loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود طرح توجیهی کاراموزی و پاورپوینت های اموزشی

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


موضوع پایان نامه : بررسی تاثیر رفتار درمانی (بر مبنای نظریه بارکلی) بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی/ نارسایی توجه
به همراه پرسشنامه و جداول آماری و نمودار ها
قالب فایل: word ---  تعداد 50 صفحه 
چکیده
هدف: هدف پژوهش بررسی اثربخشی آموزش رفتاری بر کاهش اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی می باشد.
روش: طرح پژوهش با پیش آزمون-پس آزمون و گروه کنترل بود. نمونه شامل 20 کودک دارای نشانگان ADHD بودند که تحت نظارت پزشک و دارودرمانی بودند. نمونه ها به صورت داوطلبانه و با جایگزینی تصادفی(هر گروه 10 نفر) در دو گروه 1-آزمایشی(تحت رفتاردرمانی) 2-کنترل،  قرار گرفته اند. گروه آزمایشی علاوه بر دارودرمانی در یک دوره ی 2 ماهه و بصورت 3 جلسه 50 دقیقه ای در هفته ، مجموعا 25 جلسه شرکت کردند. ابزار مورد استفاده شامل پرسش نامه کانرز، فرم والدین و فرم معلمان به صورت پیش آزمون و پس آزمون مورد بررسی قرار گرفت.
نتیجه گیری: در نهایت نتیجه گیری می شود گرچه دارو درمانی برای کاهش علایم بیش فعالی موثر است اما با اضافه کردن متغیر رفتاردرمانی روی کودکان دارای علایم نارسایی توجه/ بیش فعالی اثربخشی افزایش می یابد.
 
واژگان کلیدی: رفتار درمانی، اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی، نظریه بارکلی.
 
 
فصل اول
مقدمه و بیان مساله 
 
مقدمه
خانواده نخستین پایگاهی است كه پيوند بين كودك و محيط  اطراف او را به وجود مي آورد. ارتباط والدين و فرزندان از جمله موارد مهمي است كه سا لها نظر صاحبنظران و متخصصان تعليم و تربيت را به خود جلب كرده است. درخانواده، نگرش ها، اخلاق و روحيات كودك شكل گرفته واجتماعي مي شود هر خانواده اي شيوه هاي خاصي را در تربيت  فردي و اجتماعي فرزندان خويش به كار مي گيرد سبك فرزندپروري ، مجموعه اي از نگرشهاي والدين نسبت به كودكان است كه منجر به ايجاد يك محيط هيجاني مي شود كه در آن محيط، رفتارهاي والدين بروز مي نمايند. اين رفتارها هم دربرگيرنده رفتارهاي مشخص است كه از طريق آن رفتارها، والدين به وظايف والديني خود عمل مي كنند و هم رفتارهاي غير مرتبط با اهداف والديني است كه شامل ژست ها، تغيير در تن صدا يا بيان هيجانهاي غير ارادي مي باشد. درواقع، فرزندپروري فعاليتي پيچيده و دربرگيرنده ي رفتارهاي خاصي است كه نگرش و رفتار كودك را تحت تاثير قرار مي دهدبحث در مورد هر يك از مشكلات فرزندان بدون در نظرگرفتن نگرش  ها، رفتار ها و شيوه هاي فرزندپروري والدين تقريبا غير ممكن است. تاثير محيط خانواده بر رشد كودك اغلب از طريق مشاهده ي تعامل والد-فرزند مورد بررسي قرارمي گيرد. در اين مشاهدات معمولا ويژگي هاي رفتاري والدين به وسيله ي دو بعد، ارزيابي مي شود كه شامل پذيرش به معناي حمايت و پرورش عاطفه مثبت بين والدين و كودك وكنترل  به معناي رفتارهاي هدايتگر، بازدارنده يا تسهيل كننده كودك توسط والدین است.
کافی است کودک عادی به دنیا بیاید و خانواده و محیطی مناسب در اختیارش باشد تا ببالد و رشد و نمو کند و جایگاه والای خویش را در این جهان بیابد. اما گاه شرایط زندگی به گونه ایست که رسیدن به مقصود دشوار است.مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان که نتیجه اجتناب ناپذیر فقر، نابسامانی های خانوادگی، و کاستی های آموزشی و اجتماعی است، شدیدا مانع رشد و وصول آنان به کمالاتی است که در خلقتشان مقدر شده است.
 
تعریف مساله و بيان سؤال هاي اصلي تحقيق
بسیاری‌ از مادران‌ و پدران‌ از شیطنت‌ بسیار زیاد كودكانشان‌ شكایت‌ دارند. آنها اظهار می ‌دارند كه‌ فرزندشان‌ مرتب‌ در حال‌ حركت‌ و فعالیت‌ است‌ و نوعی‌ حالت‌ بی‌ قراری‌ و ناآرامی‌ در او مشاهده‌ می ‌كنند. برخی‌ از این‌ والدین‌ از فقـدان‌ تمركـز حواس ‌ و ضـعف‌ درسی‌ کودک نیز صحبت می کنند. آن ها علت این فعـالیت بیـش از انـدازه را نمی دانند و مرتب فرزندشان را مورد سرزنش یا انتقاد قرار می دهند. عده ای از پدر و مادرها كنترل‌ خود را از دست‌ می ‌دهند و این‌ كودكان‌ را به‌ شدت‌ كتك‌ می‌ زنند یا آنها را تهدید می ‌كنند. یکی از اختلالات رفتاری شایع در دوران کودکی بیش فعالی  است. نقص توجه و بیش فعالی، سندرمی است که مـزاحم توانایی فرد برای تمرکز می شود (عدم توجه )، مانع تنظیم سطح فعالیت (بیش فعالی)، و در بازداری رفتار  دخالت می کند(تکانش وری ). کودکان مبتلا به این اختلال، علاوه بر مشکلات اصلی توجه، تکانش گری و بیش فعالی، به مشکلات وابسته قابل توجهی در حوزه های مختلف اجتماعی، تحصیلی، رفتاری، شناختی و هیجانی دچار می شوند. آناستاپولوس  (2001) بیان می کند که به دلیل تعداد و تنوع مشکلات این کودکان در حوزه های مختلف، رویکردهای درمانی متفاوتی ارائه شده که در میان آن ها، آموزش والدین و رفتار درمانی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، بر سایر روش ها برتری دارد.تحقیقات اظهار می دارند که این نوع درمان، استـرس  والـدین این کودکان را کاهش می دهد و اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد.
محققان عوامل متعددی را در بروز این اختلال و همچنین در کنترل و کاهش آن موثر می دانند. به گونه ای که در حال حاضر در مورد عوامل شکل دهنده آن اتفاق نظر جامع و قاطعی وجود ندارد، هرچند برای درمان و درواقع برای کنترل کودکانی که دچار این عارضه هستند داروهای مورد تاییدی وجود دارد که از جانب روان پزشکان به صلاح دید تجویز می شود که از جمله مهمترین آنها می توان به متیل فنیدات  یا همان ریتالین  اشاره کرد. در طرح پیشنهادی حاضر  رفتار درمانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
سوال تحقیق
آیا رفتار درمانی بر مبنای نظریه بارکلی بر کاهش اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی موثر است؟
 
اهمیت و ضرورت انجام تحقيق
اختلال‌ بیش‌ فعالی‌ كه‌ در اغلب‌ موارد با نقص‌ توجه‌ همراه‌ است، معمولاً در دوران‌ كودكی‌ بروز می‌ كند. آمارها نشان می دهد پسرها چهار برابر دخترها دچار این عارضه می شوند. رفتارهاي مقابله جويانه  در دخترها كمتر از پسران است و به عبارتي علامت عمده اين بيماري در دختران حواس پرتي است.  تشخیص‌ این‌ اختلال‌ در سنین‌ زیر پنج‌ سال‌ قدری‌ مشكل‌ است زیرا امكان‌ دارد با رفتارهای‌ طبیعی‌ و شیطنت ‌آمیز كودكان‌ اشتباه‌ گرفته‌ شود. با این ‌حال، متخصصان‌ می‌ توانند این‌ اختلال‌ را تشخیص‌ دهند و پیش‌ بینی‌های‌ لازم‌ را به‌ عمل‌ آورند. این‌ اختلال‌ با فعالیت‌ بیش‌ از اندازه، خرابكاری‌ و آزار رساندن‌ همراه‌ است.تحقیقات نشان داده است این کودکان به لحاظ ذهنی دچار مشکل نیستند و تنها در کنش های رفتاری دچار اختلال هایی هستند. بر طبق نظریه بارکلی و بر اساس تحقیقات محققانی که در زمینه رفتاردرمانی فعالیت داشته اند می توان با کنترل کنش ها و رفتارهای این کودکان از طریق روش هایی چون رفتاردرمانی به کاهش علایم نارسایی توجه/ بیش فعالی در این کودکان کمک شایانی کرد. ضمن اینکه روش رفتاردرمانی می تواند شیوه ای موثر و کاربردی در آموزش باشد و والدین و معلمان با بکارگیری این شیوه می توانند به این کودکان کمک کنند. آمارها نشان داده است بین 3 تا 5 درصد کودکان دارای این اختلال هستند و این آمار در جوامع صنعتی امروزی رو به افزایش است. همان گونه که ملاحظه می شود این کودکان بخش قابل توجهی از طیف جامعه را تشکیل می دهند لذا تحقیق در خصوص این پدیده شایع در عصر حاضر ضروری به نظر می رسد.
 
اهداف کلی
بررسی اثر رفتار درمانی در کودکان بر اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی
 
اهداف جزیی
بررسی اثر رفتار درمانی بر مبنای نظریه بارکلی بر کاهش میزان تکانش گری، رفتارهای اغتشاش گرانه و همچنین کنترل توجه در کودکان دارای اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی 
 
فرضيه‌های اصلی
رفتاردرمانی (برمبنای نظریه بارکلی)بر کودکان دارای اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی مؤثر است.
 
خرده فرضیه ها
رفتاردرمانی بر مبنای نظریه بارکلی در کودکان بر میزان تکانش گری، رفتارهای اغتشاش گرانه و همچنین کنترل توجه در کودکان اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی مؤثر است.
 
 
تعريف نظري متغيرها
الف- رفتار درمانی : این مفهوم بر کلیه روش های درمانی که هدف آنها تغییر رفتارهای کنونی است دلالت دارد (آیزنک 1974).
 
دانلود پایان نامه با مووضوع پیش فعالی کودکان
 
 
فهرست
چکیده .............................................................................................. 6
فصل اول: مقدمه و بیان مساله
مقدمه .............................................................................................. 8
تعریف مساله و بیان سوال های اصلی تحقیق ......................................... 8
سوال تحقیق .................................................................................... 9
اهمیت و ضرورت انجام تحقیق .............................................................. 9
اهداف کلی ..................................................................................... 10
اهداف جزیی .................................................................................. 10
فرضیه های اصلی ............................................................................ 10
خرده فرضیه ها ............................................................................... 10
تعریف نظری متغییرها ....................................................................... 10
تعریف عملیاتی متغییرها .................................................................. 11
نارسایی توجه/بیش فعالی ............................................................... 11
فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق
پیشینه .......................................................................................... 13
فصل سوم: روش تحقیق
روش تحقیق ................................................................................... 23
جامعه آماری و حجم نمونه ................................................................. 23
روش نمونه گیری .............................................................................. 23
روش اجرا ........................................................................................ 23
ابزار گردآوری اطلاعات ........................................................................ 24
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات .............................................................. 24
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده های تحقیق
بخش اول: آمار توصیفی .................................................................... 26
وضعیت سن پاسخگویان در گروه آزمایش .............................................. 26
وضعیت سن پاسخگویان در گروه کنترل ................................................ 28
وضعیت جنسیت پاسخگویان در گروه آزمایش ........................................ 29
وضعیت جنسیت پاسخگویان در گروه کنترل ......................................... 30
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه کنترل پیش از آزمون .. 31
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه آزمایش پیش از آزمون .. 34
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه کنترل پس از آزمون ... 37
بررسی نمرات متغییر اختلال بیش فعالی در بین گروه آزمایش پس از آزمون .. 40
بخش دوم: آمار استنباطی ................................................................ 41
 
فصل پنجم:  نتیجه گیری
پیشنهاد پژوهش ........................................................................... 47
محدودیت ها ................................................................................ 48
نمونه پرسش نامه ........................................................................ 49
منابع ........................................................................................... 50
 
 
بررسی تاثیر رفتار درمانی (بر مبنای نظریه بارکلی) بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی/ نارسایی توجه
به همراه پرسشنامه و جداول آماری
قالب فایل: word ---  تعداد 50 صفحه 
 
دانلود پایان نامه با موضوع بررسی تاثیر رفتار درمانی نظریه بارکلی بر کودکان 7 تا 10 سال دارای اختلال بیش فعالی  دانلود پایان نامه با موضوع پیش فعالی کودکان  دانلود پایان نامه رشته علوم تربیتی پیش دبستانی دانلود پایان نامه با موضوع دارای اختلال بیش فعالی نارسایی توجه دانلود پایان نامه به همراه پرسشنامه و جامعه اماری
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

دانلود پایان نامه با موضوع : جنگ و دفاع سايبر
 
سايبر و فضاي سايبر:
Cyber & Cyber Space
براي اولين بار توسط داستان نويسي به نام ويليام گيبسون 1984  در يك داستان علمي-تخيلي و با عنوان بكار گرفته شد. در واقع به هر آنچه كه مرتبط با شبكه هاي كامپيوتري و Cyber Spaceفضاي سايبر اينترنت و فعاليت هاي كامپيوتري و مجازي) باشد سايبر اطلاق م يشود. بعلاوه براي معرفي گونه ي برخط, مجازي يا كامپيوتري هر چيزي نيز مي تواند بكار رود. به دنياي كامپيوترها و جامعه اي كه از آ نها استفاده مي نمايد (كليه منابع اطلاعاتي موجود در شبكه هاي كامپيوتري) و داراي فرهنگ خاصي مبتني بر شبك ههاي ارتباطي الكترونيكي هستند, فضاي سايبر يا دنياي مجازي گفته مي شود.
 
بخش اول:
مقدمه:
پیشرفت فناوری
در طي تاريخ، دكترين، سازمان و استراتژي نظامي به خاطر خط شكن يهاي انقلابي در فناوري دستخوش تغييرات عميق شده اند. فناوري هاي نوين به صورت يك سلاح جديد، يك منبع انرژي جديد، يا يك وسيله ارتباطي جديد، همگي موجب شده اند كه با اصلاح دكترين، سازمان و استراتژي نظامي، طرف نوآور از جنگ فرسايشي پرهيز كرده و در عوض به سبك نوين جنگ قاطع و سريع دسترسي داشته باشند. البته همانطور كه اكثر تاريخ دانان تاكيد م يكنند نفوذ فناوري نو لزوماً جنگ را متحول نم يكند بلكه آنچه اهميت فو قالعاده دارد، تغيير نگرش ها و منطق سازماندهي جنگ مي باشد. در واقع اگر بگوئيم فناوري جديد حتي جهان بيني ها و الگو هاي ذهني را متحول مي كند، سخني به گزاف نگفت هايم. بر اين اساس بايد گفت كه رشد خير هكننده فناوري اطلاعات و ارتباطات، كه گاهي اوقات تحت عنوان "انقلاب اطلاعات"  شناخته مي شود، موج پرقدرتي است كه ماهيت و ويژگي هاي جنگ و منازعه را از بيخ و بن تغيير خواهد داد.
 
اثرات انقلاب اطلاعات:
انقلاب اطلاعات منعك سكننده پيشرفت در زمينه فناوري اطلاعات ديجيتالي، فناوري هاي ارتباطي و نوآوري هاي مرتبط در نظريه سازمان و مديريت م يباشد. امروزه تحولات عظيمي در نحوه جم عآوري اطلاعات، ذخيره، پردازش، انتقال و نمايش اطلاعات و همچنين طراحي مجدد سازماني براي "بيشترين استفاده از اطلاعات بيشتر" در حال رخ دادن است. در جامعه فراصنعتي، اطلاعات يك منبع استراتژيك است كه از لحاظ ارزش و قدرت تاثير با سرمايه و نيروي انساني در جامعه صنعتي برابري مي كند. يكي از نكات مهم مربوط به دامنه و مراحل تاثيرگذاري فناوري هاي نو اين است كه افراد معمولاً در وهله نخست فقط بر نقش فناوري در افزايش كارائي و بهره وري توجه مي كنند و از اثرات ثانويه فناوري بر نظام و ساختار اجتماعي غفلت م يورزند. به بيان ديگر سيستم هاي اطلاعاتي و ارتباطي اگرچه بازدهي انواع مختلف فعاليت ها را بهبود م يبخشند، اما در درازمدت باعث جاافتادن مفهوم "زندگي شبكه اي" 1 مي شوند. امروزه نه تنها حسگرها و پردازشگرها به صورت شبكه اي با يكديگر تعامل دارند بلكه انسان ها نيز به عنوان منابعي گسترده در فضاي شبكه اي پخش شده اند. در سازمان هاي مختلف شبكه هاي الكترونيكي بيشتر با انگيزه و هدف افزايش بازدهي راه اندازي مي شوند. در واقع مديران دريافت هاند كه از طريق پست الكترونيك و انواع و اقسام نرم افزارها مي توان اكثر كارها را سري عتر و راحت تر انجام داد. اما وقتي كه از اين سطح بالاتر رويم شاهد ظهور تغييرات رفتاري و سازماني خواهيم بود. فناوري اطلاعات موجب م يشود كه نحوه گذران وقت كاركنان، دامنه روابط و تما سهاي بين كاركنان، و نهايتاً اينكه "چه كسي چه چيزي را تا چه حد م يداند؟"، به شدت تغيير كند. بنابراين فناوري اطلاعات صرفا كارائي فرآيندهاي سازماني را ارتقاء نمي بخشد بلكه الگوهاي فكري و رفتاري و نيز سبك زندگي سازماني را متحول مي سازد. اگر در سازماني از جمله سازمان هاي نظامي چنين تغييراتي در درازمدت مشاهده نشود بايد به استفاده كامل و گسترده از اين فناوري در سازمان مذكور شك كرد
انقلاب اطلاعات بي ترديد با نيروهاي پرقدرتي همراه است كه منطق طراحي و تشكيلات اكثر سازما نها و موسسات را به چالش م يكشند. فناوري اطلاعات مختل كننده و نابودكننده همه سازمان هائي است كه بر اساس اصول سلسله مراتبي تنظيم شده اند. حضور فناوري اطلاعات موجب انتشار و توزيع تقريباً كنترل ناپذير قدرت و دانش در پيكره سازمان شده و اين تغييرات بيشتر به نفع بازيگران كوچك تر و بالقوه ضعي فتر مي باشد. همه سيستم هاي بسته سنتي به ناچار بايد باز شوند و بيش از پيش با محيط پيراموني خود ارتباط موثر و مستمر برقرار كنند. همه اين پيامدها و الزامات فناوري اطلاعات به ضرر همه سازما نهاي بزرگ و كهن سالي است كه از فرآيندهاي بوروكراتيك پيروي م يكنند. البته سازمان و سازماندهي به خودي خود هيچگاه منسوخ نمي شود چراكه سازماندهي براي انجام امور لازم و ضروري است. آنچه كه مهم است اينكه سازمان ها بايد از ديدگاه سنتي و سلسله مراتبي فاصله گرفته و به استقبال الگوهاي انعطاف پذيرتر و شبكه اي براي سازماندهي بروند. فناوري اطلاعات هميشه هوادار و حامي رشد و گسترش انواع مختلف شبك ههاست و داراي قابليت هائي است كه اجازه مي دهد انواع مختلف بازيگران و فعالان پراكنده در فواصل بسيار دور با يكديگر هماهنگ شده و حول محور كسب، جم عآوري و توزيع اطلاعات به اهداف مشترك دست يابند. چنين تغييراتي بايد بيش از هر گروه يا سازمان ديگري توسط نظاميان جدي گرفته شوند.
 
نقش اطلاعات در جنگ:
پيشرفت هاي فناوري اطلاعات صرفا نحوه جنگيدن را متحول نمي كنند بلكه ماهيت و هدف از جنگ را نيز دستخوش تغيير مي كنند. در واقع اينكه جنگ چگونه آغاز مي شود، چگونه خاتمه مي يابد، چه مدت طول مي كشد، و چه افرادي در آن شركت م يكنند، همگي به خاطر فراگير شدن فناوري اطلاعات و ارتباطات تغيير خواهند كرد. تغييرات مربوط به جريان اطلاعات و سيست مهاي اطلاعاتي چالشي ويژه براي درك فضاي آينده ايجاد م يكنند. درجه پيچيدگي سيستم ها فقط به اين خاطر كه عوامل متعددي به صورت همزمان بر آنها تاثير مي گذارند، افزايش نمي يابد بلكه مه متر اين است كه بفهميم عوامل مذكور چگونه با يكديگر تعامل داشته و برهم تاثير متقابل مي گذارند. در نتيجه يك سيستم زماني پيچيده و بنابراين غيرقاب لپيش بيني است كه متشكل از اجزاء و فرآيندهائي باشد كه احتمالاً به صورت غيرخطي با يكديگر تعامل دارند. جنگ از اين لحاظ هميشه غيرخطي و بنابراين سيستمي پيچيده بوده است. در اغلب موارد يك اتفاق كوچك اثرات نامتناسب چشمگير بر سازمان و ماشين جنگي خواهد گذاشت چرا كه از يك سو ما بر نحوه عملكرد ماشي نها تسلط كامل نداريم و از سوي ديگر انسان هائي كه در محي طهاي فوق العاده تنش زا مانند جبهه نبرد فعاليت م يكنند، ممكن است هر لحظه يك عمل پي شبيني نشده انجام دهند. امروزه با توجه به وجود حساس هها، شبك هها، و سيستم هاي ارتباطي مي توان اطلاعات فراواني درباره صحنه نبرد كسب كرد و اقدامات يگان ها و سكوهاي نظامي مستقل را بهتر هماهنگ كرد. اما همه اين پيشرفت ها باعث م يشوند كه سازمان نظامي و ماشين جنگي دقيقا در لبه بي نظمي و اغتشاش حركت كند. درك اين مشكل كه اگر بخش هائي از اين شبكه ها مختل يا تخريب شوند چه تاثيري بر عملكرد كلي سازمان نظامي و ماشين جنگي مي گذارند، بسيار دشوار است. هنوز چارچوب هاي مفهومي- تحليلي و مدل هاي مناسب براي تعيين ميزان آسي بپذيري شبكه ها و زيرساخت هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در يك جنگ تمام عيار تهيه نشده است و بنابراين درباره تاثيرات جنگ اطلاعاتي بر عملكرد سازمان نظامي و ماشين جنگي با عدم قطعيت قابل ملاحظه اي مواجه هستيم. آنچه تقريباً روشن است اينكه در شبكه هاي رايان هاي و زيرساخت هاي اطلاعاتي كشو رهاي توسعه يافته مانند آمريكا نقاط آسيب پذيري بزرگي وجود دارند. برخي كارشناسان نظامي با اشاره به اين آسيب پذيري ها بر اين باورند كه امكانات جديدي براي حملات استراتژيك از فواصل بسيار دور فراهم شده است. به بيان ديگر، با توجه به وابستگي زياد زندگي مدرن، بويژه از لحاظ اقتصادي، به جريان مطمئن اطلاعات، بي معني بودن محدوديت هاي زمان و مكان در فضاي سايبر، و نهايتاً در دسترس بودن فناوري اطلاعات و ارتباطات، طرفين درگير علاقه زيادي به گشودن باب جديد جنگ اطلاعاتي خواهند داشت. تاريخ به ما م يآموزد كه تاثيرات آني
و مستقيم معمولاً متفاوت و به طور كلي كم اهميت تر از تاثيرات غيرمستقيم هستند. هر عملي عكس العملي در پي دارد و توليد هر سلاح جديدي منجر به رشد صنايع دفاعي جديد ميشود.
در حوزه نظامي و عمليات جنگي، فناوري اطلاعات تقريباً همه چيز را متحول مي كند، از آموزش نيروي انساني گرفته تا آماد و پشتيباني و حتي روابط عمومي. ساخت و توليد حساسه ها و سيست مهاي اطلاعاتي پيشرفته نه تنها موجب ايجاد قابليت هدايت و هماهنگي يگان هاي پخش شده در ميدان نبرد م يشوند بلكه به خاطر گنجانده شدن ريزپردازنده ها درون سيست مهاي سلاح، قابلي تهاي نويني همچون هوشمندي فراهم مي شوند. هوشمندي بيشتر سلاح ها تا حدودي موجب خودمختاري آنها در عمل تصمي مگيري سريع مي شود. مطالعات آيند هنگرانه اندرو مارشال، از صاحب نظران نظامي برجسته آمريكا، نشانگر آن است كه سلاح هاي تهاجم دقيق دورايستا به همراه سيست مهاي حسگر و فرماندهي و كنترل پيشرفته به زودي بر بخش عمده اي از جنگ مسلط خواهند شد. در اين چارچوب نيروهاي مسلح قادر مي شوند از كيلومت رها دورتر نيروهاي دشمن و سيستم هاي پشتيبان آنها را از كار انداخته يا كاملاً نابود كنند. بنابراين سرنوشت جنگ را ديگر تخري بها، انفجار ها و عمليات هاي فرسايشي تعيين نمي كند بلكه از هم گسيختگي ظرفيت هاي فرماندهي و كنترل، كه در يك نگاه استعاري مغز دشمن محسوب مي شود، منجر به شكست او م يشود. علاوه بر نبرد دورايستا، بايد خاطر نشان كرد كه "بعد اطلاعاتي" به عنوان يكي از ابعاد محوري جنگ در همه عمليات ها، رزم ها و نبردهاي آينده دخيل خواهد شد. در نتيجه حفاظت از كاركرد اثربخش و مستمر سيستم هاي اطلاعاتي خودي و در عين توانائي ايجاد اختلال، افت كيفيت، و نابودي سيستم هاي اطلاعاتي دشمن كانون تمركز هنر جنگ خواهند بود. در جنگ هاي آينده كسب برتري سريع در حوزه اطلاعات يكي از عوامل كليدي و حياتي موفقيت خواهد بود. اطلاعات در همه جن گهاي گذشته مهم بوده است ولي در جنگ هاي آينده نقش محوري و اصلي را ايفاء خواهد كرد. در جنگهاي نوين ديگر نمي توان ادعا كرد كه پيروزي به اين بستگي دارد كه كدام يك از طرفين بيشترين مقدار سرمايه، نفرات و فناوري را به ميدان نبرد مي برد، بلكه مهم اين است كه كدام يك از طرفين بهترين اطلاعات مرتبط با ميدان نبرد را در اختيار دارد. گاهي اوقات براي فهم بهتر اين نكته فضاي جنگ با بازي شطرنج مقايسه م يشود. به اين صورت كه شما همه صفحه بازي را مشاهده م يكنيد، اما حريف شما فقط مي تواند مهره هاي خود را ببيند. حتي اگر رقيب به جاي يك وزير با سه وزير بازي را شروع كند، شما مي توانيد او را كيش و مات كنيد.
يك نمونه تاريخي درباره برتري اطلاعاتي به قر نها پيش مربوط م يشود، زماني كه سپاهيان مغول سرزمين هاي مختلف را يكي پس از ديگري فتح مي كردند. سواره نظام مغول اگر چه هميشه از لحاظ تعداد كمتر از حريفان بودند، اما تقريباً در همه نبردها پيروز م يشدند و به مدت بيش از يك قرن بزر گترين امپراتوري قاره آسيا را سر پا نگه داشتند. كليد موفقيت نظامي مغول ها برتري مطلق اطلاعاتي بود. آنها هر وقت و هر جا كه مناسب بود حمله مي كردند و از طريق سواره نظام كماندار خود با فرماندهان كه كيلومترها دورتر بودند، آخرين اخبار جنگ را مبادله مي كردند. حتي چنگيز خان مغول كه بسيار دور از ميدا نهاي جنگ بود ظرف فقط چند روز از آخرين تحولات نظامي مطلع مي شد. در ادامه بعد از بررسي اجمالي تعاريف پايه، وارد فصل ادبيات موضوع خواهيم شد. بعد از اينكه كليه مفاهيم و تعاريف موجود مورد بررسي قرار گرفت، مفاهيم دست هبندي شده و سپس مورد تشريح بيشتري واقع خواهد شد. از آنجاييكه مفهوم "جنگ اطلاعاتي" اعم بر "جنگ سايبر" است و از طريق آن بهتر مي توان به موضوعات موردنظر پرداخت، تمركز بيشتري بر جنگ اطلاعاتي خواهد شد. از اين مسير، به مسايل موجود در حوزه جنگ سايبر نيز پرداخته خواهد شد.
 
تعاريف پايه:
سلسه مراتب اطلاعات و دانش از آغاز خلقت همواره انسان با موضوع "اطلاعات" و ”دانش“ همراه بوده است و نقشي اساسي در زندگي او داشته است. اما ب هگفته نيكو اِستر ”هنوز دانشِ ما راجع به دانش, بسيار اندك است!“. تعاريف بسيار متعددي راجع به اطلاعات و دانش وجود دارد به گون هاي كه به تعبير داريوش محجوبي ( 1997 ) ”ما به تعداد انسان هايي كه خود را صاحب دانش م يدانند , تعريف از دانش در اختيار داريم!“. به همين خاطر ما صرفاً به ذكر تعريفي كلي از اطلاعات و دانش مي پردازيم و م يكوشيم از طريق شكل هاي 1 و 2, بيشتر جايگاه آن ها را تبيين نماييم.
طبق تعريف دانيل بِل ( 1973 ), دانش ”مجموعه اي از گزاره هاي ساخ تيافته راجع به واقعي تها ويا ايده ها است كه حاوي قضاوتي مستدل يا نتيجه اي آزموده شده است و از طريق رسان ههاي ارتباطي, در قالبي نظام مند, به ديگران منتقل مي گردد“. پس در واقع دانش (متمايز از اخبار و سرگرمي ها, دربردارنده قضاوتي جديد يا تبيين جديدي از قضاو تهاي گذشته است محجوبي, 1997 ). به تعبير ال گور, دانش, چكيده اطلاعات است كه گاهي اوقات از تخمير فكري آن, ”خرد“ (يا ”معرفت“) متولد مي شود. در ادبيات ”هوش مصنوعي“, ”داده ها“ مواد خام اطلاعات هستند و ”اطلاعات“, چيستيِ آنچه كه اراي هشده (يعني داد هها هستند. در واقع به تعبير شانون بنيان گذار نظريه اطلاعات در دهه 1930 ), اطلاعات, همان ”كاهش عدم قطعيت ها هستند. و نهايتاً, ”دانش“ چيستي و چگونگيِ آنچه بازنمايي شده (يعني اطلاعات) هستند. اِستان ديويس و جيم بوتكين , از نگاهي دروني تر موضوع را نگريسته و ”اطلاعات“ را همان داده هاي مرتب شده طبق الگوهاي معنادار بيان مي كنند و ”دانش“ را به عنوان ”كاربرد يا استفاده كاربردي از اطلاعات“ معرفي مي نمايند. به هر تقدير, معماري دانش مشتمل بر سه بخش اساسي است: مهارت, اطلاعات و سازمان (يا ساختار)؛ البته بعضاً انديشمندان ”نوآوري“ را نيز جزيي از آن دانسته اند (محجوبي, 1997 .دانش داراي دو نوع كلي است:
دانش صريح يا مدون، و دانش ضمني. مايكل پولاني ( 1966 ), دانش صريح را دانشي معرفي م يكند كه قابل تدوين و مكتوب سازي از طريق زبان هاي رسمي و انتقال به ديگران هستند, درحاليكه دانش ضمني, دانش شخصي افراد است كه به مرور زمان و دراثر تجربه در افراد جمع مي شود و دربردارنده عواملي غيرملموس همچون مهار تها, اعتقادات, ديدگاه ها و ارزش هاي شخصي است.
 
فناوري اطلاعات:
هرگونه ابزار يا سيستم ويا زيرسيستمبه هم پيوسته اي كه براي گردآوري (دستيابي), ذخيره, دستكاري, مديريت, انتقال, كنترل, نمايش, تبادلِ (دريافت و ارسالِ) خودكار داد هها و اطلاعات بكار مي رود را فناوري اطلاعات مي گويند. در يك تعريف كلي تر، به مجموعه اي از دانش, روش ها و ابزار ها (سخت افزار و نر مافزار) كه به منظور تسهيل و انجام فرآيند توليد، گردآوري، سازماندهي، ذخيره، بازيابي و نشر اطلاعات (با استفاده از "رايانه" به عنوان ابزار پردازش و "شبكه" به عنوان شاهراه ارتباطي) به كار گرفته مي شوند، فناوري اطلاعات گفته مي شود. تعبير فناوري اطلاعات و ارتباطات بيانگر پويايي منتج از همگرايي سيست مهاي كامپيوتري و مخابراتي است كه تبادل سريع و جهاني اطلاعات را فراهم آورده, و ظرفيت متحو لسازي فرآيندهاي كاري, ارايه خدمات و امثالهم را دارد؛ به همين علت از نگاه ما, ”فناوري اطلاعات“ و ”فناوري اطلاعات و ارتباطات“ يكسان بوده و صرفاً براي تاكيد بيشتر بر ارتباطات و مخابرات و لحاظ نمودن برجسته تر آن, از تعبير ”فناوري اطلاعات و ارتباطات“ استفاده مي شود.
 
سيستم اطلاعاتي:
Information System
به تركيبي تعاملي از افراد, سخت افزارها و نرم افزارهاي كامپيوتري, دستگاه هاي ارتباطي, و روي ههاي طراحي شده جهت ايجاد جرياني پيوسته از اطلاعات براي كساني كه در تصميم گيري ها ويا انجام فعالي تهاي خود به آنها نياز دارند سيستم اطلاعاتي اطلاق مي شود. يا به تعبيري ديگر, مجموعه اي از عناصر خودكار و دستي كه به مديريت مجموعه اي مشخص از داده ها يا منابع اطلاعاتي مي پردازند. اين گونه سيستم ها با دريافت محتواي اطلاعاتي ديجيتال ارزش آن محتواي ديجيتال را افزايش داده و خروجي ها يا گزارش هايي قابل فهم توليد م ينمايند.
 
مديريت اطلاعات:
Information Management
به مراحل مختلف پردازش اطلاعات از توليد تا ذخيره و از بازيابي تا اشاعه توزيع كه در راستاي عملكرد بهتر سازمان م يباشند از منابع داخلي يا خارجي و با هر نوع قالبي، مديريت اطلاعات اطلاق م يشود. در اين راستا, يكپارچه سازي استانداردها, فرآيندها, سيستم ها, و فناوري هاي اطلاعاتي در جهت ايجاد امكان تبادل اطلاعات مابين ارايه كنندگان و كاربران درراستاي تامين اهداف مديريتي سازمان انجام مي پذيرد. از نگاه علم مديريت , مديريت اطلاعات همان كاركرد مديريت منابع اطلاعاتي يك سازمان برنامه ريزي, سازماندهي, استخدام نيروي انساني, رهبري, هدايت, كنترل, بودجه ريزي اطلاعات در چرخه عمرشان است. 
 
انفورماتيك - علم انفورماتيك:
Informatics
به مطالعه اطلاعات و راهكارهاي استفاده از آن به خصوص به كمك ابزارهاي فناوري اطلاعات و استفاده نظام مند از داده هاي گردآور يشده و ذخيره شده درراستاي دستيابي به اهداف مشخص, علم انفورماتيك گفته مي شود ما در ادبيات ملي , بعضاً انفورماتيك را معادل اطلاع رساني يا كل مقوله مديريت اطلاعات يا واحد كامپيوتر مي دانيم.در اين علم به مطالعه كاربردهاي كامپيوتر و فنون آماري جهت مديريت اطلاعات و چگونگي كاربرد علم كامپيوتر و علم اطلاعات در راستاي مديريت و پردازش داد هها, اطلاعات و دانش پرداخته مي شود.
 
علم سايبرنتيك:
Cybernetics
اصطلاحي ابداع شده توسط رياضيداني به نام نوربرت وِينر1950 است كه به معناي مطالعه سازوكارهاي ارتباطي, بازخورد, و كنترل سيستم هاي زنده و ماشين ها است. در اين علم, فرآيندهاي ارتباطي و كنترلي سيستم هاي بيولوژيكي, مكانيكي و الكترونيكي (و اطلاعاتي), بويژه مقايسه اين گونه فرآيندها مابين سيستم هاي زنده و سيستم هاي مصنوعي انجام مي پذيرد. مطالعه تطبيقي فرآيندهاي انساني و ماشيني به منظور درك شباهت ها و تفاوت ها (به ويژه سيستم ها ارتباطي و كنترلي) كه بعضاً با هدف كشف چگونگي يكپارچه سازي سيستم عصبي انسان و دستگا ههاي فناورانه ساخت دست او انجام مي شود, از مهمترين فعاليت هاي اين علم محسوب مي شود. شايان ذكر است به سيستمي سايبرنتيك گفته مي شود كه با استفاده از بازخوردي پيوسته, به كنترل و اصلاح مداوم اعمال نامناسب خود مي پردازد (در واقع مي تواند از انسان ويا ديگر موجودات زنده تقليد نمايد.
 
 موضوع پایان نامه : جنگ و دفاع سايبر
قالب فایل: word  ----  تعداد 110 صفحه
 
دانلود پایان نامه جنگ های سایبری و شبکه ای و روش مقابله با ان
 
 
بخش دوم:
مسئله مورد تحقیق:
تعریف مسئله:
درقرن 21کمتر عملیات دفاعی را میتوان یافت که از تجهیزات الکترونیکی و رایانه ای استفاده نمیکنند در این بین در مراکز فرماندهی و کنترل و هدایت نبرد نقش رایانه به عنوان تسریع کننده پردازش اطلاعات بسیار حائز اهمیت میباشد. دراین شرایط دشمن نیز در موقع بحران و حتی در زمان خواهان استفاده از این دستگاه درجهت ضربه زدن به کشور ونیروهای مسلح کشور میباشد.
لذا باید مطالعات مناسبی در این خصوص انجام گردد.
 
سوالات اصلی تحقیق:
1:جنگ سابیر به چه معناست؟
2:جنگ سایبری به چه نوع جنگی اطلاق میگردد؟
3:تاریخچه جنگ سایبری؟
4:در مقابل تهدیدات سایبری چه راهکارهایی وجود دارد؟
 
هدف از انجام تحقیق:
هدف از انجام این پایان نامه شناخت مفهوم دفاع سایبری و جمع آوری منابع مفید برای علاقه مندان به این موضوع در دانشکده میباشد.
 
 
اهمیت موضوع:
.امروزه با توجه به وجود حساس هها، شبك هها، و سيستم هاي ارتباطي مي توان اطلاعات فراواني درباره صحنه نبرد كسب كرد و اقدامات يگان ها و سكوهاي نظامي مستقل را بهتر هماهنگ كرد. اما همه اين پيشرفت ها باعث م يشوند كه سازمان نظامي و ماشين جنگي دقيقا در لبه بي نظمي و اغتشاش حركت كند. درك اين مشكل كه اگر بخش هائي از اين شبكه ها مختل يا تخريب شوند چه تاثيري بر عملكرد كلي سازمان نظامي و ماشين جنگي مي گذارند، بسيار دشوار است. هنوز چارچوب هاي مفهومي- تحليلي و مدل هاي مناسب براي تعيين ميزان آسي بپذيري شبكه ها و زيرساخت هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در يك جنگ تمام عيار تهيه نشده است و بنابراين درباره تاثيرات جنگ اطلاعاتي بر عملكرد سازمان نظامي و ماشين جنگي با عدم قطعيت قابل ملاحظه اي مواجه هستيم. آنچه تقريباً روشن است اينكه در شبكه هاي رايان هاي و زيرساخت هاي اطلاعاتي كشو رهاي توسعه يافته مانند آمريكا نقاط آسيب پذيري بزرگي وجود دارند. برخي كارشناسان نظامي با اشاره به اين آسيب پذيري ها بر اين باورند كه امكانات جديدي براي حملات استراتژيك از فواصل بسيار دور فراهم شده است. به بيان ديگر، با توجه به وابستگي زياد زندگي مدرن، بويژه از لحاظ اقتصادي، به جريان مطمئن اطلاعات، بي معني بودن محدوديت هاي زمان و مكان در فضاي سايبر، و نهايتاً در دسترس بودن فناوري اطلاعات و ارتباطات، طرفين درگير علاقه زيادي به گشودن باب جديد جنگ اطلاعاتي خواهند داشت. تاريخ به ما م يآموزد كه تاثيرات آني
و مستقيم معمولاً متفاوت و به طور كلي كم اهميت تر از تاثيرات غيرمستقيم هستند. هر عملي عكس العملي در پي دارد و توليد هر سلاح جديدي منجر به رشد صنايع دفاعي جديد ميشود.
 
 
 
فهرست مطالب:
فصل اول: طرح تحقیق
بخش اول: مقدمه
بخش دوم: مسئله مورد تحقیق
تعریف مسئله:
سوالات اصلی تحقیق:
بخش سوم: هدف از انجام تحقیق
بخش چهارم: اهمیت موضوع
فصل دوم: ادبیات تحقیق
بخش اول: ادبيات موضوع، الگوها و شرايط جنگ سايبر
تعاريف اوليه
تعاريف رسمي پنتاگون
الگوها و شرايط نوين
دكترين نيروي هوائي
بخش دوم: تكامل جنگ اطلاعاتي: نسل ها، سناريوها، و معيارها
جنگ اطلاعاتي استراتژيك
تاريخچه و آينده جنگ اطلاعاتي استراتژيك
چارچوب تصميم گيري
معيارهاي سنجش
بخش سوم: تجارب و رويكرد كشورهاي مخلتف
اعلام هشدار سيا
 پرونده آزمايشگاه نيروي هوائي نيويورك 1994
 رزمايش دريافت كننده شايسته  1997
پرونده سولاريس 1998
اقدامات دولت و مجلس آمريكا
اقدامات ديگر كشورها
بخش چهارم:دفاع سايبر: اصول امنيت
سيستم هاي اطلاعاتي
كلياتي از امنيت
تدابير امنيتي
تدابير فني
امنيت فيزيكي
ابزارها
تدابير مديريتي
فصل سوم:روش و مراحل اجرای تحقیق
فصل چهارم:یافته های تحقیق و تجزیه و تحلیل آنها
فصل پنجم:نتیجه گیری وپیشنهاد 
فصل ششم: فهرست منابع و مراجع
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
 

دانلود پاورپوینت با موضوع مورفولوژی پشه خاکی
در این پاورپوینت به بررسی کامل مرفولوژی پشه خاکی - جنس های پشه خاکی - زندگی و شیوه تغذیه - رفتار - کالا ازار یا لیشمانیای احشایی -سه کانون شناخته شده ایران - علائم بالینی بیماری - مرفولوژی پشه خاکی و تصاویر و چرخه زندگی پشه خاکی کامل در 23 اسلاید توضیح داده ایم.
 
قالب فایل: پاورپوینت قابل ویرایش ---- تعداد صفحات : 23 اسلاید
 
 
مورفولوژی پشه خاکی
دوبالان نیش زن اندازه کوچک (5/3- 3/1 میلی متر) رنگ بدن زرد پریده بدن مودار چشمان مرکب نسبتا بزرگ و سیاه رنگ فاقد چشم ساده پاها نسبتا بلند و باریک 
 
دانلود پاورپوینت با موضوع پشه خاکی - مورفولوژی پشه خاکی - ببیماری مالاریا
 
جنس های پشه خاکی
افراد نر دارای کلاسپرهای مشخص در انتهای شکم کلاسپرها در جفت گیری دخالت دارند.
  ماده ها دارای سرسی های نوک دار کوچک بوده که در تخم گذاری بکار می رود. 
شاخک و پالپ ها در هر دو جنس مشابه هستند.  
 
در فلبوتومینه ها سر، سینه، بال و شکم با موهای کوتاه پوشیده شده است.
شاخک ها بلند و تسبیحی و مجهز به موهای کوتاه ضمائم دهانی کوتاه و نامشخص ضمائم دهانی در ماده ها برای خونخواری تغییر فرم داده است .
ضمائم دهانی شامل: لب بالا، یک جفت آرواره بالا، یک جفت آرواره پایین، یک هیپوفارنکس و یک لب پایین گوشتالو دارای یک جفت پالپ 5 بندی در قاعده ضمائم دهانی
 
 
زندگی و شیوه تغذیه
ماده ها از خون و شیره گیاهی تغذیه می کنند نرها فقط از شیره گیاهی تغذیه می کنند.
  یک پشه خاکی حداقل باید 2 بار خونخواری کند تا بتواند 
انگل را منتقل کند
طول عمر پشه خاکی ها 3-2 هفته و بعضا تا 2 ماه است وجود رطوبت باعث افزایش طول عمر پشه خاکی ها می شود
 
چرخه زندگی
لاروها در طیف وسیعی از زیستگاههای خنک و مرطوب که دارای مواد آشغالی در حال پوسیدن بوده اما هرگز آبی نیستند رشد می کنند.
اغلب چنین شرایطی در لانه حیوانات، حفرات درختان یا تپه های موریانه یافت می شود. گونه های زیادی برای تولید مثل به سکونتگاه های احشام سازگار شده اند. 
تبدیل شفیره در همان محل ها اتفاق می افتد
 
رفتار
پرواز: در شب یا در هوای ابری و مرطوب دارای پروازهای متناوب و در فواصل کوتاه هستند. به ندرت در تعداد زیادی بصورت توده ای و بدون تولید صدا پرواز می کنند. وقتی از روی پستانداران خون می خورند جلب توجه نمی کنند. مکان های استراحت بالغین مکان های تاریک و نمناک سوراخ و شکاف درختان سوراخ حیوانات سوراخ موریانه ها 
 
دانلود پاورپوینت پشه خاکی  مورفولوژی پشه خاکی  نوع زندگی و تغذیه پشه خاکی  چرخه زندگی پشه خاکی  رفتارشناسی پشه خاکی  فیزیولوژی پشه خاکی  پشه خاکی و بیماری های مالاریا انسان 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

دانلود پاورپوینت با موضوع میمون (انواع نژاد - طبقه بندی علمی - تغذیه - خصوصیات و تصاویر آنها )
 
انواع میمون
 
بابون زیتونی 
بابون مقدس 
بابون کیپ 
بابون گلادا
بابون گینه‌ای
خیس‌بینیان
راست‌بینیان
میمون رزوس 
پخ‌بینیان
گالاگو
 
طبقه‌بندی علمی
فرمانرو               :جانوران
شاخه                :  طنابداران
رده                     :پستانداران
راسته                 : نخستییان
 
موضوع پاورپوینت : 
بررسی میمون ها ( از نظر طبقه بندی علمی - نژاد - تغذیه و محل زندگی)
قالب فایل: پاورپوینت قابل ویرایش  --- تعداد اسلاید : 39 صفحه
 
دانلود پاورپوینت بررسی انواع میمون میمون ها از نظر طبقه بندی علمی بررسی نژاد های انواع میمون ,تغذیه میمون ها طبقه بندی میمون ها  
 
بابون زیتونی
بابون زیتونی یک نوع میمون دم‌کوتاه از خانواده میمون دنیای قدیم است. این گونه از میمون‌ها از سرده انترها و در راسته نخستییان بوده و در بیش از ۲۵ کشور قاره آفریقا زیست می‌کند. بابون زیتونی در محیط‌های مختلفی چون بیابانی، جنگلی و کوهستانی یافت می‌شود.
 
بابون کیپ
بابون کیپ یکنوع میمون دم‌کوتاه از خانواده میمون دنیای قدیم است. این گونه از میمون‌ها از سرده انترها و در راسته نخستییان بوده و در قاره آفریقا و مناطقی چون آفریقای چنوبی، آنگولا، زامبیا و موزامبیک زیست می‌کند. این نوع از بابون‌ها (میمون دم‌کوتاه) با طولی برابر ۱۱۵ سانتیمتر و وزنی معادل ۱۵ تا ۳۵ کیلوگرم، بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین نوع بابون است. این نوع میمون‍ها، دارای رنگ قهوه‌ای تیره و یا خاکستری هستند و نرهای آن‌ها برخلاف گونه‌های شمالی، یال ندارند. همچنین صورت این جاندار به شکل شیب‌دار و رو به پایین است
 
اورانگوتان
اورانگوتان تنها سردهٔ باقیمانده از کپی‌های بزرگ در منطقهٔ آسیا است. آنها در زمرهٔ باهوش‌ترین نخستی‌سانان هستند، و از انواع ابزار پیچیده سود جسته، و هر شب نیز با استفاده از شاخ و برگ درختان، لانه‌ای مخصوص خواب می‌سازند. آنها معمولاً تهاجمی نیستند و بیشتر به صورت منزوی به جستجوی غذا می‌پردازند. آنها بزرگترین جانوران موجود درختی هستند که بازوهای درازتری نسبت به دیگر کپی‌های بزرگ دارند. رنگ موی آنها معمولاً قرمز مایل به قهوه‌ای و یا به رنگ معمول دیگر کپی‌های بزرگ یعنی سیاه است.
 
تغذیه:
میوه‌ها ۶۵ تا ۹۰ درصد رژیم غذایی اورانگوتان‌ها را تشکیل می‌دهند. به ویژه میوه‌های شیرین و چرب ترجیح داده می‌شوند. انجیر از میوه‌های رایجی است که استفاده می‌کنند، چون جمع‌آوری و هضم آن آسان است. همچنین آنها حشرات کوچک و جانوران کوچک (مثل پرندگان و پستانداران کوچک) هم می‌خوردند. اورانگوتان‌ها حتی برای نوشیدن آب شاخه‌های درخت را ترک نمی‌کنند، و از آبی که در سوراخ بین شاخه‌ها جمع شده استفاده می‌کنند
 
گوریل 
گوریل‌ها از بزرگترین نخستی‌ها هستند. این حیوانات خشکی‌زی هستند و در جنگل‌های آفریقا زیست می‌کنند. گوریل‌ها به دو گونه تقسیم شده‌اند و هر کدام از آن دو گونه خود به ۴ یا ۵ زیرگونه تقسیم گشته‌است. DNAگوریل‌ها ۹۸٪-۹۹٪ با DNAانسان یکسان است و بعد از دو گونه شامپانزه نزدیکترین خویشاوند نوع انسان است.
گوریل‌ها در جنگلهای استوایی و نیمه استوایی زندگی می‌کنند و زیستگاهشان درصد کوچکی از آفریقا را شامل می‌شود و بیشتر گوریل‌ها در ارتفاعات زندگی می‌کنند و زیستگاه گوریل‌های کوهستانی در کوه «آلبرت ریفت» و جنگلهای مرتفع «ویرونگا ولکانوئوس» در ارتفاعات ۲۲۲۵ متری تا ۴۲۶۷ متری است. گوریل‌هایی که در سرزمینهای پست زندگی می‌کنند در جنگلهای انبوه و مرداب‌ها و باتلاق‌های پایین‌تر از سطح دریا زندگی می‌کنند
 
انواع گوریل
 
سرده گوریل ها:
گوریل غربی:   گوریل غربی زمینی،گوریل کراس ریور
گوریل شرقی:  گوریل کوهی ،گوریل شرقی زمینی
زیرگونه سوم که هنوز نامگذاری نشده است زیرگونه گوریل کوهی است که گاهی به نام گوریل بویندی هم نامیده می‌شود.
 
دانلود پاورپوینت بررسی انواع میمون از نظر طبقه بندی جیره و شکل کلی
 
شمپانزه 
شامپانزه‌ها همانند گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها عضوی از خانوادهٔ میمون‌های آدم‌وارهستند. و در حال حاضر دو گونه شامپانزهٔ موجود نزدیک‌ترین خویشاوندان زندهٔ انسان‌ها هستند. دو گونهٔ شامپانزهٔ معمولی و بونوبو (شامپانزهٔ کوتوله)که نزدیک به ۱ میلیون سال پیش از هم جدا شده‌اند.
 
 
 
مطالب فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پاورپوینت اصلی میباشد.برای دریافت مطلب اصلی بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

دانلود مقاله با موضوع اینده پژوهی و اینده نگری

چکیده:  آینده پژوهی مشتمل بر مجموعه تلاش هایی است که بااستفاده از تجزیه و تحلیل منابع، الگو ها و عوامل تغییر و یا ثبات، به تجسم اینده های بالقوه و برنامه ریزی برای آنها می پردازد. آینده پژوهی منعکس می کند که چگونه از دل تغییرات (یا تغییر نکردن) «امروز»، واقعیت «فردا» تولد می یابد.

آينده پژوهي معادل لغت لاتين "Futures Study" است. كلمه جمع Futures به این دلیل استفاده شده است که با بهره گيري از طيف وسيعي از متدلوژي ها و بجاي تصور «فقط يك آينده»، به گمانه زني هاي سيستماتيك و خردروزانه، در مورد نه فقط «يك آينده» بلکه «چندین آينده متصور» مبادرت مي شود.
موضوعات آینده پژوهی دربرگیرنده گونه های «ممکن» ،«محتمل» و «مطلوب» برای دگرگونی از حال به آینده می باشند.
واژگان کلیدي: آینده نگاري - ابعاد آینده نگاري - آینده پژوهی – Futures Study
 
موضوع مقاله:  آینده پژوهی و اینده نگری
تعداد صفحات: 15 صفحه --- قالب فایل :word
دانلود مقاله با موضوع اینده پژوهی و اینده نگری
 
فهرست:
چکیده: .....................................................................................2
ضرورت آینده پژوهی .....................................................................3
تاریخچه آینده‌پژوهی .....................................................................3
فایده آینده‌پژوهی........................................................................ 6
اهمیت آینده‌پژوهی .......................................................................7
پیش‌فرض‌های آینده‌پژوهی .............................................................7
رویکردهای آینده‌پژوهی ...................................................................8
روش های مورد استفاده در آینده پژوهی............................................ 8
دیده بانی آینده Horizon Scanning 9..................................................
دلفی Delphi 9
تجزیه و تحلیل روند Trend Analysis 9
روشهای عمده شناسايي روندها: 10
تجزیه و تحلیل پیش رانها Drivers Analysis 10
سناریوپردازی   Scenario 10 
چشم اندازسازیVisioning 11
نقشه راه Road map 11
پس نگری Back Casting 12
مدلینگ Modelling 12
شبیه سازی Simulation & Gaming 12
ترکیب روش های مختلف آینده پژوهی ...............................................13
یک مثال ساده برای معرفی رویکرد های مختلف آینده پژوهی .................13
از دیدگاه آینده‌پژوهان .........................................................................13
جیمز ایگلوی :  ( آینده‌شناس؛ مدیر شبکه جهانی تجارت)......................... 13
ریچارد.ای.اسلاتر :  (  بنیان‌گزار مرکز مطالعات آینده استرالیا ) ...................14
نتیجه گیری : ..................................................................................14
 
 
ضرورت آینده پژوهی
امروزه تغییرات با نرخ سریعتری بوقوع می پیوندند. تغییرات فناوری و متعاقبا تغییر در دیگر جنبه های زندگی، افزایش روز افزون وابستگی متقابل کشورها و ملل، تمرکز زدایی جوامع و نهاد های موجود که بدلیل گسترش فناوری اطلاعات شتاب بیشتری یافته است، تمایل روزافزون به جهانی شدن به همراه حفظ ويژگيهای ملی، قومی و فرهنگی و بسیاری عوامل دیگر، لزوم درک بهتر از ”تغییرات“ و ” آینده“ را برای دولتها، کسب وکار ها، سازمانها و مردم ایجاب میکند.
آينده اساسا قرين به عدم قطعيت است. با اين همه آثار و رگه هايي از اطلاعات و واقعيات كه ريشه در گذشته و حال دارند، میتوانند رهنمون ما به آينده باشند. ادامه «تصميم گیری صرفاچندین آينده محتمل بر اساس تجارب گذشته»، غفلت از رصد تغييرات آتی را در پی خواهد داشت و با تلخكامي روبرو خواهد شد.
عدم قطعيت نهفته در آينده براي بعضی، توجيه كننده عدم دور انديشي آنان است وبراي عده اي دیگر منبعی گرانبها از فرصت ها.
تاریخچه آینده‌پژوهی
اشتیاق بشر برای دانستن در باره آینده از عهد باستان وجود داشته است پیشگویان و کاهن ها نمونه هایی از کسانی هستند که در گذشته تلاش داشتند به نحوی به این اشتیاق در نزد خاص و عام پاسخ دهند.
اولین نشانه های جدی تر توجه بشر به آینده در عصر روشنگری دیده می شود، عصری که بشر باور داشت که علوم برای هر چیزی راه حلی خواهند یافت. قوانین نیوتن در مورد حرکت، درک و تحلیل بسیاری ازپدیده ها را ممکن ساخته بود. در اثر رشد شتابان علوم در این دوره، متفکرین عصر روشنگری واقعا به این نتیجه رسیده بودند که تنها زمان می خواهد تا همه قوانین و قواعد جامعه و محیط پیرامون بشر معلوم و آشکار شود.
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

دانلود مقاله با موضوع   آینده پژوهی در عدالت کیفری 
 
جهان معاصر، آوردگاه تحولات شگرف و شتابنده شده است و تغییرات چنان غافلگیر کننده و برق آسا از راه می رسند که حتی لحظه ای درنگ می تواند به بهای گزاف غافلگیریِ راهبردی در عرصه های گوناگونِ فردا تمام شود و این خطر وجود دارد که اگر رویکردهای خود را متناسب با تهدیدها و فرصت های ناشی از این تحولات طراحی نکنیم، مسائلِ مطرح در این حوزه ها را به دقت و با موشکافی لازم مورد مطالعه و پژوهش مستمر ندهیم ، در آینده به مشکلاتی به مراتب بیشتر و بزرگ تر از مشکلات امروز مبتلا شویم. در چنین شرایطی طبیعی است که باید نسبت به حوزه های سرنوشت ساز و تأثیر گذاری که تأثیر مستقیم و اساسی بر زندگی دارد، حساسیت بیشتری به خرج دهیم.یکی از این حوزه ها حساس و مهم که تأثیرات همیشگی آن بر زندگی انسان غیر قابل انکار بوده است و بدون هیچ گونه اغراقی، مسائل مربوط به آن یکی از بزرگ ترین دغدغه های بشریت- به ویژه در دوران معاصر است جرم و راهکارهای مقابله با آن است. 
 
کلمات کلیدی : آینده پژوهی -  آینده پژوهی کیفری -  وقوع جرم -  آینده نگری 
 
فهرست: 
چکیده ............................................................................................1
مقدمه............................................................................................ 2
گفتار اول:چیستی آینده پژوهی : ......................................................4
بند اول:مفهوم آینده پژوهی ..............................................................4
بند دوم:اصول ناظر بر آینده پژوهی ....................................................5
تفاوت آینده پژوهی با طالع بینی و بینش استراتژیک ...........................5
بند سوم:اهمیت آینده پژوهی ............................................................6
بند چهارم:مزایا و توانمندی های حاصل از آینده پژوهی........................ 7
بند پنجم:اهداف آینده پژوهی .............................................................7
بند ششم:مهم ترین و معتبرترین روش های آینده پژوهی .....................8
الف- سناریو سازی ...........................................................................8
ب- دیده بانی آینده ............................................................................9
ج- دلفی ...........................................................................................9
د- پس نگری از آینده به امروز .............................................................9
ه- درخت رابطه ................................................................................10
و- توفان فکری (هم اندیشی) ...........................................................10
ز- تجزیه و تحلیل روندها ....................................................................10
ح- تجزیه و تحلیل پیش ران ها........................................................... 10
ط- برنامه ریزی بر پایه فرض ..............................................................11
گفتار دوم:عدالت کیفری آینده محور ....................................................12
چگونگی استفاده از آینده پژوهی در مدیریت عدالت کیفری ..................14
چرا پس نگری از آینده به امروز؟......................................................... 15
نتیجه گیری: .....................................................................................17
پیشنهاد ............................................................................................18
فهرست منابع................................................................................... 19
 
دانلود مقاله با موضوع آینده پژوهی در عدالت کیفری
 
مفهوم آینده پژوهی
آینده پژوهی شاخه ای از علم و فناوری است که با کشف و طراحی آینده و شکل بخشیدن به دنیای مطلوب فردا سروکار دارد. آینده پژوهی دانش و معرفت شکل بخشیدن به آینده، به شیوه ای آگاهانه، عاملانه و پیش دستانه است که انسان را از غافلگیری در برابر توفان سهمگین تغییرات و پیشرفت های سرسام آور آینده محافظت می کند در آینده پژوهی، همواره سخن از آینده ها است و آینده پژوهان باور دارند که فراروی هر فرد، سازمان و یا جامعه ای، آینده هایی متفاوت وجود دارد و آینده مطلوب را باید طراحی و معماری کرد. این دانش به انسان می آموزد که چگونه آینده ای مطلوب را برای سازمان و یا جامعه خود ترسیم کند. آینده پژوهی دانش و معرفتی است که دید را نسبت به رویدادها، فرصت ها و چالش های احتمالی آینده باز می کند و از طریق کاهش ابهادها و تردیدهای فرساینده، توانایی انتخاب های هوشمندانه را افزایش و اجازه می دهد تا بدانیم که به کجاها می توانیم برویم (آینده های اکتشافی) و به کجاها باید برویم (آینده های اکتشافی) و به کجاها باید برویم (آینده های هنجاری) و از چه مسیرهایی می توانیم با سهولت بیشتری به آینده های مطلوب خود برسیم (راهبردهای معطوف به خلق آینده) آینده پژوهی هیچ ربی به خیال بافی و فرار از واقیت ها و چالش های امروز ندارد، بلکه راهی برای کشف نظام مند فرصت ها و چالش های حال و آینده است، راهی است برای اندیشیدن به آینده و ابزاری است که ما را برای ساختن آینده مطلوبمان تجهیز می کند. آینده پژوهی با غیب گوی هم نسبتی ندارد. عقلانیت و تحلیل های عقلانی حاکم بر آینده پژوهی فرق اساسی آن با غیب گویی است.
 
موضوع مقاله : آینده پژوهی در عدالت کیفری 
قالب فایل :word  --- تعداد صفحات :19 صفحه
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع پرنده طاووس

طاووس نام دو گونه از پرندگان است که جنس نر آن پرهای بسیار زیبایی بهویژه در ناحیه دم دارد.این دو گونه عبارتاند از طاووس هندی با نام علمی. Pavo muticus  و طاووس سبز Pavo cristatus طاووس هندی بومی هند، پاکستان و سریلانکا است و پرنده ملی هند به شمار میرود. و طاووس سبز که پرندهای در معرض انقراض است بومی شرق میانمارتا جاوه است. طول قد آن به ۲٫۳۰ متر میرسد.
 معمولاً پرهایش را برای زیبایی خود میگستراند تا در مقابل ماده خود که فاقد این گونه پرهاست خودنمایی کند. 
این پرنده صدایی بلند دارد و از پرندگان دانه و میوهخوار است.
 
در این پاورپوینت به بررسی کامل بررسی طبقه بندی علمی و گونه ای - محدوده جغرافیایی - محل سکونت - توضیحات فیزیکی - تولید مثل و عادات غذایی پرنده طاووس پرداخته ایم.
 
کلمات کلیدی : طاووس ، درباره پرنده طاووس ، عکس پرنده طاووس ، پاورپوینت پرنده طاووس
موضوع پاورپوینت : پرنده طاووس
 
تعداد صفحات :19 اسلاید ---- قالب: پاورپوینت قابل ویرایش توسط شما
 
دانلود پاورپوینت بررسی گونه های مختلف طاووس
 
هند آبی یا قوقاول بزرگ صحرایی جنوب اسیا، Pavo cristatus، و یا ( به عنوان طاووس شناخته می شود).
بومی سری لانکا و هند هستند، اما همچنین میتواند به طور طبیعی در پاکستان، کشمیر، نپال، آسام، ناگالند، برمه، جاوا، سیلان، مالی، و کنگو زندگی کنند.
 قوقاول بزرگ صحرایی جنوب آسیا گونه های ارزشمند هم از نظر محیط زیست وهم از نظر تجاری می باشند. 
 تپه های  Arakan  مانع از حرکت این گونه به طور طبیعی به شرق،و در حالی که کوه های هیمالیا بیشتر مانع حرکت آنها به شمال آسیا شد.
 
طاووس بیش تر در جنگل های طبیعی زندگی می کند.
الزامات پایه های آنها شامل موارد زیر است:
1-شب را در زیر درخت مناسب به سر بردن.
 2-داشتن قلمرو کوچک.
3-و وجودمواد غذایی کافی .
 طاووس ها در جنگل های آسیایی به ارتفاع 900تا1200 متر زندگی می کنند. 
طاووس ها قادر به تحمل شرایط آب وهوایی سردتر از محل سکونت اصلی خود هستند.
اغلب آنها در باغ وحش های شهری زندگی ونگهداری   می شوند.
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
 
قیمت 5 هزار تومان

قیمت : 3 هزار تومان

دانلود جزوه فیزیولوژی گیاهی  1 با فرمت word  تعداد 35 صفحه 
آب فراوانترین جزء تشکیل دهنده سلول گیاهی است و معمولاً 85 تا 95 درصد حجم بافت در حال رشد را به خود اختصاص می دهد.آب در حیات گیاه نقش های ویژه ای را برعهده دارد. آب به عنوان فراوانترین و بهترین حلال شناخته می شود.آب به عنوان یک حلال،محیطی را فراهم می سازدکه مولکول ها می توانند در بین سلول ها و در درون سلول حرکت داشته باشند.هم چنین بیشتر واکنش های بیوشیمیایی سلول در آب اتفاق می افتد و در واکنش های ضروری مانند هیدرولیز و آب گیری(دهیدراسیون) نقش دارد. مولکول آب برخلاف تعدادی از دیگر مواد درون سلول گیاهی یک جزء موقتی محسوب می شود. گیاه دائماً درحال جذب و از دست دادن آن می باشد.
تعرّق (از دست دادن آب به صورت بخار از سطح گیاه) یکی از مهم ترین راه ها برای خنک کردن گیاه است.
 
کلمات کلیدی : دانلود جزوه فیزیولوژی گیاهی ، سلول های گیاهی ، آب و سلول های گیاهی ، بالانس آب گیاهان ، فوتوسنتز- فیزیکی و اکولوژیکی ، تنفس و متابولیسم های لیپیدی،  جذب و ترکیب مواد مغذی معدنی ، دیواره سلولی- ساختار، فرایند انتقال ،اثر فشار روی پتانسیل آب ،جذب آب بوسیله ریشه ، انتقال فعال وغیر فعال ،
 
ساختمان و خواص آب
 
خاصیت قطبی بودن مولکول های آب باعث بوجود آمدن جاذبه قوی بین مولکولی می گردد که پیوند هیدروژنی نامیده می شود.
مولکول آب دارای یک اتم اکسیژن است که با دو اتم هیدروژن پیوند کووالانس دارد. دو پیوند O-H  باهم یک زاویه 105 درجه را تشکیل می دهند؛چون خاصیت الکترونگاتیوی اکسیژن بیشتر از هیدروژن است بنابراین تمایل اکسیژن به جذب الکترون های پیوند کووالانس بیشتر است این امر باعث بوجود آمدن بار منفی جزئی در سمت اکسیژن و نیز بار جزئی مثبت در سمت هر هیدروژن می شود. به علت برابر بودن این دو بار جزئی مولکول آب خنثی است و هیچ بار خاصّی ندارد. با این همه جدابودن بارهای جزئی،همراه با شکل مولکول آبباعث قطبی شدن آن می شود و بار مخالف جزئی که بین مولکول های آب مجاور به وجود می آید باعث جذب آن ها به سوی یکدیگر می گردد. جاذبه الکترواستاتیکی بین مولکول های آب به عنوان پیوند هیدروزنی معروف بوده و عامل تعدادی از خواص فیزیکی غیرطبیعی آب می باشد. آب در درجه اول یک حلال عالی است.آب در مقایسه با سایر حلال ها مقدار بیشتر و طیف وسیع تری از مواد را در خود حل می کند.این خصوصیت تا حدّی به کوچک بودن مولکول آب و نیز ماهیت قطبی آن مربوط می شود. مولکول های آب اطراف یون ها و مواد محلول قطبی(مواد حل شونده قطبی) موجود در محلول را احاطه می کند و به طور مؤثر بارهای الکتریکی آن را می گیرند. این عمل باعث کاهش اثر متقابل بین مواد باردارمی شود وبنابراین حلالیت آن ها را زیاد می کند.
 
فرایند انتقال:
وقتی که آب از طیق گیاه از خاک به سمت اتمسفر حرکت می کند، از محیط های متنوع و نسبتاً زیادی عبور می کند که مکانیسم انتقال آن بستگی به نوع محیط (دیواره سلولی یا سیتوپلاسم) دارد. در این جا فرایند های اساسی و نیروهای مربوطه که منجر به انتقال آب می شوند مورد توجه قرار خواهد گرفت.
انتشـار: عبارتست از حرکت مولکول ها در راستای شیب غلظت و از طریق آشفتگی حرارتی تصادفی، مولکول های آب درون یک محلول ثابت نیستند.بلکه دائماً در حال جنب و جوش بوده و به هم برخورد می کنند و انرژی جنبشی آن ها تغییر می کند. چنین جنب و جوشی باعث می شود که مواد به طور ناخواسته از محلی که غلظت زیاد است، به محلی که غلظت در آن کم است و یا به عبارت دیگر دارای شیب غلظت است حرکت کنند.
 
اثر فشار روی پتانسیل آب :
از آنجایی که سلول های گیاهی دیواره سلولی محکمی دارند می توانند فشار داخلی خود را تا حد زیادی افزایش دهند که متخصصین گیاهی به آن فشار تورگر می گویند.
در مطالعات پتانسیل آب، اثر فشار با حرف (P) نشان داده می شود و به عنوان فشار هیدرواستاتیکی اضافه بر فشار اتمسفر تعریف می شود.
 
دانلود کتاب و جزوه مورفولوژی گیاهی
 
جذب آب بوسیله ریشه :
تماس نزدیک بین سطح ریشه و خاک برای جذب موثر آب ضروری است. این تماس در اثر رشد تارهای کشنده ریشه در خاک افزایش می یابد. این تارها ناشی از رشد میکروسکوپی سلول های اپیدرمی ریشه اند و باعث افزایش سطح جانبی ریشه ها و بالابردن ظرفیت جذب آب می شوند. 
آب از طریق مسیر های Appo plast  (درون غشایی) و Sim plast  (به صورت شعاعی) از ریشه عبور می کند تا به اندودرم برسد و هم چنین انتقال آب از درون سلول و از طریق پلاسمودسماتا. 
 
مکش 
قبلاً اشاره کردیم که برخی ریشه ها فشار هیدرواستاتیک مثبت در آوند چوبی بوجود می آورند که فشار ریشه ای نام دارد که وقتی سرعت تعرق زیاد می شود فشار ریشه ای از بین می رود و بنابراین برای حرکت آب درون یک درخت بلند کافی نیست به علاوه آب در بالای درختان مکش زیادی را ایجاد می کند. 
 
 تغذیه معدنی:     
مواد مغذی،عناصری نظیر نیتروژن،فسفر و پتاسیم هستندکه در وهله نخست به شکل یون های غیرآلی از خاک جذب می شوند. اگرچه مواد مغذی معدنی مرتباً درحال پخش درمیان تمام موجودات هستند اما ورود آنها به بیوسفر عمدتاً از طریق سیستم ریشه ای گیاهان صورت می گیرد،بنابراین ازجهتی گیاهان به عنوان معدنچیان پوسته زمین عمل می کنند.سطح زیاد ریشه وتوانایی آنها برای جذب یونهای معدنی ازمحلول خاک درغلظت های پایین ازجذب موادمعدنی توسط گیاه فرایندی  بسیار کارا ساخته است. پس ازجذب،عناصرمعدنی به بخش های مختلف گیاه منتقل می شوند که درآن این عناصر دراعمال زیستی متعددی مورد استفاده قرار می گیرند. سایر موجودات ازقبیل قارچ های میکوریزا وباکتری های تثبیت کننده نیتروژن اغلب در مهارعناصر معدنی به ریشه ها کمک می کنند.
 
انتقال
انتقال مواد محلول solute transport : در سیستم های بیو لوژیک به حرکت مولکول ها و یون ها بین دو نقطه ی مختلف را انتقال(transport) گویند .
انتقال می تواند بین داخل و خارج گیاه بین نقاط متفاوت داخلی گیاه و بین یک سلول و محیط پیرامون آن وجود داشته باشد ولی در نهایت انتقال در سطح سلولی مسئول همه ی انتقال ها در سطوح بالاتر است.
 
انتقال فعال وغیر فعال:
انتقال غیر فعال انتقالی است که بدون مصرف انرژی صورت می گیرد از طرف دیگر انتقال فعال شامل حرکت یون ها یا مواد حل شده ای است که حرکت آن ها مستلزم صرف انرژی سلولی است .شناخت فرآیند انتقال نیازمند آشنایی با اصول فیزیکی و شیمیایی است که حرکت مولکول ها را در محلول آزاد کنترل میکند.همانطور که قبلا گفته شده اند برای یک ماده ی حل شونده شیب غلظت وجود داشته باشد این شیب به خاطر عمل انتشار به مرور زمان کاهش می یابد،در نقطه ی تعادل ماده ی حل شده بدون وجود برخی نیرو های محرک هچگونه حرکت خالصی نخواهد داشت.
 
انتقال از عرض غشا های بیو لوژیکی :
برای مطالعه ی نفوذپذیری غشاهای فسفولیپیدی خالص عمدتا از دو لایه ی مصنوعی نظیر غشاهای لیپیدی سیاه   استفاده شده است به دلیل ماهیت غیر قطبی داخلی غشا فسفولیپیدهای دو لایه ای تا حد زیادی نسبت به یون هاومولکول های قطبی غیر قابل نفوذ هستند، مولکول ها ی غیر قطبی مانند اکسیژن خیلی سریع تر از غشا عبور میکنند ونفوذپذیری غشا برای مولکول های غیر قطبی کوچک نظیر آب و  اندکی کمتر ولی هنوز قابل توجه است در میان مولکول های قطبی آب به طور غیر معمول از نفوذپذیری بالایی برخوردار است که احتمالا به دلیل اثرات متقابل قوی ای است که با سر قطبی گروهی از لیپید ها دارد به طور کلی هر چه اندازه ی مولکول ها بزرگتر قطبیت آنها بیشتر شود نفوذ پذیری کاهش می یابد،یون ها از طریق غشا ی فسفو لیپیدی خالص به قدری آهسته عبور می کنند 
 
انتقال بین سلولی:
مواد معدنی از طریق ریشه جذب و به وسیله ی تعرق از راه آوندهای چوبی به قسمت های هوایی منتقل می شود.انتقال یون های از ریشه تابع همان قوانین بیوفیزیکی است که انتقال سلولی را کنترل می کنند البته همان طور که در حرکت آب ملاحظه شد آناتومی ریشه ها فشار خاصی را نیز بر مسیر حرکت یون ها وارد می کند .آپوپلاست وسیم پلاست دو مسیر عمده برای حرکت مواد در گیاه هستند مباحث انتقال یون به سلول فقط منحصر به دیوارهی سلول نیست در مورد انتقال مولکول های کوچک ،دیواره ی سلول به عنوان یک شبکه باز پلی ساکاریدی عمل می کندکه مواد معدنی به راحتی از آن عبور می کنند.ولی از آنجا که سلول های گیاهی به وسیله ی دیواره از یکدیگر جدا می شوند این امکان وجود دارد که یون ها عرض ریشه را به طور کامل بدون وارد شدن به سلول زنده از طریق فضای دیواره ی سلول ها طی می کنند این پیوستگی دیواره ی سلول با عنوان فضای آزاد نامیده می شود.
 
 
متن بالا تنها خلاصه ای از فایل اصلی بوده و برای دانلود فایل جامع بر لینک خرید کلیک و با پرداخت آنلاین - آنلاین دانلود کنید...
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

دانلود پاورپوینت جانورشناسی کانگورو
 
کانگورو جز چرندگان حسوب می شود.کانگورو های ماده گونه های بیابانی گاه مجبور هستند که کیلومترها مسافت را برای بدست آوردن آب و غذا طی کنند که البته در این بین نوزادان درون کیسه با خیال راحت زندگی می کنند .
در خشکسالی ها و سالهای قحطی کانگوروها یا اصلا  تولید مثل نمیکنند و یا آن را به حد اقل می رسانند و در برخی گونه ها کانگوروی ماده قادر است فرایند تکوین تخم و تبدیل آن به جنین را به تاخیر بیندازد تا زمانیکه بچه کانگوروی درون کیسه (Joey) بمیرد یا از درون کیسه خارج شود . 
یکی از نکات جالب و باور نکردنی در رابطه با کانگورو ها اینست که کانگوروی ماده می تواند در تعیین جنسیت فرزندان خود نقش داشته باشد ٬ بدین صورت که او در جوانی ( سال های اول تولید مثلی ) بیشتر دختر می زاید و تولید فرزندان نر را به سنین بالاتر موکول می کند  هر چند که مکانیسم این عمل هنوز شناخته نشده است . "نرها به مدت دو سال با مادر می مانند در حالیکه ماده ها زمان بیشتری با مادر می مانند . "
 
یک کانگوروی ماده تقریبا همیشه باردار است ( از زمان بلوغ تا زمان مرگ ). او بندرت بدون سه بچه است : یکی به صورت جنین در درون رحم ٬ یک Joey درون کیسه ٬ یک بچه خارج از کیسه که تا هشت ماهگی از مادر شیر میخورد و به او وابسته است .
 
کلمات کلیدی : پاورپوینت جانورشناسی کانگورو - پاورپوینت زیست شناسی - کیسه کانگورو - جانورشناسی کانگورو 
 
35 تا 38 روز بعد از حاملگی Joey  که اندازه ان در بزرگترین گونه ها به اندازه ناخن انگشت شصت ماست (حدود۵/۲ سانتیمتر)و در کوچکترین گونه ها به اندازه یک دانه برنج است ٬ به دنیا می آید .
Joey ها کور و گنگ و لخت (بی مو) از طریق یک کانال ویژه خود را از درون رحم به درون کیسه رسانده و دهان خود را به نوک پستان مادر می چسبانند. زمان لازم برای این انتقال از رحم به کیسه حدود 10 دقیقه است و اگر Joey نتواند در این زمان خود را به نوک پستان مادر برساند مرگش حتمی است . Joey چنان محکم به پستان مادر می چسبد که جدا کردن او از پستان مادر بدون زخم کردن پستان امکان پذیر نیست. 
دانلود پاورپوینت جانورشناسی و مورفولوژی کانگورو
موضوع:زیست شناسی کانگورو
تعداد صفحات: 24 اسلاید ---- قالب فایل : پاورپوینت قابل ویرایش
 
 
کانگورو را بهتر بشناسیم:
کانگورو جانوری از راسته کیسه‌ داران علفخوار (Diprotodontia) از خانواده دراز‌پایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند.
در بزرگترين جزيرۀ دنيا، استراليا، 53 نوع كانگورو از اندازه يك موش تا اندازه يك انسان وجود دارد. پاهاي عقب كانگوروها بسيار بزرگتر از دستهاي آنهاست. دم قوي آنها باعث مي‌شود كه بتوانند خودشان را نگه دارند و زمين نخورند. نوزاد كانگورو بسيار كوچك و شبيه دانه لوبيا است. بچه كانگورو بعد از به دنيا آمدن، به شكم مادرش مي ‌چسبد. آن وقت خودش را در مدت 3 دقيقه بالا مي‌كشد و به كيسه شكم مادرش مي‌رساند. او در آنجا شير مي‌خورد . نوزاد کانگورو در مرحله بسیار ابتدایی از شکل گیری جنین به دنیا می آید؛ فقط 7 هفته بعد از انعقاد نطفه اتفاق می افتد و این در حالیست که رشد کاملش بیشتر از 9 ماه طول میکشد!! جالب است بدانید نوزاد انسان اگر زودتر از 23 هفتگی به دنیا بیاید معمولا زنده نمی ماند! . کانگوروی ماده معمولا بطور دائم باردارد و به طرز شگفت انگیزی می تواند رشد جنین را متوقف کند.
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

دانلود پروژه با موضوع  ایجاد یک شرکت اطلاع رسانی  (ISP)
 
این پروژه دارای سه فصل و با قالب word  جهت دانلود شما دانشجویان ارایه شده که به طور کامل توضیحاتی در موزد شبکه های isp جهت ارایه کاراموزی  داده شده است. 
 
دانلود پروژه با موضوع  ایجاد یک شرکت اطلاع رسانی  (ISP)  با فرمت word  گزارش کاراموزی  ایجاد یک شرکت اطلاع رسانی isp  تجهيزات و پيكربندي يك ISP   پيكربندي يك شبكه بدون كابل تعريف شبكه و انواع آن 
 
دانلود پروژه کاراموزی ایجاد یک شرکت اطلاع رسانی isp
 
چکیده:
اهمیت شبکه های رایانه ای(زیر مجموعه ی کوچکی از ISP) بر کسی پوشیده نیست. در دنیای امروز، رایانه به عنوان یک وسیله ی مجردبه تنهایی نمی تواند به طور کامل مفید واقع شود و بازدهی کاملی داشته باشد. آنچه به رایانه اهمیتی فراتر از سابق می بخشد نقش آن در ارتباطات و انتقال دریای عظیمی از اطلاعات گوناگون است. 
هر چه زمان می گذرد، حجم اطلاعاتی که انسان با آن سروکار دارد بیشتر وبیشتر می شود. شبکه های رایانه ای امروزی، فصل نوینی در انفورماتیک گشوده و نزدیک است که مفهوم دهکده ی جهانی را تحقق بخشد ، از آنجا که علم رایانه با سرعت خیلی زیاد در حال تغییر و تحول است، این اثر، قطعا بی عیب و اشکال نیست.
 
فهرست مطالب
            فصل اول
1.تعريف موضوع......................................................................................6
2. اهداف تحقيق........................................................................................7
3. اهميت تحقيق........................................................................................8
4. فرضيات تحقيق....................................................................................10
5. محدوديت هاي تحقيق.........................................................................11
6. تعريف واژه ها و اصطلاحات.................................................................11
7. روش تحقيق.........................................................................................12
           فصل دوم
1. بخش اول- مقررات و ضوابط شبكه هاي اطلا ع رسانی.........................14
2. بخش دوم – نحوه احداث شركت ISP................................................18
3. بخش سوم – آشنايي با بعضي از قطعات در يك ISP.........................20
4. تجهيزات و پيكربندي يك ISP به روش WIRELESS...................22
5. ACCESS POINT چیست؟.........................................................23
6. پيكربندي يك شبكه بدون كابل.........................................................24
7. تعريف شبكه و انواع آن...............................................................26
8. اجزاي يك ISP...........................................................................29
9. بخش چهارم – ارتباط با كاربران................................................... 29
10. بخش پنجم – سرورها..................................................................33
11. بخش ششم – ارتباط با اينترنت.....................................................41
           فصل سوم
1.خلاصه....................................................................................................44
2 .نتيجه گيري...........................................................................................45
3.پيشنهادها...............................................................................................46
 
 
فصل اول
1.تعريف موضوع
2. اهداف تحقيق
3. اهميت تحقيق
4. فرضيات تحقيق
5. محدوديت هاي تحقيق
6. تعريف واژه ها و اصطلاحات
7. روش تحقيق
 
 
1-تعريف موضوع
اينترنت از پيوند تعداد بي شماري شبكــــــه هاي ارتباطــــــي كامپيوتري كوچك و بزرگ كه حاوي اطلاعات متنوع ميباشد،تشكيل ميگردد .
يك فرد متصل به شبكه اطلاع رساني و اينترنت تنها نظاره گر    اینترنت نمي باشد بلكه جزئي از اينترنـــت است و مي تواند با آن تبادل اطلاعات نمايد. يك شركت يا مؤسسه ارائه كننده خدمـــــات اينترنتي اتصال به شبكه اطلاع رساني و اينترنت را فراهم مي آورد
 و جزء ضروري دسترسي و اتصال افراد به شبكه اينترنت مي باشد
  شركت ها و مؤسسات ارائه كننده خدمات اطلاع رساني و اينترنت تحت ضوابط و قوانين مشخص شده در هر كشور فعاليت مي نمايند  و مي توانند مستقلا و يا در ارتباط با شبكه اينترنـــــــت به فرآوري  اطلاعات پرداخته و به مشتريان خود عرضه نمايند .
 
 
2- اهداف تحقيق
اهداف يك شركت ارائه كننده خدمات اطلاع رساني رسا به شرح زيراست:
1- ارائه مجموعه خدمات ارزش افزوده بر خط و برون خط براي كاربران خود.
2- فراهم آورنده دسترسي و همچنين تهيه و فرآوري محتوي براي كاربران خود .
 
3- انجام انواع فعاليت ها ، براي آشنايي كاربران در استفاده بهينه از شبكه اطلاع رساني و اينترنت .
4- فراهم سازي خدمات ، تهيه ، توليد ، توزيع يا ارائه اطلاعات براي كاربران مربوط .
5- تهيه و نصب تجهيزات لازم به منظور برقراري ارتباطات و تبادل 
اطلاعات كاربران – از قبيل شبكه داخلي LAN (11) ، خطوط تلفن ، رهياب (12) ، مودم حافظه هاي پست الكترونيكي ، DNS و . . .
 
 
3- اهميت تحقيق
 
به منظور انتظام امور و فعاليت هاي اطلاع رساني و توسعه خدمات دسترسي به اينترنت در كشور ، مقررات و ضوابط شبكه هاي اطلاع رساني رايانه اي با مد نظر قرار دادن نكات اساسي زير تنظيم شده است :
حق دسترسي آزاد مردم به اطلاعات و دانش .
مسئوليت مدني و حقوقي افراد در قبال فعاليت هاي خود .
رعايت حقوق اجتماعي و صيانت فرهنگي و فني كشور در اين قلمرو .
ايجاد حداكثر سهولت در ارائه خدمات اطلاع رساني و اينترنت به عموم مردم .
ارائه كننده خدمات اطلاع رساني و اينترنت مكلف به رعايت شرايط و ضوابط فني زير است :
 
 
1- لازم است مدير اين موسسات و شركت ها داراي شرايط زير باشند :
الف : تابعيت ايران و پايبندي و التزام عملي به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
ب : داراي صلاحيت علمي در حد حداقل مدرك كارشناسي با 25 سال سن .
ج : متدين به يكي از اديان الهي و رسمي مندرج در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران 
 
2- شركت رسا داراي مسئوليت قانوني بوده ، نسبت به كليه ضوابط و تعهدات زير پاسخگو است :
الف : هر رسا موظف است اطلاعات كلي كاربران و IP هاي مربوط را ثبت و يك نسخه از آن را نيز به وزارت پست و تلگراف و تلفن اعلام كند.
ب : رسا حق واگذاري امتياز بهره برداري بدون هماهنگي و تاييد وزارت پست و تلگراف و تلفن را ندارد .
ج : رسا موظف است ، حتي المقدور تمهيدات فني لازم براي حفظ حقوق كاربران و جلوگيري از حمله به كامپيوترهاي آن ها را فراهم آورد.
د : حريم اطلاعات خصوصي كاربران از مصونيت برخوردار بوده ، هر گونه دسترسي غير قانوني توسط رساها و هر مرجع ديگر به فعاليت هاي اينترنتي كاربران ممنوع است.
 
4- فرضيات تحقيق
در اين جا فرض بر اين گذاشته مي شود كه آيا يك شركت ISP
مي تواند ايجاد شغل و از بين بردن بيكاري شود ؟   
  در جواب مي توان گفت كه يك شركت ISP مي تواند به تعداد زيادي كافي نت سرويس دهد كه اين كار باعث كسب در آمد در مرحله اول براي شركت و در مرحله دوم باعث ايجاد درآمد براي افرادي كه وابسته به اين شركت مي شوند كه در قالب همان كافي نت است . و همچنين با ارائه كارت و سرويس وصل به مشتريان هم مي توان ايجاد در آمد كرد .
 
 
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

دانلود گزارش کاراموزی ( پروژه ) زراعت  گندم و پنبه 

در این پروژه ما به طور کامل به بررسی نحوه کشت گندم و پنبه و مراحل تولید گندم و پنبه به طور کامل و نحوه برداشت انها ، بررسی محصول از نظر اقتصادی و چگونگی تهیه مواد اولیه ،انبار و انبارداری محصول و بازار یابی و فروش محصول به طور کامل به توضیح پرداخته ایم.

چگونگي انتخاب موضوع كارآفريني:

با توجه به امكانات اوليه موجود در كارآفرين از قبيل زمين و وسايل كشاورزي كه ركن اصلي اين شغل مي باشد اين موضوع انتخاب گرديد.

بعد از اين موضوع نيز تجارب كافي در اين كار و نيز علاقه اي كه به اين شغل دارم و از همه مهمتر يك شغل اشتغالزا ضروري براي جامعه مي باشد.

آب و هواي خوب زمين هاي حاصلخيز منطقه نيز يكي ديگر از عوامل انتخاب اين موضوع است.

موضوع کاراموزی : گزارش کاراموزی ( پروژه ) زراعت ( گندم و پنبه )

دانلود گزارش کاراموزی کشت پنبه کاشت و برداشت پنبه دانلود گزارش کاراموزی کشت و برداشت گندم

2-زراعت

تاريخچه1: گندم در نقاط مختلف دنيا و در شرايط مختلف آب و هوايي كشت مي گردد و محصول آن بمصرف تأمين غذايي ضروري و اوليه انسان مي رسد، قرنها پيش از گندمهاي وحشي بدست آمده اند. گندمهاي وحشي در ابتدا از نظر اشغال سطح زمين بصورت كنوني وجود نداشته بلكه در بعضي نقاط بمقدار زياد، در برخي مناطق كمتر و در پاره اي از نقاط اصلاً وجود نداشته اند. عوامل متعدد مانند حركت يخچالها، رودخانه ها، رگبار، سيل، تغييرات آب و هوايي و همچنين وجود و دخالت انسان و حيوانات و پرندگان موجب انتقال بذر آنها از نقطه اي به نقاط ديگر شده و به تدريج انتشار و ازدياد يافته اند.

طبق مدارك موجود يكي از نباتاتي كه از قديم در دنيا كشت مي شده گندم مي باشد و منطقه پيدايش آن ابتدا در سوريه و فلسطين بوده و از آنجا به مصر و بين النهرين و سپس به ايران آمده و بعداً از طريق ايران به هندوستان، تركستان، چين و روسيه و بالاخره به اروپا رفته و سپس به ساير نقاط دنيا انتقال يافته است. در مورد تاريخچه اصلاح گندم هيچگونه مدرك دقيقي در دست نيست لكن آنچه مسلم است طبيعت بخودي خود در اين كار دخالت داشته و به مرور زمان در گندم تغييراتي به وجود آمده و هيبريداسيون طبيعي در بين ارقام مختلف بوقوع پيوسته است.

در ايران كار اصلاح و هيبريداسيون گندم از سال 1309 در كرج و ورامين شروع و اولين هيبريد بين دو رقم عطائي و شاه پسند براي تهيه گندم شاه پسند زودرس انجام گرديد، ولي از آن به بعد در اثر اصلاح گندمهاي مختلف، ارقام ديگري كه نسبت به شاه پسند برتري داشته بوجود آمده و بتدريج جايگزين گندم شاه پسند گرديدند.

طراحي و برنامه ريزي شكل كلي كار:
برنامه ريزي براي 15 هكتار گندم آبي:
براي كشت گندم آبي مكانيزه از اوايل آبان ماه اقدام به شروع كار مي شود.
اول از همه زمين را هيرم يا براي آبياري آماده مي كنيم به صورتي كه زمين را به قسمتهاي مختلف تقسيم نموده تا در آن ذخيره گردد. سپس بعد از آماده شدن زمين اقدام به آبياري مي كنيم. و بعد از اينكه از آبياري زمين چند روز گذشت اقدام به شخم كردن زمين مي كنيم. و بعد از شخم كردن به زمين كودهاي شيميايي پخش مي كنيم. (پخش كود شيميايي به ميزانهاي مناسب و از انواع مختلف كودهاي شيميايي مي باشد كه در مراحل بعدي ذكر خواهد شد)
بعد از پخش كود شيميايي اقدام به ديسك زدن زمين مي كنيم و بعد از آن زمين ديسك زده شده را هرس و بعد از آن تسطيح مي كنيم بعد از اين مراحل زمين آماده كشت محصول مي شود. حالا در زمين آماده بذر پاشي مي كنيم. بعد از بذرپاشي در داخل زمين جويچه هاي آبياري درست مي كنيم. و بعد از آن نوبت ايجاد نهرهاي اصلي و فرعي مي باشد. بعد نيز پته بندي جويهاي را انجام مي دهيم. بعد از اينكه محصول كشت شده به مرحله از رشد خود كه رسيد دوباره زمين را آبياري مي كنيم.
برنامه ريزي براي 10 هكتار پنبه آبي:
براي كشت پنبه آبي از اوايل ارديبهشت ماه اقدام به كار مي شود و عمليات كشت به صورت زير به ترتيب مي باشد.
مرحله اول
اول از همه زمين را براي آبياري آماده مي كنيم آماده كردن زمين به صورت قسمتهاي مربعي كوچكي مي باشد كه به وسيله جوي هايي به هم وصل هستند و بعد داخل اين اتاقهاي مربعي شكل كوچك را با آب پر مي كنند.
مرحله دوم
بعد از خشك شدن زمين اقدام به زدن ديسك مي شود. كه تعداد اين كار بستگي به زمين دارد در بعضي زمينها اين كار 2 بار و در بعضي زمينها 3 الي 4 بار نيز انجام مي شود. اين كار تا زماني كه خاك زمين خوب خرد شود ادامه پيدا مي كند.
مرحله سوم
بعد از اين كار به زمين سموم علف كش زده مي شود. اين كار باعث مي شود كه در آيند يعني موقع سبز شدن پنبه هيچ گونه علف هرزي در زمين نرويد و اينكار خيلي به محصول پنبه كمك مي كند زيرا اگر علف هاي هرز در داخل زمين برويد گياه پنبه را ضعيف و كم بار مي كند. نام اين سم علف كش توفلان مي باشد كه در هر هكتار 3 ليتر مصرف مي شود.
مرحله چهارم
بعد از سم پاشي زمين نوبت به دادن كودهاي شيميايي به زمين مي رسد. مقدار اين كودها به شرح زير است:
براي هر هكتار يك كيسه كود سفيد ازته
يك كيسه كود سياه سوپرفسفات آمونيم
يك كيسه كود سولفات پتاسيم مصرف مي شود.
مرحله پنجم
بعد از دادن سم و كود شيميايي دوباره يك بار با تراكتور زمين را ديسك مي زنيم.
مرحله ششم
حالا زمين آماده بذرپاشي مي باشد. براي اينكار براي هر هكتار يك كيسه تخم پنبه لازم 
مي باشد. و بذرپاشي به صورت رديف توسط رديف كار انجام مي شود.
تقريباً بعد از 12 الي 15 روز كه از كشت محصول گذشت پنبه سبز شده و سر از زمين در مي آورد. و قبل از اينكه محصول به باربري روي آورد توسط باران مصنوعي زمين را آبياري مي كنيم. كه تقريباً به مدت 20 الي 30 ساعت اينكار صورت مي گيرد. ممكن است محصول در طول زمان دچار آفت هايي نيز شود كه براي مقابله با اين آفتها نيز اقدام به سم پاشي مي شود. لازم به ذكر است كه هنگامي كه پنبه به اندازه يك وجب شده و تازه 4 الي 6 برگه شد كنار گياه خاك جمع آوري مي شود تا از شكستگي گياه جلوگيري شود كه انجام 10 هكتار زمين براي اينكار با 20 نفر كارگر تقريباً 4 الي 5 روز طول مي كشد.
 
مراحل توليد گندم: گندم را در آبان ماه كاشت مي كنيم كه مرحله اول توليد گندم مي باشد. بعد از چند روز دانه هاي گندم جوانه زده و سر از خاك در مي آورند. كه يكي ديگر از مراحل توليد مي باشد. و در اواخر بهمن گندم شروع به توليد خوشه مي كند و بعد از آن گندم خوشه خود را پر كرده و بعد در فصل بهار و در ماههاي فروردين و ارديبهشت روبه زرد شدن مي آورد و بعد از آنكه گياه گندم زرد شد گندم داخل آن سفت شده و آماده برداشت مي باشد.
برداشت محصول گندم از نيمه دوم خرداد ماه شروع مي شود و تا پايان خرداد نيز ادامه دارد.
نكته: اين آمار مربوط به برداشت گندم مربوط به منطقه بندرتركمن و حومه مي باشد و در مناطق مختلف موقع برداشت گندم متفاوت مي باشد.
M نيروي انساني خط توليد: نيروي لازم براي خط توليد گندم از ابتداي كاشت تا زمان برداشت و فروش آن به شرح زير مي باشد.
براي آماده كردن زمين و كاشت آن يك نفر سركارگر براي بعهده گرفتن نظارت و هدايت كارها در نظر گرفته مي شود. بعد سركارگر 4 نفر كارگر روزمزد را استخدام كرده و شروع به آماده كردن زمين و آبياري آن مي پردازند.
بعد از آن توسط يك راننده تراكتور زمين ديسك زده شده و كود و سم پاشي را نيز انجام داده و بعد از آن بذرپاشي مي كند. بعد از چند ماه دوباره چندكارگر (4) روز مزد استخدام شده و شروع به كود پاشي با دست مي كنند كه اين كار يك روز به طول مي كشد.
همين كار يك ماه بعد مجدداً تكرار مي شود.
همچنين نيز يك راننده تراكتور شروع به سمپاشي مجدد مي كند.
 
بعد از رسيدن گندم كمباين اجاره شده كه در آن يك نفر راننده كمباين مي باشد و 2 نفر نيز شاگرد به همراه آن كار مي كنند. و همچنين نيز يك نفر با كاميون. براي بار زدن محصولات استخدام مي شود كه كارمزد مي باشند. و همچنين براي بسته بندي كاهها نيز يك راننده تراكتور با دستگاه كاهبند به صورت كارمزد استخدام مي شود. و مسئول فروش نيز كارهاي مربوط تصويه حساب گندم و فروش كاههاي بسته بندي شده را انجام مي دهد.
بازار محصولات: از گندم كشت شده محصولات زير به فروش مي رسد يكي گندم مي باشد كه همان محصول اصلي است و يك محصول فرعي ديگري نيز است كه كاههاي گندم مي باشد كه آنها را نيز بعد از بسته بندي با يك ميزان سود مشخص كه بستگي به بازار محصول دارد به فروش مي رسد.براي فروش گندم دولت نرخ معيني را هر ساله تثبيت مي كند و به مراكز خريداري گندم مازاد بر مصرف كشاورزان ارائه مي دهد و مراكز مربوط نيز بر طبق همان دستور و قيمت ولي با توجه به نوع محصول و تميزي محصول قيمتي را در همان حول و حوش به كشاورز ابلاغ مي كند و از كشاورز محصول آن را مي خرد. كه قيمت تثبيتي امسال 870/1 ريال مي باشد. و كاههاي بسته بندي شده نيز هر دسته اي امسال به قيمت 500/2 ريال به فروش مي رسد.
پنبه: خط توليد پنبه از موقع كاشت ان شروع شده و موقع برداشت محصول به پايان مي رسد. كه به شرح زير توضيحات مختصري را مي دهم.
 
مراحل توليد پنبه: زمان كاشت پنبه از ارديبهشت ماه شروع مي شود. و بعد از دو هفته گياه سبز شده و سر از زمين در مي آورد.و در مرحله بعد گياه غنچه به وجود آورده و بعد از چند هفته غنچه ها تبديل به گل مي شوند و در مرحله بعد گل ها غوضه مي بندند و بعد آن در چند مرحله تبديل به پنبه مي شوند زمان برداشت پنبه نيز شهريورماه مي باشد كه تقريباً در سه مرحله محصول برداشت مي شود.
نيروي انساني خط توليد:
نيروي لازم از زمان آماده سازي زمين تا برداشت و فروش پنبه به شرح زير مي باشد.
قابل ذكر است كه همان يك نفر سركارگر كه براي گندم در نظر گرفته شده براي پنبه نيز كفايت مي كند و تمام كارهاي مربوط به پنبه را به عهده مي گيرد.
سركارگر 4 نفر كارگر روزمزد را استخدام كرده و زمين را براي آبياري آماده مي كند و سپس زمين را آبياري نموده و آمده كشت پنبه مي نمايد.
سپس يك نفر راننده تراكتور زمين را كود و سم پاشي نموده و سپس ديسك مي زند كه فعاليتهاي او كارمزد بوده و به كار انجام داده بستگي دارد. بعد از اينكه زمين را ديسك زد و آماده شد به وسيله رديفكار بذر پنبه را كشت مي كند.
 
بعد از دانلود فایل توجه داشته باشین با توجه به تاریخ روز قیمت ها را تغییر دهید.
 
فهرست مطالب
 
1- چگونگي انتخاب موضوع كارآفريني 
2- تاريخچه
3- نحوه بررسي و تحقيق مبتني به علم و شيوه هاي علمي گردآوري اطلاعات راجع به موضوع كارآفريني
4- نحوه يا راهنماي تأمين اعتبار فعاليت شركت
5- طراحي و برنامه ريزي سنكل كلي كار
6- امكانات و تأسيسات مورد نياز و سازماندهي وظايف هر شخص
7- راهنماي تأمين نيروي انساني
8- نحوه زمان بندي خط توليد و چه زماني شروع مي شود نيروي انساني هر خط توليد بازار محصولات
9- نمودار هرم سازماني
10- چگونگي تهيه مواد اوليه
11- راجع به انبار و انبارداري
12- بازاريابي و توزيع و فروش
13- نحوه قسط بندي
14- محاسبات فني- نقشه تجهيزات
15- محاسبات مالي
16- نتيجه گيري
17- منابع و مأخذ
 
 
 توضیحات بالا تنها بخش ها و مختصری از قسمت های پروژه کاراموزی بوده.برای دریافت کامل ان انلاین پرداختن و انلاین دانلود کنید.
 
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

دانلود پروژه رشته حسابداری بـررسي سيستم حسـابـداري اداره آموزش و پرورش شهرستان ايذه
این پروژه به طور کامل ابتدا به بررسی رشته حسابداری و سپس به نظام اموزش و پرورش و بررسی کارکنان اداره آموزش پرورش از جمله استخدامی حق التدریسی و مخارج سپرده , مالیات و مخارج میپردازد و به طور کامل انهارا محاسبه میکند. پروژه از 53 صفحه تشکیل شده که توسط شما دوستان قابل تغییر بوده (ورد). جداول - فرم ها و تراز ازمایشی به طور کامل موجود است .
 
نخستيـن انتشـارات مستقيــم به حسـابداري و حسـابرسي در ايـران مورخ  13/11/1314 مي باشد كه براي بار اول از اصطلاحاتي از قبيل بيلان (ترازنامه) – بدهكار و بستانكار صحبت مي شد كه خود مقدمه‌اي بر قوانين مالياتي سالهاي 1328،1335 و 1345 ميباشد. همچنين در سال 1322 قانون ماليات بر در‌آمد تدوين شد با وجود اينكه اين قانون هرگز به مورد اجرا گذاشته نشد ولي اصطلاحاتي از قبيل هزينه و درآمد در آن به كار رفته بود. حسابداري به روش جديد در ايران بيشتر در مؤسسات خارجي كه در ايران مشغول به كار بودند، موسوم شد. (اين مؤسسات عبارت بودند از شركت سابق نفت، بانك سابق شاهي و ساير مؤسسات و بانكهاي خارجي ) سپس در بانك ملي و ساير بانكهاي ايران رواج يافت .
از نظر تعليم اصول حسابداري در آن موقع مؤسسات داخلي قادر به اين كار نبودند و تنها آموزشگاه فني آبادان، كالج آمريكايي و بعضي از مدارس اختصاصي از قبيل مدرسه‌ي تجارت ، آموزشگاه بانك ملي ايران و دبيرستان فني – مالي اصول حسابداري و دفترداري را تدريس مي كردند. ولي متأسفانه تا سالها پستهاي مهم حسابداري در دست كارمندان خارجي بود و به ايرانيان امكان فراگرفتن آنرا نمي دادند، حتي در بانك ملي ايران با وجود اينكه چندين سال از تأسيس آن مي گذشت هنوز مسئوليت و مشاغل مهم حسابداري در دست خارجيان بود و پس از سالها ايرانياني كه در بانك شاهي سابق فنون حسابداري را فرا گرفته بودند مسئوليت هاي مهم را بر عهده گرفتند .
دانلود گزارش کاراموزی  رشته حسابداری بـررسي سيستم حسـابـداري اداره آموزش و پرورش  دانلود کاراموزی و پروژه حسابداری اداره اموزش و پرورش دانلود گزارش کاراموزی رشته حسابداری حضور و فعالیت در اداره اموزش و پرورش کاراموزی فعالیت در اداره اموزش  پرورش اموزش و پرورش حسابداری اموزش و پرورش 
 
دانلود گزارش کاراموزی رشته حسابداریبـررسي سيستم حسـابـداري اداره آموزش و پرورش
 
پس از بازگشت چند نفر از حسابداران اعزام شده به انگلستان اولين بار در سال 1325 شمسي اساسنامه‌ي جمعيتي به نام جامعه حسابداران ايران و چهارچوب اولين نظام حسابرسي ايران كه مربوط به سال 1325 مي باشد در ماده 33 قانون مالياتهاي مستقيم پيش بيني شده ، سپس در سال 1342 انجمن محاسبين قسم خورده با 40 عضو از طرف وزارت دارائي تشكيل گرديد . در اسفند 1345 قانون جديد مالياتهاي مستقيم حسابداري را به رسميت شناخت و وزارت دارائي 16 نفر را به سمت حسابدار رسمي تأييد كرد.
 
كانون حسابداران رسمي در سال 1354 به ثبت رسيد ولي اعضاي آنها با توجه به محدوديت پذيرش ساير حسابداران تا سال 1357 فقط حدود 80 نفر حسابدار رسمي و 70 نفر حسابدار غير شاغل بودند . سرانجام در سال 1359 شوراي انقلاب موارد مربوط به حسابداران رسمي و كانون حسابداران رسمي را به طور كلي از قانون حذف كرد. انجمن حسابداران خبره كه در سال 1353 به وجود آمده بود در حال حاضر حدود 400 نفر عضو دارد، از نظر حسابرسي در آذر ماه سال 1350 لايحه ي تأسيس شركت سهامي حسابرسي به تصويب كمسيون هاي مجلسين رسيد . اين شركت در حال حاضر عمليات حسابرسي كليه مؤسسات دولتي مستقل و نيمه مستقل (سازمانهاي دولتي به غير از وزارتخانه ها و شركتها )، مؤسساتي كه از دولت كمك مالي دريافت مي كنند را عهده‌دار مي باشد .
 
سخنان بزرگان  در مورد حسابداري: 
روش دفترداري بدهكار و بستانكار (دوطرفه) و يا به زعم برخي سبك ايتاليايي، آنقدر منظم و دقيق است كه بازرگان را در هر لحظه از داده و ستانده‌هاي حاصل از انجام معاملات آگاه مي‌سازد.
    1695- (Hatton) هاتون                                                                                                                     
    
    سيستم دفترداري، انسان را از ميزان واقعي ثروت، ماهيت داراييها و بدهيها، جزئيات مربوط به سود و زيان و نحوه افزايش آنها آگاه مي‌كند. شخص قادر خواهد بود هزينه‌اي خاص را در طول دوره‌هاي زماني مختلف با هم مقايسه و نتايج به‌دست آمده را تجزيه و تحليل كند.
    1878- (Battersby) باترزبي
 
بزرگان علم حسابداري  
 
اي سي ليتلتون (Ananias Charles Littleton)پسر رابرت (Robert) و ماري شولتي (Mary Sholty) در چهارم دسامبر 1886 در شهر بلومينگتون ايلينويز  به دنيا آمد. در سال 1905 از دبيرستان بلومينگتون فارغ التحصيل شد و در سال 1907 در دانشگاه ايلينويز ثبت نام كرد. 
    ليتلتون قبل از ورود به عرصه آموزش حسابداري تلگرافچي جواني در راه آهن شيكاگو اند آلتون  بود كه با ورود به اين عرصه، به صورت يكي از اولين افراد مؤثر در توسعه حسابداري در ايالات متحد و جهان در آمد. او در سال 1912 زماني كه هنوز رشته حسابداري در دانشگاه وجود نداشت با درجه فوق ليسانس در رشته مديريت بازرگاني گرايش حسابداري از دانشگاه ايلينويز فارغ التحصيل شد.
 
نگاه كلي به رشته حسابداري :
حسابداري يك سيستم است كه در آن فرآيند جمع‌آوري، طبقه‌بندي ، ثبت، خلاصه كردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شكل‌ها و مدلهاي خاص انجام مي‌گيرد. تا افراد ذي‌نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون‌سازماني مثل بانك‌ها، مجمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده كنند. به همين دليل فردي كه تحصيلات دانشگاهي ندارد، بيشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا كه گزارشهاي اين دسته از افراد مطابق استاندارد نيست و پردازش كافي نمي‌شود و بيشتر تراز حسابها مي‌باشد. براي مثال يك حسابدار تجربي نمي‌تواند براحتي بين دارايي كوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و يا نمي‌داند كه چگونه بايد معاملات ارزي را در دفاتر ثبت كرد. 
 
حسابداري به عنوان يك نظام پردازش اطلاعات، داده‌هاي خام مالي را دريافت نموده، آنها را به نظم در مي‌آورد. 
 
سند حسابداري و تراز آزمايشي چهار ستوني:
منظور اسنادي كه توسط يك حسابدار در مدارس تنظم مي گردد و از روي اين سند حسابداري دفتر روزنامه نوشته مي شود. و نهايتاً از روي دفتر روزنامه، دفتركل تنظيم مي شود و در پايان از روي مانده هاي دفتر كل و گردش حسابها تراز آزمايشي چهار ستوني حاصل مي گردد و حسابدار و جمع دار مديريت آموزش و پرورش ايذه اسناد را بررسي و تأئيد مي نمايد كه بايستي اسناد مثبته از جمله فاكتور خريد، قبوض آب و برق، گاز به وسيلة دريافت چك و كليه اسناد مثبته ديگر ضميمه سند گردد           و اين سند به امضاء مديريت مدارس رئيس انجمن اولياء و مربيان و حسابدار مربوطه مي رسد و دفاتر روزنامه و كل نيز به تأئيد حسابدار و جمعدار اموال مي رسد و با توجه به اعتبار اختصاص داده شده به عنوانهاي مشروعة مديران مجازند تا سقف تعيين شده نسبت به هزينه كردن آنها اقدام نمايند.
سرانه آموزش و پرورش مدارس:
1- جاري دانش آموزان            2- تعميرات
3- تجهيزات                          4- آزمايشگاه
5- كارگاه                            6- بسيج دانش آموزي
7- بهداشتي                         8- پرورشي
9- ورزشي                          10- خدماتي
11- امور دفتري
سرانه جاري هر مدرسه اي متناسب با تعداد دانش آموزان و نرخهاي تعيين شده براي عنوانهاي فوق محاسبه و به حساب سرانه ي هر مدرسه واريز مي گردد و فيشي با مشخصّات مذكور تنظيم و جهت اطلاع و انجام هزينه هاي به مدارس ارسال مي گردد.
 
    نتيجه گيري 
نقش‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ در تصميم‌ گيريهاي‌ مديران‌ 
نياز روزافزون‌ موسسات‌ و سازمانها به‌ اطلاعات‌ صحيح‌ و بهنگام‌ جهت‌ بكارگيري‌ درفرآيند تصميم‌گيري‌ مديران‌، مقوله‌اي‌ اجتناب‌ناپذير است‌. دراين‌ راستا سيستم‌ اطلاعات‌ مديريت‌ منبع‌ اصلي‌ ارائه‌ اطلاعات‌ بشمار مي‌آيد. سيستم‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ به‌ عنوان‌ مهمترين‌ زيرمجموعه‌ اين‌ سيستم‌، اطلاعات‌ مالي‌ متنوعي‌ را دراختيار استفاده‌ كنندگان‌ اين‌ نوع‌ اطلاعات‌، خصوصا" مديران‌ هرسازمان‌ قرار مي‌دهد.
بطوركلي‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ بايستي‌ از ويژگيهاي‌ خاصي‌ برخوردار باشد تا درفرآيند تصميم‌گيري‌ مورد استفاده‌ قرار گيرد. ويژگيهاي‌ كيفي‌ اين‌گونه‌ اطلاعات‌ نظير مربوط‌ بودن‌، و قابليت‌ اتكاء از جمله‌ خصيصه‌هائي‌ است‌ كه‌ برميزان‌ بكارگيري‌ اطلاعات‌ بموقع‌(بهنگام‌) نيز از ديگر قاكتورهاي‌ تعيين‌ كننده‌ بشمار مي‌آيد.
پيچيده‌تر شدن‌ اين‌ شرايط‌ و الزام‌ در برقراري‌ ارتباط‌ با محيط‌ از طريق‌ مديريت‌ هر سازمان‌، نيازهاي‌ اطلاعاتي‌ را افزايش‌ داده‌ است‌. و اين نياز در سازمان آموزش و پرورش بيشتر به چشم مي آيد . 
اين‌ كه‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ درتصميم‌گيري‌ استفاده‌ كنندگان‌ اين‌ گونه‌ اطلاعات‌ موثر واقع‌ ميگردد، ابهامي‌ وجود ندارد. بلكه‌ توجه‌ به‌ ويژگيهاي‌ مورد نياز اين‌ اطلاعات‌ و نيز برداشتها و قضاوتهاي‌ ذهني‌ استفاده‌ كنندگان‌ از اطلاعات‌ حسابداري‌ مورد نظر ‌ بوده‌ است‌. نظريات‌ ارائه‌ شده‌ و همچنين‌ تحقيقات‌ انجام‌ شده‌ نشانگر موثر بودن‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ بعنوان‌ مبنائي‌ قابل‌ اتكاء درتصميم‌گيريها مي‌باشد.
فرضيه‌ها:
فرضيه‌ اصلي‌1: ميزان‌ مربوط‌ بودن‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ به‌ نياز اطلاعاتي‌ مديران‌ درسازمان‌آموزش و پرورش و هر سازمان ديگري  براستفاده‌ آنها از اين‌ اطلاعات‌ درتصميم‌گيري‌ موثراست‌.
فرضيه‌هاي‌ فرعي‌:
1-1-تصميم‌گيريهاي‌ مالي‌ مديران‌ بستگي‌ به‌ ميزان‌ قابليت‌ اتكاءاطلاعات‌ حسابداري‌ دارد. با توجه به اينكه سازمان آموزش و پرورش يك سازمان آموزشي و فرهنگي دولتي مي باشد و هدف آن ايجاد سود نمي باشد و سيستم حسابداري آموزش و پرورش آنچنان كه بايد و شايد قوي و كارا نيست  تصميمات مديران بيشتر بر اساس تجربه و شرايط موجود اتكا دارد  تا بر اطلاعات حسابداري  سازمان .
2-1-ميزان‌ ارائه‌ اطلاعات‌ بموقع‌(بهنگام‌) حسابداري‌ درتصميم‌گيريهاي‌ مديران‌ موثراست‌.
فرضيه‌اصلي‌ 2: ميزان‌ دانش‌ مديران‌ از اطلاعات‌ حسابداري‌ بربكارگيري‌ اين‌ اطلاعات‌ درتصميم‌گيريها موثراست‌.
فرضيه‌ اصلي‌3: هرگاه‌ وجود اطلاعات‌ غير حسابداري‌ از ديدگاه‌ قضاوت‌ كننده‌(مديران‌) جايگاه‌ ارزشي‌ بيشتري‌ نسبت‌ به‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ داشته‌ باشد بردرجه‌ عدم‌ بكارگيري‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ درفرآيند تصميم‌گيري‌ موثر است‌.
راهكارهاي ارائه شده :
با تاييد فرضيه‌ اصلي‌1، ، نتيجه‌ مي‌گيريم‌ كه‌ هرچه‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ ارائه‌ شده‌ توسط‌ سيستم‌ حسابداري‌، با نياز اطلاعاتي‌ مديران‌ ارتباط‌ بيشتزي‌ داشته‌ باشد، ميزان‌ استفاده‌ از اين‌ اطلاعات‌ افزايش‌ خواهد يافت‌، همچنين‌ اين‌ امر تاكيدي‌ بروجود و ميزان‌ قابليت‌ اطمينان‌ اين‌ ويژگي‌ در اطلاعات‌ حسابداري‌ ارائه‌ شده‌ مي‌باشد.
با قبول‌ فرضيه‌ فرعي‌1-1، نتيجه‌ بدست‌ آمده‌ نشانگر آن‌ است‌ كه‌ بين‌ ميزان‌ قابليت‌ اتكاء اطلاعات‌ حسابداري‌ و بكارگيري‌ اين‌ اطلاعات‌ درتصميم‌گيريهاي‌ مديران‌ رابطه‌ معني‌داري‌ وجود دارد. اين‌ نكته‌ قابل‌ توجه‌ است‌ كه‌ بعضا" بين‌ دو ويژگي‌ مربوط‌ بودن‌ و قابليت‌ اتكاء رابطه‌ معكوس‌ وجود دارد. اين‌ نكته‌ قابل‌ توجه‌ است‌ كه‌ بعضا" بين‌ دو ويژگي‌ مربوط‌ بودن‌ و قابليت‌ اتكاء رابطه‌ معكوس‌ وجود دارد. لذا ايجاد هماهنگي‌ بين‌ اين‌ دو ويژگي‌ حائز اهميت‌ است‌.
باتوجه‌ به‌ اينكه‌ در فرضيه‌ فرعي‌ 2-1، تاثير ارائه‌ اطلاعات‌ بموقع‌ در بكارگيري‌ اين‌ اطلاعات‌ درفرآيند تصميم‌گيري‌ مورد تاييد واقع‌ شده‌ است‌، مي‌توان‌ نتيجه‌ گيري‌ نمود كه‌ هرچه‌ اطلاعات‌ سريعتر و در موقعيت‌ معني‌داري‌ ارائه‌ شود تاثيرگذاري‌ بيشتري‌ درفرآيند تصميم‌گيري‌ خواهد داشت‌.
با تاييد فرضيه‌ اصلي‌2، نتيجه‌ بدست‌ آمده‌ حاكي‌ از آن‌ است‌ كه‌ بين‌ دانش‌ مالي‌ مديران‌ و ميزان‌ استفاده‌ از اطلاعات‌ حسابداري‌ رابطه‌ مستقيم‌ و معني‌داري‌ وجود دارد. براين‌ اساس‌، افزايش‌ دانش‌ حسابداري‌ توسط‌ استفاده‌ كنندگان‌ اطلاعات‌ مالي‌، باعث‌ مي‌گردد تا از اينگونه‌ اطلاعات‌ درتصميم‌گيريها بيشتر استفاده‌ شود.
درفرضيه‌ اصلي‌3، ديدگاه‌ و قضاوتهاي‌ ذهني‌ استفاده‌ كنندگان‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ مورد آزمون‌ واقع‌ شده‌ و اين‌ موضوع‌ كه‌ جايگاه‌ ارزشي‌ اطلاعات‌ حسابداري‌ و غير حسابداري‌ در ذهن‌ استفاده‌ كنندگان‌ اين‌ اطلاعات‌ بر ميزان‌ استفاده‌ و عدم‌ استفاده‌ از اطلاعات‌ حسابداري‌ موثر است‌، مورد آزمون‌ قرار گرفته‌ و نتايج‌ بدست‌ آمده‌ تاييد اين‌ فرضيه‌ را نشان‌ مي‌دهد. لذا قضاوتهاي‌ ذهني‌ استفاده‌ كنندگان‌ اطلاعات‌ از اطلاعات‌ حسابداري‌، بر ميزان‌ استفاده‌ از اين‌ اطلاعات‌ موثر بوده‌ و در اين‌ خصوص‌ بين‌ اين‌ دو متغر رابطه‌ معني‌داري‌ وجود دارد.
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

دانلود پروژه با موضوع کاربرد برنامه های علمی در تدارک کالا و انبارداری
امروزه با پیشرفت علوم و تکنولوژی امکان تولید انبوه کالا و فراهم شده است و این کار برنامه ریزی دقیق جهت استفاده به موقع و حداکثر از امکانات را می طلبد تقسیم کار و رشد جمعیت نیاز استفاده از فراورده های دیگران را بوجود آورده است و این خود زمینه پیدایش سازمانهای گردیده که در این نظامهای پیچیده فنی اجتماعی انبار به عنوان واسطه موجبات گردش کالا از تولید به مصرف را امکان پذیر می سازد . 
انجام دادن قسمتي از وظايف و گردش كار سازمانهاي دولتي بخصوص مؤسسات صنعتي و توليدي مستلزم تداركات كالا و مواد اوليه وهمچنين نگهداري و در دسترس قرار دادن سريع وسايل مورد نياز آنها   مي باشد . بنابراين وظيفه كارپردازي و انبارداري در اين امر مهم را مي توان بخشي از وظايف مديريت براي حصول به هدف نهايي آن مؤسسه محسوب كرد.
بديهي است اگر مواد و لوازم در موقع معين تهيه و در دسترس واحد مصرف كننده قرار داده نشود ، در گردش كار و فعاليتهاي آن موسسه وقفه ايجاد مي گردد . بدون ترديد انبار كردن بيش از اندازه كالا موجب ركود سرمايه كه در بعضي از مؤسسات قسمت عمده سرمايه آن را تشكيل مي دهد خواهد گرديد .
کلمات کلیدی :دانلود پروژه با موضوع کاربرد برنامه های علمی در تدارک کالا و انبارداری , دانلود پروژه مالی انباردازی رشته حسابداری , پروژه مدیریت سیستم انبارداری با نرم افزار , 
درصد قابل توجهي از درآمد ناخالص ملي هر كشور ، به صورت مواد اوليه ، محصول نيم ساخته و كالاي ساخته شده در انبارها نگهداري مي شود ، البته نقش انبار در اقتصاد كشورهاي مختلف متفاوت است . در كشورهاي پيشرفته ، انبارها حلقه هايي از زنجير توليد ، توزيع و مصرف مي باشند و بدين وسيله توليد انبوه كارخانه ها و صنايع بدست مصرف كنندگان داخلي رسيده ، يا به مراكز صادراتي منتقل مي شود . در برخي كشورها نظير ايران ، كه واردات كالاها و مواد مختلف ، درصد زيادي از نباز كشور را تشكيل مي دهد ، انبارها بطور عمده نقش واسطه را در انتقال از مبادي ورودي كشور به مناطق مختلف و سپس توزيع محلي به عهده دارند .
افزايش ناگهاني واردات ، كه به دنبال افزايش قيمت نفت در سالهاي  52 ـ 1351 هـ .ش صورت گرفت و در چند سال بعد نيز روند تصاعدي خود را ادامه داد ، باعث شد تا هر كشور و اينكه حجم زيادي از سرمايه كارخانه بصورت كالا در انبارها نگهداري مي شود ، ضرورت توجه به انبارو مسائل مرتبط به آن در صنايع روشن مي گردد ، بمنظور درك اهميت اين موضوع مي توان به درصد موجودي انبار از كل دارائيها و ارزش ويژه در صنايع مختلف اشاره نمود .
دانلود پروژه رشته حسابداری مالی و انبارداری
 
موضوع: کاربرد برنامه های علمی در تدارک کالا و انبارداری
تعداد صفحات:24 صفحه --- قالب :word --- به همراه نمودار ها و جدول های لازمه
 
هدف از استقرار يك سيستم انبار:
انبارداري يك سيستم و برنامه منسجم و بسيار دقيق در رابطه با درخواست و نياز ، سفارش و خريد ، تحويل محل انبار و نگهداري صحيح تا هنگام تحويل به نيازمند است كه امروزه بصورت مكانيزه بايد انجام بپذيرد. چون در اين روش هر گونه بي نظمي و اختلال مشكلات مربوط به خود را در رابطه با افرادي كه در اين مجموعه و سيستم را به همراه خواهد داشت . 
هدف از سيستم انبارداري جهت استفاده درست و بموقع كالا و لوازم نگهداري درست تابموقع نباز يك سازمان مي باشد و جهت استفاده درست و نگهداري كالا ، موارد و شرايط مخصوص خود را بايد ايجاد   كنيم . چون بعضي از اين اجناس بايد زير سقف ، دور از رطوبت ، بلند تر از زمين و يا در هواي آزاد و ... باشند ، پس اين شرايط به آساني مهيا نمي گردد. 
ما به بعضي از جنسها در لحظه هاي خاص و اتفاقي نياز داريم و بعضي ديگر از اجناس آنچنان اظطراري و مبرّم نمي باشد . حال بايد براي اجناسي كه ضرورت دارد محل نگهداري مربوط به آن شرايط را داشته باشيم كه عبارت است ازيك ساختمان مناسب با گرما و سرمايش مطبوع .
نظر به اهميت موجوديهاي انبارهاي شركت ، تهيه و اجراي دستورالعمل انبار و استفاده از فرمهاي متحدالشكل جهت حصول به اهداف ذيل ضروري به نظر مي رسد: 
الف) برقراري سيستم كنترل هاي داخلي مناسب به منظور حفظ و حراست از موجودي مواد و كالاي شركت .
ب ) يكنواخت كردن رويه هاي مورد عمل شركت و جلوگيري از چند گانگي وسليقه اي عمل كردن كاركنان بويژه در نواحي ، ادارات كل ، ذيحسابي طرحهاي عمراني .
ج ) افزايش كارايي كاركنان از طريق تسريع در تهيه و تحويل كالاها به درخواست كنندگان 
د) فراهم آوردن اطلاعات مقداري وريالي مربوط به موجوديها ، ذخيره و بازسازي(دسترسي) سريع آنها و گزارش آن به اشخاص ذيربط و تصميم گيرنده.
و ) سهولت درك و اجراي رويه هاي پيشنهادي توسط كاركنان 
ز ) حصول اطمينان از دقت و كفايت اطلاعات حسابداري موجوديها و قابل اتكا بودن آنها 
ح) كاستن از هزبنه هاي اجرا و نگهداري دستور العملهاو سيستمها 
ج) اجتناب از كاربرد فرمانهاي گوناگون در عمليات ،كه منجر به افزليش هزينه ، كاهش كارايي و ايجاد سردرگمي در كاركنان مي شود.
د ) همکاری و مساعدت در خرید و تامین و تهیه کالا ها و کنترل و دریافت کالا های خریداری شده 
 
فرمهای مورد نیاز در انبار
 تبادل اطلاعاتی قسمتها و انجام عملیات مربوطه از طریق گردش فرمهای محتوی اطلاعات بین قسمتهای مختلف واحد تولیدی یا خدماتی انجام می شود . فرم وسیله ای برای مستند کردن عملیات و منبع اصلی ایجاد اطلاعات در سیستم می باشد . و یا به عبارتی دیگر می توان گفت وسیله ای است برای مستند کردن عملیات ، ثبت مجوز های مربوط از طریق اعضاء یا زدن مهر های مجاز روی آن جمع آوری و تبادل اطلاعات بین قسمتها ، اطلاعات در فرم جمع آوری شده و در هنگام لزوم از آن خارج می شود بعضی از اهداف فرمهای سیستم اطلاعاتی به شرح زیر می باشد : 
1) ثبت موجودی حاضر و نشان دادن اختلاف در موقع موجودی برداری 
2) تامین اطلاعات لازم برای تدارکات کالاهایی که کارخانه به آنها احتیاج دارد . 
3) کم کردن نیاز به دوباره نویسی اطلاعات در بخشهای مختلف 
4) کاهش تعداد سوالات از بخشهای مختلف 
5) دادن اطلاعات لازم به هر بخش 
فرمها :
1- برگ تقاضای خرید کالا
در صورت عدم وجود کالا در انبار فرمی به نام برگ تقاضای خرید کالا در دو نسخه تهیه و تنظیم می شود . 
2- برگ درخواست کالا 
هنگامی که برگ تقاضا ی خریدار تحویل انبار دار شود . فرمی به نام برگ درخواست خرید کالا در سه برگ تهیه که یک برگ آن نزد انبار باقی می ماند و دو برگ دیگر آن جهت خرید به امضای رئیس اداره مربوطه تحویل کار پرداز می شود .
 3-برگ اعلام قیمت کالا به انبار 
هنگامی که کارپرداز کالای را خریداری می کند همراه آن کالا فرعی به نام اعلام قیمت کالا به انبار تحویل می دهد در این فرم مشخصات کالا ، مقدار و بهای آن نوشته و در دو نسخه تهیه که نسخه اول همراه نامه به انبار بلاغ و نسخه دوم تا وصول قبض انبار در پرونده مربوطه ضبط می شود 
4- قبض انبار 
هنگامی که کالا به انبار رسید فرم قبض انبار در چهار نسخه با تفاوتهایی مانند شماره کارت ، ردیف خط برگ کالا ، ردیف دفتر واردات ، موجودی پس از دریافت نسبت به فرم اعلام کالا به انبار تنظیم می شود که نسخه اول جهت مراجع خریدار ارسال می شود ، نسخه 2 و 3 ضمن گزارش به حابداری و نسخه 4 به انبار نگهداری تحویل داده می شود . 
5- کارت انبار 
این فرم جهت ثبت کلیه ی نقل و انتقالات مربوط به موجودی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط انبار تهیه می شود . ورود دو نوع ، کار ت و کارت کوچک که کاملاً مشابه به هم بوده با این تفاوت که در کارت کوچک مبلغ کالا قید نمی شود . 
6- فرم برگشت کالا 
هنگامی که مازاد کالای دریافتی به انبار برگردانده می شود این فرم توسط انبار یا برگشت دهنده تکمیل و تنظیم می شود . و قیمت آن را کارشناس مربوط ارزیابی می کند که در 5 نسخه تنظیم که نسخه 1 و 2 به حسابداری ارسال و نسخه 3 به واحد اموال و نسخه 4 بایگانی و نسخه 5 به سازمان کنترل به مصرف ارسال می شود . 
7- حواله انتقال کالا 
 حواله انتقال كالا شامل حواله صادره و حواله وارده مي باشد .
و حواله انتقال كالا كه خود به دو دسته ، حواله كالاي انبار به انبار داخلي و حواله انبار به انبار خارجي را شامل مي شود و در صورتي حواله صادر مي گردد كه انبارهاي تابعه نياز به جنسي كه در انبار مادر ( مخزن ) بصورت مازاد باشد انجام مي پذيرد . 
هر نوع حواله در پنج برگ صادر كه برگ يك و دو و چهار به انبار گيرنده ارسال تا تائيديه تحويل و رسيد تائيد شده را به انبار فرستنده ارجاع دهد و برگ سه و پنج بعد از عمليات يك برگ به حسابداري جنسي و برگ ديگر در انبار بايگاني مي گردد . سيستم حواله وارده با تفاوت هاي اندكي از قبض انبار ثبت گرديده و حواله صادره نيز با تفاوتهاي اندكي از درخواست مصرفي و تفاوت كلي كه حواله انتقال كالا دارد قسمت وارده و قسمت صادره (ثبت انبار فرستنده قبض انبار و ثبت انبار گيرنده درخواست مصرفي )در يك فرم جا گرفته اند . و هم انبار فرستنده و هم گيرنده برروي همين فرم عمليات بايد انجام بدهند .
 
شرايط و وضع عمومي انبارها : 
1ــ وضع طبيعي انبارها :
انبارها بايد از لحاظ وضع طبيعي هوا ، درجه حرارت و برودت ،وضع رفت و آمد در آنها بر اساس نوع و طبيعت اجناس و كالاهايي كه در آنها قرار داده مي شود ، ساخته شده و رعايت نكات مربوط به هوا و درجه حرارت و سردي ، گرد و غبار ، نور و روشنايي ، نظافت و بهداشت ، سروصدا و ساير مسائل ايمني مربوط به محيط و فضاي انبار شده و از نظر رفت و آمد ، چه درمورد فضاي لازم به آنهايي كه بايد براي كارهاي انبار داري در آن رفت وآمد كنند و چه براي وسائل حمل ونقل ليفت تراك يا چراغهاي دستي و چه براي حجم قطعات و اجناس و كالاها و چه از لحاظ كنترل ورود و خروج و رفت و آمد اشخاص متفرقه و غير كاركنان انبارها بايد راه و فاصله كافي در نظر گرفته شود تا عدم راه عبور مناسب و فاصله لازم سبب كندي يا مشكل شدن ، عمل گذاشتن و برداشتن و تحويل اجناس نگردد.
2ــ وضع انبارها از لحاظ حفاظتي :
انبارها از لحاظ حفاظت از سرقت ، آتش سوزي ، پراكنده شدن موجوديها در اثر در دسترس بودن ، اقلام فاسد نشدني و يا توجه به علائم ايمني بسته هاي كالا ، بايد داراي وضعي باشد كه از اين نظر بتوان بخوبي مورد توجه و حراست قرار گيرد.  
سفارش خريد :
سفارش خريد مجوز كتبي براي فروش كالا بمنظور ارسال مقدار معيني از كالاي مشخص با شرايط توافق شده در مكان و زمان معين است. اين فرم بر اساس خريد تصويب شده در تداركات شركت يا نواحي و ادارات كل تنظيم شده و به فروشنده ارسال مي گردد.
اين فرم شرح كاملي از نوع كالا و خدمات مورد نياز ، شرايط خريد ، قيمت توافق شده و نحوه حمل را در اختيار فروشنده قرار مي دهد .
كنترلهاي مورد نياز براي دريافت كالا از فروشنده :
با توجه به شرايط قيد شده هر سازماني نيازهايي دارد كه با اقدام هر قسمت از سازمان پيگرد و توسط مسئول قسمت تهيه كه تداركات مي باشد با مجوزهايي تهيه و خريداري مي شود . با توجه به نوع سازمان و اداره ممكن است روشهايي با تغيرات كم ولي در اصل مشابه هم صورت پذيرد .
 
 
 
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
 

دانلود مقاله با موضوع داعش مولود آمریکا در خدمت جنگهای نیابتی در منطقه خاورمیانه
چکیده: آغاز و شروع هر جنگی در تاریخ از یک طرف دراای بستر و ریشه تاریخی است و از یک طرف درارای زمینه می باشند از نظر ریشه آن دسته از عواملی هستند که دارای عمق و پایداری بوده و به آسانی از بین نمیروندو شامل عوامل سیاسی، تاریخی، ژئوپلیتیکی، اقتصادی و اجتماعی فرهنگی می باشد ولی زمینه ها عواملی هستند که تابع شرایط و وضعیت موجود بوده و پایداری کمتری داشته و تأثیرگذار می باشند. و عمدتا شروع جنگها دارای اهداف حدا اکثری شامل ۱ – ساقط کردن نظام سیاسی ۲ تضعیف قدرت ملی ۳ –از بین بردن منابع اقتصادی ۴ –وابستگی سیاسی ۵ –تسلط بر منابع اقتصادی و نهایتا تحمیل اراده سیاسی می باشد .
 
کلمات کلیدی : گروه تروریستی داعش , گروه طالبان , سیاست امریکا , خاورمیانه ,
 
موضوع مقاله :داعش مولود آمریکا در خدمت جنگهای نیابتی در منطقه خاورمیانه
قالب فایل :word  --- تعداد صفحات: 19 صفحه
 
دانلود مقاله با موضوع امریکا تشکیل دهنده داعش و طالبان القاعده و گروه های تروریستی
 
فهرست:
چکیده:..................................................................................................... 1
 – جنگ سرد در جهان دو قطبی ( آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق )..................... 2
 – پدیده طالبان ............................................................................................3
 – حمله آمریکا به افغانستان به بهانه نابودی تروریزم...................................... 9
 حمله آمریکا به عراق................................................................................ 10
هدف اول.................................................................................................. 10
حمله به عراق چه ربطی به حمایت از رژیم صهیونیستی دارد........................10
هدف دوم.................................................................................................. 12
هدف سوم................................................................................................ 12
 – بیداری اسلامی........................................................................................12
 – بحران سوریه ..........................................................................................14
تاریخچه و علل شکل گیری داعش............................................................... 15
داعش مولود ناکامیهای آمریکا در منطقه است ..............................................17
نتیجه گیری................................................................................................. 18
 
مقدمه:
جنگ سرد در جهان دو قطبی ( آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق )
جنگ سرد اصطلاحی است که به دوره ای از تنش ها، کشمکش ها و رقابت ها در روابط ایالات متحده، شوروی و هم پیمانان آنها در طول دهه های ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ اطلاق می شود. در طول این دوره رقابت میان این دو ابرقدرت در عرصه های گوناگون مانند اتحاد نظامی، ایدئولوژی، روانشناسی، جاسوسی، ورزش، تجهیزات نظامی، صنعت و توسعه فناوری ادامه داشت. این رقابت ها پیامدهایی مانند مسابقات فضایی، پرداخت هزینه های گزاف دفاعی، مسابقات جنگ افزار هسته ای و تعدادی جنگ های غیرمستقیم به دنبال داشت.
 
– بیداری اسلامی
نهضت های اسلامی و جریان های فعال متأثر از متن مردم جوامع اسلامی، شعائر و شعارهای انقلابی ایران مانند جهاد، شهادت و ایثار را مبنای اصول اساسی مبارزاتی خود قرار داده اند. شعارهای لاشرقیه و لا غربیه، الله اکبر، هیهات منا الذله، و الموت لآمریکا و لاسرائیل از جمله شعارهای صادراتی انقلاب اسلامی است که جنبش ها و جریان ها در تحرکات و راهپیمایی های خود همواره بر آن تکیه می کنند.
بسیاری از حوادث بزرگ تاریخی، نه در ابعاد جغرافیایی و نقطه تولد خود می ایستند و نه از نظر زمان در ظرف زمانی محدودی متوقف می شوند. برخی از وقایع و حوادث از یک مکان شروع می شوند اما دامنه اثرگذاری و پیامدها و بازتاب های آنها جهانی است. انقلاب اسلامی یکی از این حوادث است؛ اکنون پس از گذشت سی و پنج سال از انقلاب اسلامی شاهد حرکت های اعتراض آمیز در خاورمیانه هستیم که نشان می دهد انقلاب اسلامی ایران برای بسیاری از مردم جهان یک الگوی عملی تلقی شده که موجب احیای نهضت ها و جنبش های مردمی و اسلامی در این کشورها شده است.
 تاریخچه و علل شکل گیری داعش
با شروع بحران سوریه نیروهای خارجی و یا مجاهدین زیادی با همان مدل جذب در افغانستان به سوریه سرازیر می شوند جبهه النصره یا جبهه یاری اهل شام با القاعده عراق تبعیت می کند و به این ترتیب دولت اسلامی عراق و شام ( داعش) را بوجود می آورند. داعش شروع به محکم ساختن جای پای خود در سوریه می کند و شهرهای زیادی را در سوریه مثل رقه، دیرالزور تا استان الانبار عراق را در تصرف خود در می آورد در ۲۰ خرداد ۹۳ حمله به موصل و پس از آن به شهرهای دیگر عراق سبب شد تا نام داعش بیش از پیش در افکار عام و رسانه ها مطرح شود.
 
داعش مولود ناکامیهای آمریکا در منطقه است
بحران عراق، هر چند با چند عملیات محدود تروریستی به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور آغاز شد، اما شعله های آن خیلی زود عراق را در بر گرفت و با طرح برخی ادعاهای تجزیه طلبانه و اعلام خلافت تروریست های بعثی ـ تکفیری داعش در موصل، حالا این سوال بیش از هر زمان دیگری مطرح است که چگونه دولت نوپای عراق در باتلاق تروریستی گرفتار شد و کدام حمایت ها باعث شده داعش بتواند پس از ناکامی در سوریه و انزوا در عراق، ناگهان بخش هایی از اراضی عراق را اشغال کند و چنان جرأتی بیابد که سرکرده آن خود را خلیفه مسلمین بخواند
آمریکایی ها فکر کردند که عراق گام نخست خاورمیانه جدید است و می خواستند در پوشش یک دموکراسی آمریکایی، وارد خاورمیانه شوند. آنها چهار هدف کلی را در عراق دنبال می کردند.
اولین هدف آمریکا در عراق پس از اشغال، بویژه از سال ۲۰۰۸ و نه از همان ابتدا، این بود که می خواستند نظامی سیاسی را شکل بدهند که هرچه را واشنگتن بخواهد برآورده کند. این البته با واقعیت های میدانی در عراق سازگار نبود و نقش مرجعیت دینی مانع از تحقق چنین هدفی شد. شما دیدید که در همین دوره وقتی مرجعیت دینی از مردم خواست در انتخابات شرکت کنند، مشارکت بالای مردم محقق شد و افرادی وارد پارلمان شدند که وزن علمی، ملی، تخصصی و مقاومت بیشتری داشتند.
 
نتیجه گیری : 
داعش همان القاعده است اگرچه با بسیاری از بنیان های فکری داعش بخصوص این سطح از خشونت روی گردان است بررسی ابعاد رفتاری داعش والقاعده و نوع خیانت و جهت گیری های آنها گویای یک اصل و واقعیت است و آن اینکه به رغم ادعاهای مطرح شده مبنی بر جدایی این دو گروه، دیدگاه و خواستگاه رفتاری القاعده و داعش یکی است. هردو به دنبال کشتاردر جهان اسلام هستند و هر دو از سوی برخی کشورهای مرتجع عربی و غربی هدایت و حمایت می شوند. لذا با محوریت امریکا و هم پیمانانش که برای رسیدن به منافع خودگروه تروریستی را ایجاد و با آنها به کشتار جامعه بشری می پردازند. با توجه به اینکه در حال حاضر یکی از عوامل مهم فتنه گری در منطق جریان سلفی تکفیری است که در لباس دفاع از سنت عملا در مسیر منافع غربیان گام برمی دارد. حضور این افراد در محافل وجوامع و انتشار آثار و فرآورده های فرهنگی آن در برخی از مراکز باعث جلب توجه برخی از جوانان پرشور که از اقدامات سرکوبگرانه اشغالگران به ستوه آمده اند شده است و برای رهایی از این فشار زمینه را برای گرویدن به این جریان های افراطی مناسب دیده اند. باید توجه داشت یکی از مهمترین اقدامات فرهنگی که می تواند در مواجهه با چنین برداشت های نادرستی از اسلام و سنت به کار آید استفاده از همه امکانات و ظرفیت های سازمان های تقریبی است.
امریکا برای جلوگیری از نفوذ و گسترش انقلاب اسلامی، تداوم حضور خود و تثبیت آن در منطقه ، باز گرداندن آبروی از دست رفته خود در حمله به عراق و افغاتستان ، جلو گیری از قدرت روسیه به عنوان جایگزین اتحاد جماهیر شوری ، تثبیت و حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و ..... اقدارم به شورع جنگها ینابتی در منطقه با استفاده از نیروهای موشوم به داعش که از نظر مالی تحت حمایت عربستان و قطر و از نظر نظامی و سیاسی تحت حمایت آمریکا و ترکیه و سایر متحدانش در منطقه نمود . داعش که مواود آمریکا در منطقه است را به پیشرفته ترین سلاحها با پول کشورهای عربی مجهز نمود .
 
دانلود مقاله با موضوع داعش مولود آمریکا در خدمت جنگهای نیابتی در منطقه خاورمیانه , تاریخچه و علل شکل گیری داعش , گروه تروریستی داعش  , داعش مولود ناکامیهای آمریکا , امریکا تشکیا دهنده گروه های تروریستی داعش و طالبان ,
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

دانلود مقاله با موضوع مقابله با توطئه و نفوذ آمریکا
چکیده: توطئه های دیروز آمریکا که عمدتا به شکل خشونت آمیز و در قالب تحریم و جنگ و تهدید بوده است و سالیان سال است کشورمان با آن مقابله میکند، ولی امروز به شکل نرم افزارانه و نفوذ است که باید با بصیرت به تقابل با آنها پرداخت. 
دشمنان جمهوری اسلامی ایران، خاصه ایالات متحده آمریکا پس از شکست در مبارزه با جمهوری اسلامی ایران و ساقط کردن این نظام، با بهره گیری از تکنولوژی های ارتباطی جنگ نرمی را علیه کشورمان راه انداخته است که داشتن دیدی روشن از اهداف آمریکا می تواند به مقابله با این اقدامات کمک نماید.
ایلات متحده آمریکا از نخستین روزهای استقرار جمهوری اسلامی ایران، به علت از بین رفتن و یا حداقل در خطر قرار گرفتن منافع اش در منطقه به مقابله و مبارزه با جمهوری اسلامی ایران پرداخت. روشنگری جمهوری اسلامی ایران و به خصوص امام راحل در تفکرات ملت های منطقه تحول عظیمی ایجاد کرد و فضا را برای منطقه ای بدون آمریکا و ژاندارم هایش فراهم کرد. از طرفی دیگر حمایت معنوی جمهوری اسلامی ایران از مبارزات مردم مظلوم فلسطین و لبنان زمینه را برای تضعیف رژیم صهیونیستی پدید آورد که این مقوله عملا امنیت این رژیم نامشروع را تحت تاثیر قرار داد. از این رو آمریکا نیز با بحران تهدید منافع اش مواجه شد و حتی نتوانست امنیت شریک استراتژیک خود یعنی اسراییل را فراهم نماید. این حضور روشنگرانه جمهوری اسلامی ایران تهدیدات متعدد را به دنبال داشت که جنگ تحمیلی و تحریم های اقتصادی از جمله آنهاست. آمریکا چون نتوانست در اراده ملت ایران خللی وارد نماید از طریق برخی مزدوران و عواملش جنگی را علیه ایران طراحی کرد که با استعانت از تئوری جوزف نای در مورد قدرت نرم آن را جنگ نرم نامید. البته جنگ نرم در برهه های مختلف تاریخی مطرح بوده که جنگ روانی، شایعه سازی، دروغ پردازی و ستون پنجم از جمله های مصادیق آن می باشد. اما در این دوره تاریخی به دلیل بهره گیری از تکنولوژی های متعدد ارتباطی و در حجم بالا یکی از دوره های ویژه است که برخورد و مقابله با آن نیز نیازمند توانایی و به قول مقام معظم رهبری بصریت می باشد.
کلمات کلیدی: توطئه های دیروز آمریکا -  تحریم - نفوذ آمریکا - جنگ نرم -
 
موضوع مقاله:  مقابله با توطئه و نفوذ آمریکا
 
قالب فایل word  --- تعداد 13 صفحه
دانلود مقاله با نوضوع راه های مقابله با نفوذ امریکا
 
 
آمریکا و راهبرد فروپاشی انقلاب اسلامی
پس از جنگ جهانی دوم و با افزایش اهمیت منابع نفتی خاورمیانه، حوزه رقابت آمریکا با انگلیس و شوروی وارد یک مرحله جدی شد. در این دوره زمانی، اقدامات آمریکا در جهت شکستن استیلای شوروی و بریتانیا بر ایران، همسوی با رضایتمندی ایرانیان از آمریکا بود، اما با ماجرای کودتای بیست و هشتم مرداد و شرکت آمریکا در کودتا، شک و تردید در بدنه اجتماعی ایران نسبت به آمریکا حاکم شد. به عبارت دیگر دولت آمریکا بعدها به اعتراف خودش به نهضت ملی شدن صنعت نفت که مردم ایران هزینه های زیادی پای آن داده بودند، به طور آشکار خیانت نمود و با حمایت مالی و لجستیک عاملین کودتا چهره بسیار بدی را از خود در ذهنیت ایرانیان به جای گذاشت.
از اینرو هرچند که پس از کودتای بیست و هشتم مرداد نوعی اتحاد استراتژیک میان ایران و آمریکا شکل گرفت و حکومت محمدرضاشاه پهلوی به عنوان ژاندارم منطقه خاورمیانه به توسعه منافع آمریکا و تضمین امنیت انرژی اقدام می نمود، با این حال در میان مردم ایران تصویر منفی و همراه با تردید و بی اعتمادی نسبت به آمریکا شکل گرفت.
در جریان انقلاب اسلامی ایران، دولت آمریکا علنا در صف مقابله با خواست مردم ایران قرار گرفت و در یک بیان مضحکانه و ناشیانه ایران پهلوی را جزیره ثبات آن هم در دنیای پر آشوب خواند. این اقدام توهین آمیز زمانی صورت می گرفت که خانواده های ایرانی در پیروی از فرمایشات رهبر و بنیانگزار انقلاب اسلامی ایران در تظاهرات خیابانی غیر خشونت آمیز توسط گارد شاهنشاهی گلوله باران شده و به شهادت می رسیدند.
 
فهرست :
چکیده: ..............................................................................................1
آمریکا و راهبرد فروپاشی انقلاب اسلامی ............................................2
تقابل راهبردی پایدار با هویت سازی گفتمانی انقلاب اسلامی ایران .......3
سناریوی نفوذ در راهبرد براندازی........................................................ 5
سیزده آبان امسال و تاکید بر مقابله با نفوذ ............. ............................5
دلایل به کارگیری قدرت نرم علیه جمهوری اسلامی ایران...................... 6
راهبردها و شیوه ها در جنگ نرم .........................................................7
جنگ رسانه‌ای امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ...............................8
شبکه‌سازی، گزینه جدید امریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران ..10
نتیجه گیری: .....................................................................................12
 
دانلود مقاله با موضوع مقابله با توطئه و نفوذ آمریکا , جنگ نرم امریکا علیه ایران , روش های نفوذ امریکا , تهاجم فرهنگی علیه ایران ,
 
برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 

بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تعداد صفحات : 51

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 16
 • تعداد اعضا : 3186
 • کاربران آنلاين
 • 01.ahad1370
 • آی پی امروز : 683
 • آی پی دیروز : 1395
 • بازدید امروز : 2,200
 • باردید دیروز : 4,580
 • گوگل امروز : 596
 • گوگل دیروز : 1339
 • بازدید هفته : 2,200
 • بازدید ماه : 85,892
 • بازدید سال : 446,137
 • بازدید کلی : 3,742,231
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.