loading...

دانلود رایگان طرح توجیهی

دانلود گزارش کار کاراموزی در واحد تولید کفش رشته صنایع (240 ساعت) , دانلود گزارش کار کاراموزی رشته صنایع , دانلود گزارش کار کاراموزی در تولیدی کفش , کاراموزی

مهدی بنی حسن بازدید : 2338 سه شنبه 31 شهریور 1394 زمان : 19:48 نظرات (1)

دانلود گزارش کار کاراموزی رشته صنایع , دانلود گزارش کار کاراموزی در تولیدی کفش , کاراموزی در تولیدی کفش , 240 ساعت در کاراموزی رشته صنایع , دانلود گزارش کار کازاموزی رشته صنایع تولیدی کفش , انچه که در کازاموزی انجام دادم ,دانلود گزارش کاراموزی رشته مهندسی صنایع  گزارش کار کاراموزی حضور و فعالیت در واحد تولید کفش پایان نامه رشته مهندسی صنایع 

موضوع:  کاراموزی در واحد تولید کفش رشته صنایع

(240 ساعت مدت کاراموزی)

 

تعداد صفحات:26 صفحه    قالب فایل :word

مقدمه:
یکی از اهداف اساسی و بسیار مهم سیاستگزاران ایجاد ارتباط منطقی و هماهنگ صنعت و محیط کار با دانشجو و دانشگاه می باشد که هم در شکوفایی و رشد صنایع مؤثر بوده و هم دانشجویان را از یادگیری دروس تئوری محض رهایی داده و علم آنها را کاربردی تر کرده و باعث می شود آن را در عرضه عمل آزموده و به مشکلات و نابسامانی های علمی و عملی محیط کار آشنا شده و سرمایه و وقت خویش را در جهت رفع آنها مصروف نمایند، که برای جامعة در حال توسعه ما از ضروریات می باشد.
این جانب در طی مدت حضور خود در محل کارآموزی استفاده های علمی و عملی خوبی برده، هرچند با توجه به زمان محدود 240 ساعته بررسی همة ریزه کاریهای اجرایی نظارتی ساخت و تولید یک محصول امکان پذیر نیست؛ اما تجربه خوبی برای دانشجویان است تا با مسائل و مشکلات تولید آشنا شده و تجربه اندوزی کنند.
در انتها از زحمات و راهنمایی های استاد بزرگوار و گرامی جناب آقای .... در دورة کارآموزی ام کمال تشکر و قدردانی را دارم و از صمیم قلب برای ایشان آرزوی صحت و سلامت می کنم.
 

دانلود گزارش کار کاراموزی رشته صنایعفهرست مطالب
فصل اول :آشنایی کلی با مکان کارآموزی
•    تاریخچه ..................................................................................... 5
•    چارت سازمانی............................................................................6
3-1       آشنایی با روند تولید...............................................................7
•    دوایر کنترل کننده مواد ................................................................10
5-1       چرم.................................................................................. 12
•    مراحل ساخت...........................................................................13
•    انواع چرم مورد استفاده در صنعت کفش. ...................................14

فصل 2: ارزیابی بخش های مرتبط با  رشته صنایع
2-2       موقعیت رشته مهندسی صنایع در واحد صنعتی .....................15
•    بررسی شرح وظایف کارآموز در واحد صنعتی..............................17
3-2       امور جاری در دست اقدام و برنامه های آینده.........................17
فصل سوم:
فرآیند کنترل کیفیت........................................................................18
•          خط مشی کیفیت..............................................................19
•          سیستم مدیریت کیفیت .....................................................20
•          اسناد و معیارهای ثبتی در کنترل کیفیت..............................20
4-3       باز خور های مشتری و اقدامات اصلاحی.............................21
5-3       منابع  انسانی...................................................................21
6-3       تجهیزات و زیر ساخت ها ...................................................22
7-3       ایمنی کارکنان..................................................................22
8-3       ارتباط با مشتری...............................................................22
9-3       فرآیند تائید محصول...........................................................22
فصل چهارم
•    نقاط قوت ...............................................................................23
•    نقاط قوت ...............................................................................23
•    نظرات و پیشنهادات ...............................................................24
4-4       نتیجه گیری .....................................................................24


 

فصل اول
آشنایی کلی با مکان کارآموزی

1-1 تاریخچه
 اين كارخانه در سال 1368 تأسيس شد و در زمينه توليد انواع كفش فعاليت مي نمايد . كفش هاي توليدي در اين كارخانه از كيفيت بسيار بالايي برخوردار است و در انتخاب چرم دقت و وسواس خاصي به عمل مي آيد تا محصول نهايي با كيفيت بالا به بازار عرضه شود. در اين كارخانه مراحل توليد كفش به تفكيك از هم جدا شده و در هر مرحله يك نفر به عنوان ناظر بر كار كارگرها نظارت دارد كه اين امر در بالا بردن كيفيت و همچنين بهبود كيفيت مواد اوليه مؤثر است.
مساحت کارخانه حدود 13000 متر است که 5000 متر فضای سرپوشیده برای تولید، 3000 متر فضای سرپوشیده برای انبار و 500 متر فضای اداری است، و بقیه فضا نیز فضای باز است.

 

آشنایی کلی با روند تولید
مراحل تولید کفش تمام چرب مردانه شامل سه قسمت اصلی تولید پس لایی ( رویه )، تولید قطعات زیرین و مونتاژ نهایی می باشد که شرح مراحل تولید در ادامه ارایه می گردد.
در قسمت برش مواد اوليه كه چرم يا نبوك يا فوم مي باشد در اندازه هاي مختلف و به شكل هايي كه به وسيله قالب مشخص مي شود برش خورده و به قسمت دوخت فرستاده مي شود در اين قسمت تكه هاي بريده شده به وسيله چرخهاي بزرگ به هم دوخته شده و شكل اوليه بخود مي گيرد در قسمت زيره زني قطعات دوخته شده به روي قالب قرار گرفته زيره يا همان تخت كفش است به آن متصل شده و در مرحله آرم يا علامت اختصاري شركت كه به صورت مارك هاي كوچك مي باشد به روي كفش ها به وسيله حرارت يا چسب يا دوخت نصب مي گردد و در مرحله آخر اضافات و لبه هاي زائد تخت كفش تميز شده و لكه ها يا اضافات چسب پاك گرديده و بسته بندي شده مضاف به اينكه جعبه هاي كفش آماده شده و منگنه خورده و بعد از بسته بندي كفش ها جهت ارسال به بازار در جعبه هاي بزرگ بسته بندي مي گردد.

روش و فرایند تولید کفش:
۱-برش اوله چرم رویه: چرمهای مصرفی در نقاط سردست و لبه ها دارای یکنواختی بوده و برای استفاده در رویه کفش مناسب نمی باشد، برش اولیه توسط کاتردستی برای حذف زواید چرم انجام می گیرد.
۲-برش قطعات رویه: برش قطعات رویه توسط کارگرماهر و با تجربه بوسیله پرس هیدرولیک و شابلونهای برش انجام می گیر. این شابلونها تیغه ای و دو طرفه هستند و با معکوس کردن شابلونها قطعات لازم برای لنگه مخالف کفش برش می خورد.
۳- اشبالت: چرم طبیعی در نقاط مختلف دارای ضخامت متغیر است و برای استفاده در کفش یکسان بودن ضخامت چرم رویه اهمیت دارد . لذا توسط ماشین اشپالت عمل یکنواخت سازی انجام می گیرد.

فصل دوم:
ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته مهندسی صنایع

1-2ـ موقعیت رشته مهندسی صنایع در واحد صنعتی
رشتة مهندس صنایع با توجه به گستردگی مفاهیم مربوط به آن در همة بخشهای کارخانه کاربرد دارد به طوریکه:

الف) در بخش انبار داری بررسی مدیریت و کنترل موجودی ها یکی از نقاط مهم کار در این کارخانه محسوب می شود. با توجه به این که کارخانه مذکور با دو مشکل عمده در بحث موجودی ها روبه روست بررسی دقیق این بخش یکی از مهمترین بخشهای کاری دانشجو در زمان کارآموزی می باشد.
دو مشکل اساسی بخش انبار داری کارخانه عبارت است از:
•    خالی شدن کامل انبار کاخانه از مواد اولیه و درنتیجه خوابیدن و تعطیل شدن کار که در زمانهای مختلف در سال اتفاق می افتد و متأسفانه در کارخانه به این بخش اهمیت داده نشده است و باعث ضررهای زیادی برای کارخانه شده است.
•    به دلیل موجود نبودن محصول در انبار در بسیاری مواقع پیش آمده است که تقاضای مشتری بدون پاسخ گذاشته شده و در نتیجه سود از دست می رود و مشتری نیز از دست می رود که در شرایط رقابتی بازار این مشکل بسیار بزرگی محسوب می شود.
در این بخش طرح توجیهی در زمینه کنترل موجودیها ارائه شده است.

بررسی موجودیها و میزان سفارش اقتصادی
همان طورکه در فصل قبل بیان شد؛ یکی از مسائل و مشکلاتی که کارخانه«پاما» با آن روبه رو است تعطیل شدن کارخانه به دلیل نداشتن مواد اولیه در برخی مواقع در طول سال است.
که عمدة دلیل آن مربوط به عدم برنامه ریزی دقیق برای سفارش کالا در وقت معین است. از آنجا که روند مصرف مواد مشخص و تقریباً ثابت است و مواد یکجا وارد انبار می شوند از روش به دست آوردن سفارش اقتصادیEOQ استفاده می کنیم.
هزینه خرید+ هزینه سفارش + هزینه نگهداری=TC

ب) با توجه به این که کارخانه پاما به صورت بهینه و علمی طراحی نشده و جایگاه ها به صورت علمی مشخص نگردیده فضای از دست رفته در کارگاه بسیار زیاد است و درنتیجه میزان حمل و نقل و مصرف انرژی بسیار بالا بوده و راندمان و بهره وری پایین است.
مدیریت کارخانه برای حل مشکلات تصمیم به خرید تجهیزات جدید گرفته است. و درنتیجه با تأمین اعتبارات و خرید تجهیزات نیاز به طرح ریزی علمی و آکادمیک کارخانه برای بالا بردن بهره وری و پایین آمدن پرت سرمایه وجود  دارد.

فصل سوم:
 فرآیند کنترل کیفیت

هر تشکیلات، سازمان یا اداره ای عرضه کننده خدمات و یا محصولی است که مردم یا گروهی از مردم از آن استفاده می کنند و مهمترین توقع و انتظار استفاده کنندگان این خدمت یا محصول ارائه کیفیت مناسب از طرف تولید کننده است. بدین جهت شرکتی که تولید کننده محصول خاصی است باید کیفیت در محصول نهایی را سر لوحه کار خود قرار دهد زیرا در دنیای امروز تنها چیزی که ملاک کار صحیح است کیفیت کار است.
حال آنچه که بی درنگ در ذهن ماخطور می کند چگونگی رسیدن به این کیفیت و چگونگی نگهداشت آن و همچنین ارتقای آن است این کار انجام نخواهد شد مگر با مدیریت کیفیت و مدیریت کیفیت پیاده سازی سیستمی است که از ابتدا تا انتهای روند تولید را در کنترل خود بگیرد و نه تنها از وجود آمدن هر گونه خطایی در روند تولید جلوگیری کند بلکه هر گونه خطای پیش آمده را با مگانیسم های جالبی که در این سیستم موجود است به فرصتی جهت بهبود کل روند تبدیل نماید.
سیستم های گوناگونی برای مدیریت کیفیت ابداع گردیده است مانند Kaizan و Bsigma و... اما آنچه که امروزه بیش از سایر سیستم ها قابل عنایت است سیستم مدیریت کیفیت Iso است که درعین سادگی و قابل فهم بودن قابلیت اجرا در تمامی ارگان ها ، کارخانجات، شرکت ها و مؤسسات را به خوبی معرفی و کنترل می کند و از بروز نواقصی که منجر به ارائه خدمت و یا محصول نامطمئن می گردد ممانعت به عمل می آورد.
تضمین کیفیت نیز چیزی جز اجرای این سیستم نیست در حقیقت تضمین کیفیت کل مسیر تولید محصول را بادید کیفی تحت نظر داشته و با تولید و کنترل مستندات هر مرحله می تواند این اطمینان را به استفاده کنندگان از محصولات و افراد ناظر بدهد که محصول تولید شده از کیفیت لازم برخوردار بوده و به سمت بهتر شدن می رود. اما سؤالی که پیش از بررسی کیفیت در صنعت باید به آن جواب داد این است که استاندارد چیست و چگونه تعریف می شود.استاندارد چیست؟
در عرصه بین المللی، رعایت استانداردهای کیفی در تولید و عرضه محصولات از چنان اهمیتی برخوردار است که سازمان جهانی استاندارد(ایزو) را بر آن داشته تا استاندارد های بین المللی سیستم کیفیت موسوم به استانداردهای ایزو 9000 را تدوین و معرفی نماید.

فصل چهارم
1-4ـ نقاط قوت

شرکت صنعتی پاما دارای نقاط قوتی است میتوان بر اساس آنها و تقویت آنها به موقعیت های بیشتری در صنعت برسد از جمله نقاط قوت کارخانه پاما:
•    مدیریت یکپارچه، آینده نگرو با برنامه برای اداره کارخانه و روش مدیریتی متمرکز برای ادارة بهتر این کار است. البته مدیریت یکپارچه و متمرکز در همة شرایط نمی تواند مسمر ثمر باشد. اما در کارخانجات کوچک طبق تجربة کاری مشخص گردیده که مدیریت متمرکز می تواند موفق عمل کند.
•    در شرکت صنعتی پاما بین کارکنان با هم و مدیریت روابط صمیمانه و بسیار خوبی حاکم است که باعث تشویق کارکانان به انجام بهتر کار می شود.
•    یکی از نقاط قوت کارخانه سیستم تشویق وتنبیه کارکنان است که به صورت یکپارچه برای همه قابل اجراست و در این زمینه تفاوتی میان کارگران نیست، نکته دوم در مورد تشویق ها و جریمه ها صورت مالی آن است که با توجه به گزارش های سرپرستان و مدیریت تولید در موقع دریافت حقوق برای همة کارکنان به صورت مجزا اعمال می شود.

2-4ـ نقاط ضعف:
نقاط ضعف کارخانه پاما به شرح زیر است:

•    برنامه ریزی دقیق برای انبارداری صورت نپذیرفته و به همین دلیل مشکلاتی را برای تولید و بازاریابی ایجاد کرده که در فصل 2 به طور کامل به آن پرداخته شد.
•    فرسوده بودن تجهیزات تولید: با توجه به اینکه دستگاه های کارخانه پاما از نوع بسیار قدیمی و مستهلک و از رده خارج شده هستند میزان تولید کارخانه بسیار پایین و مصرف انرژی بسیار زیاد است. از طرف دیگر تمام عملیات کنترلی برای سنجش کیفیت به صورت دستی انجام می شود که این به دلیل قدیمی بودن دستگاه ها است. با تجهیزات مدرنی که وارد بازار شده میتوان تولید را به 9 برابر وضعیت فعلی رساند و با مصرف برق و انرژی کمتر میزان سود دهی را چند برابر کرد. از طرف دیگر با توجه به اینکه دستگاه های جدید دارای واحدهای سنجش عملکرد هستند عملیات کنترل کیفیت مکانیزه شده و محصول بسیار با کیفیت تری تولید می شود که برای فروش نیز مناسب ترند.
3-4ـ نظرات و پیشنهادات
پیشنهادهایی که برای بهبود روند تولید و در آمد زایی ارائه می شود به شرح زیر است.


.

.

.

 برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید

روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط زهرا صادقی در تاریخ 1402/10/11 و 1:48 دقیقه ارسال شده است

چگونه دانلود کنم؟


کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
دانلود طرح توجیهی رایگان مرغداری گوشتی تخمی طرح توجیهی گاوداری طرح توجیهی گوسفند داشتی و بره پرواری طرح توجیهی گلخانه طرح توجیهی فنی اقتصادی دام و طیور گلخانه
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 592
 • کل نظرات : 739
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 3392
 • آی پی امروز : 335
 • آی پی دیروز : 448
 • بازدید امروز : 3,325
 • باردید دیروز : 4,916
 • گوگل امروز : 17
 • گوگل دیروز : 27
 • بازدید هفته : 15,704
 • بازدید ماه : 33,673
 • بازدید سال : 397,636
 • بازدید کلی : 6,067,956