loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود طرح توجیهی کاراموزی و پاورپوینت های اموزشی

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع : بررسی رابطه ی بازنشستگی با میزان افسردگی فرهنگیان زن  

چکیده : هدف از انجام اين پژوهش بررسی رابطه ی بازنشستگی با میزان افسردگی فرهنگیان زن   باشد.روش انجام پژوهش، از نوع همبستگی بوده است.جامعه اماری بازنشستگان فرهنگی بوده اند. بدين منظور تعداد 30 نفر از بازنشستگان بصورت نمونه گیری دردسترس انتخاب شدند و ،پرسشنامه افسردگی بک  اجرا گرديدو به منظور تحلیل یافته های پژوهش از آزمون همبستگی پیرسون،و استفاده شد.تحلیل یافته ها نشان دادکه میزان همبستگی بین بازنشستگی و افسردگی معلمان برابر(749/0) است. و در سطح معناداری (05/0) معنادار است.بنابر این با 95 درصد اطمینان می توان نتیجه گرفت بین بازنشستگی و افسردگی معلمان رابطه معنادار وجود دارد .
 
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی - بازنشستگی و افسردگی افراد بازنشسته
پایان نامه رشته روانشناسی 
با موضوع:
بررسی رابطه ی بازنشستگی با میزان افسردگی فرهنگیان زن  
 
قالب فایل : word  --- تعداد 92 صفحه
به همراه جداول و نمودارهای مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها
 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
 
مقدمه :
بازنشستگی روز به روز مسئله بزرگي در كشورهاي در حال پيشرفت و پيشرفته مي شود . بخصوص افراد بازنشسته و طرز زندگي آنان اكثراً مسائل رواني ، اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي پيش مي آورند . 
دوران بازنشستگی از نظر بهداشت رواني بسيار حائز اهميت است و از نظر پيشگيري بايد بخاطر داشت كه معمول ترين بيماري هاي رواني در افراد بازنشستگی عبارتند از : پسيكوزهاي پيري ، اختلالات رواني ناشي از اختلالات عروقي ، كمبود اكسيژن و از بين رفتن فعاليت هاي عادي در مغز كه با كم شدن روابط اجتماعي ، از دست دادن مسئوليت ، تربيت دختران و پسران ، ازدواج وجدا شدن آنها ، بازنشسته شدن و از دست دادن نزديكان و اطرافيان توأم مي گردد . 
 
بیان مساله
فرد مسن فردي است قابل احترام ، و بايستي مسولیت های مناسب و درخور استعداد داشته تا احساس كند كه هنوز فردي مفيد براي جامعه است . 
 مي توان گفت : دنيا با تفكر سالمندان و حركت جوانان اداره مي شود . و به افراد جوان ، بايستي آموزش داد كه با افراد پير ، چه روشي داشته باشند و چگونه از تجربيات آنها استفاده  كنند و همچنين آموخت ، كه روزي آنها نيز پير خواهند شد . افراد بايد در همان جواني ، به يادگيري حرفه اي مخصوص و مورد علاقه بپردازند ، تا پشتوانه اي براي زندگي آينده بشود ، و با جرات تمام وارد مرحله طبيعي زندگي كه پيري است بشوند .
اهمیت وضرورت تحقیق
بعضي ها بازنشستگي را بعنوان نقش بي نقشي توصيف كرده اند. در جامعه اي كه اساس آن بر كار بعنوان يك ارزش اخلاقي نهاده شده است، حركت از يك نقش فعال  در يك روز بهنقش بي نقشی در روز ديگر اين باور را برمي انگيزدكه بازنشستگي منجر به بيماري روحي و جسمي و بعضي وقت ها مرگ زودرس مي شود. براي بسياري كار يعني زندگي و بيكاري ، مرگ در عينزنده بودن است.واكنش شخص به بازنشستگي و روش مواجه وي با آن ، اثر مهمي روي سلامت رواني دارد . در صورتيكه فرد احساس مي كند ، كه كار او تمام شده است و او ديگر قادر به انجام  فعاليت مفيد نيست در اين صورت زمينه براي كج خلقي ، بي تفاوتي ، افسردگي ديده مي شود . بنابراين موضوع از اين جهت حائز اهميت است كه ما ميزان افسردگي را در افراد بازنشسته در این  تحقيق بررسي  كنيم . 
 
هدف  تحقيق : 
هدف کلی از این تحقیق تعیین رابطه باز نشستگی  با افسردگیمعلمان زن می باشد.
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه تحقیق
 
تاریخچه ی افسردگی
اين اختلال از زمان بابلي ها مورد شناسايي قرار گرفته بود. کلمه ي ""Depression يا افسردگي از عبارت لاتين Deprimere به معناي در هم فشرده شدن گرفته شده است. از اين رو افسردگي به معناي احساس در هم فشرده شدن روح، غم يا بي ارزشي است. در اواخر قرون وسطي، رهبران مذهبي اروپا بر اين عقيده بودند که افسردگي به واسطه ي نفوذ و تسلط ارواح شيطاني بر انسان به وجود مي آيد. مارتين لوتر، اصلاح طلب مذهبي آلماني نوشت:"تمامي سنگيني روح و ماليخوليا از شيطان سرچشمه مي گيرد". در واقع همين  اصطلاح ماليخوليا  يا ملانکوليا، به افراد افسرده اشاره داشت و چنين افرادي جن زده، شيطاني، ماليخولياي يا ملانکوليک خوانده مي شدند. به همين دليل ساليان دراز افسردگي، با روش هايي مانند شلاق زدن(براي خارج کردن ارواح شيطاني و جن)، حجامت، جن گيري و سال هاي اخير با دوش گرفتن آرامش بخش تحت درمان قرار مي گرفت. در نهايت با کشف داروي ضد افسردگي در دهه ي 60 ميلادي  و تسکين افسردگي با تجويز اين داروها، کم کم روش هاي خرافي بر چیده شد(بدلی ،1390، )
 
فصل سوم
روش تحقیق
 
روش تحقیق
از نظر کاربرد  : کاربردی
از نظر هدف : شبه تجربی  
جامعه آماری: 
جامعه آماری شامل30 نفر از افراد بازنشسته  فرهنگی زن تاحیه 4شهر مي باشد  . 
نمونه و روش نمونه گیری : 
نمونه مورد تحقيق متشكل از30  نفر از افراد بازنشسته فرهنگی زن  ناحیه 4شهر می باشندانتخاب نمونه مورد تحقيق با استفاده از روش انتخاب دسترس صورت گرفته است . 
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها : 
در این پژوهش از روشهای آمار توصیفی ( تنظیم جدول داده ها ، محاسبۀ میانگین ، انحراف استاندارد ، میانه ، نما ) استفاده شده است . به منظور پاسخگویی به فرضیه های پژوهش از روشهای آمار استنباطی به عنوان روشهای اصلی تحلیل داده ها استفاده شد . از جمله روشهای استنباطی مورد استفاده عبارتند از ضريب همبستگي پيرسون(r) بوده است.
 
 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
 
مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش بررسي رابطه بين بررسی رابطه ی بازنشستگی با میزان افسردگی فرهنگیان زن   مي باشد. بدين منظور تعداد 30 نفر از بازنشستگان  بصورت دردسترس انتخاب شدند و پرسشنامه افسردگی بک، برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (ميانگين، انحراف معيار و خطاي استاندارد) و ضريب همبستگي پيرسوناستفاده شده است.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات
 
در پژوهش حاضر براي بررسي رابطه بين افسردگی با بازنشستگی انجام شده است براي جمع اوري داده ها پرسشنامه افسردگی بک برروي بازنشستگان اجرا شد. براي تجزيه و تحليل داده ها از نرم افزار SPSS استفاده شد. در اين پژوهش از روش هاي آماري ضريب همبستگي پيرسون استفاده شد. در اين بخش به تحليل و بررسي يافته هاي پژوهش مي پردازيم. بدين ترتيب محقق با طرح سولات پژوهش و ارائه نتايج و يافته هاي آماري به بررسي، تحليل و ارزيابي داده ها پرداخته و در مرحله نهايي به بيان محدوديت هاي پژوهش اقدام نموده است و سپس به زمينه هاي كاربرد نظري و عملي يافته ها اشاره کرده است.
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 15 هزار تومان

 

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی میزان دل بستگی ایمن و اضطرابی با رضایتمندی زناشویی زوجین 

چکیده : هدف از انجام اين پژوهش تعیین رابطه سبک های دل بستگی رضایت زناشویی بین دانشجویان متاهل مي باشد.روش انجام پژوهش، از نوع همبستگی بوده است.جامعه اماری کلیه دانشجویان  متاهل بوده اند. بدين منظور تعداد 150 نفر از دانشجویان  بصورت نمونه گیری تصادفي ساده انتخاب شدند و پرسشنامه دل بستگی همسران و پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ اجرا شد. به منظور تحلیل یافته های پژوهش از آزمون همبستگی پیرسون و رگرسیون استفاده گردید.برای بررسی فرضیه های پژوهش، بررسی وضعیت نرمال بودن متغیرهای موردنظراز آزمون کولموگروف اسميرنوف برای نرمال بودن متغیرهای تحقیق استفاده شد. تحلیل نتایج نشان دادكه سبك دل بستگی  32/0 واريانس رضایت زناشویی را پيش بيني مي كنند. با توجه به اينكه F محاسبه شده در سطح كمتر از 01/0 معنادار است، لذا مدل رگرسيون خطي معنادار است و سبك هاي دل بستگی با رضایت زناشویی رابطه خطي معنادار دارند.  همچنین مقايسه ضرايب رگرسيون استاندارد نشان مي دهد كه سبک ایمن(479/0-=Beta) سهم بیشتری در پيش بيني رضایت زناشویی دانشجویان دارد. از آنجا كه رابطه سبک دل بستگی( اجتنابی) با رضایت زناشویی دانشجویان منفی مي باشد مي توان نتيجه گرفت كه هر چه ميزان رضایت زناشویی دانشجویان بيشتر باشد فراواني سبک اجتنابی کمتر است و بالعكس. نتایج ازمون همبستگی نیز نشان داد کهبا 95 درصد اطمینان میتوان گفت بین مولفه سبک ایمن و رضایتمندی زناشویی رابطه مثبت  و بین سبک اجتنابی و رضایت زناشویی رابطه منفی معناداری وجود دارد و نهایتا نتایج نشان داد که با 95 درصد اطمینان می توان گفت بین سبک دلبستگی دوسوگرا با رضایتمندی زناشویی در دانشجویان متاهل رابطه معنادار وجود ندارد.
 
فصل اول
کلیات پژوهش
1-1-مقدمه
همسر گزینی از نخستین تعهدات عاطفی و قانونی افراد و از تصمیم های مهم زندگی شمرده می شود. ازدواج یک تصمیم موقتی کوتاه مدت و بی هدف در مقطعی از زندگی نیست، بلکه انتخاب مسیری است که توانمندیها و شایستگی های خود را می طلبد. بنابراین تصمیم به ازدواج و زندگی مشترک به ویژه در شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی امروز، نیازمند بلوغ، پختگی و توانمندی در زمینه های گوناگون بوده و این موضوع را تبدیل به موضوعی تخصصی و پیچیده می نماید(شمسایی، 1385). رضایت از زندگی زناشویی همان احساس عینی از خشنودی، رضایت و لذّت تجربه شده توسط زن یا مرد است، وقتی که همه جنبه های مشترک زندگی شان را در نظر بگیرند (بردبار، 1383). رضایت مندی زناشویی یک مفهوم چند بعدی است که عوامل گوناگونی را شامل می شود و این عوامل در رضایت یا ناخشنودی کلی از روابط نقش دارند و به طور کلی هر زوجی از روابط خود انتظارات متفاوتی دارند (لیندسی ، 2004). ایجاد خصلت تعهد و پیرو آن توانایی برقراری ایجاد ارتباط صمیمانه با جنس مخالف (همسر) موجب دلبستگی ایمن، حمایت، محبت و مشارکت در رابطه عاطفی است که از پختگی ناشی می شود. پدیدآیی این سطح از رضایت زناشویی با عوامل تاثیرگذار بر نوع دلبستگی زوجین غالبا همراه بوده است ( پاچارز ، 2010 ، به نقل از میکولینسر و شاور  ،2011).ویس (2004، به نقل از میکولینسر و شاور ،2011) دلبستگی بزرگسالان را به عنوان ایجاد "پیوند" توسط یک بزرگسال با بزرگسال دیگر دانسته که در جنبه‌های اساسی و مهم، مشابه دلبستگی است که در کودکان نسبت به "مراقب اصلی" خود ایجاد می‌شود، می‌داند. این پیوند، درست مثل آنچه که در کودکان وجود دارد، تنها در روابطی ظاهر می‌شود که اهمیت هیجانی دلبستگی برای  بزرگسالان دارد و واجد تفاوت‌های مفهومی و ساختاری با دلبستگی در دوره کودکی است. از نگاه ویس دلبستگی دارای سه سبک ایمن ، اجتنابی ، مضطرب- دوسوگرا  است(هازن و شاور  به نقل از سیمپسون ، 2003).
افرادی که از لحاظ دلبستگی، ایمن هستند، کنترل عواطف خود را بر عهده دارند. احساسات موجب تحریک آنها نمی شود و عواطف خود را در زمان مناسب و به شکل مناسب بیان می کنند (آرمسترانگ ،  2010). 
 
4-1: اهداف تحقیق 
- هدف کلی :
بررسی ارتباط بين سبک های دلبستگی و رضايت مندی زناشويی در بين دانشجويان متأهل دانشگاه آزاد اسلامی واحد . 
 
- اهداف ویژه :
 1- تعيين رابطه بين سبک  دلبستگی ايمن با رضايت زناشويی.
2- تعيين رابطه بين سبک  دلبستگی اجتنابی با رضايت زناشويی.
3- تعيين رابطه بين سبک  دلبستگی ناايمن با رضايت زناشويی.
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه تحقیق
 
" تنها دلیل این که چرا شما هم اکنون، خوشی و سعادت زناشویی را تجربه نمی کنید این است که فقط به آنچه که ندارید فکر می کنید و دائماً بر آنها تمرکز دارید"      "آنتونی دیملو " 
مقدمه
در این فصل محقق بر ان شده است تا ازدیدگاههای نظری و پیشینه مطالعاتی پژوهش صحبت به میان آورد به همین منظور این فصل به سه قسمت تقسیم شده است . در بخش اول مفاهیم و مبانی دلبستگی مورد بحث قرار گرفته است. در بخش دوم به موضوع رضایت زناشویی پرداخته شده است و در بخش  پایانی محقق از سوابق مطالعاتی متناسب با موضوع در انتهای فصل به عنوان یک بخش مجزا  استفاده کرده است. 
 
بررسی میزان دل بستگی ایمن و اضطرابی با رضایتمندی زناشویی زوجین
دانلود پایان نامه با موضوع :
بررسی میزان دل بستگی ایمن و اضطرابی با رضایتمندی زناشویی زوجین 
قالب فایل : word ---  تعداد 165 صفحه
 
فصل سوم
روش تحقیق
 
روش تحقیق:
تحقيق حاضر به روش همبستگي انجام مي شود زيرا هيچ يكاز متغيرهاي مورد مطالعه دستكاري نمي گردد( دلاور،1380) و فقط به شناسايي ارتباطبين متغيرها (سبک دلبستگی و رضایت زناشویی) پرداخته مي شود.
جامه آماری 
 
     جامعه آماری پژوهش حاضر  مشتمل برکليه دانشجويان متاهل زن و مرد در 10 رشته کارشناسی علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد می باشد که تعداد انها 245 نفر می باشد
حجم نمونه و روش نمونه گیری 
برای انتخاب نمونه مورد نظر از بین دانشجویان از روش نمونه گیری تصادفی استفاده شد.حجم نمونه بر اساس جدول کرجسی و مورگان در این پژوهش، تعداد 150 نفر می باشد.
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات:
در این پژوهش از روشهای آمار توصیفی(میانگین، انحراف استاندارد) استفاده خواهد شد. به منظور پاسخگویی به فرضیه های پژوهش از روشهای آمار استنباطی به عنوان روشهای اصلی تحلیل داده ها استفاده شد. از ضريب همبستگي پيرسون و رگرسیون چند متغیری  استفاده شد.
 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
مقدمه
هدف از انجام اين پژوهش شناخت رابطه بين دل بستگی با رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل است. بدين منظور تعداد 150 نفر از دانشجویان بصورت تصادفي انتخاب شدند و مورد آزمون قرار گرفتند. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل آماري قرار گرفت. نتايج تجزيه و تحليل آماري در دو قسمت جداگانه آمار توصيفي و آمار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي آماري توصيفي (ميانگين، انحراف معيار و خطاي استاندارد) و آمار استنباطی (ضريب همبستگي پيرسون وتحليل رگرسيون چند متغيري)استفاده شده است. 
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات
مقدمه
هدف از انجام اين پژوهش شناخت رابطه بين سبک های دل بستگی با رضایت زناشویی در بین دانشجویان متاهل است. بدين منظور تعداد 150 نفر از دانش جویان بصورت تصادفي انتخاب شدند و مورد آزمون قرار گرفتند. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل آماري قرار گرفت. نتايج تجزيه و تحليل آماري در فصل پیشین ارایه شد و در این فصل به بحث ونتیجه گیری پیرامون یافته ها و پیشنهادات و محدودیت ها اشاره می شود.
 
فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه 2 بيان مسئله 4 
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 8 
اهداف پژوهش 9 
فرضيه هاي پژوهش 9 
تعاريف اصطلاحات 10 
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش    
بخش اول :دلبستگی 13
عملکرد بیولوژیکی سیستم دلبستگی 18
مفهوم سبک دلبستگی 21
تفاوتهای فردی در کارکرد سیستم دلبستگی 32
دلبستگی ایمن و تنظیم هیجانی 33
دلبستگی اضطرابی و شدت هیجانهای نامطلوب 42
دلبستگی بزرگسالان  45
علت‌های دلبستگی ناایمن 49
بخش دوم:رضايت مندی زناشويي 50
عوامل موثر بر رضایت مندي زناشويي 55
واکنش هاي مربوط به نارضايتي زناشويي 62
ارتباط زناشویی 64
نظريات سبب شناسي رضايت مندی زناشويي 67
رويکرد روان پويايي 67
رويکرد رفتاري- شناختي 69
نظريه مبادله اجتماعي 71
نظريه ارتباطي 73
نظريه واتزويک 74
رويکرد ارتباطي در رابطه با اختلاف هاي زناشويي 77
حل تعارضات زناشویی 82
انتخاب سبک های ارتباط زناشویی 83
پیشینه مطالعاتی تحقیق 89
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
روش پژوهش 107 
جامعه آماری 107 
نمونه آماری و حجم نمونه 107 
ابزار جمع آوری داده ها  107 
تجزیه و تحلیل داده ها 112 
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها 
تحلیل توصیفی 115 
تحلیل استنباطی 117 
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 
بحث و نتیجه گیری 124 
محدودیت های پژوهش 129 
پیشنهادهای پژوهشی 130 
پیشنهادات به محققان اتی 130 
منابع فارسی 132 
منابع لاتین 136 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25 هزار تومان
 

دانلود پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع بررسی رابطه شخصیت و فرسودگی شغلی دبیران دبیرستان

مقدمه : بی تردید اصطلاح شخصیت یکی از بحث برانگیرین و در عین حال جذابترین مفاهیمی است که در علم روانشناسی وجود دارد. پیچیدگی، تنوع و گستره و شمول این اصطلاح به اندازه ای است که دستیابی به یک تعریف فراگیر، پایدار و مورد قبول از آن را نه تنها دشوار بلکه غیر ممکن ساخته است، به گونه ای که می توان گفت به شمار افرادی که سعی در شناخت و تبیین آن و در نتیجه یک قطر شخصیت داشته اند، تعاریف و تفاسیر گوناگون وجود دارد. کلمه شخصیت در انگلیسی از واژه لاتین پرسونا اقتباس شده است و در اصل اشاره به نقاب هایی دارد که توسط هنرپیشگان تئاتر در نمایشهای یونان باستان به صورت زده می شد و در عین حال در بردارنده نقش آن نیز بوده است  .
بیان مسئله
مطالعه شخصیت از دهه 1930 با تلاش های گوردن آلپورت در روانشناسی رسماً آغاز شد. روانشناسان شخصیت آنرا به عنوان کلیت روان شناختی که انسان خاصی را مشخص می سازد در نظر می گیرند . بنابراین روانشناسی در بحث شخصیت همواره تفاوت های فردی را در نظر دارد و هدف آن تبیین آنها ست.
شخصیت به برجسته ترین و مسلط ترین ویژگی یک فرد اطلاق می شود.    در این مورد ممکن است به فرد لقب پرخاشگر یا کمرو داده شود. با چنین تصوری شخصیت اشاره  به آن دسته از برداشت های کلی دارد که یک نفر نسبت به دیگران پیدا  می کند، یعنی یک مجموعه کلی از ویژگی هایی که نماینده واقعی یک فرد بوده و در زمینه های گوناگون اجتماعی قابل مشاهده است. 
 
اهمیت و ضرورت پژوهش
آگاهی از تفاوت های شخصیتی باعث شده که از همه کارمندان یک سازمان  رفتارهای یکسانی را انتظار نداشته باشیم و قبول این نکته که برخی خصوصیات شخصیتی را می توان در یک طبقه خاص قرار داد و برخی دیگر را در طبقه دیگر ، به ما کمک می کند تا کارکنان را در طبقات شخصیتی مشخص قرار دهیم. با پی بردن به طبقه شخصیتی که هر یک از کارکنان به آن تعلق دارند، می توانیم رفتار آنها را در یک سری موقعیت های مشخص به طرز نسبی پیش بینی کنیم و از آنها انتظارات بخصوص داشته باشیم.
 
هدف پژوهش
هدف این پژوهش بررسی رابطه بین  تیپ های شخصیت پنج عاملی   با فرسودگی شغلی  در میان کارمندان شهرداری می باشد.
 
فرضیه های پژوهش
فرضیه های  اصلی:
 بین شخصیت و مولفه های فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.
بین فرسودگی شغلی و مولفه های شخصیتی ارتباط وجود دارد.
 
فرضیه های فرعی:
1- بین روان رنجوری و فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد .
2-بین برون گرایی و فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.
3-بین  پذیرا بودن تجارب و فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.
4-بین مسوولیت پذیری و فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.
5-بین سازگاری و فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.
6-بین خستگی عاطفی  و شخصیت ارتباط وجود دارد .
7- بین عملکرد شخصی و شخصیت ارتباط وجود دارد .
8- بین مسخ شخصیت و شخصیت ارتباط وجود دارد .
9- بین درگیری  وشخصیت ارتباط وجود دارد.
 
دانلود پایان نامه اماده رشته روانشناسی بالینی
پایان نامه  رشته روان شناسی
 
موضوع:
بررسی رابطه شخصیت و فرسودگی شغلی دبیران دبیرستان 
 
 
قالب فایل : word  --- تعداد 205 صفحه
تجزیه و تحلیل داده ها توسط  نرم افزار SPSS
 
 
 فصل دوم
 
    مبانی نظری وتجربی             
            پژوهش
مقدمه:
در این فصل بنا به ماهیت موضوع تحقیق، این فصل به سه بخش تقسیم گردیده است. در بخش اول  محقق پیرامون مبانی نظری درباره شخصیت، و در بخش دوم در زمینه تعریف، طبقه بندی و پیشینه فرسودگی شغلی سخن گفته و بخش سوم به تحقیقات انجام شده پیرامون این موضوع اختصاص دارد. 
 
بخش اول 
الف : مبانی نظری 
تعریف شخصیت
ریشه واژه شخصیت از واژه یونانی پرسونا   به معنای نقابی که هنر پیشه ها در اجرای نقشه های خود به چهره می زنند ، گرفته شده است در این تعریف واژه پرسونا برای اشاره به ظاهر بیرونی به کار رفته است اما بکارگیری واژه شخصیت تنها به عنوان روابط آشکار فرد و تاثیری که بر دیگران می گذارد کافی نیست گر چه در بیشتر تعاریف شخصیت به این جنبه های قابل مشاهده منش فرد اشاره شده است(کریمی،1385) .
 
فصل سوم
 
روش شناسی
پژوهش
مقدمه 
  براي اينكه نتايج حاصل از پژوهش معتبر باشد بايد از يك روش مناسب در پژوهش استفاده شود.چرا كه روش نادرست منجر به  نتيجه گيري نادرست مي شود .دستيابي به هدفهاي علمي ميسر نخواهد بود مگر اينكه ،روش درست صورت پذيرد. 
   در اين فصل به بررسي طرح پژوهش ،جامعه آماري ،ابزار گردآوري و روش تحليل داده هاي پژوهش مي پردازيم.
 
روش پژوهش 
انتخاب روش و نوع پژوهش بستگي به هدفها و ماهيت پژوهش و امكانات اجرايي آن دارد بنابراين زماني مي توان در مورد نوع تحقيق تصميم گرفت كه ماهيت موضوع پژوهش ،هدف ها و نيز وسعت دامنه تحقيق مشخص باشد .همچنين فرضيات تحقيق از عوامل تعيين كننده نوع روش تحقيق مي باشد چون رابطه بين متغيير ها بدون دستكاري آنها مورد بررسي قرار مي گيرد ،بنابراين در اين پژوهش از روش همبستگي استفاده مي شود .
هدف از آن بررسي رابطه حدود تغييرات يك يا چندمتغيير با حدود تغييرات يك يا چند متغير ديگر است (دلاور1384).در اين پژوهش حاضر رابطه  ميان خصوصيات شخصيتي كاركنان شهرداری با ميزان فرسودگي شغلي آنها بررسي مي شود .
 
 
تعيين حجم نمونه :
  براي تعيين حجم نمونه از جدول كرجسي دمورگان استفاده به عمل آمد .روش نمونه گيري تصادفي – خوشه اي چند مرحله اي انتخاب شد ،چون واريانس درون خوشه ها زياد و بين خوشه ها كم است در جامعه اي كه بزرگ باشد ،واريانس متغير مورد نظر در واحد هاي نمونه گيري كه بعنوان خوشه معرفي مي شوند زيا د و بين خوشه ها كم است ،لذا معمولاً از روش نمونه گيري تصادفي ..خوشه اي استفاده مي شود در اين روش مي توان اطمينان حاصل نمود كه از هر طبقه جامعه آماري ،نمونه هاي با تعداد كافي انتخاب شده است (دلاور،1380).پس از تعيين تعداد شركت هاي تحت پوشش شهرداری و تعداد پرسنل اين شركت ها پرسشنامه به صورت حضوري بين آنان توزيع و بعد از پاسخ دهي جمع آوري شد.
 
 
مقياس عوامل شخصيت NEO
براي سنجش عوامل شخصيت پرسنل ،ازمقياس پنج عاملي نئو  NEO-FFI استفاده شده است كه داراي 60 پرسش است كه در واقع فرم كوتاه شده كه مقياس پنج عاملي تجديدنظر شده نئو NEO.PI-R  مي باشد . علت انتخاب فرم كوتاه آزمون اين است كه آزمون اصلي 240 پرسش دارد و زمان زيادي براي پاسخگويي لازم است و اغلب بصورت فردي اجرا مي شود در حاليكه فرم كوتاه شامل 60 پرسش كه هم بصورت فردي و هم گرو هي مي توان اجرا كرد ومدت زمان كمتري براي پاسخگويي لازم دارد .در پژوهش ها بيشتر از فرم كوتاه استفاده مي شود .
اين مقياس پنج عامل اصلي شخصيت (روان رنجوري ،برون گرايي ،پذيرا بودن تجارب ،سازگاري ومسئوليت پذيري )را اندازه گيري مي كند . براي هر عامل 12 عبارت در نظر گرفته شده است كه معرف آن عامل به شمار مي آيد و آزمودني ها اين عبارت را از كاملاًموافقم تا كاملاًمخالفم و از يك تا پنج ،نمره گذاري مي كنند در اين آزمون انتظار بر اين است كه تمام سوالات پاسخ داده شود .
در مواردي كه آزمودني نتواند تصميم بگيرد كه چه پاسخي به سوال خاصي بدهد يا اينكه مفهوم يك سوال براي آزمودني مشخص نباشد مي تواند از پاسخ (نظري ندارم )استفاده كند اين آزمون يكي از جديد ترين آزمون هاي شخصيت است كه در آن هم از تحليل عاملي و هم از راهبردهاي نظري براي تهيه سوالات و ساخت مقياس استفاده گرديده است (گروسي 1380).
بررسي تحليل خصوصيات شخصيت و ساختار عاملي آن در بين دانشجويان دانشگاههاي ايران به وسيله مقياس جديد شخصيتي نئو توسط گروسي (1380 ) با هدف بررسي وجود پنج عامل اصلي شخصيت در فرهنگ ايراني انجام گرفت (براي اين منظور فرم فارسي مقياس شخصيت ترجمه و هنجاريابي حق شناس ،1378 )تهيه گرديد .
نمونه نهايي شامل 1717 دانشجو (930 پسر و 783 دختر )در فاصله سني 18- 24 سال بود علاوه بر آن از 200 دانشجو خواسته شد كه يكي از رفقاي خود را بر اساس همين  آزمون مورد ارزيابي قرار دهد .تحليل عوامل در نمونه كلي ودر گروه پسران و دختران ،حضور پنج عامل اصلي را همانند آنچه در بررسي هاي كاستا و مك ري (1992) ونيز 
 
 
محققان ديگر كشورها گزارش شده است ،نشان داد .تحليل عوامل مجزا روي دو جنس شواهد آشكاري از ثبات عاملي نشان مي دهد .اعتبار همزمان فرم فارسي مقياس شخصيت نئو به وسيله بررسي همبستگي فرم هاي R,S در 200 نفر از دانشجويان و پايايي آن بوسيله آلفاي كران باخ مورد ارزيابي قرار گرفت ،نتايج هردو در سطح بالايي مورد قبول 
 
واقع شده و شبيه اعتبار و پايايي اين وسيله اندازه گيري در زبان اصلي بودند (گروسي 1380).
 
 روايي مقياس شخصيتي NEO
روايي مقياس ارزيابي نئو از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار گرفته است ،اعتبا رمحتوا با اين مفهوم بيان شده است كه براي پنج عامل با سوالات خاص خود ارزيابي مي شود اعتبار گروه ملاك يا اعتباربيروني تست بوسيله كاركرد فرد در آزمون با يك ملاك مقايسه شده است .به عنوان مثال انتظار مي رود كه بيماران رواني نمره بالايي در روان رنجوري بگيرند (كاستا و مك ري 1992)پايايي مقياس شخصيت نئو :براي به دست آوردن پايايي از آلفاي كرانباخ استفاده شده است به همين منظور پس از انجام محاسبات براي هر يك از پنج عامل شخصيت ،روان رنجوري ،برون گرايي ،پذيرا بودن تجارب ،سازگاري ومسئوليت پذيري به ترتيب مقادير 78% ،72%، 68%،69%،88%به دست آمده است .
 
3 مقياس فرسودگي مسلش :
در اين پژوهش از مقياس فرسودگي مسلش  MBI كه در سال 1981 توسط مسلش و جكسون ساخته شده است استفاده گرديد ،اين آزمون داراي 25 سوال بوده و چهار عامل فرسودگي شغلي يعني :خستگي عاطفي ،عملكرد شخصي،مسخ شخصيت و درگيري را اندازه مي گيرد .از مجموع 25 سوال 9 سوال به خستگي عاطفي ،8 سوال به عملكرد شخصي ،5 سوال به مسخ شخصيت و3 سوال به درگيري اختصاص يا فته است .در اين پژوهش از فرم ترجمه شده اين مقياس كه در پژوهش هاي ديگر از جمله (مستعاني 1377وپاكي 1380)نيز به بكار رفته و با متن اصلي هماهنگ است استفاده شده است .
 
پايايي مقياس فرسودگي شغلي مسلش :
مسلش و جك سون (1981)در يك مطالعه روي 420 نفر 69%زن و 31%مرد اين مقياس را اجرا كردند با استفاده از آلفاي كران باخ همساني دروني مقياس را براي فراواني 83% و براي شدت 84% محاسبه نموده اند همچنين براي خرده آزمونهاي چهار گانه ضريب آلفا به شرح جدول زير محاسبه شد:
 
 
جدول (3-1 )به ضريب آلفاي خرده                       آزمونهاي چهارگانه مقياس MBI
 
 
- فراواني شدت
خستگي عاطفي 89/0 86/0
عملكرد شخصي 74/0 74/0
مسخ شخصيت 77/0 72/0
درگيري 59/0 75/0
 
 
 روش تجزيه وتحليل داده هاي كمي :
اطلاعات آماري بر اساس داده هاي100  مقياس تكميل شده شخصيت و فرسودگي شغلي توسط پرسنل شهرداری به دست آمد پس از جمع آوري پرسشنامه ها با استفاده از نرم افزار آماري در دو سطح توصيفي و استنباطي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت در سطح توصيفي از جداول توزيع فراواني و شاخص هاي مركزي و شاخص هاي پراگندكي استفاده شد .
وقتي داده ها تشكيل اندازه هايي با يك مقياس عددي با معنا را مي دهد وفرض نرمال بودن برقرار است ؛شيوه هاي پارامتري مسلماًكاراتر هستند ،بدين معني كه آزمون ها داراي توان بيشتري هستند و فاصله هاي اطمينان به طور كلي كوتاهتر است همتاي نا پارامتري آنها است .بنابر اين از آنجا كه براي ارزيابي حركت شاخص ها نياز به گرفتن ميانگين از مولفه هاي مربوط در هر شاخص وجود دارد ،لذا از آمار پارامتريك به شرط وجود ساير فرضيات مربوط به داده ها استفاده شد(دلاور1386).
در سطح استنباطي با توجه به نوع داده ها، فرضيه ها ويافتن رابطه بين آنها بايستي از ضريب همبستگي متناسب با اين داده ها استفاده كنيم كه در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون استفاده گرديده است. همچنين از روش تحليل رگرسيون و شيوه گام به گام و  fرگرسيون كلي استفاده شده است. با استفاده از ضرايب همبستگي مي توانيم پي ببريم كه ايا بين دو متغير رابطه وجود دارد يا خير؟ در صورت وجود رابطه شدت آن چقدر است؟ اما در صورتي كه بخواهيم كه اطلاعات بيشتري از رابطه 2 متغير و همچنين به ازاي تغييرات در متغير پيش بين، چه مقدارتغيير در متغير ملاك افزوده يا كاسته مي شود از تحليل رگرسيون استفاده مي گردد(دلاور 1384).
در اين پژوهش به منظور تحليل رگرسيون يكي از مولفه هاي فرسودگي شغلي ( خستگي عاطفي، فراواني) به عنوان متغير ملاك و 5 مولفه شخصيت ( روان رنجوري، برون گرايي، پذيرا بودن تجارب، سازگاري، مسئوليت پذيري،) بعنوان متغيرهاي پيش بين مورد بررسي قرار گرفت.
 
 فصل چهارم
 
تجزیه و تحلیل مقدمه :
در این فصل به تجزیه و تحلیل داده های جمع اوری شده در دو بخش امار توصیفی و امار استنباطی پرداخته می شود.
 
توصیف داده ها:
هنگامی که توده ای از اطلاعات کمی برای تفسیر گرداوری می شود،ابتدا لازم است انها به صورتی که به روشنی قابل فهم و انتقال باشند،سلزمان بندی و خلاصه شوند.این وظیفه بر عهده امار توصیفی است.به این صورت که پس از جمع اوری اطلاعات با استفاده از نرم افزار SPSS داده های جمعیت شناختی(جنسیت،تحصیلات،تاهل،سابقه کار) توصیف گردید.در این قسمت از جداول توزیع فراوانی،نمودارها،شاخص های مرکزی و شاخص های پراکندگی ... استفاده شد.
 
تحلیل داده ها:
امار استنباطی دو وظیفه دارد،ابتدا به براورد و سپس به ازمون فرضیه می پردازد.در این قسمت برای تحلیل دو فرضیه اصلی و نه فرضیه فرعی پژوهش،از امار استنباطی استفاده گردید.در سطح استنباطی به منظور بررسی وجود رابطه بین متغیرهای شخصیت و فرسودگی شغلی از ضریب همبستگی پیرسون استفاده شد.همچنین برای پیش بینی تغییرات متغیرها از معادله رگرسیون و تحلیل واریانس یک طرفه استفاده گردید.
 
 فصل پنجم
بحث،نتیجه گیری و پیشنهاد ها
مقدمه
در این فصل فرضیه های پژوهش یک به یک عنوان شده و باتوجه به مبانی نظری و پژوهش های مرتبط انجام شده که در فصل دوم اورده شده و همچنین یافته های فصل چهارم به بحث و بررسی در مورد هر یک از فرضیات پرداخته و یافته ها ،به طور مختصر بیان و مورد تفسیر و تبیین قرار گرفته است.در پایان فصل نیز پیشنهادات و محدودیت های پژوهش اورده شده است.
با نگاهی به تاریخچه پژوهش های انجام شده در زمینه فرسودگی شغلی و شخصیت متوجه می شویم که این دو موضوع به صورت مجزا مورد توجه پژوهشگران زیادی بوده است.اما انچه کمتر به ان توجه شده است موضوع رابطه ای است که خصوصیات شخصیت یا فرسودگی شغلی دارد.با توجه به تعاریفی که از مفاهیم فوق برمی اید به نظر می رسد که خصوصیات شخصیتی مختلف،درجات متفاوتی از فرسودگی شغلی را تجربه می کنند و افراد در برخورد با یک رویداد،به شیوه های متفاوتی پاسخ می دهند.بنابراین باید در افراد عواملی وجود داشته باشد که انها را در مقابل فشارهای زندگی محافظت کند و یا انها را اسیب پذیرتر سازد.یکی از این عوامل خصوصیات شخصیت است،که رابطه ان با فرسودگی شغلی انگیزه اصلی پژوهش حاضر بوده است.لازم به ذکر است که مولفه های فرسودگی شغلی در دو سطح فراوانی و شدت با مولفه های شخصیت مقایسه شده است.در پژوهش حاضر سوال اصلی چنین مطرح می شود:
 
 
فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات تحقیق 9
مقدمه 10
بيان مسئله 14
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 17
اهداف پژوهش 19
فرضيه هاي پژوهش 18
تعاريف مفاهيم و واژگان اختصاصي طرح 21
فصل دوم : مبانی نظری و تجربی پژوهش 22
مقدمه 23
بخش اول: پيشينه نظري 23
مبانی نظری 23
موضوع های بنیادی نظریه شخصیت 26
رشد شخصیت 31
شیوه  های ارزیابی شخصیت 34
رشد شخصیت و مکانیسم های دفاعی فروید 44
مراحل روانی – اجتماعی اریکسون  47
نظریۀ اریک فروم 56
طبقه بندی ارنست کرچمر                                                                               62
بخش دوم : فرسودگی شغلی 83
حمایت اجتماعی 89
علائم فرسودگی شغلی  92
رویکردهای مختلف نسبت به فرسودگی شغلی  96
نظریه کارگر 106
بخش سوم : پيشينه پژوهشي 113
مطالعات انجام شده 113
فصل سوم : روش شناسی پژوهش 118
مقدمه 119
روش تحقیق 119
جامعه آماری 120
نمونه آماری و نحوه گزینش آن 120
ت  روش جمع آوری داده ها و ابزار های آن 122
روش تجزیه و تحلیل داده ها 128
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها  131
مقدمه 132
تحلیل توصیفی جدولهای شماره ( 1-4 ) الی ( 8 – 4 ) 133
تحلیل استنباطی 140
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری و پیشنهاد ها 161
مقدمه 162
خلاصه یافته های پژوهش 163
درک مفهوم خدا و سن کودکان 143
نتیجه گیری  178
پیشنهادهای حاصل از تحقیق 179
محدودیتهای تحقیق 180
فهرست منابع
181
منابع فارسی
  181
منابع خارجی
184
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25 هزار تومان

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی تاثیر هوش هیجانی با بهداشت روانی میانسالان

چکیده: پژوهش حاضر با هدف بررسي رابطه هوش هیجانی با بهداشت روانی میانسالان انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه میانسالان شهر بوده است . نمونه پژوهش تعداد 200 نفر از میانسالان بوده اند که بصورت تصادفي ساده انتخاب شدند. ابزار پژوهش پرسشنامه هوش هیجانی بار ان و مقیاس بهداشت روانی گلدبرگ بوده که برروي آنان اجرا گرديد. در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. تحلیل داده ها نشان داد که بین هو.ش هیجانی با بهداشت روانی و همچنین مولفه های اضطراب ،نارسا كنش وري اجتماعي ،افسردگي  رابطه منفی معناداری وجود دارد اما بین هو.ش هیجانی با بهداشت روانی ( مولفه نشانه های جسمانی) رابطه معناداری وجود ندارد.
 
واژگان کلیدی: هوش هیجانی ، بهداشت روان ،اضطراب و بی خوابی، نارسا کنش وری اجتماعی، افسردگی،نشانه های بدنی ، دانلود پایان نامه روانشناسی
 
فصل اول
کلیات پژوهش
1-1-مقدمه
     مفهوم بهداشت روان يا بهداشت  روان شناختي، جنبه اي از مفهوم كلي بهداشت  جسمي، رواني و اجتماعي است، كه علي رغم تلاشهايي كه از سوي پيشگامان بهداشت  رواني در جهان به منظور تأمين هر چه بيشتر بهداشت ي انسانها به عمل آمده است هنوز معيار قاطعي در زمينة تعريف و مصداق كامل بهداشت ي رواني در افراد وجود ندارد. توجه به بهداشت  فكر و روان پس از جنگ بين الملل اول در برخي از دانشكده هاي اروپا به تدريج متداول شده است تا آنجا كه در سال 1944، نوزده كشور در اروپا و آمريكا داراي جمعيت هاي طرفدار بهداشت رواني شدند. 
 
1-2-بیان مساله
با توجه به تعاريف بهداشت روانی و مولفه هاي تشكيل دهنده ان مثل اضطزاب افسردگی و نارسا کنش وری اجتماعی  و همچنین هوش هيجاني سوالي كه در اين پژوهش مطرح مي باشد اين است كه آيا مولفه هاي هوش هيجاني با بهداشت روان در بین میانسالان رابطه دارند؟
 
1-3-اهمیت و ضرورت پژوهش
   تامین بهداشت  و بهداشت همه افراد جامعه از مهم ترین مسایل اساسی هر کشوری است، این امر در سه جنبه جسمانی، روانی و اجتماعی مورد ملاحظه قرار می گیرد، در صورتی که بعد روانی بهداشت به اندازه کافی مورد توجه قرار نگیرد، فراوانی مشکلات روانی و رفتاری رو به فزونی خواهد گذاشت تا حدی که عوارض ناشی از بی توجهی به آن در ابعاد فردی و اجتماعی، خانوادگی و انسانی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اثرات سوء و غیر قابل جبران رادر پی خواهد گذاشت( نوابی نژاد،1386).
 
1-4-اهداف پژوهش
 
اهداف اصلی:
  1-شناسایی ارتباط بین میزان بهداشت روان و هوش هیجانی در بین میانسالان
 
اهداف فرعی
1-تعیین رابطه افسردگی و هوش هیجانی در بین میانسالان
2-تعیین رابطه نارسا کنش وری اجتماعی و هوش هیجانی در بین میانسالان
3-تعیین رابطه اضطراب و هوش هیجانی در بین میانسالان
 
1-5-فرضیه های پژوهش اصلی
بين  هوش هیجانی و بهداشت روانی  میانسالان رابطه معناداري وجود دارد.
فرضیه های فرعی:
1-بین هوش هیجانی و افسردگی  میانسالان رابطه معناداری وجود دارد.
2-بین هوش هیجانی و نارسا کنش وری اجتماعی میانسالان رابطه مثبت معناداری وجود دارد.
3-بین هوش هیجانی و اضطراب میانسالان رابطه معنادار ی وجود دارد.
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه پژوهش
 
بخش اول: هوش هیجانی
مفهوم هوش هيجاني ژرفاي تازه اي به هوش انسان بخشيده است و آن را به توانايي ارزيابي هوش عمومي فرد از خود گسترش داده است. 
هوش هيجاني با شناخت وي از خودش و ديگران به ارتباط با ديگران و سازگاري و انطباق با محيط پيرامون كه براي موفق شدن در برآوردن خواستهاي اجتماعي لازم است مرتبط مي باشد. هوش هيجاني توانمندي تاكتيكي (عملكرد فردي ) است در حاليكه هوش شناختي قابليتي استراتژيك (دراز مدت )است. هوش هيجاني پيش بيني موفقيت را ممكن مي سازد زيرا نشان مي دهد كه چگونه فردي دانشش را درموقعيتي بلادرنگ به كار مي گيرد (بار-ان 2000) هوشبهر نمي تواندبه خوبي از عهده توضيح سرنوشت متفاوت افرادي بر آيد كه فرصتها شرايط تحصيلي و چشم اندازهاي مشابهي دارند.
 
فصل سوم
روش پژوهش
مقدمه
در این فصل با توجه به موضوع پژوهش و اینکه روش تحقیق حاضر همبستگی است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه گیری ، روش جمع آوری اطلاعات ، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.
روش تحقیق
روش تحقیق حاضردر این پژوهش  از نوع  همبستگی است.
که در حيطه پژوهش هاي توصيفي است که در ان محقق امکان ايجاد تغييرا ت و دستکاري متغير ها را ندارد و تنها مي کوشد انها را با کمک ابزارهايي که در اختيار دارد مورد اندازه گيري قرار داده , روابط بين انها را کشف نمايد ( دلاور،1384).
 
جامعه آماري:
جامعه آماری پژوهش حاضر از کلیه میانسالان شهر تشکیل شده است.
 
حجم نمونه و روش نمونه گیری
برای انتخاب نمونه مورد نظر از روش نمونه گیری تصادفی ساده استفاده شده است .  نمونه آماری دراین پژوهش شامل 200 میباشد.
 
 
روش اجراء نمره گذاری (EQ-i)
ابزار (EQ) برای سنجش هوش هیجانی مورد ارزیابی قرار می گیرد این ابزار متشکل از عباراتی است که احساس، طرز تفکر و نحوه رفتار را در موقعیت های گوناگون توصیف می کند. آزمودنی با خواندن هر عبارت، میزان هاهنگی یا عدم هماهنگی خود را با خصوصیات توصیف شده بر روری مقیاس 5 درجه ای لیکرت از 5 به یک (کاملا موافقم و کاملا مخالفم) و در بعضی سوالات با محتوای منفی یا معکوس از یک به 5 (کاملا موافقم و کاملا مخالفم) انجام می شود. 9 نمره کل هر مقیاس برابر مجموع نمرات هر یک از سئوالات آن مقیاس و نمره کل آزمون برابر با مجموع نمرات 15 مقیاس می باشد. کسب امتیاز بیشتر در این آزمون، نشانگر موقیت برتر فرد در مقیاس مورد نظر یا در کل آزمون و برعکس می باشد. مثلا کسب امتیاز بالاتر در مقیاس خود ابرازی نشان دهنده، خود ابرازی بیشتر در فرد است. 
 تفسیر نتایج
به منظور تسهیل مقایسه نمرات آزمودنی ها در مقیاس های مختلف و همچنین مقایسه نمرات آنها با آزمودنی های دیگر در جمعیت های مشابه نمرات خام به نمرات استاندارد تبدیل می شوند.
نمرات استاندارد (EQ-i) که برای هر یک از مقیاسها و خرده مقیاس ها محاسبه می شود دارای میانگین 100 و انحراف استاندارد 15 است. دقت تفسیر زمانی که محاسبه نمرات استاندارد با توجه به سن و جنس خاص باشد افزایش می یابد. در تفسیر نتایج به دست آمده از آزمون، همیشه باید به سن، جنس و عوامل فرهنگی توجه کرد. اما اگر سن و جنس آزمودنی مشخص نباشد نتایج آزمون هنوز بر اساس نمونه هنجار عمومی که در آن سن و جنس خاصی وجود ندارد (با احتیاط) قابل تفسیر است.
بیشتر آزمودنی ها(تقریبا 68%) 15 نمره بالاتر و پایین از میانگین کسب کنند(یعنی نمره بین 85 تا 115) اکثریت آنها (تقریبا 95%) 30 نمره بالاتر و پایین تر از میانگین کسب می کنند (یعنی بین 55 و 145) آزمودنی هایی که نمره کار آنها پایین تر از 70 یا بالاتر از 130 است بطور مشخص غیر عادی هستد و باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرند (بار- آن، 1997).
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها: 
اطلاعات آماري بر اساس داده هاي100  مقياس تكميل شده بهداشت روان و هوش هیجانی به دست آمد پس از جمع آوري پرسشنامه ها با استفاده از نرم افزار آماري در دو سطح توصيفي و استنباطي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت در سطح توصيفي از (میانگین وانحراف استاندارد)استفاده شد 
در سطح استنباطي با توجه به نوع داده ها، فرضيه ها ويافتن رابطه بين آنها بايستي از ضريب همبستگي متناسب با اين داده ها استفاده شود كه در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون و رگرسون چند متغیری استفاده گرديده است. 
 
دانلود پایان نامه روانشناسی بررسی هوش هیجانی
 
پایان نامه  رشته روانشناسی 
 
موضوع:
بررسی تاثیر هوش هیجانی با بهداشت روانی میانسالان
 
قالب فایل : word  --- تعداد 99 صفحه
 
 
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل یافته ها
 
دراین فصل نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (فراوانی،ميانگين، انحراف معيار و) و همبستگی پیرسون برای تحلیل فرضیه ها استفاده شده است.
با توجه به اطلاعات جدول همبستگی 9-4   سوال مذكور با استفاده از رگرسیون وهمبستگی مورد آزمايش قرار گرفت ؛ نتيجه نشان داد كه بين هوش هیجانی و میزان افسردگي شدید میانسالان  در سطح آلفا 01/0 ارتباط منفی معني داري وجود دارد. لذا فرض صفر تایید و فرض پزوهش رد می گردد و با 99درصد اطمینان می توان گفت بین هوش هیجانی و میزان افسردگي شدید میانسالان  رابطه مثبت معنادار وجود دارد.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهاد ها
  بحث و نتیجه گیری
مقدمه
 
در پژوهش حاضر براي بررسي رابطه هوش هیجانی بر بهداشت روان میانسالان  ابتدا تعداد 200 نفر از میانسالان  که در حال حاضر بستری بوده اند بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه هوش هیجانی و بهداشت روان  برروي آنان اجرا گرديد. براي تجزيه و تحليل داده ها از روش هاي آماري توصيفي(ميانگين، انحراف معيار) و ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. در اين بخش به بحث و نتیجه گیری يافته هاي پژوهش مي پردازيم. 
 
بحث و نتیجه گیری
فرضیه اصلی 
        بین هوش هیجانی و سلامت  روان میانسالان  رابطه معنادار وجود دارد.
با توجه به اطلاعات مندرج در جدول شماره  5-4  چون r بدست آمده در سطح 001/0 معنی دار است با 99%درصد اطمینان می توان گفت هوش هیجانی بر بهداشت روان  میانسالان  موثر است.نتیجه این تحقیق با نتایج پژوهش توسط نوربالا( 1378) که بر روي میانسالان  با آسيب انجام شده مشابه می باشد. همچنین نتیجه تحقیق همسو با پژوهش محققی و همکاران(1387)می باشد، ایشان پژوهشی به منظور مشخص کردن رابطه هوش هیجانی و بهداشت روان دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان در سال 87-86 انجام داده اند که نتایج به دست آمده رابطه معناداری را، بین هوش هیجانی و بهداشت روان  نشان داده است. به این معنی که با افزایش هوش هیجانی در زندگی، میزان سلامت روانی دانشجویان ، افزایش می یابد.
 
فهرست مطالب   
 
فصل اول : کلیات تحقیق 
مقدمه 
بيان مساله 
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 
اهداف پژوهش 
سوالات پژوهش 
تعاريف مفاهيم و واژگان 
فصل دوم : مبانی نظری تحقیق
مقدمه
بخش اول: بهداشت روان
بهداشت روان و ابعاد آن 
مفهوم بهداشت  تن و روان 
اهميت و تعاريف سلامت تن و روان 
نظريه هاي پیرامون شخصيت سالم 
نظريه‌ي انسان بالغ آلپورت 
نظرية انسان با كنش كامل راجرز 
نظريه انسان بارور يا مولد فروم 
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو 
نظريه انسان فرديت يافته يونگ 
نظريه انسان از خود فرا رونده فرانكل 
نظريه انسان اين مكاني و اين زماني پرلز 
نظريه موري 
نظريه‌ي آبراهام مازلو 
نظريه جورج كِلي 
مذهب و مقوله سلامتی 
روانشناسی اسلامی و سلامت 
بخش دوم : هوش هیجانی
هيجان چيست 
تاريخچه هوش هيجاني 
تعاريف  و مدلهاي هوش هيجاني 
مدل هوش هيجاني ماير و سالوي 
مدل هوش هيجاني گلمن 
خود آگاهي 
خود تنظيمي و مديريت هيجان 
خود انگيزي 
همدلي يا شناسايي هيجان هاي ديگران 
مديريت روابط يا مهارت اجتماعی 
هوش هيجاني و ابعاد آن از ديدگاه بار- آن 
تفاوت هاي جنسيتي درهوش هيجاني 
پژوهش های انجام شده پیرامون موضوع تحقیق 
فصل سوم : روش شناسی پژوهش 
روش تحقیق 
جامعه آماری 
نمونه و روش نمونه گیری 
روش جمع آوری داده ها 
ابزار پژوهش 
روش تجزیه وتحلیل داده ها 
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها 
تحلیل توصیفی 
تحلیل استنباطی 
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 
مقدمه 
بحث و نتیجه گیری 
نتیجه گیری کلی 
محدودیت های پژوهش 
 پیشنهادات پژوهش 
فهرست منابع 
منابع فارسی 
منابع خارجی 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان
 

پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع : بررسی رابطه خود بیمار انگاری( هیپوکندری ) با سلامت عمومی 

 هدف از انجام پژوهش تعیین رابطه  بین میزان خود بیمارانگاری و  سطح سلامت عمومی دانشجویان بوده است .
روش تحقیق حاضرهمبستگی بوده است. جامعه آماری پژوهش حاضر را کلیه دانشجویان دختر و پسر دانشگاه در رشته هاي روانشناسي ، مديريت ، حسابداري  تشکیل می دهند.حجم نمونه200 نفر(100دختر و 100پسر) تعداد نمونه انتخاب  بصورت تصادفی ساده است. در این پژوهش از پرسشنامه سلامت عمومي 28 سوالی (گلد برگ ،1972)، پرسشنامه خود بيمار انگاري سوالات مربوط به خود بیمار انگاری( هیپوکندری) استفاده شده است .به منظور روش تجزیه و تحلیل داده ها از  همبستگی پیرسون استفاده شده است.تحلیل نتایج نشان دادکه مقدار همبستگي بين مولفه های سلامت روان و خودبیمارانگاری  بدست آمده(796/0=r ، 200=n و 05/0>p) مثبت و معنادار می باشد و با 95 درصد اطمینان گفت با افزایش علائم افسردگی افزایش معناداری در خودبیمارانگاری ایجاد می گردد.
 
کلیدواژه: سلامت روان ، خود بیمار انگاری ، دانلود پایان نامه روانشناسی ، 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه
مفهوم سلامت عمومی جنبه اي از مفهوم كلي سلامت جسمي، رواني و اجتماعي است، كه علي رغم تلاشهايي كه از سوي پيشگامان حوزه سلامت در جهان به منظور تأمين هر چه بيشتر سلامتي انسانها به عمل آمده است هنوز معيار قاطعي در زمينة تعريف و مصداق كامل سلامتي جسم وروان در افراد وجود ندارد. توجه به سلامت فكر و جسم پس از جنگ بين الملل اول در برخي از دانشكده هاي اروپا به تدريج متداول شده است تا آنجا كه در سال 1944، نوزده كشور در اروپا و آمريكا داراي جمعيت هاي طرفدار بهداشت جسمی ورواني شدند. ولي پس از جنگ بين الملل دوم و برملا شدن وقايع وحشت انگيز آن موضوع سلامت فكر و بهداشت با تأكيد بر كيفيت روابط افراد بشر، مورد توجه جدي و عميق حكما و فلاسفه پزشكان، كارشناسان، مربيان تعليم و تربيت، دانشمندان، روحانيون و متفكران علوم اجتماعي قرار گرفت( منصوری ،1385). 
 
اهميت و ضرورت تحقيق 
می توان گفت اختلالات شخصیتی ( خود بیمار انگاری، افسردگي ،اختلال پارانوییدی، اضطراب، اختلافات زناشويي، اختلال خوردن، PTSD بزهكاري و پرخاشگري) بر سطح سلامت عمومی می تواند اثر پر رنگي در شيوع و درمان اين مسئله داشته باشد اما اثبات این مهم نیازمند تحقیقات و پژوهش هایی است که انجام این تحقیقیات را ضروری می سازد.
از سویی دیگر آگاهی از تفاوت های شخصیتی باعث شده که از همه مراجعان مراکز درمانی  رفتارهای یکسانی را انتظار نداشته باشیم و پس از انجام تحقیقاتی از این قبیل ،قبول این نکته که برخی خصوصیات شخصیتی را می توان در یک طبقه خاص قرار داد و برخی دیگر را در طبقه دیگر ، به ما کمک می کند تا افراد را در طبقات شخصیتی مشخص قرار دهیم. با پی بردن به طبقه شخصیتی که هر یک از افراد به آن تعلق دارند، می توانیم رفتار آنها را در یک سری موقعیت های مشخص به طرز نسبی پیش بینی کنیم و از آنها انتظارات بخصوص داشته باشیم.
 
اهداف تحقيق 
هدف كلي 
تعیین رابطه بین میزان خود بیمارانگاری و  سطح سلامت عمومی دانشجویان 
 
اهداف جزیی :
1-تعیین رابطه بین میزان خود بیمارانگاری با اضطراب دانشجویان
3-تعیین رابطه بین میزان خود بیمارانگاری با افسردگی دانشجویان
4-تعیین رابطه بین میزان خود بیمارانگاری با نارسا کنش وری دانشجویان
5-تعیین رابطه بین میزان خود بیمارانگاری بانشانه های بدنی دانشجویان
6-استفاده از پيشنهادات كاربردي حاصل از تحقيق براي مشاوران و متصديان امر آموزش.
فرضيه هاي  پژوهش
فرضيه اصلی : 
1- بین میزان خود بیمارانگاری و  سطح سلامت عمومی دانشجویانرابطه وجود دارد.
فرضیه های فرعی
1- بین میزان خود بیمارانگاری با اضطراب دانشجویان رابطه وجود دارد.
3- بین میزان خود بیمارانگاری با افسردگی دانشجویان رابطه وجود دارد.
4- بین میزان خود بیمارانگاری با نارسا کنش وری دانشجویان رابطه وجود دارد.
5- بین میزان خود بیمارانگاری بانشانه های بدنی دانشجویان رابطه وجود دارد.
 
 
دانلود پایان نامه بررسی رابطه خودب یمارانگاری( هیپوکندری) با سلامت عمومی
 
پایان نامه  رشته روانشناسی 
موضوع:
بررسی رابطه خود بیمارانگاری ( هیپوکندری) با سلامت عمومی 
 
قالب فایل : word  --- تعداد 103 صفحه
به همراه جداول مربوطه ، پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها
 
فصل دوم
پیشینه مطالعاتی پژوهش
مقدمه
فصل دوم شامل دو بخش است در بخش اول مبانی نظری سلامت عمومی( تن و روان) بحث می شود، در بخش دوم به مطالعه وبحث در مورد خودبیمار انگاری صحبت خواهد شد و در ادامه پیشینه مطالعاتی تحقیق در انتهای فصل ارایه می شود. 
بخش اول : 
سلامت عمومی و ابعاد آن 
     سلامت سازه‌اي پيچيده است و منظور از آن تجربه وكنش‌وري‌‌‌‌ بهينه روان شناختي است. اگرچه سئوال « حال شما چطور است؟»بسيار ساده به نظر مي‌رسد، نظريه پردازان معتقدند كه موضوع سلامت بسيار پيچيده و بحث انگيز است. 
       از شروع تلاش‌هاي عقلاني آدميان تاكنون بحث‌هاي قابل ملاحظه‌اي در مورد تجربه بهينه و اين كه « زندگي خوب » چگونه بنا مي‌شود، صورت گرفته است. چگونگي تعريف از سلامت   بر اعمال حكومتي، آموزشي، درمانگري، پدر و مادري كردن و همه تلاش‌هايي كه با هدف تغيير آدمي براي بهتر شدن صورت مي‌گيرد؛ تأثير مي‌گذارد (رايان ودسي ، 2001 به نقل از علي نياكروئي، 1382).  سازمان بهداشت جهاني (2000؛ به نقل از دي مانتو و مارتين  ، 2002، كرتيس ، 2006 ، به نقل از  هاشمی،1388) سلامت را چنين تعريف كرده است: حالت كامل سلامت جسماني، رواني و اجتماعي و نه فقط عدم حضور بيماري يا ضعف و سستي.
سلامت روانی: حالت روانی که ویژگی بارز آن سلامت و بهبود هیجانی و عاطفی و نداشتن اضطراب و نشانگان مختل کننده زندگی و ظرفیت ایجاد رابطه حسنه و رضایت بخش با دیگران و مقابله مناسب با تنیدگی ها و تناقص های زندگی است(کورسینی، 1999، به نقل از منصوری ،1385)
 
فصل سوم
روش پژوهش
جامعه آماري:
تمامی گروه وافرادی که جهت پژوهش مناسب تشخیص داده شده اند.جمعیت آماری نامیده می شود. جامعه آماری شامل تمامی مواردی است که با معیارهای از پیش تعیین شده جهت تحقیق تطبیق می کند (دلاور ،1384).جامعه آماری پژوهش حاضر را کلیه دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پيام نور در رشته هاي روانشناسي ، مديريت ، حسابداري در نیمسال دوم تحصیلي 90-91  تشکیل می دهند.
حجم نمونه و روش نمونه گیری
براي انتخاب 200 نفر(100دختر و 100پسر) تعدادنمونه انتخاب  بصورت روش پ‍ژوهش علي – مقايسه اي بوده است.
ابزار جمع اوری اطلاعات  :
در این پژوهش از پرسشنامه سلامت عمومي 28 سوالی (گلد برگ ،1972)، پرسشنامه خود بيمار انگاري سوالات مربوط به خود بیمار انگاری( هیپوکندری) استفاده شده است .
پرسشنامه سلامت عمومی ( GHQ-28)
متن اصلی این پرسشنامه در سال 1927 توسط گلدبرگ  برای غربالگری اختلالات روان شناختی سایکوتیک و غیر سایکوتیک در مراکز درمانی و سایر جوامع طراحی و تدوین شده است . فرم اصلی و اولیه این پرسشنامه مشتمل بر شصت سوال می باشد. این پرسشنامه مشتمل بر چهار مقیاس فرعی است، که هر یک از آنها دارای 7 پرسش است.
روش تجزیه و تحلیل داده ها:
در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی ودر صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی ( همبستگی پیرسون) برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.
 
فصل چهارم
تجزیه وتحلیل داده ها
مقدمه:
در این فصل به تجزیه و تحلیل داده های حاصل از پیمایش و گردآوری توسط ابزار پژوهش، با استفاده از آماره ها و آزمون های آماری متعدد پرداخته می شود. در انتخاب آماره تصميمات پيشين متعددي چون انتخاب روش تحليل، تعيين و سطح بخش متغيرها و پيچيدگي هاي مسئله تحقيق(يك متغيره، دو متغيره، چند متغيره) تعيين كننده اند. آمار فقط ابزاري براي تحليل است ولي اين ما هستيم كه ابزار مناسب را براي كارمان انتخاب مي كنيم. آمار به دو نوعاصلي يعني توصيفي و استنباطيتقسيم مي¬شود. آمار توصيفي آماري است كه الگوي پاسخ هاي افراد نمونه را تلخيص مي¬كند. آمار توصيفي اطلاعاتي در مورد شاخص هاي تمايل مركزي و شاخص هاي پراكندگي مي دهد. اما كار آمار استنباطي نشان دادن اين نكته است كه آيا الگوهاي توصيف شده در نمونه، كاربردي در مورد جامعه اي كه نمونه از آن انتخاب شده دارد يا نه. در كل آمار استنباطي قادر به اســـتنباط ويژگي هاي جامعه از روي ويژگــــــي هاي نمونه مي باشد. آمار استنباطي اطلاعاتي در مورد برآورد (نقطه و فاصله اي) و آزمون فرض (كلية آزمونهاي تحليل آماري) را بیان می کند. در اين فصل ابتدا از آمار توصيفي در ادامه از آمار استنباطي برای پاسخ به سوالات و فرضیات استفاده گردیده است.
 
فصل پنجم 
بحث و تفسیر
بحث و نتیجه گیری
فرض 1: بین علائم افسردگی و خودبیمارانگاری  ارتباط معنادار وجود دارد.
نتایج نشان داد که می توان گفت با افزایش علائم افسردگی افزایش معناداری در خودبیمارانگاری ایجاد می گردد.
نتیجه تحقیق همسو با پژوهش ناطقیان(1387)است. وی در پژوهشی، رابطه بین خود بیمار نگاری و افسردگی را مورد بررسی قرار داده است. نتایج به دست آمده رابطه معنا داری بین خود بیمار نگاری با افسردگی نشان داد.
یافته تحقیق با یافته های پژوهش سگرین ( 2008) همسواست.
 نتايج حاصل از آزمون اين فرضيه با يافته هاي پژوهشي سگرين(2008)، که بر ميزان افسردگي کودکان دخترو پسر فلج مغزی تحقیق انجام داده است همسو است سگرین معتقد است كه خود بیمار نگاری فرزندان به عنوان عاملي آسيب پذير در پيشرفت افسردگي والدین مي باشد.دوران کودکی فرزندان  از نظر بهداشت رواني برای والدین بسيار حائز اهميت است.  توجه والدین اكثراً بر فرزند متمرکز می شود و با دیدن کمبودها و محدودیت های رفتاری فرزندان افسرده مي گردند، تنهايي را احساس مي كنند، علاقه خود را از دست مي دهند در دايره معيوب قرار مي گيرد و دچار  عدم توزیع انرژي  در جا صحیح می گردند. افسردگي والدین در این مقطع نيز پاسخ طبيعي آدمي به فشارهاي زندگي است ، فشار رواني بطور ساده يك مكانيزم رواني است كه عكس العمل هاي تحريكي و عاطفي را در برابر عوامل تهديد كننده و نامطبوع در كل موقعيت زندگي در بر ميگيرد .این والدین بيشتر احساس خستگي كرده و فعاليت هاي حركتي آنها كمتر شده است و بيشتر اظهار بي حوصلگي مي كنند که این موضوع را تحقیقات (بيلارگر  و كالبام، 2009، اميل كراپلين، 2008، نقل از موسي پور،1390) نیز تایید می کنند.
 
فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه      
بيان مسئله 
اهميت و ضرورت پژوهش 
اهداف پژوهش 
فرضيه هاي پژوهش 
تعاريف واژه ها اصطلاحات
الف: تعاریف نظری
ب:تعاریف عملیاتی
متغیرهای پژوهش 
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش    
پیشینه نظری 
بخش اول:سلامت عمومی و ابعاد آن 
مفهوم سلامت عمومی 
اهميت و تعاريف سلامت تن و روان 
نظريه هاي پیرامون شخصيت سالم 
نظرية انسان با كنش كامل راجرز 
نظريه موري 
نظريه انسان بارور يا مولد فروم 
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو 
نظریه جرج کلی 
نظريه انسان فرديت يافته يونگ 
نظریه فروید 
نظريه‌ي آبراهام مازلو 
نظريه فرانكل 
نظريه انسان غير محدود داير 
سلامتی و بیماری 
شخص در سلامت و بیماری 
مدل زیستی پزشکی 
ارزیابی مدل زیستی پزشکی 
مدل زیستی روانی اجتماعی سلامتی 
مدل جدید سلامت 
بخش دوم :خود بیمار انگاری 
بخش سوم :پیشینه مطالعاتی تحقيق 
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
جامعه آماری 
نمونه آماری و حجم نمونه 
ابزار جمع آوری داده ها
روش گرداوری داده ها
طرح تحقیق 
تجزیه و تحلیل داده ها 
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها 
تحلیل توصیفی 
تحلیل استنباطی 
فصل پنجم: بحث و تفسیر 
بحث و نتیجه گیری 
محدودیت های پژوهش 
پیشنهادهای پژوهشی 
پیشنهادات کاربردی 
منابع فارسی 
منابع لاتین 
ضمایم 
  فهرست جداول
جدول شماره  1 – 4 ...............................
جدول شماره  2 – 4. ............................
جدول شماره  3 – 4...............................
جدول شماره  4 – 4 ............................
جدول شماره  4 – 5 ...............................
جدول شماره  4 – 6.................................
جدول شماره  4 – 7................................
جدول شماره  4 – 8 ...................................
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25 هزار تومان

 

پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی با موضوع : بررسي ابعاد اجتماعي انقلاب اسلامي سال 1357 در ايران

فصل اول کلیات تحقیق
مقدمه:  انقلاب اسلایم ایران بی شک یکی از مهمترین و شگفت آورترین وقایع تاریخ این کشور به شمار می رود. لیکن با وجود گذشت بیش از سه ده از پیروزی آن هنوز بیشتر ابعاد و زوایای آن ناشناخته باقی مانده است،البته این انقلاب توجه بسیاری از پژوهشگران و محققان را بسوی خود جلب کرد و پژوهش های فراوانی درباره آن به انجام سید. اما این فراوآنی نباید ما را فریب دهد . چرا که در مقابل تحقیقاتی که به لحاظ کیفی در حد قابل توجهی باشند کمتر از آن چیزی است که انتظار می رود.
نارسایی و ابهام،عدم بهره گیری از روش علمی ، تکرار مطالبی که در کارهای  قبلی بدآن اشاره شده است، موضع شخص محقق که توآنسته نتایج این پژوهش ها را تحت تاثیر قرار دهد و ... از جمله مشکلاتی است که بیشتر تحقیقات انجام شده پیرامون انقلاب اسلامی با آن مواجه هستند. 
وانگهی بیشتر مطلبی که در ادبیات مربوط به انقلاب اسلامی در دسترس است  واقعا یک تحقیق علمی نیست بلکه یادداشت ها و نظرات شخصی افرادی است که فقط از منظر تجارب خویش در فرایند انقلاب، بخشی از جریان انقلاب را به تصویرکشیده اند و لذا نمی توان به چنین مطالبی به چشم یک تحقیق علمی نگریست ، اگر چه این گونه مطالب به عنوآن اسناد تاریخی مورد استفاده محققان قرار گیرد.البته در این میان پایان نامه های پژوهشی به چشم می خورند که سعی شده برمبنای روش علمی نوشته شوند.لیکن بعضی از این کارها هم خالی از اشکال نیست.
 
بیان مساله:
منظور از انقلاب،  مفهوم انقلاب كبير است كه به منزله تحول همه جانبه در یک  كشور و نظام حكومتي آن مي-باشد تحول در بعد هنجاري، ارزشي و ساختار حكومت ( حسینی، 1383 ، ص  45).
انقلاب اسلامی ایران یکی از مهمترین پدیده های تاریخ ایران و لذا مطالعه و تحقیق درباره آن از چند جهت دارای اهمیت است:
اول اینکه انقلاب اسلامی پدیده ای است که چه به لحاظ زمان وقوع آن،چه از جنبه شیوه وقوع آن و چه بخاطر نظام سیاسی ای که پس از پیروزی آن بوجود آمد و تبعاتی که در بر داشت،در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.همین بی سابقگی بود که موجب شگفتی همگان شد.
اهداف تحقیق:
دراين تحقيق هدف آنست كه با مطالعه گسترده برروي ساختارهاي اجتماعي وروابط آنها با يكديگروبنيان وهسته شكل گيرى اين ساختها كه عناصرىمانند:كنش،وروابط اجتماعي هستندبه مطالعات نظرى وبنيادى جامعه شناسي انقلاب درايران با توجه به ویژگيهاى اجتماعى وفرهنگى اين جامعه به طرح تئوريها و نظريات منطبق با جامعه بپردازيم.
 
 
دانلود پایان نامه جامعه شناسی و علوم اجتماعی بررسی ابعاد انقلاب اسلامی سال 1357
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد
با موضوع :
بررسي ابعاد اجتماعي انقلاب اسلامي سال 1357 در ايران
 
قالب فایل : word  --- تعداد 200 صفحه
قابل استفاده دانشجویان رشته علوم اجتماعی و جامعه شناسی
 
 فصل دوم
مبانی نظری وتجربی             
پژوهش
مقدمه:
این فصل در دو بخش ارائه می شود. بخش اول: تئوری ها و نظراتی است که در خصوص انقلاب و منازعات سیاسی ان ذکر شده است و بخش دوم به طرح آرایی می پردازیم که صاحبنظران از آن بعنوان نظریات نسل سوم می نامند.
 
مبانی نظری
بخش اول:
نظریات تبیین کننده مراحل و وضعیت قبل از انقلاب
نظریه هایی که در این بخش ارائه می شود به 4 گروه تقسیم می شود: 1- روانشناختی   
2- طبقاتی (مارکسیستی)  3- جامعه شناختی   4- سیاسی
این تقسیم بندی با استفاده از تقسیم بندی های مشابه که توسط اندیشمندان انجام شده است و بر اساس استقراء نسبتاً جامعی که شده،انتخاب و صورت گرفته است ( کوهن ، ترجمه طیب ، 1374،).از ان جمله موارد زیر است:
استن تیلور  در تقسیم بندی خود از نظریه های انقلاب. نظریه ها را به 4 گروه جامعه شناختی، روان شناختی،اقتصادی و سیاسی تقسیم می کند.
 
 فصل سوم
روش شناسی پژوهش
مقدمه:
در این فصل روش شناسی تحقیق مورد بررسی قرار می گیرد.روش تحقیق مبحثی بسیار مهم است و تصویری از چگونگی انجام تحقیق،منابع مورد استفاده،تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری در اختیار ما قرار می دهد.به همین دلیل ما در این فصل به بررسی و شرح نوع و روش تحقیق،جامعه اماری،روش گرداوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات می پردازیم.
 
روش تحقیق:
با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این پژوهش،یک تحقیق تاریخی است.
در تحقیقات تاریخی محقق به دنبال چرایی بودن موضوع نیست. محقق می خواهد بداند پدیده،متغیر،شیء و یا مطلب چگونه است.به عبارت دیگر تحقیق تاریخی،وضع موجود را بررسی نمی کند بلکه به بررسی منظم و نظام دار وضعیت گذشته یک موضوع می پردازد و ویژگی ها و صفات ان را مطالعه و در صورت لزوم ارتباط بین متغیرها را بررسی می نماید.(دلاور،، ص 47.1384).
البته هدف این تحقیق بررسی وضع موجود انقلاب نیست،بلکه می خواهیم به بررسی ابعاد انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 بپردازیم.
تحقیقات تاریخی هم جنبه کاربردی دارد و هم جنبه بنیادی و در این تحقیق بعد کاربردی مدنظر است.تحقیق کاربردی عبارتست از تحقیقی که پی بدست اوردن نتایج عملی،قابل استفاده برای ابداع و اختراع وسایل و روش هایی برای کارهای عملی است.(سیف،1375، ص 69).
 
نوع تحقیق:
در کتب روش تحقیق معمولاً تحقیق را از لحاظ مقاصد به سه دسته تقسیم می کنند:
الف)تحقیق ناب ب)تحقیق کاربردی ج)تحقیق علمی
تحقیق ناب یک روش رسمی،سیستماتیک و تحلیل قیاسی – استقرایی است که به پروراندن نظریه  از طریق کشف اصول کلی منجر می شود.
تحقیق کاربردی،نظریه هایی که از طریق تحقیق ناب بوجود امده را برای حل مسائل به کار می بندد و هدف ان بهبود محصول یا فرایند یعنی ازمودن مفاهیم نظری در موقعیت های مسائل واقعی است.بیشتر تحقیقات مربوط به علوم اجتماعی از این نوع است.
تحقیق علمی بر کاربرد فوری متمرکز است نه پروراندن نظریه ها و یا کاربرد عمومی یافته های ان و ممکن است دارای کیفیت دقیق تحقیق ناب یا کاربردی نباشد،بخش علمی می کوشد تا ماهیت روش های علمی را برای حل مسائل در موقعیت های خاص بکار برد بی انکه فرضیه ای را در مورد کاربرد عمومی یافته ها و فراتر از موقعیت های مطالعه شده مطرح کند.(بست،ترجمه پاشا شریفی و طالقانی،1376،صص45-40).
هدف از تحقیقات کاربردی،بهبود محصول یا فرایند،یعنی ازمودن مفاهیم نظری در موقعیت های مسائل واقعی است.بیشتر تحقیقات مربوط به علوم اجتماعی از نوع تحقیقات کاربردی است.
با توجه به موارد ذکر شده در بالا،این تحقیق را می توان از نوع تحقیقات کاربردی دانست.
 
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات:
تحقیقاتی که نوعاً کتابخانه ای هستند و داده ها بوسیله ابزارهایی نظیر فیش،جدول،کارت و امثال ان گرداوری می شود،از نوع تحقیقات کیفی هستند.(ساروخانی، 1371)
در این تحقیق از روش کیفی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود.با توجه به تاریخی بودن پژوهش حاضر و نبود متغیر کمی،استفاده از روش های اماری به منظور تجزیه و تحلیل یافته ها امکان پذیر نمی باشد.
مبنا و معیار در تجزیه و تحلیل های کیفی مشخصاً عقل ،منطق،تفکر و استدلال است؛یعنی محقق با استفاده از عقل و منطق و غور و اندیشه باید اسناد،مدارک و اطلاعات را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد و حقیقت و واقعیت را کشف و درباره سوالات اظهارنظر نماید.البته استدلال عقلانی،منطق و تفکر معیارهایی نیستند که تنها به کار تحقیقات کیفی بیایند،بلکه در هر نوع تحقیق علمی بکار می روند و محقق ناگزیر است که روش ها و نتایج بدست امده را با انها محک بزند و اگر احساس کند روش اماری نتیجه ای داده که با عقل و منطق جور در نمی اید،باید نتایج روش اماری را کنار بگذارد و به عقل و منطق بها دهد؛زیرا تجزیه و تحلیل،ترکیب و تجرید و تعمیم،کار عقل است.(دلاور، 1384).
 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
 مقدمه 
در این فصل هر سه فرضیه تحقیق به تفکیک مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد
 
فرضیه اول
1-احتمالا ایدئولوژی هريك از افراد و گروههای مبارزاتی در پيروزي انقلاب موثر بوده است.
گروهها و احزاب قبل از انقلاب را در سه عنوان می توان بررسی نمود. در حقیقت این گروه ها با همه تفاو هایی که با هم دارند تفاوت ایدئولوژیک بیش از بقیه تفاوت ها اهمیت دارد.به عبارت دیگر بخش عمده ای از تفاوت های دیگر از تفاوت ایدئولوژیک ناشی می گردد.برای سنجش گروههای سیاسی ضمن مرور به تاریخچه به تعدادی از این گروهها براساس چهار شاخص ذکر شده،5گروه سیاسی را به عنوان نمونه از سه طیف ملی گرایان مذهبیون و مارکسیستی و مارکسیستی مذهبی مورد بررسی قرار می دهیم ملاک انتخاب این 5گروه بر اساس نقش انها در منازعات قبل از انقلاب است در حقیقت اینها گروههایی بودند که بدلیل داشتن تشکیلات و انسجام ، نقش مهمی در منازعات قبل از انقلاب داشتند.
1- ملی گرایان
1-1- نهضت ازادی ایران
28 مرداد 1332 نطفه عطفی در کیفیت نیروهای اجتماعی و سیاسی ایران است موقعیت استبداد در سالهای 1332- 1342 و پس از ان تا 1357 به دلیل وابستگی به امریکا تابع موقعیت جهانی و سیاست های خارجی امریکا بود.
از کودتای 1332 تا اغاز دهه 1340 دولت بیش از پیش قدرتمند شده بود: نخس وزیر مصدق دستگیر، زندانی سپس تبعید و رهبران جبهه ملی بازداشت شدند.
 
فصل پنجم
بحث،نتیجه گیری 
نتیجه گیری:
انقلاب ایران همانند انقلابات دیگر که در کشورهای دیگر رخ داده است به عنوان یک پدیده اجتماعی که تابع قوانین اجتماعی جوامع و انسان هاست و از این لحاظ شباهت های زیادی با انقلابات دیگر و سرنوشت جوامع دیگر دارد.
همه انقلابات بر اثر یک سری بحران های اجتماعی و اقتصادی و نارضایتی توده ها صورت می گیرد،مردم از عملکرد حکومت ناخرسند می شوند و حاکمیت بتریج مشروعیت خودش را از دست می دهد رهبران انقلاب با ارائه ایدئولوژی انقلاب تلاش می کنند مردم را بر علیه حکومت بسیج نمایند وتعداد انها را افزایش دهند. با بالا گرفتن قدرت انقلابیون رژیم برای ایجاد نظم و افزایش قدرت خود از دستگاه سرکوب و خشونت استفاده می کند.
 
 
فهرست مطالب
                                           
فصل اول : کلیات تحقیق 9
مقدمه 10
بيان مسئله 11
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 14
اهداف پژوهش 15
فرضيه هاي پژوهش 16
پیشینه مطالعاتی 16
فصل دوم : مبانی نظری تحقیق 26
مقدمه 27
مبانی نظری 27
نظریات تبیین کننده مراحل و وضعیت قبل از انقلاب 27
روانشناختی: 28
نظریه های مارکسیستی (مبارزه طبقاتی) 31
جامعه شناختی 33
نظریه های سیاسی 41
سه مرحله حاکمیت در انقلاب بعد از پیروزی 55
تفاوت نسل ها در نظریات انقلاب و انتقادات وارده بر آن 75
پيشينه‌ي‌ مذهبی و فكري‌ ‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ایران از نگاه تاريخي‌‌ 85
چارچوب نظری تحقیق 97
فصل سوم : روش شناسی پژوهش 99
مقدمه 100
روش تحقیق 100
نوع تحقیق 101
جامعه آماری 102
ت  روش جمع آوری داده ها و ابزار های آن 103
روش تجزیه و تحلیل داده ها 104
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها  102
مقدمه 112
تحلیل فرضیه ها  103
فصل پنجم:خلاصه تحقیق، بحث و نتیجه گیری و پیشنهاد ها 176
نتیجه گیری 177
فهرست منابع 183
منابع فارسی   183
منابع خارجی 187
 
 
احتمالا پایان نامه های  زیر نظر شما را جلب خواهد کرد: 
 1. دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی جایگاه عوامل اقتصادی در میان معیارهای انتخاب همسر

 2. بررسي رابطه پايگاه فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي خانواده با ادامه تحصیل

 3. پایان نامه بررسی جامعه شناختی سلامت اجتماعی شهروندان تهرانی و عوامل موثر بر آن

 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 30 هزار تومان
 

پایان نامه کارشناسی ارشد تأثير قصّه گویی بر افزایش مهارتهای اجتماعی به همراه پرسشنامه

چكيده: 
هدف از اين پژوهش تعيين اثر بخشي قصّه گویی بر افزایش مهارتهای اجتماعی بوده است.جامعه ي مورد مطالعه شامل کليه دانش‌آموزان پسر پایه پنجم مقطع ابتدایی بوده است.که با بهره گيري از روش نمونه برداري چند مرحله اي  .تعداد60 نفر از دانش‌آموزاني كه مهارتهاي اجتماعي آنها پايين تر از سطح متوسط انتخاب و  به حكم قرعه يك گروه به عنوان گروه آزمايش(30 نفر)و يك گروه تحت عنوان گروه گواه (30نفر)انتخاب شدند. در مرحله اول  هردو گروه پرسشنامه (مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990 ) را كامل كردند سپس درگروه آزمايش متغير مستقل(8 داستان طي 8 جلسه 90 دقيقه اي) انجام شد وگروه گواه هيچگونه آموزشي را دريافت نکرد. بعد از مداخله در مرحله پس آزمون روي هر دو گروه (آزمايش و گواه) متغير وابسته (مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990)  ) اجرا شد و يک ماه بعد از مرحله پس آزمون در مرحله پيگيري مجددا متغير وابسته (پرسشنامه مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990)   فقط روي گروه آزمايش اجرا شد. جهت تحليل داده ها از آمار توصيفي و استنباطي (آزمون تحليل واريانس بين گروهي واندازه هاي تكراري)استفاده شد. ضمن تاييد فرضيه هاي تحقيق،نتايج پژوهش نشان داد روش قصّه گویی مهارت های اجتماعی دانش آموزان مقطع ابتدایی پسرانه شهر را  افزایش مي دهد و در طول زمان از پايداري مناسبي نيز برخوردار است.
 
واژه هاي كليدي: قصّه گویی، مهارتهاي اجتماعي ، دانش آموزان ، پایان نامه با موضوع غصه گویی
 
فصل اول 
کلیات تحقیق
 
مقدمه
مشكلات اجتماعي كودكان آنان را به انواع اختلالات رفتاري سوق داده و حتي نگرش آنان را نسبت به همسالان مدرسه و كاركرد تحصيلي تحت تاثير قرار مي دهد (برنر، 1999) كودكان در فرآيند رشد خود كه فرآيندي پيچيده و پر افت و خيز است با محيط خشن پيرامون خود مواجه مي‌شوند و در اين فرآيند كه در واقع نوعي يادگيري است، هوش و پذيرش مطالب جديد را با شرايط روز تعريف مي‌كنند (پياژه) 
متأسفانه در زندگي امروز كه دستخشوش محيط اطراف و تنوع تكنولوژي و محيط اجتماعي مي‌باد در آن كودكان به مقدار زيادي از روابط زنده و سازنده با والدين و اطرافيان خود فاصله گرفته و از موهبت‌هاي ارتباط زنده به مقدار زيادي محروم مانده‌اند، دوره ما دوره ارتباط الكترونيكي است، زمانه‌اي كه در آن بخش عمده‌اي از زمان فراغت كودكان به بازيهاي رايانه اي در مقابل صفحات غير زنده الكترونيكي كه جاي هر موجود زنده‌اي را گرفته است مي‌گذرد (ماتسون، 2003)
شناخت و تشخص به موقع و آموزش مهارت‌هاي مناسب اجتماعي مي‌تواند  زا مشكلات بعدي اين كودكان پيشگيري نموده و آنان را به سمت رفتارهاي مثبت اجتماعي راهبري نمايد، يكي از شيوه‌هايي كه در آموزش مهارتهاي اجتماعي به كودكان بسيار موثر است قصه گويي است، قصه گويي به عنوان فعاليتي زنده و سازنده بر آن است كه چيزي فراموش شده را به ما يادآور شود به خاطراتي از جهان از ياد رفته كه در درون ماست و  بخش از ذهن ما را به خود اختصاص داده است، حضورش حضوري  نوستالوژيك است. اما قصه گويي درصدد است كه اين دسترسي را امكان پذير سازد كه اين جهان و روابط ان را از نو باز يابد و از نو بيافريند (دادگران، 1376)
قصه منبعي غني و شيوه و ابزاري خلاق، آسان و لذت بخش براي آموزش است (ديجرج، 1988) كودك مي‌تواند از طريق تجربه جانشيني با قهرمان داستان همانند سازي نموده، پيامدهاي رفتار را مورد تجزيه و تحليل قرار دهد و سپس آن را خود الگوبرداري نمود و بكار برند (ماتسون و همكاران، 2003)
در اين پژوهش سعي شده است با بررسي رابطه بين تاثير قصه گويي بر افزايش مهارت‌هاي اجتماعي در پي يافتن پاسخ براي برخي از سوالات اين حوزه را پيگيري نمايد.
 
بیان مسأله 
دوران كودكي سال هاي مناسبي براي تشخيص مشكلات كودكان، مداخله به هنگام و پيش گيري از بروز مشكلات عاطفي، اجتماعي و تحصيلي آنان در آينده است. در واقع مداخله به هنگام و اصلاح رفتارهاي ناسازگار كودك در اين دوره حساس، موجب افزايش مهارت هاي اجتماعي و محبوبيت نزد همسالان و بزرگسالان مي شود و كودك را براي پذيرش مسؤوليت‌هاي آتي آماده مي سازد (شهيم، 1386).
 
 
اهداف پژوهش
هدف کلی 
تعيين تأثير قصه‌گويي بر افزايش مهارت‌هاي اجتماعي دانش‌آموزان
 
اهداف فرعی
1- تعيين اثر قصه‌گويي بر افزايش مهارت‌هاي اجتماعي (همكاري، جرأت مندي و خود كنترلي) در دانش‌آموزان
2- تعيين اثر پايداري قصه گويي بر افزايش مهارت‌هاي اجتماعي در طول زمان
 
فرضیه های پژوهش: 
1- قصّه گویی بر افزایش مهارت های اجتماعی دانش آموزان تأثير دارد.
2- قصّه گویی بر افزایش مهارت های اجتماعی دانش آموزان در طول زمان از پايداري مناسبي برخوردار است.
 
فصل دوم
پيشينه پژوهشي
مقدمه
سنت قصّه گویی به اندازه عمر انسان قدمت دارد و قصّه یکی از ابزار های مهم اصلاح رفتار محسوب می شده است. افلاطون از نخسیتن اندیشمندانی بود که اهمیت قصّه برای کودکان را دریافت و بخشی از کتاب جمهوریت را به بیان اهمیت قصّه برای کودکان اختصاص داد. فروبل آلمانی موسس نخسیتن کودکستان، اساس تربیت کودکان را در کودکستان بر قصّه و قصّه گویی نهاد. اریکسون(1382) نیز قصّه را تلقین شفابخش می داند که کاهش اضطراب کودک را موجب می شود به گونه ای که از طریق همسان سازی با شخصیت ها یا موقعیت های یک قصّه، او را در کشف عواطف خود و دیگران یاری می کند. بندورا(1992) نیز معتقد است کودکان با دیدن کسانی که رفتار های تحسین بر انگیز دارند و گوش کردن به حرف های آنها از طریق پسخوراند، به ارزش اعمال و رفتار خود پی برده و در صدد افزایش سازگاری و کارآیی خود بر می ایند. بدین ترتیب، قصّه گویی ابزاری مفید و موثر به منظور اصلاح رفتار و سازگاری و کنترل هیجان های کودکان محسوب می شود.  زندگی فرایند پیوسته ای از نظم بخشی و سازماندهی تجربه ها ست . هنگامی که شناخت کاملی از جهان وجود ندارد نیاز نسبت دادن معنا به تجارب احساس می شود بدین ترتیب ، تجربه ها و رویدادهای عمر طولانی هر یک از افراد به قصّه تبدیل می شود . افراد هنگام بیان داستان توالی و رابطه های معنا دار را کشف می کنند و نسبت به وضعیت خود بینش عمیق تری به دست می آورند ( دوایودی ،2001). در واقع قصّه ها به عنوان سازه های تخیلی و فرهنگی از نظر فردی و اجتماعی با معنا و در برگیرنده ی نکات برجسته ای هستند ( امدن 1998).
 
دانلود پایان نامه روانشناسی با موضوع قصه گویی و قصه رشته علوم تربیتی
 
پایان نامه کارشناسی ارشد تأثير قصّه گویی بر افزایش مهارتهای اجتماعی به همراه پرسشنامه
قالب فایل : word  --- تعداد 150 صفحه
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی و مشاوره
به همراه جداول و نمودار های مربوطه و پرسشنامه
 
فصل سوم
روش اجراي پژوهش
مقدمه 
اين فصل  به روش تحقيق اختصاص دارد. در اين بخش از پژوهش به جامعه مورد مطالعه، حجم نمونه، شيوه نمونه گيري، ابزارهاي اندازه گيري، روايي ابزارهاي اندازه گيري، طرح هاي پژوهش و شيوه تجزيه و تحليل داده‌ها اشاره مي شود. 
 
جامعه آماري 
کلیه دانش‌آموزان پسر پایه پنجم مقطع ابتدایی  
 
چون مقياس اندازه گيري پيوسته و فرضيه هاي پژوهش يك دامنه در سطح اطمينان 95% است با استفاده از فرمول كوكران حجم نمونه به شرح زیر تعیین شد. 
n = حجم نمونه                      
  واريانس جامعه بر اساس تحقیقات انجام شده برابر با 98/0(حسینی،1390) 
 = سطح اطمينان براي فرضيه يك دامنه در سطح 95% برابر است با 64/1
d : خطاي قابل اطمينان 
براي جلوگيري از افت نمونه و تعميم پذيري بيشتر حجم نمونه به 60 نفر افزايش يافت. 
 
نمونه و روش نمونه گيري
در اين پژوهش از روش نمونه برداري چند مرحله اي به شرح زير استفاده شد:
1- از منطقه ي 5 شهر به صورت تصادفي يك مدرسه ي پسرانه دوره ي ابتدايي انتخاب  شد.
2- پرسشنامه ي مهارتهاي اجتماعي روي تمام دانش‌آموزان پايه ي پنجم ابتدايي اجرا  شد.
3- دانش‌آموزاني كه مهارتهاي اجتماعي آنها پايين تر از سطح متوسط است مشخص، از بين آنها 60 نفر به صورت تصادفي انتخاب و به دو گروه مساوي تقسيم، يك گروه به قيد قرعه تحت عنوان گروه آزمايش و گروه ديگر به عنوان گروه كنترل مشخص شد.
 
نوع پژوهش
اين پژوهش نيمه آزمايشي از نوع پيش‌آزمون  پس‌آزمون با گروه گواه و مرحله ي پيگيري است. ابتدا پرسشنامه روي دانش‌آموزان مدرسه‌ي منتخب اجرا شد و دانش‌آموزاني كه مهارتهاي اجتماعي آنها پايين تراز سطح متوسطه است مشخص شده و از بين آنها 60 نفر بصورت تصادفي انتخاب شده و به دو گروه مساوي تقسيم گشته و به قيد قرعه يك گروه تحت عنوان گروه آزمايش و گروه ديگر به عنوان گروه كنترل مشخص شد. در مرحله ي پيش آزمون هر دو گروه(گروه آزمايش و گواه)متغير وابسته (پرسشنامه ي مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت،1990) روي آنها اجرا شد. گروه آزمايش در معرض متغير مستقل (قصّه گويي)قرار گرفت و در مرحله‌ي پس آزمون متغير وابسته(پرسشنامه ي مهارت هاي اجتماعي)روي هر دو گروه (آزمايش و گواه)اجرا گرديده و يك ماه بعد از مرحله‌ي پس آزمون مجددا متغير وابسته در مرحله ي پيگيري روي گروه آزمايش اجرا گرديد.
جدول 1-3: طرح پيش ازمون – پس آزمون با گروه گواه و مرحله پيگيري
مرحله پيگيري مرحله پس آزمون متغير مستقل مرحله پيش آزمون مرحله
گروه
Ta1 Ta x T0 گروه ازمايش E
- Ta - Tb گروه گواه C
 
ابزار پژوهش: 
جهت جمع‌آوري داده‌ها از پرسشنامه مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990) داراي 48 سؤال پنج گزينه‌اي در 3 خرده‌مقياس (همكاري، جرات‌مندي، خود كنترلي) به شرح زير اندازه‌گيري شد.
 
 ضريب پايايي پرسشنامه با استفاده از ضريب آلفاي كرونباخ به وسيله بيابانگرد (1384) 90/0، شهيم (1378) 82/0، گرشام و اليوت (1990) 90/0 اعتبار پرسشنامه گزارش شده است. 
 
تعيين ضريب پايايي در اين پژوهش
ابتدا 50 نفر از دانش‌اموزان به صورت تصادفي انتخاب پرسشنامه روي آنها اجرا شد با استفاده از آلفاي كرونباخ ضريب پايايي پرسشنامه به شرح زير مشخص شد. 
جدول 3-3: ضريب پايايي پرسشنامه مهارت هاي اجمالي بر حسب خردمقياس با استفاد هاز روش آلفاي كرونباخ
خرده مقياس
روش همكاري جرات‌مندي خودكنترلي مهارت‌هاي اجتماعي
روش آلفاي كرونباخ 89/0 81/0 84/0 85/0
همان طور كه ملاحظه مي شود پرسشنامه از ضريب پايايي و همساني دروني بالا و قابل قبول و رضايت بخشي برخوردار است. 
تعيين روايي محتوايي در اين پرسشنامه 
ابتدا پرسشنامه همراه با اهداف و فرضيه پژوهش به تعدادي از اساتيد اهل فن كه در زمينه موضع پژوهش از تجارب و تخصص كافي برخوردارند داده تا درباره محتواي سؤال‌هاي پرسشنامه و ارتباط با اهداف و فرضيه‌هاي پژوهش قضاوت و داوري كننده سپس بر اساس نظرات انها اصلاحات لازم صورت خواهد گرفت. 
قصه گويي
8 قصه طي 8 جلسه هر جلسه 90 دقيقه انجام پذيرفت.
در اين تحقيق از مجموعه داستانهاي فكري (1) فليپ كم و راهنماي آموزشي آن به عنوان محتواي آموزشي استفاده شد..  داستانهاي فكري به آن دسته از داستانهايي كه كودكان را تشويق مي كنندتا سوالهاي خودرا در باره عناوين گوناگوني مطرح كنند.
جدول2-3 پروتكل قصه‌گويي بر اساس داستانهاي فكري فليپ كم
جلسات داستانها اهداف
1 خانه تو يامن آشنايي با  مفهوم اعتماد، زشت يا زيبا، همكاري، جرأت مندي
2 لانه پرنده مديريت زمان، شانس، جرأت مندي
3 تامي و لاك پشت زمان آشنايي با مفهوم دزدي، دروغ، عدالت، خويشتن داري
4 شبي زير ستارگان آشنايي با مفهوم رشد، احساسات، خود كنترلي
5 چاقو آشنايي با احساسات، اعتماد به نفس، خويشتن داري
6 لينداو كلارا آشنايي با مفهوم رشد، احساسات، آشنايي با مفهوم معيار
7 اكوسيسترها آشنايي با خانه ي حيوانات، طبيعت، آشنايي با مفهوم اعتراض 
8 گابريل آشنايي با احساسات گوناگون، اعتماد به نفس
 
تجزيه و تحليل داده ها 
 تجزيه و تحليل داده‌هاي اين پژوهش در دوسطح توصيفي و استنباطي صورت گرفته است. در سطح توصيفي با استفاده از مشخصه‌هاي آماري نظير فراواني، درصد فراواني و  ميانگين نشان داده شده‌اند و براي تجزيه و تحليل داده‌ها ازآزمون مناسب آماری تحليل كوواريانس بين گروهي و  آزمون  اندازه هاي تكراري استفاده شده است.
 
فصل چهارم
 تجزيه و تحليل كمي داده‌ها
 
مقدمه:
دراين فصل داده‏هاي تحقيق با استفاده از روشهاي علمي مورد  ارزيابي قرار گرفته است. ابتدا اطلاعات توصيفي ارائه شده است و در بخش بعدي در جهت بررسي فرضيه  هاي  پژوهش، داده ها  مورد تحليل آماري قرار گرفته است. 
 
توصيف داده 
در اين بخش ميانگين و انحراف معيار خرده مقياسهاي مهارتهاي اجتماعي در دوگروه  (آزمايش و گواه) ارائه شده است 
جدول1-4: ميانگين و انحراف معيار خرده مقياسهاي مهارتهاي اجتماعي  دوگروه  (آزمايش و گواه) درمر حله  پيش آزمون،پس آزمون و پيگيري
 
فصل پنجم
بحث و نتيجه گيري 
در اين فصل يافته هاي پژوهش  مورد تحليل وتبيين قرار گرفته است  بر اين مبنا ابتداء فرضيه هاي تحقيق  مورد تفسير و تبيين قرار گرفته است  و در ادامه نتيجه گيري كلي از پژوهش ارائه شده است و در پايان نيزمحدوديتها و پيشنهادات كاربردي و پژوهشي مطرح شده است.
 
خلاصه پژوهش 
پژوهش حاضر، تحقيقي نيمه تجربياست .هدف از اين پژوهش بررسي اثر بخشي تأثير قصّه گویی بر افزایش مهارتهای اجتماعی بوده است.جامعه ي مورد مطالعه شامل کليه دانش‌آموزان پسر پایه پنجم مقطع ابتدایی در سال تحصيلي 1392- 1391بوده است.که با بهره گيري از روش نمونه برداري چند مرحله اي  .تعداد60 نفر از دانش‌آموزاني كه مهارتهاي اجتماعي آنها پايين تر از سطح متوسط انتخاب و  به حكم قرعه يك گروه به عنوان گروه آزمايش(30 نفر)و يك گروه تحت عنوان گروه گواه (30نفر)انتخاب شدند. در مرحله اول  هردو گروه پرسشنامه (مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990 ) را كامل كردند سپس درگروه آزمايش متغير مستقل(8 داستان طي 8 جلسه 90 دقيقه اي) انجام شد وگروه گواه هيچگونه آموزشي را دريافت نکرد. بعد از مداخله در مرحله پس آزمون روي هر دو گروه (آزمايش و گواه) متغير وابسته (مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990)  ) اجرا شد و يک ماه بعد از مرحله پس آزمون در مرحله پيگيري مجددا متغير وابسته (پرسشنامه مهارتهاي اجتماعي گرشام و اليوت (1990)   فقط روي گروه آزمايش اجرا شد. جهت تحليل داده ها از آمار توصيفي و استنباطي (آزمون تحليل واريانس بين گروهي و t  همبسته)استفاده شد. ضمن تاييد فرضيه هاي تحقيق،نتايج پژوهش نشان داد روش قصّه گویی بر افزایش مهارت های اجتماعی دانش آموزان مقطع ابتدایی پسرانه شهر تاثير داشته و در طول زمان از پايداري مناسبي نيز برخوردار است.
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25هزار تومان

 

دانلود پایان نامه اثربخشی آموزش فرزند پروری مثبت به مادران جهت پیشرفت تحصیلی کودکان به همراه پرسشنامه

چکیده: این پژوهش با هدف بررسی اثربخشی آموزش فرزند پروری مثبت به مادران کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی برای کاهش علائم وپیشرفت تحصیلی کودکان است. بدین منظور حجم نمونه که شامل 50 نفر ازکودکان 4 تا 12 ساله ازبیمارستان و مراجعه کنندگان کلینیک روانپزشکی بودند انتخاب و درنهایت تعداد30 مادر که کودکانشان بالاترین نمره را درتشخیص دریافت کرده بودند به صورت تصادفی دردوگروه آزمایش وگواه جایگزین شدند، ابزار مورد استفاده در این آزمایش پرسشنامه کانرز (فرم معلمین و والدین) و پرسشنامه فرزند پروری بامریند می باشد(پیش آزمون).تعداد 15 نفر گروه آزمایش تحت آموزش ( فرزند پروری مثبت ) به مدت 8  جلسه، 45  دقیقه ای قرارگرفتند. وتعداد 15 نفرگروه گواه بدون برنامه آموزشی بودند. پس ازطی دوره ی آموزشی بار دیگر پرسشنامه های مربوط برگروه های آزمایشی وگواه اجراشد(پس آزمون). لازم به ذکر است ، مادرانی انتخاب شدند که کودکانشان تنها اختلال بیش فعالی – کمبود توجه داشته و تشخیص دیگری نداشتند . پس ازنمره گذاری، داده ها با استفاده از روش تحلیل واریانس انکوا مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت. 
نتیجه گیری: بنابراین می توان نتیجه گرفت که آموزش فرزند پروری مثبتبرکاهش مشکلات رفتاری کودکانADHD وهمینطورپیشرفت تحصیلی وتغییر سبک فرزند پروری مادران آنان ،موثر است.
واژگان کلیدی: کودکان ADHD،مادران،  آموزش فرزند پروری مثبت ، کاهش علائم ، پیشرفت تحصیلی.
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی اثربخشی فرزند پروری
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد 
موضوع :
اثربخشی آموزش فرزند پروری مثبت به مادران جهت پیشرفت تحصیلی کودکان
قالب فایل: word  --- تعداد 167 صفحه
به همراه پرسشنامه و تجزیه و تجلیل داده ها
 
 
فـــصـــل اول
 
کلـــیــــات پــــــژوهش
مقدمه 
خانواده اولین پایه گذار شخصیت و ارزش های فکری است که نقش مهمی در تعیین سرنوشت وخط مشی زندگی آینده فرد دارد و اخلاق وسلامت روانی فرد تا حدود بسیاری در گرو آن است . واکنش کودک نسبت به محیط خود به طبع ، تحت تاثیر موازین اجتماعی و ارزشها و معیار های اخلاقی و اجتماعی است که از طریق آن به کودک منتقل می شود . خانواده به عنوان یک واسطه از لحاظ تاثیر محیط اجتماعی بر کودک اهمیت فراوانی دارد . به سخن دیگر چون خانواده که کانون تولد و زایش فرزند است ، پیش از وی شکل گرفته است ، تا مرحله ای که فرزند به آگاهی و شعور کافی برسد خواه نا خواه در تعیین سرنوشت ، ساختمان روحی و نوع جهان بینی و طرز تفکر وی که خود بر گرفته از محیط اجتماعی است تاثیر فراوان دارد . مادر در آغاز وسیله ای برای رفع نیازمندیهای کودک است . اما ، به زودی یکی از عوامل دوست داشتنی محیط برای وی می شود . به همین ترتیب ، کسان دیگری که نیازمندیهای کودک را برآورده می سازند و از محبت وی برخوردار شده اند ، سرمشقی برای او می شوند ( احدی و بنی جمالی ، 1375 ) .
مینوچین 1( 1373 ) عنوان می کند که عمل کرد هر فرد در درون سیستم خانواده بر ادامه ، بقا و تغییر رفتارهای سایر اعضا تاثیر می گذارد . بنابر این اختلال یکی از اعضای خانواده بر کارکرد سایر اعضا موثر بوده و در نتیجه می تواند باعث اختلال در کارکرد خانواده شود . در هر صورت در محیط خانواده به عنوان یک جامعه ای محدود ، کنش و واکنش میان اعضا تاثیر بسزایی در کاهش یا افزایش مشکلات موجود دارد . لذا نمی توان صرفا از مشکلات کودکان سخن راند ، حال آنکه روشن است او در سیستم تعاملی رشد می یابد . 
مطرح نمودن اختلالات شخصیتی و رفتاری والدین و عدم سازگاری در خانواده به عنوان مشکل کودک نیز نادرست است . واضح است که والدین به خاطر کج خلقی ها ، ناسازگاریها و سرکشی ها و به طور کلی اختلال فرزندشان بیشترین آسیب را متحمل می شوند ولی این آسیب به خود کودکان نیز بر می گردد و مشکلات آنها را تشدید می نماید . ( نقل از سمیعی کرانی ، 1383 ) . 
 
فـــصـــل دوم
ادبـــیـــات پــــــژوهش
 
آموزش والدین درکنترل اختلال نارسایی توجه بیش فعالی،به ویژه درطول یک دوره طولانی توام با دارو، بخش ضروری درمان به حساب می آید. این گونه کودکان خیلی زودترازموعد، تصورات منفی نسبت به خود پیداکرده که برروی رشد اجتماعی وشخصیت آن ها تاثیرمی گذارد. بدیهی است ما به عنوان افراد متخصص نباید به این طرزتلقی و رفتارکودکان مزبوردامن بزنیم، بلکه باید به دانسته های مان بییفزاییم وسعی کنیم تارفتارهای خوب آنها را تشویق کرده وافزایش دهیم. والدین این کودکان درارتباط با برخی ازاختلالاتکودکشان خود رامقصردانسته ودرمواردی هم آن ها را محکوم کرده وتنبیه می کنندودرزمینه شیوه برخورد وتربیت این کودکان ازشناخت کافی برخوردار نیستند. صرف وقت وهزینه دراین زمینه نه تنها موجب ارتقاء سلامت روان والدین وفرزندان می شود، بلکه جامعه نیز به طورغیرمستقیم ازاین فرایند بهره مند خواهد شد.
 
فـــصـــل سوم
روش پــــــژوهش
مقدمه
دراین فصل به موضوع پژوهش شامل جامعه آماری،روش نمونه گیری، ابزارپژوهش(که شامل،پرسشنامه های کانرز1فرم کوتاه والدین و معلم ، پرسش نامه فرزند پروری بامریند2) همراه با اعتبار وروایی وشیوه جمع آوری داده ها، نوع طرح پژوهش وروش های آماری جهت تجزیه وتحلیل اطلاعات است  اشاره می شود.دراین پژوهش از روش تحقیق به شیوه نیمه آزمایشی با طرح پیش آزمون پس آزمون وپیگیری با گروه گواه استفاده شد. دراین طرح 2 گروه انتخاب شدند وهردو گروه دوبارمورد اندازه گیری قرار گرفتند( پیش آزمون- پس آزمون) . گروهها بصورت تصادفی دردو گروه  یکسان جایگزین شدند . گروه آزمایشی درمعرض متغیرمستقل قرارگرفت و گروه گواه درمعرض متغیرمستقل قرارنگرفت و برنامه همیشگی خود را ادامه داد. طرح تحقیق به صورت زیرمی باشد:
 
پس آزمون                     متغیر مستقل                  پیش آزمون              انتخاب تصادفی                گروه
T2     X     T1 Rآزمایش
T2   - T1 R   گواه
جامعه آماری 
کلیه مراجعینبه بیمارستان و یک مرکز مشاوره و کلینیک روانپزشکی  که با عنوان بیش فعال-کمبودتوجه از سوی والدین یا مدارس به این مراکز ارجاع داده شده بودند، با گستره سنی 4 تا 12 ساله گزینش شدند. 
 
روش نمونه گیری ونمونه پژوهش
حجم نمونه شامل 50نفر ازکودکان 4 تا 12 ساله که 30  نفرآنان ازطریق بیمارستان و20 نفر ازمراجعه کنندگان کلینیک روانپزشکی بودند.که درنهایت تعداد30 مادر که کودکانشان بالاترین نمره را درتشخیص دریافت کردند و واجد شرایط تعیین شده بودند به صورت تصادفی دردوگروه آزمایش وگواه جایگزین شدند. برای جمع آوری اطلاعات لازم به بیمارستان ، کلینیک روانپزشکی مورد نظر مراجعه شد و پس از گرفتن رضایت نامه، پرسشنامه کانرز (فرم معلمین و والدین) و پرسشنامه فرزند پروری بامریند برمادران کودکانADHD انجام گرفت (پیش آزمون). پس ازجمع آوری نتایج پرسشنامه، ازمیان 50 نفر ازکودکانی که درپیش آزمون نمرات بالاترازمیانگین کسب نمودند، (سوالاتی که درپرسش نامه متغییرهای مورد نظر را مورد سنجش قرارمی دهند) 30 نفربه شکل تصادفی در دو گروه آزمایش و گواه جایگزین شدند. بدین صورت که ابتدا اسامی 30 نفربراساس نمراتی که در پیش آزمون بدست آوردند مرتب شد، وسپس نام آن ها بصورت یک درمیان در دو دسته قرارگرفت تا به روش انتساب تصادفی در دو گروه آزمایش وگواه قرارگیرند. گروه آزمایش تحت آموزش ( فرزند پروری مثبت ) به مدت 8  جلسه، 45  دقیقه ای قرارگرفتند. وتعداد 15 نفرگروه گواه بدون برنامه آموزشی بودند. پس ازطی دوره ی آموزشی بار دیگر پرسشنامه های مربوط برگروه های آزمایشی وگواه اجراشد(پس آزمون) .لازم به ذکراست ، مادرانی انتخاب شدند که کودکانشان تنها اختلال بیش فعالی-کمبود توجه داشته وتشخیص همراه دیگری نداشتند. پس ازنمره گذاری آزمون ها داده های بدست آمده مورد تجزیه وتحلیل قرارگرفت.
 
روش تحلیل داده ها
تجزیه وتحلیل اطلاعات، با استفاده از روش تحلیل کواریانس(ANCOVA)انجام گرفت. به دلیل آن که بعنوان یک روش آماری اجازه می دهد که اثرچند متغیرمستقل برمتغیر وابسته مورد بررسی قرارگیرد.
 
 
 
فـــصـــل چهارم
یافــتـه های پــــــژوهش
تحلیل یافته ها 
همانگونه که قبلاً گفته شد هدف پژوهش حاضر بررسی اثربخشی آموزش فرزند پروری مثبت به مادران بر میزان کاهش مشکلات رفتاری کودکان بیش فعال کمبود توجه(ADHD) و پیشرفت تحصیلی است.در فصل حاضر نتایج مربوط به داده های پژوهشی با استفاده از روشهای آماری توصیفی (میانگین و انحراف معیار ) و آمار استنباطی تحلیل کواریانس چند متغیره (ANCOVA) برای بررسی فرضیه استفاده شده است. 
 
تجزیه تحلیل یافته ها بر اساس فرم والدین  پس از حذف اثر پیش آزمون، میانگین های تعدیل شده و انحراف معیار پس آزمون در زیر مقیاس شاخص های اختلال بیش فعالی با کمبود توجه و رفتار مقابله ای و بیش فعالی ، کمبود توجه (فرم والدین) محاسبه شده و نتایج آن در جدول (4 -1)نشان داده شده است. همانطور که مشاهده می شود، بین میانگین تعدیل شده گروه مداخله و گروه کنترل تفاوت وجود دارد. میانگین های گروه آزمایشی در هر دو جنس درگروه آزمایشی نسبت به گروه کنترل کمتر است. اما تفاوت بین میانگین های مربوط به پسر و دختر ناچیز به نظر می رسد . برای بررسی معنی دار بودن این تفاوت، از تحلیل کوواریاس (ANCOVA) استفاده شد.
 
فـــصـــل پنجم
بـحــث ونتیجه گیری
دراین فصل نتیجه گیری وبحث پیرامون یافته های حاصل برمبنای چهارچوب نظری ومطالعات پیشین تبیین خواهد شد. پس ازآن محدودیت های پژوهش ودرپایان پیشنهاداتی مبتنی بریا فته های پژوهش ارائه می گردد. 
 
تفسیر نتایج پژوهش
فرضیه اول: آموزش فرزند پروری مثبت به والدین با تغییر رفتار آنها منجر به کاهش علائم برونی سازی کودکان ADHD می شود .
نتایج جدول 4-1  نشان می¬دهد با توجه به این که میانگین های تعدیل شده گروه آزمایشی به طور معنی دار پایین تر از گروه کنترل است، می توان نتیجه گرفت که آموزش شیوه فرزندپروری بر کاهش علائم در زیر مقیاسهای بررسی شده موثر بوده است . اما میزان اثر بخشی آموزش در دو جنس تفاوتی ندارد . متغیر سن نیز ارتباطی با تاثیر آموزش نشان نمی دهد.با توجه به معنادار شدن تفاوت میانگین ها با 99 % اطمینان بیان می کنیم که فرضیه پژوهش مبنی براینکه آموزشفرزند پروری مثبت به والدین با تغییر رفتار آنها منجر به کاهش علائم برونی سازی کودکان ADHDتایید شده وفرض صفررد می شود.                                                                                      
عملکرد والدین سبب ایجاد و وسعت الگوهایی درداخل سازمان شناختی فرد به نام طرحواره می شود. این طرحواره ها درزندگی فرد مانند عدسی هایی عمل می کند که تفسیر، انتخاب وارزیابی فرد از تجارب کسب شده را شکل می دهند(گانتی وبوری1، 2008).شیوه درمانیفرزند پروری مثبتتا حدود زیادی علت مشکلات رفتاری کودک را درمشکلات والدینمی داند.  رفتارنابهنجارکودک ونحوه پاسخ گویی اوبه محیط، تا حدود زیادی وابسته به الگوی رفتاری والدین است. به شکل واضح ترمی توان گفت ، کودک به شکلی رفتار می کند که توسط والدین بارآمده است. سیستم تقویت وتنبیهی که والدین درخانواده اجرا می کنند تا حد زیادی وابسته به آستانه تحمل آن هاست. والدینی که آستانه تحمل بالاتری دارند، ممکن است رفتارکودک را بدون توجه، به نوعی پرخاشگری، بی ادبی وگستاخی بکشاند. برخلاف آن ممکن است والدینی که آستانه تحمل پایین تری دارند، رفتارکودک را به گوشه گیری وخجالتی بودن تفسیر کنند. بنابراین بهتراست قبل ازهرگونه تغییررفتاردرکودک، نوعی تغییررفتاردروالدین ایجاد کنیم (اسکات، 1989، ترجمه هادیانفر وهمکاران، 1379). با توجه به آموزش مادران وتاثیررفتارآنان دربه وجود آمدن نوع رفتارکودک ونیزپیشگیری ودرمان مشکلات رفتاری کودکان،ضرورت آموزش مهارت های لازم برای هرچه بهتربرخورد کردن با کودکان به منظورپرورش کودک سالم وارتقای سطح بهداشت روانی روزبه روزبیشترمی شود.خا نواده درمانگران به اختلال بیش فعا لی کمبود توجه بیشتربعنوان یک مشکل خا نوادگی درکودکان (و نه یک بیماری) می نگرند.
 
فـــصـــل پنجم
بـحــث ونتیجه گیری
دراین فصل نتیجه گیری وبحث پیرامون یافته های حاصل برمبنای چهارچوب نظری ومطالعات پیشین تبیین خواهد شد. پس ازآن محدودیت های پژوهش ودرپایان پیشنهاداتی مبتنی بریا فته های پژوهش ارائه می گردد. 
 
تفسیر نتایج پژوهش
فرضیه اول: آموزش فرزند پروری مثبت به والدین با تغییر رفتار آنها منجر به کاهش علائم برونی سازی کودکان ADHD می شود .
نتایج جدول 4-1  نشان می دهد با توجه به این که میانگین های تعدیل شده گروه آزمایشی به طور معنی دار پایین تر از گروه کنترل است، می توان نتیجه گرفت که آموزش شیوه فرزندپروری بر کاهش علائم در زیر مقیاسهای بررسی شده موثر بوده است . اما میزان اثر بخشی آموزش در دو جنس تفاوتی ندارد . متغیر سن نیز ارتباطی با تاثیر آموزش نشان نمی دهد.با توجه به معنادار شدن تفاوت میانگین ها با 99 % اطمینان بیان می کنیم که فرضیه پژوهش مبنی براینکه آموزشفرزند پروری مثبت به والدین با تغییر رفتار آنها منجر به کاهش علائم برونی سازی کودکان ADHDتایید شده وفرض صفررد می شود.                                                                                      
عملکرد والدین سبب ایجاد و وسعت الگوهایی درداخل سازمان شناختی فرد به نام طرحواره می شود. این طرحواره ها درزندگی فرد مانند عدسی هایی عمل می کند که تفسیر، انتخاب وارزیابی فرد از تجارب کسب شده را شکل می دهند(گانتی وبوری1، 2008).شیوه درمانیفرزند پروری مثبتتا حدود زیادی علت مشکلات رفتاری کودک را درمشکلات والدینمی داند.  رفتارنابهنجارکودک ونحوه پاسخ گویی اوبه محیط، تا حدود زیادی وابسته به الگوی رفتاری والدین است. به شکل واضح ترمی توان گفت ، کودک به شکلی رفتار می کند که توسط والدین بارآمده است. سیستم تقویت وتنبیهی که والدین درخانواده اجرا می کنند تا حد زیادی وابسته به آستانه تحمل آن هاست. والدینی که آستانه تحمل بالاتری دارند، ممکن است رفتارکودک را بدون توجه، به نوعی پرخاشگری، بی ادبی وگستاخی بکشاند. برخلاف آن ممکن است والدینی که آستانه تحمل پایین تری دارند، رفتارکودک را به گوشه گیری وخجالتی بودن تفسیر کنند. بنابراین بهتراست قبل ازهرگونه تغییررفتاردرکودک، نوعی تغییررفتاردروالدین ایجاد کنیم (اسکات، 1989، ترجمه هادیانفر وهمکاران، 1379). با توجه به آموزش مادران وتاثیررفتارآنان دربه وجود آمدن نوع رفتارکودک ونیزپیشگیری ودرمان مشکلات رفتاری کودکان،ضرورت آموزش مهارت های لازم برای هرچه بهتربرخورد کردن با کودکان به منظورپرورش کودک سالم وارتقای سطح بهداشت روانی روزبه روزبیشترمی شود.خا نواده درمانگران به اختلال بیش فعا لی کمبود توجه بیشتربعنوان یک مشکل خا نوادگی درکودکان (و نه یک بیماری) می نگرند.
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25هزار تومان

 

پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع اثر بخشی  مدل های مذهبی در افزایش سلامت روانی خانواده

چکیده: پژوهش حاضر با هدف بررسي اثر بخشی  مدل های مذهبی در بهبود سلامت روانی خانواده انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه خاتواده های شهر بوده است . نمونه پزوهش تعداد 200 خانواده بوده اند که بصورت تصادفي ساده انتخاب شدند. ابزار پژوهش پرسشنامه نگرش مذهبی و مقیاس سلامت روان گلدبرگ بوده که برروي آنان اجرا گرديد. در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. تحلیل داده ها نشان داد که بین مدل مذهبی خانواده با سلامت روان و همچنین مولفه های اضطراب ،نارسا كنش وري اجتماعي ،افسردگي  رابطه منفی معناداری وجود دارد اما بین مدل های  مذهبی و سلامت روان( مولفه نشانه های جسمانی) رابطه معناداری وجود ندارد.
 
واژگان کلیدی: مدل مدل های  مذهبی، سلامت روان ،اضطراب و بی خوابی، نارسا کنش وری اجتماعی، افسردگی،نشانه های بدنی
 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه : 
مدل های های مذهبی به مثابه آگاهی از هستی یا نیروی فراتر از جنبه های مادی زندگی است و احساس عمیقی از وحدت و پیوند با کائنات را به وجود می آورد. تکیه گاه مذهبی می تواند تاثیر بسزایی در سلامت روانی، جسمی، رضایت از زندگی و سرزنده بودن، رابطه مثبت و معنی دار داشته باشد (اکستین  و کرن، 2002 ). 
مزلو   (1971)یافتن معنی زندگی را، نگرانی عمده و اولیه انسان می داند. به اعتقاد مزلو، فرد خود شکوفا به دنبال بالابردن هستی خویش است، تا از این طریق معرفتش را نسبت به خود و دیگران گسترش دهد و در هر فعالیتی از شخصیت خود بهره گیرد. این فرایند توسط مجموعه ی بزرگتری از ارزشها هدایت می شود که به خوبی، زیبایی و تمامیت زندگی تاکید می کند(به نقل از یزدانی، 1382).
 
دانلود پایان نامه روانشناسی اثربخشی مدل های مذهبی در سلامت روانی خانواده
پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع:
 اثر بخشی  مدل های مذهبی در افزایش سلامت روانی خانواده
 
قالب فایل :word  ---- تعداد 97 صفحه
در این تحقیق برای تجزیه و تحلیل داده ها ازروشهای آماری توصیفی شامل میانگین،انحراف استاندارد،و همچنین  از آمار استنباطی شامل همبستگی پیرسون، و تحلیل واریانس رگرسیون همراه با بررسی استفاده شده است .
 
بیان مسئله 
بدون شک سلامت روان افراد یکی از اجزاء تفکیک ناپذیر تعلیم و تربیت می باشد. کاربرد آن نه تنها در مراکز رسمی آموزش و پرورش، بلکه در تعلیم و تربیت غیر رسمی خانواده و جامعه ضروری است، ولی متاسفانه در کشور ما عده کمی به این امر مهم بها می دهند. در سالهای اخیر هدف تعلیم و تربیت بیش از پیش متوجه آماده کردن افراد با شخصیت سالم است. برای آن که جامعه ای سالم و کارآمد داشته باشیم تا افراد انسانی در آن سرشار از شور و نشاط همراه با انگیزه و هدف در زندگی باشند، فراهم کردن امکانات لازم و ایجاد فضای سالم و عاری از هرگونه مشکلات رفتاری ضروری است. برای رسیدن به این هدف، طرح و بررسی و هم چنین برنامه ریزیهای اصولی سلامت جسمی و روانی از سطح کودکی در درون خانواده ها گرفته تا دوره ی نوجوانی و جوانی در مدرسه و دانشگاه و دوران پس از آن امری لازم است (علوی، 1382).
 
اهداف تحقیق 
هدف اصلی این تحقیق  تعیین میزان رابطه مدل های هاي مذهبي و سلامت عمومي خانواده ها می باشد.
 
اهداف فرعی:
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و بهبودسلامت جسمی خانواده ها 
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و کاهش افسردگی خانواده ها 
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و کاهش اضطراب و بی خوابی خانواده ها 
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و نارسا کنش وری اجتماعی خانواده ها .
 
فرضیه های تحقیق
بین مدل های  های مذهبی و سلامت  روان خانواده ها رابطه  وجود دارد .
ا- بین مدل های  های مذهبی و سلامت جسمانی رابطه وجود دارد .
2- بین مدل های  های مذهبی و میزان اضطراب و بی خوابی خانواده ها رابطه  وجود دارد .
 3- بین مدل های  های مذهبی و اختلال در عملکرداجتماعی خانواده ها رابطه  وجود دارد 
4- بین مدل های های مذهبی و میزان افسردگي خانواده ها رابطه  وجود دارد. 
 
 
فصل دوم
ادبیات وپیشینه تحقیق
مقدمه:
فصل دوم شامل دو بخش است در بخش اول مبانی نظری سلامت جسمانی و روانی بحث می شود، در بخش دوم به مطالعه وبحث در مورد روانشناسی دین و نگرش های مذهبی صحبت خواهد شد. توضیح اینکه محقق به دنبال آن بوده است تا سوابق مطالعاتی و پیشینه تحقیق را متناسب با موضوع در متن بگنجاند و از آوردن پیشینه بصورت یکجا در انتهای فصل بپرهیزد. 
بخش اول 
الف : مبانی نظری 
سلامت روان و ابعاد آن 
سلامت سازه‌اي پيچيده است و منظور از آن تجربه وكنش‌وري‌‌‌‌ بهينه روان شناختي است. اگرچه سئوال « حال شما چطور است؟»بسيار ساده به نظر مي‌رسد، نظريه پردازان معتقدند كه موضوع سلامت بسيار پيچيده و بحث انگيز است. 
 
فصل سوم
روش شناسی تحقیق
 
مقدمه
در این فصل به روش اجرای پژوهش اشاره می شود.در این فصل ابتدا به طرح پژوهش جامعه آماری و نمونه سپس ابزارهای پژوهش و روش های تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده می پردازیم. 
روش تحقیق:
با توجه به اين كه هدف از اين پژوهش بررسي رابطه بين مدل های  های مذهبی و سلامت روان خانواده ها تحت حمایت بدون دستکاری کردن یا کنترل آنهاست روش تحقیق مورد استفاده همبستگی از نوع تحقیقات توصیفی است.  
جامعه آماري:
جامعه آماری پژوهش را کلیه  خانواده های جانبازان شهر که در حال حاضر  در آسایشگاه های بنیاد و یا در منازل خود بستری بوده تشکیل می دهد که تعداد آن ها نفر 5600 نفر می باشد.
حجم نمونه و روش نمونه گیری    
با توجه به جدول مورگان براي انتخاب 200نفر به عنوان نمونه با توجه به لیست خانواده ها تحت حمایت بنیاد در معاونت انسانی آن مرکز، بصورت تصادفی آسایشگاه ها و منازل خانواده ها بستری شده انتخاب
و پرسشنامه ها اجرا گردید. 
جهت جلوگیری ازافت نمونه تعداد 230 پرسشنامه توزیع شده است.
 
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها
مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش بررسی رابطه مدل مذهبی بر سلامت روان خانواده های جانبازان  تحت حمایت  مي باشد. بدين منظور تعداد 200 نفر از خانواده های جانبازان تحت حمایت بنیاد جانبازان که در حال حاضر بستری بوده اند بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه نگرش مذهبی و سلامت روان برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. در این فصل به تجزیه و تحلیل داده ها ی پژوهش در دو سطح توصیفی و استنباطی پرداخته می شود. در بخش توصیفی مربوط به آزمودنی ها به صورت جداول و نمردار های فراوانی ارائه می شودو سپس در سطح استنباطی هر یک ازسوالات پزوهش و آزمون آماری مربوط به ان ارائه می شود.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهاد ها
 
مقدمه
در پژوهش حاضر براي بررسي رابطه مدل های های مذهبی بر سلامت روان خانواده های جانبازان  تحت حمایت  ابتدا تعداد 200 نفر از خانواده ها تحت حمایت بنیاد جانبازان که در حال حاضر بستری بوده اند بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه نگرش مذهبی و سلامت روان برروي آنان اجرا گرديد. براي تجزيه و تحليل داده ها از روش هاي آماري توصيفي(ميانگين، انحراف معيار) و ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. در اين بخش به بحث و نتیجه گیری يافته هاي پژوهش مي پردازيم. 
بحث و نتیجه گیری
فرضیه اصلی تحقیق
بین مدل های  های مذهبی و سلامت  روان خانواده ها رابطه  وجود دارد .
با توجه به اطلاعات مندرج در جدول شماره  5-4  چون r بدست آمده در سطح 001/0 معنی دار است با 99%درصد اطمینان می توان گفت مدل های  های مذهبی بر سلامت روان خانواده ها موثر است.نتیجه این تحقیق با نتایج پژوهش توسط نوربالا( 1378) که بر روي خانواده ها با آسيب هفتاد درصد انجام شده مشابه می باشد. همچنین نتیجه تحقیق همسو با پژوهش محققی و همکاران(1387)می باشد، ایشان پژوهشی به منظور مشخص کردن رابطه معنویت و بهداشت روان دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان در سال 87-86 انجام داده اند که نتایج به دست آمده رابطه معناداری را، بین معنویت و سلامت روان نشان داده است. به این معنی که با افزایش معنویت در زندگی، میزان سلامت روانی دانشجویان ، افزایش می یابد.
تاثیر و رابطه معنویت بر فرایند روان شناختی به ویژه سلامت روانی در تحقیقات مختلف، گزارش شده است. 
 
فهرست مطالب
 
چکیده 1
فصل اول: کلیات تحقیق 2
مقدمه 3
بیان مساله 4
اهمیت و ضرورت تحقیق 6
 هدف تحقیق 7
 فرضیه های تحقیق 7
تعریف واژگان 8
 فضل دوم: ادبیات وپیشینه تحقیق 10
سلامت روان و ابعاد آن 11
مفهوم سلامت  تن و روان 12
اهميت و تعاريف سلامت تن و روان 13
نظريه هاي پیرامون شخصيت سالم 14
نظريه‌ي انسان بالغ آلپورت 15
نظرية انسان با كنش كامل راجرز 15
نظريه انسان بارور يا مولد فروم 15
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو 15
نظريه انسان فرديت يافته يونگ 16
نظريه انسان از خود فرا رونده فرانكل 16
نظريه انسان اين مكاني و اين زماني پرلز 16
نظريه موري 19
نظريه‌ي آبراهام مازلو 19
نظريه جورج كِلي 20
مذهب و مقوله سلامتی 24
روانشناسی اسلامی و سلامت 27
روانشناسی دین و نگرش های مذهبی 32
سلامتی و بیماری 43
مدل زیستی پزشکی 47
ارزیابی مدل زیستی پزشکی 47
مدل زیستی روانی اجتماعی 48
نقش عوامل روانی 48
آیینه سلامتی درمعنای زندگی 51
پیشینه مطالعاتی تحقیق 57
فصل سوم: روش تحقیق 63
مقدمه 64
 روش تحقیق 64
جامعه آماری 64
حجم نمونه و روش نمونه گیری 64
 ابزار اندازه گیری 64
 روش های آماری و تجزیه و تحلیل داده ها 72
فصل چهارم:تحلیل داده ها 73
تحلیل توصیفی 75 
 تحلیل استنباطی 79
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 84
بحث و نتیجه گیری 85
 محدودیت های تحقیق 89
پیشنهادات پژوهش 90
منابع 92
فارسی 92
لاتین 96
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25هزار تومان

پایان نامه رشته روانشناسی موضوع بررسی تاثیر افسردگی نوجوانان در رفتار ناسازگار آنها در مدرسه

 مقدمه : خانواده سنگ بنای هر جامعه بزرگ انسانی است و در استحکام روابط اجتماعی و رشد تعالی یکایک اعضای جامعه نقشی بنیادین دارد. تلاش در جهت استوار سازی روابط خانوادگی زمینه را برای سلامت اخلاقی و سعادت عمومی به یک جامعه فراهم می سازد.و از جمله نشانگان این استوار سازی  سازگار ی فرزندان در یک خانواده است.
مهمترين شاخص و نشانه اجتماعي شدن، رفتار سازگاری است. آشكار است كه هر شخصي در زندگي روزمره و در طول حيات خود با انواع محدوديت هاي فردي و اجتماعي مواجه مي شود و در برخورد با اين موانع است كه دچار تعارض و ناكامي مي شود و تعادل خود را از دست مي دهد و وجود او را اضطراب و خشم فرا مي گيرد و حيات و سلامت او را در معرض خطر قرار مي دهد.
رفتار ناسازگار فردي به اين معناست كه شخص هنگام رویارویی با فشار رواني نتواند شيوه مقابله سازمان يافته تر و موثرتري را به كار گيرد تا بهتر از عهده مشكل برايد (دوبويوس ، 2006).
رفتار ناسازگار به وضعيتي گفته مي شود كه افراد يا گروهها، رفتار خود را به تدريج و از روي عمد يا غيرعمد تعديل نمي كنند تا با فرهنگ موجود سازگاري نمايند، مانند عدم رعايت عادتها، عرف و تقليد. به عبارتي واكنشهايي است كه شخصي براي عدم رعايت محيط اجتماعي از خود نشان مي دهد و آنها را به علت ناهماهنگي شان با معيارهاي اجتماع و پذيرفته نشدنشان از طرف آن، اساس رفتار خود قرار مي دهد (اكسفورد 1980، به نقل از اژدري، 1383).
 
کلمات کلیدی : دانلود پایان نامه روانشناسی ، بررسی تاثیر افسردگی نوجوانان در رفتار ناسازگار آنها در مدرسه ، افسردگی و افت تحصیلی ، افسردگی در خانواده و اخلاق تند دانش اموزان ،
 
فصل اول
کلیات تحقیق
                                                                 
 مقدمه
 بيان مساله
 اهداف تحقيق
سوالات تحقیق
 فرضیه های تحقیق
 متغیرهای تحقیق
تعاریف واژگان تحقیق
 
 چنانچه كسي بتواند محدوديت هايش را بشناسد و بپذيرد و راههاي مقابله با آن را بيابد و به كار برد، اميال و آرزوهاي خود را محدود و كنترل نمايد و ارضاء آن را تا حد امكان فراهم سازد او را فردي سازگار گويند و از اين راه و در محدوده ارزشهاي آشكار و نهان اجتماعي است كه ادامه حيات و سلامت ميسر مي شود. برعكس اگر قادر به انجام اين كار نشود او را ناسازگار گويند كه اجتماع به انحاء مختلف و از هر سو با او مقابله مي كند و از طريق مختلف تنبيه و در نهايت طرد و حذف مي شود. 
بدين دليل است كه سازگاري ویا ناسازگاری داراي اهميت حياتي براي هر فردي است. اين امر (سازگاري) يكباره حاصل نمي شود بلكه فرايندي است كه به تدريج متحقق و ممكن مي گردد و در فراگيري آن عوامل متعددي موثرند و از مهمترين وظايف نهادهاي جامعه محسوب مي شود.
در غالب پژوهشهاي انجام شده برای مفهوم رفتار نا سازگار متغير هاي تعديل كننده اي فرض شده اند كه پيشرفت پيامدهاي مطلوب ديگر از قبل عملكرد تحصيلي و كفايت اجتماعي را تسهيل مي كند(ماركس و ورف ،1987). سازگاری فرزندان در خانواده ها بسته به سطح افسردگی فرد متفاوت می باشد( منصوری،1387).به منظورانجام این پژوهش محقق پژوهش را 5فصل  مجزا تقسیم نموده است . در فصل اول به کلیات پژوهش که شامل بیان مساله ،اهمیت و ضرورت تحقیق ،اهداف وفرضیه ها وتعاریف واژگان می باشد پرداخته شده است .در فصل دوم به مبانی و چارچوب نظری اشاره شده و درفصل سوم به روش وجامعه آماری ، نمونه گیری و حجم نمونه وابزار تحقیق پرداخته شده است. درادامه در فصل چهارم به تحلیل توصیفی و استنباطی و درفصل پنجم محقق نتیجه گیری وارایه محدودیت ها و پیشنهادات پرداخته است. 
 
دانلود پایان نامه رابطه افسردگی و رفتار ناسازگار انها در مدرسه
پایان نامه با موضوع : 
بررسی تاثیر افسردگی نوجوانان در رفتار ناسازگار آنها در مدرسه
 
قالب فایل : word  --- تعداد 102 صفحه
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی ، علوم اجتماعی و مشاوره 
تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
 
بيان مساله:
شايد كمتر كسي باشد كه در طول زندگي خود لحظاتي از نگراني و افسردگي را احساس نكرده باشد . افسردگي يك اختلال شايع عاطفي است . اگر شدت اينحالت از حد معمول بگذرد ، عرصة زندگي را بر فرد تنگ كرده او را از همه چيز حتي از خودش بيزار مي كند . بنظر مي رسد ادعاي اينكه اصولاً افسردگي جزئي از زندگي بشر است زياد مشكل نباشد .
تورو ( 2007) مي گويد :« اكثر مردم عمرشان در افسردگي خاموش مي گذرد » و از نگاه شوپنهاور :« زندگي انسان بين ملال و اندوه نوسان دارد ».
دراين تحقيق افسردگي عبارت از واكنشي است در برابر عوامل اجتماعي و محيط .
بعبارت ديگر حالتي است عاطفي به نحوي كه فرد قدرت و توانايي لازم و كافي براي انجام امور و تكاليف عادي روزمرةخود را ندارد و كاهش چشمگير در فعاليتهاي سازندة وي ديده مي شود .
افراد افسرده گرايش دارند به اينكه به تشريح دروني شكستها و تشريح بيروني موفقيت هايشان بپردازند ، بعبارت ديگر به بروز و بيان شكست هايشان و عدم بروز موفقيت هايشان مي پردازند . امروزه دانشمندان رشتة روانشناسي و روانپزشكي انسان را بعنوان مجموعه اي متشكل از واحدهاي زيستي ، رواني ـ اجتماعي مي شناسند( نور بالا، 1386).
افسردگي مي تواند بصورت نشانه يا نشانگاني باشد كه از مجموعه اي از نشانه ها تشكيل يافته و ثانويه بر يك اختلال زير بنايي و يا يك اختلال رواني ويژه باشد .
 هدف های پژوهش:
الف:هدف کلی
ا- هدف از اين پژوهش شناخت رابطه سطح افسردگی نوجوانان با مفهوم رفتار ناسازگارانها در مدرسه است. تا بتوان از طريق تغيير، تعديل و آموزش مناسب، باعث افزايش كفايت اجتماعي، سازگاري عاطفي، حس كنجكاوي، استقلال، خلاقيت، موفقيت آموزشي وعملكرد تحصيلي در نوجوانان شد.
ب: هدف کاربردی
ارایه پیشنهاد حاصل از تحقیق به سازمانها وموسسات متولی آموزش و پرورش
 
-سوال پژوهش
آیا بين افسردگی نوجوانان و رفتار ناسازگار انان در مدرسه رابطه وجود دارد؟
 
متغیرهای پژوهش
متغير مستقل:
متغیری است که محقق می تواند درآن دخل وتصرف نماید(دلاور،1384) . درپژوهش حاضر افسردگی نوجوانان به عنوان متغیر مستقل در نظر گر فته شده است.
متغير وابسته:
متغیری است که محقق نمی تواند درآن دخل وتصرف کند وتغییراتش بستگی به تغییرات مستقل دارد(دلاور،1384) .درپژوهش حاضر رفتار ناسازگارنوجوانان به عنوان متغیر  وابسته در نظر گر فته شده است.
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه پژوهش
 مبانی نظری
 پیشینه پژوهشی
 
پیشینه نظری 
بخش اول:
رفتار ناسازگار:
در این قسمت ابتدا تعریف رفتار ناسازگار ودرپی آن از مهمترین مشخصه ناسازگاری یعنی عدم بلوغ اجتماعی سخن به میان می آید.
ناسازگاری به وضعيتي گفته مي شود كه افراد يا گروهها، رفتار خود را به تدريج و از روي عمد يا غيرعمد تعديل نمي كنند تا با فرهنگ موجود سازگاري نمايند، مانند عدم رعايت عادتها، عرف و تقليد. به عبارتي واكنشهايي است كه شخصي براي رعايت محيط اجتماعي از خود نشان مي دهد و آنها را به علت هماهنگي شان با معيارهاي اجتماع و پذيرفته نشدنشان از طرف آن، اساس رفتار خود قرار مي دهد (اكسفورد1980).
 
فصل سوم
روش پژوهش
روش آماری
جامعه آماري
روش نمونه گیری و حجم نمونه
ابزار جمع آوری اطلاعات
متغیر های تحقیق
روش تجزیه و تحلیل داده ها
 
روش آماری 
با توجه به اينكه اين پژوهش به بررسي ارتباط بين  افسردگی و رفتارناسازگارمي پردازد بنابراين از نوع پژوهش همبستگي است تحقيقات همبستگي شامل كليه تحقيقاتي است كه در آنها سعي مي شود رابطه بين متغيرهاي مختلف با استفاده از ضريب همبستگي ،كشف ياتعيين شود.هدف روش تحقيق همبستگي مطالعه حدود تغيير يك يا چند متغيير با حدودتغييرات يك يا چند متغير ديگر است (دلاور،1384).
 
جامعه آماري:
تمامی گروه وافرادی که بررسی پژوهش مناسب تشخیص داده شده اند.جمعیت آماری نامیده می شود. جامعه آماری شامل تمامی مواردی است که با معیارهای از پیش تعیین شده جهت تحقیق تطبیق می کند (ساروخانی ،1370).
جامعه آماری پژوهش حاضر را 4200 نفر از دانش آموزان دختر دوره متوسطه شهر آموزش و پرورش تشکیل می دهد.
 
روش نمونه گیری و حجم نمونه
حجم نمونه بر اساس جدول كرجسي و مورگان محاسبه شده است براين اساس با توجه به سطح اطمينان95/0 و اشتباه مجاز05/0 همبسته با آماره مجذور كاي ،حجم نمونه 100 نفر تعيين شده است. 
  روش نمونه گيري ، خوشه اي چند مرحله اي انتخاب شد ،چون واريانس درون خوشه ها زياد و بين خوشه ها كم است در جامعه اي كه بزرگ باشد ،واريانس متغير مورد نظر در واحد هاي نمونه گيري كه بعنوان خوشه معرفي مي شوند زيا د و بين خوشه ها كم است ،از این رو معمولاً از روش نمونه گيري تصادفي ..خوشه اي استفاده مي شود در اين روش مي توان اطمينان حاصل نمود كه از هر طبقه جامعه آماري ،نمونه هاي با تعداد كافي انتخاب شده است (دلاور،1384).
 
 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش بررسي رابطه بين افسردگی  وناسازگاری در بین  دانش اموزان مي باشد. بدين منظور تعداد 100 نفر از دانش آموزان دختر بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه افسردگی بک، و سازگاری بل  برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (ميانگين، واريانس، انحراف معيار) و ضريب همبستگي پيرسون استفاده شده است.
 
توصيف داده ها:
 
متغیر افسردگی:
ميانگين، واريانس، انحراف معيار و انحراف استاندارد افسردگی دانش آموزان دختر در جدول4-1 ارائه شده است.
 
فصل پنجم 
نتیجه گیری و پیشنهادات
 
خلاصه پژوهش 
بحث نتیجه گیری
محدودیت ها
                                                                                                          
هدف از انجام اين پژوهش بررسي رابطه بين افسردگی  وناسازگاری در بین  دانش اموزان مي باشد. بدين منظور تعداد 100 نفر از دانش آموزان دختر بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه افسردگی بک، و سازگاری بل  برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. در اين بخش به تحليل و بررسي يافته هاي پژوهش مي پردازيم. بدين ترتيب محقق با طرح سولات پژوهش و ارائه نتايج و يافته هاي آماري به بررسي، تحليل و ارزيابي داده ها پرداخته و در مرحله نهايي به بيان محدوديت هاي پژوهش اقدام نموده است و سپس به زمينه هاي كاربرد نظري و عملي يافته ها اشاره کرده است.
 
بحث و نتیجه گیری
بين افسردگی با رفتار ناسازگاری دانش آموزان رابطه وجود دارد.
نتايج نشان داد كه بين افسردگی با ناسازگاری دانش آموزان رابطه معناداري وجود دارد بطوریکه میزان همبستگی بین افسردگی و نا سازگاري  برابر(749/0=r) است. و در سطح معناداری (5%) معنادار است.بنابر این با 95 درصد اطمینان می توان نتیجه گرفت بین افسردگی و نا سازگاري  رابطه معنادار وجود دارد.
نتايج پژوهش حاضر با يافته هاي تادزونل( 2002،به نقل از ارجمند، 1385) مبني براينكه افرادي كه داراي افسردگی بالا هستند از ناسازگاری بالایی برخوردارند، همسو مي باشد.
شاملو( 1382) معتقد است که رفتارهای که نمود افسردگی در شخص را نشان می دهند در افراد متفاوت است که این امر ناشی از جنسیت نمی باشد بلکه می توان آن را ناشی از تفاوتهای درون فردی دانست. این بدان معنا ست که دو مرد و یا دو زن در قیاس با یکدیگر( همجنس) دراین مقوله رفتارهای متفاوتی را نشان دهند.
 
 
    فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات تحقیق
مقدمه
بيان مساله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
سوالات پژوهش
تعاريف مفاهيم و واژگان
فصل دوم : مبانی نظری تحقیق
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه و روش نمونه گیری
روش جمع آوری داده ها
ابزار پژوهش
روش تجزیه وتحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
مقدمه
بحث و نتیجه گیری
نتیجه گیری کلی
محدودیت های پژوهش
 پیشنهادات پژوهش
فهرست منابع
منابع فارسی
منابع خارجی
پیوست ها
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25هزار تومان

 

 

دانلود پایان نامه جهت درجه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی موضوع : بررسی تاثیر رسانه های گروهی بر پرخاشگری دانش آموزان دختر و پسر

چکیده: هدف پژوهش حاضر بررسی تاثیررسانه های گروهی بر پرخاشگری دانش آموزان دخترو پسر بود .روش تحقیق دراین پژوهش از نوع علی مقایسه ای بوده است. جامعه تحقیق حاضر را تمامی دانش آموزان پسرو دختردوره متوسطه تشکیل می دادند. نمونه تحقیق شامل 50 نفر دانش آموز بود که با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند. ابزار جمع آوری اطلاعات  پرسشنامه پرخاشگری AGQ  بود. فرضیه پژوهش از طریق  روش آماری t مستقل بررسی شدند. نتایج پژوهش نشان داد كه بين تاثیررسانه های گروهی بر پرخاشگری دانش آموزان پسر  بادانش آموزان دختر تفاوت معنادار وجوددارد .
 
کلمات کلیدی : دانلود پایان نامه روانشناسی ، دانلود پایان نامه علوم تربیتی ، دانلود پایان نامه بررسی تاثیر رسانه های گروهی بر پرخاشگری دانش آموزان دخترو پسر ، 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
 
مقدمه
احتمالاً تمام افراد با واژة پرخاشگری آشنایی نسبی د ارند و این حالت را تجربه  کرده اند به گونه ای که اگر این واژه را متصور شویم متعاقباً حالت هیجانی آن را در ذهن می توانیم تداعی کنیم. تقریباً هیچ چیز مخرب تر از پرخاشگری نابجا نمی تواند باشد به طوری که می تواند ارتباطات انسانی را به راحتی ویران کند.
 
بیان مساله
موضوع ارتباطات و وسائل ارتباط جمعی در گذر از پایان دو هزاره میلادی به جایی رسیده که با بسیاری از پدیده ها و امور دیگر حیات ما مرتبط شده و بر آنها تأثیر گذارده است. امروزه رسانه هایی مانند تلویزیون، رادیو، ماهواره، روزنامه ها، مجلات، رایانه و اینترنت باعث شده است که نوع ارتباطات بیشتری متفاوت از گذشته شده و نوع نگاه انسان به ارتباطات نسبت به گذشته نگاه دیگری باشد. این رسانه ها باعث شده است تا انسانها راحت تر و بهتر بتوانند باهم ارتباط برقرار نمایند و در نتیجه به یکدیگر نزدیک تر شوند. این نزدیکی بین انسانها که همان بحث «دهکده جهانی» می باشد، باعث شده است که افراد از لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیکتر شده و بتوانند بر یکدیگر تأثیر گذاشته و تعامل داشته باشند. تلویزیون، روزنامه ها و اینترنت به طور روزافزون فرهنگ یکپارچگی را تبلیغ می کند و زبان به عنوان عامل اصلی انتقال فرهنگ بیش از بقیه موارد تحت تأثیر این پدیده های جهانی قرار دارد. حتی وجود این رسانه ها در خانه ها و در میان کودکان و نوجوانان باعث شده است که نقش پدر و مادر که به عنوان مهمترین عوامل تأثیر گذار بر فرهنگ و زبان کودک هستند کم رنگ شده و معلمان نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر فرهنگ و زبان کودکان و نوجوانان آن نقش تأثیر گذار خود را نسبت به گذشته از دست بدهند. به همین دلیل، بسیاری از موضوع های مرتبط با مباحث ارتباطات، مورد توجه اندیشمندان رشته های مختلف علوم قرار گرفته و جزو مباحث بین رشته ای این علم کم سابقه، اما با اهمیت، محسوب می شوند.
 
اهداف پژوهش
مقایسه تاثیر رسانه های گروهی بر پرخاشگری بین دانش آموزان پسر و دختر شهر  
فرضیه های پژوهش
بین تاثیر رسانه های گروهی بر پرخاشگری در دانش آموزان پسر با دانش آموزان دختر شهر   تفاوت معنادار وجود دارد.
 
پایان نامه با موضوع بررسی تاثیر رسانه های اجتماعی بر پرخاشگری
دانلود پایان نامه جهت درجه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی با موضوع :
بررسی تاثیر رسانه های گروهی  بر پرخاشگری دانش آموزان دختر و پسر
 
قالب فایل : word  --- تعداد 110 صفحه --- به همراه جداول و نمودار های مربوطه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی ، مشاوره و علوم اجتماعی بر حسب سلیقه دانشجو
 
تعاریف واژگان
پرخاشگری:
پرخاشگري يعني عملي كه به آسيب رساني عمدي ديگران منتهي مي گردد
فصل دوم
 
مبانی نظری
مبانی نظری
الف: تاریخچه تلویزیون
    تلویزیون از حدود 50 سال پیش در اختیار جامعه ایران قرار گرفت. برنامه های تلویزیونی در جنبه های گوناگون تفریحی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی ودینی تأثیر بسزایی داشته است.
    ما در تاریخ اختراع و تکامل تلویزیون با نامهای دانشمندان برجسته ای از قبیل: بِرد، فرانس ورث و زوریکین برخورد می کنیم که هر کدام به نوبه خود قدمهای مؤثری در این راه برداشته اند. تلویزیون بر اساس نظری در سال 1908 توسط یک دانشمند انگلیسی بنام کاپبل سونیگتن اختراع شد، ولی اجرای عملی آن تا بیست سال به طول انجامید. برای عملی کردن این طرح به طور کامل، لازم بود که از صحنه مورد نظر چهل هزار نقطه نورانی گرفته شود و میزان نور هر نقطه با امواج مخصوص پخش گردد و سپس  در دستگاه های گیرنده با تجمیع مجدد نقاط مزبور در کنار هم تصویری مشابه صحنه مقابل دوربین فرستنده ایجاد شود.
 
فصل سوم
روش تحقیق
  روش تحقیق
در این پژوهش روش تحقیق از نوع علی مقایسه ای می باشد. چرا که در این روش هیچ یک از متغیرها دستکاری نمی شود. 
جامعه آماري و نمونه آماري
در اين تحقيق جامعه آماري مورد مطالعه شامل دانش آموزان دختر و پسر مقطع دبیرستان  مي باشد 
روش نمونه گيري و حجم نمونه :
روش نمونه گيري استفاده شده در اين تحقيق به روش نمونه گيري تصادفي ساده بوده است كه به معناي اين است كه هريك از افراد جامعه ‹‹واحد نمونه گيري›› امكان مساوي براي انتخاب شدن دارند. اين روش بر انتخاب واحدهايي از كل جامعه اشاره مي كند به طوري كه هر واحد داراي احتمال مساوي براي بودن به عنوان عنصري از اعضاي نمونه باشند. تعداد حجم نمونه 50 نفر می باشد.
روش گرد اوری اطلاعات : 
روش اجراي تحقيق در اين پژوهش به صورت تحقيق ميداني مي باشد كه به معناي تحقيق در محيط طبيعي مي باشد كه در آن تمام شرايط و فعاليتها طبيعي مي باشند.
 
 
اعتبار روايي و مقياس : 
خصوصيات روان سنجي اين مقياس كه به وسيله تحليل عوامل ساخته شده است بدين شرح است ‹‹زاهدي فر، 1385››.
ضرايب باز آزمايي بدست آمده بين نمره هاي آزمودني ها در دو نوبت ‹‹آزمون و آزمون مجدد›› براي كل آزمودني ها ‹‹91= N ››، آزمودني هاي دختر ‹‹48 = N ›› و آزمودني هاي پسر ‹‹38=N ›› به ترتيب 70% =r  كل 64% = r  پسرها بوده است . همچنين در مقياس AGQ ضرايب آلفاي كرونباخ ‹‹همساني دروني›› براي كل آزمودنيها 874/0 = Alpha ، براي آزمودني هاي دختر 86/0 = Alpha و براي آزمودنيهاي پسر 89/0 = Alpha بوده است. ضرايب همبستگي توسط زاهدي فر بين نمره خرده مقياس pd ‹‹يكي از خرده مقياس هاي MMPI ›› و مقياس AGQ براي كل آزمودني ها (105 = N ) ، (58/0 = r و  001/0 = p  و ضرايب همبستگي ميان كل پرسشنامه BDVIT پرسشنامه خصوصيت – گناه باس و دوركي 1975›› و مقياس AGQ براي كل آزمودني ها ‹‹ 56/0 = r  001/0 = p ›› گزارش شده است.
 
روش اجراي آزمون : 
اين آزمون به صورت گروهي و فردي اجرا گرديد. بعد از اين كه نمونه مشخص شدند محقق ابتدا پرسشنامه ها را بين دانش آموزان توزيع كرده كه در هر روزي تعداد خاصي اين پرسشنامه ها را پركرده اند كه هم به صورت فردي و هم گروهي بوده است و قبل از آن به هر آزمودني ‹‹اگر به صورت فردي بوده›› و آزمودني ها نحوه پاسخ گويي به اين پرسشنامه تشريح شده است و به آنها توضيح داده شده كه به هريك از پرسشها با تأمل و دقت پاسخ گفته و با صداقت اطلاعات صحيح را در اختيار محقق قرار دهند. لازم به ذكر است كه محدوديت زماني در پاسخ گويي به اين سوالات وجود نداشته است.
 
روش تجزیه و تحلیل
در تحليل اطلاعات بدست آمده ابتدا تحت عنوان تحليل توصيفي به مقايسه فراواني ها  و درصد با ذكر شاخص هاي پراكندگي و توزيع پرداخته خواهد شدو بمنظور تحليل استنباطي از آزمون T مستقل برای تحلیل فرضیه ها استفاده گرديده است.  همچنین به منظور تحليل از برنامه كامپيوتري SPSS استفاده گردیده است
 
فصل چهارم
 
تحلیل یافته ها
کلیه جداول و نمودار های مربوط به این فصل در فایل اصلی موجود است.
 
بعد از ترسيم جداول فراواني نمرات آزمون AGQ هر دو گروه به ترسيم جدول مربوط به مقايسه ميانگين و انحراف استاندارد دو گروه پرداخته و با يكديگر مقايسه مي كنيم.
با توجه به اطلاعات مندرج در جدول و جايگزيني آنها در فرمول مربوطه و با در نظر گرفتن درجات ازادي 48 = d.f نمره (T ) در اين آزمون برابر مي شود با (39/3) كه با مراجعه به جدول مربوط به توزيع T استودنت مشخص مي شود كه نمره به دست آمده در اين آزمون (39/3) بزرگتر از نمره مندرج در جدول در سطح 05/0   021/2 و 02/0   423 / 2 و 001/0   704/2 مي باشد. كه مربوطه به سطح معناداري آزمون دو دامنه مي باشد.فصل پنجم
 
فصل پنجم :
نتیجه گیری و پیشنهادات
بحث و نتیجه گیری:
تلویزیون و ماهواره ی از با نفوذ ترین رسانه هایی هستند که می تواند تأثیر بسیار عمیقی در مخاطبان خود داشته باشد خصوصاً کودکان و نوجوانان داشته باشند.
امروزه ماهواره و تلویزیون تأثیر بسیاری بر روی لباس پوشیدن نوجوانان خصوصاً دختران دارد . چرا که وقتی نوجوانان فیلمها و سریال های مورد دلخواه خود را نگاه می کنند بی گمان قهرمان مورد نظر خود را پیدا می کند و با آن همانند سازی می کند و سعی می کند نوع لباس پوشیدن و رفتار خود را مانند آن کند.
در واقع می شود گفت که رسانه های مذکور الگوهای فرهنگی را در بین مخاطبان خود خصوصاً نوجوانان رواج می دهد . و یک نوع اشاعه فرهنگی انجام دهد. 
 
 
فهرست مطالب
 
فصل اول
مقدمه 
بیان مسئله 
اهمیت پژوهش
هدف پژوهش
بیان فرضیه
تعاریف عملیاتی واژه ها
فصل دوم : 
تاریخچه تلویزیون     
تلویزیون و کودک     
تلویزیون و اجتماع     
تلویزیون و برنامه های آن 
برنامه های کودک و نوجوان    
مجموعه های تلویزیونی        
تبلیغات بازرگانی      
متغیرهای محتوای تلویزیون
       شیوه های نظری   
       نظریه کشت.
نظریه فراگیری اجتماعی   
نظریه پالایش
نظریه یادگیری اجتماعی
نظریه عدم بازداری     
تعریف پرخاشگری
پرخاشگری از دیدگاه زیست شناسی در مبانی فیزیولوژی 
آمیگدال و رفتار پرخاشگرانه 
نقش تستوسترون در پرخاشگری
سیناپس های سروتونینی و رفتار پرخاشگرانه
پرخاشگری، فیزیولوژی و تیره شناسی
پرخاشگری از دیدگاه روانکاوی
اوهام پرخاشگرانه
تحول پرخاشگری
کنشهای از پیش ساخته پرخاش نسبت به دیگران
پرخاشگری نسبت به خود 
پرخاشگری نسبت به خود در حال تحول و رشد
پرخاشگری با دوام نسبت به خود 
نظریه یادگیری اجتماعی «تأثیرات الگویی»
تقویت پرخاشگری
مشاهدة خشونت
فرضیه پالایش
فرضیه ناکامی و پرخاشگری
تعریف ناکامی
رابطه ناکامی و پرخاشگری
شکست نامطلوب در کسب هدف 
هدف ناکامی و پرخاشگری
رقابت و ناکامی
عوامل انتقال ناکامی به پرخاشگری
پرخاشگری ناشی از ناخوشایندی
ناکامی به منزله حادثه ای ناخوشایند
واکنش به حوادث ناخوشایند
سایر تأثیرات منفی محرکهای ناخوشایند
انتساب تحقق هدف و ناخوشایندی
تمایزات گروهی و اجتماعی
تأثیرات جبری محرکهای محیطی
پیوند با پرخاشگری تأثیر تسلیح 
فرایندهای شناختی در رفتار پرخاشگرتنه
تطابق با خودشناسی
عوامل موثر بر تمایزات جنسی
نقش های جنسی و پرخاشگری
کاهش و کنترل پرخاشگری
کاهش پرخاشگری
تربیت نادرست والدین
والدین به منزله الگوهای پرخاشگری
کنترل پرخاشگری
فرو خوردن خشم
نقش زمان در اطفاء پرخاشگری
فصل سوم 
روش اجرای تحقیق
روش اجرایی تحقیق
جامعه آماری و نمونه آماری
روش نمونه گیری
ابزار تحقیق
تجزیه و تحلیل
فصل چهارم 
تجزیه و تحلیل داده ها
تجزیه و تحلیل توصیفی
تجزیه و تحلیل مقایسه ای 
فصل پنجم
بحث و نتیجه گیری
پیشنهادات
محدودیت ها
منابع
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 60هزار تومان
قیمت : 40هزار تومان

 

دانلود پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد موضوع : رابطه بین تعامل عاطفی در خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان 

چکیده:  نه تنها در عصر کنونی بلکه از روزگاران گذشته نیز نحوه تعامل عاطفی در خانواده و تأثیر آن بر پیشرفت تحصیلی فرزندان شناخته شده است. در تحقیق حاضر سعی شده علل مؤثر و اثرگذار بر این امر شناخته و مورد کنکاش قرار گیرد. نمونه انتخابی شامل 120 نفر از دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی واقع در سعادت آباد خیابان ششم شرقی پلاک 8 که دارای جنسیت مذکر بوده و از طریق نمونه گیری تصادفی انتخاب شده اند، به منظور اثبات فرضیه تحقیق، از پرسشنامه محقق ساخته که برای چگونگی الگوهای تبادلی خانواده طرح ریزی شده  و شیوه ارزیابی خانواده بر اساس سبک مشکل محور بوده، استفاده شده است. با اجرای آزمون آماری ضریب همبستگی پیرسون سعی شده ارتباط بین نحوه تعامل عاطفی در خانواده با پیشرفت تحصیلی فرزندان اثبات شود. 
نتایج تحلیل آماری در این تحقیق حاکی از آنست که نحوه تعامل عاطفی در خانواده اثر معنی داری بر پیشرفت تحصیلی افراد مورد مطالعه در این پژوهش ندارد و بین نمره تعامل عاطفی والدین و پیشرفت تحصیلی فرزندان در سالهای مختلف تحصیلی ضریب همبستگی مثبت وجود دارد. 
واژه های کلیدی:
 تعامل عاطفی Affective Interaction 
پیشرفت تحصیلی Educational Imrovement 
 
دانلود پایان نامه رابطه بین تعامل عاطفی در خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان
دانلود پایان نامه اماده با موضوع :
رابطه بین تعامل عاطفی در خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان 
قالب فایل : word  --- تعداد 70 صفحه
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی - علوم تربیتی و مشاوره بر حسب سلیقه دانشجو
 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه: 
من اگر خارم اگر گل چمن آرایی هست         که از آن دست که می‌پروردم می رویم
مسأله تربیت، مسأله حیات و ممات ملتهاست. بنای آن در خانواده آغاز می شود و در جامعه و مدرسه تکمیل می شود. به صراحت می توان گفت که مفهوم پیشرفت یا عقب ماندگی را از هر دیدی که بنگریم محصول تربیت است. قومی پیشرفته است که تربیت آن پیشرفته باشد و قومی عقب مانده است که تربیت آن عقب مانده است و این امر هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی قابل تعیین است.(قائمی، 1369) 
خانه و خانواده اولین پایگاه پرورش و تربیت کودکان است و چنانچه پدران، مادران، سرپرستان کانون خانواده در این امر خطیر سهل انگاری و مسامحه نمایند در دومین پایگاه یا مرحله، یعنی مدرسه سعی و مجاهدت و کوشش وتلاش مربیان و معلمان در این جهت، اگر به کلی بی نتیجه نباشد، مسلم پربار وثمربخش نتواند بود. (علایی، 1369)
اداره سرشماری ایالات متحده آمریکا، تعریف وسیعی از خانواده را به شرح زیر ارائه می دهد. 
بیان مسئله
خانواده به عنوان یک سیستم اجتماعی، شامل گروهی از افراد است که از طریق ازدواج، تولید مثل و پرورش فرزندان با هم زندگی می‌کنند. این سیستم و سازمان اجتماعی در طول تاریخ، نقش حیاتی برای رشد، پیشرفت و اجتماعی شدن نوع انسان ایفاء کرده است. خانواده بدون شک مهمترین سازمانی است که بسترساز رشد و رفاه جسمی، روانی و اجتماعی کودک و عامل رسیدن وی به تعادل فیزیکی، روانی و اجتماعی است    (نازک تبار فیروز جایی، 1383)
 
اهداف پژوهش:
1- اهداف کلی: 
" تعیین میزان تأثیر نحوه تعامل عاطفی والدین بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان"
 
فصل دوم
پیشینه تحقیق
پیشینه نظری (بررسی متون)، نظریه ها 
پیشینه تجربی (داخل ایران) 
پیشینه تجربی( خارج از ایران) 
خانواده:
دوران کودکی که آنرا می بایست از مهمترین دوره های زندگی بشر دانست، بطور کلی از نظر تربیتی متأثر از دو عامل ژن و محیط است. نقش عوامل ژنتیکی در وجود یا عدم استعدادها می‌تواند متجلی باشد ولی عامل مهم‌تر محیط است که  نقش اصلی را در رشد و شکوفایی این استعدادها بازی می کند و خانواده نخستین محیط اجتماعی است که کودک را تحت سرپرستی و مراقبت قرار می دهد. از این رو می‌توان گفت که پیش از تمام محیطهای دیگر در رشد و تکامل فرد تأثیر دارد. این نهاد اجتماعی که کودک در آن با هستی مرتبط می‌شود اولین پایه‌گذار شخصیت و معیارهای فکری اوست و اخلاق، صحت و سلامت روانی فرد تا حدود بسیاری در گرو آن است. همینطور واکنش کودک نسبت به محیط خود به تبع تحت تأثیر موازین اجتماعی و فرهنگی گروهی است که در میان آن بزرگ شده است. از آنجا که خانواده خود یک واحد اجتماعی است و ارزشها و معیارهای اجتماعی از طریق آن به کودک منتقل می‌شود، بعنوان یک واسطه از لحاظ تأثیر محیط اجتماعی بر کودک نیز دارای اهمیت است. به این دلیل که معمولاً وقتی کودکان باهوش، مؤدب و از لحاظ درسی وضعیت مطلوبی را دارا باشند به حساب تربیت والدین گذاشته می‌شود و نیز هنگامی که کودک بزهکار، عصبی و ناموفق در مدرسه باشد به حساب والدین گذاشته می شود، در حالیکه شاید عوامل دیگری نیز در این امر دخیل بوده باشد (پوردرویش، 77).
 
فصل سوم
روش تحقیق
متغیرها  
تعریف عملیاتی 
جامعه و نمونه تحقیق 
نوع نمونه گیری 
نوع مطالعه 
فنون جمع آوری اطلاعات 
اعتبار و پایایی 
طرح تجزیه و تحلیل داده ها 
ملاحظات اخلاقی
متغیرها: 
پیشرفت تحصیلی: منظور از پیشرفت تحصیلی، مقدار یادگیری‌های آموزشی فرد بصورتی که توسط آزمونهای مختلف درسی، مثل حساب، دیکته، تاریخ سنجیده می شود اشاره دارد( سیف، 1369) 
تعامل عاطفی در خانواده: جو و فضای عاطفی و روانی  خانواده است.
تعریف عملیاتی: در این پژوهش فضای عاطفی خانواده به طور کلی، متغیری است که با استفاده از پرسشنامه محقق ساخته ارزیابی و رابطه آن با پیشرفت تحصیلی با توجه به معدل دانش آموز که وی در پرسشنامه آن را ذکر می کند بررسی می شود. 
جامعه تحقیق: جامعه آماری در این پژوهش، دانش آموزان پسر سالهای اول تا سوم مقطع راهنمایی منطقه 2 آموزش و پرورش شهر است که مشغول تحصیل می باشند.
نمونه تحقیق: نمونه آماری در این تحقیق 120 نفر از دانش آموزان پسر سال اول تا سوم دوره راهنمایی که از مدرسه واقع در خیابان سعادت آباد، خیابان ششم شرقی، پلاک 8، در منطقه 2 آموزش و پرورش شهر است می باشد. 
نمونه گیری: روش نمونه گیری در این تحقیق بصورت تصادفی ساده می باشد. از مجموع کلاسهای پایه سوم راهنمایی تعداد 39 دانش آموز، از مجموع کلاسهای پایه دوم راهنمایی تعداد 27 دانش آموز و از مجموع کلاسهای پایه اول راهنمایی تعداد 54 دانش آموز بصورت تصادفی برگزیده شدند.
 
فصل چهارم  بیان نتایج  
 
موضوع : بررسي نقش تعامل عاطفي والدين برپيشرفت تحصيلي فرزندان
 
فرضيه اصلي :
بين ميزان تعامل عاطفي والدين و پيشرفت تحصيلي فرزندان رابطه وجود دارد .
 
فرضيه هاي فرعي :
بررسي رابطه بين نحوه تعامل عاطفي والدين و پيشرفت تحصيلي در دانش آموزان به تفكيك پايه تحصيلي
 
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات
     
پیشنهادات –
 پیوست  
 
بحث و نتیجه گیری 
تجزیه و تحلیل داده های بدست آمده از پرسشنامه ها در دو سطح آمار توصیفی و آمار استنباطی صورت گرفت. در سطح آمار توصیفی از شاخصهای گرایش مرکزی(میانگین) و شاخص های پراکندگی( انحراف معیار) و جدول توزیع فراوانی استفاده شد. در سطح آمار استنباطی نیز برای آزمون فرضیه های پژوهش، آزمون آماری ضریب همبستگی پیرسون مورد استفاده قرار گرفت.
نتایج حاصل در مورد تأثیر نحوه تعامل عاطفی در خانواده و تأثیر آن روی پیشرفت تحصیلی طبق جدول شماره 6 نشان می دهد که اثر معنی داری بر پیشرفت تحصیلی افراد مورد مطالعه در این پژوهش ندارد و در مورد فرضیه دوم که بررسی رابطه بین نحوه تعامل عاطفی والدین و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان به تفکیک پایه تحصیلی بود ضریب همبستگی مثبت و در حد   وجود دارد. یعنی انتظار می رود که با افزایش میزان تعامل عاطفی والدین در خانواده بر پیشرفت تحصیلی فرزندان آنها نیز افزوده شود. لیکن میزان این ارتباط چون در نمونه مورد آزمون از نظر آماری معنی دار نبوده، نتیجه بدست آمده حاکی از آنست که تعامل عاطفی والدین در خانواده بر پیشرفت تحصیلی فرزندان تأثیر ندارد. این یافته با اکثر پژوهشهای انجام شده که عمدتاً در کشورهای غربی صورت گرفته مغایرت دارد. در توجیه آن می توان به چند نکته اشاره کرد:
1-بسیاری از تحقیقات در زمینه انگیزش پیشرفت بر مبنای تعریف مک کللند (1954) و همکارانش از انگیزش پیشرفت استوار است. این برداشت از انگیزه پیشرفت تحت تأثیر ویژگیهای فرهنگ غرب مثل فردگرایی، رقابت، توجه به موفقیت و شکست در جامعه پذیری است. فردگرایی از بارزترین نشانه های جوامع غربی است. دیوید مایرز ( به نقل از پوردرویش 1377) در این باره می گوید: 
روانشناسی غربی به طرق گوناگون، فردگرایی فرهنگ خود را نشان می دهد. ما درباره جدایی نوجوانان از والدینشان مطالعه می کنیم، سعی داریم هویت شخصی آنها را تعریف کنیم. ما درباره شخصیت مطالعه می کنیم، به ویژگیهایی توجه داریم که هر یک از ما را افرادی منحصر به فرد می سازد. 
 
فهرست مطالب و موضوعات
فصل اول 
مقدمه  2-1
بیان مسئله  4-3
اهمیت و ضرورت مسأله  5-4
اهداف پژوهش  7-6
فرضیه تحقیق  7
 
فصل دوم
پیشینه نظری (بررسی متون) 32-8
پیشینه تجربی( داخل کشور) 35-33
پیشینه تجربی(خارج از کشور)  42-35
 
فصل سوم 
متغیرها  42
تعریف عملیاتی  42
جامعه آماری و نمونه آماری  42
نمونه گیری  43
فنون جمع آوری اطلاعات  43
اعتبار و پایایی 44
طرح تجزیه و تحلیل داده ها (روشهای آماری)  44
ملاحظات اخلاقی  45
 
فصل چهارم
بیان نتایج  58-46
 
فصل پنجم 
تجزیه و تحلیل یافته ها  64-59
پیشنهادات – انتقادات  66-65
فهرست منابع  71-67
 
 دانلود پایان نامه رابطه بین تعامل عاطفی در خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان بررسي نقش تعامل عاطفي والدين برپيشرفت تحصيلي فرزندان  عوامل پیشرفت و پسرفت تحصیلی 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 50 هزار تومان
قیمت : 20 هزار تومان
 

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه ریزی بررسی رابطه فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی

چکیده: پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی(مطالعه موردی ) صورت گرفته است.روش پژوهش توصیفی از نوع پیمایشی ( زمینه یابی) می باشد. جامعه آماري شامل كليه مشتریان مرد و زن مراجعه کننده به دفاتر اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی مي باشند .روش نمونه گيري تصادفي ساده و با توجه به جدول مورگان تعداد 300 نفر به عنوان نمونه انتخاب شدند. ابزار جمع اوری اطلاعات پرسشنامه رضایت مشتریان ، و پرسشنامه فناوری اطلاعات بوده است. به منظور تحلیل داده ها از همبستگی پیرسون و رگرسیون چند متغیری استفاده است. یافته ها نشان داد که مقدار   به دست آمده (480/0) می باشد بدين معني است كه 48 درصد از واريانس متغير رضایت مشتریان توسط خرده مقیاس های فناوری اطلاعات تبيين مي شود. به عبارت ديگر، 48 درصد از پراكندگي مشاهده شده در متغير رضایت مشتریانتوسط اين متغيرها توجيه مي شود. همچنین تحلیل همبستگی نشان داد  که با اطمینان 95 درصد می توان گفت  بین مولفه های فناوری اطلاعات( وجود سیستم پشتیبانی مدیران ارشد، وجود سیستم اطلاعات مدیران، وجود سیستم خودکارفعالیت اداری ، استفاده از ایتنرنت و وجود اینترانت داخلی سازمان)  با رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی رابطه مثبت معنادار وجود دارد اما بین مولفه های (وجود سیستم مخصوص متخصصین، سیستم پردازش مبادلات و اکسترانت سازمان)با رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی رابطه معنادار وجود ندارد.
 
کلیدواژه : فناوری اطلاعات، رضایت مشتریان، اسناد پزشکی ، دانلود پایان نامه بررسی فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان ، دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد ، دانلو پایان نامه بررسی رابطه فناوری اطلاعات و مردم ، 
 
فصل اول
کلیات تحقیق
مقدمه
در دنیای کسب و کار در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم با رقابت روزافزون بنگاه های خدماتی اقتصادی رو به رو است . افزون بر این مشتریان هر روز آگاهی بیشتری نسبت به رقبا و محصولات و خدمات پیدا می کنند و انواع گزینه های مختلف را پیش رو دارند. این شرایط برای بخش خدمات پزشکی دشوارتر بوده است. توان اقتصادی اینگونه موسسات در سده اخیر این امکان رابه انان می دهد تا خدمات برتر و نوین را تقریبا همزمان با رقبا به بازار ارایه دهند.
در چنین محیطی با این رقابت شدید و روزافزون ، جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود کاری بسیار دشوار و در عین حال حیاتی برای موسسه های خدماتی – اقتصادی  از جمله سازمان تامین اجتماعی است. از این رو ، برای سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک کارتل اقتصادی در کشور و به عنوان یکی از حاضران در بازار صنعت خدمات مالی کاملا ضروری است که به سازوکار و فرایند تصمیم گیری و رضایتمندی مشتری آگاهی داشته باشند و بدانند که چه عواملی بر تصمیم خرید مشتری در این صنعت تاثیرگذار است.افزون بر این،از آنجا که هزینه بدست آوردن یک مشتری چندین برابر هزینه نگهداری یک مشتری موجود است ، برای این موسسات کاملا ضروری است که مشتریان فعلی خود را به خوبی حفظ کنند(حسینی،1390). 
از این روست که این موسسات باید به خوبی بدانند که چه عواملی یک  مشتری را به این سارمان ها وفادار می سازد . می توان  ادعا  کرد که این مساله مهم ،یعنی وفاداری  و رضایتمندی مشتری ،تمامی تلاش ها درحوزه دانش بازاریابی را پوشش می دهند . هر چه باشد هدف اصلی بنگاه های اقتصادی از تلاش و رقابت جذب مشتری و تعامل و سودآوری بلندمدت از اوست(سیدنی و الن ،2010).
الیور و راست ( 2012) پیشنهاد می کنند که رضایت یاعدم رضایت مشتری واکنش شناختی یااحساسی به عنوان پاسخ به یک مجموعه تنها یا امتداد یافته که از برخوردهای خدماتی ، ظاهر می شود . رضایت یک تجربه " پس از مصرف " است  که کیفیت درک شده را با کیفیت مورد انتظار مقایسه می کند .
این جمله معروف است که همگان میدانند که رضایت به چه معناست مگر آنکه از آنان خواسته شود که تعریفی از آن ارائه کنند.آنگاه در می یابیدکه گویا هیچ کس معنای آن را نمیداند(بیرلی  ، 2009 ) 
 
بیان مساله
در عصر حاضر مسائلی مطرح است که دیگر با راه کارهای گذشته قابل حل نیستند .ویژگی عمده مسائل امروزی در بزرگی ووسعت میزان داده ها واطلاعاتی است که باید جمع آوری ،نگهداری ،تولید ،پردازش ،بازیابی وتحلیل شوند.این ویژگی که مولد بخش اعظم پیچیدگیهای سازمانی است ،حرکت به سوی توسعه فن آوری نوینی به نام فن آوری اطلاعات  را باعث می شود که به کمک آن ،کار با داده ها و اطلاعات فراوان تسهیل خواهد شد.
شاید دو دهه قبل بسیاری از متخصصان اعتقاد نداشتند که عصر صنعتی با این سرعت به عصر اطلاعات تغییر یابد وامروزه بشر آینده ای را رقم بزند که بعد زمان ،معلولیت جسمی ،مشکلات اقتصادی وساخت های جغرافیایی مانعی برای حرکت وپیشرفت نباشد.امروز دوران گذر از عصر صنعتی به عصر فرا صنعتی (اطلاعاتی) است ،گذاری که به سرعت در حال طی شدن وپدید آوردن عصری پرچا لش است ،به گونه ای که لازمه بقا وتداوم حیات در آن عصر تجهیز به فن آوری نوین بویژه فن آوری اطلاعات می باشد.(صرافی زاده،علی پناهی،1381)
بنابراین تعریف فن آوری اطلاعات عبارت است از گردآوری ،ذخیره سازی ،ساماندهی ،پردازش و نشر اطلاعات ،اعم از صوت ،تصویر،متن یا عددکه با استفاده از ابزار رایانه ای ومخابراتی صورت می پذیرد(مانتل  ،2006).
این فن آوری حدود دودهه قبل پا به عرصه میدانهای علمی و صنعتی گذاشته وامروزه به عنوان یک تخصص بین رشته ای با تلفیق علوم رایانه ای ،ریاضیات ،اطلاع رسانی ،مخابرات ودانش مدیریت در فهرست فن آوری های نوین جهانی قرار گرفته است. و امروزه عواملی متعددی هستند که فناوری اطلاعات در پیشبرد انها نقش حداکثری عمده ای را ایفا می کند که رضایت مشتری از جمله انهاست (ورتراپ ، 2008).
 
دانلود پایان نامه بررسی رابطه فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان با پرسشنامه
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه ریزی با موضوع:
بررسی رابطه فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی
به همراه دو پرسشنامه - و نمودار و جداول مربوطه ، تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
قالب فایل word  --- تعداد 106 صفحه
 
اهمیت و ضرورت تحقیق
امروزه اهمیت اطلاعات هم به عنوان یک منبع تاکتیکی واستراتژیکی در سازمان مطرح می باشد و هم به عنوان یک منبع عمده برای ارزش افزوده احتمالی شناخته شده است . اطلاعات همیشه در محیط کسب وکار به عنوان یک مزیت رقابتی مطرح بوده است .
اما نکته مهم این است که تغییرات واقعی که می تواند ارزش بالقوه اطلاعات را افزایش دهد ،توانایی سازمانها در استفاده از این منبع مهم از طریق کاربردفن آوری جدید است .فن آوری اطلاعات با ویژگی های ذخیره سازی ،پردازش ،بازیابی وانتقال اطلاعات می تواند مدیران را در استقرار بهره وری در سازمانهایشان یاری نماید.(صرافی زاده ؛1381).
برای سازمانهای مدرن دانش یک منبع استراتژیک است که باید در جهت بقا و حفظ مزیت رقابتی ایجاد گردد.سازمانها جهت موفقیت باید توانایی مستمر در به دست َآوردن ،تحلیل ،تطبیق ،توزیع وبه اشتراک گذاشتن واستفاده از دانش را داشته باشند .در جهت رسیدن به چنین شرایطی ،فن آوری اطلاعات با ابزاری از قبیل داده کاوی ،گروه افزار،مدیریت مستندات،نرم افزاری بازیابی وجستجو ،مدیریت دانش راحمایت می کنند (داتش ،2007).از جمله حوزه های متاثر از فن آوری اطلاعات سازمانهای تامین اجتماعی می باشند که با مردم و ارباب رجوع سرو کار دارند. لذا در این سازمانها شاخصهای مهم عبارتست از :
افزایش دسترسی پرسنل به خدمات فناوری اطلاعات 
افزایش سرعت ،دقت وکیفیت خدمات ارائه شده
کاهش هزینه های ارباب رجوع 
لذا فن آوری اطلاعات باید در راستای حل معضلات مردم ونیز بهبود معیار های یاد شده به کار گرفته شود و به همین دلیل ضرورت دارد تا مدیران در بکار گیری آن بیش از پیش ازارتباط آن با رضایت مشتریان آگاهی داشته وتدابیر لازم را جهت افزایش اثرات مثبت آن اتخاذ نمایند.
اهداف پژوهش
هدف کلی
1-تعیین رابطه بین فناوری اطلاعات و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
 
اهداف ویژه:
1تعیین رابطه بین وجود سیستم پشتیبانی مدیران ارشد و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
2تعیین رابطه بین وجودسیستم اطلاعاتی مدیریت و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
3تعیین رابطه بین وجود سیستم های مخصوص متخصصین و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
4تعیین رابطه بین وجود سیستم های خودکار کردن فعالیتهای اداری ورضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
5تعیین رابطه بین وجودسیستم پردازش مبادلات ورضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
6تعیین رابطه بین ساختار اینترنت در کشور  و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
7تعیین رابطه بین گسترش اینترانت سازمان تامین اجتماعی و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
8تعیین رابطه بین ساختار اکسترانت سازمان تامین اجتماعی و رضایت مشتریان دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی .
 
فصل دوم
ادبیات و پیشینه تحقیق
در این فصل با مطالعه و بررسی منابع و ماخذ مربوط به موضوع مورد تحقیق كه یكی از جنبه های اساسی و ضروری هر پژوهشی شناخته شده است تا دانش و بینش هر چه بیشتری درباره موضوع مورد تحقیق حاصل شود، لذا مطالب محتوای این فصل در دو بخش ارائه شده است .بخش اول مربوط به مبانی نظری تحقیق است كه دردو قسمت فناوری اطلاعات ورضایتمندی مشتری مطرح گردید و بخش دوم آن مربوط به پیشینه تحقیق است به چند مورد مطالعات وتحقیقات كه درداخل و خارج كشور در ارتباط با موضوع مورد پژوهش انجام گرفته، اشاره شده است .
بخش اول 
فناوری اطلاعات
فن اوری اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی در عصر حاضر که تحت عنوان عصر انفجار اطلاعات و عصر تغییرات سریع نامیده شده است،از جایگاهی در سازمانها برخوردار است که ادامه حیات سازمانها بدون استفاده از این ابزار ناممکن می نماید.
بهره گیری از امکانات حاصل از سیستم های اطلاعاتی و فن اوری اطلاعات با توجه به حوزه نفوذ انها در سازمانها و شمول تاثیراتشان بر مدیریت دانش و شیوه انطباق سازمانها با تغییرات محیطی امری است که  اجباری شده است.
 
فصل سوم
روش تحقیق
مقدمه 
  براي اينكه نتايج حاصل از پژوهش معتبر باشد بايد از يك روش مناسب در پژوهش استفاده شود.چرا كه روش نادرست منجر به  نتيجه گيري نادرست مي شود .دستيابي به هدفهاي علمي ميسر نخواهد بود مگر اينكه ،روش درست صورت پذيرد. 
   در اين فصل به بررسي طرح پژوهش ،جامعه آماري ،ابزار گردآوري و روش تحليل داده هاي پژوهش مي پردازيم.
روش پژوهش
به لحاظ طبقه بندی پژوهش، این تحقیق یک پژوهش توصیفی از نوع پیمایشی ( زمینه یابی) می باشد. دراین تحقیق ، پژوهشگر می کوشد در رابطه با موضوع این تحقیق آنچه را که هست توصیف و تفسیر نماید و برای انجام بهینه آن به شرایط و روابط موجود، عقاید متداول، فرایند های جاری و اثار مشهود توجه دارد. توجه پژوهشگر در اینجا به زمان حال است  هرچند که شرایط و خدمات بانک در وضعیت حال مدیران موثر می باشد.
پیمایش ، روشی برای بدست اوردن اطلاعاتی در باره دیدگاهها، باورها، نظرات ، رفتارها یا مشخصات گروهی از افراد  یک جامعه اماری از راه انجام تحقیق است. یه شکل رسمی تر میتوان پیمایش را چنین تعریف کرد: پیمایش،مجموعه ای از روش های منظم و استاندارد است که برای جمع آوری اطلاعات درباره افراد، خانواده یا مجموعه افراد بزرگتر ، مورد استفاده قرار می گیرد. در این پژوهش نیز سعی شده است که با پرسش از یک نمونه منتخب  از یک جامعه آماری، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری نماید.
 
جامعه آماري 
    جامعه عبارت است از گروهي ازافراد اشياءيا حوادث كه حداقل داراي يك صفت يا ويژگي مشترك هستند.در پژوهش جامعه به كليه افرادي اطلاق مي شود كه عمل تعميم پذيري درمورد آنها صورت مي گيرد (دلاور 1388).
در پژوهش حاضر جامعه آماري شامل كليه مشتریان مرد و زن مراجعه کننده به دفاتر اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه 13 مي باشند که تعداد انها1400 نفر بوده است.
نمونه گیری و حجم نمونه :
  براي تعيين حجم نمونه از جدول مورگان استفاده به عمل آمد .روش نمونه گيري تصادفي ساده انتخاب شد ، با توجه به جدول تعداد 300 نفر به عنوان نمونه انتخاب شدند.تعمیم نتایج حاصل از نمونه انتخاب شده به روش نمونه گیری مذکور،میتواند خالی از اشکال باشد زیرا تمامی جامعه آماری در نمونه گیری حضور داشته اند.
روش گرداوری داده ها     
در این پژوهش فرایند گرداوری داده ها شامل سه مقوله است که در ذیل مورد مطالعه و بررسی قرار خواهند گرفت:
1)اطلاعات اولیه در مورد موضوع تحقیق
پس از تعیین محدوده تقریبی موضوع پژوهش،مطالعات و یادداشت برداریهای لازم از اسناد اغاز گردید.تئوری ها و نظریه های مرتبط با موضوع تحقیق که در فصل ادبیات موضوع بیان شده است،از کتابها،مقالاتنشریات،سایتهای اینترنتی و سایر اسناد مرتبط بهره گرفته شده است.
 
2)اطلاعات مربوط به سازمان مورد مطالعه (سازمان تامین اجتماعی)
در این پژوهش،جهت اشنایی با سازمان مورد مطالعه (تامین اجتماعی) ضمن مراجعه به سازمان و مصاحبه حضوری با کارشناسان و صاحبنظران در واحد روابط عمومی استفاده شده است.
3)پرسشنامه رضایت مشتریان 
این پرسشنامه در بردارنده مشخصات فردی مدیران که جنبه امارتوصیفی داشته و نیز طراحی سوالات عادی پیرامون موضوع به شکل بسته پاسخ می باشد که بنا به ضرورت های تحقیق تنظیم شده است.همچنین در مورد ترتیب سوالات توصیه هایی که در کتب روش تحقیق ارائه شده است،نظیر رسا بودن متن سوالات ،قرار ندادن سوالات مشکل در ابتدای پرسشنامه،کنار هم قرار نگرفتن گزینه های همسان به صورت متحدالشکل و پشت سرهم که باعث رج زدن می گردد،رعایت شده است.
همانطور که گفته شد،این پرسشنامه با 8گویه  تهیه گردید.سوالات با استفاده از طیف 5 گزینه ای لیکرت طراحی شده اند که همگی در پاسخ به پرسش های اصلی و فرضیه های پژوهش می باشند.
ضمناً لازم بذکر است که نوع پرسشهای مورد استفاده در این پژوهش،از نوع پرسشهای نگرشی می باشند.پرسشهای نگرشی به دنبال کشف دیدگاهها،نظرات،باورها یا ادراکات پاسخ دهندگان نسبت به یک موضوع خاص هستند.
روایی پرسشنامه
بعد از تنظیم پرسشنامه جهت بررسی معایب و نواقص احتمالی،همانگونه که در کتب روش تحقیق امده است،دو نوع پیش ازمون صورت می گیرد:
الف: پیش ازمون مقدماتی
ب: پیش ازمون رسمی
ازمون اول پس از تنظیم پیش نویس پرسشنامه به منظور رفع نواقص کلی واساسی صورت می گیرد،ازمون دوم پس از قطعی شدن پرسشنامه به صورت ازمایشی بین چند نفر توزیع می گردد و اصطلاحات لازم در این زمینه انجام می شود و پرسشنامه جهت ارائه به مصرف کننده نهایی اماده می گردد ( دلاور، 1388).
بنابر ضرورت های یاد شده پرسشنامه پس از تهیه پیش نویس،در دسترس  کارشناسان امار و تحقیقات سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت  تا روایی محتوایی پرسشنامه حاصل گردد. از انها خواسته شد تا اشکالات و نواقص ان را گوشزد نمایند و نیز پس از تهیه پرسشنامه نهایی،بین تعدادی از مدیران بانک مسکن توزیع شد و از انها خواسته شد تا به سولات پرسشنامه پاسخ دهند و در صورت مواجه شدن با اشکالات در پر کردن پرسشنامه، پژوهشگر را مطلع نمایند، اشکالات مزبور با نظارت استاد راهنمای پژوهش جرح و تعدیل گردید.پس از این مرحله،پرسشنامه جهت توزیع رسمی بین مشتریان اماده گردید.
پایایی پرسشنامه
براي محاسبه همبستگي دروني ابزار از جمله پرسش ‌ها يا آزمونهايي كه خصيصه‏هاي مختلف را اندازه‌گيري مي‌كنند، از محاسبه ضريب آلفاي كرانباخ استفاده ‌شد. ميزان آلفا بيانگر اين مطلب است كه سؤالات هم پوشاني و همچنين همسويي داشته است و نيز پاسخ دهندگان نيز با دقت و آگاهي به سؤالات پاسخ داده‏اند. ضريب آلفا برحسب فرمول زير بدست مي‌آيد: 
 
كه در آن J = تعداد سؤالات پرسشنامه، Sj^2= واريانس سؤال Jام، S^2= واريانس كل آزمون براي آزمون با هدفهاي پژوهشي، حصول پايايي بين 0. 6 تا 0. 8 كافي و مناسب است ( سیف، 1380). با توجه به مقدار خروجی کامپیوتر،مقدارالفای کرانباخ پرسشنامه برابر71/0بدست امده است.
 
Reliability coefficients                             
C ronbach s
Alpha
N of Items
.7125 8
 
 
 
 
 
 
4- پرسشنامه فناوری اطلاعات
برای طراحی این پرسشنامه با توجه به ماهیت خاص ان،زمان زیادی صرف گردید. پس از سپری شدن این زمان، پرسشنامه ای با 32 سوال و بصورت پاسخ 5 گزینه ای طیف لیکرت توسط محقق تنظیم گردید. 
مقیاس مورد استفاده در طراحی پرسشنامه
از میان مقیاس هاس گوناگون درجه بندی،مقیاس درجه بندی لیکرت،محبوب ترین نوع می باشد.بر مقیاس درجه بندی لیکرت،از پاسخ دهندگان به پیمایش خواسته می شود که از یک درجه بندی برای نشان دادن شدت اعتقاد خود،در له یا علیه یک مساله استفاده کنند.
طیف لیکرت،یک مقیاس فاصله ای است که از تعدادی عبارت و گزینه های جوابیه تشکیل شده است.لذا مقیاس لیکرت یک مقیاس مرکب است.گزینه های جوابیه در این مقیاس معمولاً نشانگر میزان موافقت یا مخالفت پاسخگو نسبت به یک موضوع یا مفهوم معین،اعم از مثبت یا منفی است.به دیگر سخن،از طریق این مقیاس می توان حساسیت،نگرش،تعلق یا باور و احساسات پاسخگو را تعیین کرد.دلیل این امر ان است که پاسخگویی نسبت به یک موضوع خاص دارای حساسیت عاطفی کم یا شدید باشد.این حساسیت را خواه جنبه مثبت داشته باشد،خواه جنبه منفی،از طریق انتخاب عبارات مربوط به موضوع مورد نظر از خود بروز خواهد داد.
هنگامی که عبارات مقیاس بر اساس ارزش های عددی،امتیازبندی شد و امتیاز هر پاسخ مربوط به هر سوال یا عبارت مشخص شد،امتیاز هر پاسخگو نسبت به هر عبارت تعیین می شود و امتیاز کل هر پاسخگو که مجموع امتیازهای او نسبت به تمامی عبارات است به عنوان پاسخ سنجیده هر پاسخگو در مورد موضوع یا مفهوم مورد نظر محاسبه می شود.انگاه پاسخ گویان را می توان بر حسب مجموع امتیازات یا مجموع ارزش های عددی بدست امده از مقیاس،تفکیک کرد.
پایایی پرسشنامه
براي محاسبه پایایی پرسشنامه فناوری اطلاعات در پژوهش حاضر با نظلرت استاد راهنمای پژوهش ،ابتدا پرسشنامه در یک نمونه   30 نفری اجرا و با توجه به مقدار خروجی کامپیوتر،مقدارالفای کرانباخ در این پژوهش برابر 78/0بدست امده است.
 
Reliability coefficients                             N of cases = 30
C ronbach s
Alpha
N of Items
.7814 32
 
 
 
روش تجزیه و تحلیل داده ها
در این پژوهش روشی که برای تجزیه و تحلیل داده ها مورد استفاده قرار گرفته است،همبستگی پیرسون و رگرسیون چند متغیری می باشد. تحلیل مورد نظر با استفاده از نرم افزار SPSS انجام شده است.
 
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل یافته ها
در این بخش،فرضیه های مطروحه در پژوهش، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و ارتباط بین متغیرها از طریق آزمون آماری مورد بررسی قرار می گیرد،برای این منظور ابتدا اطلاعات مورد نیاز از طریق  پاسخ های داده شده 300 پرسش نامه گروه نمونه بدست آمده و پس از آن متغیرهای تحقیق مورد آزمون و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و با استفاده از نرم افزار آماری SPSS روش های آماری زیر در دو بخش توصیفی و استنباطی بکار گرفته شده است:
1-محاسبه و ترسیم جداول و نمودار فراوانی داده های خام در بخش توصیفی.
2-آزمون ضریب همبستگی پیرسون(r) به منظور تعیین رابطه بین متغیرهای تحقیق.
3- تحلیل رگرسیون به منظور پیش بینی سهم بکارگیری فناوری اطلاعات دربستر سازی رضایت مشتریان 
 
  الف: توصیف داد ه ها
جدول شماره (1/4):توزیع درصد فراوانی بر حسب جنسیت مشتریان
 
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادات
 
مقدمه
در این فصل فرضیه های پژوهش یک به یک عنوان شده و باتوجه به مبانی نظری و پژوهش های مرتبط انجام شده که در فصل دوم آورده شده و همچنین یافته های فصل چهارم به بحث و بررسی در مورد هر یک از فرضیات پرداخته و یافته ها ،به طور مختصر بیان و مورد تفسیر و تبیین قرار گرفته است.در پایان فصل نیز پیشنهادات و محدودیت های پژوهش اورده شده است.
بحث ونتیجه گیری
نتایج حاصله از آزمون آماری فرضیه ها همانطور که درفصل 4 ونیز جداول و نمودارهای پیوست ملاحظه می شود ، حاکی از تایید تمام فرضیه های تحقیق می باشد.
فرضیه کلی :
رضایت مشتریان بواسطه استفاده از فناوری اطلاعات در دفتررسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی قابل پیش بینی است.
نتایج حاصل آزمون فرضیه کلی پیش بینی رضایت مشتریان بواسطه  استفاده سازمان از فناوری اطلاعات  راتایید می کند . بنابراین ، این نتایج با نظرریدر و همکارانش مبنی براستفاده از مناسب ترین و آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات جهت تنظیم و بهینه کردن سطح  خدمات(ریدر، 2007)و نیز ششمین دستور از هفت دستور (قانون) طلائی ژاپنی مبنی بر استفاده از مدیریت تکنولوژی نوین  برای دستیابی به رضایت مشتری سازمان ها (تورپین، 2004)،مطابقت دارد.
 
 فهرست مطالب
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه      1
بيان مسئله   4
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
تعاريف اصطلاحات
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش   
فناوری اطلاعات
تعریف فن اوری اطلاعات
تاریخچه تکامل فن اوری
کاربردهای اصلی فن اوری اطلاعات
ویزگی های فن اوری اطلاعات و انقلاب اطلاعاتی
انواع سیستم های اطلاعاتی
سیستم های پردازش عملیات
سیستم های اطلاعات مدیریت
سیستم های پشتیبانی تصمیمات
سیستم های پشتیبانی تصمیم های گروهی
سیستم های پشتیبان مدیران ارشد اجرایی
سیستم هوش مصنوعی
سیستم های خبره یا هوشمند 
سیستم های مکانیزه اداری
چارچوب هایی برای استفاده از فن اوری اطلاعات
چگونگي تاثير نظام هاي اطلاعاتي بر سازمان
نظريه اقتصاد خرد
نظريه دادوستد
نظريه نمايندگي
نظريه هاي رفتاري
نظريه جامعه شناختي،پايداري شيوه ها
نظريه فراصنعتي ساختار دانش گرا
نظريه فرهنگي،فن اوري اطلاعات و فرضهاي بنيادين
کاربرد فن اوري اطلاعات در سازمان
مزاياي فن اوري اطلاعات
محدوديت هاي فن اوري اطلاعات
رضایت مشتری 
تعاریف
تصمیم گیری و انتخاب مشتری 
مشتری مداری 
رضایت مشتری و نگرش به ان
انواع نگرش به مشتری 
تبلیغ دهان به دهان 
تحقیقات انجام شده درداخل وخارج کشور
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه آماری و حجم نمونه
ابزار جمع آوری داده ها
تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهشی
پیشنهادات کاربردی
منابع فارسی
منابع لاتین   
ضمایم
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 70 هزار تومان
قیمت : 50 هزار تومان

 

پایان نامه کارشناسی  ارشد رشته روانشناسی  رابطه هوش معنوی با سلامت عمومی و سازگاری اجتماعی در دانشجویان به همراه پرسشنامه

چکیده: پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه هوش معنوی و سلامت عمومی و سازگاری دانشجویان انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه دانشجویان دانشگاهر ازاد واحد در سال تحصیلی 1392-93  بوده است . نمونه پژوهش تعداد 100 نفر از دانش جویان  بوده اند که بصورت تصادفي ساده انتخاب شدند. ابزار پژوهش پرسشنامه هوش معنوی  و مقیاس سلامت عمومی بوده که برروي آنان اجرا گرديد. در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده گردید.تحلیل داده ها نشان داد که 581/. = R2يعني 58درصدواريانس مشترك متغيرهاي پيش بين مولفه های هاي سلامت عمومی در پيش بيني هوش معنوی موثر است. نتايج برآورد مدل معنادار در جدول ضرايب رگرسيون نشان مي دهد كه ضرايب تاثير خرده مقیاس های (اضطراب،سازگاری اجتماعیو افسردگی) تغييرات مربوط به هوش معنوی در افراد را بصورت معکوس پيش بيني كنند كه نشانگر رابطه منفی معنادار خرده مقياس هاي (اضطراب ، افسردگي) با متغير هوش معنوی در دانشجویان است. بنابراین می توان گفت هرچه هوش معنوی نیرومندتر باشد دانشجویان ازسلامت عمومی بالاتری برخوردار خواهند بود.همچنین نتایج نشان داد که با 95%اطمينان می توان گفت بين میزان هوش معنوی و  سازگاری اجتماعي رابطه مثبت معنادار وجود دارد. 
 
واژگان کلیدی: هوش معنوی، سلامت عمومی ،اضطراب ، سازگاری اجتماعی، افسردگی، نشانگان جسمانی
 
فصل اول
کلیات تحقیق
 مقدمه : 
انسان به دنیا می آید، مراحل مختلف رشد را طی می کند و سپس از این جهان می رود، آیا روند و مسیر تکاملی انسان همین است؟ آیا چرخه  همیشگی با هدف خاص صورت می گیرد و تداوم          می یابد؟ اصلاً منظور از رشد و تکامل چیست؟ (شهیدی و شیرافکن، 1388).
معنویت به مثابه آگاهی از هستی یا نیروی فراتر از جنبه های مادی زندگی است و احساس عمیقی از وحدت و پیوند با کائنات را به وجود می آورد. تکیه گاه معنوی می تواند تاثیر بسزایی در سلامت روانی، جسمی، رضایت از زندگی و سرزنده بودن، رابطه مثبت و معنی دار داشته باشد (اکستین  و کرن، 2012). 
مزلو  (به نقل از یزدانی، 1382) یافتن معنی زندگی را، نگرانی عمده و اولیه انسان می داند. به اعتقاد مزلو(1971)، فرد خود شکوفا به دنبال بالابردن هستی خویش ایت، تا از این طریق معرفتش را نسبت به خود و دیگران گسترش دهد و در هر فعالیتی از شخصیت خود بهره گیر. این فرایند توسط مجموعه ی بزرگتری از ارزشها هدایت می شود که به خوبی، زیبایی و تمامیت زندگی تاکید می کند.
در تعریف هوش نیز می توان گفت که رفتار حل مسئله، در جهت اهداف عملی منطبق است و رشد سازگارانه را تحصیل می کند، یعنی افراد در عمل برای غلبه بر موانع و مشکلات، نیازمند راهبردهایی هستند و معنویت این راهبردهای انطباقی را ارائه می دهد و دستیابی به هدف را آسانتر می کند (امونز ، 2009).
در نوشته های مذهبی بیان شده است که افراد در جریان رشد و بلوغ معنوی که به اهداف خود دست پیدا می کنند به خدا نزدیکتر می شوند بنابراین موضوع اصلی، هدایت افراد برای رسیدن به اهدافشان می باشد. تلاش های معنوی و متمرکز بر روی اهداف شخصی در مسیری قرار می گیرند که در زندگی افراد به هم برخورد می کنند و این ارتباطات به پیوند معنویت و هوش منتهی می شود (همان منبع، ص 5).
بیان مسئله 
بدون شک سلامت عمومی افراد یکی از اجزاء تفکیک ناپذیر تعلیم و ترتیب می باشد. کاربرد آن نه تنها در مراکز رسمی آموزش و پرورش، بلکه در تعلیم و تربیت غیر رسمی خانواده و جامعه ضروری است، ولی متاسفانه در کشور ما عده کمی به این امر مهم بها می دهند. در سالهای اخیر هدف تعلیم و تربیت بیش از پیش متوجه آماده کردن افراد با شخصیت سالم است. برای آن که جامعه ای سالم و کارآمد داشته باشیم تا افراد انسانی در آن سرشار از شور و نشاط همراه با انگیزه و هدف در زندگی باشند، فراهم کردن امکانات لازم و ایجاد فضای سالم و عاری از هرگونه مشکلات رفتاری ضروری است.
اهمیت و ضرورت پژوهش
اهمیت معنویت و رشد معنوی در انسان، در چند دهه ی گذشته به صورتی روز افزون توجه روان شناسان و متخصصان بهداشت روانی را به خود جلب کرده است. پیشترفت علم روان شناسی از یک سو و در ماهیت پویا و پیچیده ی جوامع نوین از سوی دیگر باعث شده است که نیازهای معنوی بشر در برابر خواسته ها و نیازهای مادی قد علم کنند و اهمیت بیشتری بیابند. چنین به نظر می رسد که مردم جهان، امروزه بیش از پیش به معنویت و مسایل معنوی گرایش دارند و روان شناسان و روان پزشکان نیز به طور روز افزون در می یابند که استفاده از روش های سنتی و ساده، برای درمان اختلالات روانی، کافی نیست (ویلیام وست ، به نقل از شهیدی1388).
اهداف تحقیق 
هدف کلی
1- تعیین رابطه مولفه های هوش معنوی با سلامت عمومی و سازگاری اجتماعی دانشجویان دانشگاه ازاد .
اهداف فرعی
1- تعیین رابطه مولفه های هوش معنوی با افسردگی دانشجویان دانشگاه ازاد .
2- تعیین رابطه مولفه های هوش معنوی با اضطراب دانشجویان دانشگاه ازاد .
3- تعیین رابطه مولفه های هوش معنوی با کارکرد اجتماعی دانشجویان دانشگاه ازاد .
4- تعیین رابطه مولفه های هوش معنوی با سلامت جسمانی دانشجویان دانشگاه ازاد .
فرضیه ها
فرضیه اصلی
1- بین هوش معنوی با سلامت عمومی و سازگاری اجتماعی دانشجویان دانشگاه ازاد رابطه وجود دارد.
فرضیه فرعی
1- بین هوش معنوی با افسردگی دانشجویان دانشگاه ازاد رابطه وجود دارد
2- بین هوش معنوی با اضطراب دانشجویان دانشگاه ازاد رابطه وجود دارد
3- بین هوش معنوی با کارکرد اجتماعی دانشجویان دانشگاه ازاد رابطه وجود دارد.
4- بین هوش معنوی با سلامت جسمانی دانشجویان دانشگاه ازاد رابطه وجود دارد.
فصل دوم
ادبیات و پیشینه پژوهش
بخش اول: معنویت
 تعریف معنویت
بررسی های مربوط به هوش معنوی نشان داده اند که یکی از انواع مختلف هوش بود و به شکل مستقل رشد می یابد . هوش معنوی مستلزم اطلاعات همه جانبه و هماهنگی جنبه معنوی ،درونی ، روحی با جنبه ی بیرونی کار در جهان اطراف می باشد.
هم چنین تجارت معنوی ممکن است با توجه به زمینه و ابزار هماهنگی خود نیز موثر واقع شود. بلوغ معنوی به شکل کارهای عقلی و عاطفی تؤام با دلسوزی در زندگی بروز می یابد و هوش معنوی برای مهارت در تصمیماتی که در سلامت روانی و جسمی تاثیر گذارند ضروری می باشد.
معنویت در قلب و روح همه زنان و مردان است دارای عقاید و نظرات مذهبی یا غیر مذهبی است و در همه جا مشاهده می شود. معنویت مانند عاطفه، درجات مختلفی دارد ممکن است که آگاهانه ، ناآگاهانه، رشد یافته  یا رشد نیافته، معقول یا غیر معقول، تحریف شده یا تحریف نشده باشد.
 
دانلود پایان نامه روانشناسی به همراه پرسشنامه
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی  ارشد 
موضوع :
رابطه هوش معنوی با سلامت عمومی و سازگاری اجتماعی در دانشجویان
قالب فایل : word  --- تعداد  145 صفحه
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی و .... برحسب سلیقه دانشجو
به همراه جداول ، نمودار ها و پرسشنامه مربوطه
 
 
فصل سوم
روش تحقیق
در این فصل روش تحقیق، جامعه آماری، نمونه و روش نمونه گیری، متغیرهای پژوهش، ابزار پژوهش، شیوه ی اجرای پژوهش و روش تحلیل آماری مورد بررسی قرار می گیرد.
روش پژوهش 
روش تحقیق حاضر از نوع همبستگی می باشد
جامعه آماری
جامعه آماری در این پژوهش کلیه دانشجویان دانش گاه ازاد اسلامی شهر در سال تحصیلی 1392-93 تشکیل می دهند..
روش نمونه گیری و تعداد نمونه
روش نمونه گیری در این پژوهش تصادفی می باشد که از بین دانشجویان دانشگاه ازاد تعداد 100 نفر انتخاب شده اند. 
ابزار پژوهش
پرسشنامه سلامت عمومی ( GHQ-28)
متن اصلی این پرسشنامه در سال 1927 توسط گلدبرگ  برای غربالگری اختلالات روان شناختی غیر سایکوتیک در مراکز درمانی و سایر جوامع طراحی و تدوین شده .
فرم اصلی و اولیه این پرسشنامه مشتمل بر 60 سوال می باشد. متن پرسشنامه درباره وضع کسالت و ناراحتی ها و به طور کلی سلامت عمومی فرد تاکید بر مسایل روان شناختی، جسمانی و اجتماعی در زمان حال است. از این طریق، علایم مریضی و حالت های تندرستی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. در تمامی سوال ها فرد باید گزینه هایی را که با اوضاع و احوال او بیشتر مطابقت دارد مشخص نماید. پاسخ فرد به هر یک از پرسشها در یک طیف چهار درجه ای «به هیچ وجه، در حد معمول، بیش از معمول، بسیار بیشتر از معمول» و یا «هرگز فکر نمی کنم، به ذهنم خطور کرده، قطعاً چنین است» مشخص می شود. در همه گزینه ها، درجات پایین نشان دهنده ی سلامتی و درجات بالا حاکی از عدم سلامتی و وجود ناراحتی در فرد است (گلدبرگ، 1972).
پرسشنامه که سلامت عمومی را می توان به عنوان مجموعه پرسش هایی در نظر گرفت که از پایین ترین سطوح نشانه های مشترک مرضی که در اختلال ها مختلف روانی وجود دارند، تشکیل شده است و بدین ترتیب می تواند بیناران روانی را به عنوان یک طبقه کلی از آنهایی که خود را سالم              می پندارند، تمایز کند. بنابراین هدف این پرسشنامه دستیابی به یک تشخیص خاص در سلسله مراتب بیناری های روانی نیست بلکه منظور اصلی آن، ایجاد تمایز بین بیناری روانی و سلامت است (استورا، 1377).
به تناسب شرایط فرهنگ های مختلف فرم های کوتاه تری از پرسشنامه از آن استفاده شده است، توسط گلدبرگ و هیلر در سال 1979 تدوین یافته و سوال های آن بر اساس روش تحلیل عامی بر روی فرم 60 ماده ای اولیه استخراج گردیده است. این پرسشنامه نیز همانند فرم اولیه مشتمل بر جهار مقیاس فرعی است، اما هر یک از آنها دارای 7 پرسش است. مقیاس های تشکیل دهنده ی « GHQ-28» عبارت است از : (1) علایم جسمانی  (2) اضطراب و اختلال خواب  (3) اختلال در کنش اجتماعی  و (4) افسردگی  (گلدبرگ و هیلر، 1979).
زیر مقیاس اول (A) شامل موارد درباره ی احساس فرد نسبت به وضع سلامت خود و احساس خستگی آنها است و نشانه های بدنی را در بر می گیرد. این زیر مقیاس، دریافت های حسی بدنی را که اغلب با برانگیختگی های هیجانی همراهند ارزیابی می کند. مواد این زیر مقیاس در پرسشنامه با حرف A مشخص شده اند. پرسشنامه ی زیر مقیاس دوم (B) شامل موادی است که با اضطراب و بی خوابی مرتبطند. هفت ماده ی مربوط به این زیر مقیاس در پرسشنامه با حرف B مشخص شده اند.
زیر مقیاس سوم گسترده گی توانایی افراد را در مقابله با خواسته های حرفه ای و مسایل زندگی روزمره می سنجد و احساسات آنها را درباره ی چگونگی کنار آمدن با موقعیت های متداول زندگی، آشکار می کند. هفت ماده مربوط به این زیر مقیاس در پرسشنامه با حرف C متمایز شده اند. و بالاخره چهارمین زیر مقیاس در برگیرنده موادی است که با افسردگی و خیم و گرایش به خودکشی مرتبط می باشند و هفت ماده ی متمایز کننده ی آن در پرسشنامه با حرف D مشخص شده اند.
نمره کلی هر فرد از حاصل جمع نمرات چهار زیر مقیاس به دست می آید. فرم 28 ماده ای پرسشنامه سلامت عمومی دارای این مزیت است که برای تمامی افراد جامعه طراحی شده است. این پرسشنامه به عنوان یک ابزار غربال گر، می تواند احتمال وجود یک اختلال روانی را در فرد تعیین کند (استورا، 1377).
 
     پایایی  پرسشنامه سلامت عمومی (GHQ-28)
مطالعات مختلف حاکی از پایایی بالای پرسشنامه GHQ-28 می باشند. به عنوان مثال یعقوبی (1374) در بررسی همه گیرشناسی اختلالات روانی در مناطق شهری و روستایی صومعه سرای گیلان، ضریب پایایی پرسشنامه 28 ماده ای سلامت عمومی را با استفاده از روش بازآزمایی با فاصله ی زمانی، به میزان 88% برآورد نموده است.
دژه (1380) در بررسی رابطه مشکلات دانش آموزان دبیرستانی با سلامت عمومی آنها در شهرستان کهکیلویه، جهت سنجش پایایی پرسشنامه سلامت عمومی GHQ-28، از ضریب آلفای کرونباخ استفاده کرده است. او، این ضریب را برای سولات پرسشنامه سلامت عمومی 81% برآورد کرد که نشان دهنده ی پایایی بالای ابزار اندازه گیری می باشد.
مولوی (2004) ، نیز با اجرای این آزمون بر روی 116 دانشجوی ایرانی و تحلیل عوامل سوالات به آلفای کرونباخ 91% برای این پرسشنامه دست یافت.
روایی  پرسشنامه سلامت عمومی (GHQ-28)
پرسشنامه سلامت عمومی از پرسشنامه های استاندارد شده می باشد. گلدبرگ و بلک ول  (1970)، روایی پرسشنامه سلامت عمومی را با استفاده از یک چک لیست مصاحبه بالینی درباره ی 200 نفر از بیناران بخش جراحی در انگلستان مشخص نمودند. بر اساس این پژوهش، به کارگیری پرسشنامه مذکور توانست بیش از 90 درصد گروه نمونه را به درستی به عنوان بینار و سالم طبقه بندی نماید، به علاوه ضریب همبستگی بین نمرات پرسشنامه مذکور با نتیجه ارزیابی بالینی شدت اختلالات، به میزان 0/80+ گزارش شده بود.
در مطالعه ی دیگری، گلدبرگ (1976)، همبستگی بین داده های حاصل از اجرای دو پرسشنامه سلامت عمومی و فهرست علائم روانی  (SCL-90) را بر روی 244 شرکت کننده به میزان 78% گزارش نموده است. بر اساس نتیجه ی این پژوهش، اندازه ی شاخص های حساسیت ، ویژگی  و ضریب همبستگی بین نمرات پرسشنامه سلامت عمومی با ارزیابی بالینی به ترتیب برابر با 86%، 77% و 70/0%+ گزارش شده است. یعقوبی (1374) در رواسازی GHQ-28 بر روی 625 نفر از ساکنان مناطق شهری و روستایی صومعه سرا، با روش نمونه گذاری ساده لیکرت حساسیت و ویژگی این آزمون را در بهترین نقطه برش 23، به ترتیب برابر با 5/86% و 82% گزارش نموده است. در کشور ما نیز، پالاهنگ (1375) در روانسازی GHQ-28 بر روی 619 نفر از ساکنان بالاتر از 15 سال شهر کاشان، بهترین نقطه برش را با روش نمره گذاری ساده لیکرت برای مردان نمره 22 و برای زنان 21 گزارش نموده است. حساسیت و ویژگی این آزمون در گروه مردان به ترتیب 88% و 78% و برای زنان به ترتیب 88% و 79% گزارش شده است.
     پرسشنامه هوش معنوی
پرسشنامه هوش معنوی مورد استفاده در تحقیق حاضر توسط غباری و همکاران ( 1387 ) با اهداف زیر ساخته شده است : 
الف – تهیۀ ابزاری برای تحقیقات بعدی 
ب – تهیه ابزاری جهت تعیین سطوح متفاوت هوش معنوی 
پرسشنامه  هوش معنوی شرایط خاصی را برای اجرا قائل نیست و محدودیت سنی خاصی هم ندارد. نمونه اصلی مورد مطالعه جهت ساخت آزمون شامل 800 دانشجوی روانشناسی بود که می بایست به تکمیل مقیاس هوش معنوی و شش  عامل معنوی می پرداختند. آزمودنیها می بایست میزان موافقت خود را در هریک از پرسشهای آزمون هوش معنوی با تعیین یکی از گزینه ها مشخص می کردند .  نسخۀ اصلی آزمون شامل 36 ماده بود که براساس تحلیل های انجام شده فقط ماده هایی که بار 4/0 و بیشتر را در هریک از عوامل معنوی داشتند حذف نشدند . بر این اساس ، 7 ماده که دارای این ویژگی نبودند حذف و آزمون به 29 ماده کاهش یافت . از این 29 ماده ، 17 ماده بعد ارتباط باسرچشمه هستی (ربوبیت  ،2- مراقبت   ادراک فراحسی   4- وحدت و یگانگی)و 12 ماده نیز بعد زندگی معنوی با اتکا به هسته درونی(اندیشمندی : 6- ضربه روحی  7- معنویت کودکی  ) می سنجد (علی نیا ، 1388 ).  
روایی وپایائی مقیاس هوش معنوی :
این آزمون دارای روایی محتوایی وضریب پایایی از طریق آلفای کرونباخ برای خرده مقیاس های هوش معنوی به ترتیب 86/0 و 83/0 بدست آمد (مجیدیان، 1384 ).دراین پژوهش نیز آلفای 85/0برای کل آزمون بدست آمد.
روش نمره گذاری : 
شیوه نمره گذاری مقیاس هوش معنوی به این صورت است که به هر ماده از 1 تا 5 نمره تعلق می گیرد . بطور کلی این پرسشنامه شامل 29 ماده است که حداقل نمره آزمودنی 29 و حداکثر 145 خواهد بود.
 
 
     روش تجزیه و تحلیل آماری
در این پژوهش برای تحلیل داده ها از آمار توصیفی (میانگین و انحراف استاندارد) و آمار استنباطی ( همبستگی یپرسون رگرسیون چند متغیری) استفاده گردید. 
فصل چهارم
تحلیل یافته ها
دراین فصل نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (فراوانی،ميانگين، انحراف معيار و) و از ازمونt برای تفاوت دو گروه و از ازمون پیرسون و رگرسیون چندمتغیری برای تعین رابطه بین متغیرها استفاده شده است.
توصيف داده ها:
متغیر سلامت عمومی
ميانگين، و انحراف استاندارد  سلامت عمومی دانش جویان در جدول 4-1 ارائه شده است.
فصل پنجم
نتیجه گیری و پیشنهادها
مقدمه
در پژوهش حاضر براي بررسي رابطه هوش معنوی و سلامت عمومی دانشجویان ابتدا تعداد 100 نفر از دانشجویان بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه هوش معنوی و سلامت عمومی برروي آنان اجرا گرديد. براي تجزيه و تحليل داده ها از روش هاي آماري توصيفي(ميانگين، انحراف معيار) و ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. در اين بخش به بحث و نتیجه گیری يافته هاي پژوهش مي پردازيم. 
بحث و نتیجه گیری
فرضیه اصلی تحقیق
 بین هوش معنوی و  مولفه های سلامت عمومی دانشجویان رابطه وجوددارد.
با توجه به اطلاعات مندرج در جدول شماره  4-4  می توان گفت 58درصدواريانس مشترك متغيرهاي پيش بين مولفه های هاي سلامت عمومی در پيش بيني هوش معنوی موثر است.نتیجه این تحقیق با نتایج پژوهش توسط نوربالا(1388) که بر روي جانبازان با آسيب هفتاد درصد انجام شده مشابه می باشد.همچنین نتیجه تحقیق همسو با پژوهش محققی و همکاران(1387)می باشد، ایشان پژوهشی به منظور مشخص کردن رابطه معنویت و بهداشت روان دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان در سال 87-86 انجام داده اند که نتایج به دست آمده رابطه معناداری را، بین معنویت و سلامت روان نشان داده است. به این معنی که با افزایش معنویت در زندگی، میزان سلامت روانی دانشجویان ، افزایش می یابد.تاثیر و رابطه معنویت بر فرایند روان شناختی به ویژه سلامت روانی در تحقیقات مختلف، گزارش شده است. (واگان ،2012).
 
فهرست مطالب
 
فصل اول: کلیات تحقیق
مقدمه 2
بیان مساله 4
اهمیت و ضرورت تحقیق 7
هدف تحقیق 9
فرضیه های تحقیق 9
تعریف واژگان 10
فضل دوم: ادبیات وپیشینه تحقیق
بخش اول:هوش معنوی 12
تعریف معنویت 12
معنویت و مذهب 14
تعریف هوش 19 
تئوری هوش چندگانه 20
تعریف هوش معنوی از نظر صاحب نظران مختلف 22
تعریف هوش معنوی از نظر والمن 27
هوش معنوی و فرایند حل مسئله از نظر والمن 35
هوش معنوی و اخلاق 37 
هوش معنوی و منبع انرزی روانی 38
منشاء هوش معنوی 39
ارتقاء هوش معنوی 40
اندازه گیری هوش معنوی 41 
رابطه بین هوش معنوی و سلامتی 45
هوش معنوی و عرفان 46
هدف از تحقیق در هوش معنوی از دید والمن 48
بخش دوم : سلامت عمومی و ابعاد آن 49
مفهوم سلامت  عمومی 50
اهميت و تعاريف سلامت تن و روان 51
نظريه هاي پیرامون شخصيت سالم 52
نظريه‌ي انسان بالغ آلپورت 52
نظرية انسان با كنش كامل راجرز 52
نظريه انسان بارور يا مولد فروم 53
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو 54
نظريه انسان فرديت يافته يونگ 55
نظريه‌ي آبراهام مازلو 56
نظريه انسان از خود فرا رونده فرانكل 57
نظريه انسان اين مكاني و اين زماني پرلز 59
سلامتی و بیماری 62 
شیوه زندگی و بیماری 64
شخصیت و بیماری 65
مدل زیستی پزشکی 66
ارزیابی مدل زیستی پزشکی 67
مدل زیستی روانی اجتماعی 68
نقش عوامل روانی 68
آیینه سلامتی درمعنای زندگی 69
بخش سوم:پیشینه مطالعاتی تحقیق 71
فصل سوم: روش تحقیق
مقدمه 78
روش تحقیق 78
جامعه آماری 78
حجم نمونه و روش نمونه گیری 78
ابزار اندازه گیری 79
روش های آماری و تجزیه و تحلیل داده ها 80
 
فصل چهارم:تحلیل داده ها
تحلیل توصیفی 83
تحلیل استنباطی 86
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری 93
محدودیت های تحقیق 103
پیشنهادات پژوهش 104
منابع فارسی 106
منابع لاتین 110
ضمایم 116
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 70 هزار تومان
قیمت : 50 هزار تومان

دانلود جدیدترین و کاملترین پایان نامه های اماده کارشناسی و ارشد رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی ، مشاوره و علوم اجتماعی

دانلود پایان نامه اماده رشته علوم تربیتی ، دانلود پایان نامه رشته روانشناسی ، دانلود پایان نامه رشته علوم اجتماعی ، دانلود پایان نامه رشته مشاوره ،

با توجه به مشکلات روز افزون دانشجویان و سخت گیری دانشگاه ها در انتخاب موضوع ، تدوین و ویرایش پایان نامه ها بر آن شدیم تا جدیدترین پروژه و پایان نامه های دانشجویی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی ، مشاوره و علوم اجتماعی را در این سایت جهت دانلود شما عزیزان قرار دهیم.

 

دانلود پایان نامه و پروپوزال رشته علوم تربیتی روانشناسی مشاوره و علوم اجتماعی

دانلود پایان نامه اماده رشته روانشناسی بالینی ، انتخاب موضوع پایان نامه رشته روانشناسی علوم تربیتی علوم اجتماعی و مشاوره ، دانلود پایان نامه اماده رشته علوم تربیتی ، دانلود پایان نامه اماده رشته علوم اجتماعی ، دانلود ، پایان نامه ، ارشد ، رشته ، روانشناسی ، علوم تربیتی ، مشاوره ، دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی بالینی  دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی عمومی    دانلود رایگان پایان نامه رشته علوم تربیتی  موضوع پایان نامه علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی    موضوع پایان نامه رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری  دانلود رایگان پایان نامه جامعه شناسی     دانلود رایگان پایان نامه مشاوره

دانلود پایان نامه دانشجویی اماده ، انتخاب موضوع پایان نامه رشته های علوم انسانی ، دانلود پایان نامه اماده رشته علوم تربیتی ، دانلود پایان نامه رایگان رشته روانشناسی ، دانلود پایان نامه رایگان
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تعداد صفحات : 51

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 15
 • تعداد اعضا : 3186
 • کاربران آنلاين
 • 01.ahad1370
 • آی پی امروز : 682
 • آی پی دیروز : 1395
 • بازدید امروز : 2,191
 • باردید دیروز : 4,580
 • گوگل امروز : 596
 • گوگل دیروز : 1339
 • بازدید هفته : 2,191
 • بازدید ماه : 85,883
 • بازدید سال : 446,128
 • بازدید کلی : 3,742,222
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.