loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

بررسی سود و بازدهی پرواربندی گوسفند بره به همراه جیره مناسب پرواربندی بره با بازدهی بالا و هزینه کم با طرح توجیهی محاسبه هزینه خوراک برای یک دام چه دامی بخریم

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


بررسی سود و بازدهی پرواربندی گوسفند (بره) در سال 96 - 97

به همراه جیره مناسب پرواربندی بره با بازدهی بالا  و هزینه کم

 
در سال 92 مقاله ای به همراه طرح توجیهی برای علاقه مندان به پرواربندی بره با همکاری تعدادی از مهندسین کشاورزی و تغذیه دام نوشتیم.با توجه به استقبال بالا و درخواست های زیاد دامداران در زمینه پروار دام بر ان شدیم تا با مقاله ای جدید پاسخگوی کامل سوالات دوستان و دامداران باشیم.
 
1.سوال اول با عنوان  ایا هم اکنون هم پرواربندی بره سود دارد یا نه؟
2.ارایه جیره مناسب و اصولی برای پروار که یکی از دغدغه های دامداران می باشد.
3.از چه نژادی برای پروار استفاده کنیم؟
4.چه دامی را بخریم؟؟؟(خرید دام از نظر ظاهری؟؟
5.سیاست های فروش دام?
6.ارایه طرح توجیهی به عنوان نمونه
7. هر دام در سال 96 چقدر هزینه داره برای یک دوره پروار
8.شرایط و استاندارد های لازم جهت احداث دامداری
و سوالات دیگری که در فایل اصلی به طور کامل توضیح داده شده است.
 
 
این 8 سوال مهم را کاملا توضیح داده ایم به همراه نحوه ساخت و شرایط استاندارد ساخت جایگاه پرواری.با ما همراه باشید.
 
نظر شما چیست؟ ایا در سال 96 – 97 پروار بره با توجه به افزایش قیمت نهاده ها سود اور است؟؟؟در ادامه به بررسی میزان سود و مخارج همچنین خوراک بره در سال 96-97 میپردازیم.
با ما همراه باشید.ما پاسخ صحیح، سوال شما را با همکاری جمعی از مهندسین کشاورزی و مهندسین جیره نویس خواهیم داد...
 
 

تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 

برای محاسبه هزینه ابتدا باید دو مورد را دقت کرد.
 
1 هزینه خرید دام 
2 هزینه خوراک دام.
 
که هر یک را به طور کامل و مفصل در فایل اصلی همراه با قیمت ها بررسی کردیم.
 
 

ابتدا بحث خوراک دام:

بحث جیره دام یک موضوع تخصصی بوده و یکی از نکات مهم سوداور و کاهش هزینه ها همین جیره و خوراک می باشد.من سعی میکنم با گفتار روان به بهترین شکل  جیره نوشته شده  را برای شما عزیزان بازگو کنم.چون جیره یکی از مهمترین و عوامل سوداور در پرورش دام میباشد.در صورت استفاده نامناسب از جیره (به طور کم یا زیاد) بازدهی ما و در کنار ان سود پرواربندی گوسفند کم می شود.
گاها بعضی از دوستان ما در دامداری برای پروارکردن سریعتر مقدار جیره را از حد متناسب بالاتر میبرند که در این حالت جز کم کردن سود قطعی  خود هدفی را پیش نمیگیرند؟چرا؟؟؟؟  چون هر دام روزانه تنها به مقدار خاصی افزایش وزن دارد.برای مثال خدمت شما دوستان عرض میکنم.شما دو عدد بره از یک نژاد و هم وزن را مورد ازمایش قرار میدیم.برای دام شماره الف روزانه دو کیلوگرم خوراک میدهیم.و برای دام شماره ب روزانه 4 کیلو خوراک میدهیم.افزایش وزن دام شماره یک در روز270 تا 300 گرم می باشد.ولی افزایش دام (ب) در روز به طور حداکثر تا 350 گرم در روز می باشد.حال ان دو کیلو خوراک اظافی که ما به گوسفند شماره ب دادیم کجا رفت؟  بله فقط هدر رفت و سود انتهایی پروار گوسفند را کم کرد.چون دام شماره ب تنها 50 گرم افزایش وزن با افزایش دو کیلو خوراک داشت.پس خوراک اظافی بدون جذب  از گوسفند خارج شده و به هدر رفته.
نتیجه میگیریم که جیره نویسی متناسب یکی از عوامل افزایش سود و بازدهی بالاتر راندمان گوسفند میشه.
 
برای هر راس با توجه به سن و وزن دام ، مقدار خوراک مصرفی در هر روز 1300 تا 1800 گرم است.نسبت ترکیب کنسانتره و علوفه در اوایل پرواربندی ( 2 ماه اول) تقریبا به ترتیب 780 گرم  و 520 گرم می باشد.(780 گرم کنسانتره و 520 گرم علوفه) به طوری که کنسانتره و علوفه را باهم مخلوط میکنیم و در سه نوبت صبح ظهر و عصر در اختیار دام میگذاریم.در ماه سوم مقدار خوراک مصرفی 1600 گرم می شود.به طوری که برای هر بره 1300 گرم کنسانتره و 300 گرم یونجه به صورت مخلوط در سه نوبت در اختیار دام قرار میگیرد.
 
 
 
جیره پرواربندی بره
 
 
در این بخش دو مدل جیره را برای شما عزیزان اماده کرده ام:
 
جیره شماره یک ( یا جدول شماره یک ):
یک جیره تخصصی و با بازدهی بالای 300 گرم در روز و هزینه کمتر نسبت به جیره های غیر اصولی میباشد به شرط رعایت نکات بهداشتی و نکات پرواری استاندارد.مثل نژاد مناسب.جایگاه و تهویه مناسب همچنین نداشتن بیماری .
 
جیره شماره 2 (جدول شماره 2) :
همان جیره ای است که عموما به دلیل آسانی تهیه جهاد کشاورزی بیشتر به دامداران معرفی میکند.
 
حال به توضیح هریک میپردازیم:
 
 
دامداران عزیز توجه توجه
همانطور که گفته شد در این فایل 2 جیره برای شما عزیزان نوشته شده است.که در ان کاملا توضیح داده شده از چه اقلامی استفاده همچنین درصد ترکیب انها گفته شده است.فقط این نکته را رعایت کنید که برای میکس کردن جیره ابتدا غذاهای با حجم وزنی زیاد را مخلوط کنید مثل کنجاله ها و ... و در انتها غذاهای با حجم وزن کم سپس مکمل ها را اظافه کنید.این بهترین قاعده برای میکس کردن می باشد.
 
 
در قسمت نظرات کاملا به سوالات پاسخ داده می شود.میتوانید از قسمت نظرات سوالات دیگران را مطالعه و یا سوال جدید خود را ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ بگیرید.
 
 
جیره شماره یک :
این جیره توسط متخصصین حوزه تغذیه دام و طیور تهیه شده است. خوراکی کامل و بهینه برای پروار بره می باشد.جهل سهولت استفاده شما از این جیره درصد و مقدار لازم برای یک بره محاسبه شده است.تا مشکلی برای شما دامداران عزیز در تعداد های مختلف دام نباشد.با این روش شما با افزایش تعداد بره ها مقدار را هم در تعداد بره ضرب میکنید. توضیحات کاملا ساده و روان می باشد تا کلیه دامداران بتوانند از این جیره استفاده کنند.
 
(جدول و توضیحات جیره در فایل اصلی قابل خرید و مشاهده است  )
 
 
جیره دوم که توسط متخصصین جهاد کشاورزی نوشته شده و عموما به دامداران داده میشه.جیره بدی نیست ولی صد درصد هم اصولی نیست.بیشتر  برای دامدارانی که امکان میکس و مخلوط کردن ریز به ریز و سطح سواد بالایی برای میکس ندارند به دلیل راحتی استفاده داده میشه.در این جیره از کنسانتره اماده به دلیل سهولت در میکس کردن استفاده شده.ارقام و اندازه ها داده شده.و تنها شما کافیست از ابتدای پرواربندی با وزن 1.250 گرم در روز شروع و تا 1.700 الی 1.800 گرم در روز در انتهای دوره پروار از این خوراک در دسترس دام قرار بدین.
 
 
(جدول و توضیحات جیره  و میزان هزینه ها در سال 96-97 در فایل اصلی قابل خرید و دانلود است  )
 
 
 
بررسی سود پرواربندی بره در سال 96 -97
 

میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار در سال 96 -97

اگر بر طبق جیره شماره یک (جدول شماره 1 ) برای شما عزیزان محاسبه کنم دام در ابتدای دوره :
 
در وزن 30 کیلوگرم  به روزی 1050 تومان خوراک نیاز دارد.
در وزن 35 کیلو گرم روزانه 1150 تومان هزینه خوراک می شود.
در وزن 40 کیلو حدودا روزانه 1200 تا 1250 مصرف خوراک روزانه بوده.
در وزن 45 کیلو با حساب مصرف روزانه 1650 گرم در روز به طور میانگین روزانه 1400 تومان هزینه خوراک دارد.
و در وزن 50 کیلو با حساب روزانه 1800 گرم خوراک روزانه به 1550 تومان هزینه نیاز دارد.
به طور میانگین تقریبا در یک دوره پروار 90 روزه از وزن حدود 27 تا 30 به وزن حدود 45 تا 50 کیلو گرم میانگین به صد هزار تومان تا صدو بیست تومان خوراک برای یک راس دام با توجه به جیره بالا نیاز است.البته این مقدار محاسباتی میانگین و با توجه به مقدار جیره می باشد.چون به هیچ وجه نمیتوان مقدار دقیق برای خوراک هر دام در نظر گرفت.
 
جیره دوم تقریبا روزی صد تا صدو پنجاه تومان روزانه هزینه کمتری دارد.ولی خب جیره اول استاندارد تر و بهینه تر می باشد.در صورت امکان میکس بهتر است که از جیره اول  استفاده کنید.
 
 

خب حال میرسیم به اینکه ایا پروار بره سود دارد یا نه؟

با توجه به اینکه هزینه خوراک روزانه حدود 110 هزار تومان برای یک دوره پروار با توجه به جیره شماره یک می باشد.و قیمت بره کیلویی 16000 هزار تومان در سال 96 می باشد  با فرض اینکه شما در وزن 25 کیلو پروار را شروع کنید پس 400 هزار تومان هزینه بره و 110 هزار تومان هزینه خوراک که با هم میشه 510 هزار تومان تنها هزینه بره و خوراک میشود.حال اگر با وزن 50 کیلو و با همان قیمت 16 هزار تومان اقدام به فروش کنید حدودا هر بره 800 تومان میشه.یعنی 290 هزار تومان سود.که با کم کردن 5 هزار تومان برای دارو و واکسن در بیشترین حالت حدود 285 تومان سودهی برای هر یک بره دارد.یعنی 285 هزار تومان هزینه خوراک و خرید بره.ما فقط هزینه دام و خوراک را محاسبه کردیم.چون مابقی موارد متغییر می باشد.برای مثال یک دامدار هزینه اجاره دامداری میده و یک دامدار ملک برای خودش است.همینطور هزینه اب و برق و ساختمان با توجه به تعداد دام و نوع ملک متغییر می باشد.که شما با بررسی مورد خود میتوانید این هزینه ها را از سود خالص کم کنید.
هزینه خوراک هم تنها با این جیره محاسبه شده است.و قیمت خوراک با جیره های مختلف متفاوت است..
در قسمت زیر نکات تاسیس دامداری و نکات ویژه خرید و انتخاب دام را برای شما عزیزان نوشتم تا دوستانی که به غیر از جیره دام به موارد دیگر هم نیاز دارند استفاده کنید.
حال در صورتی که شما هزینه کارگر - اجاره بها و ... دارید بهتر است این مقدار سودهی را در تعداد دام هایتان ضرب کرده و هزینه های دیگر را کم کنید تا به طور دقیق محاسبه را داشته باشد.ولی حتی اگر هزینه کارگر اجاره بها و ... را محاسبه کنید در مواردی که تعداد دام مناسبی داشته باشد سود دهی کمتر از 200 هزار تومان نمی شود.
 
 
 
 
 
این طرح ثبت شده است.کپی برداری و قراردادن حتی قسمتی از این پست در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
 
 
 
 
بهترین نژاد گوسفند برای پرواربندی

چه دامی را برای پروار بخریم؟ ( مشخصات دام مناسب پروار)

نکات مهم در خرید دام زنده برای پروار :

 
ابتدا باید دام سر زنده و فعال باشد و بدنی بدون نقص داشته باشد.
دنده ها قوصی شکل ، فاصله دار  و پهن باشد.(پهلو دام فرورفته نباشد)
از نظر سن ، دام نباید دوره رشد خود را تمام کرده باشد.
چشم دام پرواری باید روشن ، دارای قرنیه شفاف و رنگ مخاط چشم قرمز گلی باشد( اگر مخاط چشم صورتی کم رنگ باشد نشان دهنده بیماری کم خونی است.بیشتر این ضعف نشانه بیماری انگلی کپلک صورت میگیرد.)
سرعت رشد دام نر بیشتر بوده، پس بهتر است دام را نر انتخاب کنیم.
نژاد های مثل شال ، افشار و کردی از نظر پرواری برای مناطق مرکزی کشور مناسب میباشد.
 
 
 
 

 
 
 
 

از چه نژادی برای پرواربندی استفاده کنیم؟

با توجه به سوالات عموم دامداران که از چه نژادی استفاده کنیم برای پروار؟
پاسخ این سوال این گونه است.
ببینید بهترین نژاد های پرواری کشور افشاری ، شال و در بعد از ان کردی می باشد.ولی نکته قابل توجه این است که شما در کدام منطقه کشور زندگی میکنید.و ایا برای مثال نژاد شال در منطقه شما سازگار هست یا نه؟؟؟
جهت پاسخگویی به شما عزیزان در قسمت زیر نژاد های معروف هر منطقه از ایران را برایتان نوشته ام.در عمل ببینید ایا نژاد افشار و شال در محیط شما سازگار هست یا نه؟اگر بود که استفاده کنید.اگر نبود میتوانید از دام های گوشتی منطقه خودتون استفاده کنید و با جیره مناسب بازدهی را افزایش دهید.
 
 

نژاد شناسی گوسفند در ایران :(2)

در این پاراگراف به بررسی گونه های معروف گوسفند در سطح کشور میپردازم.
نژاد افشاری  بهره دهی گوشتی  پراکنش در شهر زنجان
نژاد بختیاری بهره دهی گوشتی  پراکنش در چهارمحال بختیاری و خوزستان
نژاد دالاق بهره دهی گوشتی پراکنش در گلستان
نژاد زل بهره دهی گوشتی بدون دمبه  پراکنش در مازندران ، گیلان و گلستان
نژاد سنگسری بهره دهی گوشتی پراکنش در سمنان
نژاد کردی بهره دهی گوشتی پارکنش کردستان
نژاد مهربانی بهره دهی گوشتی  پراکنش همدان
نژاد لری بهره دهی گوشتی پراکنش لرستان
 
 
 
 
 
 
در این مقاله موضوعات زیر به طور کامل بررسی شده اند:
 
تغذیه گوسفند پرواری ( جیره) 
جیره شماره یک :( استاندارد و بهینه )
جیره معمولی جهاد کشاورزی 
میزان هزینه خوراک برای یک دام در دوره پروار: در سال 96-97
دلیل پرواربندی 
مزایای پرواربندی:
عوامل اساسی در یک پرواربندی موفق
روش های پرواربندی:
چه دامی را برای پروار بخریم؟( مشخصات دام مناسب پروار) 
از چه نژادی استفاده کنیم؟
نژاد شناسی گوسفند در ایران 
نکات قابل توجه در زمان حمل و نقل دام 
سیاست های خرید و فروش در پرواربندی بره
شرایط احداث جایگاه گوسفند پرواری 
مکان تغذیه 
ابشخور
نکات ریز محل گوسفند داری 
آغل یا جایگاه بسته 
بهاربند 
پنجره و هواکش ها 
طرح توجیهی واقعی در سال 96 (برگرفته از نظام مهندسی کشور)
 
 
( در صورت بروز مشکل و سوال تخصصی در مورد دام از قسمت نظرات این بخش استفاده کنید تا کاملترین پاسخ بگیرین.شماره تماس تنها برای پشتیبانی سایت می باشد. )
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از فایل اصلی بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 120 هزار تومان
قیمت : 35 هزار تومان ( تخفیف تنها تا 24 ساعت اینده )

 

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی مرادی در تاریخ 1397/3/14 و 3:37 دقیقه ارسال شده است

با سلام.لطفا راهنمایی بفرمایید آیا در دامشهر قم (جعفر آباد)امکان پرورش میش به صورت غیر چرا و بدون مرتع وجود دارد یا خیر؟آیا در فضای محصور بره به دنیا میارن؟
پاسخ : سلام.در جعفر اباد قم یا همان کازرون (جعفریه ) اگر بیایان مناسبی ندارید می توانید در جایگاه نگه داری کنید.و بره هم می اورد ولی تنها هزینه خوراک افزایش می یابد.

این نظر توسط حسین در تاریخ 1396/10/23 و 11:54 دقیقه ارسال شده است

با سلام. باتوجه به قیمت کنسانتره که حدود ۱۴۸۰ میباشد و علوفه که ۱۱۰۰ میباشد و باید بین ۱۳۰۰gr تا ۱۸۰۰gr در طول دوره برای تغذیه هر راس اختصاص داد هزینه تغذیه خیلی بیشتر از ۱۲۰۰۰۰تومان میشه و ی چیزی حدود ۱۹۰۰۰۰تومان میشه . آیا توجیه اقتصادی داره؟
دوماهه اول=
۰.۷۸۰×۱۴۸۰=۱۱۵۴تومان هزینه کنسانتره هر راس در ۶۰ روز اول
۰.۵۲۰×۱۱۰۰=۵۷۲ تومان هزینه علوفه هر راس در ۶۰ روز اول
۱۱۵۴+۵۷۲=۱۷۲۶ تومان هزینه هر راس طبق گفته خودتون با جیره ۱۳۰۰gr در دو ماه اول که شامل ۷۸۰گرم کنسانتره و ۵۲۰گرم علوفه است.
۱۷۲۶×۶۰= ۱۰۳۵۶۰تومان

در ۴۰ روز آخر دوره هم اگر خوراک هر راس را ۱۶۰۰گرم در نظر بگیریم که از ۱۳۰۰گرم کنسانتره و ۳۰۰ گرم علوفه تشکیل شود=
۱.۳× ۱۴۸۰=۱۹۲۴تومان
۰.۳×۱۱۰۰=۳۳۰تومان
۱۹۲۴+۳۳۰= ۲۲۵۴تومان
که چون چهل روز آخر است= ۲۲۳۰×۴۰=۸۹۲۰۰تومان
۱۰۳۵۶۰+ ۸۹۲۰۰=۱۹۲۷۶۰ تومان هزینه تغذیه هر راس میشه که شما فرمودید ۱۲۰۰۰۰تومان که اخلاف زیادی بینشون و اینجوری سود خیلی کم میشه.
لطفا پاسخ دهید
پاسخ : با سلام.
ابتدا باید عرض کنم اگر به تاریخ پست دقت کنید این امار و قیمت ها در مرداد ماه نوشته شده یعنی در تابستان 96 که قیمت ها نسبت به زمستان ارزانتر بوده. و در خال حاضر هم هزینه خوراک در یک دوره بیش از 160 هزار تومان نمیشه.

این نظر توسط mohammad در تاریخ 1396/10/16 و 11:42 دقیقه ارسال شده است

باسلام.خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.میخواستم بدونم درمورد گوسفند پرواری باید در روز چند وعده غذا داد.ایا این ۱۳۰۰تا۱۸۰۰کیلوگرمو باید تو هروعده به گوسفند بدیم یا مجموعش این مقداره
پاسخ : سلام خدمت شما.
اگر فایل خریداری کرده باشین جیره به طور کامل نوشته شده.و این جیره برای یک راس دام در یک روز در وزن های مختلف نوشته شده.که برای مثال یک کیلو هشتصد گرم خوراک یک روز دام هست.که شما میتونین در دو وعده یا سه وعده به دام بدین.ولی پیشنهاد ما سه وعده در روز می باشد.

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1396/10/5 و 12:34 دقیقه ارسال شده است

سلام. جناب مهندس.گوسفند نژاد رومانف چندقلوزا با توجه به قیمت بالایی که داره(توبازار تقریباً بره دو تاسه ماهه حدود2 میلیون وگوسفند بالغ5 میلیون)توبازار خرید فروش داره بصرفه هست.خرید این گونه نژاد ها
پاسخ : اصولا در بازار ایران به صرفه نیست.و با همان نژاد افشاری و جیره مناسب میتونید چند قلوزایی داشته باشین.

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1396/9/18 و 13:20 دقیقه ارسال شده است

باسلام وخسته نباشیدخدمت مهندس عزیز وگرامی.ممنون بابت مطالب خوب وجامع.بنده یه سالن 200 متری دارم.چه تعدادمیشه بره پرواری پرورش داد..بنظرتون به صرفه هست اینکارالبته میخا کارگربگیرم وبیمه کنم.
پاسخ : سلام.ممنون لطف دارین.
بررسی سود که نمیشه دقیق حساب کرد.چون در هر شهری قیمت ها اجاره بها و هزینه کارگر و ... متفاوت هست.باید دقیق بررسی سود.ولی در حال حاضر بره کیلویی 16500 هست حدودا به طور میانگین.

این نظر توسط مسعود در تاریخ 1396/9/10 و 13:55 دقیقه ارسال شده است

باسلام.
ضمن تشکرازاطلاعات مفیدتون خواهشمندم درخصوص مواردذیل راهنمایی بفرمایید
۱ ترکیب نژادرومانف وشال درخراسان توجیه پذیراست
۲ چه ترکیب نژادبرای داشتی مفیدمیباشد
۳ ازکجامیشه قوچهای اصیل خریداری نمود
پاسخ : سلام.
ابتدا برای ترکیب و اصلاح نژاد باید با دامپزشک و دکتر متخصص مشاوره کنید.ولی اگر قصد استفاده از رومانوف را دارین بهتر است از میش ان استفاده کنید.چون دیده شده که قوچ رومانوف توانایی بلند کردن دمبه میش های ایرانی را ندارد.

2.برای داشت کلا عموما از نژاد بومی منطقه استفاده میکنند.ولی برای پرواربندی ابتدا افشار سپس قزل شال و کردی..در ارجحیت افشار.

3.اصلاح نژاد زنجان هر از گاهی بره های اصلاح شده چند قلو زا را به فروش میگذارد.

این نظر توسط علیرضا در تاریخ 1396/8/26 و 10:31 دقیقه ارسال شده است

سلام و خسته نباشید مهندس
ممنون از مقاله بسیار مفیدتون ... عالی بود
البته بنده قصد تکثیر گوسفند نژاد رومانف رو دارم(نه پرواربندی)،درسته که زمان خاک خوری و سوددهیش زیاده ، ولی میخواستم ازتون بپرسم آیا پروش این نژاد به صرفه است؟ و اینکه اگه من بخوام از ۱۰ راس بره شروع کنم و به ۱۰۰ راس برسم هزینه اش حدودا چقد برام درمیاد؟ میترسم با توجه به مدت زمان زیادی که طول میکشه به سود دهی برسه، هزینه هاش کمرشکن بشه و از عهدش برنیام... امکانش هست یه فایلم در مورد تکثیر گوسفند آماده کنید.. ممنون از لطفتون
پاسخ : سلام.این طرح برای پرواربندی بره 200 راسی هست.

این نظر توسط جواد صابری در تاریخ 1396/8/23 و 0:55 دقیقه ارسال شده است

بر اساس جیره شما مواد معدنی و ویتامین از چی باید استفاده کنم؟من فایل خرید کردم ولی این برام سوال شد.؟
پاسخ : سلام.فسفر 60 با درصد هایی که در فایلی که خرید کردین.

این نظر توسط اکبر صادقی در تاریخ 1396/8/22 و 12:12 دقیقه ارسال شده است

بسیار عالی بود.مخصوصا طرح و جیره هاتون و بیان راحتتن.بهتر از این نبود.امیدوارم همیشه موفق باشید.من فرمت پی دی اف در تخفیف خریدم.یاعلی

این نظر توسط مرادی در تاریخ 1396/8/10 و 18:31 دقیقه ارسال شده است

با سلام ممنون از راهنمایی کامل و جامع شما
پاسخ : خواهش میکنم.موفق باشید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 552
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 21
 • تعداد اعضا : 3202
 • آی پی امروز : 1211
 • آی پی دیروز : 1247
 • بازدید امروز : 3,424
 • باردید دیروز : 3,430
 • گوگل امروز : 1060
 • گوگل دیروز : 1170
 • بازدید هفته : 6,854
 • بازدید ماه : 44,374
 • بازدید سال : 534,642
 • بازدید کلی : 3,830,736
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.