loading...

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی و کاراموزی

دانلود طرح توجیهی کاراموزی و پاورپوینت های اموزشی

خوش امدگویی

من مهدی بنی حسن کارشناس دام وطیور افتخار دارم جدیدترین طرح ها و مقالات را از طریق این وبسایت در اختیار شما بگذارم.

جهت سفارش طرح و پشتیبانی سایت با شماره :

09191968068پیامک ارسال کنید.

ادرس دفتر ما جهت مراجعه حضوری : (با هماهنگی قبلی)

قم . بخش قنوات . دفتر فنی مهندسی (نوطرح )بنی حسن 

همچنین تمامی عزیزانی که رمز دوم برای خرید اینترنتی ندارند می تواندد با پشتیبانی هماهنگ و از سایر روش ها استفاده کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

ایدی تلگرام پشتیبانی :  poshtibaniU@

ادرس کانال : topfarmer@

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.

2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.

توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.

2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)

3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )

4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.


دانلود پایان نامه با موضوع  شبکه حسگر  (Sensor networks) , دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر , دانلود پایان نامه رشته نرم افزار با موضوع شبکه حسگر  (Sensor networks) , پروژه رشته کامپیوتر , دانلود پایان نامه , دانلود پایان نامه با موضوع  شبکه حسگر  (Sensor networks , Sensor networks ,  پایان نامه رشته نرم افزار , پایان نامه با موضوع شبکه های حسگر , دانلود پایان نامه با فرمت word  رشته نرم افزار شبکه حسگر ,

موضوع پایان نامه: شبکه حسگر  (Sensor networks)

قالب فایل:word   تعداد صفحات :  79 صفحه

چکیده :
 شبكه حسگر/ كارانداز شبكه‌ای است متشكل از تعداد زیادی گره كوچك. در هر گره تعدادی حسگر و یا كارانداز وجود دارد. شبكه حس/ كار به شدت با محیط فیزیكی تعامل دارد. از طریق حسگرها اطلاعات محیط را گرفته و از طریق كاراندازها واكنش نشان می‌دهد. ارتباط بین گره‌ها به صورت بی‌سیم است.  هر گره به طور مستقل و بدون دخالت انسان كار می‌كند و نوعا از لحاظ فیزیكی بسیار كوچك است و دارای محدودیت‌هایی در قدرت پردازش، ظرفیت حافظه، منبع تغذیه و ... می‌باشد. این محدودیت‌ها مشكلاتی را به وجود می‌آورد كه منشأ بسیاری از مباحث پژوهشی مطرح در این زمینه است.
این شبكه از پشته پروتكلی شبكه‌های سنتی  پیروی می‌كند ولی به خاطر محدودیت‌ها و تفاوت‌های وابسته به كاربرد پروتكل‌ها باید بازنویسی شوند. این مقاله ضمن معرفی شبكه حس/ كار و شرح ویژگی‌ها، محدودیت‌ها، كاربردها، ایده‌ها و چالش‌ها، به طرح موضوعات پژوهشی در این زمینه می‌پردازد. پیشرفت‌های اخیر در فناوری ساخت مدارات مجتمع در اندازه‌های كوچك از یك سو و توسعه فناوری ارتباطات بی‌سیم از سوی دیگر زمینه‌ساز طراحی شبكه‌های حس/كار بی‌سیم شده است.  تفاوت اساسی این شبكه‌ها ارتباط آن با محیط و پدیده‌های فیزیكی است.
شبكه‌های سنتی ارتباط بین انسان‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی را فراهم می‌كند در حالی كه شبكه حس/ كار مستقیما با جهان فیزیكی در ارتباط است  با استفاده از حسگرها محیط فیزیكی را مشاهده كرده، بر اساس مشاهدات خود تصمیم‌گیری نموده و عملیات مناسب را انجام می‌دهند. نام شبكه حس/ كار بی‌سیم یك نام عمومی است برای انواع مختلف كه به منظورهای خاص طراحی می‌شود. برخلاف شبكه‌های سنتی كه همه منظوره‌اند شبكه‌های حس/ كار نوعا تك‌منظوره هستند.  در صورتی كه گره‌ها توانایی حركت داشته باشند شبكه می‌تواند گروهی از ربات‌های كوچك درنظر گرفته شود كه با هم به صورت تیمی كار می‌كنند و جهت مقصد خاصی مثلا بازی فوتبال یا مبارزه با دشمن یا جست‌وجو در میدان جنگ طراحی شده است.
از دیدگاه دیگر اگر در شبكه تلفن همراه ایستگاه‌های پایه را حذف نماییم و هر گوشی را یك گره فرض كنیم ارتباط بین گره‌ها باید به طور مستقیم یا از طریق یك یا چند گره میانی برقرار شود.  این خود نوعی شبكه حس/ كار بی‌سیم می‌باشد. اگرچه به نقلی تاریخچه شبكه‌های حس/ كار به دوران جنگ سرد و ایده اولیه آن به طراحان نظامی صنایع دفاع آمریكا برمی‌گردد. ولی این ایده می‌توانسته در ذهن طراحان ربات‌های متحرك مستقل یا حتی طراحان شبكه‌های بی‌سیم موبایل نیز شكل گرفته باشد. به هر حال از آنجا كه این فن نقطه تلاقی دیدگاه‌های مختلف است تحقق آن می‌تواند بستر پیادهسازی بسیاری از كاربردهای آینده باشد.  كاربرد فراوان این نوع شبكه و ارتباط آن با مباحث مختلف مطرح در كامپیوتر و الكترونیك از جمله امنیت شبكه، ارتباط بلادرنگ‌، پردازش صوت و تصویر، داده كاوی، رباتیك، طراحی خودكار سیستم‌های جاسازی شده دیجیتال و ...  میدان وسیعی برای پروهش محققان با علاقه‌مندی‌های مختلف فراهم نموده است. شبكه‌های ارتباطی گیرنده بی‌سیم در حال حاضر در محیط‌های شهری هم استفاده می‌شوند شامل نظارت محیط و محل‌های سكونت، استفاده بهداشتی و سلامتی، كنترل دستگاه‌های خود كارخانه و نظارت در ترافیك و ... .
ساختار كلی شبكه حس/ كار بی‌سیم


در اینجا تعدادی از تعاریف كلیدی در ساختار كلی شبكه حس/ كار بی‌سیم را ذكر می‌كنیم.
حسگر:

وسیله‌ای كه وجود شی‌‌ای رخداد یك وضعیت یا مقدار یك كمیت فیزیكی را تشخیص داده و به سیگنال الكتریكی تبدیل می‌كند. حسگر انواع مختلف دارد مانند حسگرهای دما، فشار، رطوبت، نور، شتاب‌سنج، مغناطیس‌سنج و ... .
كارانداز: با تحریك الكتریكی یك عمل خاصی مانند باز و بسته كردن یك شیر یا قطع و وصل یك كلید را انجام می‌دهد. گره حسگر: به گره‌ای  گفته می‌شود كه فقط شامل یك یا چند حسگر باشد.
گره كارانداز: به گره‌ای  گفته می‌شود كه فقط شامل یك یا چند كارانداز باشد. گره حسگر/كارانداز: به گره‌ای گفته می‌شود كه مجهز به حسگر و كارانداز باشد.
شبكه حسگر: شبكه‌ای كه فقط شامل گره‌های حسگر باشد. این شبكه نوع خاصی از شبكه حس/ كاراست. در كاربردهایی كه هدف جمع‌آوری اطلاعات و تحقیق در مورد یك پدیده می‌باشد كاربرد دارد. مثل مطالعه روی گردبادها.
میدان حسگر/ كارانداز: ناحیه كاری كه گره‌های شبكه حس/كار در آن توزیع می‌شوند.

 

مدل شبكه حسگر
شبكه‌های حسگر توانایی كنترل مناطق جغرافیایی چندگانه، به دست آوردن اطلاعات و پردازش داده در شبكه را دارا می‌باشد. طراحی زیربنایی از این شبكه‌های حسگر می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. اساسی‌ترین هدف یك طراحی در پتولومی سه عامل اصلی قابل مطرح است. نقطه آغاز یك طراحی ایجاد جریانی از فرآیندها یا تكنیك طراحی قدم به قدم برای هر جزء شبكه‌های حسگر است.
كاربردها و چند مثال كاربردی
كاربردها به سه دسته نظامی، تجاری و پزشكی تقسیم می‌شوند. سیستم‌های ارتباطی، فرماندهی، شناسایی، دیده‌بانی و میدان مین هوشمند، سیستم‌های هوشمند دفاعی از كاربردهای نظامی می‌باشد. در كاربردهای مراقبت پزشكی سیستم‌های مراقبت از بیماران ناتوان كه مراقبی ندارند. محیط‌های هوشمند برای افراد سالخوده و شبكه ارتباطی بین مجموعه پزشكان با یكدیگر و پرسنل بیمارستان و نظارت بر بیماران از جمله كاربردهای آن است.
كاربردهای تجاری طیف وسیعی از كاربردها را شامل می‌شود مانند سیستم‌های امنیتی تشخیص و مقابله با سرقت، آتش‌سوزی (در جنگل)، تشخیص آلودگی‌های زیست محیطی از قبیل آلودگی‌های شیمیای، میكروبی، هسته‌ای، سیستم‌های ردگیری، نظارت و كنترل وسایل نقلیه و ترافیك، كنترل كیفیت تولیدات صنعتی، مطالعه در مورد پدیده‌های طبیعی مثل گردباد، زلزله، سیل، تحقیق در مورد زندگی گونه‌های خاص از گیاهان و جانوران و ... . همچنین می‌توانند در محیط‌های بیابانی هم گسترش یابند و سال‌ها باقی بمانند (برای كنترل تغییراتی محلی). در برخی از كاربردها نیز شبكه حس/ كار به عنوان گروهی از ربات‌های كوچك كه با همكاری هم فعالیت خاصی را انجام می‌دهند استفاده می‌شود.
(1نظارت بر ترافیك
اغلب شبكه‌های حسگر بسیار دینامیك و پویا هستند. اشیا به وسیله رفت‌وآمد یك شبكه حسگر نظارت می‌شوند و ممكن است در اطراف یك میدان حسگر حركت كنند.گره‌های حسگر جدید می‌توانند به شبكه ملحق شوند و موقعی كه باتری یك گره حسگر تخلیه می‌شود آن شبكه را ترك می‌كند. یك مدل طبیعی از چنین شبكه‌های حسگر پویایی باید از تغییرات در شبكه پشتیبانی كند نه فقط در توپولوژی اتصال داخلی، بلكه در مجموعه مؤلفه‌ها ی موجود در شبكه Ptolemy II برای تغییر در ساختار مدل پشتیبانی دارد. ما با مثال نشان می‌دهیم كه چه طور این مدل‌سازی شبكه حسگر با كاربرد نظارت بر ترافیك به كار گرفته شود.
حسگرها در امتداد جاده برای جمع‌آوری اطلاعات كه به پایگاه اصلی برای تحلیل بیشتر فرستاده می‌شود، توزیع می‌شوند. برای مدل‌سازی و شبیه‌سازی چنین شبكه‌ای ما ابتدا یك مدل برای میدان حسگر می‌سازیم كه شامل یك مؤلفه برای هر گره حسگر و كانال‌ها (یك كانال بی‌سیم برای انتقال میان حسگر ها و یك كانال صوتی برای انتشار سیگنال از وسایل عبوری در حسگرها). برای اینكه رفتار شبكه را شبیه‌سازی كنیم علاوه براین به یك مدل محرك برای تولید ورودی ترافیك به میدان حسگر نیاز داریم. سئوال این است كه چه نوع از ورودی باید برای مدل محرك در میدان حسگر فراهم گردد؟ به طور مشخص آن یك ماشین است كه در امتداد جاده در یك كران و حاشیه وارد می‌شود. در این جهت محرك واقعاً یك مدل ماشین (اتومبیل) اضافه شده به میدان حسگر است. از آنجایی كه ماشین‌ها می‌توانند در هر زمان وارد یك منطقه شده و پس از مدتی آن را ترك كنند، میسر نخواهد بود تا آنها  به طور ایستا در میدان حسگر مدل شوند.
برای نگهداری ساختار دینامیك به علت ورود و خروج ماشین‌ها ما یك اكتور سطح بالا را استفاده می‌كنیم (یكی كه به عنوان مدل می‌گیرد ورودی دیگر را). یك چنین اكتوری مدل دیگری كه را كه محاسبه‌اش را معین می‌كند در بر می‌گیرد و در طول اجرا مدل نگهداشته شده می‌تواند به طور پویا تغییر داده شود. اكتور سطح بالا دو ورودی دارد، با اولین ورودی داده را دریافت می‌كند كه مدل نگهداشته شده باید پردازش شود و ورودی دوم تغییرات مدل را در مدل نگهداشته جاری دریافت می‌كند.تغییرات مدل می‌تواند مؤلفه‌های جدیدی از قبیل اكتورهایی كه ماشین‌ها را مدل می‌كنند اضافه كند. مؤلفه‌های موجود و اتصالات را حذف یا اضافه كنند.
موقعی كه اجرا شروع می‌شود اكتور سطح بالا یك مدل درون تهی دارد. آن ابتدا یك تغییر مدل را برای ساخت میدان حسگر دریافت می‌كند بعد از تغییر به كار برده شده، اجرا با هیچ وسیله نقلیه‌ای ادامه پیدا نمی‌كند. هنگامی كه مدل ترافیك تصمیم‌گیری می‌كند كه ورود ماشین به میدان به وجود آید آن یك مدل ماشین را تولید می‌كند و به اكتور سطح بالا آن را می‌فرستد، سپس مدل نگهداشته شده را برای قرار دادن مدل ماشین تغییر می‌دهد. اجرا با حركت ماشین در منطقه بر طبق برنامه رانندگی ادامه می‌یابد و حسگر در مسیرش به وسیله كانال صوتی  كشف می‌كند كه آیا یك عبور اتومبیل وجود دارد یا خیر. اگر یك ماشین را شناسایی كند، حسگر سپس داده‌ای را به پایگاه اصلی می‌فرستد.
 (2بررسی مناطق جغرافیایی
محققان اروپایی و هندی براساس تحقیقات به دست آمده از ارگانیسم‌های زنده، به طراحی شبكه حسگرهای بی‌سیم خودساختار اقدام كردند كه كاربرد وسیعی در بررسی‌های پیرامونی (محیطی) دارد.  باران‌های ناشی از بادهای موسمی اقیانوس هند (مانسون) در ایالت كرالای هند باعث افزایش خطر زمین‌لرزه می‌شود اما سئوال اینجاست كه چگونه می‌توان به مردم این مناطق قریب الوقوع بودن خطر مانسون را اطلاع داد؟ یك راه، استفاده از شبكه حسگرهای بی‌سیم است كه به منظور نظارت بر شرایط زمین شناسی طراحی شده است. استفاده از این سیستم در حال عمومی شدن است؛ چرا كه این حسگرها كوچك، ساده و ارزان بوده و نیازی به كابل‌كشی جهت وصل كردن گره‌های اتصالات و مركز كنترل ندارند و می‌توانند كاربردهای متعددی داشته باشند.
البته نقاط ضعفی نیز در این سیستم وجود دارد.  برای مثال خراب شدن پیوندهای ارتباطی حسگرها و این كه منبع تغذیه گره‌ها باتری است. شبكه بزرگ به واسطه حسگرهای زیادی كه همزمان با مركز كنترل در حال ارسال گزارش هستند، شلوغ و پرترافیك می‌شود و چالش پیش رو این است كه آیا این سیستم می‌تواند به طور قابل اطمینان در مركز كنترل آلودگی هوا نظارت كند، آیا این سیستم قابلیت اندازه‌گیری شرایط آب و هوایی را دارد؟ اینها موانعی است كه این پروژه را معلق نگه داشته است. اتحادیه اروپایی به منظور یافتن راه‌های جدید برای رفع مشكل و تقویت این سیستم در مقابل خرابی گره‌های اتصال و توانایی تولید در مقیاس بزرگ، سرمایه‌گذاری خوبی را انجام داده است.  آنچه این پروژه را با پروژه‌های قبل از آن متمایز می‌كند، این است كه طرح اولیه آن از سیستم‌های بیولوژیك گرفته شده است، چرا كه این شبكه شامل حسگرهای زیادی است و ارگانیسم‌های زنده نیز از سلول‌های منفرد فراوانی ساخته شده است.
اگرچه هر كدام از این سلول‌ها پایداری و قابلیت اطمینان ویژه‌ای ندارند، اما تمام قلب به عنوان یك سیستم به شدت پایدار بوده و می‌تواند به آسانی با تغییر شرایط منطبق شود. سرآغاز این پروژه، تهیه مدل ریاضی سیستم‌های بیولوژیكی و ترجمه آنها به الگوریتم‌هایی بود كه نشان‌دهنده چگونه گره‌ها باید با یكدیگر در تقابل باشند.  یك نمونه گره حسگر تولید شد، اما بحث اینجا بود كه چگونه شبكه حتی با وجود خرابی چند حسگر، قادر به ادامه كار باشد. پاسخ، یك سیستم خودسازمانده است. در این پروژه، گره حسگر با گره‌های مجاور به گونه‌ای در ارتباط است تا به توافق برسند چه چیزی را حس كنند. سپس شبكه، بهترین مسیر بین گره‌های موجود را برای مخابره اطلاعات به مركز كنترل انتخاب می‌كند؛ این اصل بیولوژیكی در سیستم ردیابی زمین‌لغزه (ریزش كوه) به كار می‌رود. نمونه اولیه این شبكه در جنگل‌های پرباران منطقه كرالا در هند نصب شده است.
این ناحیه در فصل بارندگی نسبت به زمین‌لغزه آسیب‌پذیر است. حسگرها زیر زمین كار گذاشته می‌شوند، سپس به یك ماهواره كه اطلاعات را جمع می‌كند و به مركز كنترل انتقال می‌دهد، متصل می‌شوند. این شبكه شامل 12 حسگر ژئولوژیكی است كه به 15 گره حسگر متصل هستند و در طول 13 هكتار زمین پخش شده‌اند. در نمایش دیگری، محققان یك شبیه‌ساز رایانه‌ای را كه انتشار آتش در جنگل را شبیه‌سازی می‌كرد، ساختند. این شبیه‌ساز به تقلید از شبكه حسی طراحی شده بود تا بر جنگل‌ها نظارت داشته باشد و آتش‌سوزی را اعلام كند. این حسگرها در جنگل‌های جمهوری چك نصب شد تا منبع گرما و دود را مشخص كند. هدف نهایی پژوهشگران از اجرای این پروژه پیشرفت در طراحی خودسازمانده است. محققان معتقدند تبادل ایده‌ها بین زیست شناسان و مهندسان و به عكس می‌تواند مزایای زیادی به دنبال داشته باشد.


-1 مقدمه ای بر شبکه های حسگر بی سیم Wireless Sensor Networks
 
حسگرهایی که به دستگاهها و سازه ها  متصل شده و یا در محیط زیست قرار داده می شوند قادرند اطلاعات با ارزشی را جمع آوری کنند و سودمندی های زیادی برای جامعه داشته باشند و از جمله توانایی های بالقوه آنها عبارتند از :
کاهش حوادث اسفناک، حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، بهبود وضعیت بهره وری تولید و نیز بهبود کمک رسانی در موارد اضطراری و بطورکلی افزایش امنیت شهروندان و جامعه است .
اما تا بحال موانع زیادی برای استفاده از این حسگرها وجود داشته است که یکی از آنها استفاده از حجم عظیمی از سیم های مسی و کابل های نوری و  نیز دکل های که برای حمل این سیم ها لازم است و مثال آن بوده است که همه اینها به همراه وقتی و هزینه ای که برای تعمیر و نگهداری و مرمت آنها مورد نیاز است باعث شده است استفاده از حسگرها با محدودیت همراه باشد و کیفیت  کلی کار را کاهش دهد . اما استفاده از شبکه های حسگر بی سیم می تواند همه این هزینه ها را با استفاده از حذف  اتصالات و نصب   کاهش دهد .
شبکه حسگر بی سیم ایده ل باید انرژی کمی مصرف کند و برنامه ریزی هوشمندانه ای داشته باشد و قادر باشد داده ها را بسرعت  و با دقت و در طی زمان طولانی دریافت کرده و هزینه نصب آن ارزان بوده و نیاز به تعمیر و نگهداری هم نداشته باشد .
استفاده از اینگونه حسگرها هنکامی می تواند بخوبی صورت گیرد که دانش درستی از کاربرد این حسگرها داشته و  مسئله را بخوبی درک کرده باشیم . عمر باتری مورد استفاده در این حسگرها و نیز میزان به روز شدن حسگرها و اندازه آن از جمله عمده ترین ملاحظات طراحی است که در این زمینه وجود دارد .
در این مورد می توان چند مثال زد مثلاً نمونه ای از حسگر هایی که نرخ داده های ارسالی آن ها کم حجم است مانند حسگرهای دما رطوبت و حسگر میزان  حداکثر کشش .
از طرفی حسگرهایی هم هستند که نرخ داده های ارسالی آنها بالاتر است مانند حسگرهای کشش سنج و اندازه گیری شتاب و نوسان ( لرزه نگاری ) .
پیشرفت های اخیر در زمینه  الکترونیک باعث شده است که مجتمع سازی حسگرها و فرستنده آنها و نیز قطعات الکترونیکی در یک مدار مجتمع IC امکان پذیر شود . به همین جهت امروزه مدارهای مجتمع حاوی این حسگرها و تجهیزات جانبی آن ها با قیمتی ارزان در دسترس است و این امکان را فراهم کرده است که بتوان آنها را بر اساس پرونکل های موجود نصب نمود .
شبکه های حسگرهای بی سیم WSN  معمولاً شامل یک ایستگاه مرکزی و یک دروازه ( مدخل ) GATEWAY هستند که می تواند با چندین حسگر دیگر از طریق ارتباط رادیویی متصل شود . . داده ها از طریق این حسگرهای بی سیم جمع آوری و از طریق گره ها به سمت دروازه فرستاده می شوند .
سپس این داده های ارسالی توسط اتصالات مدخل به سیستم عرضه می شوند .
هدف از این فصل ارائه  مقدمه فنی مختصری از چگوتگی کارکرد " شبکه های  حسگر بی سیم " و نیز ارائه برخی از کاربردهایی است که بکارگیری این شبکه های حسگر بی سیم می تواند به همراه آورد .
 
1-2 تاریخچة شبکه های حسگر

اگرچه تاریخچه شبکه های حس کار را به دوران جنگ سرد و ایده اولیه آن را به طراحان نظامی صنایع دفاع آمریکا نسبت می دهند ولی این ایده می توانسته در ذهن طراحان ربات های متحرک مستقل یا حتی طراحان شبکه های بی سیم موبایل نیز شکل گرفته باشد.
1-3 معماری مجزای در حسگرهای بی سیم
نگرش طراحی مدولار روشی متنوع و قابل انعطاف را ارائه می دهد که کاربرهای فراوانی دارد. مثلاً بسته به محلی که حسگر باید بکار گرفته شود شرایط سیگنال در نمودار  باید برنامه ریزی مجدد شده و یا تعویض گردد . این حالت باعث می شود که این امکان فراهم شود که طیف گسترده ای از حسگرها را بتوان با گره های بی سیم مورد استفاده قرار داد . بطریقی مشابه اتصالات رادیویی را می توان به شکلی مورد استفاده قرار داد که با توجه به نوع مخابراتی که مورد نیاز است یک طرفه باشد و یا ارتباطی دو جانبه را ارائه دهد .  
استفاده از فلاش مموری این امکان را فراهم می کند که گره های  حسگرها بتوانند داده های مورد نیاز خود را از طریق ایستگاه مرکزی دریافت کرده و یا حتی داده هایی را که توسط یک یا چند حسگر دیگر گرفته شده است را دریافت کنند بعلاوه سخت افزاری که در آنها جاگذاری شده است  را می توان در محل سایت به روز نمود .
میکروپروسسور ( ریز پردازنده ) دارای عملکردهایی به شرح زیر است :
1.    مدیریت داده هایی که از حسگرها گرفته شده است .
2.    اجرای  عملکردهای مدیریت توان مصرفی
3.    تبادل داده های حسگرها بر روی لایه های رادیویی
4.    مدیریت پروتکل های( مقاوله نامه های )  رادیویی  
 مشخصه کلیدی هر گره حسگر بی سیم این است که کمترین توان ممکن را مصرف نماید . بطور معمول زیر مجموعه های رادیویی بیشترین مصرف انرژی را دارند بنابراین ارجح این است که داده ها  فقط هنگامی  از طریق سیستم رادیویی فرستاده شوند که نیاز به چنین کاری وجود داشته باشد .
حتی می توان سیستم هایی را طراحی کرد که الگوریتم آنها به گونه ای باشد که تنها هنگامی که داده ها به حسگر تحویل می شوند آنها را ارسال نماید . بعلاوه این موضوع اهمیت زیادی دارد که مصرف برق توسط حسگر را به حداقل ممکن کاهش دهیم ( یعنی از حسگرهایی استفاده شود که کمترین برق ممکن را مصرف می نمایند ) بنابراین سخت افزار باید به گونه ای طراحی شود که به میکروپروسسور این امکان را بدهد که بتواند توان منطقی و خردمندانه توان مصرفی رادیو ؛ حسگر و شرایط سیگنال های حسگر  را کنترل نماید.

 


2-6 کاربردهای شبکه حسگر بی سیم
موارد استفاده از شبکه های سنسوری بی سیم متنوع و زیاد است . به عنوان مثال در کاربردهای تجاری و صنعتی برای کنترل داده‌ها و مواردی که استفاده از گیرنده‌های سیمی مشکل و گران است به کار می‌روند. برای مثال این شبکه‌ها می‌توانند در محیط‌های بیابانی هم گسترش یابند و سالها باقی بمانند. کاربرد دیگر اعلام خطر ورود مهاجم به یک محل کنترل شده و سپس ردیابی مهاجم است.
از موارد دیگر کاربرد این شبکه ها میتوان به نظارت بر محل‌های مسکونی، ردیابی هدف‌های متحرک، کنترل راکتور هسته ای، آشکار سازی حریق، نظارت ترافیک و ... اشاره نمود.
2-7 نظارت بر محیط
کنترل یا نظارت بر محیط نوعی استفاده از گیرنده بی سیم است. در نظارت محیط، گیرنده بی سیم در ناحیه‌ای پراکنده می‌شود که تعدادی پدیده یا حادثه باید تحت نظارت باشد. برای مثال تعداد زیادی از این گره‌های فرستنده و دریافت کننده می‌توانند در میدان جنگ برای آشکار کردن تجاوز دشمن بجای استفاده از مین‌های زمینی گسترش داده شوند.
زمانی که این حس گر یا گیرنده اتفاقی را که تحت نظر بوده (گرما، فشار، صدا، نور، زمین هایی با خواص مغناطیسی و لرزش و ارتعاش و غیره) پیدا می‌کند، لازم است که اتفاق به یکی از پایگاه‌ها گزارش شود. این پایگاه بر اساس نوع کاربری شبکه عملی مناسب، مانند ارسال پیغام به اینترنت یا ماهواره و یا پردازش محلی داده، را انجام می‌دهد.
2-8 مشخصه های شبکه حسگر بی سیم
مشخصه‌های منحصر به فرد گیرنده ی بی سیم :
1.    گره‌های گیرنده با مقیاس کم
2.    قدرت محدود که می‌توان ذخیره یا تخلیه شود
3.    شرایط محیطی نا مناسب
4.    نقص‌های گره
5.    ترک گره
6.    شبکه دینامیک توپو لوژی
7.    نقص ارتباطات
8.    غیر یکنواختی گره ها
9.    گسترش با مقیاس بالا
10.    عملکرد خودکار
گره‌های گیرنده را می‌توان کامپیوترهای کوچکی تصور کرد. کاملاً اساسی و در وجه مشترکشان در ساختار و اجزاء آنها معمولاً شامل واحد پردازنده و قدرت اشتباه محاسبهٔ محدود و حافظهٔ محدود هستند گیرنده‌ها (شامل شرایط خاص مدارها) دستگاه ارتباطی (معمولاً فرستنده و گیرنده رادیویی و نوری متناوب) و منبع انرژی هم معمولاً از باتری است. پایگاه‌ها بنیادی از یا چند اجزاء برجسته از شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم(WSN) با محاسبهٔ بیشتر انرژی، منبع ارتباطاتی، آنها مثل دروازه بین گره گیرنده و کاربر نهایی عمل می‌کنند.

2-9 سخت‌افزار در شبکه حسگر بی سیم
فصل اصلی گره گیرنده شامل : اصلی‌ترین موضوع با قیمت کم با گره‌های گیرنده کوچک است . با ملاحضه به این اهداف، گره‌های گیرنده در حال حاضر در اصل نمونه‌های اولیه هستند . از کوچک سازی و کاهش هزینه متوجه می شویم که اهداف اخیر و آینده در پیشرفت رشته MEMS و NEMS است و تعدادی از گره‌های گیرنده پایین ارائه می‌شوند و تعدادی از گره‌ها هنوز در مرحله تحقیق هستند. نظر کلی راجع به استفاده از شبکه، پایگاه‌ها و اجزاء و موضوعات مربوط در SNM قابل دسترس است.

2-10 استانداردهای شبکه حسگر بی سیم
زمانیکه مسیر اصلی کامپیوترها درخور استانداردها است تنها استاندارد رسمی که در شبکه‌های ارتباطی گیرنده بی سیم پذیرفته شده ISO 18000-7 و 610wpan و بی سیم HART و در پایین تعداد دیگری از استانداردها که تحقیق شده اند برای استفاده توسط محققین این رشته :
1.    ZigBee
2.    Wibree
3.    IEEE 802.15.4-2006

 

دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر نرم افزار شبکه های حسگر

2-11 نرم‌افزارهای شبکه حسگر بی سیم
انرژی منبع کمیاب گره‌های شبکه بی سیم است و تعیین کننده عمر شبکه ارتباطی گیرنده‌های بی سیم (WSN) است بطور متوسط در تعداد بالایی در محیطهای گوناگون در مناطق دور افتاده و متخاصم، همراه ارتباطات تک کاره به عنوان کلید می‌توانند گسترش یابند به همین علت الگوریتم و پروتکلی احتیاج دارد که موارد ذیل در آن لحاظ شده باشد :
1.    بیشینه سازی عمر .
2.    توانمندی و تحمل عیب
3.    روش تنظیم و نصب خودکار
بعضی از موضوع‌های داغ در تحقیق نرم‌افزارهای (WSN)
1.    امنیت
2.    قابلیت انتقال و ترک ( زمانی که گره‌های گیرنده و یا پایگاه‌ها در حال حرکت اند.)
3.    میان افزار، طراحی سطح متوسط اولیه بین نرم‌افزار و سخت‌افزار است.

2-12 سیستم‌عامل های شبکه حسگر بی سیم
سیستم‌عامل مورد نیاز برای گره‌های شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم به نوعی پیچیدگی اش کمتر از اهداف کلی سیستم‌عامل ها است . هردو به دنبال پاسخگویی به احتیاجات خاص و درخواست شبکه ارتباطی خاص و به دلیل اضطرار یا کمبود منبع در پایگاه سخت‌افزاری شبکه گیرنده است برای مثال کاربرد استفاده شبکه گیرنده معمولاً مانند همکاری متقابل بین چند کامپیوتر نیست. به همین علت، سیستم‌عامل احتیاجی به پشتیبانی کاربر ندارد علاوه برآن کمبود یا اضطرار منبع در دوره حافظه و نقشه حافظه سخت‌افزار را پشتیبانی می‌کند و ساختمانی می سازد مثل حافظه مجازی که هردو غیر ضروری و غیر ممکن برای انجام دادن هستند. شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم، سخت‌افزارهایش فرقی با سیستم‌های سنتی تعبیه شده ندارد و بنابراین استفاده از سیستم‌عامل تعبیه شده ممکن است مثل ecos یا VC/OS برای گیرنده شبکه ارتباطی باشد اگرچه مثل سیستم‌عامل با خواص بی‌درنگ و برخلاف سیستم‌عامل تعبیه شده سنتی طراحی شده اند ، سیستم‌عامل هایی مخصوص شبکه‌های ارتباطی گیرنده هسنتد . اغلب پشتیبانی بی‌درنگ ندارند. Tiny Os شاید اولین سیستم‌عاملی باشد که مخصوصا برای شبکه ارتباطی گیرنده طراحی شده است. بر خلاف بیشتر سیستم‌عامل‌های دیگر Tiny Os براساس برنامه کامپیوتری یا فرآیندی که هر مرحله اجرا مربوط به تحمیلات خارجی است برنامه نویسی می‌کند و هر مسیر هم‌زمان اجرا می‌شود که می گوییم (multithread)است.
Tiny Os برنامه ایست تشکیل شده از گرا و کارهایی دستوری که مداوم هستند مانند وارد شدن اطلاعات و خواندن از گیرنده.
Tiny Os از گرای مناسبی که اتفاقات را شرح می‌دهد خبر می‌دهد. گرا می‌تواند کارهایی را که برنامه ریزی شده با هسته اصلی Tiny Os در زمانی عقب تر هستند ارسال کند. هردو سیستم Tiny Osو برنامه نوشته شده برای Tiny Os که آنها نوشته شده اند با زبان برنامه نویسی C است. Nesc برای یافتن Race-Condition (حالت نا معینی که به هنگام عملکرد هم‌زمان دستورالعمل‌های دو کامپیوتر به وجود می‌آید و امکان شناخت این مسئله که کدام یک از آنها ابتدا تمام خواهد شد وجود ندارد) بین وظایف و گراها طراحی شده است.
سیستم‌عامل هایی شامل Contiki و MANTIS و BT nut و SOS و Nano-RK سیستم‌های عاملی هستند که اجازه برنامه نویسی در C را می‌دهند.
Contiki برای پشتیبانی و اندازه گیری بارگیری در شبکه و پشتیبانی زمان اجرای بارگیری در استاندارد فایلهای ELF طراحی شده است. هسته Contiki برنامه کامپیوتری یا فرآیند کامپیوتری است که هر مرحله ی اجرای آن مربوطه به عملیات خارجی است در حالیکه سیستم Event-driven از Multithread (چند نخی) پشتیبانی می‌کند.
هسته Event-driven، برخلاف هسته‌های Contiki و MANTIS و Nano-RK که بر اساس نگرش قبضه‌ای - انحصاری هستند، Multithread است . با نگرش قبضه‌ای- انحصاری کاربرها صراحتا احتیاجی به ریز پردازنده ی دیگری برای دیگر پردازش‌ها ندارند . در عوض هسته، زمان را بین پردازش‌های فعال تقسیم می‌کند و تصمیم می‌گیرد که کدام پردازش می‌تواند کار کند و این می‌تواند استفاده از برنامه نویسی را راحت کند.
SOS سیستم‌عاملی مثل ترکیبTiny Os و Contiki و Even-driven  است که شبکه ارتباطی و گیرنده آن برای پشتیبانی و ظرفیت بارگیری کامل سیستم‌عامل ساخته شده است از ویژگی های SOS ظرفیت‌های کوچک‌تر و سریع همچنین تمرکز در پشتیبانی برای مدیریت حافظه دینامیک است .

2-13 میان افزار شبکه حسگر بی سیم
تلاش و تحقیق‌های قابل ملاحظه‌ای که اخیرا در طراحی میان افزار شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم وجود دارد که این نگرش کلی می‌تواند به توزیع پایگاه داده‌ها، عامل حرکت، پایگاه رویدادها دسته بندی بشود.

2-14 زبان برنامه نویسی شبکه حسگر بی سیم
برنامه نویسی گره‌های گیرنده، زمانی که با سیستم‌های کامپیوتری معمولی مقایسه می شوند مشکل است . اگرچه بیشتر گره‌ها در حال حاضر در زبان C  برنامه نویسی شده اند ولی زبان های زیر از جمله ی زبان های برنامه نویسی شبکه حسگر های بیسیم هستند.
1.    C@t (زمان@محاسبات در نقطه‌ای از فضا)
2.    DSL ( توزیع ترکیبات زمانی )
3.    Galsc
4.    NecC
5.    Proto thread
6.    SNACK
7.    SQTL

2-15 الگوریتم شبکه حسگر بی سیم
WSN متشکل از تعداد زیادی از گره‌های گیرنده هستند. از این رو الگوریتم جاری برای WSN الگوریتم توزیعی است. در WSN منبع انرژی کمیاب است؛ و یکی از مصرف کننده ترین عامل انرژی انتقال اطلاعات است . به همین دلیل تحقیقات الگوریتمی در WSN غالباً در مطالعه و طراحی آگاهانه الگوریتمی ست که از انرژی کمتری برای انتقال اطلاعات از گره‌های گیرنده به پایگاه انتقال اطلاعات Multi-hop ( از یک گره به یک گره به طرف پایگاه ) به علت رشد چند برابر در هزینه انرژی انتقالات رادیویی نسبت به مساحت انتقال بیشتر است تمرکز می‌کند .

 

در مورد  WirelessIOPort ,send  و broadcast  نمی توانند پورت های مقصد را با استفاده از اتصالات روش بلوک دیاگرام تصمیم بگیرند,زیرا چنین اتصالاتی وجود ندارد.در عوض آنها یک نمونه از کانال بی سیم را بوسیله نام تعیین می کنند و به آن نمونه محول می کنند تا مقصد (مقصد های)پیام ها را تصمیم گیری کند.نمونه بوسیله تنظیم پارامتر outsideChannel از پورت معادل با نام کانال بی سیم مشخص می شود(همه اکتور ها در یک سطح معین از سلسله مراتب نامهای یکسانی دارند,یک مشخصه بوسیله کلاس پایه تهیه می شود).
واسط WirelessChannel و کلاس پایه AtomicWirelessChannel که در شکل .... نمایش داده شده است,برای توسعه پذیری طراحی می شوند.آنها با WirelessIOPort با هم کار می کنند,که متد عمومی transmit را برای ارسال داده ها استفاده می کند,که متد سه آرگومان می گیرد ,یک token برای ارسال,یک source port,و یک properties(توان ارسال برای مثال).
AtomicWirelessChannel یک دنباله ای از متد های محافظت شده(protected)دارد,که در UML دیاگرام بوسیله علامت راهنمای # نشان داده می شود.در روش کد گذاری Ptolemy II,متد های محافظت شده نام هایی دارند که با علامت زیر خط(_)شروع می شوند.
این یک مثال ساده ای از الگوی استراتژی طراحی است که در آنجا کد رفتار در مقیاس بزرگ فراهم می کند و رفتار جزیی را به متد های محافظت شده محول می کند.
رفتار پیش فرض AtomicWirelessChannel بوسیله شبه کد زیر نمایش داده می شود:
Public void transmit(token,sender,properties) {
   Foreach  receiver in range{
       _transmiTo(token,sender,receiver,properties)
    }
}  
برای تصمیم گیری اینکه گیرنده در یک محدوده هستند,آن متد محافظت شده _receiverTnRange() را فراخوانی می کند که بوسیله پیش فرض همه گیرنده ها با همه پورت هایی که ارجاع می دهند به همان نام کانال,نگهداری می شود,همچنانکه بوسیله فرستنده مشخص شد.متد _transmitTo()  پیش فرض متد عمومی _transformProperties() برای اصلاح آرگومان Properties استفاده می شود و سپس token و properties اصلاح شده را در داخل گیرنده قرار می دهند.متد transformProperties() هر مبدل مشخصه  را که استفاده از متد registerPropertyTransformer() را ثبت کرده است به کار می برد,ولی کار اضافه ای انجام نمی دهد.بنابراین اگر مبدل مشخصه ثبت نشده است پیش فرض AtomicWirelessChannel محدودیت های برد را ندارد و هیچ افت انتقالی را معرفی نمی کند.ما حالا می توانیم از طریق یک سری از مثال ها نشان دهیم که چه طور زیر کلاس ساخت مدل های مفصل تر(و مفید)را آسان می سازد.

 

دانلود پایان نامه شبکه حسگر
 برای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.


 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

دانلود گزارش کاراموزی رشته حسابداری حضور در کارخانه شرکت ,دانلود گزارش کار کاراموزی رشته حسابداری  شرکت و کارخانه , گزارش کار رشته حسابداری سهام عدالت   , حسابداری , گزارش کاراموزی در کارخانه , گزارش کاراموزی در شرکت , دانلود گزارش تحقیق ,

موضوع گزارش کاراموزی:  حسابداری بهای تمام شده شرکت کارتن مشهد

قالب فایل:word  تعداد صفحات : 40 صفحه

گزارش کار کامل به همراه جداول و نمودار با فرمت word

متن زیر خلاصه و تنها قسمت هایی از فایل اصلی میباشد.


مقدمه
حسابداری بهای تمام شده (صنعتی) بخش عمده ای از فن حسابداری را تشکیل می دهد که استفاده از آن برای دستیابی به بهای تمام شده محصولات تولیدی و خدمات ارایه شده جهت بهبود وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور ضروری بنظر می رسد ، زیرا با تقلیل بهای تمام شده محصولات و خدمات از طریق کنترل هزینه ها ،مدیریتامکان می یابد بهای فروش را مطابق با عرضه و تقاضا تعیین نماید.
به عبارت دیگر ،سود باید از تقلیل بهای تمام شده بدست آید نه از طریق افزایش بهای فروش، البته لازم به ذکر است که کاهش قیمت نباید منجر به کاهش چشمگیر کیفیت گردد.
در این تحقیق سعی شده است ، سیستم حسابداری بهای تمام شده شرکت کارتن مشهد تا جایی که اجازه دسترسی به اطلاعات می باشد بررسی گردد.
اهمیت حسابداری بهای تمام شده :
حسابداری بهای تمام شده با ابزار حسابداری ، مدیریت را برای برنامه ریزی  ، کنترل و ارزیابی نتایج عملیات ، مجهز نموده و به عنوان بازوی مدیریت ، در برنامه ریزی و کنترل فعالیته تلقی می شود .
این شاخه از حسابداری مدیریت مدیریت را در برآورد و جمع آوری اطلاعات مربوط به هزینه مواد ، هزینه حقوق و دستمزد و سایر هزینه های تولیدی یاری مینماید .
مدیران با استفاده از اطلاعات ارایه شده به وسیله حسابداری بهای تمام تمام شده ،مرکزی از کارخانه را که کارایی کمتری دارند و یا وظایف خود را به درستی انجام نداده اند ، شناسایی مینمایند.


1- معرفی شرکت :
تاسیس شرکت
شرکت کارتن مشهد (سهامی عام ) در تاریخ 7/3/1363 تحت شماره  3333 در اداره ثبت شهرستان مشهد به ثبت رسید  و در مرداد ماه سال 1368 بهره برداری آزمایشی و از ابتدای سال 1369 بهره برداری عملی از آن با ظرفیت 20000 تن ورق کارتن در دو شیفت کاری انجام پذیرفته است .
براساس ماده 2 اساسنامه مصوب مجمع عمومی فوق العاده مورخ 23/4/79 نوع شرکت سهامی عام می باشد .

 

 

       فهرست :

 

مقدمه                                                                                         1

معرفی شرکت                                                                            2

چارت سازمانی                                                                           3

شرح وظایف حسابدار                                                                  6

شرح وظایف حسابداری صنعتی                                                  9

شرح وظایف کارشناس مالی                                                     11 

شرح وظایف کارشناس حسابداری                                            13

حسابداری بهای تمام شده                                                        16

نحوه جمع آوری اطلاعات                                                            23

فرمها وکنترلهای بخش مورد تحقیق                                            24

صورتهای مالی                                                                            39

فلو چارت                                                                                     41

موانع ، محدودیت های طرح  وپیشنهادها                                     45    
اطلاعات کلی
کارخانه کارتن مشهد دارای زمینی به مساحت 67200 مربع و زیر بنای دود 20447 متر مربع میباشد.
 با توجه به نصب خط مقوا سازی (بی اچ اس) و راه اندازی آن اقدامات لازم جهت اخذ پروانه بهره برداری با ظرفیت جدید بعمل آمده است.
کارخانه در حال حاضر دارای دو خط تولید ورق کارتن (کروگیت)با عرض دو متر 40/2 متر  و دو خط تمام
 اتو ماتیک تولید کارتن با عرضهای 44/2 و 6/1 متر بوده و با اجرای طرح توسعه در سال 1379 که موافقت آن در سال 1379 که موافقت آن در سال 1375 از اداره کل صنایع خراسان اخذ گردیده بود ماشین آلات داخلی تولید کارتن و ماشین لمینیت به ماشین آلات تولید اضافه گردیده که از این بابت ظرفیت ماشین آلات تبدیل اضافه شده است .
همچنین بر اساس موافقت با توسعه اخذ شده در سال 1380 از سازمان صنایع و معادن خراسان دو یونیت چاپ و یک یونیت دایکات به ماشین امبا 160 و دو یونیت چاپ نیز به ماشین امبا 244 اضافه شد که به این ترتیب امکان تولید کارتن چهار رنگ و کارتنهای خاص دایکاتی برای شرکت فراهم شده است .
واحدهای پشتیبانی و تاسیسات عمده کارخانه عبارت از واحد تولید بخار شامل دو دستگاه دیگ بخار 7 تنی واحد تولید هوای فشرده شامل دو دستگاه کمپرسور با 8 اتمسفر فشار سیستم کامل ایمنی اعلام و اطفاء حریق واحد برق اضطراری شامل یکدستگاه زنراتور با ظرفیت 262 کیلو وات سیستم گرمایش و سرمایش (شامل یونیت هیتر – چیلر و هوا ساز )ایستگاه گاز طبیعی و پست فشار قوی  می باشد .
اهداف سازمان
1- جلب رضایت و اعتماد مشتریان
2- بهبود کیفیت و تحویل بموقع محصولات
3- کاهش و کنترل آلو دگی های زیست محیطی و افزایش ضرایب ایمنی و بهداشتی کارکنان
روش های دستیابی  به اهداف
        1-استفاده بهینه از منابع مواد اولیه و انرزی
       2 -فراهم نمودن کلیه منابع مورد نیاز جهت ارضاء مشتری
3-برآورده ساختن کلیه نیازمندیهای سیستم های مدیریت یکپارچه  آی ام اس
4- بکارگیری منلبع انسانی واجد شرایط و ارتقاء سطح علمی و توانمندی های آنان
5- رعایت الزامات قانونی و مقررات کیفی زسیت محیطی ایمنی و بهداشت شغلی
6- بهره گیری از مشارکت کارکنان در زمینه بهبود مستمر کیفیت محصو لات  افزایش اثر بخشی فرایندهای پیش گیری و کاهش  پیامدهای ناشی از آلالینده های زیست محیطی – بهبود عملکرد ایمنی و بهداشت سازمان


2-چارت سازمانی

 

 

دانلود تحقیق و گزارش کار رشته حسابداری


- شرح وظایف
- عنوان شغل: حسابدار    2- رسته : مالی
تعریف شغل : این شغل تحت سرپرستی مستقیم مافوق تعیین شده در ساختار سازمانی مصوب انجام امور مربوط به فعالیت های مالی و محاسبات و تهیه گزارشات مختلف را در زمینه امور مختلف مالی اعم از حسابداری صنعتی ، صدور اسناد و دفتر داری و رسیدگی دریافت و پرداخت امور سهام و حسابداری فروش را براساس برنامه و دستور کار صادر شده از سوی مافوق بر عهده دارد.

 

 

هزینه حقوق و دستمزد
حقوق و دستمزد مستقیم شرکت کارتن مشهد از موارد زیر تشکیل گردیده است:
حقوق و دستمزد و مزایای تولیدی :
دستمزد ثابت
حق مسکن
حق خواربار
کمک عائله مندی
اضافه کاری
شبکاری و نوبتکاری
مزایای متفرقه و تشویقی
بیمه عمر سهم کارفرما
حق جذب
23% بیمه سهم کارفرما و 3%بیمه بیکاری
هزینه رفاه
عیدی و پاداش
مزایای غیر مستمری
حقوق خاتمه خدمت کارکنان
هزینه مرخصی استفاده نشده
هزینه های پیمانکاری

3- هزینه سربار
سربار پیش بینی شده در شرکت کارتن مشهد :
در ابتدای هر دوره مالی ، هزینه های سربار بر اساس تجربیات سالهای قبل با در نظر گرفتن تغیرات احتمالی در نرخ عوامل هزینه و افزایش یا کاهش حجم تولید  برآورده می شود .
سپس با استفاده از یک روش معین نرخ جذب سربار محاسبه می گردد و تا پایان دوره مالی ، ملاک محاسبه سربار تمام محصولات قرار خواهد گرفت .

 

-


موانع و محدودیت های طرح

1-    آشنا نبودن تحقیق کننده با روشهای تحقیق
2-    عدم دسترسی به اطلاعات از سوی شرکت کارتن مشهد بنا به دلایل خاص
-3نبود وقت و زمان مناسب برای تحقیق به دلیل گسترگی سیستم در این شرکت
پیشنهادات
در بررسی های به عمل آمده این نکته به نظر می رسد که شرکت در بخش تحقیقات و در بخش فروش عملکرد ضعیفی دارند.
پیشنهاد می گردد شرکت برای بخش تحقیقات بودجه ای اختصاص داده و پژوهشی چند بعدی را در پیش رو بگیرد تا روشها و بازارهای جدید را شناسایی کرده تا چنانچه جایگاه خود را در بازار ارتقا و تثبیت بخشد .

برای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.

 

 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

دانلود گزارش کار رشته حسابداری ,  حسابداری شرکت تعاونی سهام عدالت ,  موضوع کاراموزی رشته حسابداری , دانلود پایان نامه رشته حسابداری , گزارش کار رشته حسابداری , رشته حسابداری , گزارش کار, کاراموزی,گزارش کارآموزی رشته حسابداری با موضوع: حسابداری شرکت تعاونی سهام عدالت
گزارش کارآموزی رشته حسابداری با موضوع: حسابداری شرکت تعاونی سهام عدالت


تعداد صفحات : 19 صفحه -- قالب فایل :word

 

مقدمه
هدف از این دوره کارآموزی آشنایی کلی با محل کاراموزی وفعالیت های مربوط به بخش های مختلف آن و آموختن ثبت های حسابداری فعالیت های روزانه (ثبت های مربوط به ملزومات خریداری شده وثبت های مصرف آن وهزینه استحلاک اموال شرکت)ومحاسبه مالیات وثبت های مربوط به آن وسود های پرداختی ونحوه تنظیم آن در سند های حسابداری ودفترروزنامه ودفتر کل میباشد.

 

دانلود گزارش کار کاراموزی رشته حسابداریتاریخچه سهام عدالت
سهام عدالت، همان سهام شرکت‌های دولتی است که منبع درآمد دولت می‌باشند
و دولت بدین طریق می‌خواهد بخشی از درآمدهای خود را بلا عوض به مردم واگذار کندسهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.
دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده است.
هیأت وزیران در جلسه مورخ 21/8/1385 بنا به پیشنهاد شماره 31168 مورخ 12/7/1385 وزارت امور اقتصادی و دارائی و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ( 9) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1383 - آیین نامه اجرایی افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون براساس توزیع سهام عدالت را تصویب کرد.

 

فهرست

عنوان                                                                                             صفحه

          فصل اول: آشنایی با محل کارآموزی

                         تاریخچه سهام عدالت....................................................... 5                                               اهمیت حسابداری در سهام عدالت................. 5

                        اهداف سهام عدالت..........................................................5
                        سهام عدالت استان قم..................................................... 9

           فصل دوم:ارزیابی بخش های مرتبط به حسابداری

                        وظایف کارآموز در واحدحسابداری.......................................12

         فصل سوم: آزمون آموخته ها و نتایج وپیشنهادات                                                                           

               لیست حقوق و دستمزد و ثبت های آن.............................................13

                   سند های فعالیت های سرمایه گذاری.....................................15

                   سند های فعالیت های روزانه.................................................16

                   نحوه محاسبه مالیات............................................................19

 

اهمیت حسابداری در سهام عدالت:
نظر به اهميت صحيح امور مالي و حسابداري و نقش آن در مديريت شركتهاي تعاوني حسابداران مسئول اين نوع شركتها داراي وظايف خطير وسازنده مي باشد مسئولين حسابداري تعاونيها بايد توجه داشته باشند هر چند وظايف آنها كتباً ابلاغ نگرديده باشد هر شغل بنابر ماهيت آن داراي مسئوليتهايي است كه شخص مسئول بايد به آنها توجه كافي بنمايد .


اهداف سهام عدالت
هدف عمده توزیع سهام عدالت بهینه کردن توزیع درآمد در کشور و مشارکت دادن همه مردم در اداره امور اقتصادی کشو
ر است. این برنامه با به کارگیری راه کارهای خاص خود به تعدیل اقتصادی کارا در اقتصاد خواهد پرداخت.اهداف و اثرات کلی اجرای چنین طرحی عبارتند از:
•    توزیع متعادل ثروت و درآمد در کشور
•    افزایش ثروت و ایجاد درآمد دائمی برای خانوارهای نیازمند
•    تسریع در روند خصوصی سازی از طریق واگذاری گسترده سهام شرکتهای دولتی
•    استفاده از روشهای سالمتر و شفاف تر جهت واگذاری سهام شرکتها
•    متکی به خود نمودن خانوارهای نیازمند و کاهش تعهدات مستقیم دولت و نهادهای حمایتی
•    کاهش اندازه بخش دولتی و انتقال تصدی ها به عموم مردم
•    گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور
•    تفکیک مناسبتر وظایف حاکمیتی و بنگاه داری،سازماندهی کاراتر بنگاه های دولتی و کارآمد کردن دولت در عرصه وظایف حاکمیتی
ارکان سهام عدالت:
با توجه به حجم و تنوع وظایف و مسئولیت ها، ارکان طرح توزیع سهام عدالت که در تصویب نامه دولت تصریح شده است و شرح وظایف آنان به صورت ذیل شکل گرفته است:

رای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.

 

 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

دانلود پروژه حسابداری مفاهیم بهای تمام شده

مهدی بنی حسن بازدید : 1513 چهارشنبه 13 خرداد 1394 : 17:32 نظرات ()

دانلود پروژه رشته حسابداری مفاهیم بهای تمام شده , حسابداری صنعتی ( بهای تمام شده ) چیست؟, محاسبه و مديريت قيمت تمام شده, حسابداری صنعتی ( بهای تمام شده ), دانلود پروژه مالی حسابداری محیط زیست بهای تمام شده محصول,آموزش حسابداري صنعتي :: حسابداري بهاي تمام شده,محاسبه بهاي تمام شده (RayCost), دريافت فايل قيمت تمام شده , دانلود پروژه و پایان نامه رشته حسابداری

 

موضوع: پروژه رشته حسابداری , مفاهیم بهای تمام شده

تعداد صفحات : 40 صفحه      قالب فایل:word


فصل اول : مفاهيم حسابداري بهاي تمام شده

گفتار اول : حسابداري بهاي تمام شده ( حسابداري صنعتي )
آنچه كه در كشور ما به عنوان حسابداري صنعتي خوانده مي شود حوزه اي از حسابداري است كه با اندازه گيري و ثبت و گزارش اطلاعات مربوط به اقدام بهاي تمام شده سر و كار دارد .


2 ـ موارد كاربرد حسابداري بهاي تمام شده :
كاربرد اولية اطلاعات مربوط به بهاي تمام شده در تصميم گيري ها و ارزيابي عملكردهاي توسط مديران است كه در داخل ساختمان توسط مديران به منظور ارزيابي فعاليتهاي سازمان يا نيروي انساني و يا به عنوان مبناي براي اتخاذ تصميم بكار برده مي شود .


3 ـ حسابداري مالي و حسابداري بهاي تمام شده :
حسابداري مالي : با تهيه آن دسته از اطلاعات سر و كار دارد كه براي استفاده كنندگان خارجي  از  مؤسسه نظير سرمايه گذاران و بستانكاران و تحليلگران مالي و اتحاديه هاي كارگري و علاقه مندان خارجي تهيه مي شود .
حسابداري بهاي تمام شده : با گردآوري و تحليل اطللاعاتي در مورد بهاي تمام شدة كالا و خدمات مؤسسات سر و كار دارد كه مورد استفادة مديران مؤسسه در امر برنامه ريزي ، كنترل و تصميم گيري واقع مي شود .  


4 ـ هزينه براي بهاي تمام شده :
بهاي تمام شده به معني منابع از دست رفته در برابر تحصيل كالا و خدمات مورد نياز هنگاميكه اين منابع حاصل مي شود بهاي تمام شده تبديل به هزينه مي شود و آن دسته از اقلام بهاي تمام شده كه  هنوز مورد منفعت قرار نگرفته به صورت دارايي در حسابها و صورتهاي مالي نشان داده مي شود .


5 ـ تعريف زيان و تفاوت آن با هزينه :
هزينه ها در برابر درآمدها قرار مي گيرند تا سود و زيان يك دورة مالي را مشخص سازند درآمد : قيمت كالايي است كه فروخته مي شود و يا خدمتي كه عرضه مي شود در برخي موارد كالاها و خدمات خريداري شده به قصد تحصيل انتفاعي بدون آنكه سودي از آنها حاصل شود ارزش خود را از دست
مي دهند اين گونه اقلام بهاي تمام شده اصطلاحاً تبديل به زيان شده و در صورت سود وزيان از درآمد كسر مي شوند .

6 ـ دستمزد و انواع آن :
2 نوع دستمزد داريم :      دستمزد مستقيم     ،     دستمزد غير مستقيم   
1 ـ دستمزد مستقيم : آن دسته از كارگراني را كه مستقيماً در ارائه خدمات يا تبديل مواد مستقيم به كالاي ساخته شده دخالت دارند و بدون دخالت آنها توليد و ارائه خدمات امكان پذير نيست ، دستمزد اين گونه كارگران را به عنوان دستمزد مستقيم محاسبه مي كنيم . مثال : كارگران خط توليد يا مونتاژ
يك كالا .
2 ـ دستمزد غيرمستقيم : دستمزد آن دسته افراد كه در توليد كالا و يا ارائه خدمات دخالت دارند اما بطور مستقيم حساب نمي شوند را مي نامند : مانند سه كارگران يا بازرسان .


7 ـ مواد و انواع آن :
به طور كلي ما 2 نوع مواد داريم :
1 ـ مواد مستقيم : آن دسته از موادي كه در توليد كالا نقش اساسي را دارند
2 ـ مواد غير مستقيم : آن دسته از موادي كه در توليد كالا نقش اساسي را ندارند
مثال مواد مستقيم مانند : چوب در مبلمان و يا پارچه در لباس  و مواد غير مستقيم مانند : روغن جلاء دهنده در مبلمان و غيره . . .
مواد مستقيم : محتواي اصلي محصول توليد شده را تشكيل مي دهد.


8 ـ سر بار توليد : تمام اقلام بهاي تمام شده محصول به استثناي مواد مستقيم و دستمزد مستقيم اصطلاحاً سر بار مي نامند .
مهمترين اجزاي سر بار عبارتند از : مواد غير مستقيم و دستمزد غير مستقيم و هزينه هاي عمومي كارخانه نظير استهلاك ساختمان و تجهيزات كارخانه .

 

دانلود مقاله مفاهیم حسابداری بهای تمام شده

فهرست:


فصل اول:      
         مفاهیم حسابدری بهای تمام شده

فصل دوم:
          روش های طبقه بندی مفاهیم بهای تمام شده

فصل سوم:
          بهای تمام شده درمؤسسات خدماتی

فصل چهارم:
         بهای تمام شده کالا در مؤسسات بازرگانی

فصل پنجم:
       بهای تمام شده در موسسات تولیدی


 
فصل دوم :  روشهاي طبقه بندي مفاهيم بهاي تمام شده
گفتار 1  :  طبقه بندي مفاهيم بهاي تمام شده محصول براساس عوامل و عناصر تشكيل دهنده محصول
عناصر تشكيل دهندة محصول را مي توان به 2 گروه تقسيم كرد :
1 ـ عواملي كه مستقيماً در امر توليد نقش دارند همچون دستمزد مستقيم و مواد مستقيم و ساير اقلام كه توليد كالا مستقيماً به آنها وابسته نيست ولي استفاده از آنها اجتناب ناپذير است اين دسته را
سر بار توليد گويند كه در فصل قبل توضيح داده شد .
مثال : فرض كنيد شركتي در طول يك دورة مالي معين اقلامي از بهاي تمام شده به شرح زير صرف توليد ميز و صندلي كرده است .

 

فصل سوم   :                بهاي تمام شده در مؤسسات خدماتي :


گفتار 1 ـ اجزاي بهاي تمام شدة خدمات :  مؤسسات خدماتي اگرچه در توليد خدمات خود با مواد اوليه مستقيماً سر و كار ندارند اما مشابهتهايي از
نظر صرف وقت و كار و نيروي انساني و اقلام سربار بهاي تمام شده توليد خدمات با مؤسسات توليد كالا دارند .

 

 

فصل چهارم :      بهاي تمام شدة كالا در مؤسسات بازرگاني


گفتار 1 ـ  نظام هاي بهاي تمام شده در مؤسسات بازرگاني
اقلامي از بهاي تمام شده كه در مؤسسات بازرگاني در اثر تقابل با يكديگر( بهاي تمام شدة كالاي فروش رفته ) را بدست مي آورند و با قرار گرفتن رقم بهاي تمام شده كالاي فروش رفته در مقابل درآمد فروش سود ناويژه حاصل از فعاليتهاي اصلي اين مؤسسات بدست مي آيد . در جدول زير نحوة محاسبة بهاي تمام شدة كالاي فروش رفته در شركت بازرگاني الف ( براي يك دورة مالي معين ) نشان داده شده است.
بهاي تمام شدة موجودي كالا در ابتداي دوره مالي                           000/195        ريال
بهاي تمام شدة خريد خالص طي دوره                                              000/1840

 


فصل پنجم
بهاي تمام شده در مؤسسات توليدي – نظام اداري


گفتار 1 ـ معادله بهاي تمام شدة فروش رفته :
بهاي تمام شده موجودي كالاي  ـ  بهاي تمام شده  +  بهاي تمام شده موجودي كالاي=  بهاي تمام شده
ساخته شده در انتهاي دوره           توليد طي دوره          ساخته شده ابتداي دوره        كالاي فروش رفته
گفتار 2 ـ صورت بهاي تمام شده كالاي ساخته شده :

 

 برای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.

 

 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

قیمت : 5 هزار تومان

دانلود پروژه مالی حسابداری محیط زیست

مهدی بنی حسن بازدید : 5799 جمعه 08 خرداد 1394 : 22:40 نظرات ()

دانلود مقاله حسابداری محیط زیست , پروژه رشته حسابداری , حسابداری محیط زیست , دانلود پایان نامه حسابداری محیط زیست ,

پروژه مالی
رشته حسابداری مقطع کارشناسی

عنوان مقاله:
حسابداري محيط زيست


قالب فایل:word  تعداد صفحات :25 صفحه

چکیده
در مقاله حاضر سعی نمودم بعد از تعاریف جامع و کاملی از حسابداری زیست محیطی ورابطه حسابداری و محیط زیست و انواع آن، مروری بر تاریخچه آن، به تشریح کاربرد ها و اهداف این شاخه از حسابداری بپردازیم. در ادامه به نحوه بر خورد با هزینه های زیست محیطی و شناسایی هزینه ها و بدهی ها پرداخته.
مقدمه
رابطه حسابداری و محیط زیست
علاقه ی بسیاری برای حفاظت از محیط زیست در تمام سطوح وجود دارد.که این امر با صدور مقررات زیست محیطی در بسیاری از کشورها نمود یافته است.دولت ها برای جلوگیری از تخریب محیط زیست در جستجوی راه حل های جدید هستند.واضح است که حفاظت محیط زیست به سیستم مدیریتی مستقل نیاز دارد.سیستم اطلاعات حسابداری نیز به عنوان یکی از بخش های مهم سیستم اطلاعات مدیریت میتواند نقش بسزایی در ارائه اطلاعات زیست محیطی ایفا نماید.حرفه ای حسابداری میتواند اطلاعات مناسبی را با افشای مناسب چگونگی ارائه دارایی ها و بدهی های زیست محیطی و چگونگی انعکاس مخارج مصرف شده برای محیط زیست به مدیریت ارائه کند.کانون توجه حسابداری جنبه های اقتصادی محیط زیست است.ورود محیط زیست به سیستم حسابداری به اصلاح شاخه های اقتصادی می انجامد.و استفاده کنندگان مختلف را قادر میسازدتا تصمیماتی را بگیرد که پشتوانه توسعه پایدار است.همچنین حسابداری زیست محیطی دارای مضامین مختلف و استفاده های زیادی است.حسابداری محیط زیست می تواند پشتوانه حسابداری منابع طبیعی در سطح گسترده .حسابداری بوم شناسی در سطح ادارات محلی و حسابداری مالی حسابداری صنعتی یا مدیریت در سطح کوچک باشد.

پروژه مالی حسابداری محیط زیست

 

فهرست مطالب :

عنوان                                                                                       صفحه        

چکیده                                                                                       6        

مقدمه                                                                                       6

رابطه حسابداری با محیط زیست                                               6

تعریف حسابداری محیط زیست                                                  6

تاریخچه و جایگاه حسابداری محیط زیست                                 7

ضرورت حسابداری محیط زیست                                                 7

سه مجموعه که درحسابداری محیط زیست نقش دارند              7               

انواع حسابداری زیست محیطی                                                  8    

ماهيت حسابداري محيط زيست                                                   9     

چارچوب حسابداری محیط زیست                                               10

چارچوب تکامل یافته ی حسابداری محیط زیست                         10

مفروضات حسابداری محیط زیست                                               11

گزارشگری زیست محیطی                                                           12

دلایل سودمندی حسابداری زیست محیطی                                 13

اهداف گزارشگری محیط زیست                                                    13      

هزینه های زیست محیطی                                                             14

طبقه بندی هزینه های حسابداری                                                  15

چند سئوال درخصوص هزينه‌هاي محيط زيست                              15

 فرایند تسهیم هزینه در حسابداری زیست محیطی                        16

مراحل تسهیم هزینه‏های زیست محیطی                                        17

نحوه برخورد با هزینه‌های محیط‌ زیست                                           17

هزینه‌های محیط زیست                                                                    17

هزینه‌های محیط زیست که برای دوره قبل در نظر گرفته می‌شوند    18

هزینه‌های محیط زیست که برای دوره جاری در نظر گرفته می‌شود    18

هزینه‌هایی که مستقیما" به منافع دوره جاری مربوط می‌شوند          18

خسارت به محیط زیست که در دوره‌های آینده هزینه می‌گردد               18

رهنمود موجود در رابطه با سرمایه‌ای کردن هزینه‌های محیط‌ زیست      19

اصل اساسی در چارچوب حسابداری فعلی                                           .19

شناسایی هزینه‌ها و زیانهای فعالیتهای محیط زیست                             19    

شناسایی بدهی                                                                                     20  

مخارج احتمالی محیط زیست                                                                   20             

 تغییر دربراورد مخارج محیط ‌زیست                                                         20

تعهدات                                                                                                    21

شناسایی زیانهای زیست محیطی آینده                                                   21

افشای هزینه‌ها، بدهیها و تعهدات محیط زیست                                     21

هزینه‌های جاری                                                                                     23

بدهیهای محیط زیست                                                                             23

منابع                                                                                                        24

 

 

 

 

 


حسابداری محیط زیست
حسابداري محيط زيست اطلاعاتي را فراهم مي كند كه در امر ارزيابي عملكرد، كنترل، تصميم گيري و گزارشگري به مديران كمك مي كنند و همچنين بر مفاهيم اقتصادي و زيست محيطي بنا شده و از آنجايي كه از ارزش هايي استفاده مي كند كه از بازار ناشي نمي شود، استفاده از آن مستلزم ايجاد تغيير در فرهنگ است. حسابداري زيست محيطي، بخشي از اين تغييرات را در سازمان و وسيعتر از آن در جامعه ارائه مي كند و با ارائه شناخت اساسي بيشتر و مشاركت در فعاليت هاي كاري روزانه، به تعيين هدف توسعه مستمر به عنوان رويكردي خاص كمك مي كند.
حسابداري محيط زيست، شاخه اي از حسابداري است كه به جمع آوري اطلاعات هزينه هاي زيست محيطي و به كارگيري اطلاعات در انجام محاسبات مربوط به قيمت تمام شده كالاها و خدمات مي پردازد.
از سوي ديگر حسابداري محيط زيست را مي توان شامل مجموعه فعاليت هايي دانست كه موجب افزايش توان سيستم هاي حسابداري در جهت شناسايي، ثبت و گزارشگري آثار ناشي از تخريب و آلودگي زيست محيطي مي شود و مبتني بر تلفيق زيست محيطي به عنوان يك منبع سرمايه و لحاظ كردن هزينه هاي زيست محيطي به عنوان يكي از هزينه هاي قابل قبول در فرآيندي اقتصادي و محاسباتي است.
تاریخچه و جایگاه حسابداری محیط زیست
دهه ی هفتاد میلادی زمان شروع اولیه طرح مباحث حسابداری محیط زیست می باشد. در آن زمان شرکتهای صنعتی با مفهوم گزارشگری بدهیهای زیست محیطی روبرو شدند. شرکتهای مزبور در ابتدا تمایلی به افشای زیانهای وارده به محیط زیست در صورتهای مالی خود نداشتند، اما بر اثر مرور زمان و افزایش میزان خسارتها، شرکتها ناگزیر به رعایت این مسائل شدند.
در سال ۱۹۷۵ هیئت تدوین استانداردهای حسابداری نشریه ی شماره ۵ را تحت عنوان حسابداری رویدادهای احتمالی، جهت کمک به شناسایی این وضعیت منتشر کرد که بر اساس آن می بایست خسارتهای احتمالی به محیط زیست در صورتهای مالی گزارش شود. بدهیهای جبران خسارتهای وارده به محیط زیست به عنوان زیانهای احتمالی شناخته می شد، اما به دلیل مشکلات آینده که در برآورد میزان این زیانها وجود داشت هیچ شرکتی به درستی از رهنمود مزبور پیروی نمی کرد. بنابراین نیاز به تدوین رهنمود جدیدی احساس می شد. در نهایت قانون حفاظت و بازیافت منابع محیط زیست در سال ۱۹۷۶و قانون جامع مسئولیت، غرامت و بدهی محیط زیست در سال ۱۹۸۰ میلادی تصویب شد.

ضرورت حسابداری محیط زیست
حسابداری محیط زیست یک نقش مهم در اثبات تصمیمات منطقی دارد، به علاوه شرکت ها لازم است نزد سهامداران خود حسابدهی کنند. زمانی که منابع محیط زیست و کالاهای عمومی برای فعالیتهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد افشای اطلاعات حسابداری یک فرایند کلیدی در حسابدهی می باشد، در نتیجه حسابداری محیط زیست به شرکتها در بالا رفتن سطح اعتماد و اعتبار عمومی کمک می کند و تشخیص بیطرفانه را میسر می سازد.

سه مجموعه که درحسابداری محیط زیست نقش دارند
1-مدیران ارشد  موسسات:خط مشی زیست محیطی را پایه ریزی می کنند.
2-مدیران زیست محیطی در سطوح اجرایی:خط مشی زیست محیطی را تحقق می بخشند.
3-کارکنان محیط زیست:در گیر تصمیم های کلان برای تجهیزات کنترل محیط زیست می باشن
.

.

.

 شناسایی زیانهای زیست محیطی آینده
برخی از شرایط جهت ثبت زیانهای آینده مرتبط با مبادلات یا رویدادهای آینده به‌شرح زیر است:
• زمانی‌که قرارداد فعلی جهت خرید آینده مواد، منجر به زیانهای آینده می‌گردد، بخشی از زیان برای دوره جاری درنظر گرفته می‌شود.

 

 

 برای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.

 

 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

قیمت:  5 هزار تومان

دانلود پایان نامه با موضوع دلایل افزایش سن ازدواج ,  تحقیق علل افزایش سن ازدواج , دانلود پایان نامه رشته علوم تربیتی ,دانلود پایان نامه رشته روانشناسی , دانلود پایان نامه رشته علوم اجتماعی , گزارش تحقیق با موضوع علل افزایش سن ازدواج دانشجویان

موضوع:  بررسی عوامل مؤثر بر دیررسی (بالا رفتن سن)
ازدواج میان دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران مرکز مجتمع ولیعصر(عج)»

تعداد صفحات:104 صفحه   قالب فایل:word    به همراه پرسشنامه
 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                   صفحه

مقدمه 1......................................................................................... 1

پیش گفتار 4.................................................................................. 4

فصل ا ول ـ کلیاتی در باره تحقیق

 1. موضوع 9................................................................................ 9
 2. بیان مسئله 9............................................................................. 9
 3. تعریف موضوع 10...................................................................... 10
 4. ضرورت تحقیق و اهمیت موضوع 11.............................................. 11

1-4- اهداف ازدواج13.............................................................. 13

2-4- فلسفه ازدواج13.............................................................. 13

3-4- فایده های تسریع و زیانهای تأخیر در ازدواج14.................... 14

4-4- سن و بیماری 16............................................................. 16

5-4- انواع بلوغ برای ازدواج لازم و ضروری است 17................... 17

 1. اهداف تحقیق 29.......................................................................... 29
 2. فرضیات تحقیق32....................................................................... 32

 

فصل دوم: پیشینه تحقیق

 1. پیشینه تحقیق 35......................................................................... 35
 2. چارچوب نظری 43...................................................................... 43
 3. تعیین متغیرها 60......................................................................... 60
 4. مدل تحلیلی فرضیه ها 61.............................................................. 61
 5. تعریف مفاهیم 63......................................................................... 63

فصل سوم : روش تحقیق

 1. روش تحقیق و ابزار اندازه گیری 70............................................... 70
 2. جامعه مورد بررسی 71................................................................ 71

1-2- جامعه آماری 71................................................................. 71

2-2- نمونه آماری و حجم نمونه 72............................................... 72

3-2- روش نمونه گیری73............................................................ 73

 1. سطوح سنجش متغیرها و آزمونهای مربوطه 74................................ 74
 2. مراحل تحقیق و زمانبندی آن 76..................................................... 76

فصل چهارم: بررسی توصیفی داده ها

 1. سن 77...................................................................................... 77
 2. شغل ..79................................................................................... 79
 3. درآمد .80.................................................................................. 80
 4. مسکن ..83................................................................................. 83
 5. خواستگاری .83.......................................................................... 83
 6. محل سکونت ..84........................................................................ 84
 7. سربازی .85............................................................................... 85

فصل پنجم : آزمون فرضیات

 1. عوامل اجتماعی ـ فرهنگی..87...................................................... 87
 2. عوامل اقتصادی .91..................................................................... 91
 3. عوامل روانی ـ شخصیتی ..94....................................................... 94
 4. خلاصه و نتیجه گیری ..96............................................................ 96
 1. پیشنهادات و انتقادات ..99............................................................. 99
 2. پرسشنامه ...101...........................................................................

فهرست منابع...................................................................................... 104

پرسشنامه

 

دانلود پایان نامه با موضوع علل افزایش سن ازدواج دانشجویان

مقدمه :
الهی
هم دعا از تو اجابت هم ز تو     ایمن از تو مهابت هم ز تو
گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن     مصلحی تو ای تو سلطان سخن


همانطوری که از عنوان تحقیق برمی آید، پژوهش در این مقوله گرد سن ازدواج می چرخد بر همگان روشن است که برخی ها در جامعه به امر ازدواج اقدام نکرده اند، در حالی نشان هم در حد بالاست و از سن ازدواجشان گذشته است و روز به روز بر تعداد این عده افزوده می شود، و به صورت مشکل و مسئله حد در جوامع پدیدار گشته است و هر انسان صاحب احساس  و نوع دوست را به تفکر و چاره اندیشی وا می دارد تا بتواند بر این مشکل فائق آید و این معضل را از جامعه بزداید. اینک ما این مشکل را میان دانشجویان دانشگاه آزاد مجتمع ولیعصر(عج) مورد بررسی قرار داده ایم، هر چند جامعه مورد بررسی خیلی محدود است و به کل جامعه نمی توان تعمیم داد ولی با توجه به رشته تحصیلی و احساس محقق می توان گفت که :
آب دریا را اگر نتوان کشید         هم به قدر تشنگی باید چشید.
ازدواج در کنار تولد و مرگ یکی از سه حادثه مهم زندگی آدمی است. تولد بدون اطلاع و اراده موعود اتفاق می افتد، مرگ نیز تا حدود زیادی خارج از کنترل اوست. ولی ازدواج در میان این سه، تنها حادثه ای است که امکان انتخاب در آن وجود دارد. اما این انتخاب و تصمیم گیری در خلاء صورت نمی گیرد بلکه در اجتماع تحقق می یابد. در این تحقیق محقق با توجه به رشته تحصیلی، عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مؤثر بر موضوع ازدواج را مورد بررسی قرار می دهد. چون تحولات اقتصادی و اجتماعی بر مناسبات خانوادگی و زن و شوهری تأثیر می گذارد و برعکس تحولی همچون تغییر سن ازدواج مؤثرند و آثار و پیامدهای مختلف این تعیین کنندگی کدامند؟ به طور خلاصه می توان گفت که اگر ازدواج در شرایط زمان خود صورت نگیرد، موجبات فراهم آمدن انواع جرایم خواهند بود، جرایمی که از لواط، فحشاء تن فروشی و زنا گرفته تا فرزندان نامشروع و خودکشی هایی که در این مورد انجام می گیرد.
لازم به ذکر است که علت این که تحقیق در میان دانشجویان صورت می گیرد این است که چون دانشگاه یکی از نقاط مهم و حساس هر جامعه است و ارزشها از دانشگاهها به سایر نقاط جوامع توزیع می شود، بنابراین محقق علل بالا رفتن سن ازدواج دانشجویان را انتخاب کرده است.

فصل اول ـ کلیاتی در باره تحقیق

1- موضوع تحقیق
2- بیان مسئله
3- تعریف موضوع
4- ضرورت تحقیق و اهمیت موضوع
5- اهداف تحقیق
6- فرضیات

 
1- موضوع تحقیق:
بررسی عوامل مؤثر بر بررسی (بالا رفتن سن) ازدواج میان دانشجویان پسر دانشگاه آزاد مجتمع ولیعصر (عج).

2- بیان مسأله
در این پژوهش مسئله مورد بررسی بالا رفتن سن ازدواج میان دانشجویان دانشگاه آزاد مجتمع ولیعصر(عج) می باشد. البته با اندکی تفحص و تحقیق معلوم می شود که این مشکل تنها به جامعه ما (ایران) اختصاص ندارد بلکه دامن گیر کلیه جوامع جهانی بعد از صنعتی شدن بوده و هست و روز به روز در حال اوج گیری می باشد. اینک محقق با توجه به رشته تحصیلی خود و تجارب چند ساله خود با دانشجویان از نزدیک مصاحبه ها و صحبت هایی که به طور شفائی در طول چند سال انجام داده این مسئله را به عنوان پایان نامه کارشناسی مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد.

 
3- تعریف موضوع:
ازدواج رابطه ای است شرعی، عرفی یا قانونی بین زن و مرد که آنها را برای مدت دائم یا موقت با هم پیوند می دهد و از طرف جامعه به رسمیت شناخته می شود.
در این بررسی موضوع عوامل مؤثر بر تأخیر در ازدواج می باشد یا به عبارتی بالا رفتن سن ازدواج در این بررسی می خواهیم بدانیم که چه عواملی باعث می شود تا رابطه زناشویی که یک رابطه شرعی، عرفی و قانونی است در جامعه صورت نگیرد. ازدواج را می توان از جنبه ها و موارد زیر تعریف کرد: رابطه ، کارکرد و نقش اجتماعی.

فصل دوم ـ پیشینه تحقیق و پایه های نظری
                        
                        1- پیشینه تحقیق
                        2- چهارچوب نظری
                        3- تعیین متغیرها
                        4- مدل تحلیلی فرضیه ها
                        5- تعریف مفاهیم
 

1- پیشینه تحقیق
بررسیهای انجام شده درباره خانواده و ازدواج در ایران و سایر کشورهای جهان تا حدی زیاد است که در این میان به بعضی از تحقیقات انجام یافته به ترتیب ذیل اشاره می نماییم:
1- در اردیبهشت ماه سال 1354 آقای دکتر منوچهر محسنی و دکتر فرنگیس اردلان با همکاری مستقیم کلیه دانشجویان دوره شبانه رشته جامعه شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ملی ایران تحقیقی تحت عنوان «طرز تفکر دانشجویان در مورد معیارهای خانواده و ازدواج» در چارچوب  درس روشهای علمی تحقیق در علوم اجتماعی انجام داده اند که هدف از انجام این مطالعه را بررسی دگرگونیهایی که در تحولات اجتماعی جدید توانسته است در طرز تفکر دانشجویان بوجود بیاورد ذکر فرموده اند. و بیان می کنند که آیا نظر پیتریم سوروکین جامعه شناس آمریکایی که می گوید جهان ما جهان گرایشها و جنبشهای متضاد و حتی متناقض است، در تفاوت طرز تفکر زنان و مردان دانشجو نیز مشاهده می شود؟ در این تحقیق تفاوتهایی در طرز تفکر دانشجویان دختر و پسر در زمینه معیارهای زناشویی و ازدواج دیده می شود. که به کمک آزمونهای آماری لازم مورد بررسی قرار گرفته است.
2- در سال 1369 آقای نعمت اله تقوی تحقیقی تحت عنوان «بررسی وضع ازدواج و طلاق در شهر تبریز» را انجام داده اند که از یافته ها و نتایج آن استفاده شایانی شده است که یافته ها و نتایج این تحقیق متعاقباً بیان می شود.

فصل سوم : روش تحقیق (متدولوژی)

                    1- روش تحقیق و ابزار اندازه گیری
                    2- جامعه مورد بررسی
                    1-2- جامعه آماری
                    2-2- نمونه آماری و حجم نمونه
                    3-2- روش نمونه گیری
                    3- سطوح سنجش متغیرها
                    4- مراحل تحقیق و زمانبندی
 

1- روش تحقیق :
بررسی حاضر، تحقیق پیمایشی است که در دانشگاه آزاد مجتمع ولیعصر (عج) صورت می گیرد که ابزار اندازه گیری آن پرسشنامه ای با 16 سؤال می باشد که از این تعداد 4 سؤال به صورت باز مطرح شده و بقیه سؤالها به صورت بسته هستند. جهت روایی و صحت ابزار اندازه گیری و به لحاظ اینکه سؤالات با ارزشهای موجود زمان و مکان مورد تحقیق تطبیق نماید، چندین بار با استاد راهنمای محترم رفع اشکال نموده و سؤالات حاضر مورد بررسی و اظهار نظر قرار گرفته، و در آخر پرسشنامه حاضر که ضمیمه تحقیق هست، تنظیم گردیده است.
علت اینکه روش پرسشنامه ای برای این تحقیق انتخاب شده این است که چون موضوع تحقیق، موضوعی است که به روش مصاحبه ای به آسانی مقدور نبود. برای اینکه نمونه های مطالعه ما در مصاحبه به آن صورت صادقانه حرف دلشان را نمی توانستند بیان نمایند. بنابراین به صورت پرسشنامه ای صورت گرفته و قید نام و مشخصات دیگر در آن ضرورتی ندارد و افراد نمونه به راحتی حرف دلشان را بیان می کنند.

2- جامعه مورد بررسی
1-2- جامعه آماری:

جامعه آماری پژوهش ، دانشجویان پسر مجرد بالای 24 سال دانشگاه آزاد مجتمع ولیعصر (عج) می باشد که حدود 5000 نفر پسر مجرد 24 سال بالاتر خواهیم داشت که از این تعداد، 2% را بعنوان نمونه انتخاب نموده ایم.

فصل چهارم ـ بررسی توصیفی داده ها

 

 1. سن
 2. شغل
 3. درآمد
 4. مسکن
 5. خواستگاری
 6. محل سکونت
 7. سربازی

 

- بررسی توصیف داده ها:

در این قسمت تحقیق متغیرهایی مورد بررسی قرار گرفته اند که معمولاً با عنوان متغیرهای شناسایی یا زمینه ای بوده و در جهت شناساندن و توصیف کلی جامعه مورد تحقیق می باشند و بدین لحاظ معمولاً از آمار توصیفی (مطالعات نسبتها و درصدها) استفاده می شود در زیر به این متغیرهای زمینه ای یا شناسایی می پردازیم.

درصد فراوانی تجمعی

درصدفراوانی نسبی

فراوانی مطلق

سن افراد

0/35

0/35

35

24

0/45

0/10

10

25

0/55

0/10

10

26

0/68

0/13

13

27

0/75

0/7

7

28

0/83

0/8

8

28

0/90

0/7

7

30

0/91

0/1

1

31

0/92

0/1

1

32

0/93

0/1

1

33

0/94

0/1

1

34

0/95

0/1

1

35

0/100

Missing

4

37 بالاتر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- سن :

در نمونه 100 نفری ما میانگین سن افراد 5/26 بوده و نما برابر سن 24 می باشد. یعنی حدود 35% نمونه مورد مطالعه در سن 24 سال می باشند و حداقل سن مورد پرسش، همان 24 سال بوده که دارای فراوانی 35 می باشد. حداکثر سن در میان نمونه حاضر 26 سال می باشد که دارای فراوانی یک نفر بوده. تعداد کل فراوانی 96 نفر بوده یعنی تعدادی که به سؤال مربوطه سن جواب داده اند 96 نفر بوده که 4 نفر به این سؤال جواب نداده بودند و کد گم شده محسوب شده اند


 

سؤالی که این مغیر را مورد سنجش قرار می دارد به دو گونه شاغل و غیرشاغل تنظیم شده بود که افرادی که گزینه شماره یک (1) یعنی شاغل را علامت زده بودند، 13 نفر بودند و 87 نفر غیرشاغل می باشند و از طریق خانواده امرار معاش می کنند.

درصد فراوانی تجمعی

درصدفراوانی نسبی

فراوانی مطلق

کدمتغیر

 

0/13

0/13

13

1

شاغل

0/100

0/87

87

2

غیرشاغل

 

نمودار مربوط به شغل

 

 

فصل پنجم ـ آزمون فرضیات و نتیجه گیری

 

                                        1- عوامل اجتماعی ـ فرهنگی

                                        2- عوامل اقتصادی

                                                   3- عوامل روانی ـ شخصیتی

                                                   4- خلاصه و نتیجه گیری تحقیق

 

-آزمون فرضیات:

هدف تحقیقات پاسخ دادن به پرسش آغازی است بدین منظور فرضیه هایی توسط محقق تدوین می باشد و به مشاهداتی که فرضیه ها ایجاب می کند مبادرت می ورزد. سپس باید ببینید که اطلاعات گردآوری شده با فرضیه ها متناظرند یا به عبارت دیگر نتایج مشاهده نشده با نتایجی که فرضیه ها انتظار داشتند متناظرند یا نه.

در این قسمت اطلاعات بدست آمده از پردازش کامپیوتر را مورد ارزیابی و تحلیل قرار می دهیم.

 

1- عوامل اجتماعی و فرهنگی:

ادامه تحصیل، محل سکونت (شهر، روستا) دخالت خانواده و خدمت سربازی از عوامل اجتماعی ـ فرهنگی به کار گرفته شده در تحقیق حاضر می باشند که مورد تحلیل قرار می گیرند.

 

 

1-1- ادامه تحصیل

 

آنالیز واریانس

درجه آزادی

ETA

ETA

SiG

F

 

10%

32%

3%

65/2

4 میان گروه

 

 

 

 

91 درون گروه

 

 

 

 

95 کل

 

 

با توجه به جدول فوق احتمال اینکه 65/2= F تصادفی باشد برابر 3% = Sig است. یعنی احتمال تصادفی بودن این مقدارf ، 3 درصد است. چون این سطح معنی داری از سطح معنی داری مورد نظر تحقیق (%5 = ) درصد خطا کمتر است پس دلیلی برای رد فرضیه صفر در دست داریم و فرضیه صفر رد می شود و اصلی قبول می شود با توجه به میزان 10 درصد تغییر واریانس متغیر تابع (دیررسی ازدواج) توسط عامل ادامه تحصیل تبین می شود یعنی تحصیلات 10/0 تأثیر دارد برد بررسی ازدواج.

1-2- محل سکونت (شهر ـ روستا):

 

برای دریافت کامل فایل برگزینه خرید کلیک کنید تا بتوانید انلاین بعد از پرداخت دانلود کنید.

 

 روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

طرح تحقیق جهت دریافت درجه کارشناسی در رشته حسابداری


عنوان پژوهش:

بررسی میزان سلامت اجتماعی در بین کارمندان آموزش و پرورش منطقه۳ شهر تبریز در سال ۱۳۹۳‍


تعداد صفحات:15 صفحه

قالب فایل:word

دانلود طرح تحقیق رشته حسابداری , طرح تحقیق , پایان نامه رشته حسابداری , مقاله رشته حسابداری , میزان سلامت اجتماعی در بین کارمندان آموزش و پرورش , دانلود طرح تحقیق رشته حسابداری به همراه پرسشنامه ,پرسش نامه طرح تحقیق رشته حسابداری ,ظرح تحقیق رشته حسابداری بررسی میزان سلامت اجتماعی در بین کارمندان آموزش و پرورش منطقه۳ شهر تبریز,

مقدمه
مفهوم سلامت اجتماعی با مفهوم سلامت روانی ارتباط تنگاتنگی دارد و بعضاً افراد این دو رایکی دانسته و به جای یکدیگربکارمی برند اما شاید زمانی که کمی دقیقتر بشویم خواهیم دریافت هر چند معنا ومفهومی که هردو کلمه در ذهن آدمی متبادر می کنند مبحث سلامت وآن هم برای نوع بشر می باشد لذا باید دقیقترشد و بین این دو واژه تمیز قا‌ئل شویم.(۱)
شاید بدیهی ترین تفاوتی که بتوان برای مفهوم سلامت اجتماعی وسلامت روانی درنظرگرفت مفهوم سطح باشد.مفهوم سلامت روانی در سطح خود و فردی مطرح می باشد و کارکرد افراد در سطح فردی تبیین می نماید و نمیتوان آنرا به جامعه نسبت داد اما بحث سلامت اجتماعی در سطح کلان با نظارت بر رفتار انسانی و اندازه گیری آیتم های سلامت در سطوح فردی‘ گروهی و اجتماعی مطرح می شود.(۲)
سلامت اجتماعی واژه جدیدی نسیت،بلکه مفهومی است که حدود ۴۰ سال پیش در کنار ابعاد جسمی و روانی سلامت مورد توجه قرار گرفته است.برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ مفهوم سلامت اجتماعی با «درجه عماکرد اعضای جامعه»مترادف شدو شاخص سلامت اجتماعی شکل گرفت.کم کم باطرح پرسش هایی در ابعاد جسمی،روانی واجتماعی‘سلامت فردی و میزان فعالیت عملکرد فرد در جامعه براساس این استدلال مطرح شد که سلامت امری فراتر از بیماری و قابلیت های کارکردی فرد است.(۳)
سنجش محتوای سلامت اجتماعی ابتدا از طریق تمرکز بر«فرد»و در ارتباط با تعاملات میان فردی (مثلا دیدار با دوستان)و مشارکت اجتماعی (مانندعضویت در گروه)مورد سنجش قرار گرفت و دراندازه گیری آن،ارکان عینی(مثلا تعداد وستان)وذهنی(مانند کیفیت روابط دوستانه)هر دو در تعریف منظور شده است.حوزه سلامت اجتماعی از سال های ۱۹۹۵به بعد‘علاوه برنگرش کلی و عامی که بر کیفیت سلامت در میان تمام افراد دارد،در کشورهای صنعتی گرایش خاصی را در دو بعد سلامت روانی ونیز سلامت اجتماعی آغازکرده است.به این ترتیب«ارتقای سلامت»در برگیرنده زمینه های اقدام اجتماعی برای توسعه سطح سلامت است.(۴)
ارتقای سطح سلامت بر این اساس از دو طرق امکان پذیر است که یکی از آنها توسه شیوه های سالم زندگی و اقدام اجتماعی برای سلامت است و دیگری ایجاد شرایطی است که زیستن در یک حیات سالم را امکان پذیر سازد.موضوع اول دربرگیرنده توانمندسازی انسان ها از طریق آگاهی ها و مهارت های ضروری برای یک زندگی سالم است(آموزش مهارت های زندگی)و موضوع دوم تاثیرگذاری برسیاست های عمومی و برنامه های حامی سلامت عمومی را در سطح جامعه پیگیری از انحرافات اجتماعی از گسترده ترین ارکان این بخش است.(۵)

 

دانلود طرح تحقیق رشته حسابداری , پروژه کارکنان اموزش و پرورش۱ـ بهروز میلانی فر،بهداشت روانی،انتشارات قومس،سال،۱۳۸۹،ص ۱۸
۲ـ ابوالقاسم حسینی،اصول بهداشت روانی(جلد اول)،انتشاراتی ناشران،سال ۱۳۶۳،ص ۴۵
۳ـ حمزه گنجی،بهداشت روانی،انتشارات ارسباران،سال ۱۳۸۹،ص۱۶
۴ـ ابوالقاسم حسینی،اصول بهداشت روانی(جلد اول)،انتشاراتی ناشران،سال ۱۳۶۳،ص۷۰
۵ـ بهروز میلانی فر،بهداشت روانی،انتشارات قومس،سال،۱۳۸۹،ص ۲۷


تعریف و اصطالحات پژوهش


تعریف جامعه
جامعه عبارت است از گروهی از افراد،شیا با حوادث که حداقل یک صفت یا ویژگی مشترک داشته باشند یا به عبارتی دیگر جامعه عبارت است از همه اعضای واقعی یا فرضی که علاقمند هستیم یافته های پژوهش را به آنها تعمیم دهیم.(1)
تعریف نمونه
نمونه به زیر جامعه ای گفته می شود که از کل جامعه انتخاب می شود و معرف آن است. به عبارت دیگر نمونه گیری یعنی انتخاب تعدادی از افراد،حوادث و اشیا از یک جامعه تعریف شده به عنوان نماینده آن جامعه.(2)
سلامت اجتماعی
عبارت است از چگونگی ارزیابی فرد از عملکردش در برابر جامعه(3)
شکوفایی اجتماعی
دانستن و اعتقاد داشتن به اینکه جامعه به شکلی مثبت در حال رشد است.فکر کردن به اینکه جامعه پتانسیل رشد به شکل مثبت را دارد.(4)

همبستگی اجتماعی
همبستگی یا انطباق اجتماعی در مقابل بی معنایی در زندگی قابل مقایسه تست و شامل ارزیابی فرد از اجتماع به صورت قابل فهم،قابل پیش بینی و محسوس است.(5)
انسجام اجتماعی
انسجام /ان درجه ای است که در آن مردم احساس می کنن که چیز مشترکی بین آنها و کسانی که واقعیت اجتماعی را می سازند وجود دارد.(6)
پذیرش اجتماعی
درپذیرش اجتماعی فرد جامعه و مردم را با همه نقص ها و جنبه های مثبت و منفی آن باور دارد و می پذیرد.(7)
مشارکت اجتماعی
در حقیقت مشارکت اجتماعی باوری است که طبق آن فرد خود را عضو حیاتی اجتماع می داند و فکر میکند چیز ارزشمندی برای عرضه به جامعه دارد.(8)

بیان مسئله
بیماری های روانی از بدوپیدایش وجود داشته و هیچ فردی،از هیچ طبقه اقتصادی اجتماعی خاصی در مقابل آنها مصونیت نداشته و خطری است که بشر را مرتباً تهدید می کند.خوشبختانه نهضت بهداشت روانی در نیم قرن اخیر،افکار غلط و خرافات در مورد این بیماری ها را کنار گذاشته و نشان داده که اولاً بیماری های روانی،قابل پیشگیری بوده وثانیاً در صورتی که مانند سایر بیماری ها به موقع تشخیص داده و تحت درمان قرار گیرند به همان نسبت از مزمن شدن و عوارض آنها کاسته خواهد شد.در راستای همین ایده،بهداشت روانی یا به عبارتی سلامت روانی که جر‌‌ئی از بهداشت عمومی محسوب میشود مطرح می گردد.(۱)
بسیاری از افراد با مسئله سلامت جسمی وسلامت روانی آشنایی دارند اما شاید تعداد کمی از افراد با مفهوم سلامت اجتماعی آشنا داشته باشند.این در حالی است که همه روزه و در سطح مختلف زندگی ،کار،تفریح و تعاملات روزمره با این مفهوم در تماس هستند و با آن زندگی میکنند .این افراد حتی اگر با مشکلی در زندگی اجتماعی روبرو شند و یا مشکلی برای دوستان و نزدیکانشان اتفاق افتد شاید حتی متوجه نشوند که بعد سلامت اجتماعی آنان به مخاطره افتاده است  واین مشکل بعدی از سلامتی آنان را هدف قرار اده و باید به آن توجه کنند.(۲)

 

 

فهرست:

مقدمه

تعریف و اصطالحات پژوهش

بیان مسئله

اهمیت و ضرورت پژوهش

سوالات تحقیق

فرضیات تحقیق

محدودیت های تحقیق

ادبیات پژوهش

روش تحقیق

متغیّر های پژوهش

جدول متغیر های عملیاتی سلامت اجتماعی

پرسشنامه تحقیق

 

این فایل به همراه پرسشنامه طرح تحقیق میباشد...

 


برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک و با پرداخت انلاین
 
توسط کلیه کارت های عضو شتاب,لینک دانلود برای شما باز میشود.


روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

قیمت : 5 هزار تومان

آزمايش رشته زیست شناسی - آزمايشاتي برای سنجش فعالیت های كليه


وسائل آزمايش:
1.    pH کاغذی
2.    چگالی سنج یا رفراکتومتر (clinical refractometer)
3.    3. نوار تست گلو كز
4.     4.  آب مقطر، محلول سالين %8,5 و چاي قابل شرب
5.    5.  بشر، ارلن
روش كار:
براي انجام اين آزمايش از هر گروه يك نفر بعنوان نمونه انتخاب مي شود. فرد انتخاب شده نبايد قبل از آزمايش دچار ئيدراتاسيون شده باشد. در روز آزمايش خوراك معمول ( صبحانه يا نهار ) خود را مصرف
كرده باشد. و از غذاهاي پرنمك استفاده نكرده باشد.
مراحل آزمايش به شرح زير است:
1.  شخص مورد آزمايش يك ربع قبل از شروع آزمايش مثانه را خالي كند.
2.  بلافاصله بعد از شروع آزمايشگاه مثانه را تخليه كرده و به عنوان نمونه شماره 1 در نظر بگيرد.
آزمايش الف- تأثير آب بر پديدة  diuresis
1.  يك ليتر آب خورده و بلافاصله مثانه را تخليه كرده و به نمونه شماره 1 اضافه كنيد.
2.  مثانه را هر 20 دقيقه يكبار تخليه كند واين عمل را تكرار تا زماني كه كل نمونه ها به 7 برسد.
3. در تمام نمونه ها حجم،  pH و دانسيته ادرار را اندازه گيري كنيد.
آزمايش ب- تأثير آب مجدد بر پديدة  diuresis

ادامه مطلب برای دریافت رایگان گزارش ازمایش
 

دانلود پروژه پایان نامه نرم افزار های حسابداری

مهدی بنی حسن بازدید : 2439 پنجشنبه 03 ارديبهشت 1394 : 21:1 نظرات ()

موضوع پایان نامه:  نرم افزار های حسابداری

تعداد صفحات:138 صفحه  -----  قالب فایل :word

دانلود پایان نامه رشته حسابداری , دانلود گزارش تحقیق رشته حسابداری ,  نرم افزار های حسابداری ,  نرم افزار هلو , نرم افزار مدیریت سهام ,کاربرد اکسل در حسابداری و مسائل مالی ,راهکار نرم‌افزاری ویژه صنایع تولیدی , نرم افزار دریافت و پرداخت , نرم افزار حسابداري رافع , تاريخچه نرم افزارهاي حسابداري در ايران ,دانلود , پایان نامه  ,تحقیق , پروژه , رشته حسابداری ,دانلود پایان نامه

پیشگفتار:


در دهه های گذشته کشور هایی که دارای حسابداری بودند؛ عملکرد های حسابداری خود را در مجموعه دفتر هایی به ثبت می رساندند و عمده رویکرد های خود را بر روی کاغذ انعکاس میدادن ولی با پیشرفت نچندان دور در نحوه ثبت رویکرد ها و عملیات حسابداری با کامپیوتری شدن و، وجود امدن تکنولوژی ثبت در کاغذ جای خود رو تغییر داده و مهندسان کامپیوتر توانستند سیستم های حسابداری را طراحی نمایند،که این کار باعث سرعت در فرآیند کار حسابداری گردید .
موضوع پروژه راجع معرفی نرم افزارهای حسابداری و چند نرم افزار پرکاربرد در سیستم حسابداری از جمله:نرم افزار حسابداری هلو-نرم افزارحسابداری رافع-نرم افزار حسابداری همکاران سیستم وکاربرد اکسل در حسابداری که نحوی نصب برنامه ها هرکدام به صورت مجزا شرح داده شده که نقاط ضعف و قوت هر کدام نیز بنا به نحوه کاربرد آنها در ادارات ،شرکت ها و سازمان ها بیان شده است.که هر کدام از برنامه ها به صورت جداگانه همراه با تاریخچه نرم افزارهای حسابداری و پیدایش این نرم افزارها در کشور ایران شرح داده شده است.
در این معرفی با استفاده از اسلاید های نصب هر کدام از نرم افزارها آشنایی با نرم افزارهای حسابداری را بیشتر شرح داده.و با تصاوبری مراحل نصب و راه اندازی نرم افزار حسابداری رافع نشان داده شده.
وتوضیحات مختصری درباره فعالیت اصلی نرم افزارها داده.

فهرست:

پیشگفتار..................................................................................................3

فهرست....................................................................................................4

نرم افزارهاي حسابداري.............................................................................. 9

تاريخچه نرم افزارهاي حسابداري در ايران........................................................ 9

نرم افزار هلو.............................................................................................. 24

مقدمه.......................................................................................................24

فاز یک: ورود اطلاعات اول دوره / طرف حساب : ...............................................24

نرم افزار حسابداري جامع هلو - 4 كاربره [نسخه 7.6 كد 44] .............................36

نرم افزار حسابداري رافع............................................................................. 51

مقدمه......................................................................................................51

نرم‌افزار حسابداری مالی پایاپای.................................................................... 78

مقدمه....................................................................................................... 78

1- منوهای سیستم پایاپای.......................................................................... 81

1-1 منوی تعاریف سیستم........................................................................... 81

2-1 منوی سرفصل حسابها ..........................................................................82

3-1 منوی تغذیه اطلاعات............................................................................. 83

4-1 منوی گزارشها ....................................................................................83

5-1 منوی خدمات و پشتیبانی....................................................................... 84

6-1 منوی امکانات....................................................................................... 85

2- منوی تعاریف سیستم. ..............................................................................86

1-2 دوره‌های مالی....................................................................................... 86

1-1-2 ایجاد یک دوره مالی جدید. .....................................................................87

2-1-2 تغییر نام یک دوره مالی......................................................................... 89

3-1-2 حذف دوره مالی................................................................................... 89

2-2 گروه حسابها ...........................................................................................91

1-2-2 تعریف یک گروه حساب جدید. ..................................................................93

2-2-2 تغییر دادن خواص یک گروه حساب............................................................ 94

3-2-2 حذف یک گروه حساب........................................................................... 95

3-2 انواع حساب............................................................................................ 96

1-3-2 ایجاد حساب جدید. ................................................................................97

2-3-2 تغییر شرح یک نوع حساب........................................................................ 97

3-3-2 حذف حساب.......................................................................................... 98

4-2 شرح ثابت اسناد........................................................................................ 99

1-4-2 تعریف یک شرح جدید. .............................................................................99

2-4-2 تغییر شرح‌های موجود. ............................................................................100

3-4-2 حذف شرح‌های موجود. ..........................................................................100

همكاران سيستم. ..........................................................................................102

مقدمه...........................................................................................................102

تاريخچه. ........................................................................................................102

همکاران سیستم در یک نگاه .............................................................................103

فعالیت‌های اصلی همکاران سیستم. ...................................................................104

شرکت‌های زیرمجموعه..................................................................................... 104

سرمایه‌های انسانی.......................................................................................... 106

راهکار نرم‌افزاری ویژه صنایع تولیدی....................................................................... 107

نرم افزار دریافت و پرداخت................................................................................... 107

نقدینگی و دارایی‌های پولی خود را مدیریت کنید...................................................... 107

اطلاعات بیشتر در مورد محصول. ............................................................................108

نرم افزار مدیریت سهام....................................................................................... 110

كنترل دقیق‌تر بر روند امور مربوط به سهام............................................................. 110

اطلاعات بیشتر در مورد محصول............................................................................. 111

نرم افزار تجمیع حساب‌ها .....................................................................................114

اطلاعات جامع مالی برای مدیریت و کنترل شعب...................................................... 114

اطلاعات بیشتر در مورد محصول.............................................................................. 115

نرم افزار حسابداری و حسابداری ارزی................................................................... 117

ارائه‌ی اطلاعات مالی منسجم و به هنگام. .............................................................117

اطلاعات بیشتر در مورد محصول.............................................................................. 118

نرم افزار کنترل مالی قراردادهای پیمانکاری.................................................................. 123

اطلاعات بیشتر در مورد محصول............................................................................. 125

کاربرد اکسل در حسابداری و مسائل مالی................................................................. 130

مقدمه.................................................................................................................130

منابع:.................................................................................................................. 139

 

دانلود تحقیق پروژه و پایان نامه رشته حسابداری نرم افزارهای حسابداری

تاریخچه نرم افزارهای حسابداری
پیدایش نرم افزار حسابداری در ایران:


ازسال 1360 آغاز می کنیم در آن زمان رشته کامپیوتر در دانشگاهها وجود نداشت و تنها یک مرکز آموزشی در تهران به نام مرکز کامپیوتر شهید شمسی پور در میدان ونک خیابان برزیل در این رشته دانشجوی آزاد می پذیرفت و آموزش می داد .
از اولین سیستمهای عامل که کامپیوتر ها و نرم افزارهای رایانه ای را راه می انداخت سیستم عامل Dosاستفاده شده و اولین زبانهای برنامه نویسی تحت سیستم عامل Dos که مورد آموزش و استفاده قرار می گرفت زبانهای cobol / pl1 / fortran و بعد c / pascal و بعد basic و بعد foxpro / quatropro برای برنامه نویسی استفاده می شد .

به علت آنکه زبانهای برنامه نویسی و یاد گیری آنها بسیار دشوار بود متخصصین برنامه نویسی نیز در کشور بسیار اندک و شاید به تعداد انگشتان دست هم نب
از آنجا که کامپیوتر یک وسیله حسابگر سریع و دقیق بود افرادی که برنامه نویسی می دانستند سعی کردند نرم افزارهایی بنویسند که در امور حسابداری و مالی از آن کمک گرفته و برنامه هایی بنویسند که عملیات حسابداری و محاسبات را بیشتر کامپیوتر انجام دهد .

افراد زیادی نرم افزارهای حسابداری مختلفی ابتدا برای ادارات و سازمانهای مختلف نوشتند و بعد سعی کردند این نرم افزارها را به بازار و میان مردم آورده و مشاغل دیگر هم از این نرم افزارها استفاده نمایند .

بطور دقیق نمی توان گفت که واقعا اولین نرم افزار حسابداری در ایران را چه کسی نوشته و نام آن چه بوده است چون در آن زمان مثل الان نرم افزارها نام خاصی نداشتند و برنامه نویسان آنها هم یا متخصصین بسیار نخبه ای بودند که نمی شد به راحتی آنها را در کوچه و خیابان دید و شناخت و یا دسترسی به آنها بسیار مشکل بود .

اما به جرات می توان گفت که از اولین نرم افزارهای حسابداری نوشته شده در ایران نرم افزار حسابداری ACCبود که فقط ( ثبت سند حسابداری و دفتر روزنامه و دفتر کل و دفتر تفصیلی و یک تراز آزمایشی 4 ستونی داشت ) حجم این نرم افزار حدودا 09 / 1 مگابایت بوده و تنها روی یک دیسکت فلاپی جا می گرفت و به رایگان در اختیار همه قرار داشت این نرم افزار حدودا 4 سال بسیار محبوب و مورد استفاده شرکتها افراد و سازمان ها قرار گرفت ( هنوز هم بسیاری از حسابداران آن را به خوبی می شناسند ) این نرم افزار حسابداری به زبان Foxbase که نسخه های ابتدایی زبان برنامه نویسی Foxpro بود توسط آقای منصور بروجردیان طراحی و برنامه نویسی شده بود .
نام آقای منصور بروجردیان در نرم افزار حسابداری فوق و تاریخ ایجاد و کامپایل فایل های نرم افزار که در سال 1368 انجام گرفته است ( در سالی که هیچ نرم افزار حسابداری موجود نبوده ) خود سند بسیار معتبر و گویایی بر این ادعاست که هنوز هم موجود است .

بعد ها افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر هم وارد عرصه برنامه نویسی نرم افزارهای حسابداری شده و از پیشگامان این عرصه می توان به ترتیب واقعی متکی به اسناد زنده و بسیار معتبر از
نرم افزارهای :


-نرمافزار حسابداری مستوفی
-نرم افزار حسابداری چرتکه
-نرم افزار حسابداری برلیان
-نرم افزار حسابداری همکاران سیستم
-نرم افزار حسابداری رایورز
-نرم افزار حسابداری پارس سیستم
-نرم افزار حسابداری پارسا 2000
-نرم افزار حسابداری نوین
-نرم افزار حسابداری ناپال
-نرم افزار حسابداری خیام
-نرم افزار حسابداری شایگان
-نرم افزار حسابداری رایانگان فردا
-نرم افزار شماران سیستم
-نرم افزار حسابداری آوین تک
-نرم افزار حسابداری سینا پیوند

نام برد .
توضیح مهم : ( اسامی یاد شده بطور مستند و واقعی بوده که از سال 1370 دارای نرم افزار حسابداری بوده اند و حضورشان در جامعه تایید شده بوده و دارای سوابق درخشان نرم افزارهای حسابداری و مالی هستند که قطعا تا زمانی که می خواستند نرم افزار خود را آماده کرده و به بازار ارائه نمایند حتما از 3 سال قبل از این تاریخ وجود داشته اند و مشغول کار بوده اند .

سند زنده این اسامی و استناد آن ماهنامه ( حسابدار ) از انجمن حسابداران خبره ایران شماره 120 در تیر ماه سال 1376 می باشد ) .

نرم افزارهای حسابداری نامبرده شده فوق همگی تحت سیستم عامل Dos نوشته شده و برخی از آنها بعد از مدتی و با آمدن سیستم عامل Windowsنرم افزارهای خود را یا با آن سازگار نمودند و یا مجددا آنها را در محیط سیستم عامل Windows بازنویسی کردند .

بطور مستند و واقعی اولین نرم افزار حسابداری که تحت سیستم عامل Dosبود و مجددا در محیط Windows بازنویسی شد نرم افزار ( حسابداری ناپال ) از شرکت ایده آل سیستم بود
و بعد از آن نرم افزار حسابداری رافع و بعد تدبیر و......
پس طبق اسناد و شواهد بسیار معتبر و زنده هیچوقت اولین یا حتی دومین یا حتی پنجمین نرم افزار حسابداری تحت Windows نرم افزار حسابداری دیگری مثل ( حسابداری هلو ) نبوده است .
و به همین ترتیب و همانطور که گفته شد شرکتها و یا افرادی که دارای نرم افزار حسابداری بودند نرم افزارهای خود را یا با Windows سازگار نمودند و یا مجددا آنها را در محیط سیستم عامل Windows بازنویسی کردند و تعدادی شرکت و یا نرم افزار جدید هم در این برهه برای نخستین بار شروع به برنامه نویسی نرم افزار حسابداری نمودند و .... ود  
 
و به همين ترتيب  شركتها و يا افرادي كه داراي نرم افزار حسابداري بودند  نرم افزارهاي خود را  يا با Windows  سازگار نمودند و يا مجددا آنها را  در محيط  سيستم عامل Windows  بازنويسي كردند و  تعدادي شركت و يا نرم افزار جديد هم در اين برهه  براي نخستين بار شروع به برنامه نويسي نرم افزار حسابداري نمودند .
 از شركتها و يا  نرم افزارهاي جديدي كه كاملا تحت Windows  برنامه نويسي شدند و قبل از آن
فاقد هر گونه نرم افزار حسابداري حتي تحت  Dos  بودند و يا حتي بعضا هنوز وجود نداشته اند كه در اين زمينه كار كرده باشند و بعد ها شركتي تشكيل داده و به كمك متخصصين خود وارد عرصه طراحي و برنامه نويسي نرم افزارهاي حسابداري و مالي شدند  مي توان به نرم افزارهاي ذيل اشاره كرد :
-         نرم افزار حسابداري رافع  ( تحت Dos  هم داشته است )
-         نرم افزار حسابداري حسابدار
-         نرم افزار حسابداري حسابرس
-         نرم افزار حسابداري تدبير
-         نرم افزار حسابداري حسابگر
-         نرم افزار حسابداري پيشرو
-         نرم افزار حسابداري فراپيام
-         نرم افزار حسابداري فراگستر
-         نرم افزار حسابداري توازن
-         نرم افزار حسابداري نماد ايران ( تحت Dos  هم داشته است )
-         نرم افزار حسابداري طراح سيستم
-         نرم افزار حسابداري حسابيار
-         نرم افزار حسابداري رايين
-         نرم افزار حسابداري هلو
-         نرم افزار حسابداري سيماد
-         نرم افزار حسابداري سياق ( تحت Dos  هم داشته است )
-         نرم افزار حسابداري نفيس
-         نرم افزار حسابداري پازار
-         نرم افزار حسابداري آسمان
-         نرم افزار حسابداري سكه
-         نرم افزار حسابداري پيوست
-         نرم افزار حسابداري پاتريس
 
هركدام از اين نرم افزارها  داراي كارآئي ها / مزايا و معايب  مختلف بوده و هركدام قيمت هاي متفاوتي داشته و به فروش رسيده اند .
 در بحث كارآئي هاي نرم افزارهاي حسابداري  به نكات مهمي مي توان اشاره نمود و آن اين است كه پديد آورنده گان  اين نرم افزارها  آنها را به چند دسته  تخصصي تقسيم نمودند مثل :
-         سيستم حسابداري مالي  
-         سيستم حسابداري انبار يا انبارداري
-         سيستم خريد و فروش و صدور فاكتور
-         سيستم صندوق و بانك و عمليات چك
-         سيستم حسابداري حقوق و دستمزد
-         سيستم  بودجه و گزارشات
-         سيستم خريد داخلي و بازرگاني و تداركات
-         سيستم حسابداري صنعتي و قيمت تمام شده
-         وووو......
 و افراد يا اشخاص و يا شركتهايي كه خواستار هريك از اين سيستمها هستند مي توانند هريك را جداگانه خريداري نموده و چنانچه همه را با هم بخواهند مي توانند تمام اين سيستم ها را يكجا خريداري نموده و  داشته باشند .
وقتي كه تمامي اين سيستم ها در يك پكيج گنجانده شود و با هم در ارتباط و اصطلاحا  Link   باشند آن را يك (( سيستم حسابداري يكپارچه ))  مي نامند .
 سيستم يكپارچه حسابداري بدان معناست كه بطور مثال شما فاكتور خريد كالايي را  در سيستم خريد ثبت مي نماييد  نرم افزار بطور اتوماتيك  سند حسابداري آن را صادر و در حسابهاي مربوط به خريد كالا و حساب فردي كه از او كالا خريداري شده است ثبت هاي لازم را انجام داده و هم زمان و بطور اتوماتيك  تعداد و قيمت كالاي خريداري شده را به كاردكس اين كالا در انبار منتقل و به موجودي اين كالا به تعداد فاكتور خريد اضافه مي نمايد و همچنين بطور اتوماتيك وجه و يا چك پرداخت شده جهت كالاي خريداري شده كه به فروشنده تسليم شده است را بطور اتوماتيك در سيستم نقد و يا بانك و چك عمل نموده و سند اتوماتيك حسابداري آن در دفاتر عمل شده و تسويه انجام پذيرفته و گزارشات مالي اعم از حسابهاي دفاتر / حساب اشخاص / موجودي كالا / ترازنامه / سود وزيان و ....  كل گزارشات مالي  در همان لحظه به روز مي شوند .
اگر شركتها بخواهند كه اين عمليات به شرح فوق بطور كاملا اتوماتيك انجام شود بايستي تمامي سيستم هاي نام برده شده فوق را از شركت ارائه دهنده خريداري نمايند بطور مثال  اگر فقط سيستم حسابداري مالي داشته باشند و سيستم انبارداري نداشته باشند اين عمليات انجام نخواهد پذيرفت .  
پس خريداراني كه مي خواهند اين عمليات اتوماتيك انجام شود  به نوعي يا مجبور و يا ترغيب به خريد ساير سيستمهاي آن شركت خواهند شد .
و زماني كه مجبور به خريد باشند شركت ارائه دهنده نرم افزار  هر قيمتي كه به آنها بدهند استفاده كننده گان قبلي شان  مجبورند كه بخرند وگرنه كار و فعاليت  شركت و موسسه آنها مختل و شايد از هم گسيخته شده و مشكلات بسيار زياد و جبران ناپذيري براي شركت استفاده كننده به بار آورد  .
 در نوع كارآئي هاي اين نرم افزارها  نكته بسيار قابل توجه و قابل تعمقي وجود دارد كه به آن نكته بيش از نكات ديگر بايد توجه داشت و آن اين است كه متاسفانه در طراحي و برنامه نويسي  اكثر نرم افزارهاي حسابداري نام برده شده استانداردهاي حسابداري دوبل و دو طرفه با رعايت طريقه تحرير دفاتر قانوني  رعايت نشده فلذا نمي توان آنها را براي  استفاده شركتهايي كه مي خواهند حسابداري استاندارد داشته و در انتهاي كار و سال مالي دفاتر قانوني خود را از روي نرم افزار حسابداري تحرير و براي رسيدگي به اداره دارائي و تشخيص ماليات ارائه دهند مورد استفاده قرار داد .
و به اصطلاح اكثر اين نرم افزارها بازاري و فروشگاهي بوده و فقط با ديد صدور فاكتور براي مشتريان و كنترل حساب مشتري و چكهاي صادر شده و كنترل موجودي صندوق و كالاهاي موجود در انبار نوشته شده و از استاندارد هاي حسابداري دوبل و دو طرفه و دفاتر قانوني غافل شده اند .

 

 

نرم افزار حسابداری هلو
مقدمه:


شركت آتیه، نمايندگي نرم افزار هلو فعاليت هاي خودرا از سال 1385 در زمينه فروش، آموزش، تمدید پشتیبانی و ارائه خدمات تكميلي نرم افزار حسابداري هلو آغاز نموده و با استفاده از كادري مجرب، متعهد و كارآمد و با بهره گيري از توانمندي هاي جمعي از متخصصين حسابداري و انفورماتيك، توفیق همراهي با بسیاری از مشتركین این نرم افزار را داشته است. نرم افزار هلو نرم افزاری است با قابلیت های ویژه استفاده کنندگان نرم افزار حسابداری هلو را می توان شرکتها، فروشگاهها، شرکتهای تولیدی، صنعتی نام برد که نرم افزار هلو برای هر کدام از این مشاغل کد خاصی در سطوح مختلف پیش بینی نموده است.
فاز یک: ورود اطلاعات اول دوره / طرف حساب :
 این امکان وجود دارد که در نرم افزار هلو هنگام ایجاد طرف حسابهایی که با آنها فعالیت اقتصادی داریم ضمن ثبت نام افراد و اطلاعات مربوطه مانند تلفن، نشانی و غیره ، در بخش درصد تخفیف و حد اعتبار طرف حساب مورد نظر را نیز تعریف کرد. تا در موقع صدور فاکتور خرید یا فروش بصورت اتوماتیک با توجه به درصد تخفیف بطور اتوماتیک درصدی را که قبلاً برای طرف حساب تعریف شده در بخش تخفیفات نقدی خرید و یا تخفیفات نقدی فروش محاسبه و در صورتی که کاربر بخواهد عدد محاسبه شده توسط سیستم را اصلاح کند این امکان نیز در نرم افزار هلو تعبیه شده است. در بخش حد اعتبار طرف حساب در صورتی که کاربر بخواهد برای خریداران خود یا بعضی از آنها سقف معینی تعیین نماید در این بخش می تواند مبلغی را که برای حد اعتبار هر طرف حساب مشخص شده را در این بخش درج و در صورتی که مبلغ بدهی طرف حساب موقع صدور فاکتور از حد اعتبار اعلام شده بیشتر باشد از کاربر سئوال می کند و در صورت تائید کاربر فاکتور برای آن شخص صادر خواهد شد. از این بخش بیشتر شرکتها و فروشگاههایی که تعداد مشتریان آنها از حد متوسط بالاتر و یا کاربر نرم افزار فردی نامطلع از وضعیت مالی طرف حسابها می باشد ، استفاده می شود در کنار این امکان در نرم افزار هلو امکان قرار دادن مشتریانی که یا چک برگشتی دارند و یا به هر دلیلی باید از فروش اقلام به صورت نسیه به آنها خودداری شود در لیست سیاه وجود دارد با فعال نمودن این امکان کاربر به سادگی می تواند از معامله با افرادی که در لیست سیاه قرار دارند جلوگیری نموده و در زمان غیاب مدیر هیچ معامله ای با فرد مورد نظر انجام نگردد. در بخش طرف حساب در نرم افزار حسابداری هلو بخشی تحت عنوان میزان کل تخفیفات وجود دارد که کاربر می تواند از طریق این بخش جمع تخفیفات لحاظ شده برای هر طرف حساب را به صورت جداگانه مشاهده نماید. بخش دیگر تعریف شماره حساب های مشتریانی است که می خواهیم فقط چک خود آن شخص را دریافت کنیم با این کار از دریافت چک مشتریان آن شخص جلوگیری خواهد شد و به این صورت که بعد از تعریف شماره حسابهای شخص مورد نظر، امکان دریافت اسناد دریافتی از آن شخص به غیر از حسابهای تعریف شده جلوگیری خواهد شد. در انتها شایان ذکر است در نرم افزار هلو می توان طرف حسابها را در سطح معین یا تفضیلی تعریف نمود. جهت انجام این عمل از قسمت تنظیمات مدیریتی تنظیمات نرم افزار بخش طرف حساب ، امکان ثبت کد حسابداری طرف حساب را تیک زده و در قسمت پائینی بنا به نیاز ، طرف حسابها را در سطح معین یا تفضیلی قرار می دهیم


برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک و با پرداخت انلاین
 
توسط کلیه کارت های عضو شتاب,لینک دانلود برای شما باز میشود.


روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

کارآموزی و آئین‌نامه نحوه نگارش و تدوین گزارش کار آموزی کارشناسی
 کارآموزی و آئین‌نامه نحوه نگارش گزارش کار آموزی کارشناسی

دانلود پایان نامه   دانلود فایل کاراموزی


با توجه به مشکلات روز افزون دانشجویان و سختگیری دانشگاه ها در تدوین و ویرایش کاراموزی بر ان شدم تا قوانین کلی نگارش کاراموزی را در این پست به طور کامل و مفید توضیح بدم.

اولین قدم در شروع کاراموزی:


الف ) ارتباط با استاد کارورزی :

    1. مراجعه به استاد در ابتدای نیم سالی که واحد کارورزی را گرفته اید ، لازم است . و گرنه استاد ممکن است کارهای شما را نپذیرد و یا آنکه نمره غیبت برای شما رد کند .

    2. در باره محل کارورزی و جزئیات کار خود با استاد هماهنگ باشید . محل می تواند بیمارستان یا شرکت مهندسی پزشکی باشد که خودتان انتخاب کرده اید یا نزدیک به منزل شما یا دانشگاه است.

    3. مهم است که شما در آنجا دقیقاً به چه کاری مشغول می شوید و آیا این کار ارزش مهندسی و پزشکی لازم را دارد . کارهایی نظیر ترجمه ، روابط عمومی ، بازار یابی ، منشی گری و بازرگانی ، حتی اگر برای یک مؤسسه برجسته باشد ، کارورزی مهندسی پزشکی بشمار نمی رود . نوع کار شما با همة جزئیات باید به تأیید استاد برسد .

    4. از آغاز کارورزی باید برنامة کاری شما معلوم باشد . از مسئول فنی محل کارورزی بخواهید که برنامة هفتگی شما در تمام مدت کارورزی را برای ارائه به استاد طی یک نامه آماده کند . مثلاً در هفته اول و دوم و ... به ترتیب روی دستگاههای نوع 1 ، نوع 2 و ... کار خواهید کرد یا در بخشهای بیمارستانی نوع 1 ، نوع 2 و .. کار می کنید .

    5. اگر مسئول فنی نمی تواند چنین برنامه ای ارائه بدهد ، احتمالاً هیچ برنامه ای در ذهن ندارد و وقت شما را با کارهای روزمره و تکراری یا بیکاری تلف خواهد کرد . در این صورت لازم است از همان ابتدا، محل کارورزی بهتری برای خود پیدا کنید .

    6. یک دفترچه برای یادداشتهای روزانه خود همراه داشته باشید . تاریخ و ساعت ورود و خروج خود به محل کارورزی را در آن ثبت کنید و رئوس کارهای انجام شده آن روز را به ترتیب و بند بند در آن بیاورید . نکات یادگرفته و سوالات پیش آمده را در آن ذکر کنید .

    7. با هماهنگی استاد ، هر چند روز یکبار این دفترچه را به او نشان دهید تا از روند پیشرفت شما آگاه شود. این دفترچه برای تهیه گزارش نهایی ، کمک بسیاری به شما خواهد کرد .

    8. در باره زمان تحویل گزارش کارورزی و نوع آن ( چاپی یا فایل ) با استاد مشورت کنید . اگر مایل به اخذ نمره در پایان همین ترم هستید ، باید از چند هفته قبل ، گزارش کامل خود را به استاد بدهید تا فرصت خواندن آن را داشته باشد .

    9. استاد ممکن است گزارش شما را ناقص بداند و به شما بازگرداند . پس گزارش را برای آخرین روزها ی مهلت خود نگه ندارید و برای خود فرصتی را در نظر بگیرید تا بتوانید گزارش ناقص راکامل کنید .

 

اموزش ویرایش و تدوین و نگارش گزارش کار کاراموزی

 


ب ) نحوه تهیه گزارش کارورزی :

(نحوه تایپ گزارش و تهیه صفحات ابتدای آن و صحافی جداگانه آمده است . )

    1. گزارش شما باید بر پایه کارهای عملی خودتان باشد ( حدود 80 % ) و سایر مطالب (حدود 20 % ) فقط برای تکمیل مفاهیم است . بنابراین آوردن فصلهای کتابها ، کاتالوگها ، گزارشهای دیگر ، و سایتهای اینترنت به جای کار خودتان قابل پذیرش نیست . استاد با پرسیدن از شما در بارة جزئیات علمی گزارش ، این موضوع را ارزیابی خواهد کرد .

    2. استاد بر اساس ارزش علمی کار شما ، چگونگی انجام آن، تسلط شما بر مطالب، نحوه ارائه گزارش و بی نقص بودن آن ، ارزیابی لازم را کرده و نمره می دهد . همة این موارد در گزارش شما منعکس می شود . بنابراین به اصول زیر توجه کنید .

    3. در سرتاسر گزارش، اشتباهات در تایپ ، املاءو انشاءرا با دقت پیدا و برطرف کنید . این شامل همه کلمات و عبارات فارسی و انگلیسی می شود . در کلمات انگلیسی باید حروف اول هر یک بزرگ باشد مگر در مورد کلمات کم اهمیتی که اغلب در وسط عبارات می آیند مانند : the , a , for , of ,to، from ,with و نظایر آن که حرف اول آنها فقط در ابتدای جمله یا عبارت باید بزرگ باشد .

    4. در سرتاسر گزارش، از سوتیتر یا تیترهای کوچک که در میان مطلب می آید، به فراوانی استفاده کنید . بطور متوسط بین 1تا 2 سوتیتر در هر صفحه بیاورید واز آوردن پاراگرافهای طولانی یا بریده بریده خودداری کنید .

    5. درسرتاسر گزارش برای هریک از نمودارها وتصاویر و برنامه های نرم افزاری خود ، شرح لازم را در حداقل یک خط بیاورید .

    6. پس از صفحات ابتدایی گزارش ، چکیده علمی آن را در حد یک صفحه بیاورید . دقت کنید که در چکیده علمی نباید تقدیر وتشکر و کلیات و تاریخچه و ....را جای دهید بلکه باید تنها خلاصه ای از مطالب علمی آن را بیاورید .

    7. پس از چکیده ، فهرست مطالب را بطور کامل و همراه با سوتیتر بیاورید . فهرست میتواند 2 صفحه یا بیشتر باشد.

    8. پس از فهرست، فصل اول گزارش می آید که اختصاص به مقدمه و کلیات و تاریخچه دارد . در اینجا باید معرفی محل کارورزی و فعالیتهای درمانی ، علمی ، فنی یا تجاری آن ، نحوه آشنایی شما با آن محل ، نوع کار شما در آنجا و مواردی از این نوع را نیز بیاورید . شرح فصلها و ساختار این گزارش و اهمیت علمی وکاربردی کارورزی خود را در همین جا بیاورید . این فصل باید 10 صفحه یا بیشتر باشد .

    9. در فصل دوم ، نمودار بلوکی نحوه انجام کارورزی و یا نمودار کلی سیستم یا روش تحت بررسی در کارورزیرا بیاورید و در باره آنها توضیحات لازم را در حد تئوری ، اصول فیزیک ، شیمی و فیزیولوژی مربوط و مبانی علمی از هر نوع لازم را ذکر کنید . این فصل باید 10 صفحه یا بیشتر باشد .

    10. در فصل سوم ، وارد جزئیات بلوکها ی روشها و دستگاههای فوق شوید و از لحاظ مدار ، نرم افزار ، نحوه طراحی آن ، فلوچارت دقیق ، شرح برنامه ها به موازات آن ، همه مطالب لازم را بیاورید . برای بخشهای مکانیکی ، فیزیکی یا شیمیایی نیز شرح دستگاهها و روشها را شبیه فوق بیاورید . این فصل باید 15 صفحه یا بیشتر باشد.

    11. در فصل چهارم باید این موارد را بیاورید : سیگنالهای قابل مشاهده روی صفحه دستگاه یا رایانه چگونه است ، طرز استفاده اپراتور یا کاربر از دستگاه چگونه است ، چه آزمایشهای را با این سیستم انجام داده اید ، قابلیت اطمینان و صحت و دقت دستگاه یا روش فوق را چگونه می توان تست کرد ، سرویس و رفع عیب آن چگونه است ، مشخصات فنی دستگاه چیست و شباهتها و تفاوتهای آن با سایر دستگاهها و روشهای موجود در چیست. این فصل باید 10 صفحه یا بیشتر باشد.

    12. در فصل پنجم ، نتیجه گیری و جمع بندی کل کارورزی را بیاورید . این شامل موارد زیر است : نتیجه گیری از آزمایشهای انجام شده با دستگاه یا نرم افزار یا روش مورد نظر ، فهرستی از آموخته های شما از کل کارورزی که در حداقل 10 مورد مشخص و متمایز تقسیم بندی شده باشد ، ارزیابی شما از کل کارورزی که شامل نقاط ضعف و قوت و محل کارورزی ونتایج آن در حداقل5 مورد متمایز باشد ، وپیشنهادهای شما برای بهبود کار وادامه آن که در حداقل 5 مورد متمایز تقسیم شده باشد . این فصل باید 10 صفحه یا بیشتر باشد.

    13. در صورتی که کارورزی شما نیاز به فصلهای دیگری نیز دارد آنها را در بین فصلهای فوق بطور مناسب جای دهید . اما موارد فوق حداقل فصلهای قابل قبول برای گزارش است . موارد زیر نیز باید پس از آخرین فصل بیاید .

    14. واژه نامه تخصصی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی را با جمع آوری همه کلمات مهم و کلیدی گزارش خود بسازید. این شامل کلمات و عبارات علمی و فنی ذکر شده در گزارش ، واسامی دانشمندان و شرکتها و مدلهای دستگاهها و قطعات می شود . کلمات بدیهی و پیش پا افتاده را نیاورید بلکه کلماتی را که دانستن آنها در این گزارش خاص اهمیت دارد ذکر کنید . دو واژه نامه فوق در واقع یک مجموعه واحد هستند که یک بار بر حسب الفبای فارسی و بار دیگر بر حسب الفبای انگلیسی مرتب شده اند. هر یک باید شامل 40 کلمه ( ساده یا مرکب ) و یا بیشتر باشد .

    15. پس از واژه نامه ها ، فهرست منابع و مراجع را به ترتیب اهمیت بیاورید . این شامل همه کتابها ، مقالات ، کاتالوگها ، سایتهای اینترنتی و گفتگو با افراد می شود . مشخصات دقیق هر منبع را بیاورید : نویسنده ، ناشر ، سال چاپ ، محل چاپ ، آدرس سایت ، نام فرد مصاحبه شونده و سمت او وتاریخ مصاحبه .همچنین نام گزارشهای کارورزی و پروژه دیگران را که به کار برده اید با مشخصات کامل بیاورید .

    16. در انتهای گزارش ، ضمائم مورد نیاز را بیاورید . ضمائم شامل همه مواردی است که به فهم مطالب کمک می کند ولی لزومی به ذکر آنها در خود گزارش نبوده است مانند کپی کاتالوگها ، صفحات چاپ شده از روی اینتر نت ، عکسهای گرفته شده از محل و دستگاه ، مشخصات فنی قطعات و وسایل و هر مورد دیگری که شما مفید تشخیص می دهید . در صفحه اول ضمائم ، فهرست آنها را به ترتیب ذکر هر ضمیمه بیاوریدو با شماره گذاری صفحات ضمیمه، محل هر یک را مشخص کنید . کپی مقالات و گزارشهایی را که می خواهید عیناً نقل کنید ، فقط در ضمیمه ها و با ذکر منبع بیاورید . آوردن آنها در اصل گزارش شما مجاز نیست .

    17. کل گزارش خود را به شکل دیسک فشرده به استاد تحویل دهید .

 

 یک نمونه گزارش کاراموزی:

 

شيوه¬نامه نوشتن گزارش کارآموزی

اين شيوه¬نامه با هدف يکسان سازی گزارش¬های کارآموزی از لحاظ ظاهری تدوين شده و استفاده از آن برای دانشجويان اجباری می¬باشد. برای رسيدن به اين هدف، فرم قالب نهايی نوشتن گزارش کارآموزی در انتهای همين شيوه نامه آمده است.

دانشجويان گرامی بايد نکات زير را هم در نوشتن گزارش کار خود رعايت کنند.
1)    برای نوشتن مطالب فارسی از فونت 12 B-nazanin و برای نوشتن مطالب انگليسی از فونت           11 Times New Roman  استفاده شود.
2)    اندازه صفحات بايد A4 و حدود بالا، پايين، چپ و راست آن به ترتيب برابر 3، 5/2، 5/2 و 3 سانتی¬متر باشد.
3)    فاصله بين خطوط بايد برابر يک واحد (single) باشد.(قبل و بعد 6)
4)    تا جايی که امکان دارد از نوشتن کلمات انگليسی در داخل متن خوداری شود، اين کلمات می¬توانند به صورت پاورقی در زير همان صفحه آورده شوند.
5)    برای نوشتن گزارش کار از جملات کوتاه، رسا و گويا استفاده شود.
6)    شماره صفحه در قسمت پايين و وسط صفحه نوشته شود. صفحات اوليه که شامل فهرست مطالب وجداول و شکل¬ها می باشد، بايد با حروف الفبای فارسی (الف، ب، پ و ...) شماره گذاری¬شوند. از صفحه مقدمه به بعد، شماره¬گذاری با عدد شروع خواهد شد.
7)    توضيح شکل در زير آن و برای جداول در بالای آن درج شود.
8)    درستی نوشته¬ها بر اساس قواعد املای فارسی ضروری است.
9)    کارآموز بايد 2 نسخه از گزارش نهايی صحافی شده به همراه فرم ارزشيابی که توسط سرپرست کارآموز تاييد شده است را به همراه CD شامل فايل Word و Pdf و منابع و تصاوير تهيه شده رابه
10)    كارشناس گروه تحويل دهد. کارآموز برای خودش مي تواند نسخه¬های جداگانه تهيه کند.
11)    رنگ مورد نظر برای صحافی گزارش کارآموزی به¬صورت  سرمه اي می¬باشد.


 
دانشگاه اراك
دانشکده فني و مهندسي
 گروه مهندسي مواد و متالورژي (قلم 16)

گزارش نهايي دوره کارآموزی (قلم 14)

عنوان  گزارش (قلم 18)
نام شرکت يا سازمان مربوطه

نگارش: (قلم 16)
در اين قسمت نام و نام خانوادگي دانشجو تايپ شود (قلم 16)

استاد راهنما: (قلم 15)
در اين قسمت نام و نام خانوادگي استاد راهنما تايپ شود(قلم 15)

سرپرست کارآموز: (قلم 15)
در اين قسمت نام و نام خانوادگي سرپرست کارآموز تايپ شود(قلم 15)

سال هجري شمسي (قلم 14)


1

 2
شناسنامه گزارش

دانشگاه اراك- دانشکده فني و مهندسي- گروه مهندسي مواد و متالورژي
مشخصات کارآموز    نام و نام خانوادگی    
    شماره دانشجويی    
    رشته تحصيلی    
    دوره     
    تاريخ آغاز کارآموزی    
    تاريخ پايان کارآموزی    

مشخصات واحد صنعتی    نام واحد صنعتی    
    نام بخش واحد کارآموزی    
    حوزه فعاليت    
    نام مسئول کارآموزی    
    آدرس محل کارآموزی و تلفن    


ارزيابی گزارش    نام استاد کارآموزی    
    تاريخ تحويل گزارش کار به كارشناس گروه    
    تاريخ ارجاع گزارش به استادکارآموزی    
    نمره کارآموزی    
        
امضاء دانشجو        امضاء سرپرست کارآموزی
تاريخ        تاريخ
        
امضاء مدير ارتباط با صنعت        امضاء استاد کارآموزی
تاريخ    3
    تاريخ

فهرست مطالب
عنوان    شماره صفحه
    
فصل اول     
1- مقدمه (شامل مطالبي از جمله تاريخچه کارهاي انجام شده توسط ديگران، ارتباط موضوع پژوهش با کارهاي انجام شده قبلي، هدف و اهميت موضوع، بيان سوال اصلي تحقيق، نوع پژوهش (بنيادي، نظري، کاربردي، توسعه¬اي) و نتايج مورد انتظار)    1
1-1 .    2
1ـ2.     
    
فصل دوم     
2- متن اصلي (شامل عناويني از جمله موضوع ها و مفاهيم علمي و فني مرتبط با موضوع پژوهش، روش هاي به کار گرفته، نتايج به دست آمده و تجزيه و تحليل اين نتايج)    
2-1.     
2-2.    
    
فصل سوم    
3- نتيجه گيري و پيشنهادات: (شامل مواردي از جمله جمع بندي کلي نتايج به دست آمده، ارزيابي روش هاي تئوريک و عملي به کار گرفته شده، و پيشنهاد براي ادامه پژوهش در آينده)    
3-1. مشكلات فني موجود (به عنوان مثال: اين واحد توليدي، در توليد فلان محصول 50 درصد ضايعات دارد و يا قطعات توليدي 30 درصد در قسمت كنترل كيفيت برگشت مي خورد و يا معيار كنترل كيفيت اين واحد، معيار مناسبي نمي باشد.)    
3-2. پيشنهاد براي رفع مشكل
3-3. پيشنهاد جهت ارتقاء شركت (به عنوان مثال: شركت مورد نظر مي تواند در جهت توليد محصول x هم حركت كند يا مي تواند محصول فعلي را به اين صورت تغيير دهد.)    
    
مراجع (مطابق نمونه پيوست)    
پيوست¬ها ((در صورت نياز): شامل جدول ها و شکل هاي مفصل، نقشه¬ها، تصاوير، پرسشنامه ها و نتايج آن ها، فرهنگ لغات و اصطلاحات يا برنامه هاي کامپيوتري به صورت ديجيتال)    


4
    
چکيده گزارش (قلم 14)
چکيده حداکثر 250 کلمه و دريک صفحه بدون ذکر فرمول، جدول، شکل يا مرجع و حاوي اطلاعاتي در مورد تعريف مسئله، کارهاي انجام شده، روشهاي استفاده شده، نتايج به دست آمده در پژوهش و بحث و اهميت و کاربرد يافته ها و پيشنهادات. (ف 12)
    

1) مقدمه  (قلم 16)
شامل مطالبي از جمله نحوه و دلايل انتخاب محل کارآموزی ، ارتباط موضوع کارآموزی و سازمان مربوطه با رشته دانشجو، هدف و اهميت انجام کارآموزی برای دانشجويان رشته مورد نظر می¬باشد. مقدمه بايد حداقل در 2 صفحه تهيه شود. (قلم 14)

2) معرفی محل کارآموزی (قلم 16)
در اين قسمت دانشجو بايد به طور کامل مشخصات محل کارآموزی را بيان نمايد که شامل موارد زير می-تواند باشد: (برای هر قسمت دانشجو می¬تواند با آوردن عکس¬های متعدد که توسط خود کارآموز از شرکت يا سازمان مورد نظر گرفته شده، خواننده را در جهت فهم بهتر مفاهيم و موارد ذکر شده کمک کند).  (قلم 14)
-    نام شرکت (سازمان) مورد نظر
-    آدرس پستی دقيق به همراه شماره تلفن
-    نام مدير عامل به همراه مدرک دانشگاهی
-    چارت سازمانی شرکت
-    معرفی بخش¬های مختلف محل کارآموزی (در صورتی که محل کارآموزی از بخش¬های زيادی تشکيل شده است)
-    معرفی بخشی که کارموز در آن¬جا فعاليت¬های خود را انجام می¬دهد
-    نام سرپرست کارآموزی به همراه شماره تماس
-    معرفی زمينه¬های کاری انجام شده در آن بخش
-    معرفي واحد تحقيق و پژوهش محل كارآموزي
-    معرفی شرکت¬ها يا سازمان¬های مرتبط به محل کارآموزی
-    معرفی محصولات، پروژه¬ها و فعاليت¬های انجام شده توسط شرکت و فعاليت¬های در دست اجرا
-    معرفي مشتري محصول شركت و شركت هاي تامين كننده مواد اوليه شركت
-    پروژه هاي در دست اقدام
-    چشم انداز 10 ساله شركت
مطالب اين بخش بايد حداقل در 7 صفحه تهيه شود.

3) معرفی موضوع کارآموزی (قلم 16)
در اين قسمت عناوين و شرح مختصری از پروژ¬ه¬ها و کارهايی که کارآموز در مدت کارآموزی انجام داده است، به صورت مختصر و فهرست¬وار گنجانده می¬شود. مطالب اين بخش بايد حداقل در 3 صفحه تهيه شود. (قلم 14)

4) گزارش کامل کارآموزی (قلم 16)
در اين قسمت ، تمامی اطلاعات مرتبط با کارهای انجام شده گنجانده می¬شود. مانند ذکر روش و مراحل انجام کار با جزييات دقيق و ... و تمام آنچه را که برای گوياتر شدن گزارش کمک می¬کند مانند آوردن عکس¬های گرفته شده در حين انجام کار و ... مطالب اين بخش بايد حداقل در 7 صفحه تهيه شود. (ف 14)

5) نتيجه گيری و پيشنهادات  (قلم 16)
در اين قسمت نتايج فعاليت¬های  انجام شده توسط کارآموز گنجانده می¬شود. لازم به ذکر است که در اين قسمت کارآموز بايد چندين پيشنهاد برای شرکت يا سازمان مورد نظر جهت رفع نواقص موجود و بهتر شدن آن¬ها ارائه کند و همچنين کارآموز بايد قادر باشد که نقاط ضعف و قوت محل مربوطه را با سرپرست کارآموز مورد تحليل و ارزيابی قرار دهد. ارائه هر مورد بايد به¬صورت خلاصه، روشن و شفاف باشد. در صورت ذکر کردن نقاط ضعف، کارآموز بايد پيشنهادی جهت برطرف نمودن آن ارائه نمايد. مطالب اين بخش بايد حداقل در 2 صفحه تهيه شود. (ف 14)

6) مراجع (ف 16)
مراجع به ترتيب بر اساس حروف الفبا و ابتدا مراجع فارسی آورده شوند.(در داخل متن مراجع به ترتيب استفاده شماره گذاري شود و در داخل كروشه.(مثال: ]1[ ،]2-1[ ، ]1-3[)


6

الف- منابع فارسي

1- مقاله:
مثال:
 ]1[. حسن عبدوس1، حميد خرسند2، سيد حسين ساداتي3، مهدي ارجمندي4- دانشکده مهندسي مكانيك-دانشكده فني دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي امور مهندسي و تحقيقات مواد شركت ساپكو

2- كتاب:
مثال:
]1[. محمدعلي گلعذار،سال انتشار 1390، اصول و كاربرد عمليات حرارتي فولادها، انتشارات دانشگاه صنعتي اصفهان، صفحهX.
ب- منابع لاتين
1- مقاله:
مثال:
[1].C.leyens and m.peters .Titanium and titanium alloys ,fundamental and application
.DGM.2003
[2]S.L.Semiatin ,T.R.bieler ,acta mater 49(2001)
[3]j.h.kim,s.l.semiatin, c.s lee, acta mater 51(2003)


2- كتاب:
مثال:
[1].Bernstein, M.L. and Rachstadt, A.G. (Eds.), Metalovedenie I Termicheskaia Obrabotka
Stali (Physical Metallurgy and Heat Treatment of Steel), 3rd ed., Vol. 2, Metallurgia,
Moscow, 1983, chaps. 25 and 26 (in Russian).


اموزش نگارش تدوین و ویرایش گزارش کار کاراموزی , راهنمای نوشتن گزارش کاراموزی , تدوین فایل کاراموزی  , گزارش کاراموزی , راهنمای ویرایش و تدوین پایان نامه , چطوری یک گزارش کاراموزی خوب بنویسم , چطور یک گزارش کار بنویسم,
دانلود پایان نامه   دانلود فایل کاراموزی

 


 

موضوع کاراموزی:  شبکه های موبایل و الگوریتم های رمزنگاری
 
قالب فایل: word --- تعداد صفحات :25 صفحه
 
مقدمه
تلفن های همراه دستگاهای رادیویی هستند که توسط ارسال و دریافت صدا بر روی امواج اقدام به برقراری ارتباط در یک منطقه می کنند.
 امروزه ميليون ها نفردرسراسرجهان ازتلفن هاي سلولي (همراه)استفاده مي كنند. درواقع تلفن هاي همراه نوع پيشرفته راديوتلفن هاي دهه  1880هستندكه درآن زمان روي خودروها نصب واستفاده ميشد.
اين سامانه داراي يك ياچند دكل آنتن مركزي براي هر شهربود وهردكل ميتوانست تا   25كانال ارتباط يرا تاشعاع 40الي  50مايل پوش شدهد. امابه علت محدوديت كانال هاي ارتباطي امكان مشترك شدن براي همه وجودنداشت.
تلفن همراه دیگر به عنوان یک تلفن سیار محسوب نمی شود؛ با حضور نسل های جدید و فراهم آوردن امکان برقراری ارتباط بین گوشی تلفن های همراه با وسیله های دیگر از طریق فناوری بلوتوث، گوشی های تلفن همراه به مرور جایگزین بسیاری از وسایل کنونی خواهد شد.
 کنترل وسایل مختلف خانه و حتی بهره گیری از گوشی تلفن همراه برای پرداخت پول به جای کارت بانکی امکان پذیر شده است. اینک با گوشی های تلفن همراه می توان با چند نفر بازی کرد، تلویزیون تماشا کرد، موسیقی گوش کرد، به اینترنت متصل شد و از امکانات شبکه اینترنت پرسرعت بهره مند شد.
ارسال پیام های متنی کوتاه، پیام صوتی و عکس توسط تلفن های همراه خیلی زود به کارهایی پیش پا افتاده بدل شد و در حال حاضر سازندگان این گوشی ها در پی فناوری پیشرفته تری برای نسل تازه گوشی ها هستند. لذا می توان نسل های مختلف شبکه های تلفن همراه را مورد بررسی قرار داد.
آنتن های مخابراتی دارای چندین اسکلت مثلثی بر روی بالای خود هستند. ‎این تعدد مربوط به اپراتورهای مختلفی می شود که به صورت همزمان از یک دکل مخابراتی استفاده می کنند.
‎اسکلتهای مثلثی پوشش ۳۶۰ درجه ای خود را به سه قسمت ۱۲۰ درجه ای تقسیم می کنند، که این ۳ بخش نیز می توانند به ۳ قسمت ۴۰ درجه ای دیگر تقسیم شوند.
سلول منطقه ایست حول یک آنتن مخابراتی که از لحاظ تئوری یک ۶ ضلعی است که تحت پوشش امواج همان آنتن مخابراتی می باشد.
‎هر کدام از ایستگاه های مرکزی با انتشار امواج با قدرت کم از نفوذ موج به خارج محدوده سلول خودشان جلوگیری می کنند. این ویژگی باعث می شود تا سلولهایی که وجه اشتراکی با هم ندارند از فرکانسهای مشابهی در سطح شهر استفاده کنند.
تلفن همراه سامانه اي سلولي است زيرا مناطق تحت پوشش آن به سلول هاي تقريباً6 گوش تقسيم بندي مي شود. بدين ترتيب كل فضاي موردنظرتحت پوشش سلولهاي مختلف قرار می گیرند. درمركزهرسلول يك دكل آنتن به نام(BTS)  نصب می شود و برحسب ظرفیت هر سلول تعداد مشترکان تغییر می کند.
‎در سیستم آنالوگ تلفن های همراه، هر سلول، یک هفتم از کانالهای ۲ طرفه صوتی را مورد استفاده قرار می دهد، از این جهت در یک دسته هفت تایی از سلولها تداخل فرکانسی وجود ندارد، زیرا هر کدام از آنها از یک دسته از فرکانسهای یکتا استفاده می کنند.
‎معمولا یک اپراتور تلفن همراه ۸۳۲ موج فرکانسی را برای استفاده در هر شهر دریافت می کند. هر دستگاه تلفن همراه از ۲ فرکانس برای هر تماس استفاده می کند(یکی برای ارسال و دیگری برای دریافت صدا) بنابراین ۳۹۵ موج فرکانسی برای هر اپراتور وجود دارد.
‎۴۲ موج فرکانسی باقیمانده به عنوان کانال های کنترلی استفاده می شوند. ۸۳۲=۴۲+(۳۹۵*۲)
 ‎هر سلول که از یک هفتم فرکانسهای موجود (برای جلوگیری از تداخل امواج) استفاده می کند، دارای ۵۶ کانال صوتی آماده به کار است . بنابراین معمولاًهرسلول آنالوگ قادراست تا  56كانال راديويي راپشتيباني كند.
 به عبارت ديگرهرسلول ميتواند همزمان مكالمه ي  56 نفر باتلفن همراه را در محدوده ي تحت پوشش خود اداره نمايد. ‎سیستم سلولی آنالوگ را اصطلاحا ‎نسل اول‎می نامند.
سامانه آنالوگ اولیه در سال 1983 با نام amps(سامانه پیشرفته تلفن متحرک) مجوز ایجاد خود را از کمیسیون فدرال آمریکا دریافت کرده و با بسامد 824 الی 894 مگاهرتز آغاز به کار کردند. این تلفنها دارای 832 کانال به صورت جفت بوده و 790 کانال برای انتقال صوت و 42 کانال جهت تبادل داده ، در واقع هر جفت بسامد ( یکی جهت ارسال و دیگری جهت دریافت ) در این سامانه ها تشکیل یک کانال ارتباطی را می دهند که پهنای هر کانال نیز 30 کیلو هرتز بودند.
دانلود کاراموزی با موضوع شبکه های موبایل و الگوریتم های رمزنگاری Moble NetWork And Security
 
 
شبکه های موبایل و الگوریتم های رمزنگاری
 
ارائه شده به:
-----------
تهیه شده توسط:
                       
------------
کارآموزی
 
کارشناسی کامپیوتر
 
 
 
 
فهرست
مقدمه.................................................................... 1
شبكه موبايل چگونه كار مي كند؟ ...............................7
ساختار شبکه GSM 10..............................................
معماري GSM 13......................................................
رمز نگاری 15...........................................................
الگوریتم های رمزنگاری كلید خصوصی........................ 16
رمزهای دنباله ای ..................................................17
مولدهای همنهشتی خطی (LCG) 18............................
ثبات های انتقال پس خور غیر خطی (NLFSR ) 19............
ثبات های انتقال پس خور( FSR ) 19............................
ثبات های انتقال پس خور خطی (LFSR) 19.................
كاربردهای رمزهای دنباله ای ،مزایا و معایب .............20
امنیت GSM 22.......................................................
تعریف الگوریتم رمز A5/1 25........................................
 
 
 
 
در حال حاضر سه نوع الگوریتم رمز نگاری  A5/1وA5/2وA5/3تعریف شده اند کهA5/1وA5/2الگوریتمهای اصلی هستند که در استاندارد GSMتعریف شده و از نوع الگوریتمهای رمز جریانی هستند.
با این تفاوت که A5/1به مراتب قوی تر از A5/2است. الگوریتم رمز A5/3که در سال 2002 و برای استفاده در نسل سوم تلفن همراه تعریف شد ، نوعی الگوریتم رمز قالبی است که مبتنی بر الگوریتم رمز کازومی بوده و از امنیت به مراتب بیشتری برخوردار است.
 
تعریف الگوریتم رمز A5/1
در سیستم GSMهر فریم ارسالی شامل 114 بیت پیام ارتباطی توسط MEو 114 بیت پیام ارتباطی توسط BTSاست که در هر 4.6میلی ثانیه ارسال می گردد. به منظور ارسال یک فریم ، ابتدا کلید با شمارنده عمومی  (شمارنده فریم nام) مخلوط گشته به عنوان حالت اولیه مولد کلید A5/1قرار می گیرد. ساختار الگوریتم A5/1وفرایند تولید کلید اجرایی از روی حالت اولیه فوق بصورت زیر است:
الگوریتم رمز A5/1یک الگوریتم رمز دنباله ای با انتقال کنترل شده است که با کلید 64 بیتی کار می کند . در الگوریتم رمز A5/1سه LFSRکوتاه با طول های 19،22،23  با نامهای و و وجود دارند که خروجی آنها مطابق شکل4-2 باهم جمع XOR  می شود.
 
 
دانلود کاراموزی با موضوع شبکه های موبایل و الگوریتم های رمزنگاری Moble NetWork And Security , Moble NetWork And Security , دانلود کاراموزی رشته کامپیوتر ,
 
روش دانلود فایل :
 
1. کلیک گزینه خرید
 
2. پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
 
3. کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
 
4. دانلود فایل مورد نظر

دانلود مقاله تحقیق با موضوع VoIP

مهدی بنی حسن بازدید : 2903 جمعه 01 اسفند 1393 : 17:57 نظرات ()
موضوع تحقیق : voip  
 
قالب فایل :word    -----   تعداد صفحات :38 صفحه
 
 
مروری بر VoIP
آیا هرگز به این اندیشیده اید که چرا مکالمات تلفنی بین کشورهای دور دست گاهی حتی از مکالمات درون کشوری نیز ارزانتر هستند و کیفیت بالاتری نیز دارند؟ این به خاطر استفاده از فناوری ویپ است. امروزه فناوری VoIP و یا انتقال صوت بر روی شبکه (Voice over IP)، سیستم های تلفنی سنتی را به چالش کشیده است.
VoIP نه تنها ارزانتر و پایدار است بلکه امکانات دیگری مانند ترکیب با سرویس های کامپیوتری و اینترنتی دارد. با استفاده از این ویژگی می توان سرویسهایی را خلق کرد که پیاده سازی آن ها با مراکز تلفنی سنتی اگر غیر ممکن نباشد، بسیار دشوار است. سیستم مشاوره تلفنی و یا نظرسنجی تلفنی نمونه ای از این سرویس ها هستند.
 
مقایسه فناوری ویپ و سرویس های سنتی تلفنی
همانطور که از یک فناوری نوین انتظار می رود، فناوری  VoIP در مقایسه با سیستم های تلفنی سنتی مانند تلفن های آنالوگ و دیجیتال مزایای بسیاری دارد. اما به این معنی نیست که تکنولوژی VoIP در همه موارد بهتر از فناوری تلفنی سنتی است. برای مقایسه موارد زیر را باید در نظر گرفت:
در فناوری VoIP یک شبکه ای که برای انتقال دیتا استفاده می شود برای انتقال مکالمات نیز مورد استفاده قرار می گرد. این باعث ارزانتر شدن هزینه سرویس ها می شود
در ویپ تلفن ها مستقیما به شبکه متصل می شوند. این تلفن ها گرانتر از تلفن های ساده آنالوگ هستند.
سرور تلفنی در VoIP کوچکتر، ساده تر و بسیار ارزانتر از سانترالهای تلفن آنالوگ هستند.
پیاده سازی شبکه های دیتا (شامل روتر ها و سوئیچها) برای سرویس ویپ به مراتب آسانتر از شبکه های مخابراتی می باشد.
پایداری شبکه های دیتا بیش از شبکه های مخابراتی مبتنی بر سوئیچ های مداری می باشد و احتمال خرابی آن ها پائینتر است.
با توجه به انتقال صوت به صورت دیتا، فناوری ویپ سازگاری بیشتری با سیستم های کامپیوتری دارد.
 
یک سیستم voip از اجزاء زیر تشکیل شده است:
تلفن VoIP که معمولا با پورت شبکه (اترنت) به شبکه کامپیوتری وصل می شوند. این تلفن ها مکالمات را کد می کنند و به صورت بسته های دیتا ارسال و دریافت می کنند.
سرور تلفنی VoIP که مکالمات را ایجاد و کنترل می کند. تلفن های ویپ با نام کاربری و کلمه عبور خود در این سرور رجیستر می شوند تا بتوانند تماس ها را دریافت کنند.
معمولا یک گیتوی تلفنی برای اتصال به شبکه تلفن شهری (تلفن آنالوگ یا دیجیتال) استفاده می شود. این گیتوی از یک سمت به خطوط تلفن متصل می شود و از سمت دیگر با پورت شبکه (اترنت) به شبکه متصل می شود.
در صورتی که نیاز به اتصال تلفن های آنالوگ معمولی به شبکه VoIP باشد، می توان از یک آداپتور تلفن آنالوگ (ATA) استفاده کرد.
علاوه بر این اجزاء، گاهی لازم است از نرم افزارهای محاسبه صورت حساب، نرم افزارهای مانیتورینگ، فایروال، و وی پی ان نیز استفاده کرد.
 
 
توضیحات فنی VoIP
فناوری VoIP از نظر فنی مزایای زیادی نسبت به تلفن آنالوگ دارد. دلیل این امر استفاده از پروتکل های اینترنتی در دیجیتال کردن صدا و انتقال آن است. در ادامه به بررسی این موارد و چالش های موجود می پردازیم
 
مقایسه فنی فناوری VoIP و سرویس های سنتی تلفنی
در سیستمهای سنتی مخابراتی انتقال مکالمات به این صورت است که ابتدا یک مدار (Circuit) بین دو طرف مکالمه کننده برقرار می شود و تا پایان مکالمات باقی می ماند. با توجه به تعداد بسیار زیاد مکالمات مشترکان، پیچیدگی شبکه های تلفنی سنتی قابل درک است. در فناوری VoIP اما مداری وجود ندارد و پیامهای صوتی ابتدا به صورت بسته های دیتا (data packet) در می آیند و سپس بر روی شبکه دیتا ارسال می شوند و به مقصد می رسند. در مقصد از روی این بسته ها، مکالمات بازسازی شده و شنیده می شوند. این موضوع باعث می شود فناوری نوین VoIP مزایای زیادی نسبت به سیستم های سنتی  تلفنی داشته باشد. به عنوان مثال:
انتقال همزمان صوت و دیتا در فناوری VoIP باعث کاهش هزینه ها می شود.
از نظر فنی تجهیزات شبکه های دیتا (IP) نسبت به شبکه های سنتی مخابراتی بسیار ساده تر و بنابراین ارزانتر هستند.
پیاده سازی شبکه های دیتا (شامل روتر ها و سوئیچها) برای سرویس VoIP به مراتب آسانتر از شبکه های مخابراتی می باشد.
از نظر فنی پایداری شبکه های دیتا بیش از شبکه های مخابراتی مبتنی بر سوئیچ های مداری می باشد و احتمالی خرابی آن ها پائینتر است.
با توجه به انتقال صوت به صورت دیتا، فناوری VoIP سازگاری بیشتری با سیستم های کامپیوتری دارد.
فناوری VoIP چگونه کار می کند؟
در یک سیستم VoIP ابتدا صدا به صورت دیجیتالی در می آید. در این پروسه سیگنال صدا نمونه برداری می شود و به صورت اعدادی ذخیره می شود. هدف اصلی فناوری VoIP این است که این سیگنال دیجیتال را عیناً به سوی دیگر شبکه انتقال دهد تا دستگاه تلفن شنونده بتواند سیگنال صدا را باز سازی کند. برای این کار سیگنال دیجیتال بسته بندی می شود.
دانلود تحقیق با موضوع voip
 
 
به نام خدا
دانشگاه...........
موضوع تحقیق :
voip
تهیه کننده:
روح الله ..........
استاد مربوطه:
 
1391
 
قالب فایل :
word
 
تعداد صفحات:
38
 
 
 
 
اجزاء مرکز تلفن VoIP :
مرکز تلفن سنتی معمولا از سانترال تلفن آنالوگ، کابلهای تلفن و گوشی های آنالوگ تشکیل می شود. در مقابل، مرکز تلفن VoIP دارای اجزاء زیر است:
سرور VoIP : این سرور معمولا IP PBX خوانده می شود. در واقع یک سانترال است که به صورتIP کار می کند. سرور VoIP از نظر اندازه معمولا بسیار کوچکتر از سانترال های آنالوگ است. مثلا یک شرکت با 500 داخلی می تواند سروری کوچک داشته باشد که در رک (Rack ) نصب می شود.
تلفن های VoIP : این تلفن ها از تلفن های آنالوگ گرانتر هستند اما امکانات آنها معمولا خیلی بیشتر است. این تلفن های با کابل شبکه به شبکه کامپیوتری متصل می شوند و با سرور ارتباط بر قرار می کنند.
گیت وی VoIP : گیت وی VoIP دستگاهی است که مرکز تلفن VoIP را به خطوط آنالوگ شهری و یا خط E1 متصل می کند.
شبکه محلی (LAN ): شبکه محلی تمام اجزاء مرکز تلفن VoIP را به هم متصل می کند.
 
 
مرکز تماس نوین
 
مرکز تماس هسته اصلي خدمات مشتري را تشكيل مي‌دهد و براي سازمان‌ ها‌يي كه به تماس مردم وابسته‌ اند بسيار حياتي است. مرکز تماس پيشرفته علاوه بر افزايش كارائي كارمندان در پاسخ‌ گوئي به مشتريان، باعث افزايش سرعت و بهره‌وري و در نتيجه كاهش هزينه‌هاي سازمان مي‌شود.
رواج روز افزون استفاده از شبكه‌ هاي كامپيوتري و اتوماسيون در سازمان‌ ها باعث شده است شركت‌ هاي آينده نگر با به سمت مراكز تماس بر اساس فناوري IP و فناوری VoIP روي آورده‌اند. استفاده از فناوري VoIP در مراكز تماس باعث مي‌گردد تركيب شبكه كامپيوتري سازمان و مركز تلفني آن تسهيل گردد.
 
 
دانلود مقاله تحقیق با موضوع  VoIP , مروری بر VoIP , فناوری VoIP چگونه کار می کند؟ , توضیحات فنی VoIP , اجزاء مرکز تلفن VoIP : دانلود پایان نامه رشته نرم افزار و کامپیوتر
 
روش دانلود فایل :
 
1. کلیک گزینه خرید
 
2. پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
 
3. کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
 
4. دانلود فایل مورد نظر

دانلود پایان نامه - انتخاب موضوع پایان نامه - پایان نامه کارشناسی و ارشد کلیه رشته های دانشگاهی

راهنمای انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی و ارشد به همراه لینک دانلود پایان نامه های اماده با فرمت word

انتخاب موضوع پایان نامه از اولین قدم شروع پایان نامه بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در این پست در کلیه رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی و ارشد جدیدترین موضوعات را ثبت و لینک دانلود پایان نامه های اماده راجهت رفاه دانشجویان  به نمایش گذاشته ایم.

کلیه پایان نامه ها با جدیدترین روش و قوانین دانشگاه های معتبر کشور تدوین و به نگارش در امده اند.

رشته مورد نظر را انتخاب و موضوعات مورد نظر را بازدید و پایان نامه دلخواه خود را دانلود کنید.

 

راهنمای نگارش پایان نامه به طور خلاصه :

 
رعايت اين شيوه نامه از جانب دانشجويان براي حفظ هماهنگي بين پايان نامه ها الزامي است. موضوعات هر پايان نامه را باتوجه به تعريف فوق و به ترتيب تقدم ذيل مي توان دسته بندي كرد:
 
*عنوان پايان نامه
 
- فرم زركوب روي جلد به فارسي
 
- فرم داخلي جلد به فارسي
 
- بسم ا…الرحمن ارحيم
 
- تقديم (اختياري)
 
- تائيديه هيئت داوران
 
- اظهارنامه دانشجو
 
- حق چاپ و تكثير و مالكيت نتايج (Copyright and Ownership)
 
- تقدير و تشكر (اختياري)
 
- چكيده پايان نامه به فارسي
 
- فهرست مطالب
 
- فهرست جدولها، نمودارها و اشكال
 
- فهرست علائم و اختصارات
 
- متن پايان نامه
 
- نتايج وتحقيقات آتي
 
- پيوستها (ضميمه۱،‌ضميمه۲،…)
 
- ليست مقالات ارائه شده
 
- مرجع ها و ماخذها
 
- چكيده پايان نامه به انگليسي
 
- فرم داخلي جلد به انگليسي
 
- فرم زركوب روي جلد به انگليسي
 
- عطف جلد (عنوان پايان نامه و نام نويسنده)
 
* عنوان پايان نامه بايد رسا ومختصر باشد.
 
برگهاي خارج از متن پايان نامه:
 
الف- برگهاي ابتداي پايان نامه
 
برگ اول:‌فرم داخلي جلد به فارسي: اين قسمت دقيقآ مطابق صفحه عمل شود.
 
برگ دوم: بسم ا…الرحمن الرحيم
 
برگ سوم:‌تقديم، درصورت تمايل دانشجو مي تواند پايان نامه خود را به شخصيتي و يا … تقديم دارد.
 
برگ چهارم:‌تائيديه هيئت داوران
 
برگ پنجم: اظهارنامه دانشجو
 
برگ بعد :‌حق چاپ و تكثير و مالكيت بر نتايج (Copyright and ownership)
 
برگ بعد: قدرداني و تشكر: اين متن عبارت است از قدرداني و تشكر از كليه كساني كه دانشجو را در راه نيل به هدف كمك نموده اند.
 
برگ بعد: چكيده پايان نامه : هر پايان نامه بايد با چكيده آغاز شود كه عبارت است از بحث پيرامون موضوع پايان نامه ، شيوه هاي تحقيق و نتيجه كلي
 
برگ بعد: فهرست مطالب:‌هر پايان نامه بايد داراي فهرت مطالب باشد معمولآ اين قسمت شامل عنوان بخشهاي پايان نامه همراه با شماره صفحه مربوطه است.
 
برگ بعد: فهرست جدولها و شكلها: دراين قسمت ليست جدولهاو شكلها باذكر دقيق عنوان ،‌شماره و صفحه مربوطه درج مي شود.
 
برگ بعد: فهرست علائم و اختصارات
 
ب- برگهاي انتهاي پايان نامه
 
برگ اول: ليست مقالات ارائه شده
 
برگ بعدي: ليست مراجع و ماخذ
 
برگ بعدي: چكيده انگليسي (ABSTRACT): اين بخش حداكثر در يك صفحه ارائه شده و مي تواند ترجمه چكيده فارسي باشد.
 
برگ بعدي : فرم داخل جلد به انگليسي : اين فرم دقيقآ ترجمه فرم داخل جلد فارسي در ابتداي پايان نامه مي باشد.
 
متن پايان نامه:
 
متن هر پايان نامه شامل چندين فصل و هر فصل شامل چندين بخش خواهد بود. هر فصل را مي توان بايك مقدمه كوتاه آغاز و بايك نتيجه گيري مختصر به اتمام رساند. هرفصل به شكلي كه در ذيل ذكر خواهد شد، شماره گذاري مي شود.
 
۱- مقدمه :
 
در اين قسمت، هدفهاي مورد نظر در پايان نامه، روشها ،‌نحوه انجام تحقيق و به دست آوردن نتيجه ها مورد بحث قرار مي گيرد. اغلب منابع مروري (Literature Review) نيز در اين قسمت انجام مي پذيرد، همچنين ذكر اهميت موضوع تحقيق در رابطه با توسعه كشورتوصيه مي شود.
 
توضيح ساختار پايان نامه باذكر بسيار مختصر از مطالبي كه در فصل هاي مختلف آورده شده است ضروري مي باشد.
 
۲- فصل ها:
 
در چند فصل بعدي بنا به نظر دانشجو و تائيد استاد راهنما مطالب مختلف پايان نامه سازمان بندي مي شود. فصل آخر به نتيجه هاي بدست آمده ، بحث و برداشت و پيشنهادات اختصاص دارد، باتوجه به اهميت خاص اين فصل توضيحاتي به شرح زير ارائه مي شود.
 
فصل آخر – نتيجه ها، بحث و برداشت:
 
اين قسمت بايد باتوجه به مطالب عنوان شده به ويژه در مقدمه به نگارش درآيد مقايسه نتيجه هاي بدست آمده با هدفهاي از قبل تعيين شده در مقدمه، دستيابي هاي نوين در اين فصل ذكر مي شوند و مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرند. در ضمن ارائه دهنده پايان نامه به عنوان پيشنهاد براي تحقيقات بعدي به طرح چند موضوع در راستاي تحقيقات خود مي پردازد.
 
۴- پيوستها:‌
 
قسمت اصلي متن پايان نامه نبايد داراي داده هاي (data) غير ضروري باشد، همچنين متن نبايد حاوي برنامه هاي نرم افزاري يا چگونگي به دست آوردن معادلات رياضي و اثبات انها و داده هاي تجربي باشد، چنين مطالبي بايد در پيوستهاي پايان نامه آورده شوند.
 
۵- جدولها و نمودارها
 
جدولها و نمودارها بايد تا جائيكه ممكن است نزديك به متن مربوط قرار گيرند هر جدول يا نمودار بايد با عنوان مربوطه كه معمولا در زير آنها درج مي شود. مشخص گردد.
 
۶- مرجع ها و ماخذ ها
 
بطور كلي چنانچه از منبعي براي مطلبي استفاده شود ذكر ماخذ لازم است در اينگونه موارد مطلب بين دو گيومه )) (( نوشته مي شود و بلافاصله بعد از ان قلاب] [ ‌باز مي گردد. و منبع مذكور به ترتيب عددي از اول پايان نامه در آن قرار مي گيرد. مثلا پانزدهمين منبع استفاده شده بعد از ذكر مطلب مربوطه اينگونه آورده مي شود: ]۱۵[
 
گاهي اوقات در نقل خلاصه يك مقاله كه توسط يك شخص نگارش يافته است در يك جمله ذكر مي شود كه در اين گونه موارد به شرح زير اقدام مي كنيم:
 
علي رياضي] [،‌آرايش كنترل آداپتيو را تنهاراه حل براي كنترل سيستم هاي ربات مي داند.
 
موضوع پایان نامه + لینک دانلود:
 
 

 

دانلود پایان نامه کارشناسی و ارشد فقه و الهیات :

 • دانلود پایان نامه با موضوع صبر از دیدگاه اسلام و عهدین
 • دانلود پایان نامه رشته الهیات بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور
 • دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی تبیین فلسفی وکلامی توحید افعالی در نهج البلاغه
 • دانلود پايان‌نامه دوره كارشناسي ارشد علوم قرآن و حديث خرافه و راههاي مبارزه با آن از ديدگاه قرآن
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته اخلاق اسلامی و الاهیات صبر از دیدگاه اسلام و عهدین
 • دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته فلسفه اخلاق مسائل اخلاقی در هوش مصنوعی
 • دانلود پايان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن وحديث بررسی روايات تفسيري امام صادق (عليه السلام) در جزء 22 قرآن
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد علوم قران و الهیات کلیات و تعریف استحاضه
 •  
  دانلود پایان نامه - انتخاب موضوع پایان نامه - پایان نامه کارشناسی و ارشد کلیه رشته های دانشگاهی
   
  راهنمای انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی و ارشد به همراه لینک دانلود پایان نامه های اماده با فرمت word
   
  انتخاب موضوع پایان نامه از اولین قدم شروع پایان نامه بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
   
  در این پست در کلیه رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی و ارشد جدیدترین موضوعات را ثبت و لینک دانلود پایان نامه های اماده راجهت رفاه دانشجویان  به نمایش گذاشته ایم.
   
  کلیه پایان نامه ها با جدیدترین روش و قوانین دانشگاه های معتبر کشور تدوین و به نگارش در امده اند.
   
  رشته مورد نظر را انتخاب و موضوعات مورد نظر را بازدید و پایان نامه دلخواه خود را دانلود کنید.
   
   
   
  راهنمای نگارش پایان نامه به طور خلاصه :
   
   
  رعايت اين شيوه نامه از جانب دانشجويان براي حفظ هماهنگي بين پايان نامه ها الزامي است. موضوعات هر پايان نامه را باتوجه به تعريف فوق و به ترتيب تقدم ذيل مي توان دسته بندي كرد:
   
  *عنوان پايان نامه
   
  - فرم زركوب روي جلد به فارسي
   
  - فرم داخلي جلد به فارسي
   
  - بسم ا…الرحمن ارحيم
   
  - تقديم (اختياري)
   
  - تائيديه هيئت داوران
   
  - اظهارنامه دانشجو
   
  - حق چاپ و تكثير و مالكيت نتايج (Copyright and Ownership)
   
  - تقدير و تشكر (اختياري)
   
  - چكيده پايان نامه به فارسي
   
  - فهرست مطالب
   
  - فهرست جدولها، نمودارها و اشكال
   
  - فهرست علائم و اختصارات
   
  - متن پايان نامه
   
  - نتايج وتحقيقات آتي
   
  - پيوستها (ضميمه۱،‌ضميمه۲،…)
   
  - ليست مقالات ارائه شده
   
  - مرجع ها و ماخذها
   
  - چكيده پايان نامه به انگليسي
   
  - فرم داخلي جلد به انگليسي
   
  - فرم زركوب روي جلد به انگليسي
   
  - عطف جلد (عنوان پايان نامه و نام نويسنده)
   
  * عنوان پايان نامه بايد رسا ومختصر باشد.
   
  برگهاي خارج از متن پايان نامه:
   
  الف- برگهاي ابتداي پايان نامه
   
  برگ اول:‌فرم داخلي جلد به فارسي: اين قسمت دقيقآ مطابق صفحه عمل شود.
   
  برگ دوم: بسم ا…الرحمن الرحيم
   
  برگ سوم:‌تقديم، درصورت تمايل دانشجو مي تواند پايان نامه خود را به شخصيتي و يا … تقديم دارد.
   
  برگ چهارم:‌تائيديه هيئت داوران
   
  برگ پنجم: اظهارنامه دانشجو
   
  برگ بعد :‌حق چاپ و تكثير و مالكيت بر نتايج (Copyright and ownership)
   
  برگ بعد: قدرداني و تشكر: اين متن عبارت است از قدرداني و تشكر از كليه كساني كه دانشجو را در راه نيل به هدف كمك نموده اند.
   
  برگ بعد: چكيده پايان نامه : هر پايان نامه بايد با چكيده آغاز شود كه عبارت است از بحث پيرامون موضوع پايان نامه ، شيوه هاي تحقيق و نتيجه كلي
   
  برگ بعد: فهرست مطالب:‌هر پايان نامه بايد داراي فهرت مطالب باشد معمولآ اين قسمت شامل عنوان بخشهاي پايان نامه همراه با شماره صفحه مربوطه است.
   
  برگ بعد: فهرست جدولها و شكلها: دراين قسمت ليست جدولهاو شكلها باذكر دقيق عنوان ،‌شماره و صفحه مربوطه درج مي شود.
   
  برگ بعد: فهرست علائم و اختصارات
   
  ب- برگهاي انتهاي پايان نامه
   
  برگ اول: ليست مقالات ارائه شده
   
  برگ بعدي: ليست مراجع و ماخذ
   
  برگ بعدي: چكيده انگليسي (ABSTRACT): اين بخش حداكثر در يك صفحه ارائه شده و مي تواند ترجمه چكيده فارسي باشد.
   
  برگ بعدي : فرم داخل جلد به انگليسي : اين فرم دقيقآ ترجمه فرم داخل جلد فارسي در ابتداي پايان نامه مي باشد.
   
  متن پايان نامه:
   
  متن هر پايان نامه شامل چندين فصل و هر فصل شامل چندين بخش خواهد بود. هر فصل را مي توان بايك مقدمه كوتاه آغاز و بايك نتيجه گيري مختصر به اتمام رساند. هرفصل به شكلي كه در ذيل ذكر خواهد شد، شماره گذاري مي شود.
   
  ۱- مقدمه :
   
  در اين قسمت، هدفهاي مورد نظر در پايان نامه، روشها ،‌نحوه انجام تحقيق و به دست آوردن نتيجه ها مورد بحث قرار مي گيرد. اغلب منابع مروري (Literature Review) نيز در اين قسمت انجام مي پذيرد، همچنين ذكر اهميت موضوع تحقيق در رابطه با توسعه كشورتوصيه مي شود.
   
  توضيح ساختار پايان نامه باذكر بسيار مختصر از مطالبي كه در فصل هاي مختلف آورده شده است ضروري مي باشد.
   
  ۲- فصل ها:
   
  در چند فصل بعدي بنا به نظر دانشجو و تائيد استاد راهنما مطالب مختلف پايان نامه سازمان بندي مي شود. فصل آخر به نتيجه هاي بدست آمده ، بحث و برداشت و پيشنهادات اختصاص دارد، باتوجه به اهميت خاص اين فصل توضيحاتي به شرح زير ارائه مي شود.
   
  فصل آخر – نتيجه ها، بحث و برداشت:
   
  اين قسمت بايد باتوجه به مطالب عنوان شده به ويژه در مقدمه به نگارش درآيد مقايسه نتيجه هاي بدست آمده با هدفهاي از قبل تعيين شده در مقدمه، دستيابي هاي نوين در اين فصل ذكر مي شوند و مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرند. در ضمن ارائه دهنده پايان نامه به عنوان پيشنهاد براي تحقيقات بعدي به طرح چند موضوع در راستاي تحقيقات خود مي پردازد.
   
  ۴- پيوستها:‌
   
  قسمت اصلي متن پايان نامه نبايد داراي داده هاي (data) غير ضروري باشد، همچنين متن نبايد حاوي برنامه هاي نرم افزاري يا چگونگي به دست آوردن معادلات رياضي و اثبات انها و داده هاي تجربي باشد، چنين مطالبي بايد در پيوستهاي پايان نامه آورده شوند.
   
  ۵- جدولها و نمودارها
   
  جدولها و نمودارها بايد تا جائيكه ممكن است نزديك به متن مربوط قرار گيرند هر جدول يا نمودار بايد با عنوان مربوطه كه معمولا در زير آنها درج مي شود. مشخص گردد.
   
  ۶- مرجع ها و ماخذ ها
   
  بطور كلي چنانچه از منبعي براي مطلبي استفاده شود ذكر ماخذ لازم است در اينگونه موارد مطلب بين دو گيومه )) (( نوشته مي شود و بلافاصله بعد از ان قلاب] [ ‌باز مي گردد. و منبع مذكور به ترتيب عددي از اول پايان نامه در آن قرار مي گيرد. مثلا پانزدهمين منبع استفاده شده بعد از ذكر مطلب مربوطه اينگونه آورده مي شود: ]۱۵[
   
  گاهي اوقات در نقل خلاصه يك مقاله كه توسط يك شخص نگارش يافته است در يك جمله ذكر مي شود كه در اين گونه موارد به شرح زير اقدام مي كنيم:
   
  علي رياضي] [،‌آرايش كنترل آداپتيو را تنهاراه حل براي كنترل سيستم هاي ربات مي داند.
   
  موضوع پایان نامه + لینک دانلود:
   
  پایان نامه رشته حقوق   :
   
  دانلود پايان نامه حقوق شروط محدود کننده خریدار
  دانلود پايان نامه دوره كارشناسي ارشد حقوق جزا و جرم شناسي
  دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد حقوق خصوصی وضعیت حقوقی خنثی در حقوق ایران و فقه امامیه
  دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته فلسفه اخلاق مسائل اخلاقی در هوش مصنوعی
  دانلود پایان نامه حقوق جزا و جرم شناسی بررسي مسئوليت كيفري ناشي از اختلالات رواني
  دانلود پایان نامه رشته حقوق بررسی تعیین و تقویم خواسته
  دانلود پایان نامه حقوق وضعیت حقوقی خنثی در حقوق ایران و فقه امامیه
  دانلود پايان نامه حقوق شروط محدود کننده خریدار
   
   
  دانلود پایان نامه کارشناسی و ارشد فقه و الهیات :
   
  دانلود پایان نامه با موضوع صبر از دیدگاه اسلام و عهدین
  دانلود پایان نامه رشته الهیات بررسي مباني و شيوه هاي رشد اخلاقي در مكاتب تكليف محور و فضيلت محور
  دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی تبیین فلسفی وکلامی توحید افعالی در نهج البلاغه
  دانلود پايان‌نامه دوره كارشناسي ارشد علوم قرآن و حديث خرافه و راههاي مبارزه با آن از ديدگاه قرآن
  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته اخلاق اسلامی و الاهیات صبر از دیدگاه اسلام و عهدین
  دانلود پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته فلسفه اخلاق مسائل اخلاقی در هوش مصنوعی
  دانلود پايان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن وحديث بررسی روايات تفسيري امام صادق (عليه السلام) در جزء 22 قرآن
  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد علوم قران و الهیات کلیات و تعریف استحاض
موضوع پایان نامه:پایان نامه کارشناسی گرایش قدرت یافتن علت سوختن IGBT در مدار مبدل باک 
 
قالب فایل:word---تعداد صفحات:95 صفحه
مهندس علی بهشتی
 
چکیده:
در این رساله بررسی علل سوختن IGBT در سِت آزمایشگاهی، مبدل Buck موجود در آزمایشگاه الکترونیک صنعتی دانشگاه ارائه می شود.
بررسی شامل اندازه گیری ها وآزمایش های عملی، تحلیل مداری وهمچنین شبیه سازی کامپیوتری است. مهمترین عاملی که برای سوختن IGBT  مطرح است قرار نگرفتن دیود آزادچرخ موازی معکوس در مدار مبدل است.
 
واژه های کلیدی:
مبدل باک ،  Buck،  IGBT ،  دیود آزادچرخ ، بار سلفی-اهمی ، شبیه سازی ، برنامه متلب ، سیمولینک
 
فصل اول
مقدمه :
یکی از آزمایش هایی که در آزمایشگاه الکترونیک صنعتی دانشگاه انجام می شود، آزمایش وبررسی رفتار مبدل باک (  Buck ) است. در این مبدل از کلید قدرت IGBT برای انجام سوئیچینگ آن استفاده می شود. عامل یا عواملی وجود دارد که موجب سوختن این کلید می شود. در همین راستا این پروژه در یافتن علت سوختن کلید قدرت IGBT تعریف شده است.
برای رسیدن به دلیل سوختن این کلید پس از مطالعه دراین زمینه، لازم است ابتدا به سراغ کار در آزمایشگاه وبررسی عملی این مبدل وکلید آن رفت تا پس از تحلیل مداری آن، تاثیر عوامل مختلف مشاهده  شود.
به دلیل کمبود امکانات آزمایشگاه برای رسیدن به دلایل سوختن کلید IGBT و بررسی بیشتر، بهتر است از آزمایشگاه مجازی یا همان شبیه سازی استفاده کنیم.
ما در این پروژه از سیمولینک (  SIMULINK ) برنامه ی متلب ( MATLAB ) بهره می جوئیم.
در پایان نیز با توجه به نتایج مشاهده وثبت شده نتیجه گیری ها بهمراه یک راه حل نهایی ارائه شود.
کلید IGBT هم درآزمایشگاه هم در شبیه سازی با یک دیود موازی شده است. یکی از مباحثی که در دیود قدرت مطرح می شود زمان بازیابی معکوس t rr ( Reverse Recovery Time ) دیود است. این موضوع هم می تواند بعنوان یک دلیل برای سوختن کلید بررسی شود. البته این دلیل در این پایان نامه بدون شبیه سازی بررسی ومورد مطالعه قرار گرفته است؛ زیرا دیود موازی با کلید، هم در آزمایشگاه وهم در شبیه سازی برنامه ی سیمولینک یک دیود فوق سریع می باشد، در نتیجه زمان بازیابی معکوس نمی تواند از دلایل سوختن کلید ما در آزمایشگاه باشد.
فصل دوم این رساله شامل مباحث تئوری پروژه می باشد. معرفی IGBT ، آشنایی با چاپر (برشگر)، آشنایی با مبدل باک از جمله ی این موارد آورده شده در این فصل می باشد. این فصل همچنین شامل معرفی و کار در آزمایشگاه می باشد. آشنایی با وسایل مورد نیاز در مبدل باک  و  شرح این آزمایش از مباحث انتهایی این فصل هستند.
 
در فصل سوم آشنایی با نرم افزار بکار رفته برای شبیه سازی ( برنامه ی SIMULINK ) و نحوه ی رسم مدار یک مبدل باک آورده شده است.
 
فصل چهارم در ادامه ی شبیه سازی های فصل سوم می باشد که به بررسی مبدل باک پرداخته شده است. برای یافتن دلیل سوختن IGBT بکار رفته تاثیر تغییرعناصر مختلف مدار ( ولتاژ ورودی، اندازه ی مقاومت و سلف و... ) شبیه سازی و بررسی شده است. همچنین تاثیر نقش دیود آزادچرخ از دیگر موارد می باشد. رفتار مبدل باک و IGBT در حضور دیود کند نیز شبیه سازی شده و مورد مقایسه با حالت دیود سریع قرار گرفته است. در انتها نیز برای بررسی بیشتر رفتار دو IGBT بکار رفته در مدار اینورتر پل تکفاز شبیه سازی شده است.
 
در فصل پنجم این رساله زمان بازیابی معکوس ( t rr ) مورد مطالعه قرار گرفته است.
 
فصل ششم شامل نتیجه گیری های کلی و ارائه ی راه حل نهایی می باشد.
 
دانلود رایگان پروژه و پایان نامه رشته برق قدرت الکترونیک
 
 
دانشکده مهندسی برق
گرایش قدرت
 
عنوان
یافتن علت سوختن IGBT در مدار مبدل باک 
 
نگارش
.................
استاد راهنما
دکتر .............
 
پاییز 
 
1393
 
 
 
 
1.مقدمه...............................................................................................1
2.معرفی IGBT و آزمایشگاه......................................................................4
معرفی IGBT............................................................................................5
آشنایی با چاپر (برشگر).............................................................................6
آشنایی با برشگر کاهنده (مبدل باک).........................................................7
کار در آزمایشگاه.....................................................................................10
آشنایی با تجهیزات..................................................................................11
پتانسیومترSet Point  734 02   ......................................................................12
خازن های 1000 میکروفارادی 735 095 .......................................................14
فیوز بسیار سریع 735 18 .........................................................................15
بار الکترونیک قدرت 735 09 ........................................................................17
آمپلی فایر ایزوله 735 261 .........................................................................18
واحد کنترلی PWM 735 341 PFM .....................................................................23
کنترل پهنای باند .......................................................................................24
کنترل فرکانس ............................................................................................25
کنترل هیسترزیس ......................................................................................25
آمپلی فایر خروجی ......................................................................................27
شرح آزمایش در آزمایشگاه ...........................................................................28
3.آشنایی با شبیه سازی در سیمولینک.........................................................31
شبیه سازی مبدل باک ..............................................................................32
منبع ولتاژ DC.............................................................................................34
 IGBT   دیود دار ...........................................................................................34
دیود ...........................................................................................................34
تولید کننده ی پالس.......................................................................................35
سلف......................................................................................................35
خازن........................................................................................................35
مقاومت......................................................................................................36
Powergui..........................................................................................................36
ولت متر....................................................................................................37
آمپرمتر....................................................................................................37
اسکوپ......................................................................................................37
4.شبیه سازی..................................................................................................40
بررسی تاثیر اندازه منبع ولتاژ DC .......................................................................41
بررسی تاثیر اندازه سلف..................................................................................46
بررسی نقش تغییرات پهنای پالس داده شده به IGBT ..........................................51
بررسی تغییرات اندازه مقاومت..........................................................................56
بررسی تاثیر خازن...........................................................................................59
بررسی نقش انواع بار و دیود...........................................................................62
حالت(1): بار اهمی .......................................................................................62
حالت (2): بار سلفی ......................................................................................67
حالت (3): بار سلفی اهمی .............................................................................72
مبدل باک در حضور دیود کند.............................................................................76
رفتار دو IGBT در یک مدار ..............................................................................79
5.دیود قدرت و زمان بازیابی معکوس...............................................................84
انواع دیودهای قدرت..................................................................................87
6.جمع بندی و نتیجه گیری...........................................................................90
راهکار.........................................................................................................93
منابع و مراجع ................................................................................................94
ضمیمه: دیتا شیت IGBT ..................................................................................95
 
 
خلاصه ای از فصل دوم:
 
معرفی IGBT و آزمایشگاه
 
معرفی IGBT  :
BJT ها و MOSFET ها دارای خصوصیاتی هستند که از نقطه نظرهایی یکدیگر را تکمیل می نمایند. BJT ها در حالت روشن (وصل) دارای تلفات هدایت کمتری هستند، در حالیکه زمان سوئیچینگ آنها بخصوص در خاموش شدن طولانی تر است. MOSFET ها قادرند بمراتب سریعتر قطع و وصل شوند اما تلفات هدایت آنها بیشتر است. این نکات موجب گردید که تلاش در زمینه ترکیب این دو وسیله در قالب یک وسیله جدید آغاز گردد. وسیله جدید می تواند از مزایای BJTها و MOSFETها برخوردار باشد.
سرانجام تلاش ها منجر به توسعه ی یک نیمه هادی جدید وکاملا صنعتی موسوم به ترانزیستور دوقطبی با گیت عایق شده ( Insulated Gate Bipolar Transistor ) ( IGBT ) گردید. با نگاه به IGBT از دید ورودی شما یک  MOSFET  را می بینید و از نظر خروجی یک BJT. پس بطور کلی IGBT  ترانزیستوری است که مزایای BJT و MOSFET را باهم دارد، مثل:
-  امپدانس ورودی بالا مثل MOSFET
- افت ولتاژ و تلفات کم مانند BJT
- نظیر BJT دارای ولتاژ حالت روشن (وصل) کوچکی است.
 
اسامی پایه ها هم از روی همان اسامی قبلی انتخاب شده G از MOSFET و C,E از ترانزیستورهای BJT. در نتیجه با این ترکیب ساده المانی را بدست می آید که دارای امپدانس بالای گیت و قابلیت تحمل ولتاژ بالا است. سرعت سوییچ کردن این نوع دارای محدودیت بوده بطور نمونه  KHz1 تا  KHz50 که در کل بین دو نوع BJT و MOSFET قرار می گیرد. و بخاطر امپدانس ورودی بسیار بالایی که دارد بسیار حساس می باشد و بیشتر در کوره های القایی برای تقویت دامنه ولتاژ استفاده می شود. در کل مورد استفاده این نوع ترانزیستورها بیشتر برای راه اندازی المانهای توان بالا می باشد. مهمترین و تقریبا تنها کارایی IGBT سوییچینگ جریانهای بالا میباشد.
علامت اختصاری IGBT و مشخصه های  I-V بترتیب در شکل های 2-1 (الف) و (ب) نشان داده شده است.
افت ولتاژ و تلفات کم نظیر BJTها دارای ولتاژ حالت روشن(وصل) کوچکی است به عنوان مثال در وسیله ای با مقدار نامی 1000ولت، ولتاژ حالت وصل (Von) در حدود 2 الی 3 ولت است. مشخصه ی سوئیچینگ ایده آل آن در شکل 2-1 (پ) نشان داده شده است. زمان قطع و وصل IGBT در حدود 1 میکروثانیه می باشد. چون که زمان بازیابی در این ترانزیستور خیلی کم است در نتیجه این ترانزیستور در فرکانس های بالا عملکرد مناسبی دارد.
اسامی دیگری که به این وسیله اطلاق می گردد عبارتند از : GEMFET ، COMFET  ،  IGT ، MOSFET دوقطبی.
 
(الف) علامت اختصاری                        (ب) مشخصه های V-I                      (پ) مشخصه ایده آل
شکل 2-1 : علامت اختصاری و مشخصه ی IGBT
 
دانلود پایان نامه رشته برق یافتن علت سوختن IGBT در مدار مبدل باک
 
- آشنایی با چاپر (برشگر) :
 
دربسیاری از کاربردهای صنعتی، لازم است که ولتاژ ثابت dc به ولتاژ متغیر dc تبدیل گردد. یک چاپر (برشگر) (chopper)  dc مستقیما این عمل را انجام می دهد و به آن " مبدل dc-dc " هم گفته می شود. چاپر در حقیقت معادل dc یک ترانسفورماتور ac با نسبت دور متغیر است. بنابراین نظیر یک ترانسفورماتور، قادر است ولتاژ dc را کاهش یا افزایش دهد.
از چاپرها بطور وسیع برای کنترل موتورهای حمل ونقل در اتوبوس های برقی، بالابرها، جرثقیل ها و ... استفاده می شود. چاپرها کنترل ملایم شتاب، بازده بالا وپاسخ دینامیکی سریع را فراهم می نمایند. از چاپرها همچنین می توان برای ترمز احیایی (مولدی) (Regenerative  ) موتورهای dc استفاده کرد تا انرژی به سیستم تغذیه برگشت داده شود وبنابراین این مساله در سیستم حمل ونقل در توقف ها منجر به صرفه جویی در انرژی می گردد. چاپرها همچنین در رگولاتورهای ولتاژ dc مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی این چاپر (مبدل )ها در منابع تغذیه ی سیستم های الکترونیکی والکتریکی به خصوص در ولتاژهای پایین وجریان های بالا نظیر تکنولوژی پردازش اطلاعات می باشد. ویژگی اصلی این مبدل ها در مقایسه با سایر مبدل ها بازده بالاتر، استفاده بهینه از المان ها وطراحی کوچک و وزن کم است.
 
- آشنایی با برشگر کاهنده (مبدل باک) (Buck) :
 
شکل 2-2 دیاگرام مداری مبدل کاهنده یا Buck را با بار های مختلف نشان میدهد. کلید S به صورت متناوب روشن و خاموش می شود. بنابراین ولتاژ دو سر بار به صورت متناوب و مربعی شکل بین مقدار ولتاژ ورودی U1 و مقدار صفر نوسان می کند. وقتی که بار مقاومتی است شکل موج جریان شبیه شکل موج ولتاژ است. اثبات می شود که مقدار متوسط ولتاژ و جریان بار متناسب با duty cycle است. در این حالت ولتاژ خروجی همیشه کمتر از ولتاژ ورودی است. به همین دلیل به این مبدل، مبدل کاهنده گفته می شود.
 
U0 = U1 . tON . fs
 
که U0 ولتاژ خروجی، U1 ولتاژ ورودی، fs فرکانس کلیدزنی و tON مدت زمان روشن بودن کلید در هر دوره تناوب کلیدزنی است. در این حالت ولتاژ و جریان پالسی خواهند بود که در اکثر کاربردها غیر قابل قبول است. بنابراین باید تمهیداتی در نظر گرفته شود:
1. یک سلف به منظور هموار کردن (Smooth ) جریان باید به مدار اضافه شود. با افزایش فرکانس کلیدزنی مقدار اندوکتانس مورد نیاز برای سلف کاهش پیدا می کند. هنگامی که کلید روشن است جریان از داخل سلف عبور کرده و به صورت خطی افزایش پیدا می کند. اندازه انرژی ذخیره شده در سلف متناسب با مجذور جریان عبوری است. هنگامی که کلید خاموش می شود جریان باید در سلف ادامه داشته باشد تا انرژی مغناطیسی ذخیره شده در سلف تلف گردد. همانطور که در شکل ( b ) نشان داده شده است، هنگامی که کلید باز است جریان دیگر مسیری برای عبور ندارد. این امر باعث القای ولتاژ با پیک منفی بسیار بالا (از لحاظ تئوری بی نهایت) در دو سر کلید می شود که باعث سوختن کلید می شود.
 
2. برای برطرف کردن مشکل القای ولتاژ بالای دو سر کلید، در مدار یک دیود آزاد چرخ قرار داده می شود که  مسیری را برای شارش جریان ، زمانی که کلید باز است، ایجاد کند. در شکل ( C) طریقه قرار گیری دیود آزاد چرخ دیده می شود. هنگامی که کلید خاموش می شود جریان از کلید به دیود منتقل می شود. این امر سبب جلوگیری از القای ولتاژ که سبب خرابی اجزای مدار می شود می گردد. ولتاژ خروجی U0 دو سر بار مقاومتی متناسب با جریان سلف است. وجود ریپل در جریان سلف باعث به وجود آمدن ریپل در ولتاژ خروجی می گردد.
 
فصل سوم
آشنایی با شبیه سازی در سیمولینک
 
مقدمه:
در این فصل بخشی از شبیه سازی های انجام شده درطول پروژه آورده شده و مورد بررسی قرار گرفته است. در شروع مبدل باک آورده شده است. در بخش دیگری از فصل، مدل IGBT در سیمولینک ها بررسی شده است.
 
شبیه سازی مبدل باک:
برای انجام شبیه سازی ها در این پروژه از سیمولینک (SIMULINK  ) برنامه ی متلب ( MATLAB ) استفاده شده. در ادامه به رسم گام به گام مبدل باک می پردازیم:
 
پس از بازکردن برنامه ی متلب وارد بخش سیمولینک می شویم . در شکل (3-1) محیط برنامه متلب آورده شده است.
 
فصل چهارم
شبیه سازی
 
مقدمه:
این فصل هم در ادامه فصل گذشته، شامل شبیه سازی های انجام شده در این پروژه می باشد. در این فصل به دنبال یافتن دلیل سوختن IGBT هستیم. در این راستا به تاثیر تغییرات عوامل مختلف پرداخته می شود.
برای رسیدن به دلیل سوختن دیود باید تاثیر عوامل مختلف مانند اندازه سلف، درصد پهنای پالس، عدم وجود دیود آزادچرخ و... در شکل موج ها بررسی شود.
بررسی این تغییرات و میزان تغییرات اندازه های عناصر این مدار، در محدوده ی داده های آزمایشگاه می باشد. بعبارتی میزان تغییرات اعمال شده داده های غیرمعقول نیست.
مقادیر پیش فرض عناصر مبدل باک در زیر آورده شده است که که در هر بررسی مقدار یکی از این عناصر بطور مجزا تغییر می کند.
منبع ولتاژ dc ( 15 ولت)
تولید کننده ی پالس (دامنه ی 10 ، فرکانس 2 کیلوهرتز و پهنای پالس 11.4% )
سلف (50 میلی هانری)
خازن (100 میکروفاراد)
مقاومت (50 اهم)
 
توجه: بررسی تغییرات انجام شده در زیر در حالت "بار سلفی اهمی " مبدل باک می باشد.
 
فصل پنجم
دیود قدرت و زمان بازیابی معکوس
 
جریان در یک دیود با بایاس مستقیم ناشی از اثر خالص حامل های اکثریت و اقلیت است. هنگامی که یک دیود در حالت هدایت مستقیم بوده و سپس جریان مستقیم آن به صفر کاهش می یابد ( در نتیجه رفتار طبیعی مدار دیودی یا در اثر اعمال یک ولتاژ معکوس ) ، دیود به خاطر وجود حامل های اقلیت که در پیوند pn  و خود ماده نیمه هادی ذخیره شده اند به هدایت کردن ادامه می دهد. حامل های اقلیت برای ترکیب شدن مجدد با بارهای مخالف و خنثی شدن به زمان مشخصی نیاز دارند که زمان بازسازی معکوس نام دارد. شکل (5-1) دو مشخصه بازیابی معکوس را برای دیودهای پیوندی نشان می دهد. اما نوعی که بازیابی ملایمی دارد، معمول تر است. زمان بازیابی معکوس با t_rr نشان داده شده و از اولین لحظه ای که جریان دیود از صفر می گذرد تا زمانی که مقدار آن به 25 % پیک جریان معکوس I_RR می رسد، طول می کشد. t_rr  شامل دو مولفه  t_a و t_b است. t_a ناشی از ذخیره بار در ناحیه تخلیه پیوند بوده و زمان عبور جریان از صفر تا پیک جریان معکوس I_RR را نشان می دهد. t_b ناشی از ذخیره بار در ماده نیمه هادی است. نسبت t_b/ t_a ضریب نرمی یا SF خوانده می شود. در کاربردهای عملی ، بیشتر، مساله کل زمان بازیابی t_rr  و مقدار پیک جریان معکوس I_RR مطرح است
 
کلیه مدار ها در فایل اصلی موجود است.
 
صمیمانه از جناب مهندس علی بهشتی کمال تشکر را دارم.
 
دانلود پایان نامه رشته برق قدرت , یافتن علت سوختن IGBT در مدار مبدل باک , دانلود رایگان پایان نامه رشته برق قدرت علت سوختن igtb  در باک , موضوع پایان نامه رشته برق , دانلود پایان نامه رشته برق , مبدل باک ,  IGBT ,  دیود آزادچرخ , بار سلفی-اهمی , شبیه سازی , برنامه متلب , سیمولینک , دانلود پروژه و پایان نامه رشته برق ,
 
روش دانلود فایل :
 
1. کلیک گزینه خرید
 
2. پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
 
3. کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
 
4. دانلود فایل مورد نظر

 

موضوع پاورپونت: دانلود پاورپونت شبکه های عصبی مصنوعی ann

قالب فایل:پاورپونت قابل ویرایش ---تعداد صفحات : 47 صفحه

فهرست:
 • شبکه های عصبی مصنوعی 
  (ANN: Artificial Neural Networks)
 • ساختار اصلی
 • الهام از طبیعت
 • ورودی ها و خروجی ها
 • برآیند
 • نحوه کارکرد
 • کاربرد های شبکه عصبی
 • الگوریتم های شبکه های عصبی
 • Preceptron
 • یادگیری یک پروسپترون
 • توانایی یک پروسپترون
 • توابعی که پرسپترون قادر به یادگیری آنها می باشد
 • آموزش پرسپترون
 • الگوریتم پروسپترون
 • توابع این الگوریتم
 • قانون دلتا
 • الگوریتم Gradiant descent
 • به دست آوردن قانون  Gradint descent 
 • محاسبه گرادیان
 • الگوریتم خلاصه قانون دلتا
 • تقریب افزایشی Gradiant descent
 • شبکه های چند لایه
 • تابع سیگموئید
 • الگوریتم BP
 • پیمایش های مختلف الگوریتم BP
 • مثال : تشخیص ارقام
 • شکل گیری وزن ها
 • شبکه چه چیزی را یاد می گیرد؟
 • مثالی از تنوع ارقام دستنویس
 • مزایا و معایب
 
دانلود پاورپوینت شبکه های عصبی مصنوعی ann
 
دانلود پاورپونت شبکه های عصبی مصنوعی ann , پاورپونت شبکه عصبی مصنوعی , دانلود پاورپونت شبکه عصبی مصنوعی , الگوریتم BP , شبکه های عصبی مصنوعی  (ANN: Artificial Neural Networks) , الگوریتم های شبکه های عصبی Preceptron ,
 
با تشکر از مهندس فرزاد جاویدپور که این فایل را در اختیار ما قرار دادند.
 
 
روش دانلود فایل جامع :
 
1. کلیک گزینه خرید
 
2. پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
 
3. کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
 
4. دانلود فایل مورد نظر
 

 

بانک پاورپوینت و طرح توجیهی

با عرض سلام و احترام.از اینکه وبسایت من را برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.من مهدی بنی حسن کارشناس علوم دام و طیور افتخار دارم اطلاعات و طرح های توجیهی به روز و مقالات آموزشی را از طریق این وبسایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم.

مطالب اختصاصی بوده و کپی برداری ، فروش و قراردادن حتی قسمتی از مطالب این سایت در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال و زرین پالمورد تایید قرارگرفته است.

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

تعداد صفحات : 51

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
دانلود پاورپوینت طرح توجیهی تحقیق و کاراموزی های اموزشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • طرح توجیهی کارافرینی
 • پایان نامه
 • پروپوزال
 • کاراموزی
 • علوم دامی اصول تغذیه گاو شیری و ...
 • تحقیقات جامع کشاورزی
 • گیاهشناسی"حشره شناسی"فیزیک"اکولوزی"هواشناسی و...
 • ماشین الات
 • طرح توجیهی/نمونه سوال؟کتاب
 • ژنتیک
 • حشره شناسی
 • باغبانی
 • شیمی

 • جانورشناسی
 • دانشگاه پیام نور تفرش
 • هواشناسی
 • زراعت
 • تصاویر کشاورزی
 • پاورپوینت
 • پروژه
 • هورمون های گیاهی
 • مقالات رشته حسابداری
  آمار سایت
 • کل مطالب : 762
 • کل نظرات : 826
 • افراد آنلاین : 19
 • تعداد اعضا : 3186
 • آی پی امروز : 699
 • آی پی دیروز : 1395
 • بازدید امروز : 2,260
 • باردید دیروز : 4,580
 • گوگل امروز : 612
 • گوگل دیروز : 1339
 • بازدید هفته : 2,260
 • بازدید ماه : 85,952
 • بازدید سال : 446,197
 • بازدید کلی : 3,742,291
 • خوش امدگویی
  اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد.