loading...

دانلود رایگان طرح توجیهی

اموزش پرواربندی بره و گوسفند پرواری جیره مناسب و همچنین طرح توجیهی جهت اشنایی   بررسی سود و درامد پرواربندی بره در سال 96 و 97 با زبان ساده به همراه جیره متعادل و استاندارد  

مهدی بنی حسن بازدید : 4116 دوشنبه 23 مرداد 1396 زمان : 17:40 نظرات (18)

اموزش پرواربندی بره و گوسفند پرواری جیره مناسب و همچنین طرح توجیهی جهت اشنایی

 

بررسی سود و درامد پرواربندی بره در سال 96 و 97 با زبان ساده به همراه جیره متعادل و استاندارد

 
پرواربندی بره یک هنر هست.و هر هنری یک سری فنون خاص خودش را داره.با 30 میلیون هم میشه در این شغل سرمایه گذاری کرد ، با یک میلیارد هم میشه پرواربندی بره را شروع کرد.پس طیف سرمایه هیچ مشکلی در کار شما اختلالی ایجاد نمیکنه.مهم چطور برنامه ریزی کردن ، مشورت گرفتن و شروع کار به طور بهینه و علمی می باشد.در ادامه به طور کامل برای شما عزیزان توضیح میدهم.
 
 

برای شروع پرواربندی گوسفند با هر سرمایه ای چندین مورد حتما باید مورد توجه قرار داد.

 
1.ایا پرواربندی بره به اندازه کافی سود داره؟ در سال 96 و 97
2.جیره مناسب پروار که هم هزینه زیادی نداشته باشه.هم قیمت تموم شدش زیاد نشه.
3.ابتدا چه نژادی را انتخاب کنیم؟؟؟
4.چطور و از کجا شروع کنم؟
5.جایگاه مناسب پرواربندی
6.چه بره ای مناسب پروار است؟ از نظر ظاهر و سلامت 
7.سیاست های خرید و فروش در پرواربندی بره
 
خب .دوستان عزیز اگر جواب این 7 سوال میدونین احسنت بر شما.و دیگه نیازی ندارین ادامه مطلب را بخوانید.ولی اگر نمیدونین و میخواین به طور علمی اطلاعات کسب کنید و از نظر مهندسی و استاندارد با این شغل اشنا بشید با ما همراه باشید.
 
نمیدونم تا حالا از دامداری در مورد پرواربندی پرسش کردین که چقدر سود داره یا نه؟؟؟مطمعنن اولین پاسخی که بهتون دادند این بوده که خرج خود گوسفند هم در نمیاد.خب اگه در نمیاد چرا ادامه میدین؟نه عزیز من همین ابتدای کار میگم سود خوبی داره.مطمعن باشید.
 
با توجه به استقبال بالا و درخواست های زیاد دامداران در مورد سود پرواربندی بره و نوشتن یک جیره اختصاصی و استاندارد برای گوسفند بر ان شدیم تا با مقاله ای جدید پاسخگوی 2 سوال مکرر دوستان باشیم. 
 
 
نظر شما چیست؟ ایا در سال 96 – 97 پروار بره با توجه به افزایش قیمت نهاده ها سود اور است؟؟؟
ما پاسخ صحیح، سوال شما را با همکاری جمعی از مهندسین کشاورزی و مهندسین جیره نویس خواهیم داد...در این مقاله از اقای بنی حسن.مهندس حسینی ، مهندس طلایی و دکتر تغذیه و جیره نویس افسریان و نظام مهندسی  کمک گرفته شده تا یک مطلب کامل و جامع را به شما تقدیم کنیم.
 
 
پاسخ مختصر سوال اول :

سود پرواربندی بره و گوسفند در سال 96 - 97

 در ادامه ما یک جیره تخصصی برای پروار بره نوشتیم که اگر از این جیره استفاده کنید با توجه به قیمت نهاده ها در سال 96 حدودا 110 تا 120 هزارتومان هزینه خوراک دام شما می شود.قابل ذکر است که این جیره کاملا استاندارد و به طور کامل نیاز روزانه دام را برای پروار برطرف میکنه.همچنین هزینه کمی داره.با توجه به قیمت 110 تا 120 تومان و بر حسب اینکه بره را کیلویی 16 هزار تومان  در وزن 25 کیلو خرید کنید و با 150 بره شروع به پرواربندی کنید سود ویژه چقدر است؟
 
16000*25 = 400 هزار تومان
هزینه خوراک را 120 هزار تومان میگیریم. که با هزینه خرید بره میشه 520 هزار تومان.پنج تومان هم حداکثر هزینه واکسن و داروهای ضد انگلی به طور حداکثر که میشه 525 هزار تومان به طور تقریبی.
حال اگر در وزن 50 کیلو اقدام به فروش کنید میشه
50* 16000 هزارتومان = 800 هزارتومان.که اگر از 525 هزار تومان کم کنیم میشه 275 تا 280 هزار تومان به طور تقریبی.
که اگر 150 راس دام داشته باشید و در 275 تومان ضرب کنید میشه 41 میلیون تومان.که تعداد 5 عدد از تعداد بره ها در یک دوره به دلیل تلفات کم میکنیم 5*800 =4میلیون تومان.که میشه 37 میلیون تومان سود خالص پروار بره با حساب هزینه خرید خوراک و بره منهای تلفات 4 عددی در یک دوره.
حال از اینجا به بعد حساب کتاب با شماست.که چندتا کارگر دارین استفاده میکنین.یا اجاره بها میدین یا نه؟از اب و برق کشاورزی استفاده میکنین یا برق روستایی ؟؟؟
در هر صورت مطمعن باشید با کم کردن هزینه کارگر و برق اب و ... باز سودهی دارین.مسلما با کم کردن هزینه ها مثل اجاره بها و داشتن دامداری خب سوددهی بیشتر میشود.
 
در یک جمله میگم : با داشتن کمی تجربه و استفاده از دام مناسب و سالم و مخصوصا استفاده از جیره مناسب و استاندارد و با بازدهی بالا بیشترین سوددهی را شما از این شغل خواهید برد.
در ادامه شما را با جیره مناسب و نشانه های دام سالم اشنا میکنم.
 
 
این طرح ثبت شده است.و جهت اموزش دامداران و دانشجویان قرار داده شده.کپی برداری و قراردادن حتی قسمتی از این پست در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
 
 

نکات و سیاست های خرید و فورش دام :

خرید و فروش بره و گوسفند :

1.به دلیل افزایش قیمت خوراک بهتر است در ابتدای پرواربندی در فصل بهار و تابستان کل خوراک را خرید کنید.
 
2.بهترین زمان خرید بره در اردیبهشت است.و کلا در زمان زیش بره ها قیمت بره کمتر میشه.
 
3.برنامه ریزی شده پروار کنید.طوری پروار بندی را شروع کنید که برای مثال در عید قربان ، عید نوروز ، ماه رمضان بره برای فروش داشته باشید .به دلیل افزایش تقاضا و بالارفتن قیمت 
 
4.بعد از چند دوره سعی کنید با نگهداری تعدادی میش ، تعدادی از بره های خود را خودتان تهیه کنید.
 
5.در هر دوره تعداد را بالا ببرید.
 
 
 
 
 
 
پاسخ سوال دوم ؟؟

تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 

یک

برای محاسبه هزینه ابتدا باید دو مورد را دقت کرد.
 
1 هزینه خرید دام 
2 هزینه خوراک دام.
 
که هر یک را به طور کامل و مفصل در فایل اصلی همراه با قیمت ها بررسی کردیم.
 

خوراک مناسب پرواربندی

 

ابتدا بحث خوراک دام:

جیره مناسب پرواربندی

بحث جیره دام یک موضوع تخصصی بوده و یکی از نکات مهم سوداور و کاهش هزینه ها همین جیره و خوراک می باشد.یکی از مهمترین دلایل ضرر دامداران اگاهی نداشتن و استفاده نکردن از جیره استاندارد است.استفاده از جیره غیر اصولی جز هدر دادن سرمایه و کاهش بازدهی نیست.در این فایل ما یک جیره اختصاصی و علمی که تمام نیاز های دام را برطرف کند همچنین زیاد هزینه بر نباشد را برای شما عزیزان نوشتم.من سعی میکنم با گفتار روان به بهترین شکل  جیره نوشته شده  را برای شما عزیزان بازگو کنم.چون جیره یکی از مهمترین و عوامل سوداور در پرورش دام میباشد.در صورت استفاده نامناسب از جیره (به طور کم یا زیاد) بازدهی ما و در کنار ان سود پرواربندی گوسفند کم می شود.
گاها بعضی از دوستان ما در دامداری برای پروارکردن سریعتر مقدار جیره را از حد متناسب بالاتر میبرند که در این حالت جز کم کردن سود قطعی  خود هدفی را پیش نمیگیرند؟چرا؟؟؟؟  چون هر دام روزانه تنها به مقدار خاصی افزایش وزن دارد.برای مثال خدمت شما دوستان عرض میکنم.شما دو عدد بره از یک نژاد و هم وزن را مورد ازمایش قرار میدیم.برای دام شماره الف روزانه دو کیلوگرم خوراک میدهیم.و برای دام شماره ب روزانه 4 کیلو خوراک میدهیم.افزایش وزن دام شماره یک در روز270 تا 300 گرم می باشد.ولی افزایش دام (ب) در روز به طور حداکثر تا 350 گرم در روز می باشد.حال ان دو کیلو خوراک اظافی که ما به گوسفند شماره ب دادیم کجا رفت؟  بله فقط هدر رفت و سود انتهایی پروار گوسفند را کم کرد.چون دام شماره ب تنها 50 گرم افزایش وزن با افزایش دو کیلو خوراک داشت.پس خوراک اظافی بدون جذب  از گوسفند خارج شده و به هدر رفته.
 
نتیجه میگیریم که جیره نویسی متناسب یکی از عوامل افزایش سود و بازدهی بالاتر راندمان گوسفند میشه.
 
برای هر راس با توجه به سن و وزن دام ، مقدار خوراک مصرفی در هر روز 1300 تا 1800 گرم است.نسبت ترکیب کنسانتره و علوفه در اوایل پرواربندی ( 2 ماه اول) تقریبا به ترتیب 780 گرم  و 520 گرم می باشد.(780 گرم کنسانتره و 520 گرم علوفه) به طوری که کنسانتره و علوفه را باهم مخلوط میکنیم و در سه نوبت صبح ظهر و عصر در اختیار دام میگذاریم.در ماه سوم مقدار خوراک مصرفی 1600 گرم می شود.به طوری که برای هر بره 1300 گرم کنسانتره و 300 گرم یونجه به صورت مخلوط در سه نوبت در اختیار دام قرار میگیرد.
 
پس نکته اخر اینکه جیره ای خوبه که هم ارزش غذایی بالایی داشته باشه هم به صرفه باشه.
 
 

جیره پرواربندی بره

در این بخش دو مدل جیره را برای شما عزیزان اماده کرده ام:
 
جیره شماره یک ( یا جدول شماره یک ):
یک جیره تخصصی و با بازدهی بالای 300 گرم در روز و هزینه کمتر نسبت به جیره های غیر اصولی میباشد در این جیره نیاز های غذایی دام برای پرواربندی به طور کامل پرداخته شده و همچنین به طوری هست که هزینه کمتری داشته باشه.
 
این جیره توسط متخصصین حوزه تغذیه دام و طیور تهیه شده است. خوراکی کامل و بهینه برای پروار بره می باشد.جهل سهولت استفاده شما از این جیره درصد و مقدار لازم برای یک بره محاسبه شده است.تا مشکلی برای شما دامداران عزیز در تعداد های مختلف دام نباشد.با این روش شما با افزایش تعداد بره ها مقدار را هم در تعداد بره ضرب میکنید. توضیحات کاملا ساده و روان می باشد تا کلیه دامداران بتوانند از این جیره استفاده کنند.
 
(جدول و توضیحات جیره در فایل اصلی قابل خرید و مشاهده است  )
 
 
 
جیره شماره 2 (جدول شماره 2) :
همان جیره ای است که عموما به دلیل آسانی تهیه جهاد کشاورزی بیشتر به دامداران معرفی میکند.
 
 
جیره دوم که توسط متخصصین جهاد کشاورزی نوشته شده و عموما به دامداران داده میشه.جیره بدی نیست ولی صد درصد هم اصولی نیست.بیشتر  برای دامدارانی که امکان میکس و مخلوط کردن ریز به ریز و سطح سواد بالایی برای میکس ندارند به دلیل راحتی استفاده داده میشه.در این جیره از کنسانتره اماده به دلیل سهولت در میکس کردن استفاده شده.ارقام و اندازه ها داده شده.و تنها شما کافیست از ابتدای پرواربندی با وزن 1.250 گرم در روز شروع و تا 1.700 الی 1.800 گرم در روز در انتهای دوره پروار از این خوراک در دسترس دام قرار بدین.
 
 
(جدول و توضیحات جیره  و میزان هزینه ها در سال 96-97 در فایل اصلی قابل خرید و دانلود است  )
 
 
دامداران عزیز توجه توجه
همانطور که گفته شد در این فایل 2 جیره برای شما عزیزان نوشته شده است.که در ان کاملا توضیح داده شده از چه اقلامی استفاده همچنین درصد ترکیب انها گفته شده است.فقط این نکته را رعایت کنید که برای میکس کردن جیره ابتدا غذاهای با حجم وزنی زیاد را مخلوط کنید مثل کنجاله ها و ... و در انتها غذاهای با حجم وزن کم سپس مکمل ها را اظافه کنید.این بهترین قاعده برای میکس کردن می باشد.
 
 
در قسمت نظرات کاملا به سوالات پاسخ داده می شود.میتوانید از قسمت نظرات سوالات دیگران را مطالعه و یا سوال جدید خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ بگیرید.
 
 

بررسی سود پرواربندی بره در سال 96 -97

میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار در سال 96 -97

اگر بر طبق جیره شماره یک (جدول شماره 1 ) برای شما عزیزان محاسبه کنم دام در ابتدای دوره :
 
در وزن 30 کیلوگرم  به روزی 1050 تومان خوراک نیاز دارد.
در وزن 35 کیلو گرم روزانه 1150 تومان هزینه خوراک می شود.
در وزن 40 کیلو حدودا روزانه 1200 تا 1250 مصرف خوراک روزانه بوده.
در وزن 45 کیلو با حساب مصرف روزانه 1650 گرم در روز به طور میانگین روزانه 1400 تومان هزینه خوراک دارد.
و در وزن 50 کیلو با حساب روزانه 1800 گرم خوراک روزانه به 1550 تومان هزینه نیاز دارد.
به طور میانگین تقریبا در یک دوره پروار 90 روزه از وزن حدود 27 تا 30 به وزن حدود 45 تا 50 کیلو گرم میانگین به صد هزار تومان تا صدو بیست تومان خوراک برای یک راس دام با توجه به جیره بالا نیاز است.البته این مقدار محاسباتی میانگین و با توجه به مقدار جیره می باشد.چون به هیچ وجه نمیتوان مقدار دقیق برای خوراک هر دام در نظر گرفت.
 
جیره دوم تقریبا روزی صد تا صدو پنجاه تومان روزانه هزینه کمتری دارد.ولی خب جیره اول استاندارد تر و بهینه تر می باشد.در صورت امکان میکس بهتر است که از جیره اول  استفاده کنید.
 
 

خب حال میرسیم به اینکه ایا پروار بره سود دارد یا نه؟

همان طور که در قسمت بالا محاسبه کردیم یک بار دیگه به بررسی سود و بازدهی میپردازیم.
با توجه به اینکه هزینه خوراک روزانه حدود 110 هزار تومان برای یک دوره پروار با توجه به جیره شماره یک می باشد.و قیمت بره کیلویی 16000 هزار تومان در سال 96 می باشد  با فرض اینکه شما در وزن 25 کیلو پروار را شروع کنید پس 400 هزار تومان هزینه بره و 110 هزار تومان هزینه خوراک که با هم میشه 520 هزار تومان تنها هزینه بره و خوراک میشود.حال اگر با وزن 50 کیلو و با همان قیمت 16 هزار تومان اقدام به فروش کنید حدودا هر بره 800 تومان میشه.یعنی 280 هزار تومان سود.که با کم کردن 5 هزار تومان برای دارو و واکسن در بیشترین حالت حدود 275 تومان سودهی برای هر یک بره دارد.یعنی 275 هزار تومان هزینه خوراک و خرید بره.ما فقط هزینه دام و خوراک را محاسبه کردیم.چون مابقی موارد متغییر می باشد.برای مثال یک دامدار هزینه اجاره دامداری میده و یک دامدار ملک برای خودش است.همینطور هزینه اب و برق و ساختمان با توجه به تعداد دام و نوع ملک متغییر می باشد.که شما با بررسی مورد خود میتوانید این هزینه ها را از سود خالص کم کنید.
هزینه خوراک هم تنها با این جیره محاسبه شده است.و قیمت خوراک با جیره های مختلف متفاوت است..
در قسمت زیر نکات تاسیس دامداری و نکات ویژه خرید و انتخاب دام را برای شما عزیزان نوشتم تا دوستانی که به غیر از جیره دام به موارد دیگر هم نیاز دارند استفاده کنید.
حال در صورتی که شما هزینه کارگر - اجاره بها و ... دارید بهتر است این مقدار سودهی را در تعداد دام هایتان ضرب کرده و هزینه های دیگر را کم کنید تا به طور دقیق محاسبه را داشته باشد.ولی حتی اگر هزینه کارگر اجاره بها و ... را محاسبه کنید در مواردی که تعداد دام مناسبی داشته باشد سود دهی کمتر از 200 هزار تومان نمی شود.
 
 
 
 
این طرح ثبت شده است.کپی برداری و قراردادن حتی قسمتی از این پست در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
 
 
 
پاسخ سوال سه ؟؟؟
 

بهترین نژاد پرواری بره و گوسفند

چه دامی را برای پروار بخریم؟ ( مشخصات دام مناسب پروار)

 
نکات مهم در خرید دام زنده برای پروار :
 
• ابتدا باید دام سر زنده و فعال باشد و بدنی بدون نقص داشته باشد.
• دنده ها قوصی شکل ، فاصله دار  و پهن باشد.(پهلو دام فرورفته نباشد)
• از نظر سن ، دام نباید دوره رشد خود را تمام کرده باشد.
• چشم دام پرواری باید روشن ، دارای قرنیه شفاف و رنگ مخاط چشم قرمز گلی باشد( اگر مخاط چشم صورتی کم رنگ باشد نشان دهنده بیماری کم خونی است.بیشتر این ضعف نشانه بیماری انگلی کپلک صورت میگیرد.)
• سرعت رشد دام نر بیشتر بوده، پس بهتر است دام را نر انتخاب کنیم.
• نژاد های مثل شال ، افشار و کردی از نظر پرواری برای مناطق مرکزی کشور مناسب میباشد.
 
 
بهترین نژاد پرواری گوسفند بره

از چه نژادی برای پرواربندی استفاده کنیم؟

با توجه به سوالات عموم دامداران که از چه نژادی استفاده کنیم برای پروار؟
پاسخ این سوال این گونه است.
ببینید بهترین نژاد های پرواری کشور افشاری ، شال و در بعد از ان کردی می باشد.ولی نکته قابل توجه این است که شما در کدام منطقه کشور زندگی میکنید.و ایا برای مثال نژاد شال در منطقه شما سازگار هست یا نه؟؟؟
جهت پاسخگویی به شما عزیزان در قسمت زیر نژاد های معروف هر منطقه از ایران را برایتان نوشته ام.در عمل ببینید ایا نژاد افشار و شال در محیط شما سازگار هست یا نه؟اگر بود که استفاده کنید.اگر نبود میتوانید از دام های گوشتی منطقه خودتون استفاده کنید و با جیره مناسب بازدهی را افزایش دهید.
 
 
 

نژاد شناسی گوسفند در ایران :(2)

در این پاراگراف به بررسی گونه های معروف گوسفند در سطح کشور میپردازم.
نژاد افشاری  بهره دهی گوشتی  پراکنش در شهر زنجان
نژاد بختیاری بهره دهی گوشتی  پراکنش در چهارمحال بختیاری و خوزستان
نژاد دالاق بهره دهی گوشتی پراکنش در گلستان
نژاد زل بهره دهی گوشتی بدون دمبه  پراکنش در مازندران ، گیلان و گلستان
نژاد سنگسری بهره دهی گوشتی پراکنش در سمنان
نژاد کردی بهره دهی گوشتی پارکنش کردستان
نژاد مهربانی بهره دهی گوشتی  پراکنش همدان
نژاد لری بهره دهی گوشتی پراکنش لرستان
 
 
 
 
 
 
در این مقاله که قابل خرید و دانلود است موضوعات زیر به طور کامل بررسی شده اند:
 
تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 
جیره شماره یک :( استاندارد و بهینه )
جیره معمولی جهاد کشاورزی 
میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار: در سال 96-97
دلیل پرواربندی 
مزایای پرواربندی:
عوامل اساسی در یک پرواربندی موفق
روش های پرواربندی:
سیاست های خرید و فروش در پرواربندی بره
چه دامی را برای پروار بخریم؟( مشخصات دام مناسب پروار) 
از چه نژادی استفاده کنیم؟
نژاد شناسی گوسفند در ایران 
نکات قابل توجه در زمان حمل و نقل دام 
شرایط احداث جایگاه گوسفند پرواری 
مکان تغذیه 
ابشخور
نکات ریز محل گوسفند داری 
آغل یا جایگاه بسته 
بهاربند 
پنجره و هواکش ها 
طرح توجیهی واقعی در سال 96 (برگرفته از نظام مهندسی کشور)
 
طرح توجیهی پرواربندی
 
 
(در قسمت نظرات به سوالات شما کاملا پاسخ داده خواهد شد.همچنین میتوانید در قسمت نظرات از سوالات دیگر بازدید کنندگان هم استفاده کنید.)
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از فایل اصلی بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 150 هزار تومان 
قیمت : 35 هزار تومان ( تخفیف تنها تا 24 ساعت اینده )
 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط عباس تفرحی در تاریخ 1396/09/13 و 22:13 دقیقه ارسال شده است

با سلام
ممنون از اطلاعاتتون
من یه سوال داشتم اونم اینه که با سرمایه حدود 100 میلیون تومان میشه این کار رو شروع کرد؟
واگه امکانش هست میشه از جایی بازدید کرد و مشاوره گرفت مثلا خود شما پرواربندی دارین من حضوری خدمتتون برسم مشاوره بگیرم البته هزینش هرجی باشه به دیده منت

ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ : سلام.
در کدام شهر هستین؟
اگر جایگاه برای پرواربندی داشته باشین با 100 میلیون به راحتی میتوان پرواربندی را شروع کرد .با تعداد بالا

این نظر توسط جیره نویسی میخوام در تاریخ 1396/06/13 و 13:55 دقیقه ارسال شده است

سلام.به طور اختصاصی اگه بخوام برام جیره نویسی کنید برای پروار بره چقدر هزینه میشه؟؟؟
پاسخ : سلام.هزینه جیره اختصاصی 150 هزار تومان می باشد.ولی در فایلی که در این صفحه قرار داده شده یتونید استفاده کنید چراکه یک جیره اختصاصی و کاملا استاندارد نوشته شده.

این نظر توسط اصغر جوادی در تاریخ 1396/06/08 و 14:25 دقیقه ارسال شده است

چنین توضیحاتی در مورد پرواربندی گوسفند تا حالا یکجا ندیده بودم.شما در مورد پرواربندی بره خیلی خوب توضیح دادین.همیشه عالی بودین و هستین بر خلاف سایر سایت ها که یه متنی رو به طور تئوری کپی میکنند.
در هر صورت عالی بود.خیلی مفید بود.
پاسخ : شما لطف دارین.موفق باشید.

این نظر توسط غلامعلی کریمی در تاریخ 1396/06/05 و 1:30 دقیقه ارسال شده است

من فایل 150 هزار تومان خریدم.متاسفانه اون موقع تخفیف نخورده بود.ولی باز راضی هستم.اولین کسی هستین که به طور کامل توضیحات کامل در مورد پرواربندی میدین.من پدرم قصد احداث دامداری داره.اطلاعات و تجربه شما خیلی استفاده کردیم.
خدا بهتون قوت بده
پاسخ : سلام. خیلی خوشحالم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده.فایل پرواربندی به طور محدود در روز های خاصی به قیمت 30 هزار تومان جهت رفاه مشتریان تخفیف میخوره.
موفق باشید.

این نظر توسط اکبر صادقی در تاریخ 1396/06/04 و 21:41 دقیقه ارسال شده است

میخواستم بیشتر جیره را توضیح بدین.من فایل خرید کردم.با توجه به توضیحات خوبتون در فایل ولی هنوز سوالم اینه که از جیره اول استفاده کنم یا دومی که معرفی کردین؟
پاسخ : با سلام خدمت شما.
دوست عزیز همان طور که فایل به طور کامل مطالعه کردین ما دو جیره معرفی کردیم.جیره اول که کاملا اختصاصی و نوشته شده توسط خودمون هست بسیار عالی هست.رصد اقلامی که باید با هم ترکیب کنید داده شده.حتی هزینه های ان هم نوشته شده که یک دام طی یک دوره و یک روز چقدر هزینه خوراکش میشه.
در جیره دوم یک جیره عمومی است که مهندسین جهاد کشاورزی به کشاورزان معرفی میکنند.این جیره کاملا استاندارد نیست ولی خب استفاده ان راحتر است و کمتر به میکس نیاز دارد.

پیشنهاد ما اولویت با جیره اول است

این نظر توسط رضااحمدی در تاریخ 1396/06/04 و 14:15 دقیقه ارسال شده است

خیلی لطف کردین.من اول فکر کردم جیره نیست.ولی فایل خرید کردم و به جیره نوشته شده توسط شما دسترسی پیدا کردم.ممنون.خیلی علمی و عالی توضیح دادید.
پاسخ : خواهش میکنم.موفق باشید.

این نظر توسط رضااحمدی در تاریخ 1396/06/04 و 14:06 دقیقه ارسال شده است

سلام.میخوام بدونم این جیره که نوشتین در کجا هست؟من ندیدم.
پاسخ : با سلام و احترام.
در سایت تنها خلاصه ای از فایل اصلی گذاشته شده.و برای دریافت جیره و طرح توجیهی همچنین سایر توضیحات با خرید فایل میتونید دانلود و مطالعه کنید.

این نظر توسط محمد در تاریخ 1396/06/02 و 20:29 دقیقه ارسال شده است

سلام من روستا هستم جاهم دارم (طویله) یک ماه دیگه 40 یا 50 تا بیارم خوبه به نظرتون؟ الان جیره پیدا میشه یا گرون شده؟
پاسخ : سلام.در حال حاضر بهترین فرصت برای خرید خوراک می باشد.بره هم عموما الان کمی گروان شده.ولی برای شروع چاره ای نیست و باید اقدام کنید به خرید.

این نظر توسط رضا در تاریخ 1396/06/01 و 20:07 دقیقه ارسال شده است

ممنون از توضیحات خوبتون.همیشه عالی بودین و توضیحاتتون در زمینه دامپروری عالی بوده.
پاسخ : ممنون شما لطف دارین

این نظر توسط رضا جاویدپور در تاریخ 1396/05/31 و 14:18 دقیقه ارسال شده است

ضمن سلام به نویسنده و بازدید کنندگان.
من این فایل خریدم.یه توضیحی میدم تا بدونید.عزیزان متاسفانه مهندس یکم در سایت توضیحات جیره را کم کرده اند.ولی در فایلی که خرید میکنید دو جدول کشیده شده.با دو جیره متفاوت.که دقیقا با وزن گوسفند مشخص میشه چقدر خوراک باید به دام و چه چیزایی باید باهم مخلوط کنید.
خلاصه فایل خریدم و از اطلاعات جیره که گفته شده در دامداری دارم استفاده میکنم.واقعا عالی بود.
پاسخ : سلام.
ممنون بابت توضیحات تکمیلیتون.

این نظر توسط مهران کریمی محمودآباد در تاریخ 1396/05/30 و 3:25 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت دلسوزان تولید و شکوفایی این مرز و بوم
من دارم تحقیقات میکنم برای وارد شدن به این زمینه
زمین دارم دوهزار متر که 600 متر اون سوله هستش
در این متراژ زمین چند راس میشه پرواری نگه داشت ؟
اصولا برای هر راس چند متر مربع فضا نیاز هستش؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .
سپاسگزارم
پاسخ : سلام.خواهش میکنم.
اگر برای صدور پروانه میخواین اصولی کار کنید بهتر است از جهاد کشاورزی شهرتون اطلاعات بگیرین.
ولی به طور اصولی هر راس بره 0/8 پوشیده و 1/6 روباز
انبار کنسانتره پوشیده 0/13
نگهداری علوفه 0/38
نیاز هست.

این نظر توسط بلوچ در تاریخ 1396/05/29 و 1:07 دقیقه ارسال شده است

سلام خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
پاسخ : خواهش میکنم.موفق باشید.

این نظر توسط محمد در تاریخ 1396/05/27 و 15:17 دقیقه ارسال شده است

باسلام وعرض خسته نباشيد ممكن بفرماييد تفاوت هزينه هاي ثبت شده درطرح توجيهي سال نودودو بأسأل نودوشش چند درصدميتونه باشه
پاسخ : تفاوت بسیار است.در این طرح جدید به بررسی و معرفی یک جیره فوق العاده پرداخته شده است.به طوری که تمامی درصد ها و اقلام لازم و همچنین هزینه خوراک یک راس دام با این جیره نوشته شده است.که در طرح قبلی این جیره موجود نیست.

این نظر توسط مجتبی یاورابادی در تاریخ 1396/05/26 و 2:09 دقیقه ارسال شده است

من فایل خرید و دانلود کردم.
میتونم بگم خالصانه و دلسوزانه ترین شخصی هستین که شروع به توضیحات در مورد دامداری کردین.توضیحاتتون خیلی علمی روان و خوب بود.
ممنونم.
بر خودم دوسنتم تا با نظر دادن دینم ادا کنم.
پاسخ : ممنون که با ثبت نظرات خود باعث دلگرمی ما میشوید.

این نظر توسط عادل اکبرزاده در تاریخ 1396/05/24 و 13:54 دقیقه ارسال شده است

سلام.جیره شما چطوری هست؟میخوام فایل بخرم میخوام بدون چه جور جیره ای نوشتین؟؟؟
پاسخ : سلام خدمت شما بازدید کننده محترم.
در این فایل دو جیره نوشته شده.
که یکی از این جیره ها با کنسانتره اماده هست و ما بقی از جو و یونجه استفاده شده و درصد های لازمه گفته شده.
در جیره بعدی کنسانتره اماده استفاده نشده.و کلیه موارد مورد نیاز مثل جو یونجه کلسیم ذرت و ... به طور کامل با مشخص شدن درصد های لازمه جهت میکس کردن اعلام شده که میتونین از این مورد استفاده کنید.و بسیار جیره عالی است.

این نظر توسط رضا دادیار در تاریخ 1396/05/24 و 2:39 دقیقه ارسال شده است

سلام.من یک جیره میخوام برای پروار.هزینه نوشتن جیره چی هست؟و از چه خوراکی استفاده میکنید برام؟
پاسخ : با سلام خدمت شما.
هزینه یک جیره اختصاصی اصولا ما 150 هزار تومان میگیریم.و از جو یونجه ذرت و تعدادی موارد دیگه به طور درصد های خاص استفاده میکنیم.
ولی در همین مقاله که با قیمت پایین گذاشته شده یک جیره اختصاصی و یک جیره معمولی و کلی توضیحات دیگه داده شده که بسیار مفید و کارامد و نیاز نیست زیادی هزینه کنید.مطمعن باشید کارتون راه می افته.ولی باز اگه مایل به جیره اختصاصی هستین من در خدمت شما هستم.

این نظر توسط عااااااااالی بود در تاریخ 1396/05/23 و 21:44 دقیقه ارسال شده است

من برای دامداریم بازدهیش کم بود.به یک مهندس 250 هزار تومان دادم تا فقط یک جیره بهم بده.ولی هیچی حالیش نبود.مقاله شما شما خریدم.خیلی خوب توضیح داده بودین.
جیره پیشنهادی شما را به مهندسی نشان دادم.تایید کرد.
خیلی ممنون.ولی کاش زودتر با سایت شما اشنا میشدم.توضیحاتتون در مورد دامداری و پروار عالیه
پاسخ : خوشحالم که به نتیجه رسیدید.امیدوارم موفق باشید.

این نظر توسط احمد رضایی در تاریخ 1396/05/23 و 18:41 دقیقه ارسال شده است

مهندس عالی بود
پاسخ : خواهش میکنم.موفق باشید.


کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
دانلود طرح توجیهی رایگان مرغداری گوشتی تخمی طرح توجیهی گاوداری طرح توجیهی گوسفند داشتی و بره پرواری طرح توجیهی گلخانه طرح توجیهی فنی اقتصادی دام و طیور گلخانه
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 592
 • کل نظرات : 739
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 3377
 • آی پی امروز : 235
 • آی پی دیروز : 292
 • بازدید امروز : 1,526
 • باردید دیروز : 2,372
 • گوگل امروز : 8
 • گوگل دیروز : 30
 • بازدید هفته : 6,164
 • بازدید ماه : 33,135
 • بازدید سال : 186,501
 • بازدید کلی : 5,856,821