده شده از چه اقلامی استفاده همچنین درصد ترکیب انها گفته شده است.فقط این نکته را رعایت کنید که برای میکس کردن جیره ابتدا غذاهای با حجم وزنی زیاد را مخلوط کنید مثل کنجاله ها و ... و در انتها غذاهای با حجم وزن کم سپس مکمل ها را اظافه کنید.این بهترین قاعده برای میکس کردن می باشد.
 
 
در قسمت نظرات کاملا به سوالات پاسخ داده می شود.میتوانید از قسمت نظرات سوالات دیگران را مطالعه و یا سوال جدید خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ بگیرید.
 
 

بررسی سود پرواربندی بره در سال 96 -97

میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار در سال 96 -97

اگر بر طبق جیره شماره یک (جدول شماره 1 ) برای شما عزیزان محاسبه کنم دام در ابتدای دوره :
 
در وزن 30 کیلوگرم  به روزی 1050 تومان خوراک نیاز دارد.
در وزن 35 کیلو گرم روزانه 1150 تومان هزینه خوراک می شود.
در وزن 40 کیلو حدودا روزانه 1200 تا 1250 مصرف خوراک روزانه بوده.
در وزن 45 کیلو با حساب مصرف روزانه 1650 گرم در روز به طور میانگین روزانه 1400 تومان هزینه خوراک دارد.
و در وزن 50 کیلو با حساب روزانه 1800 گرم خوراک روزانه به 1550 تومان هزینه نیاز دارد.
به طور میانگین تقریبا در یک دوره پروار 90 روزه از وزن حدود 27 تا 30 به وزن حدود 45 تا 50 کیلو گرم میانگین به صد هزار تومان تا صدو بیست تومان خوراک برای یک راس دام با توجه به جیره بالا نیاز است.البته این مقدار محاسباتی میانگین و با توجه به مقدار جیره می باشد.چون به هیچ وجه نمیتوان مقدار دقیق برای خوراک هر دام در نظر گرفت.
 
جیره دوم تقریبا روزی صد تا صدو پنجاه تومان روزانه هزینه کمتری دارد.ولی خب جیره اول استاندارد تر و بهینه تر می باشد.در صورت امکان میکس بهتر است که از جیره اول  استفاده کنید.
 
 

خب حال میرسیم به اینکه ایا پروار بره سود دارد یا نه؟

همان طور که در قسمت بالا محاسبه کردیم یک بار دیگه به بررسی سود و بازدهی میپردازیم.
با توجه به اینکه هزینه خوراک روزانه حدود 110 هزار تومان برای یک دوره پروار با توجه به جیره شماره یک می باشد.و قیمت بره کیلویی 16000 هزار تومان در سال 96 می باشد  با فرض اینکه شما در وزن 25 کیلو پروار را شروع کنید پس 400 هزار تومان هزینه بره و 110 هزار تومان هزینه خوراک که با هم میشه 520 هزار تومان تنها هزینه بره و خوراک میشود.حال اگر با وزن 50 کیلو و با همان قیمت 16 هزار تومان اقدام به فروش کنید حدودا هر بره 800 تومان میشه.یعنی 280 هزار تومان سود.که با کم کردن 5 هزار تومان برای دارو و واکسن در بیشترین حالت حدود 275 تومان سودهی برای هر یک بره دارد.یعنی 275 هزار تومان هزینه خوراک و خرید بره.ما فقط هزینه دام و خوراک را محاسبه کردیم.چون مابقی موارد متغییر می باشد.برای مثال یک دامدار هزینه اجاره دامداری میده و یک دامدار ملک برای خودش است.همینطور هزینه اب و برق و ساختمان با توجه به تعداد دام و نوع ملک متغییر می باشد.که شما با بررسی مورد خود میتوانید این هزینه ها را از سود خالص کم کنید.
هزینه خوراک هم تنها با این جیره محاسبه شده است.و قیمت خوراک با جیره های مختلف متفاوت است..
در قسمت زیر نکات تاسیس دامداری و نکات ویژه خرید و انتخاب دام را برای شما عزیزان نوشتم تا دوستانی که به غیر از جیره دام به موارد دیگر هم نیاز دارند استفاده کنید.
حال در صورتی که شما هزینه کارگر - اجاره بها و ... دارید بهتر است این مقدار سودهی را در تعداد دام هایتان ضرب کرده و هزینه های دیگر را کم کنید تا به طور دقیق محاسبه را داشته باشد.ولی حتی اگر هزینه کارگر اجاره بها و ... را محاسبه کنید در مواردی که تعداد دام مناسبی داشته باشد سود دهی کمتر از 200 هزار تومان نمی شود.
 
 
 
 
این طرح ثبت شده است.کپی برداری و قراردادن حتی قسمتی از این پست در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
 
 
 
پاسخ سوال سه ؟؟؟
 

بهترین نژاد پرواری بره و گوسفند

چه دامی را برای پروار بخریم؟ ( مشخصات دام مناسب پروار)

 
نکات مهم در خرید دام زنده برای پروار :
 
• ابتدا باید دام سر زنده و فعال باشد و بدنی بدون نقص داشته باشد.
• دنده ها قوصی شکل ، فاصله دار  و پهن باشد.(پهلو دام فرورفته نباشد)
• از نظر سن ، دام نباید دوره رشد خود را تمام کرده باشد.
• چشم دام پرواری باید روشن ، دارای قرنیه شفاف و رنگ مخاط چشم قرمز گلی باشد( اگر مخاط چشم صورتی کم رنگ باشد نشان دهنده بیماری کم خونی است.بیشتر این ضعف نشانه بیماری انگلی کپلک صورت میگیرد.)
• سرعت رشد دام نر بیشتر بوده، پس بهتر است دام را نر انتخاب کنیم.
• نژاد های مثل شال ، افشار و کردی از نظر پرواری برای مناطق مرکزی کشور مناسب میباشد.
 
 
بهترین نژاد پرواری گوسفند بره

از چه نژادی برای پرواربندی استفاده کنیم؟

با توجه به سوالات عموم دامداران که از چه نژادی استفاده کنیم برای پروار؟
پاسخ این سوال این گونه است.
ببینید بهترین نژاد های پرواری کشور افشاری ، شال و در بعد از ان کردی می باشد.ولی نکته قابل توجه این است که شما در کدام منطقه کشور زندگی میکنید.و ایا برای مثال نژاد شال در منطقه شما سازگار هست یا نه؟؟؟
جهت پاسخگویی به شما عزیزان در قسمت زیر نژاد های معروف هر منطقه از ایران را برایتان نوشته ام.در عمل ببینید ایا نژاد افشار و شال در محیط شما سازگار هست یا نه؟اگر بود که استفاده کنید.اگر نبود میتوانید از دام های گوشتی منطقه خودتون استفاده کنید و با جیره مناسب بازدهی را افزایش دهید.
 
 
 

نژاد شناسی گوسفند در ایران :(2)

در این پاراگراف به بررسی گونه های معروف گوسفند در سطح کشور میپردازم.
نژاد افشاری  بهره دهی گوشتی  پراکنش در شهر زنجان
نژاد بختیاری بهره دهی گوشتی  پراکنش در چهارمحال بختیاری و خوزستان
نژاد دالاق بهره دهی گوشتی پراکنش در گلستان
نژاد زل بهره دهی گوشتی بدون دمبه  پراکنش در مازندران ، گیلان و گلستان
نژاد سنگسری بهره دهی گوشتی پراکنش در سمنان
نژاد کردی بهره دهی گوشتی پارکنش کردستان
نژاد مهربانی بهره دهی گوشتی  پراکنش همدان
نژاد لری بهره دهی گوشتی پراکنش لرستان
 
 
 
 
 
 
در این مقاله که قابل خرید و دانلود است موضوعات زیر به طور کامل بررسی شده اند:
 
تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 
جیره شماره یک :( استاندارد و بهینه )
جیره معمولی جهاد کشاورزی 
میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار: در سال 96-97
دلیل پرواربندی 
مزایای پرواربندی:
عوامل اساسی در یک پرواربندی موفق
روش های پرواربندی:
سیاست های خرید و فروش در پرواربندی بره
چه دامی را برای پروار بخریم؟( مشخصات دام مناسب پروار) 
از چه نژادی استفاده کنیم؟
نژاد شناسی گوسفند در ایران 
نکات قابل توجه در زمان حمل و نقل دام 
شرایط احداث جایگاه گوسفند پرواری 
مکان تغذیه 
ابشخور
نکات ریز محل گوسفند داری 
آغل یا جایگاه بسته 
بهاربند 
پنجره و هواکش ها 
طرح توجیهی واقعی در سال 94 (برگرفته از نظام مهندسی کشور)
 
طرح توجیهی پرواربندی
 
 
(در قسمت نظرات به سوالات شما کاملا پاسخ داده خواهد شد.همچنین میتوانید در قسمت نظرات از سوالات دیگر بازدید کنندگان هم استفاده کنید.)
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از فایل اصلی بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 150 هزار تومان 
قیمت : 30 هزار تومان ( تخفیف تنها تا 24 ساعت اینده )
 
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • موضوعات

  • پایان نامه
  • پروپوزال
  • کاراموزی
  • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
  • تحقیقات جامع کشاورزی
  • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
  • ماشین الات
  • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
  • طرح توجیهی/مقاله/پروژه

  • ژنتیک
  • حشره شناسی
  • باغبانی
  • شیمی

  • جانورشناسی
  • دانشگاه پیام نور تفرش
  • هواشناسی
  • زراعت
  • تصاویر کشاورزی
  • پاورپوینت
  • پروژه
  • هورمون های گیاهی
  • مقالات رشته حسابداری
    آمار سایت
  • کل مطالب : 695
  • کل نظرات : 785
  • افراد آنلاین : 13
  • تعداد اعضا : 3077
  • آی پی امروز : 248
  • آی پی دیروز : 1218
  • بازدید امروز : 928
  • باردید دیروز : 4,359
  • گوگل امروز : 150
  • گوگل دیروز : 1008
  • بازدید هفته : 14,492
  • بازدید ماه : 98,265
  • بازدید سال : 1,483,644
  • بازدید کلی : 3,388,160
  • خوش امدگویی
    اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.